KMPPIS EN DE VERZONKEN STAD B. EN S. WALCHEREN BESPRAKEN HERVERKAVELINGSWEGENPLAN WALCHEREN HERVERKAVELING KOOPT HET „STREKKEND ELLENGELD" AF VRIJDAG 3 DECEMBER 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT IN BEROEP BIJ DE KROON Wegschap Walcheren kan niet terzake optreden De Vereniging van Burgemeesters en Secretarissen op Walcheren, die Donderdag in hotel „De Burg" te Middelburg vergaderde, heeft zich langdurig bezig gehouden met het door Ged. Staten vastgestelde wegen- pian in het kader van de herverkave ling. Daarbij kwam de vraag naar vo ren, wat een gemeente te doen staat, wanneer haar een weg wordt toege wezen, die niet in behoorlijke staat van onderhoud verkeert. Dient men niet Ged. Staten in overleg te treden of is een beroep bij de Kroon de op- lossing? Na ampele bespreking kwam de vergadering tot de conclusie, dat dit punt niet geheel duidelijk is. Men besloot de gemeentebesturen in voor komende gevallen te zullen voorstel len beroep bij de Kroon aan te teke nen. Nog een moeilijkheid bij dit alles is, dat het wegenplan ook aan het „Wegschap Walcheren" is voorgelegd. Dit wegschap bestaat echter nog slechts de jure en niet de facto, zo dat het niet handelend kan optreden- Het wachten is bijvoorbeeld nog op de benoeming van een college van be heer. Daar eventuele beroepen inzake dit wegenplan vóór 19 December a.s. moeten worden ingediend, zal het voor het Wegschap onmögelijk zijn terzake op te treden. Deze situatie werd door de vergadering betreurd. Voorts kwam aan de orde de ver ordening tot bescherming van de waakhonden in Zeeland, die op 1 Jan. a.s. in werking zal treden. Volgens deze verordening is het mogelijk wél Zeeloodsen en schipper namen afscheid In de Nederlandse Loodsensociëteit te Vlissingen werd Donderdagmiddag afscheid genomen van de schipper eerste klas J. van Gelder en de zee- loodsen C. Rolandes, P. Visser en J. van Hoepen, die in de loop van dit jaar met pensioen gingen. Bij dit af scheid waren o.m. aanwezig de direc teur van het Loodswezen, de kapitein ter zee F. J. E. Krips, de commissaris, de heer G. de Hondt, en afgevaardig den van de rede-afhaaldienst, machi- nekamerdienst, schippers van loods boten en enkele leden van het Belgi sche Loodswezen. De scheidenden werden toegespro ken door de heren De Hondt, de voor zitter van de Loodsensociëteit P. van Fs en namens de zeeloodsen door de heer B. de Poorter. Al deze sprekers memoreerden de verdiensten der vertrekkend en, die hebben bijgedragen tot het aanzien, dat de Nederlandse loods momenteel in de internationale scheepvaart heeft. De heer De Poorter wees in het bij zonder op de onaangename omstan digheden, waaronder deze pensionne- r.ngen hebben plaats gevonden. Tot dusver is er na de oorlog namelijk geen enkele loods te Vlissingen ge weest, die zijn volle pensioen heeft kunnen halen, daar hij voor die tijd werd afgekeurd. Dit was ook met de thans vertrekkenden het geval. Spre ker achtte het gewenst, dat aan deze toestand spoedig een eind wordt ge maakt. „Zeelandia" helpt „Sport Steunt Zonneveld" Het bestuur van de Middelburgse 3e klasse voetbalvereniging „Zeelandia' heeft de secretaris-penningmeester van „Sport steunt Zonneveld" medegedeeld besloten te hebben vijf cent van ieder verkocht entreebiljet bij de eerstko mende vier thuiswedstrijden beschik baar te stellen voor Sport steunt Zon neveld". Zeelandia zal daartoe de en treeprijzen niet verhogen. Dit geldt voor wedstrijden, welke Zeelandia al leen, dus niet die welke in combinatie met Middelburg II gehouden worden Gezien de wat onder de verwachting gebleven inkomsten, als gevolg van de slechte weersomstandigheden