Nederlanders in Engeland op zoek naar meer productiviteit VERKEER EN WATERSTAAT IN DE TWEEDE KAMER STERKER ENGELAND VERSLOEG DUITSLAND VERDIEND (3-1) R.I(. LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL OVEZANDE GEOPEND Amsterdamse Beurs 5 doktoren het misbruik van laxeermiddelen 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 2 DECEMBER 1954 C.O.P.-COMMISSIE OP EXCURSIE Engelse lessen, die ook voor Zeeland nuttig kunnen zijn De wet van de traagheid bleek voor hat groepje Nederlanders dat de provinciale commissies voor de productivietcit in Engeland bestudeert, een bron van energie paraat te hebben gehouden. Het hinderde dus niet dat Londen 's Maandags nog niet is bekomen vi\n de Zondagsstemming, die overigens even spreekwoordelijk is als de hoffelijkheid waarmee men zelfs op Maandagmorgen vroeg ontvangt. Het nog niet drukke verkeer liet de groep snel van Padding ton Sation via Hyde Park passeren naar het domein van lt.-generaal Sir. Thomas Hutton, directeur van de British Pro ductivity Council de Britse Contactgroep Opvoering Productiviteit. Ook in Albion is deze groep opgezet met steun van de Amerikanen, die zo'n grote voorsprong in dit opzicht hebben. Voor dit alles ligt nog een duide lijker pad uitgemeten doordat Enge land geen „overheids"adviezen aan industrie zoals de Nijverheidsdienst en het E.T.L-geven kent of liever meer kent. De nationalisaties heb ben het vertrouwen in de overheid van de zyde der bedrijven n.l. doen verspelen, zodat de desbetreffende organisaties van de kaart verdwenen. Wel kwamen er particuliere bureaux voor in de plaats, maar óf deze wa ren voor de kleinere bedrijven te duur, óf ze konden niet aan de kost komen Engeland is dan ook in onze opzet toen geïnteresseerd. CIRCUIT-SCHEMES. Maar nu de „circuit schemes". Hier aan doen de groten en kleinen mee, waarbij de eersten de laatsten als „good sport" tegemoetkomen. Dit werkt sterk stimulerend en kweekt industriële gezondheid, gelyk het be- drijfsblindheid doet verdwijnen. Aan Evenals in Nederland was het voor al de vraag, hoe ook de kleinere be drijven van de productiviteitsjacht konden profiteren. Voor Zeeland met zyn vele middelgrote en kleine indus trieën, een interessant vraagstuk. In onze provincie is dit aangepakt met de Nijverheidsdag van Mei j.L te Ter- neuzen, opgevolgd door de organisa tie van discussiegroepen die volgende week in Hulst starten. In Engeland heeft men dit op andere wijze bena derd, een wijze die voor ons lessen inhoudt. Men heeft er 94 Local Pro ductivity Committees. „Local" is daar echter vaak even uitgestrekt als pro vinciaal in de Lage Landen. De ver keersverbindingen zijn hoofdzakelijk radiaal op Londen gericht en de contacten daartussen vrij beperkt. Dit bepaalt het patroon duidelijk. In deze raden is een zeer nauwe samenwerking tussen de organisaties van werkgevers en werknemers. Niet alleen aan de top dus, maar „down to the bottom". De bedoeling nu is om opvoedend voor alle partijen ver der werkzaam te zijn. In plaats van duscussiegroepen, organiseren deze commissies zgn. „circuit schemes", hetgeen gebrekkig te vertalen is met circulatieschema's. Voordat wij hier over iets meer vertellen Is het van belang mee te delen, dat ook de land bouw die ook b.v. problemen van arbeidsanalyse en transport kent bij het werk zal worden betrokken. Nagekomen advertenties. Heden overleed na een geduldig gedragen lijden, onze geliefde zorgzame Moeder, Be huwd-, Groot- en Over grootmoeder MARIA CORNELIA KOK, Weduwe van PIETER WISSE, in de ouderdom van 78 jaar. Uit aller naam: J. WISSE. Vlissingen, 1 December 1954. Verkuyl