Liefdadigheid in V.S. op drie na het belangrijkste „bedrijf" Communisten tegen uitvoering van Parijse accoord HAAGSE WINKELSTRATEN BADEN IN MUZIEK EN LICHT KANGEROE NOG GROTERE PLAAG DAN GEVREESDE KONIJN WOENSDAG 1 DECEMBER 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 45 MILLIARD UITGETROKKEN. Sinds 1831 is er veel veranderd Tijdens zijn bezoek aan de Verenigde Staten werd in 1831 de Franse ge schiedschrijver Alexis de Tocqueville getroffen door wat hij als een typisch verschijnsel zag. „Die Amerikanen", zo schreef hij, zijn het wonderlijkste volk ter wereld. 3Ien zal het bijna niet willen aannemen, wanneer ik vertel hoe het daar toegaat. De een of andere in een kleine gemeenschap in dat land zal op een gegeven moment gaan piekeren over een of andere sociale behoefte. Wat doet hij nu? Hij steekt de straat over en gaat wat hem dwars zit bepraten met zijn overbuurman. Wat gebeurt er dan Er wordt een comité gevormd en dat comité begint een onderzoek in te stellen naar de vermeende behoefte. En U mag het geloven of niet, maar het is een feit dat alles begint te lopen zonder dat er een ambtelijke instantie aan te pas komt. Dit wordt allemaal gedaan door particulieren op eigen initiatief- In hoeverre een democratische samenleving op gezonde basis rust kan wor den afgemeten aan de hoedanigheid van de werkzaamheden die door par ticuliere mensen worden uitgeoefend." komen. In 1954 hebben de „meest be- hoeftigen" geen gebrek meer aan voedsel of onderdak; zij hebben vak opleiding nodig, psychiatrische ver zorging of hulp bij het in evenwicht brengen van inkomsten en uitgaven. Naarmate de regering meer aan dacht aan het openbaar welzijn is gaan geven, heeft de particuliere lief dadigheid, die van een zo grote last ontheven werd, naar andere terreinen van werkzaamheid omgekeken, waar bij zij evenwel haar oude relaties niet geheel in de steek heeft gelaten. Het nationale fonds ter bestrijding van ziekten kinderverlamming, hart ziekten, kanker, hersenverlamming en ongeveer 55 dergelijke stichtingen en genootschappen zijn voorbeelden van de nieuwe richting. Het fonds voor kinderverlamming bracht in het eerste jaar van zijn bestaan, in 1938, iets meer dan 1 millioen dollar bijeen; in 1954 was het bedrag niet minder dan 65 millioen. De liefdadigheid floreert thans als Wat De Tocqueville 123 jaar gele den opmerkte en in zo juiste termen weergaf is, aldus het Amerikaanse weekblad „Time", nog steeds een ty pisch Amerikaanse karaktertrek. Milddadigheid in combinatie met de neiging tot organiseren heeft in Ame rika de liefdadigheid tot een van de wonderen van het land gemaakt. Elk jaar worden ongeveer 4500 millioen dollar uit de zakken en beurzen van de Amerikaanse burgers naar liefda dige instellingen overgeheveld. De jaarlijkse inzamelings-campagne draait thans op volle toeren en daar toe stellen zich elk jaar ruim 2 mil lioen collectanten beschikbaar: in de ze tijd van het jaar kan op de mild dadigheid van het publiek het best een beroep worden gedaan. In de 19de en de 20ste eeuw was men algemeen van oordeel dat philan thropic een zaak is die de zeer rijken, maar ook de niet-zo-rrjken aangaat. Met een gift van 35 millioen dollar, uitgesmeerd over 20 jaar, kon John D. Rockefeller de Universiteit van Chicago in het leven roepen; sinds dien zijn de bedragen die door de fa milie Rockefeller geschonken zijn niet meer geëvenaard het totale bedrag is nu bijna 1000 millioen dollar! In de laatste 19 jaar van zijn leven schonk Andrew Carnegie 333 millioen dollar ten behoeve van allerlei en vaak zeer persoonlijke doeleinden, van medailles voor helden tot orgels voor kerken toe. Georganiseerd. Maar evenals vrijwel alles in het moderne Amerika is ook de liefdadig heid in hoge mate gedemocratiseerd en georganiseerd. Er zijn nog altijd een groot aantal schenkers van be langrijke bedragen (de Fords, de Mel- lons en een menigte millionairs in Texas, zoals Hugh Roy Cullen)maar de tempel der philanthropie rust thans in hoofdzaak op twee nieuwe