Slechte start voor een beginnend automobilist van 60 jaar ,Jh N.V.v.h GEBR. POLAK VLISSINGEN BOERENLEENBANK KRIJGT EEN NIEUW KANTOOR DE VLAG WAPPERDE HOOG VAN „BRITANNIA" TE VLISSINGEN <3.(vi in Zeeuwse Almanak Agenda '2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZAi'bKÜAU 4 VERKEERSDRAMA IN DE RECHTSZAAL hoop hem nooit meer tegen te komen", zegt slachtoffer Het was een waarschuwing: voor alle automobilisten zoals de 37-jarige G. Vinke uit Breda, bouwkundig uitvoerder, gistermiddag de rechtszaal, in middelburg binnenkwam. Het getroffen been in verband recht vooruit, ondersteund door twee hulpvaardige Rijkspolitie-mannen nam hij plaats op een stoel voor de heren rechters, die meewarig toekeken. Maar op de man, die de gevaarlijke manoeuvre uithaalde op Hemelvaartsdag van dit jaar, vermocht dit alles niet veel indruk te maken. De 60-jarige landbouwer W. uit Oostkapelle pasbeginnend automobilist kon zich niet voorstellen, dat juist hij een fatale fout maakte. „Die motor had méér rechts moeten ryden", zcide hij en daarbij bleef het. Hij schrok dus niet weinig van de eis, die de Officier van Justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, stelde: 300 boete subs. 1 maand hechtenis en ontzegging van de be voegdheid motorrijtuigen te besturen voor de tijd van drie jaar. „Ik vind dat nogal pijnlijk", aldus verdachte. „Drie jaar„Pijn lijk?", vroeg mr. P. van Empel, hoogst verbaasd en verontwaardigd. „Eén blik naar rechts en u ziet mijn heer Vinke. Van Hemelvaartsdag af heeft hij deze misère en u praat over pijnlijkIk begrijp niet, dat u zich niet schaamt zulke kunsten hier te vertonen. U had die mensen dpod kun nen rijden. De rechtbank is op het ogenblik veel te verontwaardigd om direct uitspraak te doen. Vonnis over veertien dagen". Uitstapje Alvorens de zitting dit drastische einde nam kon men vernemen, dat het echtpaar Vinke op Hemelvaartsdag naar Vlissingen toog om het zoontje te laten genieten van zee, zon en een vleugje zomer. Maar by Nieuw- en St. Joosland zou men niet verder komen. Achter een Belgische autobus, die even uit week voor een ijscowagen, reed ver dachte met zijn wagen. In feite zó dicht dat hij wel op de linkerhelft van de weg moest komen om te zien of hij kon passeren. Zowel mevrouw als de heer Vinke waren zeer positief in hun verklaringen, dat de auto van W. de motor haa geraakt omdat hij te veel naar links zat. De heer Vinke bleef de situatie volkomen meester. Ofschoon met veel pijn op de weg liggend gaf hjj de politie aanwijzingen hoe het ongeval gebeurd was. Gelukkig zat de zijspan rechts van de motor, zodat het zoontje niet geraakt werd. Het jonge tje schoot voorover in de zijspan en HET ADRES VOOR IJZERWAREN, GEREEDSCHAPPEN ENZ. toen de motor door de botsing over de kop sloeg bleef hij ongedeerd. Maar cok mevrouw Vinke kwam er niet zonder meer af. Zij kreeg een dubbele beenbreuk, waarvan zy nu nog last heeft. Dfe heer Vinke moest rnet een zeer ernstige beenfractuur in het ziekenhuis worden opgenomen. Het bot was versplinterd en al komt het op de duur wel weer goed, toch zal de genezing nog geruime tijd in beslag nemen. Hij is in vaste dienst, zodat hij niet van inkomsten verstoken blijft maar de ziekenhuiskosten zijn uiteraard hoog. Grote verkeersfout De Officier zeide in zijn requisitoir nog, dat W. een grote verkeersfout haa gemaakt door veel te dicht ach ter de bus te gaan rijden. Het voor schrift