in het seizoen, juicht het comité „Sport steunt Zonneveld" dit initiatief van zelfsprekend zeer toe. Oost- en West-Souburg Jaarvergadering C.M.B. De afdeling Souburg van de Chr. Metaalbewerkersborid hield haar jaar vergadering in de zaal „Rehoboth" onder voorzitterschap van de heer A. Arendse, die de bijeenkomst opende met het doen zingen van Ps. 84 vs. 1 en een gedeelte uit Jes. 40 las. Een bijzonder woord van welkom richtte hij tot de tweede bondsvoorzitter, de heer H. Bijker, en de districtsbestuur der. de heer J. Lodder. Er werden enkele kleurenfilms vertoond en de heer Bijker sprak over de plicht van de Christen om Christelijk georgani seerd te zijn. Met een toepasselijk woord reikte de heer Lodder het gouden C.N.V.-in- signe uit aan de heren A. Arendse en P. van Sorgen Ook na de pauze werden nog en kele films vertoond. De heer Bijker besloot de bijeenkomst met dankzeg ging-. Grijpskerke Gemeente-avond. In de consistoriekamer van de Ned. Hervormde Kerk te Grijpskerke werd een gemeente-avond gehouden. De plaatselijke predikant, ds. I. J. Wisse, leidde het onderwerp v „De Bijbel in het gezin". Hierna volgde een bespre king, waaraan door verschillende aan wezigen werd deelgenomen. De op komst was bevredigend. Collecte De dankdag-collecte in de Ned. Herv. Kerk te Grijpskerke heeft op gebracht 560.34. De collecte ten bate van het Pro testants Interkerkelijk Thuisfront heeft te Grijpskerke opgebracht de som van 251,35. honden vast te leggen, echter onder voorwaarden, die door B. en W. van de betrokken gemeenten gesteld die nen te worden. Ged. Staten voegden hiertoe aan de verordening enkele richtlijnen voor de te stellen normen toe. B. en S. besloten deze richtlijnen over te nemen. Aan het begin van de bijeenkomst herdacht burgemeester J. L. Dreg- mans van Koudekerke in enkele kor te woorden het overlijden van mr H. F. Lantsheer. De overledene was van 19101918 lid van de vereniging als burgemeester van Arnemuiden. Na dien stond hij door zijn functie van voorzitter van de Polder Walcheren in nauw contact met B. en S. De voor zitter herinnerde aan de aangename samenwerking, die men steeds met mr Lantsheer mocht hebben en ken schetste de overledene als een hu maan mens. Stavenisse krijgt ander gemeentehuis „Oranje-Hotel" wordt aangekocht De gemeente Stavenisse zal het ho tel-restaurant „Oranje-Hotel" te Sta venisse aankopen en dit doen verbou wen tot gemeentehuis. Dit besluit werd genomen in een dezer dagen ge houden gemeenteraadsvergadering. Het college van B. en W. ontving machtiging de verbouwingsplanncn te doen vervaardigen. Het lag eerst in de bedoeling het oude gemeentehuis uit te breiden en er een brandweergarage bq te bou wen, maar dit is niet mogelqk geble ken. Bovendien verkeert dit gebouw in zeer slechte staat. De garage van het hotel zal als brandweergarage dienst gaan doen. Het hotel wordt 1 Januari a.s. door de huidige bewoners ontruimd. Men heeft nog geen definitieve be slissing genomen over de bestemming van het thans in gebruik zijnde meentehuis. Voorlopig zal het ter schikking gesteld worden voor het houden van vergaderingen, repetities en dergelijke. Middelburg St. Nicolaasfeest. De kinderen uit de Brak-, Bree-, Neder- en Lazarijstraat in Middelburg hebben Woensdag een prettige St. Ni- colaasavond gehad. De gelijknamige buurtvereniging bood hen dit feest aan in de zaal „Mercurius". De hoofd schotel van het programma was uiter aard het bezoek van de grijze bisschop Hem werd gerapporteerd, dat er op het gedrag van de kinderen zo goed als niets viel aan te merken. Wel ver. baasde de goedheilig man zich over het feit, dat net kindertal van de