Quakkelaarstraat 100. De teraardebestelling zal plaats vinden op Zaterdag 4 December a.s., des namiddags 2 uur vanaf Verkuyl Quakkelaarstraat 100. Algemene Kennisgeving Heden overleed in het Rusthuis De Griffioen onze geliefde nicht MAATJE DE PAGTER in de ouderdom van 80 jaar. Vlissingen: J. DE PAGTER. Anjelierenlaan 37. Middelburg, 1 December 1954. De begrafenis zal plaats hebDen Zaterdag 4 December, vertrek 11 uur Rusthuis. Heden overleed te Oostkapelle, onze ge liefde Broeder en Zwa ger MR. HENRI FRÉDÊRIC LANTSHEER Echtgenoot van Jonkvrouwe W. A, HOEUFFT. M. W. NAHUYS LANTSHEER. G. A. A. NAHUYS. J. A. LANTSHEER. Velp/Zeist, 30 Nov. 1954. Terugbetaling op zwarte bessen De kwekers van zwarte bessen wacht nog een meevaller. Het Cen traal Bureau van de Tuinbouwveilin- f en heeft n.m. besloten 2 cent per kg erug te betalen op alle in 1952 op de veilingen aangevoerde zwarte bes sen. Toen werd namelijk op dit pro duct een bijzondere opslagheffing van 2 cent per kg ingehouden om de gro te risico's bij het doordraaien te dek ken. Het doorgedraaide gedeelte van deze oogst is intussen voor een groot deel'geruimd, zodat de ingehouden op slagheffing terugbetaald Kan worden. KERKNIEUWS. NED. HERV. KERK Beroepen te Berlikum (Fr.) C. Fortgens te Kolderveen. Aangenomen naar Biervliet W. S. Evenhuis. vlc. te 's-Gravenhage- Loosduinen. Aangenomen naar Doetinchem: H. Huting te Vreeland. Beroepbaarstelling: Ds. D. W. Ja- link, vlootpred. te Den Helder, stelt zich beroepbaar. GEREF. KERKEN Beroepen te Rotterdam (vac. F. C. Meyster)O. Jager te Vrouwen polder. Aangenomen naar Idsken- huizen W. J. de Ruiter te Schoonho ven. Bedankt voor Amersfoort W. van Boeijen te Eindhoven. GREF. KERKEN ond. art. 31 K.O. Aangenomen naar Amsterdam-W., G. Janssen te Leeuwarden, die be dankte voor Scheveningen. Bedankt voor Ommen en voor Overschie W. G. de Vries te Win schoten. VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTEN Beroepen en aangenomen naar Brussel (Belg. Ev. Zendingskerk), J. I. v. Wijck te Gouda. zo'n schema doen b.v. 5 bedrijven mee, meestal van verschillende bran ches. Elk bedrjjf brengt het andere een bezoek en wel met 6 man, twee uit de leiding, twee uit het kader en twee uit de werkplaats, arbeiders dus. Ieder wordt aan een collega toege voegd. Men kijkt en praat één twee uur, waarna de hele groep de zaak uitpraat en later met een openhartig rapport komt. Elke groep circuleert volledig langs alle aangesloten bedrij ven. De resultaten zijn voor groot en klein verrassend. Zo vertelde de di recteur van een der grootste drukke rijen ter wereld (3000 man!) hoe hij, maar ook vele kleintjes hiervan had den geleerd. En ook hoe het in ieder een drang naar competitie hij ge bruikte deze term in de zin der voet ballers oproept. Een fabrikant van stalen stoelen voornamelijk voor automobielfabrieken deelde ons ve lerlei dingen openhartig mee en hij vertelde ons dat ook concurrenten veel zouden mogen zien. Men beseft wel dat de mentaliteit er voor geschikt moet zijn. En het is de vraag of dit in Nederland het ge val is. Maar wat niet Is kan komen en de industrialisatie-noodzaak dringt ons er toe. Er is dus alle reden om dit ook bij ons onder het oog te zien. Op de taak van de pers in dit verband werd zeer nadrukkelijk gewezen. Wel licht iets om te zijner tijd in de Zeeuw se commissie te bespreken al werd er voor te veel hooi op de vork gewaar schuwd. De dood in de ring Bobby Callaghan, een 21-jarige En gelse beroepsbokser, is Woensdag in een ziekenhuis te Londen overleden. Callaghan was Maandagavond daar heen vervoerd, na in een wedstrijd te zijn neergegaan. Operatief ingrijpen heeft zijn leven niet kunnen redden. Callaghan was als amateur in ruim honderd wedstrijden uitgekomen. En kele jaren geleden trad hij tot de rijen der professionals toe. Propaganda-avond In de zaal Nolet te Yerseke werd een propaganda-avond gehouden voor de Vrije Universiteit. Ds. J. van der Leek te Kapelle-Biezelinge, voorzit ter van de Ring Goes der V.U.