zuilen: de directe giften van handel en nijverheid welke ongeveer 40 van het totaal uitmaken en die van de georganiseerde arbeidersbeweging (30%). De toenemende bereidheid van de Amerikaan om een bepaald percentage van hun loon voor liefda dige doeleinden af te staan en de stij gende belangstelling, van werkgevers en werknemers in liefdadigheid, zijn mijlpalen op de weg naar de bloei van het menslievend hulpbetoon. In de afgelopen 20 jaar heeft het begrip hoe liefdadigheid moet worden uitgeoefend in Amerika een tweetal belangrijke veranderingen ondergaan. De belangrijkste is de toegenomen re geringsbemoeiing met het openbaar welzijn. Tijdens de grote malaise, nu twintig jaar geleden, nam het Ame rikaanse volk het besluit dat geen enkele burger gebrek mocht hebben aan een minimum van kleding, voed sel en onderdak en stelde het de rege ring verantwoordelijk voor het hand haven van deze normen. vSindsdien heeft de regering zich steeds verder op dit gebied bewogen, zodat naar schatting dit jaar onge veer 45.000 millioen dollar aan fede rale, staats- en gemeentegelden aan dit welzijnswerk zullen worden be steed: dat is ongeveer 40 van al het geld dat voor regeringstaken in de V.S. wordt uitgegeven. Er zijn slechts weinig liefdadige in stellingen van de oude stempel over gebleven. De jaarlijkse Kerstcampag ne van de New Yorkse „Times" ten behoeve van de „Honderd Behoeftig- ste Gevallen" in de stad geeft een goed beeld van de verandering die zich heeft voltrokken. In 1932 kwa men er op de lijst gezinnen voor, die met een inkomen van 1.25 per week werkelijk van honger dreigden om te In Hanoi oefent de tandarts, zoals onze foto toont, zijn praktijk uit op het trottoir, hetgeen een wonderlijke gewaarwording isHet is daar dus mogelijk om een wandeling even te onderbreken en „langs de weg" een volledige behandeling te krijgen. nimmer tevoren en uitgedrukt in geld is het op drie na Amerika's belang rijkste „bedrijf" (in geldomzet slechts overtroffen door de industrie, de land bouw en de handel). Juist door het uitgebreide terrein, waarop liefdadig heid werkzaam is, konden enkele on volmaaktheden hun intrede doen. Soms werken verenigingen langs elk aar heen (zo trekken zich van de on geveer 60 gezondheidsorganisaties zich alleen al 14 het lot van de blin den aan). Andere timmeren te veel aan de weg (zo heeft in de afgelopen vijf jaarlijkse periode het Seeing Eye fonds aan contributies en legaten 2 millioen dollar meer ingezameld dan het in die tijd voor het ter beschik king stellen van 1300 blindengeleide honden nodig had). Andere vereni gingen worden slecht bestuurd, gaan slordig met de financiën om of nog erger: er verdwijnt veel tussen de wal en het schip. Maar het overgrote deel van de Amerikaanse liefdadige in stellingen worden efficient beheerd, besteden de geïnde gelden op verant woorde wijze en verhogen de goede naam van de Amerikaan als organi sator. De samenwerking tussen de ver schillende instellingen die zich om de volksgezondheid bekommeren is de laatste jaren steeds hechter geworden zodat zelfs het Amerikaanse Rode Kruis, dat zich lange tijd streng af- zijdig gehouden heeft van andere lief dadige instellingen, gedwongen werd een andere koers in te slaan en nu reeds deelneemt in een driehonderdtal plaatselijke collectes. Het Rode Kruis heeft inderdaad alle reden zich afzij dig te houden omdat het zich hoofd zakelijk beweegt op het terrein van Amerikaanse hulp aan Azië. Nieuw programma van Eisenhower. Verwacht wordt, dat president Ei senhower in ziin jaarlijkse boodschap aan het Amerikaanse Congres in Jan. a.s. zal vragen goedkeuring te verle- nenen aan een nieuw economisch hulpprogramma voor Azië. Aangeno men wordt, dat de regering van Ei senhower een Marshallplan voor Azië overweegt, waarmede de komende la ren een bedrag van milliarden dollar zou zjjn gemoeid, met als voornaam ste doel verhoging van de levens standaard in de Aziatische landen. De Verenigde Staten zouden hier voor een gezamenlijke actie willen voeren