leden der buurtvereniging in één jaar tijd gestegen was van 80 tot 105. Dat bleek echter veroorzaakt te zrjn door herbouw in enkele straten. Aan alle kinderen werden daarop begerens waardige zaken uitgedeeld. Tevoren sprak de voorzitter C. J. Nieuwenburg een welkomstwoord, waarna een groepje kinderen in de leeftijd van 5 tot 7 jaar „Onder Moe ders Parapluie" en de „Kleppermars" op het toneel brachten, terwijl andere buurtgenootjes, van 7 tot 12 jaar „de Poppenwinkel" aanschouwelijk voor stelden. Een en ander droeg zeker niet in het minst de bewondering van de oudere toeschouwers weg. Tot slot werden enkele vermakelijke films ver. toond. Sint bij de bejaarden St. Nicolaas heeft ook dit jaar de Middelburgse ouden van dagen niet overgeslagen. Woensdagmiddag bracht hij namelijk, met zijn knecht, een bezoek aan de bejaardensociëteit op het Koorkerkhof. De zaal was te klein om allen, die er bij wilden zrjn, een plaatsje te geven. Bij hun bin nenkomst werden Sint en Piet har telijk verwelkomd en het bleek, dat het publiek in de leeftijd van 65 90 jaar de bekende liedjes no^ zeer goed wist te zingen. Allen ontvingen chocolade, melk en versnaperingen, hetgeen uiteraard bijzonder op prijs werd gesteld. Na ruim een uur in de „soos" te hebben doorgebracht, ver trokken de goedheiligman en zijn dienaar weer, uitgeluid met het toe passelijke „Dag:, Sinterklaasje, dag!... Vlissingen Lezing over duinvorming en -afbraak. Voor de personeelsvereniging van de P.Z.C. en een groot aantal geno digden van het Middelburgse Duin waterleidingbedrijf hield, Woensdag avond dokter G. J. M. de Greef in de bovenzaal van hotel Muller te Vlis singen een lezing over „Duinvorming en -afbraak". Na in het kort het ontstaan van de duinen tijdens de qstqden te hebben belicht, behandelde spr. de vele ge varen, die deze voor Nederland zo be langrijke zeewering bedreigen. Door verwaarlozing en onoordeelkundig in. grijpen zijn grote gedeelten van de duinen in een deplorabele toestand ge raakt. aldus dokter De Greef. Zij vor men daardoor een voortdurende be dreiging voor de veiligheid van het achterliggende land. Een spoedig in grijpen door middel van beplantingen, het aanleggen van strekdammen en het uitroeien van de konijnenstand is van het grootste belang. Aan het slot, van zijn lezing, die werd geïllustreerd met vele fraaie lichtbeelden, werd aan dokter De Greef een boekenbon overhandigd. Cabaretavond Woensdagavond trad in het Vlis- singse Concertgebouw voor de afde ling Vlissingen van de N.V.V.-Vrou- wenbond een gezelschap op met een in revue-vorm gegoten mode-cabaret. Behalve de Vlissingse dames, was ook een aantal leden uit Westkapelle aanwezig. Voor de uitvoering sprak de voorzitster, mevr. Van Putten Van Thiel een kort openingswoord. Na een korte toespraak door mevr. M. DijkLangstra, hoofdbestuurslid van de bond, over het doel en streven van het N.V.V. en de Vrouwenbond, was het woord aan de artisten van deze avond. De moderevue „De H-lijn" afgewis. seld met enkele sketches, gaf in kort bestek de totstandkoming van de mode in verleden en heden weer. Na afloop bracht de voorzitter van de Vlissingse Bestuurdersbond, de heer K. van Wagtendonk, dank aan de spelers, waarna hij nog enkele woorden van propagandistische strek king sprak. Hetzelfde gezelschap, dat 's avonds „de H-lijn" bracht, trad 's middags op in een tweetal kindervoorstellin gen, waarvan ongeveer 850 kinderen van hartelust genoten. Behalve de voorstelling werden de kinderen ook nog verblijd met een met lekkernijen gevulde beker, dit als een voorproef je van het Sint Nicolaasfeest. Burgerlijke Stand. SEROOSKERKE (W.). Bevallen: G. de Visser—Cornelisse, d.; A. J. den HerderFrancke, z.; S. Remijn Koppejan, d. Overleden: C. Louws, 80 j„ echtg. van P. Bastiaanse; P. Boone, 67 j„ echtg. van C. Contant; Levenloos kind van P. den Hollander en M. van Eenennaam; E. W. Boogaart, 82 j„ weduwe van J. Brevet. RITTHEM. Ondertrouwd: G. A. F. Bot, 27 j. en A. M. S. Cornells. 