luidt, dat de afstand zó groot moet zijn, dat een inhalend voertuig zich er tussen moet kunnen voegen. Deze overtreding had een recht streeks verband met het daarop vol gend ongeluk. Door plotseling tevoor schijn te komen maakte hij een twee de fout daar hij aldus een gevaar voor het tegemoet komend verkeer vorm de. „Een buitengewoon domme fout,'' aldus het oordeel van de Officier. Hij wees er voorts op, dat verd. pas een paar maanden rydt ondanks zijn leeftijd (60 jaar). Verdachte had er beter niet aan kunnen beginnen en de mogelijkheid bestaat dat hjj altijd een gevaar op de weg zal blijvon. Ten slotte kwam mr. Schenkenberg van Mierop tot zijn eis. Mr. F. W. Adriaanse meende in zijn pleidooi, dat hier niet van misdadige of grove schuld kan worden gespro ken. Hier is een verkeerd beoordelen van de situatie en wanneer deze zaak voor de Kantonrechter had gediend als een overtreding van de bedoelde verkeersvoorschriften had spreker er niet veel op te zeggen. Vandaar ook dat hij de eis om verd. drie jaar lang niet te laten rijden veel te zwaar vond. „Ik hoop alleen dat ik hem dan niet tegen kom", verzuchtte 't slacht offer onder algemene hilariteit. Verd. is civiel verzekerd, zo zeide zyn advo caat nog en hij vertrouwde, dat die aangelegenheid wel in orde zou ko men. Uitspraak zoals vermeld over veertien dagen. „Snelheidsridder" maakte Middelburg onveilig Een „snelheidsridder" heeft het Donderdagavond het winkelende pu bliek in de Middelburgse binnenstad danig lastig gemaakt. Het was de 42- jarige automobilist A. C. J. van de H. uit Breskens, die met een vaart van niet minder dan 80 km over de Markt en door de Lange Delft reed, waar het nogal druk was. Het rijden van Van de H. had tot gevolg, dat velen alleen het vege lijf konden redden door het maken van plotselinge zij sprongen. Een agent van politie, die de Bressiaander achterna zette', vond daarin geen gemakkelijke taak. Hij slaagde echter, toen Van de H. in de Segeerstraat gekomen toch moest remmen voor een dame. Het bleek de agent, dat Van de H. „in kennelijke staat" was, waardoor de oorzaak van zijn woeste gedrag klaar- helder werd. Tevoren had hij in een restaurant enige „hartversterkingen" genomen. Niet alleen daarom was de agent echter v. d. H. gevolgd, maar ook op verzoek van enkele dames, die bracht, waar hem de les werd g zen en waar proces-verbaal werd gemaakt. PLECHTIGHEID TE COLIJNSPLAAT Voorzitter legde eerste steen In tegenwoordigheid van medebe- stuurders, alsmede van de burgemees ter van Kortgene, de heer A. A. Schuit, de architect, ir. P. J. 't Hooft en enkele andere genodigden, ver richtte de voorzitter van de Coöp. Boerenleenbank „Colijnsplaat", de heer M. de Bruyne, Vrijdagmiddag aan de Havelaarstraat de officiële eerste steenlegging voor een nieuw kantoorgebouw met kassierswoning. „Een moment van grote importantie in de geschiedenis van de boerenleen bank", zoals de secretaris, de heer P. J. Bom, in een speech opmerkte. Nadat bestuur en genodigden zich hadden verzameld in hotel „Zeelan- dia", begaf men zich naar het bouw werk voor de korte plechtigheid. Voordat echter de voorziter de sym bolische handeling verrichtte, wees de heer Bom als secretaris op de be langrijkheid van dit moment. Met Burgemeester mr B. Kólff van Vlis singen, president-commissaris van de Nr.V. Britanniahees Vrijdagmiddag de vlag op het in aanbouw zijnde nieuwe Britannia". Het hoogste punt