-orga nisatie, opende deze avond met een inleiding, waarna als spreker optrad prof. R. van Dijk, socioloog aan de Vrije Universiteit, welke de noodzaak van deze instelling naar voren bracht. Declamatie werd verricht door mevrouw Rienks van Schoon- dijke, terwijl de zang verzorgd werd door het kerkkoor van de Ned. Herv. Gemeente te Wemeldinge. Kjjkje in de keuken van de R.K. Landbouwhuishoudschool „Sint Ag nes" te Ovezande, die gistermiddag is geopend. Foto P.Z.C.) BOKSEN Ex-wereldkampioen Shirai zwaar gewond. De Japanner Yoshio Shirai, die verleden week Vrijdag de wereldtitel vlieggewicht aan de Argentijn Perez moest afstaan, is in deze wedstrijd ernstig- gewond. Hij heeft een bloed uitstorting in de hersenen opgelopen als gevolg van een treffer op het hoofd in de 9e ronde. Shirai slaapt 22 uur per dag en moet kunstmatig wor den gevoed. Vooral kleine zaken aan de orde (Van onze parlementaire redacteur). Het rustig tempo, dat ingezet is met de behandeling in de Tweede Kamer van de begroting van Verkeer en Waterstaat voor 1955, stak Woensdag wel af by het jagen met de begroting van Landbouw, Vissery en Voedselvoor ziening. De afgevaardigden waren daarvan nog maar nauwelijks bekomen, toen zij hun aandacht moesten richten op vervoer- en waterstaat-proble men. Minister Algera, die een langdurige ziekte achter de rug heeft, zal echter door de Kamer worden gespaard. Zes afgevaardigden voerden Woens dagmiddag het woord, t.w. de heren Krol (CH), Zegering Hadders (WD) v. d. Zaal (AR), Visch (KVP) en Ver kerk (AR). Nog meer dan andere ja ren, zo kreeg men de indruk, hielden zij zich bezig met allerlei kleine kwes ties. Enkelen hunner pleitten voor de belangen van 't particuliere beroeps- goederenvervoer en voor het tolvrij maken van de kanalen in Friesland, Groningen en Drente. De bromfiets, vond dhr. Krol, moet niet langer ge lijk worden gesteld met gewone fiet sen. De heer v. d. Zaal, die dit onder werp eveneens aanroerde, wenste aparte plaatsen voor deze vehikels en meer rijwielpaden voor de gewone fietsen. De heer Verkerk waarschuw de tegen de gevaren, die ontstaan als zestienjarigen zelfstandig worden toe gelaten op langzaamrijaende motor voertuigen en de heer Zegering Had ders gaf een aantal wenken om de verkeersveiligheid te verhogen. De heer v. d. Zaal was het er mede eens, dat bij de spoorwegen een verhoging der tarieven wordt overwogen en wel, omdat het bedrijf „self-supporting" dient te zijn. Deze afgevaardigde wenste een nauwlettend toezicht op overtreding op overwegen met halve spoorbomen. De ontwikkeling van de K.L.M. had de bewondering van de heren v. d. DERDE NEDERLAAG VAN WERELDKAMPIOENEN Matige wedstrijd in Londen's Wembleystadion Voor 88.000 Engelse toeschouwers en 12.000 Duitsers heeft Duitsland in het Wembleystadion in Londen een 31 nederlaag geleden tegen En geland. Het was een volkomen verdiende zege van de Engelsen, die vooral in de eerste helft een groot overwicht hadden. De wereldkampioenen speelden twee klassen minder dan tijdens het tournooi om de Jules Rimet Cup en aan routine kwamen zy veel tekort tegenover de Britten. De elf Duitse spelers tezamen hebben niet zoveel landenwedstrijden op hun naam staan als Billy Wright (61) alleen