Sta op SWUM! 't Beste uit de l/ilymia-ooqst! ZEEUWSE ZANGERSBOND HIELD IN GOES ALG. VERGADERING WALCHEREN MIDDELBURG BELEEFDE WEER INTOCHT VAN ST. NICOLAAS uit de AETHER MAANDAG 29 NOVEMBER 1951 PRO V 1 N O 1 ALE ZB EU W BE O O U R A N'1 ftZANG VEREDELT In 1955 concours in Kats Voortaan zullen geen directeuren van aangesloten verenigingen meer worden voorgedragen als bestuurslid van de Zeeuwse Zangersbond „Zang Veredelt". Dit besluit werd Zaterdag genomen in de in hotel „Centraal" te Goes gehouden algemene vergadering, nadat hierover uitvoerig was gedis- eussieerd. Het gevolg was, dat in twee bestuurs-vacatures moest worden voorzien, waarin de heer A. Weststra- te, Kruiningen en mevr. Bek, Zuid- - zande, werden benoemd. Het concours 1955 zal te Rats worden gehouden, terwijl een voorstel van het Zuid-Bevelands Da meskoor om de concoursen voortaan in een zaal en niet in de openlucht te doen organiseren geen meerderheid kon vinden. De voorzitter, de heer T. L. Jonker uit Haamstede, herinnerde in zijn ope ningswoord nog aan het geslaagde concours te Souburg. Negentien ver enigingen waren op deze algemene vergadering vertegenwoordigd. Bij de bestuursverkiezing, wegens het periodiek aftreden van de heer J. H. Tamminga uit Goes, kwam het voorstel van „Crescendo" uit Hoek aan de orde, om zjch uit te spreken tegen het voordragen van een direc teur van een aangesloten vereniging, voor bestuurslid van de bond. De heer Ocké lichtte dit voorstel nader toe, waarbij hij voorop stelde, dat het hier niet tegen de persoon van een, be stuurslid ging. De heer Weststrate, voorzitter van „Zuiderstemmen" uit Hansweert schaarde zich achter de heer Ocké, en drong aan op een uit spraak. Tenslotte verklaarde de ver gadering zich met 12 tegen 7 stemmen tegen het enndidaat stellen van een directeur voor bestuurslid. De heer A. Weststrate uit Kruiningen werd hier- Bond Harmonie en Fanfare in Zeeland vergaderde Pinksterconcours in Kamperland De Bond van Harmonie- en Fanfare verenigingen in Zeeland hield Zater dagmiddag haar algemene vergade ring in ,.De Prins van Oranje te Goes. Na een openingswoord van de voor zitter, de heer j. C. Maas, en het jaar verslag van de secretaris, de heer J. Larocs, werd overgegaan tot de ver kiezing van bestuursleden. De heren W. Brand, J. J. den Toonder en J. Burger, die aftredend waren, werdc) met algemene stemmen herkozen. Bij de behandeling van de ingekomen stukken werd medegedeeld, dat de muziekcorpsen uit het rampgebied bij de Bums een verzoek tot vrijstelling der auteursrechten kunnen indienen voor de periode van 1 Februari tot de datum, waarop voor het eerst in l»et openbaar weer werd opgetreden. Voor het jaarlijkse Pinksterconcours was slechts één aanvraag, n.l. van de muziekvereniging „Ons Genoegen" te Kamperland binnengekomen. Beslo ten werd dit concours volgend jaar in Kamperland te houden. Het jaarlijkse solistenconcours zal in Maart te West- kapelle worden georganiseerd. In verband met besprekingen, ge voerd op de vorige algemene verga dering, heeft het bestuur deskundig advies gevraagd betreffende de con coursmuziek. Aan de hand van deze adviezen besloot men thans twee ïn- plaats van drie nummers per afdeling te doen uitzoeken, daar het onmoge lijk is drie nummers te kiezen, waar van de moeilijkheden even groot zijn. Deze concoursmuziek zal gekozen worden door de zittende juryleden- De muziekvereniging „Prinses Ju liana" te Baarland had een verzoek ingediend, de