Plannen voor de stichting van Uitgebreid Technische School iwin Imwm Almanak Z.L.M. SCHOUWEN BESPRAK RAMPSCHADEPROBLEMEN RAADHUIS, BADINRICHTING EN TURNGEB0UW WORDEN GEBOUWD Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 26 NOVEMBER 1954. KAMER VAN KOOPHANDEL Z.-VLAANDEREN Bedenkingen tegen prae-advies over het Delta-plan Er bestaan plannen om in liet gebied van de Hamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen een Uitgebreid Technische School (U.T.S.) te stichten. Dit kwam naar voren in de gisteren te Terneazen gehouden algemene vergadering van de Kamer bij de behandeling der ingekomen stokken. De Kamer besloot geen medewerking te verlenen aan de in Vlissingen bestaan de plannen om te komen tot de stichting van een U.T.S., teneinde de plan nen in Zeeuwsch-Vlaanderen, waar vele belangrijke industrieën bestaan, niet te doorkruisen. Voorts sprak de voorzitter, ir. C. A. L. Horstman, over het door prof. Tinbergen omtrent het Deltaplan uitgebrachte prae-advies. Spr. waar schuwde tegen berekeningen, gebaseerd op de studie van prof. Tinbergen. De heer Horstman merkte op, dat hij als lid van de Mij. voor Nijver heid en Handel de jaarvergadering van deze maatschappij, welke het Deltaplan behandelde, heeft bijge woond. Hij heeft daar stelling geno men tegen een uitgebracht prae-ad vies van prof. Tinbergen. In de pers is daaruit wel eens de conclusie ge trokken, als zou spr. een tegenstan der van het Deltaplan zijn. Hij wilde dit echter thank recht zetten. De berekeningen van prof. Tin bergen, aldus spr., trachten aan te tonen, dat op economische gronden het Deltaplan moet worden uitge voerd. Echter meent ir. Horstman te hebben kunnen aantonen, dat zowel het jaarlijks te besparen be drag onjuist is, als wel dat de kapi talisatie van dit bedrag is geschied op een onverantwoordelijke wijze, namelijk met ingang van de dag, waarop met de plannen wordt begon nen, terwijl het, aldus spr., voor een ieder duidelijk zal zijn, dat de voor delen van het Deltaplan eerst ten volle worden genoten, wanneer dit plan is uitgevoerd. De heer Horstman heeft zich er dan ook tegen verzet de uitvoering van het Deltaplan afhankelijk te stellen van onjuiste berekeningen en hg acht het veel juister aan te voe ren. dat men thans blijkbaar tech nisch in staat is het land beter te beveiligen; dat men er momenteel de middelen voor heeft en dat het daar om gedaan wordt. Om die redenen is spr. dus een voorstander van het Deltaplan en het l\jkt hem gevaarlijk naar andere argumenten te zoeken, die zo vaag zijn en zo speculatief, als die, welke door prof. Tinbergen zyn aange- voerd. Bovendien wilde de lieer Horstman hier waarschuwen voor berekeningen, welke op deze studie van prof. Tinbergen zijn gebaseerd, zoals de laatst verschenen studie van drs. Verburg, directeur van het E.T. I. voor Zeeland, waarin een dam naar Zierikzee wordt bepleit. Grenskantoren. Ir. Horstman deelde voorts mede, dat het bestuur met de Kamers te Maastricht, Heerlen, Roermond, Eindhoven, Tilburg en Breda aan de minister van financiën heeft ver zocht de middagpauzen van alle grenskantoren met volledige be voegdheid te laten vervallen, zodat in- en uitklaring der goederen, gedu rende de gehele dag mogelgk wordt. Verder is verzocht de grenskantoren met volledige bevoegdheid het gehele jaar door open te stellen van 7 tot 19.30 uur. Ook is gevraagd enige zeer belangrijke grenskantoren, zo als Wernhout, Ittervoort en Eijsden, indien dag- en nachtopenstelling niet mogelijk is, open te stellen van 7 tot 21 uur. Met de hoofdingenieur-direc teur van de R.W. werd gespro ken over de mogelijkheid tot het plaatsen van een muurtje langs net kanaal van Terneuzen tot Sas van Gent. Gebleken is daar bij dat verbetering van wegen momenteel voorrang heeft boven beveiliging van wegen, al zal het muurtje er zeker komen. De Kamer besloot hierna o.m. om financiële redenen geen deel te ne men tezamen met het