De Engelse critici verklaarden na afloop: het was een aardige wedstrijd; er werd af en toe behoorlijk voetbal gespeeld, maar van superklasse was het Engelse elftal niet, om van de Duitse ploeg maar te zwijgen. Zo zal deze wedstryd niet lang in de herin nering van de 100.000 toeschouwers Geven met groot leedwezen kennis van het overlijden van MR. H. F. LANTSHEER te Oostkapelle, in leven Commissaris en Oud-Voorzitter van Commissarissen der samenwerkende Zeeuwse Verzekeringmaatschappijen. Directie en Commissarissen der Onderlinge Brandwaarborg Maatschappij voor de Prov. Zeeland van 1829; Zeeuwsche Brandwaarborg Maatschappij van 1824; Algemeene Zeeuwsche Verzekering Maatschappij N.V. Middelburg, 30 November 1954. blijven. Want Engelse supporters en Duitse bezoekers hebben in het afge lopen jaar wel wedstrijden gezien, die op een veel hoger niveau stonden. Ge lukkig kon de F.A. na afloop een nieuw record bekend maken, als troost voor de matige vertoning. Nog nimmer in de geschiedenis van de F. A. is een recette van ruim 51.000 Pond Sterling in het Wembleysta dion binnengekomen. DE WEDSTRIJD. In de 27e minuut scoorde rechts binnen Bentley van dichtbij. Maar verder dan dit ene doelpunt kon de Engelse voorhoede het voor de rust niet brengen. Drie minuten na de rust kon Allen eindelijk eens van een kans profiteren, toen Finney na schit terend individueel spel hem het leer in vrije positie toespeelde. Ondanks het feit, dat de Duitse ploeg volkomen defensief speelde, viel een doelpunt aan de andere kant, 13 minuten voor het einde. Na goed werk van Seeler kwam de bal by de vrijstaande links buiten Beck, die met een zuiver schot vlak langs de paal doelman Williams passeerde. Enkele minuten later ging Shackleton er alleen vandoor en dit maal kreeg Herkenrath geen kans door snel uitlopen een doelpunt te voorkomen. Zaal en Visch, maar beiden waren niet tevreden over het treuzelen met de uitbreiding van Schiphol, met na me de heer Visch duchtte overvleu- geling door andere internationale luchthavens, gis niet spoedig tot ver groting en verbetering wordt overge gaan. Legio was het aantal verzoe ken om aandacht voor het uitvoeren van werken liggende op het gebied van de Waterstaat. Men wilde voor ziening door de minister in het te kort aan ingenieurs by de Rykswa- terstaat. De minister zou er goed aan doen aan de Kamer een nota over te leg gen over de dijkhoogte In het alge meen en over de sterkte van de dijken „VAN NOODWONING TOT PALEIS" Grote belangstelling van burgerlijke en kerkelijke autoriteiten Even bniten de kom van de gemeente Ovezande .ligt midden in een fris groen gazon de nieuwe R.K. Landbouwhuishoudschool „Sint Agnes". Het is een ruime en zonnige school, met drie frisse lokalen en een moderne keuken, die aan alle te stellen eisen voldoet. Het was dan ook geen wonder, dat de burgemeester van Ovezande, de heer Th. J. Andriessen, Woensdagmiddag bij de officiële opening met vreugde gewag maakte van de grote verbete ring, welke het landbouwhuishoudonderwijs hiermede ondergaat. Nadat des morgens een H. Mis was opgedragen en het schoolgebouw in aanwezigheid van de leerlingen was ingezegend, volgde des middags de opening, waarvoor vele burgerlijke en kerkelijke autoriteiten belangstelling toondep. In het gezellig ingerichte leslokaal heette de burgemeester van Ovezande speciaal mej. E. Bergervoet, inspectri- ce van het nijverheidsonderwijs en deken R. M. Nieveen van Dijkum als mede de vorige burgemeester, mr A. J. M. v. Eikhuizen» hartelijk welkom. „Wij hebben lang moeten wachten, alvorens tot officiële opening kon wor den overgegaan", aldus