concoursmuziek per 1 Janüari reeds bekend te maken. Het is namelijk voorgekomen, dat een verplicht nummer eerst vijf weken voor het. concours kon worden gele verd. Op voorstel van het bestuur werd dit verzoek afgewezen, daar het vaststellen van een datum geheel on juist is in verband met de verschil lende data waarop Pinksteren kan vallen. Wel besloot men in het ver volg nummers verplicht te stellen, welke per omgaande leverbaar zijn. Naar aanleiding van de plannen voor het oprichten van een dirigenten cursus nam de vergadering het be sluit hierover in contact te treden met dt Muziekschool te Middelburg. P. de Rooy 20 jaar dirigent van „Ons Genoegen" Zaterdag vierde de heer P. de Rooy te Vlissingen zijn twintigjarig jubi leum als dirigent van de harmonie „Ons Genoegen". Ter gelegenheid van dit jubileum werd de heer De Rooy des middags te zijnen huize een muzikale hulde ge bracht, waarvoor zeer veel belangstel ling bestond. De voorzitter van „Ons Genoegen", de heer Naerebout, wees in een kort toespraakje op de vele activiteiten van de heer De Rooy en de geest van prettige samenwerking, die steeds tussen dirigent en orkest heeft bestaan. Hij stelde de jubilaris namens de vereniging enkele geschen ken ter hand. Vermeld zij tenslotte nog, dat de Westkapelic-Mnrs van de heer De Rooy door de landelijke Federatie van Muziekverenigingen als verplicht nummer op het concoursprogramma voor het komende seizoen is geplaatst. Officiële publicaties VLISSINGEN Hlndorwet-verguhnJng verleend B. en W. van Vlissingen, gelet op art. 12 cier Hinderwet, brengen ter openbare ken nis. dat bij hun besluit van 25 November 1954 aan M. dc Jonge te Vlissingen op Ce daarbij gestelde voorwaarden ver gunning is verleend tot het oprichten van een slagerij, waarin 2 el'ectromotoren met een gezamenlijk vermogen van 3 p.k. ge bezigd zullen worden in het perceel Ho- beinstraat 2. Vlissingen, 27 November 1954 na tot opvolger van de heer Tammin ga gekozen. De heer A. B. Holster was van mening, dat hij thans ook moest aftreden als bestuurslid. In zijn plaats werd gekozen mevr. Bek uit Zuid- zande. Tot kascommissie 1955 werden be noemd de verenigingen te Koudeker- ke, Yerseke en het Souburgs Mannen koor. De juryleden voor 1955 zijn de heren Otto de Waal en Leo Smeets. De heer Weststrate zou gaarne zien, dat het bondsbestuur de juryleden zou benoemen en de namen niet ter kennis van de algemene vergadering werden gebracht. De heren Tamminga en Holster ver klaarden zich bereid voorlopig nog voor één jaar zitting te nemen in de muziekcommissie. CONCOURS 1955. Met algemene stemmen werd beslo ten het concours 1955 op een nader te bepalen datum in Kats te houden, in verband met het 35-jarig bestaan van de plaatselijke zangvereniging. Uitvoerig werd nog gesproken over een voorstel van het Zuid-Bevelands Dameskoor uit Goes om de concour sen voortaan in een zaal te houden. Mevr. Dominicus lichtte dit voorstel nader toe, doch de meerderheid was van mening, dat iedere vereniging, ook op de dorpen, de gelegenheid moet krijgen een concours te organi seren. Tenslotte sprak men zich met 1G—2 stemmen en 1 blanco uit voor het houden van concoursen in de open lucht. Als woordvoerder van de bond in de Stichting Zeeland voor Maatschap pelijk en Cultureel Werk werd als op volger van de heer Tamminga aange wezen het bestuurslid, de heer P. C. Schippers uit Kortgene. De herinne ringsmedailles voor deelname aan een concours blijven