met Engeland, Frankrijk en andere Europese landen. In officiële kringen wordt er op gewezen, dat mi litaire macht alleen niet voldoende is om de communistische invloed in In dia, Birma en andere Aziatische lan den terug te dringen. De bouw van het toekomstig kantoor annex woonhuis van de Boerenleen bank te Oosterland vordert gestaag. (Foto P.Z.C.) MET ST NICOLAAS EN KERSTMIS „Wat de Belgen kunnen, kunnen wij ook (Van onze Haagse redacteur) 'fc Zit eran tegenwoordig bij de Haagse winkelstand! Het kan niet op. Neen, de zakenmensen verkopen hun waren niet voor de halve prijs, noch bieden zy ze ons aan en ook geven zy by vyf gulden boodschappen geen eet servies cadeau, of nodigen zij de klant, die een winterjas komt kopen uit liever op hun kosten een paar maanden naar de Rivièra te gaan. Zy werken niet met uitbundige reclames, doch proberen zoveel mogelyk publiek tot het bezichtigen van étalages te lokken. Van lqjkers komen ko pers! Eigenlijk ïs dat niets bijzonders, ook in Amsterdam en in Maasbracht sloven de winkeliers zich uit om hun waren zo aantrekkelijk mogelyk aan de liefhebbers te presenteren. Misschien hebben de Haagse zakenlieden net iets meer werk van hun uitstallingen gemaakt dan elders, omdat zy ook meer stadgenoten verwachten, die langs de winkelramen zullen schuifelen, dan in andere plaatsen. Zy zijn namelyk met niets goeds en iets feestelijks voor de dag gekomen. De fraaie St. Nicolaas-étalages ver dienen extra belangstelling, vonden en daarom zullen wij de adspirant-ko- pers uit hun huizen lokken op de ma nier, waarop Brussel dat doet. Wat die Belgen kunnen, kunnen wij ook. Zo werd Den Haag lichtstad. Wie nu 's avonds door de binnenstad dwaalt, of door een aantal straten van de buitenwijken zwerft, loopt er in een gezellige drukte onder guirlan des van duizenden en nog eens dui zenden een kleurig licht uitstralende lampjes. En achter de ruiten van de zakenpanden is het ook al een festijn van licht. In de Poten, de Spuistraat en de Vlamingstraat, in de Schoolstraat en de Venestraat, in de Passage Boekhorststraat, de Toren straat en de Prinsenstraat, op de Prinsegracht en op nog een paar an dere plaatsen in de „city" hebben de gezamenlijke winkeliers lichtmasten laten plaatsen en sierlijke slingers met lampen laten ophangen. Het dui zendvoudige licht vloeit langs de ge vels, over de straten en de ontelbare kijkers, die zich door dit sprookjes land bewegen. De enorme warenhuizen in de Grote Marktstraat brachten opvallend smaakvolle gevelversieringen- en ver lichtingen aan en de deftige Hoog straat met zijn dure winkels verraste met boven de rijweg opgehangen kor ven in de vorm van gouden klokken, die 's avond door een geel diffuus licht beschenen worden. Als het gaat sneeuwen, zullen de gele lampen door violette worden vervangen, waarmede dan een fantastisch effect bereikt wordt. KLOKKETONEN De klokken bungelen op de wind. Aangezien de straat bovendien door middel van luidsprekers vervuld wordt van beiaardmuziek van de Keulse Dom, de St. Janskerk in Den Bosch, de O. L. Vrouwetoren in Amersfoort, de St. Romboutstoren in Mechelen, de Cathédrale de Malines in Antwerpen, de Halletoren In Mechelen is het of hier een mach tig carillon zijn bronzen klanken tus sen de huizen stort. Meer naar de buitenkant hebben in Moerwyk, de nieuwe woonstad, die aan de zuidelijke grens van Den Haag verrijst, de Jan Luykenlaan en de Raaphorstlaan hun feestverlichting gekregen. In het Westen van de stad doen de Paul Krugerstraat, de Die- renselaan en de Beeklaan alle in de omgeving van de Loosduinseweg, be nevens de Fahrenheitstraat er niet voor onder en in Scheveningen kreeg een aantal winkels in de Keizerstraat en in de Badhuisstraat verlichte figu ren in de vorm vanharingen aan de gevels. De gemeente bleef niet achter. De grillige verlichting, die men ter gele fenheid van 't bezoek van keizer Heile elassie aan Den Haag op de Vijver- dam aanbracht en de lichtzuilen in enige straten en op enkele piemen, die toen eveneens