Langdurig debat in Vlissingens raad over Guys-expositie WALCHEREN DEBAT OVER REINIGINGSZAKEN EN OVER GYMNASTIEKLOKAAL PR?E«ffiBEïWRTEN ZATERDAG 27 NOVEMBER 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DOORGAAN OP INGESLAGEN WEG" Balans met meetbare en onmeetbare factoren Het leek er Vrijdagmiddag veel op, alsof de raad van Vlissingen bezig was tijdens een langdurig debat met het opmaken van een balans over de Constantin Guys-tentoonstelling, die deze zomer in het Stedelijk Museum werd gehouden. En tijdens de discussie over deze aangelegenheid werd het duidelijk, dat deze balans in twee gedeelten uiteen viel: op het ene deel konden de meetbare factoren w orden vermeld in casu een tekort ten laste van de gemeentekas van 7900 en helaas slechts 3536 bezoekers terwijl op het andere stuk de onmeetbare factoren moesten worden ge boekt. Maar juist die laatste zaken, die onmogelijk in geld zijn uit te druk ken, vormen wellicht de grote winst van deze expositieImmers de aan dacht van vele vooraanstaande kunstliefhebbers uit buiten- en binnenland werd dank zg de Guys-tentoonstelling op Vlissingen gevestigd en bovendien kwam in tal van uitvoerige publicaties in dagbladen en tijdschriften naar aanleiding van deze hoogstaande manifestatie de Scheldestad ter sprake. En het voordeel daarvan dient niet te worden onderschat! De discussie in de raad werd ge houden bij de behandeling van eer voorstel van B. en W. om alsnog een crediet van 4900 voor de tentoon stelling ter beschikking te stellen in verband met enkele uitgaven, die hoger uitvielen dan aanvankelijk was geraamd. Over het algemeen werd betreurd, dat dit voorstel nodig was. Zo vroeg de heer J. Ph. Ventevogel (C.H.) of men deze verhogingen met had kunnen voorzien en of de voor. bereiding wel grondig genoeg was feweest. Ir. J. H. Krietemeijer (A.R.) erinnerde aan de ernstige twijfel over het bezoekersaantal, destijds in de raad uitgesproken bij de behan deling van de eerste crediet-aanvra- gen. Ook deze spreker wilde weten of de voorbereidingen wel in orde waren geweest. En was de propagan da wel effectief en goed opgezet? Ir. Krietemeijer vond 7900 in to taal wel wat veel voor een tentoon stelling, die zoals hg zeide een échec was geworden. De heer M. J. van Poelje (P.v.d. A.) vond het jammer, dat het pu bliek nog niet voldoende tentoonstel- lingsgezind bleek, maar deze spreker wees er op, dat Vlissingen enkele weken lang dank zij deze expositie in het zoeklicht der publiciteit heeft gestaan en dat noemde hij een winst punt. Helaas zal het houden van dit soort tentoonstellingen in de toe komst wel voor Vlissingen uitgeslo ten zijn", zo verzuchtte hij. De heer J. L. Verhagen (V.V.D.) zag geen reden aanwezig om over dit alles in een gedrukte stemming te komen. Het bezoekersaantal van ca. 3500 wees allerminst op een mis lukking, aldus betoogde hij en ook hij wees op het winstpunt: brede publi citeit in de dag- en weekbladpers. „En een tentoonstelling van een dergelijke opzet en van een derge lijk artistiek peil mag wel iets kos- Met nadruk kantte notaris Verhagen zich tegen een bespre king van de expositie in het Am sterdamse dagblad „Het Pa rool" waarbij op weinig welwillen de wijze was geschreven over stedebouwkundige aspecten van Vlissingen. „Een woord van pro test is hier op zijn plaats", aldus deze spreker, „vooral omdat dit artikel in vele kringen van Vlis singen ontstemming heeft ver wekt." De heer Verhagen bracht voorts een artikel van de gemeente-archiva ris van Vlissingen, mr. W. de Bruine, in het „Zeeuws Tijdschrift" ter spra ke, waarin de schrijver verband leg de tussen de geringe belangstelling van de Zeeuwse bevolking voor