gehandhaafd. Tenslotte heeft de voorzitter de af tredende bestuursleden, de heren Tamminga en Holster, dank gebracht voor het vele dat zij in het belang van de bond hebben verricht. Er zal hun nog een tastbaar blijk van waar dering worden aangeboden. „Sint-Burgervaders" bijeen in Utrecht Origineel initiatief van Zeeuwse burgemeester De gemeente Utrecht, die Sint Ni- colaas en een complete hofhouding heeft ingehaald, beleefde ook veel ge noegen aan de aanwezige burgerva ders met hun dames van gemeenten, die het statige woord SJnt in haar naam voeren. Zij werden minstens zo luisterrijk ingehaald door een naar schatting wel honderdduizendkoppi- ge burgerij, als de Spaanse bisschop. Aanwezig waren de eerste burgers van Sint Niklaas in België, Sint Lau rens (met aan het hoofd de initiatief nemer, burgemeester W. Baas), Sint Annaland, Sint Philipsland, Sint Jan steen, Sint Maarten, Sint Maartens dijk, Sint Michielgestel, Sint Odiliën- berg en Sint Oedenroae. De Burge meester van Sint Pancraz en Sint Geertruidenberg waren jammer ge noeg verhinderd. Door de directeur van de V.V.V. is het Sint-gezelschap in de loop van Zaterdagmorgen in hotel Terminus begroet, waarna ka steel Ter Haar werd bezocht, alwaar ook de lunch werd genuttigd. Aan vankelijk wilden de Sint-burgemees ters in een Jan Plezier in de optocht van Sinterklaas nog meerijden van de boot naar het stadhuis, maar ten slotte werd de voorkeur gegeven aan de stadsbus. In de hallen van het Utrechtse stadhuis zijn de „Sintena ren" getuige geweest van een uiter aard zeer druk bezocht kinderfeest, waaraan de Utrechtse burgemeester De Ranitz pianistische medewerking verleende. Later werd het Sint-ge zelschap officieel in de trouwzaal van het stadhuis toegesproken. Verder liet de echte Sint zijn pseudo-mak- kers op geestige wijze liedjes zingen en uiteraard werden er met gulle hand lekkernijen uitgedeeld. Het di ner. samen met burgemeester en wethouders van Utrecht werd in „Esplanade" gebruikt en hier werd speciaal het optreden van burgemees ter R .de Vits uit het Belgische Sint Niklaas hogelijk gewaardeerd. Ten slotte was de ..Sintenclub", zij het niet meer voltallig, aanwezig bij een balletopvoering van Sonia Gaskell in de Stadsschouwburg. Burgemeester Baas van Sint Laurens was deze dag de persoonlijke gast van burgemees ter De Ranitz. Vlissingen Geslaagde uitvoeringen V.T.V. Drie opeenvolgende avonden gaf de Vlissingse Turnvereniging in het Concertgebouw een uitvoering met steeds andere medewerkenden. Don derdagavond was het de beurt aan de adspiranten van acht tot twaalf jaar, die op bescheiden wijze toon den, dat onder deskundige leiding al vroeg iets kan worden bereikt. De adspiranten van twaalf tot zestien jaar, die Vrijdagavond voor het voet licht traden, gaven uiteraard al heel wat meer te zien. Het hoogtepunt van deze uitvoe ringen was evenwel ,de Zaterdag avondvoorstelling van de senioren. De voorzitter, de heer F. G. Lem mers, wees er in zijn openingswoord op, dat een periode werd afgesloten van 55 jaar werk in dienst van de li chamelijke opvoeding in Vlissingen. Spr. gaf voorts een kort overzicht van hetgeen in het afgelopen jaar was gebeurd. Vervolgens reikte de heer Lemmers de insignes voor het 25-jarig lidmaatschap uit aan de he i-en J. v. d. Meer en J. de Ridder. De signaalafdeling van VTV deed vervolgens de zaal op prettige wijze „dreunen". Door do verkoop van speldjes tijdens een vorige uitvoering konden aan het materiaal