KAPPIE EN DE VERZONKEN STAD TERNEUZENSE WINKELSTRATEN REEDS FEESTELIJK VERLICHT WALCHEREN ZOMERWONINGENTERREIN WORDT NIET GEELECTRIFICEERD MARKTBERICHTEN WOENSDAG 1 DECEMBER 1954 P BO V IN 01 ALB ZEEUWSE COURANT BINNEN KORTE TIJD VERWEZENLIJKT In de naaste toekomst lichtgevende bloemen Ondanks dc korte tijd van voorbe reiding, die het bestuur van de eerst jias geleden opgerichte stichting „Ter- neuzen Lichtstad" ter beschikking stond, heeft men toch kans gezien, mede dank zij dc spontane medewer king van zeer velen, de voornaamste winkelstraten van de stad nog vóór het Sint Nicolaasfeest van een aan trekkelijke en fraaie verlichting te voorzien. In het bijzonder de Noordstraat en enkele zijstraten daarvan met de over do straat gespannen slingers, ge kroond met zg. Poolse sterren in rood en blauw, biedt een fantastische aan blik, terwijl ook de Westkolkstraat des avonds in een sprookjesachtig licht baadt. De Nieuwstraat heeft zich nog aan een eenvoudiger verlichting gehouden, welke het echter eveneens zeer goed doet. Tenslotte is ook de Arsenaalstraat niet achter gebleven en uit particulier initiatief kwam daar een verlichting tot stand, waarop de zakenman, die haar liet aanleggen en die zich spontaan bij „Terneuzen Lichtstad" aansloot, met recht trots kan zijn. Jubilerende secretaris van Axel gehuldigd Interpellatie over optreden van wethouder Tijdens de Dinsdagavond gehouden vergadering van de raad der gemeen te Axel onder voorzitterschap van burgemeester P. L. D. J. van Oeveren werd de gemeente-secretaris, de heer J. L. J. Maris, hartelijk toegesproken in verband met zijn 40-jarig ambts jubileum. Zoals bekend is de jubilaris bij Kon. Besluit benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De voorzitter wees op de vele ver diensten van de heer Maris, waarna hi; hem de onderscheiding op de borst spelde. Als oudste raadslid bood de heer P. A. Wondergem de gelukwen sen van de raad aan. In zijn dank woord zeide de lieer Maris, dat hij steeds op de bres had gestaan om de belangen van de gemeente te behar tigen. In deze raadsvergadering werd aan de heer W. A. den Boggende eervol ontslag verleend als gemeente-ontvan ger in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer C. Smies ontving onder dankbe tuiging eervol ontslag als tijdelijk ad ministrateur van het gemeentelijk wo ningbedrijf. Vervolgens legde de heer W. L. Hir- des de voorgeschreven eden af voor de functie van gemeente-ontvanger en administrateur van het gemeentelijk woningbedrijf. De heer Hirdes is met ingang van heden als zodanig be noemd. Bij de rondvraag interpelleerde de heer S. van Bendegem over de inscha keling van gemeente-personeel bij het aardappelrooien. Hierbij zou wethou der C. de Putter bemiddeling verleend litbben, voordat het bureau Oogst- voorziening met ander personeel was ingeschakeld. Bovendien zou een voor man van het gemeente-personeel een der werklieden met ontslag hebben gedreigd, toen deze verklaarde geen aardappelen te willen rooien. De heer Van Bendegem vroeg het college van B. en W. of het met hem van mening was, dat de betrokken wethouder zijn positie had misbruikt en het aanzien van de gemeente ernstig had geschaad. It. en W. zullen in een volgende zit ting antwoorden. Nero van schaapherder Almekinders is zoek De Commissaris van Politie te Hil versum heeft in een extra politiebe richt de opsporing gevraagd van