de Guys-tentoonstelling en de algemene culturele belangstelling van deze be volking. Spreker was het niet eens met mr. de Bruine „een graadme ter voor Zeelands culturele interesse was deze tentoonstelling zeker niet" en citeerde met instemming een hoofdartikel in de P.Z.C., waarin de ze zaak van een andere kant was be licht. Tenslotte wekte hij het gemeente bestuur op niet te versagen, maar met het organiseren van tentoon stellingen verder te gaan. De heer H. van Roogen (C.H.) verbloemde zijn teleurstelling niet, maar meende, dat de werken van Guys niet tot iedereen spraken. Hij hoopte evenwel, dat in de toekomst verder zou worden gewerkt op dit terrein. De voorzitter, burgemeester mr. B. Kolff, wees de verwijten over onvol doende voorbereiding van de hand en motiveerde dit. met tal van concre te feiten. Ooit de propaganda was goed, zo zeide h\j en hij herinnerde er aan, dat de critieken in diverse bladen uitstekend waren. Van een nlet-slagen der tentoonstelling of van een échec kon naar zjjn mening zeer beslist niet worden gesproken. De burgemeester betoogde, dat een stad als Vlissingen eigenlek niet beschikt over de credieten en een apparaat voor de organisatie van een tentoonstelling op dergelijk hoog niveau. Voor grote gemeenten ligt dat alles uiteraard veel gemakkelijker. Mr. Kolff was eveneens van mening, dat ook in de toekomst exposities moeten worden gehouden, maar het is de vraag of dit op hetzelfde plan dient te gebeuren. Over het door de jheer Verhagen genoemde artikel in „Het Parool' zeide de burgemeester, dat B. en W. zich tot dit blad had den gewend en dat van de betrokken redacteur een brief ontvangen was, die in een verontschuldigende toon was gesteld. Het college zal dit schrijven nog nader bestuderen, ten einde na te gaan of verdere stappen nodig zijn. Mr. Kolff zeide tenslotte, dat er bij de bevolking in eigen stad een zeker wantrouwen bestaat tegen alles, wat men hier op artistiek gebied organi seert. Men is bang, dat te hoog wordt gegrepen. „De enige mogelijkheid om dit wantrouwen te overwinnen is, om op de ingeslagen weg voort te gaan". Nadat wethouder W. Poppe in een puntig en gevat betoog een aantal voorbeelden had genoemd van wat er in andere gemeenten aan culturele manifestaties wordt gedaan, daarbg tevens herinnerend aan het tentoon stellingscongres van IJzendijke, werd het crediet z.h.st. toegestaan. Ir. Krietemeijer verklaarde daarbg nog het door hem gebezigde woord „échec" gaarne te willen verzachten. Marktberichten VEILING „WALCHEREN",, 26 Nov. Aardappelen: Koopman» blauwe 5.50—10.60; Bintjes 3—8.30: BI. Eigenhei mers 10: Meerlanders 7: Appels: Jonathan I 1826, idem II 915, Idem K 6—23. idem A 35—37. idem BC 23 —29; Goudreinetten K 1121; A 26; BC 23; idem B 22: Golden Detc II 29: idem K 12—23; Zoete Ermgaard I 45; idem K 31—37; Laxton's Superbe i 24; idem K 15—25: Bellefleur I 5. idem K 3; Cox's Orange Pippin 30. Peren: Comt. de Paris 1 16—24, idem II 3—6. idem K 6—19; St. Rémy I 17, idem II 14, idem K 15—17: Beurré Al. Lucas 1 25, idem K 1821; Klei- peer I 20—23 idem II 4; Kastomaten A 42 idem C 12: BI. Alicante 114—121. Groenten: Bloemkool A 3071, idem B 17—42, idem C 10—30: Sav. kool 9—23, Ro de kool 11—20: Witte kool 16—17; Andij vie 12—32; Boskroten 19; Kroten per kg 11—32; Bospeen 21—32: Waspeen 24— 36; Uien per kg. 422; Spruiten 1862; Witlof 62—92; Sla 3—15; Prei 18—23; Boe renkool 7—16; Breekpeen 3—17; Rapen per kg. 2—15: Veldsla 1341: Bosrapen 7—11; Spinazie 12—40. VISMIJN TE VEERE. 26 Nov. Export garnalen 920 kg.: 211— .