ge meentebestuur van Terneuzen aan de tentoonstelling E 55, die volgend jaar te Rotterdam wordt gehouden. Herkozen. De periodiek aftredende leden der Kamer, de heren H. A. A. Baron Collot d'Escury, ir. C. A. L. Horst man, J. F. van de Voorde, A. J. Cambier, G. J. W. van der Peijl, C. Hamelink, C. J. Seghers, H. A. M. A. de Meijer en J. J: Brugge werden al len herkozen. In "laats van de heer E. P. Fassaert zich niet meer herkiesbaar sl<" werd gekozen diens zoon, de i Fassaert, ter wijl in de vacatui ontstaan door het overlijden van de heer M. L. van Lie- re werd voorzien door de verkiezing van de heer M. Kaminga. De behandeling der begroting voor 1955 leverde weinig discussie op en deze werd ongewijzigd goedgekeurd. Een uitgebreide bespreking over de wenselijkheid tot uitbreiding van de mogelijkheid tot het volgen van han- delswetenschappelijk onderwijs in het gebied der Kamer volgde hierna. Het resultaat daarvan was, dat het bestuur deze kwestie opnieuw zal bezien. De hoop werd daarbij uitge sproken, dat gemeentebestuur of an dere instanties, die op dit gebied werkzaam zijn, contact met het be stuur der Kamer zullen opnemen. Rondvraag. Bg de rondvraag pleitte de heer J. J. Brugge voor een derde postbe stelling. Het bleek echter, dat hier voor weinig kans bestaat. Wel zal aan de P.T.T. worden verzocht aan de verzendingstijden van de post meer bekendheid te geven. De heer C. J. Seghers stelde en kele vragen betreffende bepalingen in België, waarna de heer A. J. Cam bier wees op de moeilijkheden, ten gevolge van de N.I.W.O. bij de ha ring-export naar Duitsland. Het be stuur der Kamer zal hierover contact opnemen met de betreffende instan ties De heer Brugge vestigde de aandacht op het verkopen van elec- trische artikelen door de P.Z E.M., waarna de heer P. C. Roest wees op de nadelige gevolgen voor de schip pers door het gesloten zijn van de sluis te Vlissingen van des avonds 9 tot des ochtends 5 uur. Aan het einde van de openbare vergadering, die gevolgd werd door een gesloten bijeenkomst, bracht de voorzitter hulde en dank aan de heer E. P. Fassaert, die de Kamer, waar van hij vele jaren deel uitmaakte, thans verlaat. Als blijk van erken telijkheid bood hij het scheidende lid een geschenk aan. In zijn openingswoord had de voor zitter er zijn vreugde over uitgespro ken. dat de hoofdredacteur van de P.Z.C., de heer G. Ballintgn. uit het ziekenhuis te Leiden was terug gekeerd. NOG STEEDS HET ZOUTVRAAGSTUK Boeren leden 37 millioen schade. De kring „Schouwen Dniveland" van dc Zeeuwse Landbouwmaatsehappij heeft zich Donderdagmidadg in Zie rikzee bezig gehouden met de pro blemen, welke vooral na de ramp, zich in vele landbouwbedrijven voor doen. Na in zijn openingswoord dank te hebben gebracht voor de grote hulp van alle zijden na de ramp, wees de voorzitter, de heer A. M. Geluk erop, dat het de taak van de overheid zal zijn bij de oplossing van vraagstukken in de landbouwsector, met de land bouworganisaties te spreken. De her verkaveling zal b.v. 650 gulden per hectare kosten. Een dergelijke last moet de billijkheid niet te boven gaan. Ook zijn de waterschapslasten te hoog. In zijn verslag over het verenigings jaar berekende de secretaris de bij de ramp door de boeren geleden schade op het eiland op f 37-000.000. De on derlinge assurantie was niet in staat VAN De Sinterklaaskoorts is weer over het land gevaren en allerwegen van 7win tot Zljpc staat alles in het teken \an de mijter eh de pepernoten. De goede Sint is inmiddels in ons land gearriveerd hij zette vorige week in Amsterdam voet aan wal, gevolgd door een ware horde Zwarte Pieten en met een schip vol geschenken en het heeft er alle schijn van, dat de Goedheiligman nu ook naar de Zuide lijke provincies komt afzakken. Za terdag verwacht men hem in de goe de stad IJzcndijke en hét feestcomité is van plan, de bisschop een luister rijke ontvangst te bereiden. Om drie uur zal het feest