was bereikt. (Foto P.Z.C.J Het hoogste punt is bereikt Vrolijk in het herfstzonnetje wap perde Vrijdagmiddag hoog aan de vlaggestok op het dak van het in aan bouw zijnde café-restaurant „Britan nia" op de boulevard te Vlissingen onze nationale driekleur, om de bui tenwereld mededeling te doen van hel heuglijke feit dat het hoogste punt van het bouwwerk was bereikt. Des middags om ongeveer vier uur hees burgemeester mr. B. Kolff, president- commissaris van de N.V. Britannia, de vlag in top, in aanwezigheid van de heer A. C. H. Kuyck, directeur mij. „Zeeland", de heer M. J. de Bas, com missaris, de heer W. ten Haaf, direc teur, ir. J. C. A. Boks, architect, de VAN TOT Het hoogtepunt van de pepernoten- feestweek nadert met rasse schreden. Er schijnen weer vele manen door bo men en op vele plaatsen signaleerden wy reeds mijters en tabbaards. De Sint is nu weer hier, dan weer daar, rijdt over daken en houdt zitting in warenhuizen. Donderdagmiddag bracht de grote kindervriend een bliksembezoek aan de vergadering van de afdeling Zuid-Beveland West van de Bond van Plattelandsvrouwen in de „Prins van Oranje" te Goes, waar hij werd verwelkomd door de voorzitster, mevrouw J. van Willi genEverse. Er is veel gezongen, er waren wijze vermaningen in ont vangst te nemen, kortom, het was een BEELD In Oostburg heeft men even moe ten wennen aan de lege plekken, wel ke in de gemeente ontstonden nadat de beelden van de enige tijd geleden gehouden beelden-tentoonstelling ica- ren leeggehaald. De kunstwerken wa ren voor de inwoners van Oostburg goede bekenden geworden en met na me Het balletmeisje" destyds bekroond by een inzending op de Keu kenhof had ieders bewondering! Velen betreurden het, dat ook dit beeld weer moest verdwijnen en som migen vroegen zich af, of men zich daar wel bij neer zou leggen. Wel, dat heeft men niet gedaan'. Enige inwoners hebben het initia tief genomen om te trachten dit beeld voor Oostburg te behouden. De beeld houwer, Hans Claesen uit Tilburg, was ten volle bereid mede te werken en thans heeft men zijn kunstwerk voor Oostburg aangekocht! Het zal nog voor Kerstmis een plaatsje kry- gen op het Raadhuisplein. Er is nog een kleine moeilijkheid, die overwonnen moet worden. De koopsom is nog niet ten volle bijeen, maar wanneer de burgers van Oost burg straks dagelijks met „Het Bal- leimeisje" geconfronteerd zullen wor den, zal dit bezwaar wellicht spoedig overwonnen zyn...... echte ouderwetse Klaasviering. De Sint en een van zyn Pieten waren ook nog aanwezig by het opvoeren van een zangspelletje. GESCHENK. Wij weten niet of de Sint hier ook de hand in heeft, maar Woensdag kreeg Sint Annaland zyn nieuwe brandspuit. Burgemeester J. van den Bos nam het instrument in ontvangst en stelde voor, het maar direct te gaan proberen. Onmiddellijk kwamen de spuitgasten in actie en beproefden hun krachten op het vehikel. Een en ander had tot gevolg, dat onder sire- negeloei 2500 liter water per minuut de lucht in ging. Het was een fees telijke demonstratie, waaraan alleen de brand ontbrak. NAT PAK. In de buurt van 't douanekantoor te Sas van Gent wilde Donderdagavond de schipper van de Vine tra 111" zyn schip vastleggen. Zijn knecht maakte by de voorbereidingen hiertoe zulke onhandige manoeuvresdat hij i» het water terecht kwam. Ambtenaren van de douane wisten de drenkeling op het droge te trekken. OP REIS. Het dorpshuis annex kleuterschool van