een hond. Het is de Belgische herder Ne ro van de schaapherder Ch. Almekin ders, die van aanstaande Zaterdag af een nieuwe kudde zal gaan hoeden in het Gooise natuurreservaat. De hond is in Drenthe weggelopen. Almekinders zag bij de watersnood ramp van vorig jaar in Rilland-Bath zijn hele kudde verloren gaan. Alleen zijn hond Nero kon hij redden. Nu het bestuur van de Stichting Goois Natuurreservaat heeft besloten het reservaat weer met schapen te bevol ken, is Almekinders aangewezen als de hoeder voor die schapen. Hij krijgt 45 schapen van het Veluwse en 56 van het Drenthse type. Toen hjj Za terdag in Ruinen (Drenthe) was om daar schapen van het Drenthse type op te halen is Nero verdwenen. En bij de plechtigheid van Zaterdag bij de „installatie" van de kudde, mag Nero niet ontbreken. Want wat is een kudde zonder hond? Vertraging op Zeeuwse spoorlijn. DOOR ONTSPORING BIJ GILZE-RIJEN. De ontsporing van een goederen trein bij Gilze-Rijen heeft Maandag avond grote vertraging veroorzaakt in het treinverkeer naar Zeeland. Doordat het baanvak versperd werd_, bleef de trein, die gewoonlijk om 9.05 uit Roosendaal naar Vlissingeta ver trekt, steken. De trein van 10.05 ver trok met grote vertraging en nam het andere treinstel mee. Zo arriveer den om twaalf uur twee treinen tege lijk in Vlissingen, Een dezer trein stellen moest toen nog naar Roosen daal terug en nam daarbij de plaats in van de trein, die normaal om 10.20 uit Vlissingen vertrekt. Vele passa giers werden door deze stremming gedupeerd. Het ligt in de bedoeling van „Ter- neuzen Lichtstad" in de toekomst de gehele stad in de feestverlichting te betrekken. Men denkt daarbij aan het verlichten van plantsoenen en derge lijke door middel van lichtgevende bloemen, paddestoelen, enz. en het illumineren van verschillende gebou wen. Voorts wil men ook trachten par ticulieren te interesseren voor het werk van de stichting, dat grote uit gaven vergt en dat vooral ten doel heeft Terneuzen voor de vreemdelin gen attractief te maken. Daarom zal dan ook bij een vol gende gelegenheid de verlichting veel vroeger in het jaar worden ontstoken. Van de zijde van het gemeentebestuur ontvangt de stichting eveneens zeer te waarderen steun. Een steun echter, die niet bestaat uit een financiële bij drage, doch wel uit een verlichting van stadhuis met toren, welke ver lichting thans wordt aangebracht. Het streven van het stichtings bestuur is de werkcommissies van alle straten, die voor verlichting in aanmerking komen, bijeen te brengen en telkenmale bij uitbreiding met de werkcommissie uit de betrokken straat in contact te treden. Het ligt voorts in de bedoeling de deelnemen de minst draagkrachtige straten zo nodig in zekere mate te steunen door middel van de „sterkere" straten, waarbij het stichtingsbestuur over koepelend optreedt. Matroos van „Carpo" woonde in Goes Kapitein was oud-Vlissinger Naar wij thans vernemen, was de kapitein van het Zaterdag bij Fal mouth gezonken. Nederlandse schip „Carpo" de oud-Vlissinger A. Douw, die ongeveer 19 jaar geleden de Schel- destad verliet. De 18-jarige matroos Celeftin Charles Keideniers, die ook bij de ramp met de kustvaarder „Car po" om het leven is gekomen, had zijn wal-adres bij zijn oom, de heer Jacobs in de Violenstraat te Goes. Nog slechts twee maanden voer deze weesjongen op de „Carpo", toen ook hij als laatste uit het gezin Keideniers