aan de „Veste" een aanvang nemen. Van daaruit zal met de muziek voor- en de kinderen ach terop een triomftocht door de ge meente worden gemaakt. Na deze rondrit zullen de kinderen in het Jeugdgebouw getracteerd worden en naar wij verwachten zullen daar de pepernoten rijkelijk kletteren! GESCHENK.... Middelburgs centrum is voltooid, zo kunt <je elders in deze krant le zen. Met de officiële opening van een winkelgalerij aan de Lange Delft en aan de Segeerstraat is de Lange Delftde Lange Delft weer gewor den, zo schrijft onze verslaggever. Dc Middelburgers en al degenen, die de Zeeuwse hoofdstad een warm hart toedragen en dat zijn er beslist niet weinigen zullen dit nieuws ongetwijfeld met vreugde vernemen'. Na een kwart eeuw is de Lange Delft, Middelburgs levendige winkelstraat, v:eer in oude luister hersteld, néé, f-aaier nog herboren. Een mooier St. Nieolaasgeschenk hodden de Middelburgers zich niet kunnen wensen! TOT iS.ij'jPC BAZAR Goede berichten bereiken ons uit Kats. De Zangvereniging heeft daar vorige week een bazar georganiseerd en eindelijk zijn de dames en heren van het feestcomité met het tellen van de kwartjes en dubbeltjes gereed gekomen. Nu blijkt, dat één en ander niet minder dan 1278,heeft op gebracht. Hulde aan de dappere orga nisatoren en de vrijgevige Katsena- ren. Daar zit muziek in, in die zang vereniging GEWOGEN EN Gewogen en... neen, niet te licht bevonden. Zo is men niet in Scherpe- nisse. Maar toch gebeurde er na het wegen onaangename dingen met de bietenwagen van de landbouwers- knecht C. Hage. Een vrolijk liedje fluitend, was de heer Hage met zijn tractor en aanhangwagen de weeg brug ,J)e Eendracht" opgereden en wilde er, even vrolijk fluitend, weer afrijden, toen zijn karavaan werd aan gereden door een vrachtauto, die toe- 'vallig passeerde. Gelukkig deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. De bestuur ders kwamen er met de schrik, de voertuigen met wat f'.inke deuken en krassen af. De sterke arm stelt een onderzoek in naar de toedracht van het geval. de vergoeding van verzekerde autos en tractoren te betalen. Met de mi nister wordt nu onderhandeld om de geleden schaden met het rampenfonds te verrekenen. De heffing op het land bouwschap is nu berekend op drie gulden per hectare. Dr. Ir. C. van Beekom belichtte in een met ruim cijfermateriaal geïl lustreerde causerie de berekening van het economisch herstel in de land bouwbedrijven. In de polder „Schou wen" en de „Vierbannen" zal een bo demonderzoek plaats vinden. Gevreesd moet worden dat door-onvoldoende afwatering de kernen van deze pol ders nog een te groot zoutgehalte be vatten. Dr. Van Beekom raadde aan r.iet voor Augustus grasland in te zaaien. Ir J. D. Dorst sprak tenslotte over de landbouw en de landbouwer in een veranderde maatschappij. De heren P. L. Vis uit Haamstede en P. L. Krepel uit Brumisse werden bij acclamatie als leden van het hoofd bestuur herkozen. Zilveren jubileum van Transportbedrijf sbond De afdeling Nieuw- en St. Joos- land van de Centrale Bond van Werk nemers in het Transportbedrijf her dacht Woensdagavond haar 25-jarig bestaan. Ter gelegenheid hiervan werd in café „De Rode Leeuw" een feestelijke bijeenkomst gehouden, tij dens welke het hoofdbestuurslid, de heer Pantus, het woord voerde. Spr. voegde aan zijn woorden van felicita tie en propaganda een. persoonlijke gelukwens toe voor de afdelingsvoor zitter, de heer A. Bliek, die met de afdeling mee jubileert. Hij ontving het zilveren NW-speldje, terwijl aan zijn echtgenote bloemen werden over handigd. Gelukwensen voor de zilveren afde ling kwamen er verder van de Mid delburgse Bestuursdersbond, van de afdeling Middelburg van de Trans port arbeiders Bond en van de afde ling Nieuwland der Bouwarbeiders. Het raadslid van de P. v. d. A., de heer Jb. Knugt, sprak een persoonlijk woord van gelukwensen uit. Deze avond werd opgeluisterd door het ge zelschap „Hogerop" uit