van de sig naalafdeling twee diepe trommen worden toegevoegd, hetgeen goed merkbaar was! De oefeningen, welke in een vlot tempo werden afgewerkt, stonden op een hoog peil. De talrijke aanwezi gen kregen herhaaldelijk staaltjes van perfecte lichaamsbeheersing te zien. Vooral de prestaties op de brug en de persoonlijke vrije oefeningen vonden veel waardering. De VTV heeft met deze uitvoeringen bewezen, dat zij nog steeds tot de top van Zeeland's turnverenigingen behoort. „Marathon" vergadert De V.S.V. ..Marathon" in Vlissingen komt Woensdag 15 December a.s. in vergadering bijeen in restaurant .Maldegenr'. De agenda vermeldt o.m. de volgende punten: jaarverslag secretaris, jaarverslagen secretaris sen T. C. handbal, athletiek en volley bal, verkiezing bestuursleden en be spreking wedstrijdprogramma voor 1955. Grijpskerke Collecte De najaarscollecte in de Ned. Herv. kerk te Grijpskerke bracht 142,op. KERKNIEUWS. Eerste televisie-kerkdienst uitzending. De eerste televisie-kerkdienst zal Zondag a.s. om 2 uur worden uitge zonden van de dienst welke in verband met „de Grote Trek" in de Janskerk te Utrecht, zal worden gehouden. De dienst staat onder leiding van ds. W. Barnard te Amsterdam, ter wijl de tekst van het erin te spelen stuk is van ds. Jan Wit, vroeger te Middelburg woonachtig. GEREF. GEMEENTEN B'eroepen te Wolphaartsdijk J. B. Bel tc Krabbendijke. GEREF. KERKEN Beroepen te Westbroek, P. M. Veldhui zen te Arnemuiden. Beroepen te Wilsum'in Overijssel: W Fokkens te Wissekerke. CHR. GEREF. KERKEN. Tweetal te Amsterdam-Z-D. Slag boom te Middelburg en C. Verhage te Broek onder Akkerwoude. A. L. Grootbod nam afscheid van gemeente met receptie Tijdens een geanimeerde receptie in de bovenzaal van de Middelburgse Schouwburg hebben Zaterdagmiddag superieuren, medewerkers en kennis sen afscheid genomen van de heer A. L. Grootbod, die na 33 jaar de dienst der gemeente Middelburg wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd gaat verlaten. Technisch- ambtenaar Grootbod bekleedde de functie van chef van het pompsta tion Oranjezon. De scheidende mocht naast vele woorden van waardering een aantal geschenken in ontvangst nemen. Wethouder jhr. mr. T. A. J. W. Schorer vertolkte de gevoelens van dankbaarheid van het gemeentebe stuur onder aanbieding van een ca deau. De directeur der gemeentebe drijven, ir. B. C. Roeters van Lennep, gaf een schets van de loopbaan van de heer Grootbod. die nauw verband houdt met de ontwikkeling van het waterwingebied van de Zeeuwse hoofdstad gedurende de afgelopen decennia. Ook deze spr. bood een ge schenk aan. Namens de medewerkers voerde de heer L. Schoe het woord, hun dank uitte zich eveneens in het aanbieden van een blijk van waarde ring. Voorts spraken nog de heren A. J. W. Matthijssen, directeur van ge meentewerken, M. Arendse, Gapinge, die dankte voor de verleende hulp tij dens de inundatie; J. A. Jansen en J. Lenselink, een persoonlijk woord; J. Treure, opvolger van de heer Groot bod en C. Hordijk, die uit naam van de personeelsvereniging een geschenk overhandigde. De heer Grootbod dankte in treffen de bewoordingen voor deze hulde, waarna ir. Roeters van Lennep het woord richtte tot de opvolger van de scheidende chef en de heer Grootbod tenslotte nog mededeelde, dat deze een doorlopend toegangsbewijs zal ontvangen voor het gebied, dat hem dierbaar werd, de duinen bij Oran jezon. Lange- en Korte Delft in het brandpunt der belangstelling Ter ere