verrezen, heeft men gehandhaafd. In de donkere hofvijver spuit 'n verlichte fontein. Een aantal standbeelden en regerings-gebouwen baden in floodlight De Sint heeft bij zijn intocht in de re- geringstad 'n welvarend en vrolijk verlicht Den Haag aangetroffen met goed gevulde winkels en fraaie étala ges. Het Kerstmannetje zal zich er op nieuw in kunnen verlustigen. de nationale rampen en nu eenmaal niet van te voren kan worden uitge maakt hoeveel geld hiervoor noaig zal zijn. De Stichting ter Bestrijding van de Kinderverlamming heeft tot dusver geweigerd mede te doen aan welke collecte voor gezamenlijk nut ook en organiseert telken jare haar bekende March of Dimes. Door die onafhanke lijke houding heeft de Stichting zeer goed geboerd te goed volgens som migen, die er op wijzen dat voor de kinderverlamming (met een sterfte cijfer van 1,1 op 100.000 inwoners) tweemaal zoveel geld wordt ingeza meld als voor de bestrijding van hart ziekten en kanker met een gezamen lijk sterftecijfer van 502,3 per 100.000 inwoners. Het Amerikaanse voorbeeld heeft in tal van andere landen navolging gevonden o.a. in Zuid-Afrika. Japan en Brits West-Indië. Naarmate deze Amerikaanse idee zich in de wereld verder baan breekt zullen steeds meer mensen van oordeel zijn dat de Ame rikaanse liefdadigheid de hartslag is van Amerika's grootheid. Dertienjarige stal auto's aan de lopende band. De gemeentepolitie te Roosendaal is er Maandagavond ha uren zoeken in geslaagd de 13-jarige knaap S. vam Z. uit Roosendaal aan te houden, die uit het rijksobservatiehuis te Zeist was ontsnapt. De politie was ge alarmeerd door buurtbewoners, die de knaap, bekend om zijn meer dan 16 escapades met auto's in de laatste twee maanden, met 'n Opel Olympia voor zijn ouderlijke woning zagen verschijnen. Men wist hem te ver hinderen met de auto zijn weg te vervolgen, waarna de knaap in een weiland vluchtte. Toen hij in het duister naar huis wandelde, liep hij in de armen van een rechercheur. Uit het politieverhoor is gebleken, dat de jongen Zondagavond in Zeist is ontvlucht en op een gestolen fiets naar Amsterdam is gegaan. In de Kerkstraat aldaar vond hij Maandagochtend de onbeheerde Opel, waarmee hij naar Roosendaal reed. Dinsdag is de jongen voorgeleid voor de officier van justitie van Breda, die hem twee weken geleden voor het laatst onder handen nam. Toen was Van Z. uit een gesticht te Breda ontvlucht, stal een auto en reed deze onder Zundert in elk aar, pikte vervolgens een autobus en reed daarmee via Amsterdam naar Dordrecht, waar men hem sla pend in de cabine aantrof. VREEMDE CLUB Australische schapenfokker wordt in bestaan bedreigd (Van onze correspondent in Australië) In Girilambone, een 650 kilometer ten westen van Sydney in het droge en ruwe hart van Australië, hebben de bewoners een nogal vreemde club gevormd. Het is de Kangeroe Club en het lidmaatschap is beperkt tot lie den, die met hun auto een kangeroe hebben doodgereden. De contributie is laag en wordt geheel aangewend ten bate van de gezondheidszorg voor de kinderen uit wat men hier „het verre Westen" noemt. Het feit, dat het aantal leden kort na de oprichting reeds 31 bedraagt, toont wel dat het doodrijden van kangeroes daar in die enorme uitgestrekt heden van het Westen niet tot de zeldzaamheden behoort. Nu is een kangeroe een nogal groot dier en niemand zal voor zijn plezier met zijn auto tegen zo'n gevaarte oprijden. Daaruit blijkt wel, dat deze unie ke buideldieren in de buurt van Girilambone nogal dik gezaaid moeten zijn. En zo is het inderdaad. Het lid maatschap van 31 van deze vreemde club is het bewijs, dat de kangeroe met zijn ontroerend lieve kopje en de haast hulpeloos neerhangende voor pootjes daar in het verre Westen een ware plaag is. De boeren en schapenfokkers van het verre Westen beschouwen de kan geroe als een nog grotere bedreiging voor hun bestaan dan het hier zo ge vreesde konijn. De grote kudden kan geroes eten namelijk enorme hoeveel heden gras en jong groen en kunnen daarbjj niet, zoals