Goes, dat de talrijke aanwezigen uitstekend amu seerde met sketches en zang. Examens Het diploma tweede stuurman G. H V. werd behaald door de heren M. G. Felius en M. Romijn; de heer G. H. ten Broecke slaagde voor het theore tisch deel van het examen. Allen zijn leerlingen van de „De Ruyter- school" te Vlissingen. DE KLANT IS KONING MIDDELBURG Dè koopstad van Zeeland Tal van moderne speciaalzaken, fraaie, uitgebreide keurcollecties en nergensmeer service Daarom wie winkelt, winkelt weer te Middelburg. Vereniging „Handelsbelang" Vanuit de Bevelanden dagelijkse comfortabele busverbindingen. Geen streeklaboratorium voor bacteriologie te Goes. Nieuwe onderhandelingen gaande. Ondanks langdurige onderhande lingen is het niet gelukt een streek laboratorium voor Zeeland op te richten, waarvoor de gemeente Goes destijds reeds de barak op het Rave lijn de Groene Jager van de Gezond heidsdienst voor dieren overnam. Daarop is dit gebouw in gebruik gegeven aan de Vereniging voor het R K. voorbereidend hoger onderwijs. Naar B. en W. van Goes in een schrgven bij de begroting 1955 aan de raad mededelen, worden momen teel door een drietal ziekenhuizen weer onderhandelingen gevoerd, om alsnog tot de oprichting van een er kend bacteriologisch laboratorium voor de Volksgezondheid te komen. Dit plan, waartoe het ziekenhuis te Sluiskil het initiatief nam. heeft ten doel een combinatie te vormen door drie zikenhuizen, nl. het Gast huis Middelburg, het Gasthuis Goes en het ziekenhuis Sluiskil en aldaar drie laboratoria te vestigen, met Goes als centraal punt en gezamenlijk een bacterioloog aan te stellen. Middel burg en Goes kunnen zich met dit plan verenigen. Er is een kostenbe rekening gemaakt, waaruit verwacht mag worden dat deze laboratoria ge ëxploiteerd kunnen worden uit de vergoedingen, die de onderzoekingen zullen opbrengen. Wil Goes het cen trale punt zijn, dan zal laboratorium ruimte gemaakt moeten worden. Op de begroting van het Gasthuis is daartoe 50.000 uitgetrokken. Weg Middelburg- Koudekerke weer voor verkeer open. Donderdagmorgen is de weg Middel burgKoudekerke weer geheel voor het verkeer vrijgegeven, waardoor een belangrijke verkeersverbetering op Walcheren tot stand kwam. In de af gelopen malden werd het gehele tra cé van de weg van 't Zand tot aan „Ter Hooge" onder handen genomen. Tal van bochten werden rechtgetrók- ken en het rijwielpad werd ten dele geheel opnieuw aangelegd. Dit laatste pad is nog niet geheel hersteld, maar de baan voor het snelverkeer is ge reed. Dat het werk enigszins langer duurde dan oorspronkelijk werd ver wacht, vond zijn oorzaak in het on gunstige weer en in de stagnatie bij de levering van klinkers. In de toe komst zal nog een wegvak meer in de richting van Koudekerke verbe terd dienen te worden. Auto „dook" op schip in haven van Zierikzee Donderdagavond om kwart voor acht reed de bestuurder J. W. uit Middelburg met zijn bestelauto over de nieuwe Haven te Zierikzee. Ter hoogte van de Kistdam in de Ka- pellestraat week hij scherp naar links uit, waardoor de auto slipte en de haven inreed, boven op het daar lig gende motorschip „Bremu" van schipper A. M. uit Papendrecht! De auto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd, terwijl de verschansing van het schip werd verbogen. Een kraanwagen bracht de auto op de wal. Het was laag water en het mag daarom een wonder heten, dat er geen persoonlijke ongelukken ge beurden. Geschenk van Kortgene voor Arnhem's museum Als dank voor al hetgeen Arnhem na de watersnood voor Kortgene heeft gedaan, is het rijksmuseum voor Volkenkunde aldaar dezer dagen een oude Noord-Bevelandse boerenwagen aangeboden. Het geschenk werd over. gedragen door de neren A. A. Schuit, burgemeester van Kortgene en Joh. en L. C. van Oeveren, namens de kring Kortgene van de Z.L.M. aan de heer W. Roukens en ir. Wagenaar resp. directeur en secretaris van het museum te Arnhem, (Advertentie.) „Assepoester