Oudelande is op weg naar Zuid- Afrika. Het betreft hier een maquet te. die gemaakt werd door het hoofd van de school, de heer Christiaanse. De maquette is een dankbetuiging voor een destijds voor de bouw van de school bestemde gift uit Zuid- Afrika. (Advertentie.: VOORHAVEN 101-JEl. 34971 ROTTERDAM lieer L. de Klerck, die mede het inte rieur zal verzorgen, de heer W. F. Christiaansen, aannemer, de heer R- Middelkoop,- eerste assistent van de heer Boks, de uitvoerder en de werk lieden. In de keukenruimte van het ge bouw sprak de heer Kolff de aanwezi gen toe, waarbij hij zyn verheuging en ook die van het gemeentebe stuur over de vordering van de bouw uitsprak. De burgemeester zei van mening te zijn, dat het gebouw, voor zover hij het kon beoordelen ze ker geen gebreken vertoonde en hij wenste allen, die er tot dusver aan hebben medegewerkt, geluk. Aan de uitvoerder, de werklieden en de ar chitect overhandigde hy vervolgens een enveloppe met inhoud. Ook de heer Christiaansen sprak woorden van dank en waardering aan het adres van architect, uitvoerder en werklieden. Het gezelschap van genodigden maakte vervolgens een rondgang door het gebouw, waarbij de technici de nodige inlichtingen verstrekten. Voor al voor de meubelen, waarvan er en kele in de directie-keet aanwezig wa ren, bestond ruime belangstelling. Nauwkeurig werd uiteengezet toe- f-elicht met stalen e.d. hoe het in- erieur van „Britannia" er in de toe komst zal uitzien. Uitspraken Middelburgse rechtbank Voor de Middelburgse rechtbank stond terecht de garagehouder G. C. A. te Zierikzee, die in conflict kwam met de verkeersbepalingen in deze stad. Hij achtte de gegeven voor schriften betreffende afsluiting van enkele straten onjuist en ook volgens de gemeentelijke wetgeving niet aan vaardbaar. In verband met de com petentiekwestie en de vraag of de burgemeester wel bevoegd was inza ke de machtsdelegatie eiste de officier van justitie ontslag van rechtsvervol ging. Het vonnis van de Middelburg se rechtbank luidde conform de eis. De veehouder Z. M. uit Zierikzee heeft onder Serooskerke een aanrij ding veroorzaakt, waardoor een volkswagen verongelukte en de twee inzittenden ernstig gewond raakten. De eis luidde één maand hechtenis. De rechtbank veroordeelde M. tot een boete van 75.of tien dagen hech tenis en zes maanden ontzegging van de bevoegdheid tot het besturen van een auto. J. J. D. te Zierikzee had een om vangrijk strafregister.Hij maakte zich daar schuldig aan diefstal door inklimming. De eis luidde zes maan den onvoorwaardelijk en het vonnis zes maanden met aftrek van de tijd, doorgebracht in preventieve hechte nis. De 23-jarige J. v. d. B. uit Terneu- zen kocht van alles zonder deze za ken evenwel te betalen. Als enige zoon van goed bekend staande ouders veroorzaakte hij vele moeilijkheden. De eis luidde een half jaar gevange nisstraf met aftrek en onder toezicht stelling. De rechtbank legde zes maanden op met aftrek en een voor waardelijke terbeschikkingstelling met een proeftijd van 3 jaar onder bijzondere voorwaarden. Vijftal officieren werd in Middelburg beëdigd Door brigade-generaal De Leur Brigade-generaal G. J. de Leur, in specteur van de Dienstvak der Militai re Administratie, heeft Vrijdagmor gen te Middelburg een vijftal per 1 December benoemde eerste luitenants voor speciale diensten de officierseed afgenomen. De plechtigheid voltrok zich ditmaal op de grote binnenplaats