*22; bot 19 kg.: 18—30; middel tong 6 kg.. 101—231; rog 6 43. Muziekschool te Vlissingen in huize „Ophir" Gemeenten moeten in de toekomst f 0.40 per inwoner betalen. De raad van Vlissingen besloot Vrijdagmiddag ten behoeve van de plaatselijke afdeling van de Zeeuw se Muziekschool het perceel Bad huisstraat 122 (huize Ophir) te hu ren voor 1500 per jaar. Een cre diet van 8415 werd verleend voor de kosten van eerste inrichting, ex ploitatie en afschrijving op het in strumentarium en een crediet van 6300 voor de aanschaffing van een instrumentarium. De raad had tevoren uitvoerig over deze zaak gesproken, waarbg verscheidene sprekers hun instem ming met het voorstel betuigden. Het raadslid ir. J. H. Krietemeijer (A.R.) had evenwel bedenkingen en wilde „Ophir" bestemmen als representa tief pand voor het gemeentebestuur. Hg motiveerde deze suggestie om standig door te wgzeir op de uitbrei dingsplannen van de Kon. Mg. „De Schelde", waarbij het huidige ge meentehuis ten nauwste is betrokken. De toegang naar het raadhuis zou wel eens moeilijk kunnen worden binnen de komende 5 10 jaar. De muziekschool kon wellicht m vrijko mende barakken worden gehuisvest, zo meende hjj. Wethouder W. Poppe wees er nog op, dat de raad nu A en B heeft gezegd, maar dit tevens betekent dat er „tot Z toe zal moeten worden vol gehouden". De gemeenten zullen namelijk in de toekomst inplaats van 0.20 per inwoner 0.40 dienen te betalen, wil de school geen kwij nend bestaan voeren. Op een vraag vein de heer J. L. Verhagen (V.V.D.) zeide de wethouder dat het aandeel van de provincie in dat geval op 25.000 was begroot. Aanvankelijk was zelfs 40.000 genoemd, maar Ged. Staten waren daarvan terugge schrokken. Tenslotte deelde hi) op een vraag van de heer J. Ph. Vente vogel (C7H.) nog iets mee over de lesgelden. Individueel les op een in strument zal 60 per jaar bedra gen voor een half uur les per week. Voor classicaal onderwijs, blaasin strumenten en lekencursussen zijn do lesgelden lager. Ontvanger Rijksbelastingen gaat met pensioen. De heer Van der Heide neemt Dinsdag a.s. afscheid. Na een diensttijd van 41 jaar en 2 maanden bij de Rijksbelastingen, gaat de heer G. van der Heide, thans ont vanger van 's Rijks belastingen te Vlissingen, deze dienst verlaten. De heer Van der Heide bereikte deze maand de pensioengerechtigde leeftijd en Dinsdag zal hij tijdens een bij eenkomst in ambtelijke kring in het belastingkantoor aan de Zeilmarkt te Vlissingen afscheid nemen van zijn superieuren, medewerkers en onder geschikten. Dank zij een goede gezondheid en veel studie heeft de heer Van der Hei de, die in September j.l. zijn zilve ren jubileum als ontvanger vierde, het gebracht van commies derde klasse bij de actieve dienst douane e.d. in October 1913 tot ontvanger op 1 Sep tember'1929. Daar is veel studie en Vooral ook doorzettingsvermogen voor nodig geweest, want het valt niet mee om van de actieve dienst naar de bu reau-dienst te worden overgeheveld. In 1936 kwam de heer Van der Hei de naar Vlissingen, waar hij een taak kreeg bij de Invoerrechten cn Accijn zen. In 1948 werd hij overgeplaatst raar Middelburg en op 1 April 1950 kwam hij terug naar Vlissingen. De scheidende ontvanger heeft al tijd met enthpusiasme gewerkt en hij vindt het moeilijk om uit te maken, welk werk nu eigenlijk het prettigste was. Dinsdag a.s. gaat de heer Van dei- Heide dus van een welverdiende rust genieten, eerst enkele maanden in Middelburg en daarna, wanneer zijn nieuwe woning gereed is. in de scho ne contreien van Oosterbeek. Tot opvolger van de heer Van der Heide is benoemd de heer E. F. J. van den Bossche uit Venlo. V.P.R.O.