op tragische wijze het leven verloor. Geboren in Semarang, had de jon gen tijdens de Japanse bezetting reeds zijn vader verloren. In Januari 1951 kwam hij met zijn familie naar Ne derland, waar hij achtereenvolgens in Vlissingen, Goes en Kortgene woon achtig was. In de rampnacht van 1 Februari 1953 verdronken zijn moeder er, drie halfbroertjes en zusjes in een woning aan de Torendijk te Kortgene. Celeftin vertoefde toen op een schip- persinternaat in Lochem. Nabij Cornwall aan de Engelse kust is reeds het stoffelijk overschot van een Indonesische jongen gevonden Als bijzondere kentekenen werden ge- tatoueerde armen opgegeven. Volgens de heer Jacobs, voogd van de jongen, moet aangenomen worden dat men inderdaad hier het lichaam van Celef tin heeft aangetroffen. Het stoffelijk overschot zal op de begraafplaats te Goes ter aarde wor den besteld, waar ook de moeder en haar drie andere kinderen een laatste rustplaats hebben gevonden. Middelburg Verdienstelijk cabaret op feestavond van ,,'t Zand" Het is immer attractief om gade te slaan wat mensen uit eigen wijk op de planken presteren. Om die reden waren dan ook vele bewoners van 't Zand Dinsdagavond naar het Middel burgse Schuttershof getrokken voor le jaarlijkse feestavond van de op lijknamige buurtvereniging. Daar ze vereniging in de ruim zeven jai van haar bestaan bewezen heeft dit gebied iets goeds te kunnen bren gen, kon het publiek verwachtingen koesteren. Daarin is men niet be schaamd. Een kleine, maar enthou siaste groep „Zandenaren" zorgde nl. voor een vlot programma van ver dienstelijk amateurcabaret, dat zich kenmerkte door grote verscheiden heid. Na een welkomstwoord van voor zitter E. J. Glerum en n' openingslied werd de zaal „bespeeld" met een sketch, die reeds direct een goede stemming verwekte. De „artisten" kregen contact met hun publiek en zij wisten dit te behouden, met sket ches, zang, declamatie en conference. Van dit groepje „Zandenaren", dat de talrijke aanwezigen uitstekend ver maakte en daarvoor met gul applaus werd beloond, verdient allereerst de heer A. Caljouw genoemd te worden. Hij had een groot aandeel in het pro gramma en trad o.a. op als conferen cier en als gast. Verder zag men in de sketches de dames Meeuse, Fiegen, Andriessen, De Rooy en Grund de laatste zorgde ook voor declamatie en de heren J. Meulmeester, H. van Heuven en A. de Kam. Mevrouw Krij ger bracht enkele zangnummers en de heer Meulmeester had succes met „Middelburgse Kolder". Tijdens de pauze van deze geslaag de avond werden loten verkocht. De opbrengst zal worden aangewend om het exploitatie-tekort van de speel tuin te bestrijden. Besloten werd met een geanimeerd bal. Kerstpakketten In aansluiting op ons bericht over de actie van de Hervormde predi kantsvrouwen van Middelburg en t Zand om Kerstpakketten te zenden aan vluchtelingen in de doorgangs barakken te Berlijn, wordt ons ver zocht mee te delen, dat men elke mid dag van 1416 uur op het Kerkkan- toor onder de Lange Jan inlich tingen over inhoud, waarde, verpak king, enz. van deze pakketten kan verkrijgen. De pakketten dienen op 7 en 8 December a.s. op het Kerkcen trum ingeleverd te worden. Feestavond „Klein Vlaanderen" De Middelburgse buurtvereniging „Klein Vlaanderen" c.a. hield in „De Gouden Poorte" een feestavond voor haar leden en genodigden. Na een openingswoond van de voorzitter, de heer J. Langedijk, werd