van de voltooiing der Lan ge Delft ging het Zaterdag feestelijk toe in deze Middelburgse winkel straat en uiteraard ook in de Korte Delft, 's Morgens ontsloot de „win kelgalerij" haar deuren voor het pu bliek, dat onmiddellijk aanving met het bevredigen van zijn nieuwsgierig heid en zijn kooplust. Ook 's middags was het in beide straten en in het gehele winkelcentrum van de Zeeuw se hoofdstad zeer druk. In de met vlaggen versierde en feoeriek ver lichte Lange en Korte Delft gaf 's avonds de muziekvereniging „Vlijt en Volharding" uit Souburg een wan delconcert. dat zeer velen op de been bracht, mede omdat het de eerste vlaggen versierde en feeëriek ver- zelschap bewoog zich telkenmale van Markt tot Dam onder het spelen van opgewekte melodieën. Ondanks neer slag en wind bleven beide winkelstra ten dan ook tot vrij laat in de avond in het brandpunt der belangstelling. Verkoopmiddag „Hawegro" Een groep meisjes, gevormd uit de Hervormde Meisjesclubs te Middel burg, hield ter versterking van de kas van deze club, onder de naam „Hawegro" (Handwerkgroep), een verkoopmiddag. De verkoop geschiedde in de bene denzalen van het Kerkcentrum aan het Koorkerkhof te Middelburg. Ver kocht werden door de clubs vervaar digde handwerken, terwijl er ook stands waren, waar thee en gebak enz. verkrijgbaar was. Voorts waren er diverse amusementen. Het geheel stond onder leiding van mej. M. A. Teunissen, jeugdleidster van de Her vormde Kerk. Hang Wang en de gele spin Jullie weten nu alles van Karei en Leuntje, van Gerrit en mevrouw Kui tenbrink. Maar dat betekent nog hele maal niet, dat jullie iets van Hang- Wang afweten of iets van de gele spin. Néén. dat is nog een geheim. Het is namelijk zo, dat wij het ook niet goed wetenDaarom zrjn wn even Benieuwd als Jullie. Vorige week kwam Gerrit nog even op de krant en toen hebben wij hem gevraagd, hoe dat nu allemaal precies zat. ..Tja'zei Gerrit, „dat is een moeilijke kwes- maar na lang praten wisten j zover te krijgen, dat hij beloofde met Kar eitje en Leuntje naar de P.Z.C.- voorstellingen te komen. Dan konden de kinderen en wij zelf zien, wat er eigenlijk met Hang-Wang en met die gele spin aan de hand was. Mocht Je soms vergeten zijn, wan neer die voorstellingen worden gege ven. dan is hier nog even het lijstje: GOES: Zaterdag 4 December, Prins v. Oranje; MIDDELBURG: Woensdag 8 December. Schutters hof; Vlissingen: Zaterdag 11 De cember, Concertgebouw. Oost- en West-Souburg E.H.B.O.-examen. In het Rode Kruis-gebouw te Sou burg werden de examens afgenomen ter verkrijging van het diploma E.H. B.O. De examinatoren waren de he ren Van Gelderen en Van Bockel. Het diploma werd behaald door de dames De Jong-Overgauw, S. J. S. Walraven, en de heren H. P. I. de Jonge en W. de Ruiter, allen uit Souburg en aan mej. A. J. de Kraker uit Nieuw- en Sint Joosland. Twee dames moesten worden afgewezen. Mr. P. van Empel sprak over kinderrecht en -rechtspraak Voor Mannenvereniging „In Dienst der kerk" Voor tie Hervormde Mannenvereni ging „In Dienst der Kerk" hield de Middelburgse kinderrechter, mr. P. van Empel in de Bogardzaal te Mld- délburg een causerie over kinder recht en kinderrechtspraak. Een storm van verontwaardiging ging door ons land, aldus mr. Van Empel, toen omstreeks 1870 twee kinderen van 5 en 8 jaar door de toenmalige rechtbank te Goes wegens diefstal werden veroordeeld tot gevangenis straffen van samen meer dan 15 jaar. In 1886 bracht het toen ingevoerde