-bindingsavond met „Televisioenen" In „Concordia" te Vlissingen is gis teravond voor een uitverkochte zaal een bindingsavond van de V.P.R.O. ge houden, waar het cabaret-ensemble van Benny Vreden met veel succes opgetreden. Voordat dit gezelschap voor het voetlicht kwam, hield de heer J- L. Verhagen, notaris te Vlissingen, een korte propaganda-speech, waarin hij het doel der bindingsavonden (het on derhouden en versterken van oude, en het leggen van nieuwe contacten) be lichtte, en beginselen en taak der VPRO in het kort uiteenzette. Samen werking met de „grote" omroepver enigingen blijft een der doelstellingen van de VPRO, maar dan vanuit een onaantastbare positie en in volkomen onafhankelijkheid ten opzichte van de ze grote verenigingen, een onafhan kelijkheid welke slechts kan blijven bestaan met de volle medewerking van allen, die met dit streven sympathise ren. .In het cabaret-programma „Televi- sioenen", dat hierna ten-tonele werd gevoerd, traden Katja Berndsen, Kitty Knappert, Piet Ekel en Benny Vreden op: een viertal dat op de planken een bijzonder vlot „team" bleek te vor men, en vooral na de pauze het pu bliek menige schaterlach ontlokte. Het duo BerndsenKnappert was kostelijk in „Amio 1910"; Piet Ekel bleek een veelzijdig artiest in het bijzonder in zijn „Brieven van luisteraars" en Ben ny yreden was ook ditmaal vooral op het terrein van de Hollandse liedjes „thuis". Dominee N. v. d. Wall trad als „gast heer" op en sprak een openings- en slotwoord op deze bindingsavond, welke werd bijgewoond door de bur gemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff. Middelburg Geslaagde feestavonden van „Nieuw-Middelburg". Onder de Middelburgse buurtver enigingen, die telkenjare iets goeds op amateur-kleinkunstgebied vóór en. dóór de leden presteren, neemt „Nieuw-Middelburg" steeds een voor aanstaande plaats in. Ook ditmaal heeft deze buurtvereniging haar prestige gehandhaafd. Twee keren achtereen, Donderdagavond en Vrij dagavond bracht een groep „Nieuw- Middelburgers" een revue voor het voetlicht onder het motto „Zoek op zijn tijd wat vrolijkheid". Wat er ge boden werd, deed deze zinspreuk ze ker geen oneer aan. In bonte varia tie werden sketches opgevoerd, werd er gezongen en zag men verschillen de andere aantrekkelijke en vrolijke zaken. Hierbij verdienen de bloemen- scène „Kokernoot krijgt instruc tie" en het muzikale nummer van de clown bijzondere vermelding, zonder echter het overige deel van het pro gramma te kort te doen. De enthou siaste amateurs wisten er bij het pu bliek dat beide avonden zeer tal rijk aanwezig was in de juiste stemming te brengen en te houden. Zij werden daarvoor met gul applaus beloond. Het versterkt buurtorkest, onder leiding van Baby den Toon der, zorgde voor uitstekende en pas sende begeleiding. Donderdagavond werd de heer Den Toonder een kleine hulde bereid in verband met het feit, dat hij dit jaar z^n zilveren jubileum als musicus vierde. De alom bekende jubilaris werd toegesproken namens het be stuur door de voorzitter, de heer J. H. Bostelaar en namens de toneel groep door de heer J. Jellcma. Daar bij mocht hij een fraai geschenk in ontvangst nemen. Vrijdagavond viel een huldiging ten deel aan de heer Bostclaar, die als leider van de to neelgroep optreedt. De heer J. Bak ker sprak hem in waarderende be woordingen toe, waarbij mevrouw Bostelaar niet werd vergeten. Beide geslaagde avonden werden besloten met een gezellig bal. Revue 't Overschotje Het Middelburgse Cabaret-gezel schap ,,'t Overschotje" is dezer da gen begonnen met de repetities voor een nieuwe revue. Men hoopt dit pro gramma in Februari a.s. enkele ma len voor het voetlicht te brengen. Kunstzinnige avond voor personeel der gemeente. De Vereniging van Gemeenteperso- neel te Middelburg hield Vrijdag in de kleine zaal van de