het woord ge. geven aan de heer B. de Jonge, die met zijn cabaretgezelschap „De Wa terlanders" de avond verzorgde. Met zang en schetsen bracht het gezel schap een uitstekend ontspannings programma. Dat hetgeen gebracht werd uitstekend in de smaak viel, bleek duidelijk uit het daverende ap plaus na ieder nummer. Successen voor konijnenfokker De Middelburgse Havanna-konijnen fokker, lid van „Nut en Sport" be haalde op de in Fijnaart gehouden kringtentoonstelling de volgende prij zen: oude rammen le ZZG en 2e en 3e ZG. oude voedster le ZG, jonge rammen, le ZZG, 2e en 3e ZZG, 3e ZG en 4e GG, alsmede 12 ereprijzen, waar onder die voor mooiste middenrassen, mooiste collectie, mooiste paar en mooiste trio. Subsidie voor kleuters op school in St. Laurens B. en W. van Middelburg stellen de raad voor de verordening betreffende ed subsidiëring van scholen voor voor bereidend lager onderwijs te wijzigen In die zin, dat ook voor leerlingen uit Middelburg, die de kleuterschool in St. Laurens bezoeken, bijdragen kun_ nen worden verleend. De Vereniging Christelijke Kleuterschool te St, Lau rens heeft zich onlangs met een des betreffend verzoek tot het college ge richt. B. en W. menen, dat het voor de hand ligt, dat ouders er de voor keur aan geven hun kinderen een kleuterschool te doen bezoeken, die zo dicht mogelijk bij de ouderlijke woning is gelegen. De gemeente, waar de school is gevestigd St, Laurens verleent geen subsidie voor leer lingen, die elders wonen. En de woon- gemeente Middelburg doet dit niet, omdat de school er niet is ge vestigd. B. en W. achtten het onbillijk dat dientengevolge het schoolbestuur van subsidie verstoken blijft. Zij ramen het aantal betrokken leer lingen op 10. Daar het voorgestelde na goedkeuring van 1 Januari j.l. af van toepassing zal zijn, zal hieruit ten laste van 1954 een uitgaaf van 400 voortvloeien. De kosten voor 1955 zullen ten hoogste 550 bedra gen. Nieuw-Guinea nu zendings- gebied Classis Walcheren Tijdens de Maandagavond in de Bo- gardzaal te Middelburg gehouden ver gadering van de Hervormde Vrouwen vereniging „In Dienst der Kerk", deel de de presidente, mevr. Don-Verboon, in haar inleidend woord, mede, dat de „herverkaveling" van de Zendings- gebieden tengevolge heeft gehad, dat de classis Walcheren, zich tezamen rnet enige andere classes, niet meer het eiland Sangir maar Nieuw-Guinea als zendingsgebied heeft toegewezen gekregen. Vervolgens gaf zij het woord aan mevr. J. C. Valderpoort uit Rotter dam, die zowel op het eiland Sangir als op Nieuw-Guinea zendingswerk verrichtte. Zij vertelde in een vlotte voordracht over het werk op Nieuw- Guinea. De stoot tot het zendingswerk in Nieuw-Guinea werd reeds in de vo rige eeuw gegeven door ds Heldring, de man van „de Zettense inrichtin gen". Later werkten hier o.m. de zen delingen Blink en Otto. Mevr. Valderpoort gaf een boeien de schets van het werk op Nieuw- Guinea, vóór de oorlog, tijdens de Ja panse bezetting en na de oorlog. Aan de Papoea's, die door de zen ding het „koppensnellen" hadder» af geleerd, werden gedurende de Japan se bezetting door de Amerikanen pre mies uitgeloofd voor hét doden van Gewest Zeeland van Vrouwenbond P.v.d.A. Mevr. VerweijJonker over vluchtelingenproblemen Vele afgevaardigden en leden van de Vrouwenbond der PvdA, gewest Zeeland waren Dinsdag naar Goes ge komen voor het bijwonen van de jaar vergadering, welke