22 j. Overleden: I. de Visser, 72 j., geh. met L. Cevaal. Officiële publicaties VLISSINGEN. DRANKWET. VERZOEK OM VERGUNNING (VERLOF A). B. en W. van Vlissingen, gelet op arti kel 45 der Drankwet, doen te weten, dat bij hen is ingekomen een verzoek van A. J van Dierendonck te Koudekerke. om verlof tot de verkoop van zwak-alcoholi- sche drank in het klein (vrelof A) voor de benedenvoor- en achterlocaliteit van het perceel Aagje Dekenstraat 57: dat van heden af gedurende twee we ken tegen het verlenen van het gevraag de verlof schriftelijke bezwaren kunnen worden ingebracht bij hun college. Vlissingen, 1 December 1954. MIDDELBURG. Afsluiting gedeelte Zusterstraat voor motorrijtuigen, langer dan 8 M. B. en W. van Middelburg, daartoe ge machtigd bij besluit van de Raad dier gemeente van 13 Augustus 1951; overwegende, dat gebleken is, dat de hoek. gevormd door de wegen Zuster straatSt. Janstraat, door motorrijtuigen (vrachtauto's en autobussen) met een grotere lengte dan 8 meter, rijdende in de richting ZusterstraatSt. Janstraat—Lan ge Delft (verplichte richting) niet gepas seerd kan worden, waardoor het gevaar bestaat, dat het verkeer in beide stra ten belemmerd wordt; gelet op het rapport van de Commissaris van Politie; gelet op het Wegenverkeersreglement- besluiten: het smalle gedeelte van de Zusterstraat te verbieden voor het verkeer met motor rijtuigen met een grotere lengte dan 8 m. Midcï irg, 1 December 1954. MIDDELBURG. OPHALEN AARDAPPPELSCHILLEN, GROENTENAFVAL, OUD BROOD EN HUISHOUDBEENDEREN E.D. B. en W. van Middelburg brengen nog maals ter openbare kennis, dat de heer G. A. Leendertse te Middelburg alleen Is aangewezen tot het ophalen van boven staande afvallen. Het is niet toegestaan deze afvallen aan anderen af te geven. Middelburg. 1 December 1954. Vlissingse kinderen te gast bij de marine. St. Nicolaasfeest van grootse opzet Een vijftigtal Vlissingse kinderen was Donderdagmorgen de gast van de officieren, onderofficieren cn man schappen van Hr. Ms. „Jacob van Hemskerck" in de binnenhaven Vlissingen. Dc marinemannen hadden de kinderen een grandioos Sint-Nico- laasfeest bereid, zoals dit reed» se dert enkele jaren de gewoonte is. Omstreeks tien uur kwam de mo torsloep met de hoge gast langszij en werd de goede Sint officieel „overge- floten". Compleet met muziek, ver zorgd door enkele bemanningsleden, wachtten de kin-leren hem op het achterdek op, waar hij door de com mandant, kapitein ter zee N. VV. Sluy- ter, werd begroet. Zoals de comman dant later in 't met seinvlaggen ver sierde manschappenverblijf, waar de kinderen werden ontvangen, vertelde, was hij in de afgelopen zomer in Spanje te gast gewe-st by de oude bisschop, van wie hij wederom de belofte verkreeg, dat hij ook dit jaar een aantal kinderen aan boord van de oorlogsbodem geschenken zou komen aanbieden. En deze belofte heeft de Goedheiligman ruimschoots ingelost, want voor ieder bracht hij een mooi stuk speelgoed en wat lekkers mee. De hofmeesters zorgden voor heer lijke chocolademelk. Bij deze Sint Nicolaasviering waren ook aanwezig wethouder J- Post en de directeur van Sociale Zaken te Vlissingen, de heer H, J. Visser. De heer Post dankte de Sint bij diens afscheid hartelijk voor zijn komst en nam tegelijk de gelegenheid te baat hem reeds voor het volgende jaar