tussen de bebouwing aan de Rotter damse Kaai en de Breestraat, waar Torenvalk van Renesse naar Dieppe Aan de Franse kanaalkust by Diep pe is een torenvalk gevangen, die op 16 Juli jl. te Renesse was geringd. Een vlucht van ca. 300 km! t Middelburg neemt een proef met jeugdverkeersbrigades Als de plannen van de Vereniging voor Veilig Verkeer Middelburg en Omstreken doorgang vinden, krijgt de Zeeuwse hoofdstad, in navolging van vele grote steden, binnenkort jeugd- verkeerbrigades. Het betreft hier ech ter nog slechts een experiment. De proef zal genomen worden op de He rengracht en omgeving en wel na het gereedkomen van de nieuwe burg over dit water, die de uitvalsweg naar Domburg zal voltooien- Deze voltooi ing kan nog dit jaar of in Januari te gemoet gezien worden. De jeugdverkeerbrigades zullen worden samengesteld uit leerlingen van de scholen op de Herengracht en omgeving. Wanneer een en ander be vredigend verloopt, zal men uitbrei ding overwegen. in de toekomst de brandweer- en rei nigingsgarage zal verrijzen. Pelotons van de Ie C.O.A.K. stonden daartoe onder leiding van de school-comman dant, majoor J. Potteboom, in carré opgesteld. Stuk voor stuk legden de officieren de eed van trouw af in handen van de generaal, waarna deze hen in een korte toespraak wees op de betekenis van deze eed. Vervolgens richtte ge neraal De Leur zich met enkele woor den tot officieren, onder-officieren, korporaals en manschappen van de C O.A.K. De plechtigheid werd beslo ten met het spelen van het Wilhelmus. Vóór het gebouw van de R.H.B.S. in de Sint Pieterstraat defileerden de troepen onder commando van majoor Pctteboom, daarna voor generaal De Leur, die met zijn staf-officieren op een daartoe opgericht podium had plaats genomen. Tot slot maakte de C.O.A.K. een mars door de stad naar de Berghuys-kazerne. De muziekka pel van de Limburgse Jagers ver leende haar medewerking aan de be ëdiging en aan het défilé. De namen der beëedigden luiden: M. van der Velde, H. W. Landzaat, A. Lips, M. Herman en K. A. H. Muile man. Nieuwe raadsleden in Yerseke. De gemeenteraad van Yerseke heeft enige veranderingen ondergaan. In de plaats van de heer J. A. Mol (SGP) is de heer M. de Herder tot lid van de raad benoemd. De heer J. Prins (Ge meentebelangen) heeft als lid be dankt en zal worden opgevolgd door de heer P. J. de Leeuw. Constructie deugde niet Lichamelijk letsel door schuld Op 14 Juni j.l. was men in Wemel- dinge bezig met een drijvende hysbak, een z.g. toldeur van een sluis te lich ten. Doordat de constructie niet deug de scheurde het dek van de bak, waardoor de arm van de kraan voor over viel. De opzichter B. werd hier door zwaar gewond. Gelukkig bleken de gevolgen niet zo ernstig als het zich aanvankelijk liet aanzien. Het slachtoffer, dat aan het hoofd ge wond werd en een kaakfractuur kreeg, is thans weer volledig hersteld aan het werk bij dezelfde maatschap pij. Als verantwoordelijk man stond fisteren voor de Middelburgse recht- ank terecht de hoofduitvoerder M. J. P. uit Kruiningen. Verd. gaf de fei ten toe. De constructie van de hijs- bak. die ook wel voor trekwerk ge bruikt wordt, stamde nog uit de tijd van de dijkdichting. De heer A. Berg- stra, technisch ambtenaar eerste klas se van de arbeidsinspectie uit Breda, gaf een uitvoerige uiteenzetting waarom de constructie niet deugde. De bevestiging van de kraan op de bak was volkomen onvoldoende. Er is geen behoorlijke berekening gemaakt van de op te treden spanningen en dat is de fout geweest. Thans is de constructie geheel veranderd. De of ficier van Justitie, mr. Ph. M. Schen kenberg van Mierop, meende even eens dat men te groot risico heeft ge nomen. Hij eiste 200 boete subs. 1 maand hechtenis. Uitspraak over veertien dagen. AWWVVWVVVVVVVXVWW Tweemaal een ongeval plus een gemiste boot Toen een chauffeur van een Z V.T.M.