Concert- en Ge hoorzaal een contactavond. Het pro gramma werd verzorgd door de sinds kort in Middelburg wonende harpiste pianiste Ingrid van Staa en de de clamator Arie Post uit Driebergen. Ingrid van Staa, voor wie deze avond een debuut in Middelburg betekende, bood haar gehoor o.a. pianowerken van Bach en Chopin. Op de harp speel de zij eeg aantal speciaal voor dit in strument geschreven composities. Het bleek, dat zij over een goede techniek beschikte, terwijl men de indruk kreeg, dat Ingrid van Staa de door haar gekozen werken intens beleeft, hetgeen haar spel zeker nog ten goede komt. Het publiek bracht haar een welverdiende hulde. Arie Post declameerde o.m. een ver haal uit de tijd van Napoleon- Het ge- bodene was boeiend en aansprekend, terwijl zijn uistekende mimiek op viel. Met grote aandacht werd naar hem geluisterd en telkenmale klonk er een dankbaar applaus. Aan het begin van deze kunstzinnige avond sprak de voorzitter, de heer J. M. Geljon, een openingswoord. RAAD VLISSINGEN Bouw Ambachtsschool wordt voorbereid. De raad Vlissingen, die Vrijdagmid dag onder voorzitterschap van burge meester mr. B. Kolff bijeenkwam, sprak uitvoerig over een voorstel van 11. en W. een crediet te verlenen van 13.150 voor de aanschaffing van een smeer- of hefbrug, een lasapparaat en een slijpmachine voor de gemeente lijke reinigingsdienst. De commissie van financiën had haar advies voor behouden en had enkele vragen ge steld, o.a. of voor de hefbrug combi natie met de brandweer in de nieuwe garage van deze instelling niet moge lijk was. De heer J. Ph. Ventevogel (C.H.) motiveerde de vragen van de commis sie en vroeg of inrichting van een centrale werkplaats geen aanbeveling verdiende. Voorts informeerde deze spreker naar de bezetting van de monteurs bij de reinigingsdienst. Zijn twee monteurs hier niet te veel Wethouder M. A. van Poperlng Van onze adverteerders. Middelburgse „Winkelgalerij" telt 7 reer moderne zaken. De Vrijdagmiddag officieel geopende „winkelgalerij" in de Lange Delft te Middelburg telt 7 uiterst moderne za ken. Grote en ruime zaken, die vol gens de laatste richtlijnen op dit ge bied werden ingericht en stuk voor stuk een „grootsteeds" aspect verto nen. Men moet de burgemeester gelijk geven, dat, zoals hij in zijn openings woord zei, Middelburg trots op dit complex kan zijn. De „winkelgalerij" mag dan ook wel een zeer bijzondere aanwinst voor de Zeeuwse hoofdstad heten. De zeven zaken tonen in hun aard een grote verscheidenheid: Een paleis voor moeders is de babyhuis „Marjo" van de fa. A. Joziasse en Zn., dat over een zeer grote sortering uitzetten, wie gen, ledikanten en andere artikelen op dit gebied beschikt. Een fraaie in richting en een goede verlichting. De fa. E. R. van de Woestijne heeft er haar speciaalzaak in staalwaren en artikelen van pleetzilver en kristal in gericht. Ook hier een grote verschei denheid. Achter de winkelruimte be vindt zich de werkplaats, waar o.a. een fijnslijperij is gevestigd. De fa. P. Roo- vers begint in de „winkelgalerij" een schoenhandel, waar zowel voor da mes, heren als voor de jeugd deze ar tikelen worden verkocht. Zij beschikt in haar sfeervolle zaak over een grote collectie. Het herenmodehuis „Peca" heeft haar zaak volgens eigen ontwerp zeer gezellig gemaakt, waartoe de fraaie verlichting veel bijdraagt. Eigenlijk moet men hier van twee zaken spreken, want onder de winkel is nog een „sousterrainwinkel", een attractie van een aard, zoals Middel burg er nog niet veel kent. Na deze vier zaken, die alle aan de I ange Delft zijn gelegen, de drie Se- geerstraatpanden: De heer P. de Jon gt vestigde hier een herenkapsalon. die door kleurgeving