het konyn, door kostbare draadversperringen met gaas worden tegengehouden, omdat zij enorme sprongen kunnen maken. Het vreemde hierbij is, dat de be zoeker aan deze streken op z\jn rei zen nauwelijks een enkele kangeroe te zien krijgt. Maar hij krijgt ook nauwelijks een schaap te zien in deze contreien, welke slechts voedsel voor een 40 schapen per hectare voortbren gen. En bovendien is de kangeroe, evenals alle andere Australische bui deldieren, een nachtdier dat zich over dag in het lange prairiegras ver schuilt en 's nachts op stap gaat. Enorme schade Vanuit een vliegtuig kan men ech ter zien, dat er in het verre Westen van deze staat New South Wales mo menteel meer kangeroes dan schapen zijn. Deze millioenen kangeroes, teza men met de schapen, doen enorme schade aan de magere begroeiing van dit halve woestijngebied en kunnen wanneer men geen doeltreffende wyze OOK IN ONS LAND IN ACTIE. „Dat nooit weer" werkt voor de Sowjet-pr opaganda (Van onze parlementaire redacteur) De Sowjet-Unie wil de ratificatie van de Londense en Paryse verdragen voorkomen en probeert verwarring te stichten. Getracht wordt de goed keuring van de protocollen, evenals dat met het E.D.G.-verdrag geschiedde, te saboteren. In dit licht moet ook gezien worden het stellen van vragen door het Tweede Kamerlid, de heer Gortzak van de C.P.N., over het antwoord, dat Nederland aan de Sowjet-Unie op de uitnodiging heeft gegeven. Er is echter meer. Niet alleen be dient Rusland zich van het middel van de uitnodiging tot een Eu opese con ferentie, het mobiliseert ook de com munistische partyen met hun neven- en mantel-organisaties tot een groot scheepse actie tegen de Duitse herbe_ wapening. Dat geldt eveneens voor de Nederlandse communisten, die alles in het werk stellen de ratificaties van de accoorden van Londen en Parijs te doen mislukken. Waarschuwing uit Moskou. Een radio-uitzending uit Moskou op 17 November j.l. waarschuwde de Ne. derlandse pers, dat de ratificatie tot een verhoging van de internationale spanning zal leiden. De Wereld Vre- desraad wijdde van 18 tot 23 Novem ber in Stockholm een bijeenkomst ge heel aan de leuze, dat de goedkeuring van „Londen" en „Parijs verworpen moet worden om te komen tot een col lectief veiligheidsstelsel volgens de voorstellen van Molotov. Het woord werd er o.a. gevoerd door de Russische schrijver Uja Ehren- burg. Ook Nederlandse afgevaardig den ageerden tegen de plannen tot herbewapening van West-Duitsland. Onder de communisten in Neder land zelf zit men intussen ook niet stil. De communistische Nederlandse Vredes Raad publiceerde in zijn week blad „Vrede" een oproep voor een na tionale conferentie op Zondag 19 De cember a.s. Het actie-comité „Dat Nooit Weer" nam de oproep over en „De Waarheid" publiceerde hem in het nummer van 20 November j.l. Hiermede ontpopt „Dat Nooit Weer" dat na de oorlog als een neutrale anti nazi organisatie werd opgericht, zich voor hen, die het nog r.iet wisten, als een vereniging, die zich geheel in dienst van de communistische propa ganda stelt. Op het ogenblik worden op ver scheidene plaatsen en in bedrijven ma nifesten verspreid en handtekeningen tegen de Duitse herbewapening ver zameld. Dit geschiedt onder de „neu trale" naam van „Dat Nooit Weer". Men kan over de inschakeling van Duitsland in de Westerse defensie denken, zoals men wil. Men Itan er een tegenstander van zyn. Doch dan is het goed te weten, dat elke steun aan „Dat Nooit Weer" betekent een medewerken aan de communistische agitatie, die ten doel heeft te ver hinderen, dat de Westerse mogend heden een krachtig eenheidsfront vor men tegen het tot de tanden gewapen de Sowjetblok. Mr. Wolthuis werd vrijgesproken. Mr. J. A. Wolthuis uit Groningen, een der leiders van de voormalige N.E.S.B., is door de Almelose arron dissementsrechtbank vrijgesproken. Hij werd verdacht van illegale grenspassage bij Losser. Veertien dagen geleden behandel de de Almelose rechtbank deze zaak, welke in hoger beroep diende. De of ficier van