nieuwe Wetboek van Strafrecht eni- f e verbetering ten aanzien van min- erjarigen. Kinderen beneden de leef tijd van 10 jaar waren niet langer strafbaar. Kinderen van 10 jaar en ouder konden echter, indien de rech ter oordeelde, dat het „oordeel des onderscheids" aanwezig was, veroor deeld worden tot gevangenisstraf (.door te brengen in een gewone straf gevangenis, tuchtscholen bestonden nog niet) van ten hoogste 15 jaar, tot voor ons gevoel en voor moderne mo derne maatstaf onaanvaardbare straffen dus. Een gróte moeilijkheid bleek het om te beslissen of een kind over .et oordeel des onderscheids be schikte. Voorlichtings-, reclasserings- en psychiatrische rapporten waren nog niet bekend. Toen een jongen van 12 jaar te Bolsward bij het slagertje spelen zijn vriendje doodde, het de rechter, die over de zaak moest oor delen de knaap kiezen tussen een ap pel en een goudstuk. Toen de jongen de appel koos oordeelde de rechter, dat hem het oordeel des onxlerscheids ontbrak en ontsloeg hem van rechts vervolging. In andere gevallen wer den echter nog jonge kinderen veroor deeld tot gevangenisstraffen. In 1905 zijn de Kinderwetten inge voerd, die principieel andere straffen en maatregelen voor personen bene den de leeftijd van 18 jaar voorschre ven. In 1922 is de berechting van jeugdige verdachten gelegd in handen van de kinderrechter. Dit is een ge wone rechter in de Arrondissements- Rechtbank, met een bijzondere taak. De zaken worden in gesloten zitting behandeld, terwijl steeds een advocaat aanwezig is. Het is thans mogelijk te straffen met berisping, geldboete of plaatsing in een tuchtschool. Daarnaast kan de kinderrechter bepaalde maatregelen opleggen, in welk geval een straf achterwege kan blijven. Deze maat regelen zijn teruggave aan de ouders, indien de rechter dit raadzaam oor deelt en ondertoezichtstelling voor de tijd van ten hoogste een jaar. In de meest ernstige gevallen wordt de minderjarige ter beschikking der regering gesteld. Dat houdt in, dat de regering het gezag gaat uitoefe nen. Als regel worden de ter beschik, king gestelden opgenomen in een par ticulier gesticht. Voorlopige hechtenis wordt even eens aan minderjarigen opgelegd bij het plegen van ernstige vergrijpen. Deze voorlopige hechtenis wordt ech ter niet doorgebracht in een Huis van Bewaring. De minderjarige wordt dan geplaatst in een observatiehuis, waar hij wordt geobserveerd door een psycholoog. Aan de hand van het uit gebracht rapport kan de kinderrech ter nagaan, welke straf of maatregel dient te worden toegepast. Bij de tegenwoordige kinderrecht spraak wordt derhalve getracht om do straf aan te passen bij het kind. Deze dient mede te werken tot een evenwichtige opbouw van de persoon lijkheid. Veel. aldus mr. Van Empel hebben particulieren gedaan om te komen tot een juiste en verantwoorde behan deling van het misdadige kind. ,,'t Zand" viert leest De Middelburgse buurtvereniging ,,'t Zand" houdt dit jaar haar feest avond op Dinsdag 30 November in de grote zaal van het Schuttershof. Een groep buurtbewoners zal een geva rieerd cabaret-programma voor het voetlicht brengen, waarna een bal de avond besluit. De te Schoondijke gehouden collecte uitgaande van het Verbond van Algemene Instellingen voor Kinderbescherming bracht 65,07 op. KLEUTERSCHOLEN OP VERLANGLIJSTJE Veel belangstelling in straten voor stoet met goedheiligman op 85 jaar oude schimmel Een groot publiek van gemiddeld jeugdige leeftyd stond