en verdere in richting een zeer aantrekkelijke in druk maakt. Bovendien kan, wie haast heeft, zich hier eigenhandig scheren. Naast deze zaak de „Ladies Toilet Club", dameskapsalons van de fa. J. Meijeren. In deze intieme sa lons, waar zich 6 boxen bevinden, maakt men gebruik van de nieuwste tindingen. Ook deze zaak is zeer aan trekkelijk. De rij sluit met de nieuwe zaak van de Singernaaimachinemaat- schappij, die geheel in frisse en gedurf de tinten is gehouden, hetgeen een uiterst geslaagde opzet werd. De heer B. de Graaff, inspecteur voor Zeeland, voert de scepter in dit pand, waar bovendien de centrale Singerwerk- plaats voor Zeeland is gevestigd. De zakenlieden hadden op deze openingsdag niet te klagen over ge brek aan bezoek, terwijl daarnaast een bloemenschat in de gehele „win kelgalerij" van de belangstelling der relaties getuigde- „DE VIER WINDEKES." De heer L. Dorleijn opende Donder dag aan de Lange Delft 98 in Middel burg zijn Kunsthuis „De Vier Winde- kes De kleine, sfeervolle zaak, ge noemd naar een in de tijd van Breu ghel in Antwerpen bestaande kunst handel, werd geheel verbouwd en ge moderniseerd, waardoor een fris en aantrekkelijk geheel ontstond. Naast de gewone verkoop van kunstproduc ten, wil de heer Dorleijn optreden als tussenpersoon tussen het publiek en de kunstenaars bij bijzondere evene menten. zodat hg dé wensen enerzijds en de mogelijkheden anderzijds kan coördineren. Men treft in ,De Vier Windekes" dan ook werk van mensen als de Middelburgse schilder en gra ficus Jac. Prince, plastieken van Hen- riëtte van der Zee uit Velp en aarde werk van de Rotterdamse pottenbak ker en glazenier Jos van Dormolen. Een en ander is de moeite van een bezoek ten volle waard. Deze zaak, die door zijn étalage opvalt, trok reeds grote belangstelling. r Geref. Gemeente. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesdienst; .Arnemuiden 9.30, Zaterdag 27 Nov. Interkerk. Avond- 2 en 6 leesdienst; Meliskerke 9.30, gebed te Vlissingen in de Engelse kerk 2.30 en 7 leesdienst; Middelburg 9.30, n-. 9 on R Qft /Te Rrib-cr.n OncR-onallc van 7.30 tot 8 uur. ZONDAG 28 NOVEMBER. Ned. Herv. kerk. Aagtekerke; 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden: 10 ds. Otte, 2.30 en 6 dhr. Beekman; Biggekerke: 9.30 ds. Johannes, 2 ds. Abbing; Domburg: 10 en 7 (zangd.), ds. v. Willenswaard; Gapinge: 2 dhr. v. d. Lely; Grijpskerke: 10 en 2.30 ds. Wisse; Kleverskerke10 ds. Sneller; Koudekerke: 10 vic. Lingen, 10 jeugd- kerk, 7 ds. Kwast (jeugdd.) Vliss. str. 2.30 ds. Kwast; 't Zandt: 10 ds. Kloos. terman, 10.15 jeugdkerk, 7 vic. Lin gen (jeugdd.); Meliskerke: 2.30 ds. Maas; Middelburg, Nw kerk: 10 ds. v. Woerden, 5 ds. Sneller; Oostkerk: 10 ds. v. Vessem (jeugdd.); Electro- bioscoop; 10 geen dienst. Nieuw- en Joosland: 10 en 2.30 ds. Pijnacker Hordijk; Oost- en West- Souburg; 9.30 en 11 ds. van 't Hof, 7 ds. van Duyne (jeugdd.), 9.30 jeugd kerk in jeugdlokaal; Oostkapelle: 10 ds. Richard, 7 (jeugdd.), ds. van 't Hof; Ritthem: 10 ds. v. Duijne, 2.30 ds. van 't Hof; Serooskerke: 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St. Laurens: 10 ds. v. d. Lelie, 2.30 ds. de Boer; Veere: 2 ds. Otte; St. Jacobskerk: 10 ds. Maas, 5 ds. Kloosterman; Engelse kerk: 9.30 kerk voor jongeren; Noor derkapel: 9.30, 10.45 en 7 ds. de Groot; Havendorp: 10 ds. Kwast. Vrouwenpolder: 10 ds. de Boer; Westkapelle: 9.30 en 2.30 ds. Oost hoek; Zoutelande: 9.30 ds. Wagener, 7 ds. v. Woerden (jeugdd.) Eglise Wallonne. Middelburg: 10.30 dans l'Eglise mennonite monsieur le Pasteur Risseeuw. Zevendedags Adventisten: Vlissin gen: (Doopsgez. kerk) 27 Nov. 9.15 ds. de Raad 10.15 Bijbelstudie. Geref. Kerk. Middelburg (Hofplein- kerk) 9.30 ds Meister, 2 ds Keur, 5 Keur; (Noorderkerk) 9.30 ds Keur, 5 ds Meister; (Luth. Kerk) 7.15 ds Meister: Arnemuiden 10 en 2.30 ds Veldhuijzen; Domburg 10.30 ds Derksen, 2.30 ds Meister; Gapin- en 2 ds Spoelstra; Grijpsker ke 10 en 2.30 ds Goumare; Koudeker ke 9.30 en 2.30 ds Elshout; Melis kerke 9.30 en 2.30 ds Van Nes; Oost kapelle 9 en 1.30 ds Dercksen; Se rooskerke 10 en 2.30 ds Van Wouwe; Souburg 9.30 en 2.30 ds Brederveld. Sint Laurens 10 en 2.30 ds Boon; Veere. 