spreker. „Dit vindt zijn oorzaak in de omgeving van de school, waarvan vooral de aanleg van de tuin veel tijd heeft gevergd". Hierna gaf burgemeester Andries sen een overzicht van de geschiedenis van het landbouwhuishoudonderwijs en de noodzakelijke verbeteringen. De regering zal naar middelen die nen te zoeken om het vernieuwen van de vloot regelmatig doorgang te doen vinden. De treurige toestand by het veer te Zijpe eist voorziening. Ver sterking van de dijk bij Harlingen is gewenstZo ging het Woensdag middag aan de lopende band. Donder dagmiddag zullen nog meer Kamer leden aan het woord Komen. Ï0 Nov. 1 Dec. Nederland 1951 (3%) 103% 103% Nederland 1948 (3%) lOO'/a 100% Nederland 1947 (3%) 3 100% 100% Nederland 1937 3 99% 99% Dollarlening 1947 3 pet. 98% 98% Ivesteringscertificaten 3 101% 101 Nederland 1962-64 3 101% 101% Nederland N.W.S. Z% 80% 80% Ned. Indië 1937 A 3 99% 99% Grotoboek 1946 3 99% Nat. Handelsbank 157 158% Ned. Handelmy. 216 215 A.K.U. 314% 300% Bergh's en Jurgens 309% 308 Calvé-Delft 263 257 Kon. Ned. Hoogovens 280% 274% Unilever 481% 475% Ned. Kabeïfabriek 262% 257% Philips 371% 363% Wilton-Feijenoord 226 225 Billiton 371% 370 Kon. Petroleum Mij. 538% 526% Amsterdam Rubber 100% 1003% Holland Amerika Lijn 184 181 Kon. Paketvaart 143 143% Rotterdamse Lloyd 145% 143% Ned. Scheepvaart Unie 153 148% Stv. Mij. Nederland 165 162 H.V.A. 135% 133% Dell Mij. 126% 125% Bank van Ned. Gem. 4% 110% Centrale Suiker 207% 200 Kon. Mij. De Schelde N.B. 159% 158'% BaltimoreOhio 32% Pennsylvania 19% 19% Anaconda 44% 43% Bethlehem Steel 96% 953,4 General Motors 93% 92% Intern. Nickel 60 58% Kennecott 96% 95 Republic Steel 68% 68% UB. Steel 68% 68% North American Cy. 26% 26% Midcontinental 93% 92*4 Shell Union 39% Tide Water 25% 25% A.K.U. 225 PREMIELENINGEN. 127% 127% 1281*: 128% 126% 126% 131 131% 130% 129% 109 109 124% 124% A'dam premielening 's-Gravenhage 1952 I 's-Gravenhage 1952 II Rotterdam 1952 1 Rotterdam 1952 II Breda Utrecht Eindhoven 1954 Enschede BEURSOVERZICHT. .ICHX HERSTEL NA FLAUWE OPENING Op de onofficiële ochtendbeurs zijn Woensdagmorgen flinke klappen geval len en men neemt aan dat het publiek die ochtend in sterker mate dan anders bij de handel betrokken Is geweest en behoor lijk opruiming heeft gehouden. A.K.U. A*W**\**\WW\**VWW\A Amsterdamse wisselmarkt AMSTERDAM, 1 Dec. Contente prijzen. Londen 10.59%—10.60%, New York 3.79ft—3.80A. Montreal 3.91%—3.92%, Parijs 1.0810—1.0830, Brussel 7.59%—7.60%, Frankfurt 90.09—96.19, ZÜ^ich 86.56—86.66, Zü- rlch (vrije francs) 88.63—88.73, Stockholm 72.86—72.96, Kopenha gen 54.56—54.66, Oslo '53.91—54.01, Braz. dollar 3.79%—3.80%, Argen tijnse verrekeningsdollar 3.813 82, Japanse verrekeningsdollar 3.81% 3.82%. Turkse verrekeningsdollar 3.80%—3.81%. noteerde bijna 20 punten lager. Philips en Kon. Olie ruim 16 en Unilëver circa 14 punten lager. Een en ander is in slerke mate het gevolg geweest van de baisse stemming in Wallstreet. Toen des middags de openingsping ging voor de officiële middagbeurs viel de stemming, gezien de ochtendbeurs, be trekkelijk mee. Van een paniek was geen sprake en de handel voltrok zich langs kalme banen. Het bleek, dat men iets te pessimistisch was geweest, al bleven de koersen hier en daar nog aanzienlijk bij het slotniveau van eergisteren ten achter. Kon. Olie schommelde tussen 526% en 529. Philips opende op 358, maar kon zich zeer behoorlijk herstellen tot 365 (371%). Men verwacht binnenkort de kwartaalcij fers. A.K.U. verliet de markt met een verlies van circa 14 punten. In 2 dagen tijd heeft het rayonfonds 30 punten ver loren. Unilever