Zaterdagmiddag gereed aan de Rouaanse Kaai by de Spijkerbrug en aan de overzijde om St. Nieolaas bij zijn intocht in Middelburg te begroeten. De „Lady Sheila" van h«t Yacht Holidays Ltd. bracht de goede Sint statig en onder bazuingeschal van „Achilles"-trompetters naar de over. Wethouder L, J. van 't Westende en de heer J. Dronkers Jr., kwamen de grijsaard uit 't verre zuidelijke land namens het ontvangstcomité aan boord een handdruk brengen. De aanwe zige Middelburgse jeugd juichte en zong mee op de tonen van het Middel burgs Muziekkorps, dat deze aankomst met de overbekende melodlëen op luisterde. Opnieuw bleek deze middag, dat de Zeeuwse hoofdstad de jaar lijkse komst van de goedheiligman zeer appreciëert, maar ook dat de bis schop zelf Middelburg een goed hart toedraagt! De intocht vormde ditmaal een des te fraaier schouwspel, omdat de Sint weer „te schimmel" was ge zeten Tamboers en hoornblazers vormden daarna de spits van de stoet, die door de straten trok, waar overal vele hoofdstedelingen zich opgemaakt had den om St. Nieolaas toe te juichen en toe te wuiven. Tevoren had de ho- fe bezoeker versnaperingen overhan- igd aan vertegenwoordigers van „Kinderzorg". Voorafgegaan door het Middelburgs muziekkorps vormde St. Nieolaas ae centrale figuur van de optocht met zijn twee Zwarte Pieten te paard en zijn drie voetknechten. De „karavaan" werd gesloten door een rijtuigje, waarin enkele leden van het ontvangstcomité hadden plaats geno men en dat verder de nodige bege renswaardige zaken bevatte. Er was een eerste oponthoud bij 't Gasthuis, waar de Sint versnaperin gen voor de jeugdige patiënten aan het leidinggevend personeel overhan digde en waar de Zwarte Pieten evenals onderweg vele handdruk ken en pepernoten weggaven. Bij het Oudeliedentehuis werd voor de twee de maal halt gehouden. Daar stonden vele bewoonsters en bewoners reeds vol ongeduld de komst van de heilige te verbeiden. Zij bleken de toepasselij ke liedjes nog te kennen en over het algemeen was ook hier een ieder „zoet" geweest, zodat de Sint zijn ga ven kon uitdelen ,JSpaanse griep" Op de Markt stond een dichte me nigte voor het stadhuis, waar de Sint opgewacht werd door de burgemees ter, wethouders en raadsleden, hun echtgenoten en kinderen. Burgemees ter mr. dr. N. Bolkestein hield op het bordes een rede, waarin hg St. Nieo laas hogelijk prees voor het feit, dat deze ook dit jaar de Zeeuwse hoofd stad niet oversloeg. Op het verlang- 1 ijst je van de burgemeester stond als voornaamste punt de bouw van goede kleuterscholen. En verder zei mr. Bolkestein, dat Middelburg sinds de vorige 5 December „goed zijn best" had gedaan. De bisschop zei in zijn antwoord- toespraak blij te zijn, dat hij thans weer per schimmel was gekomen. De vorige jaren kon zulks niet omdat het trouwe dier dat reeds 85 lentes telt aan de Spaanse griep leedSt. Nieolaas vond in Middelburg sinds zijn vorige verjaardag wel het een en ander veranderd en verbeterd. Het zwembad is nu vrijwel gereed en er is veel gebouwd, hetgeen o.a. een aan tal mooie winkels opleverde. Met te vredenheid gewaagde de Sint over de rapporten, die hij omtrent „Miniatuur Walcheren" had ontvangen. De hoge bezoeker bleek er volkomen van over tuigd. dat Middelburg het vreemde- lingenbezoek maar al te zeer nodig heeft, want, zei hij „Industrie kan ik nog maar steeds met veel ontwaren".. Ook de kinderen waren braaf ge weest; zij hoorden van de Sint, flat hen op zijn verjaardag daarvoor