justitie eiste 100,- boete of een maand. Hij verwierp het ver weer van mr. W-, die meende, dat de minister buiten zijn bevoegdheid was gegaan, toert hij in het newakings- voorsehrift 1946 een artikel opnam inzake het strafbaar verklaren van het verlaten van het z.g. bewakings gebied. Ook beriep mr. W. zich op overmacht, hetgeen de officier even eens verwierp. De rechtbank kwam tot vrijspraak, omdat er, behalve de bekentenis van mr. W., geen ander bewijsmiddel was. In zijn pleidooi heeft mr. W. zich hierop beroepen. De dagboeken van de echtgenote van Richard Wagner, Cosima, mogen volgens een uitspraak van het Westduitse bonds- gerechtshof niet voor 1972 gepubliceen worden, zulks in overeenstemming met de beschikking in het testament. De schoondochter van Wagner, mevrouw Winifred Wagner, had "leze beschikking aangevochten. van bestrijding vindt deze streken zeer wel tot een echte woestijn ma ken. De bestrijding van de kangeroes is echter een haast onoplosbaar vraag stuk. 3Ien kan ze niet, zoals men dat met de wilde honden de lammeren dodende dingo's doet, met vergif tigd vlees te lyf gaan. omdat ze alleen gras eten. 3Ien kan er geen kostbare draadversperringen tegen aanleggen, zoals men dat met succes tegen de ko- nijnenplaag doet, omdat een versper ring, die hoog genoeg is om kange roes tegen te houden, een 6000 gulden per kilometer zou kosten en de er zo onschuldig uitziende kangeroe boven dien zo geweldig sterk is, dat. hij zelfs een stalen paal uit de grond kan wer ken. Een ziekte als myxomatosis, welke zo vreselijk huis kan houden onder de konijnen, is daarbij voor kan- geroe's niet bekend. Tweede Willem Teil Met dit alles zien de boeren en scha penfokkers van het verre Westen van deze staat zich voor een haast onop losbaar lijkend probleem geplaatst. Doodschieten is de enige methode, doch dit haalt weinig of niets uit. Op een enkel proefstation werden in het afgelopen jaar 7000 „roos" neerge schoten, doch de springende buideldie ren zijn er nog even talrijk als voor heen. Een schapenfokker in de buurt van de stad Bourke heeft een be roepsjager, die 'n tweede Willem Tell is. Deze fantastisch goede schutter weet gemiddeld 200 kan geroes per week neer te leggen, zonder dat de situatie echter ook maar enigszins verbetert. Het grote probleem, waarmede de ze boeren worstelen, is dat het sei zoen voor het schieten van kangeroes m deze staat slechts 3 maanden ach ter elkaar open is. Zodra de jacht ge sloten is, wordt dan al het goede werk van de jagers teniet gedaan. Volgens deskundigen zou men rustig een twee jaar open seizoen kunnen hebben zonder het gevaar te lopen, dat de verschillende soorten kange roes van de streken uitsterven. Men zou het de aandoenlijk lieve dieren, een buidel waaruit soms een kinderkopje steekt, niet aanzien, dat zy een zo grote plaag kunnen zijn. Men kan, in deze „boom time" van de wol, wel eens afgunstig kijken naar de enorme „wol cheques", die de schapenfokkers van Australië opstrij ken, doch helemaal over rozen gaat hun pad zeker niet. Het konyn, de „dingo", de kangeroe en tot op zekere hoogte het verwilderd zwijn vormen een voortdurende bedreiging van zijn bestaan, om van overstromingen en dr'ogteperioden nog maar niet te spreken. P.T.T.'ambtenaar stal van Rampenfonds-gelden. De postale recherche in de hoofd stad heeft de 35-jarige ambtenaar J J. van het hoofdpostkantoor te Amsterdam gearresteerd, die ver- dauht wordt van knoeierijen met gi rostortingen ten nadele van het ram penfonds. De man, die reeds 14 jaar in dienst was bij de P.T.T., heeft een bekentenis afgelegd. De knoeierijen zrjn geschied in de eerste weken na de Februari-ramp van 1953. De amb tenaar scheurde de op het postkan toor aangeboden stortingsformulie ren voor de postchèque- en girodienst af en zag kans de nummers in dat van zijn eigen rekening te verande ren. Op deze wijze slaagde hij er in een bedrag van bijna 400 gulden op zijn eigen rekening te laten overma ken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 5