te „bestellen". Des middags arriveerde de Sint weer aan boord, ditmaal voor de kin deren van de marinemensen. Verzoek van politie. Dè commissaris van politie te Mid delburg verzoekt de bestuurder van de vrachtauto, die op Woensdag 1 De cember j.l. om ongeveer 7.45 uur van de Nieuwlandse weg af de Kanaalweg opreed en die vermoedelijk buiten medeweten van de bestuurder be trokken is geweest bij een verkeers ongeval, zich aan zijn bureau te mel den. Arnemuiden Bezoek St. Nicolaas Op 4 December zal St. Nicolaas 'n bezoek brengen aan Arnemuiden. De Sint zal om 2 uur 's middags op de Kade arriveren en worden toegespro ken door burgemeester J. H. v. d. Heide en de voorzitter van de Arne- muidse Bestuurdersbond, bij welke de organisatie van het Sint Nicolaas feest berust. De muziekvereniging „Arnes Ge noegen" zal bij de rondgang door de gemeente muzikale medewerking ver lenen. Hierna wordt in het Vereni gingsgebouw een kiruiermiddag ge houden, tijdens welke geschenken zullen- worden uitgereikt. De omwisseling van de PJC.C.-bonnen voor toe gangskaarten voor dc P. Z.C.-kindervoorstrlhngen is bepaald voor: VLISSINGEN op Dins dag 7 December a.s. in de zaal van het Leger des Hells, Paul Krugerstraat, des middags van half drie tot vijf uur. Voor de inwoners van Havendorp en Souburg is er een uitreiking, even eens op Dinsdag 7 De cember, van half twaalf tot half één in het Con sultatiebureau, Haven dorp (No. 598, bij de speeltuin). Voor MIDDELBURG is de uitreiking bepaald op Maandag 6 December, des middags van twee tot zes uur in het gebouw P.Z.it. ioOKt/i- (gffi carhl*" n""""""'- Met nadruk wordt er op gewezen, dat de bonnen uitsluitend worden ver strekt door de winkeliers bij aankoop van artike len. Ouders worden dan ook verzocht hun kinderen niet in de winkels om bonnen te laten vragen ZONDER dat er inko pen worden gedaan! Tenslotte wordt de aandacht er op gevestigd, dat bij de in wisseling voor elk toegangsbewijs één dubbeltje moet worden betaald. De aldus verkregen som zal door de directie van de P.Z.C. ter beschikking worden gesteld ten behoeve van een Zeeuws liefdadig doeL Provinciaal bestuur in Bruinisse De Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot, en de leden van Ged Staten met uitzondering van mr dr A. J. J. M. Mes, brachten Donderdag een bezoek aan Bruinisse. Mede aan wezig waren de hoofdingenieuivdirec- teur van de provinciale waterstaat, ir H. D. J. Swaters en de districtsinge nieur, ir De Beijl. Nadat het gezelschap omstreeks half vier in Bruinisse was gearriveerd, werd het in het gemeentehuis ont vangen door het gemeentebestuur en de voorzitter van de waterkering van het waterschap Bruinisse. Met dit plaatselijk bestuur werden de moei lijkheden, ontstaan door het te klein worden van de haven besproken, ter wijl de nieuwe havenplannen werden toegelicht door de ontwerper, ir K Drok uit Terneuzen. Na afloop van deze besprekingen werd de situatie ter plaatse ongeno- men. Ongeveer half zes vertrok het gezelschap. OUDE WALCHERSE VERPLICHTING VERDWIJNT Aangelandenvan vijftal wegen moeten sinds 18e eeuw jaarlijks bedrag aan Polder Walcheren betalen De Polder Walcheren zal in 1955 geen aanslagen meer opleggen voor het „strekkend ellengeld". Weinigen zullen weten wat hieronder wordt verstaan en vermoedelijk zullen er zelfs onder de aanslagplichtigen aangetroffen worden, die van het hoe en het waarom van deze last niet op de hoogte zijn. Het „strekkend ellengeld" dateert voorzover nagegaan kan worden uit de 18e eeuw. De toenmalige overheid regelde deze verplichting, die op een vijftal W'alcherse wegen betrekking heeft. Aanvankelijk waren „aan palende