ze ker een beloning zal worden gegeven. In de Burgerzaal werden verversin gen gebruikt, waarna St. Nieolaas opnieuw onder grote belangstelling zijn tocht vervolgde. Uiteraard Collecten. De Klaprooscollecte gehouden te Kapelle-Biezelinge en Schore heeft opgebracht f 131.44. De dankdagcollecte in de Ned. Herv kerk te Öudelande heeft opgebracht 725, 27. werd hierbij in de Lange Noordstraat weer een welkome hartversterking voor de grijze heilige en zijn „perso neel" aangeboden. Het was reeds na vier uur toen St. Nieolaas eindelijk in „De Nieuwe Doelen" de nodige rust kon zoeken. Het gemeentebestuur, „Handelsbe lang", de Middelburgse Middenstands- Centrale, de vertegenwoordigers van de winkelstraten en vele particulieren hebben door hun organisatie van en medewerking aan dit evenement weer de dank van de Middelburgers ver diend! DINSDAG 30 NOVEMBER HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en lit. kal. 8.00 Nws., weerber. en Katholiek nws. 8.20 Gram. 9.00 Voor de hulsvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 „Lichtba ken", caus. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gram. 10.30 Musette-ork. en soliste. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 „Als de ziele luistert", caus. 12.00 Ange lus. 12.03 Piano en Hammond-orgel. 1230 Land- en tuinb, meded. 1233 Lunchconc. 32.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en Katho liek nws. 1330 Metropoie Ork. en soliste. 14.00 Gevar. progr. 14.45 Viool en piano. 15.15 Gram. 15.30 „Ben Je zestig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties v. d. jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: Ci. Belloni: „Nieuw Guinea in vogel vlucht". 18.00 Voor de jeugd. 1830 Sport- praatje. 1830 Gram. 19.00 Nws. 19.10 In- str trio en solist. 19.30 Avondgebed en lit. kal 19.45 Gevar. progr. 21.00 Act. 2130 Radio Phil. ork. en solist. In de pauze: „Uit het boek der boeken", caus. 22.35 Gram. 22,40 „Ken 'n haan 'n ei liggen?" 22.35 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Viool en plano. 23.4524.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 A- VBO. 730 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 730 Dagopening. AVR- O: 8.00 Nws. 8.15 Gram 9.00 Idem. 930 Voor de huisvrouw. 935 Gram. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Gram. 1030 Voor de kleuters. 1130 Voor de zieken. 1130 So praan en piano. 1230 Musette ork. 1230 Land- en tuib. meded. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Twee piano's 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 1330 Promenade ork. 1335 Koersen 14.00 Kookpraatje. 14.13 Meisjeskoor. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram. 1530 Voor de vrouw. 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Amus. muz. 13.00 Nws. 18.15 Pianosp. 18.25 Rep. t.g.v. de 80ste verjaardag van Sir Winston Churchill. 18.35 Bariton en piano. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 „Paris vous par- le". 19,10 „De man van V-day', klankb. 18.45 Filmpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Amus. muz. 21.35 Meded. 21.40 Spaanse en Zuld-Amerikaanst muz. 22.20 De Antwoordman. 22.35 Viool en ptano 22.55 „Ik geloof dat..", caus. 23.00 Nws 23.15 New Vork Calling. 2330—24.00 Film- progr. TELEVISIE-PROGRAMMA. NCRV: 2035 Journ. en weerber. 20.30 Een Artis-progr. 2030 Film over de Vaar- en Duikerschool. 2130 Klankb. 2135—21.45 Dagsluiting,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 7