in „de Prins van Oranje" werd gehouden. In haar ope ningswoord herdacht de voorzitster, mevrouw C. Geldof-Geertse het plot selinge overlijden van mevrouw Sten- vert, de voorzitster van de afdeling Terneuzen, waarna enkrte minuten stilte in acht werden genomen. Me vrouw dr. II. Verwey-Jonker, lid van de Eerste Kamer, sprak vervolgens over het ontstaan en de ontwikkeling van het vluchtelingenprobleem in de Europese landen. Spreekster, die zich reeds sinds 1946 met dit probleem bezig houdt, beant woordde eerst de vraag, hoe de vluch telingen in deze wereld ontstaan zijn, en ging vervolgens in op de hulpver lening. De Verenigde Naties riep een spe ciaal orgaan, de Internationale Vluch telingen Organisatie, in het leven met het doel bescherming en hulp aan de ze mensen te verlenen. In samenwerking met het Rode Kruis en Kerkelijke instellingen is men in Duitsland tot de oprichting van de beweging „Zelf Hulp" geko men. Er werden kleine bedrijfjes ge sticht van samenwerkende mensen. De woningbouw is veelal coöperatief geregeld en langzamerhand begint net vluchtelingenprobleem in Duits land aanzienlijk te slinken. Helaas ko men uit de Oostzöne van Duitsland eregeld nog nieuwe vluchtelingen innen. Dit zijn meestal jongeren en deze kunnen gemakkelijker ingeschakeld worden. Wat is nu echter het pro bleem? De jongeren en de sterken komen wel aan de slag, zij kunnen emigreren of door arbeid in hun on derhoud voorzien. Maar wat met de ouderen, de zieken, de weduwen met kinderen Ook hen moet hulp geboden wor den. In de kampen van Triëst, Duits land, Oostenrijk en Griekenland ble ven de resten over. De verschillende regeringen dragen bij in de onder houdskosten. doch, wil men tot een afdoende oplossing komen, dan zul len ook de volkeren hierin by moeten dragen. BESTUURSVERKIEZING. Na de bespreking van enkele voor stellen ging men over tot de bestuurs verkiezing. In de plaats van het af tredende lid, mevrouw C. Kleppe- Straayer werd voor de afdeling Zie- rikzee mevrouw van de Hulle-Boo- faard gekozen. De andere leden van et bestuur werden allen bij acclama tie herkozen. Besloten werd de con tactdag voor 1955 vast te stelen op 7 Juni in Bergen op Zoom. Namens de vergadering werden wensen voor be terschap gezonden aan mevrouw A. J. P. C. de Vlieger-de Vlieger, die we gens ziekte de vergadering verhinderd was bij te wonen. Als laatste sprak mej. N. Blaak over het schohngs- werk en het doorbrengen van vacan- ties op het conferentie-centrum „de Born" bq Bennekom. Na een korte rondvraag werd de vergadering ge sloten. Volgend voorjaar opening ziekenhuis Terneuzen De officiële opening van het Juliana- ziekenhuis te Terneuzen is tot nader order uitgesteld. Er werd naar ge streefd de opening in het najaar te doen geschieden. Velerlei voorberei dingsmoeilijkheden, en het feit. dat nog regelmatig inventaris-onderdelen met lange levertijd worden aange voerd, hebben het bestuur van de stichting „Protestantse Ziekenzorg Zeeuwsch-Vlaanderen" echter genood zaakt de officiële opening uit te stel len tot volgend voorjaar. RAAD VROUWENPOLDER De raad van de gemeente Vrouwen polder kwam byeen onder voorzitter schap van burgemeester A. de Kam. De raad besloot in verband met een enquête niet tot electrificatie van het zomerwoningenterrein over te gaan. Medegedeeld werd, dat de gemeente 130.moet bijpassen in het tekort van de vee. en