eigenaren" verplicht tot onderhoud van de wegen, die in deze tyd werden aange|egd, al naar gelang hun eigendommen zich daar langs „strekten". Later werd deze onderhoudsplicht gewijzigd in de verplichting tot het jaarlyks betalen van een vaste bijdrage. Deze was gesteld op 0,02765 per meter, berekend naar het aantal ellen (meters), dat de gron den langs de weg strekten. Deze verplichting bleef als een zakelyke last op het perceel rusten. In de tweede helft van de vorige eeuw ontstond een geschil over de plicht tot het betalen van het „strek kend „ellengeld". Toen werd uitge maakt, dat „het strekkend ellengeld niets anders is dan een afkoop der vroeger op de aangelanden gerust hebbende verplichting tot onderhoud". Tot dusver was de regeling van de ze last aldus, dat voor het „strekkend ellengeld zoals voor iedere belas ting jaarlijks een kohier werd op gemaakt. Wanneer dit kohier door het bestuur van de Polder Walcheren was vastgesteld, diende het door de Commissaris der Koningin executoir (invorderbaar) te worden verklaard. Eerst daarna mochten de aanslagbil jetten aan de betrokkenen worden verzonden. De bedragen van de heffing wer den nimmer verhoogd. Zrj luidden: veg SerooskerkeDomburg 495,41, Middelburg-Grijpskerke j 202,37, Grijpskerke-Meliskerke 329.82, Grijpskerke-Oostkapelle 221.25 en Ritthem-Vlissingen, in totaal 1360,84. De Polder Walcheren be stemde dit bedrag slechts voor het on derhoud der wegen. Het tracé van deze vijf wegen werd echter in het kader van de herverkaveling hier en daar ingrij. pend gewijzigd. De vroeger „aan palende percelen" strekten zich dientengevolge niet meer alle langs de wegen, zoals voorheen. Het was dus duidelijk, dat hier voorzieningen moesten worden ge troffen. De oplossing, die men gevonden heeft, bestaat hieruit, dat per 1 Janu ari 1955 vanwege de Herverkavelings commissie aan de Polder Walcheren een afkoopsom wordt voldaan. De commissie regelt dan de afkoop ver der by" de financiële afwikkeling van de toedeling met de eigenaren der be trokken percelen grond. En daarmee zal dan aeze historische verplichting hebben opgehouden te bestaan. 22. Met de sloep roeiden de Maat en de Meester naar de toren, waaruit Kappie's stem lad geklonken. En ja hoor, daar zagen ze Kappie en Ri- valdi door de tralies glu ren. „Eindelijk!" riep Kappie, „ik heb me ja hees moeten brullen! Hoorden jullie me niet roepen?" „Jawel", antwoordde de Maat. ,ik hoorde Uw stem wel maar ik dacht, dat U het niet was" „Was dit nu weer vooi onzin?" zei Kappie geër gerd „als je mijn stem e t. kun Je ervan op aan. di 1 ik er achter zit! Maar verder geen getreuzel, bben jullie breekijzers ecgenomen? Mooi, breek d .n een gat ln deze muur. «idat we er uit kunnen" „Maar hoe bent U daar clan in gekomen?" vroeg de Meester verbaasd. „Kunt U niet door dezelfde weg naar buiten waardoor U naar binnen bent gegaan?" „Nee", antwoordde Kappie, „die weg is afgesloten En vraag me niet hoe, want dat weet ik ja zelf niet. Begin nu maar eerst met een gat te breken" Zonder verder vragen te stellen begonnen de i de Meester aan deze taak Het was een dikke muur, doch ze vonden een plek, die door de golfslag was verweerd, zodat zij de stenen mak kelijk los konden wrikken. Weldra hadden zij dan ook een opening, waar Kappie door kon en na enig verder breken Kon ook Rivaldi zijn gevulde gestalte er door persen. Het boek. dat h(j in het gebouw had gevonden, omklemde hij als een kostbare schat, toen hij met een zucht van verlichting ln de sloep stapte. Walcherse brandweer in 6 pelotons verdeeld voor BB Tijdens de vergadering van de Kring- raad der Bescherming Bevolking op Walcheren (behalve