sloot op 475 (481%). Van daag wordt het margarineconcern ex 25 procent bonus verhandeld. De incourante industrieën noteerden weliswaar iets la ger, doch de nadelige verschillen waren hier geringer. De scheepvaartafdeling liep verder ach teruit onder leiding van Scheepvaart Unie en K.N.S.M., die beide circa 4 lager no teerden. De cultuurmarkt kon het bij al deze koersdalingen weer aardig bolwer ken. De verliezen hier waren zeer gering en meestal niet groter dan ongeveer 1 punt. Guldensbeleggingen verwaarloosd en weer onveranderd. Prolongatie 2% procent. te Ovezande. Momenteel telt de school 60 leerlin gen, terwijl ook de avondcursussen zeer goed worden bezocht. Namens de staatssecretaris voor onderwijs, kunsten en wetenschappen, sprak mej. E. Bergervoet, inspectrice van het nijverheidsonderwijs. Zich tot dc leerkrachten wendend, wees zij op de verantwoordelijkheid voor de toe komst van de jonge meisjes. Voorts adviseerde zij nauwe samenwerking tussen gezin en school. Spreekster hoopte, dat de meisjes van de school zouden leren houden en met dankbaarheid aan de leertijd zouden terugdenken. Tevens schetste zij het belang van de avond- en voor lichtingscursussen voor moeders en jonge vrouwen. Hierna verklaarde zij de RK. Landbouwhuishoudschool „Sint Agnes" officieel voor geopend. De voorzitter van de Onderwijsver- eniging van de L.T.B., rector J. A. G. van de Hoogte, bracht bijzonder hul de aan de directrice en leerkrachten, die pionierswerk verricht hebben in dit deel van Zuid-Beveland. In ver gelijking met het vroegere gebouw is men van noodwoning tot paleis over gegaan. Een speciaal woord van dank richtte hij tot de vorige burgemeester van Ovezande, mr Van Eikhuizen, die het initiatief tot de bouw van de school had genomen. Deken R. M. Nieveen van Dijkum hoopte dat het peil van de geeste lijke en algemene vorming door dit onderwijs naar boven mocht gaan. De directrice van de school, mej. C. R. van Vliet, zette uiteen de moeilijk heden, welke het moderne onderwijs soms van de zijde van conservatieve ouders ondervindt, en besprak voor namelijk de problemen van een goede vorming voor de jeugd. Voorts spraken nog de vorige bur gemeester, mr A. J. M. van Eikhuizen, thans burgemeester van Halsteren, de burgemeester van 's-Heerenhoek, de heer C- F. A. M. van Horsigh, namens de aanwezige burgemeesters, waarna als laatste de heer Duivestein, direc teur van de landbouwschool te 's-Hee renhoek, het woord voerde. Hierna werd gelegenheid gegeven tot bezich tiging van de school en tot felicitatie. (Advei tentte.J waarschuwen tegen Als u geregeld laxeermiddelen slikt, ta er nu een manier om er van af te komen. 83 van de 100 personen lukte het: u kunt het ook. En wel zo: Drink ln de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond avond één. Daarna niets meer, want Carter's Leverpllletjes stellen uw Inge wanden ln staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw t ^wanden tijdelijk vertragen, neem dan .jdelük Carter's Leverpilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwijt en ver valt u niet in de laxeermiddelen-gewoonte. Haal direct Carter's Leverpilletjes, f 1.20 per flacon. 63 (Advertentie.) in elk huisgezin: tfonéést Uitsluitend by Apothekers en Drogisten 3 December. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.+N-A.P U.—N.A.P. Li.—N.A.F. 6.40 1.44 19.23 1.56 0.31 1.32 13.15 1.63 7.08 1.66 19.46 1.79 0.46 1.51 13.30 1.84 7.32 1.78 20.17 1.93 1.26 1.66 14.07 1.99 7.54 1.09 20.34 1.34 1.42 1.11 13.59 1.44 8.17 1.29 20.50 1.53 1.33 1.29 14.06 1.67

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 6