vleeskeuringsdienst kring Oostkapelle. Voorts werd mede- fedeeld, dat het nieuwe kerkhof per Januari 1955 in gebruik wordt ge nomen. Het bedrag in rekening-cou rant op te nemen bij de N.V. Bank van Nederlandse gemeenten bedraagt voor 1955 50.000, De raad besloot de stichting ,,Kt- nabu" een subsidie te verlenen vein 21,aangezien door deze stichting een kind uit Vrouwenpolder werd uit gezonden. Het bedra^ voor het lager onderwijs te Vrouwenpolder werd vastgesteld op 3.000,voor Gapin. voend. Het besluit tot overdracht van de woningwetwoningen aan de Chris telijke woningstichting te Oost- en West-Souburg per 1 Januari 1954 zal worden gewijzigd De gemeentebegroting voor 1955 werd vastgesteld met de volgende eindcijfers: gewone dienst 148.607,. met een post onvoorzien van 940,89 en kapitaaldienst 495.621,52 met een nadelig slot van 163.273, ge is dit 1500,Voorts ging de raad accoord met een voorstel om het g' meentepersoneel 6% loonsverhoging te geven. Enige wijzigingen werden aangebracht in de gemeentebegroting voor 1954. Met ingang van 1 Januari a.s. wordt een straatbelasting inge- Japanners. Hierdoor zag de zending haar taak doorkruist. Mevr. Valder poort verklaarde, dat de Papoea's sierk aan de zending en aan Neder land waren gehecht. Thans wordt het werk met nieuwe ijver voortgezet. De opbrengst van een gehouden collecte was voor de zending op Nieuw-Gui nea. Biggekerke Collecte De oogstcollecte, op Dankdag in de Ned. Herv. kerk te Biggekerke ge houden, bracht 302,25 op. Filmavond. Uitgaande van de Nationale Chris telijke Geheel Onthouders Vereniging, werd te Biggekerke in de Ned. Herv. Kerk vertoond de film „Meisjes ach ter trahes." In de pauze sprak de heer D. B. van Veen, propagandist van het N.C. G.O.V. 's Middags werd tijdens een kinder voorstelling vertoond de film „De kleine zwerver." Aanstaande zomer markiezaatsfeesten Ter viering van het feit, dat Veere 400 jaar als markiezaat bestaat, zul len volgende zomer feestelijkheden worden georganiseerd, welke deels in de Grote Kerk worden gehouden en deels op de wallen. Om een begroting voor deze feesten op te maken trok dc gemeenteraad in zijn Dinsdagavond gehouden vergadering een bedrag uit van f 100. Een programma zal nog na der worden vastgesteld. De gedachte om een openluchtspel te honden, werd niet aanvaard, daar dit te grote kosten met zich mede zon brengen. Wij komen nog nader op deze raads vergadering terug. Oost- en West-Souburg Aanrijding Maandagavond reed een bromfiet ser op de Oude Vlissingse weg, door dat hij verblind werd door de lichten van een hem tegemoet rijdende auto. een voetganger aan. De laatste be kwam geen letsel, doch de bromfietser kwam te vallen en moest zich met een armblessuur onder doktersbehan deling stellen. Westkapelle O.K.K. gaf uitvoering In „Westkapele herrijst" gaf de muziekvereniging O.K.K. onder lei ding van haar directeur, de heer P. de Rooy, een geslaagde uitvoering. De muziek werd met aandacht gevolgd, en op uitmuntende wgze uitgevoerd. De voorzitter, P. Minderhoud, sprak een welkomstwoord. Film N.C.G.O.V. Uitgaande van de N.C.G.O.V. werd te Westkapelle in het jeugdgebouw de film „Meisjes achter tralies'rvertoond. Tevoren werd voorde jeugd „De Klei ne Zwerver" vertoond. Uitvoering „Looft den Here" De Chr. Gem. Zangvereniging „Looft den Here" te Westkapelle gaf een uit voering onder leiding van haar direc teur, de heer Jan