-bus in de Koninginne- polder nabij Biervilet een pas sagier wilde laten uitstappen, stopte hij zo plotseling, dat een achter hem rijdende vrachtauto, bestuurd door de heer W. uit Biervliet, een aanrijding niet kon voorkomen. Het resultaat was, dat de achterzijde van de bus zwaar gehavend werd, ter wijl de nooduitgang geheel werd ingedrukt. Gelukkig be vonden zich achter in de bus geen passagiers. Weldra was de Rijkspolitie aan wezig om de plaats des onheils af te zetten. Daardoor moest de bus, die de passagiers van het verongelukte voertuig kwam afhalen, een omweg over de zeedijk nemen. De weg munt daar bepaald niet uit in breed te, hetgeen tot gevolg had, dat de bus bij het draaien ter hoog te voor de boerderij van de heer A. D. in een reeds lang overgroeide gierput geraakte. Met behulp van tractoren en paarden moest de ongelukswa gen uit deze put worden ge sleept. Nadat de passagiers de ze ongemakken hadden ver werkt moesten zij ook nog voor lief nemen, dat de boot het doel van hun tocht al ver trokken was. dankbaarheid herinnerde hij aan het werk van de opzichters van de bank, die hun beste krachten gaven aan de uitbouw van deze instelling. Ook richtte spr. zich tot architect, aanne mer en arbeiders, en sprak voorts de hoop uit, dat door de arbeid van hen die leiding geven aan de bank, de groei en bloei voortgang moge heb ben. De heer Bom eindigde met het uitspreken van de wens, dat de bank moge bijdragen tot een verkrijging van grotere welvaart voor allen. De heer De Bruyne legde hierop of ficieel de eerste steen voor dit bouw werk, waaraan enkele weken geleden door aannemer Anemaet werd begon nen. Hierop keerde men naar hotel Zeelandia, waar nog tal van hartelij ke woorden werden gesproken. Voorzitter De Bruijne vertelde hier ook enkele bijzonderheden over het ontstaan en de groei van de bank, alsmede over de voorgeschiedenis van deze nieuwbouw. In 1916 werd de bank opgericht, doch voorlopig be hielp men zich toen met een kamertje in de woning van de kassier, de heer Haringman. Later verhuisde men nóg enkele malen, totdat in 1932 een wo ning aan de Voorstraat werd aange kocht, waarin later ook de huidige kassier, de heer J. P. de Pree zijn in trek nam. Geleidelyk groeide de boe renleenbank uit dit gebouw, doch het zou nog tot 1953 duren, voordat het besluit tot nieuwbouw viel. Er is eerst o.a. nog gedacht aan verbou wing van het oude gemeentehuis aan de haven, doch de gebeurtenissen by de ramp hebben het bestuur geheel van dit plan doen afstappen. Vorig jaar zomer werden enkele bouwvalli ge schuren aan de Havelaarstr. aan gekocht, die zijn gesloopt om bouw terrein vrij te maken voor het nieuwe kantoorgebouw met woning. Gehoopt wordt, dat het gebouw in het begin van zomer 1955 gereed zal zijn. En om te bewijzen hoezeer de werkzaamheden van de bank zijn toe genomen, deelde de heer De Bruijne nog enige wel zeer sprekende cijfers mede. In het eerste jaar (1916) werd een omzet van 122.810 bereikt. Tien jaar later