10 en 2.30 ds Streefkerk; Vlis singen 9.30 en 5 ds Verschoor; Vrou wenpolder 10 en 2.30 drs Jager; Westkapelle 10 en 2.30 ds v. d. Schaaf. Geref. Kerk (art. 31 K.O-) Mid delburg 8.30 en 4.30 ds Veldman; Zoutelande 10.30 en 2.30 ds Veld man. 2 en 6.30 ds Rrjksen; Oostkapelle 11 en 3.30 leesdienst; Vlissingen 9 30, 2.30 en 6.30 leesdienst; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesdienst; Zoutelande 10 en 2.30 leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Arnemuiden 6.15 ds Slagboom; Vlissingen 9.30 en 5 ds De Vugst. Ver. van Vrjjz. Herv. Middelburg 7 ds Blom. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. Kring (Engelse Kerk) 10.45 ds Breu- kink. Evang. Luth. Gemeente. Middel burg 5 ds Scharten; Vlissingen 10.15 ds Roscam Abbing. Doopsgez. Gemeente. Middelburg geen dienst; Vlissingen 10 ds De Boer. Herst. A post. Zendingsgemeente. Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 heiligingsdienst, 7.30 verlossingssa menkomst o.l.v. kapt. mr Folmer; Vlissingen 10 heiligingsdienst, 7.30 verlossingssamenkomst o.l.v. sen. kapt. Verwaal. Evang. Ver. op G.G. Vlissingen 10 en 5 dhr v. d. Kolff. G.G.N. Middelburg (Cantine Vei ling) 9.30, 2 en 6.30 leesdienst. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN. In Middelburg is bij spoedgevallen te bereiken de heer J. Z. S. Pel., arts Rouaanse Kaai 11, tel. 2585. In Koude kerke, Westkapelle en Zoutelande is te bereiken de heer H. Frima, arts te Zou telande, Duinweg 59. tel. K 1182—286. In Vlissingen is te bereiken dr. H. C. A. Detmar. arts, Badhuisstraat 25, tel. 2233. In Veere, Serooskerke en Oost kapelle is te bereiken de beer Reijn- ders Schilt, arts te Serooskerke, Dorps straat 46. tel. K 1189212. Apotheken Middelburg: Van der I'.arst, Korte Delft 12. tel. 2789. Vlis singen: mej. D. H. v. d. Heuvel. Singel 5. tel. 2730. zette op deskundige wijze uiteen, dat practische bezwaren combinatie met de brandweer onmogelijk maakten. Met grote nadruk ontkende hij, dat twee monteurs voor de reinigings dienst te veel zouden zjjn. De betrok ken mensen hebben namelhk allerlei uiteenlopende werkzaam h eaen: met de composteringsinstallatie, auto's, Rompen, enz. Overigens zegde de wet- ouder toe. dat het college zeker re kening zal houden met de wens van de raad tot coördinatie te komen. In tweede instantie bleek een ander lid van de commissie van financiën, de heer E. Vader (K.V.P.) niet door de argumenten van de wethouder over tuigd. Tenslotte werd het crediet ver leend met 201 stemmen (tegen de heer Vader). Aan B. en W. werd voorts een cre diet verleend van 124.500 voor de stichting van een gymnastieklokaal bU de Jacob Catsschóo! aan de Bone- dijkestraat. De heer M. J. van Poelje P.v.d.A.) vroeg daarbij, waarom hier de eisen van dé Landelijke Contact- raad Sport niet waren opgevolgd, te meer omdat waarschijnlijk ook sport verenigingen van het lokaal gebruik moeten maken. De heren H. B. J. Knoop (V.V.D.) en J. P. Ventevogel sloten zich hierbg aan, waarbij de laatste de suggestie deed de moge lijkheid van een centraal sportgebouw te onderzoeken. Ir. J. H. Krietemeij er (A.R.) vulde deze suggestie aan met op de wenselijkheid van een over