vlissingen), die te Middelburg werd gehouden, is ge sproken over de regeling van de hulp verlening by brand in oorlogstyd in het kader van de B.B. Medegedeeld werd, dat er thans zes brandweerpelo tons op het eiland zullen worden ge formeerd. Dit wil zeggen, dat alle op Walcheren aanwezige brandweereen heden in 6 groepen zyn gesplitst. Deze groepen hebben alle een cen traal punt van waaruit zy geleld wor den. De commando's zyn gevestigd in Middelburg, Souburg, Domburg, Nieuwland, Oostkapelle en Koudeker ke. De brandweercommandanten van deze gemeenten zullen in triden van nood ieder zulk een groep leiding ge ven. Commandant van het geheel is de brandweercommandant van Mid delburg, de heer A. J. W. Matthijs- sen. Binnenkort zullen de brandwe ren van de betrokken 18 Walcherse gemeenten in deze pelotonsverbanden gaan oefenen. De Kringraad der B.B. op Walche ren bestaat uit alle burgemeesters van de gemeenten, wier gebied binnen de Kring is gelegen. De raad staat onder voorzitterschap van de burge meester van Middelburg, mr. dr. N. Bolkestein. Marktberichten VISMIJN VEERE. 2 Dec. Aangevoerd: 979 kg exportgar nalen 65—86; 195 kg schar 45—62; 145 kg bot 4966; 27 kg wijting 38—54; 6 kg tong (middel) 1,87—3,10; 5 kg rog 45; 7 kg kabeljouw 1,05; 13 kg wulken 54—71; 691 kg schardyn 3944. KLMffl UIT DE AETHER ZATERDAG -3 DECEMBER. HILVERSUM L 401 m 740 kc/S 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gewjj- .uz. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws., weerber en kath. nwes 8.20 Gram. 00 Voor de huisvrouw 10.00 Voor de kleuters. 10.16 Bariton en piano 10.55 Gr 1100 Voor de zieken 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Gram 12.30 Land- en tuin- bouw-mededelingen. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer 13.00 Nws. en kath. nws. .3.20 Sopr. en piano. 13.50 Gram. 14.00 Boekbespr 14.10 Gram, 14.20 Engelse les. 1.40 Gemengd Koor 15.00 Krtyi. v. lette- m en kunsten 15.40 Mandolinever. 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 G^am. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Gram. 18.15 Journalistiek weekoverz. 1825 Gram. 18 30 Pari. overz. Gram. 19.00 Nws. 19.10 ..Lichtba ken", caus. 19.30 Avondgebed en lit. kaL 9 45 Gevar. progr 21.00 Act. 21.15 De gewone man. 21.20 Gram. 22.00 „Wie 't weet mag 't zeggen 22.3C. Radio Philh. koperkwart. 2250 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto 23.22—24.00 Gram. HILVEKSTTM n. 29 m 1007 Icc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO 1020 VARA. 1920 VPRO. 20.0024.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym 33 Gram 7.45 „Even opkrikken'caus, 750 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.35 Or- pel. 8.55 Voor de vrouw 9 00 Gym. voor de vrouw 9.10 Gram VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld caus. 10.05 Mor genwijding. VARA: 102C Voor de arbei ders in de continubedrijven U.30 Viool en plano. 12.00 Orgelspel lz.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varic 13.20 Lichte muz. 13.45 Voor de Jeugd. 1420 Sportpraatje. 14.35 Lichte 15.00 Gram. 15.35 „Even tijd voor veiligheid", caus. 1550 Gevar muz. 16.10 „Van de wieg tot het graf" caus. 1625 Kamerork. en solist. 17.00 Radioweekjour- naal. 17.35 Dansmuz. 16.00 Nws. en comm. 1320 Amus. muz. 18.45 Regeringsuitz.: Atlantisch allerlei. 19.00 Artistieke staal kaart. VPRO: 19.30 „Passepartout", caus 19 40 Stemmenspel. 19.55 „Deze week' caus. VARA: 20.00 Nws. 20.01" Gevar. pro gramma. 22.00 Socialistisch comm. 22.15 Weense muz. 22..45 „Lc Molen aar de Ri vier", hoorspel. 23.15 Nws. 23.30—24.00 Gram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3