Hekhuis. Medewer king werd verleend door het kinder koor „De Zangvogeltjes", dat de ope. rette „Hans en Grietje" opvoerde. Het was een geslaagde avond, die onder leiding stond van ds. W. Oosthoek. Kaarten voor „Hang Wang en de gele Spin". DE UITREIKING VAN DE TOEGANGSKAARTEN voor de kindervoorstellingen te VLISSINGEN zal plaats hebben op DINSDAG 7 DECEMBER aj. in de Leger des Hcilszaal, Paul Kruger- straat, des middags van half drie tot vijf uur. Voor de bewoners van het Haven dorp en Souburg zal een uitreiking plaats hebben van half twaalf tot balf één in het Consultatiebureau Havendorp No. 598 (bij de speel tuin). Voor MIDDELBURG vindt de uit reiking plaats op MAANDAG 6 DECEMBER van 2 tot 6 uur in ge- bonw „Mercurius", Koepoortstraat. Koudekerke Raadsagenda. De Koudekerkse gemeenteraad komt Maandagmiddag a.s. om half vijf in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt de benoeming van een lid burgerlijk armbestuur, waarvoor op de aanbeveling zgn ge plaatst de heren J. Jasperse en J, Vos; een voorstel tot wijziging van een raadsbesluit inzake de verkoop van grond; een voorstel tot wijziging van de bezoldigingsverordening ge meente Koudekerke; een voorstel tot vaststelling van een crediet in reke ning-courant voor 1955 met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten tot een bedrag van 50.000; een voor. stel tot het afschaffen van de ver-, makelijkheidsbelasting; een voorstel tot het instellen van een beroep bg de Kroon tegen de vaststelling van het wegen- en waterlopenplan in het herverkavelingsblok Walcheren en ten slotte de 8e wijziging in de begro ting 1954 en de 3e in die van 1955. De opbrengst van de vermakeiyk- heidsbelasting is beneden de verwach tingen gebleven. B. en W. zijn van meningi dat deze belasting de culture le ontwikkeling van de gemeente niet ten goede komt en nu de gemeente lijke financiën er iets beter voorstaan, stellen zij voor de belasting met in gang van 1 Januari a,s. op te heffen. Oostkapelle Geslaagde toneelavond. De toneelclub „Onder Ons" te Oost. kapelle slaagde er vorige week uitste kend in met de opvoering van het big. spel in drie bedrijven „Rimboe in Mo. kum" de aanwezigen enkele genoeg- ïyke uren te verschaffen. Dit stuk van Reimer van Weert werd onder regie van de heer A. J. de Broekert voor een geheel bezet Verenigingsgebouw opgevoerd. Met name willden wy melding maken van het uitstekende spel van de heer Wedts de Swart, die de hoofdrol vertolkte. Ook de andere rollen waren goed bezet. Een welver diend applaus beloonde de spelers voor het gebodene. ROTTERDAMSB VEEMARKT. 30 Nov. Aanvoer in totaal 4283 (6457) Vette koeien en os9en 660, gebruiksvee 1093 649), vette kalveren 85, graskalve ren 239 (175), nuchtere kalveren 999, var kens 142, biggen 425, paarden 142, veulens 11, schapen of lammeren 441, bokken of gelten 45. Vette koeien per kg. in ct. le kw. 2.56 —2.70. 2e kw. 2.36—2.50, 3e kw. 2.00—2.10. Vette kalveren per kg. in ct. le kw 2.85—2.95. 