dekt zwembad te wijzen. Wethouder W. Poppe betoogde, dat de afmetingen voor gymnastiekloka len gebonden zijn aan de bouwvoor schriften voor het lager onderwijs. Voor het nijverheidsonderwijs b.v. liggen deze eisen anders en nu het K. B. is verschenen, wiiarbij de uitbrei ding van de Nijverheidsschool Is goedgekeurd, kan de bouw van een nieuwe Ambachtsschool worden voor bereid, waarbij dan een grotere gym nastiekzaal kan worden gesticht. De heer Van Poelje meende even wel, dat de betrokken voorschriften door het departement minder streng worden gehandhaafd, wanneer het be wuste lokaal door sportverenigingen wordt gebruikt. De heer Poppe be twijfelde dit. maar deed de toezegging hierover met het departement contact op te nemen. Hierna werd het voor stel z.h.s. aanvaard. Diverse andere onderwjjsvoorstellen gingen zonder discussie onder de hamer door. Een crediet van 19.900 werd ver leend voor do aanschaffing van een laadschop voor de composteringsin stallatie. De heer Ventevogel meende, dat een goedkopere transportband even goed zou voldoen, maar wethou der Van Popering ontkende dit. Bg de rondvraag deelde de heer Van Pope- ring mede op een vraag van de heer Gillissen Verschage, dat de plannen voor het tehuis voor bejaarden thans bestekklaar worden gemaakt. Een voorstel van B. en W. om aan de Stichting 1946—1945 een subsidie voor eenmaal te verlenen van 100, werd naar aanleiding van een opmer king, gemaakt door de commissie voor de financiën, gebracht op 250. Handbalprogramma In de eerste klasse district Zuid van het Nederlands-handbalverbond spelen zowel de dames als de heren van Marathon een uitwedstrijd tegen PSV II. In beide ontmoetingen heb ben de Vlissingers weinig kans op winst. Hellas krggt een zware opga ve, want het moet op bezoek bij LEW. De dames van de Goesse ploeg kunnen winnen van RPC. In de tweede hebben de Zeeuwen dames de beste papieren in de uit wedstrijd tegen PTT. Toni do zal bij de heren wel geen moeite hebben met Fordse Marathon. Het programma in de afdeling Zee land luidt: Dames le klasse; De Zeeuwen n Walcheren n, Walcheren IEMM. Dames le klasse B Luctor IHel las IIVolhardingODI Heren le klasse: E.M.M.—Volhar ding; OlympusMarathon II. Meisjes junioren A: Marathon Walcheren. Meisjes junioren B: HellasLuctor. Jongens junioren: EMM—Volhar ding; MarathonHellas. Officiële publicaties VLISSINGEN In- en herinenting tegen pokken. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen brengen ter openbare kennis, dat voor kinderen beneden de leeftijd van twee jaar gelegenheid bestaat tot kos teloze inenting tegen pokken en voor personen boven die leeftijd tot kosteloze HERinenting op Woensdag 1 December 1954 om vier uur des namiddags in het gebouw van het Medisch Centrum, Julia- nalaan 4. Vlissingen, 24 November 1954. Nagekomen advertentie De Heer en Mevrouw SNELLER—HENDRIKS geven met grote blijdschap en dankbaarheid kennis van de geboorte van hun Zoon ZEGER WILLEM. Middelburg, 26 Nov. 1954. Noordsingel 72. HOOG EN LAAG WATER 28 Novembei U.+N. A.P U.-fN-A-P. U.—N A.P. U.—JNJ1JP. Vlissingen 3.21 1,99 15.35 2,01 9.47 L»y 21.57 1,84 Terneuzen 3.49 2.14 16.00 2,16 10.09 2,16 22.18 2,02 Hansweert 4.32 2.22 16.42 2,24 10.53 2,31 23.03 2,17 Zierlkzee 4.56 1,41 17.07 1,45 10.26 1,56 22.37 1,43 Wemeidinge 5.11 1,67 17.21 1,71 10.45 1,80 22.56 1,66 29 November Vlissingen 3.54 1,91 16.10 1,98 10.25 1,96 22.31 1,73 Terneuzen 4.22 2,06 16.36 2,13 10.46 2,15 22.51 i,y2 Hansweert 5.03 2,15 17.15 2,22 11.26 2,30 23.34 2,08 Zierikzco 5.26 1,36 17.40 1,46 11.02 1,58 23.14 1,36 Wemeidinge 5.44 1,61 17.54 1,70 11.22 1,80 23.32 1,57

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 19