was deze reeds tot bijna 7 ton gestegen en in 1946 was het niet minder dan 6.176.000, terwijl in 1953 een jaaromzet van 9.343.000 werd bereikt. Het aantal spaarders groeide van 51 in 1916 tot 1480 in 1953, terwijl het aantal rekeninghou ders van 13 bij de oprichting, tot thans 189 is gestegen. Teraardebestelling mr. H. F. Lantsheer in Oostkapelle Onder zeer grote belangstelling werd Vrijdagmiddag op de algemene begraafplaats in Oostkapelle het stoffelijk overschot van mr. H. F. Lantsheer, in leven o.a. oud-burge meester van Arnemuiden en oud voorzitter van de Polder Walcheren, ter aarde besteld. Vele kransen bedekten de baar, die van het sterfhuis „Zeeduin" door drie pachters van de overledene, een knecht, een tuinman en een buurman naar de laatste rustplaats werd ge bracht. Ds. E. R. O. Richard, Nederlands Hervormd predikant te Oostkapelle, las bij de groeve uit Psalm 23. sprak een kort woord ter vertroosting en bad daarna het Onze Vader. Mr. J. A. Lantsheer, zoon van de overledene dankte met enkele woorden voor de bewezen eer, daaraan toevoegend, dat de familie in overeenstemming met de wi! van wijlen mr. Lantsheer meende te handelen door geen gelegenheid tot spreken te geven. Onder degenen, die de korte en in zijn eenvoud aangrijpende plechtig heid bijwoonden, bemerkten wy bur gemeesters en wethouders van enkele Walcherse gemeenten, mr. dr. R. W. Graaf van Lynden, voorzitter van de Polder Walcheren, leden van het da gelijks bestuur en technische en ad ministratieve personeelsleden van de ze polder, vertegenwoordigers van de Hervormde Kerk, van de drie samen werkende Zeeuwse verzekeringsmaat schappijen, waarvan de overledene lange tijd achtereenvolgens commis saris en voorzitter was en tal van an dere autoriteiten. Vrijdagmiddag heeft de voorzitter van de Coöperatieve Boerenleenbank „Colynsplaat", de heer M. de Bruyne, in tegenwoordigheid van verschillen de genodigden, de eerste steen gelegd voor een nieuw kantoorgebouw met woning. Foto P.Z.C Plaatsing gevelsteen nieuwe Ned. Herv. Kerk Op Zaterdag 11 December zal 's middags om half drie te Vlissingen een gevelsteen worden geplaatst in de in aanbouw zijnde nieuwe Nederlands Hervormde Kerk aan de Bonedijke- straat. Deze steen heeft tot opschrift: „Jezus zeide. Ik ben de deur en zal worden geplaatst door de president kerkvoogd. de heer J. Moll. Wijziging veilingsdagen De veilingsdagen op de veiling „Ka- pelle-Biezelxnge en Omgeving" te Ka- pelle ondergaan weer een wyziging. Met ingang van volgende week komt de veiling van Vrijdagmiddag geheel te vervallen. Er wordt dus nog maar éénmaal geveild en wel op Woensdag middag. Een en ander houdt verband met een vermindering van de fruit- aanvoer. VANDAAG. Middelburg Electro: „Anna", (14 Jr.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „De twee straatjongens van Parijs", (14 jr.), 20 uur; Ingebruikneming Vlis- singse brug, 14.30 uur. Vlissingen Alhambra: „De terugkeer van Don Camillo", (alle leeftijden), 19 en 21 uur; Luxor: „Het uur voor middernacht". (18 jaar), 19 en 21 uur; Concertgebouw: Feestavond S. H.V., 20 uur. MORGEN. Middelburg Eelctro: als vandaag. 15.30, 19 en 21.15 uur; Schouwburg: als van daag. (14 jr.), 14.30 en 20 uur. Vlissingen Alhambra: als vandaag, 15, 19 en 21 uur; Luxor: als vandaag, 15, Goes uur; uur. Grand: als vandaag, 19 en 21 „The Quiet man", (14 jaar), 15

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2