2e kw. 2.55—2.75, 3e kw. 2.25— 2.45. Pr. p. kg. in ct. Pr. p. st. In gld. le 2e 3e le 2e 3e kwaliteit kwaliteit G^askalveren 280 200 140 Nuchtere kalveren 55 50 45 Biggen 50 43 38 SJ .paarden 1.90 1,85 1.75 Schapen 130 120 100 Lammeren 110 105 95 Verontrust zwommen Kappie en Rivaldi door de vertrekken van het verzon ken gebouw, bij elk raam aan de tralies trekkend Maar al was het traliewerk gedurende de voorbijgegle- 3en eeuwen verroest, het was nog sterk genoeg om aan hun rukken weerstand te bieden. „Kijkgluur eens, wat ik nier ontdekvindl" riep Ri valdi opeens, „een boek werk! Interessanto 1" „Ja, ja", zei Kappie on geduldig, „maar het is nu geen tijd om ln Interessante boekjes te snuffelen. We moeten er uit, of we zijn /erloren!" Wanhopig zocht hij ver ier, tot hjj achter een deur een trap ontdekte, die om- loog voerde. „Misschien ligt hier ein delijk. een uitweg", zei hij, .kom mee Rivaldi." Rivaldi cwom achter hem aan. maar aet boek, dat hij zoeven had gevonden nam hij mee De trap voerde ln spi ralen steil omhoog. Hier en daar was een gedeelte ingestort, maar onder water leverde dat geen hinderpalen voor onze duikers op. Nadat zij zo Volleybalcompetitie. De uitslagen van de voor de Wal- cherse Vólleybalcompetitie gespeelde wedstrnden luidden: M.T.S. I—M.T.S. II 3—1; Hoa Moa Michiel de Ruyter 22; Zuidwes ters H—EVVC III 3—0; Michiel de Ruyter—M.T.S. 0—3; Hoa Moa—U.- O.C. 22; Zuidwesters IIMichiel de Ruyter H 22; U.O.C.E.V.V.C. 0-3. enige tijd in spiralen omhoog waren gezwommen, zagen zij eindelijk de waterspiegel vlak boven zich. Even later doken hun helmen boven water op en konden zij eindelijk op het droge klimmen. Met een zucht zetten zij hun helmen af en keken rond. Zij bevonden zich ln een ronde torenkamer me kleine, getraliede vensters. „Hier kunnen we ook niet uit", zet Kappie. „maa: ln elk geval zijn we nu boven water!" Kalfkoeien en melkkoeien 1025 900 800 Vare koeien 650 600 475 Vaarzen 675 600 475 Pinken 425 325 280 Vette koeler, aanvoer als vorige week, handel traag prijzen vooral niet hoger dan gisteren nlge prima's boven no tering; vette kalveren aanvoer gewoon, handel vlot, goed prijsh.; graskalveren aanvoer kleiner, handel traag, prijzen on veranderd; nuchtere kalveren aanvoer Iets minder, handel stug, minder in prijs: biggen aanvoer als vorige week. handel tamelijk, prijzen stabiel: slachtpaarden aanvoer even korter, handel lui, teruglo pende prijzen: schapen en lammeren aan voer minder, bande) kalm, prijzen onge wijzigd; kalfkoeien en melkkoeien aan voer even minder, handel kalm. prijzen ongewijzigd; vare koeien aanvoer matig, handel flauw, prijzen iets minder; vaar zen en pinken aanvoer gewoon, handel Stil, prijzen onveranderd. VEILING MIDDELBURG. 30 Nov. Fruit: Jonathan I 1427; keu ken 7—21; II 4—5; BC 22—23: A 31; Gol den Delicious II 24; keuken 1035; Cox Orange Pippin I 59; II 25; keuken 50; Comtesse de Paris I 17—18: keuken 6— 22; St Remy I 17—19; n 15: keuken 13— 15- Goudremette I 1323; keuken 424; Zoete Ermgaard I 3052; keuken 14— 32; Glorie van Holland keuken 5; Ster appel I 18: II 34; Tomaten A 58; AC 50; c 34—60; CC 44: Kieiperen I 19; n 11; Pondsperen keuken 14—17; Gieeer Wildeman I 34: Beurré Alex. Lucas I 25—26. Groenten: Bloemkool A 2262; B 15— C 9—25: Savoye kool 18—27; Rode kool 12—18; Witte kool 16—17; Andijvie 24—42; Boskroten 9—17; Kroten per kg Bospeen 8—16: Waspeen 29—33; Uien per kg 14—21: Spruiten 20—70; Witlof 46—77; Sla 14—19; Prei 11—27; Boere kool 15—21; Breekpeen 10—19; Rapen per kg 2—7; Rapen per bos 2—11; Veldsln 19—56. VISMIJN VEERE. Nov. Aangevoerd: 1324 kg export garnalen 1,25—1.71; 70 kg schar 57—80; 162 kg bot 57—ee: 10 kg wijting 56—58; 3 kg tong (middel) 1.99—2.99; 8 kg wul ken 59—68; 12 kg schardijn 4749.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 11