in Wallstreet" in Middelburg. Onder auspiciën van de ZVU zal het Rotterdams Toneel, directie Anton Ruys op Donderdag 2 December a.s. in de Middelburgse Schouwburg een op voering geven van het stuk „Assepoes ter in Wallstreet", een modern sprook je in twee bedrijven van Howard Teichman en George S. Kaufman. Jan Teulings vertaalde het en heeft tevens de regie in handen. In dit stuk treden c.a. op Leo de Hartogh, Lucas Wen- s:ngh, Wira Grelinger, Steye van Bran denberg, Nell Koppen, Yda Andrea en John Gobau. Bovendien zal men Wim Kan horen als verteller. Plannen voor U.T.S. in Vlissingen. Uit de behandeling van ingekomen stukken op de gisteren te Terneuzen gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen is gebleken, dat te Vlissingen plannen bestaan om te komen tot de stichting van een Uitgebreid Technische School. Zoals uit het verslag van deze ver gadering blijkt, wil de Kamer van Koophandel geen medewerking ver lenen, omdat in Zeeuwsch-Vlaande ren eveneens plannen bestaan om een U.T.S. te stichten. Men had van het gemeentebestuur van Vlissingen een verzoek om medewerking voor de eventueel in Vlissingen te stichten U.T.S. ontvangen. Hoofdredacteur „Zeeuws Dagblad" vertrekt. Naar wij vernemen zal de heer J. D. Troostheide, hoofdredacteur van Het Zeeuwsch Dagblad te Goes, met in gang van 1 Maart 1955 als chef-redac teur in dienst treden van het dagblad „De Rotterdammer". Zeeuwse Melkfederatie te Goes bijeen. Nog 11 cent subsidie op iedere liter melk. De Melkfederatie voor Zeeland bul ten Walcheren kwam Donderdagmid dag in algemene najaarskringvergade ring bijeen in „De Prins van Oranje" te Goes. Na een openingswoord van de voorzitter, ir. J. Minderhoud, deed de secretaris, de heer C. Zee medede lingen over enkele bij de regering in bespreking zijnde maatregelen. Inzake de garantieprijs voor consnmptiemelk verklaarde spr., dat deze van weinig betekenis was geweest, daar de in- dustrieprijs steeds hoger heeft gele gen. Voor het komende seizoen, van 1 November 1954 tot 1 November 1955, heeft het Landbouw Economisch In- si ituut voorgesteld de nieuwe garan tieprijs te stellen op 24.8 cent per li ter. Door het afschaffen van een se rie toeslagen en de toenemende kosten voor boeren, slijters en fabriek is de prijs in het afgelopen jaar met 5 cent per liter gestegen. Allerwege is men ven mening, dat de melkprijzen in de toekomst belangrijk verhoogd zullen moeten worden. Een der oorzaken hiervan is, dat het Ministerie tot af schaffing van de subsidie op con- sumptiemelk wil komen. Deze subsidie bedraagt momenteel 11 cent per liter. Spreker vond het be grijpelijk, dat door de loonsverhogin gen en de stijging van sociale en ma teriële kosten de huidige prijzen niet toereikend zijn. Het Ministerie overweegt tevens om in het voorjaar consumptiemelk in de handel te brengen met 2.5 pet. en 3.5 pet. vet. Tegen deze plannen is het bedrijfsleven echter ten zeerste ge kant, daar dit voor de slijters vele moeilijkheden met zich mee brengt. Voorts gaf de heer Zee een uiteenzet ting over het gevoerde en te voeren melkprijsbeleid door het bestuur der Melkfederatie- Tenslotte werden enke le geluidsfilms ove rmelkhygiëne e.d. vertoond. Uienverkoop minder gunstig De voorspellingen over een gunstig uienseizoen zijn tot dusver nog niet in vervulling gegaan, al is de prys (plm. 20 cent per kg) zeer behoor lijk. De markt was in de maand Octo ber allesbehalve willig en de geëx porteerde hoeveelheid was belangrijk minder dan in de maand September. Engelse en Duitse uientelers zyn be zig hun voorraden op de eigen bin nenlandse markt te rpimen. Eerst zodra deze voorraden geruimd zgn, zal de vraag naar Hollandse en Spaanse uien toenemen. Want met Spanje als concurrent zal ook dit seizoen rekening moeten worden ge houden. De prgs die voor de uien betaald wordt, maakt ook voor de Spanjaarden de export naar Enge land bijzonder aanlokkelijk. Toch is wel te verwachten, dat de vraag uit Engeland zal toenemen, terwijl ook de reeds verzonden hoe veelheden naar België moed geven. De export in de maand October was rutrit 3.850.000 kg. Hiervan 'gin gen naar Engeland 1.690.000 kg, naar Duitsland 1.065.000 kg, naar België 575.000 kg, naar het Engelse leger in Duitsland 211.000 kg, naar West-Indië bijna 140.000 kg, naar Afrika bijna 130.00 kg en naar Zwe den ruim 30.000 kg. Luxemburg, Noorwegen en Indonesië namen klei nere heeveelheden af. GEMEENTERAAD BRESKENS Voorstellen na korte bespreking aangenomen. Zonder uitvoerige discussies en zon der hoofdelijke stemming heeft de ge meenteraad van Breskens in haar Donderdagavond onder voorzitter schap van burgemeester J. A. Eek hout gehouden vergadering besloten tot de bouw van een nieuw raadhuis, een gymnastieklokaal en een badin richting. De totale kosten voor de bouw en inrichting van het raadhuis worden geraamd op 350.000. B. en W. ach ten een totaal uitgaaf van 300.000 verantwoord. Op een vraag van de heer Th. P. Cambier antwoordde de voorzitter, dat 50.000 besnoeid kon den worden door verfraaiingen ach terwege te laten. De voorzitter was van mening, dat als de architect zich naar de prijs van 300.000 moet rich ten, dit vermoedelijk wel zal gaan. Voor de financiering van de bouw zal gedeeltelijk worden beschikt over ge kweekte reserve. Tot maximaal een bedrag van 130.000 zal men een of meer leningen moeten aangaan. Het raadhuis zal worden gebouwd aan de rechterzijde van de oprit van af het Oranjeplein naar de Boulevard. Mevrouw M. M. Niermans vroeg of het wel verantwoord was een derge lijk grote uitgaaf te doen, nu men nog met wist waar de nieuwe veerha ven zal komen. De voorzitter wees er op, dat een gematigd optimisme zeker gerechtvaardigd is, want al wordt de veerhaven ten Westen van Breskens aangelegd, toch blijft de noodzaak van een nieuw raadhuis. De heren C. van Oostenbrugge en E. Seuss onder streepten de woorden van de voorzit ter. TURNGEBOUW. Voorts werd besloten tot de bouw van een gymnastiekgebouw. De heer F. G. M. Goethals vroeg of het niet mogelgk was de bouw daarvan te combineren met de bouw van een ver enigingsgebouw en een badinrichting. Dit werd evenwel onmogelijk geacht in verband met het feit, dat men voor de bouw van deze objecten met be paalde maten, zoals hoogte enz., reke ning moet houden. Wel was men overtuigd van de noodzaak een nieuw verenigingsgebouw te doen bouwen. Wethouder P. J. Notebaart zeide, dat als de financiële aspecten van de bouw van een raadhuis, een gymnas tiekgebouw en een badinrichting gun stig zgn, de mogelijkheid bestaat, dat er reeds volgend jaar een nieuw Ver enigingsgebouw komt. De bouw van een gymnastieklokaal, inclusief de turnmaterialen, wordt geraamd op 75.000. De bouw hier van wordt gefinancierd uit reserves. BADINRICHTING. Wat de bouw van een badinrichting betreft, daarvoor is een crediet van 50.000 nodig, te putten uit de reser ve ondei-nemingsbelasting. Er was nog geen plan opgemaakt, daar de schoolinspectie gevraagd zal worden advies te geven. Er komen tien cellen in het badhuis, maar er zal rekening worden gehouden met eventuele uit breiding. De voorzitter deelde nog mede, dat 400 baden per week de bad inrichting Yeeds rendabel zouden ma ken. (Advertentie.) 2 IAAR VERZEKERD TEGEN VERLIES EN OIEFSTAL De complete collectie Indus horloges vindt U bij Fa. VAN DEN HEMEL Kleine Markt 9 Vlissingen VANDAAG Middelburg Electro: De blauwe gar denia", (14 jr.), 19 en 21.15 uur; Con cert- en Gehoorzaal: Economische dag ETI, 14.30 uur; Lange Delft: Officiële opening „Winkelgalerij", 15 uur. Vlissingen Alhambra: „De drift in het bloed" (18 jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „De slag aan de Bloedrivier", (14 jr.), 20 uur; Concertgebouw: Adspiranten- uitvoering V.T.V., 19.3p uur. Goes Grand: „Achter gesloten gordij nen" (18 jr.), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2