Goesse begroting 1955 sluit na i vele bezuinigingen JIMMY OP HET SLAPPE KOORD WALCHEREN SYMBOLISCHE BOOMPLANTING IN ZIERIKZEE MARKTBERICHTEN vermoeidheid VRIJDAG 26 NOVEMBER 1954. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 SOMBER GELUID UIT GANZESTAD Verdubbeling rioolbelasting Niet dan met veel moeite zijn B. en W. van Goes er in geslaagd voor 1955 een sluitende gemeentebegroting te verkrijgen. Evenals bij de aanbie ding van de begroting 1954, laat het College in zijn begeleidend schrijven aan de raad, een somber geluid horen. De hoop is thans gevestigd op 1956, omdat dan weder de gelegenheid zal worden geopend een verhoogde uit kering per inwoner te verkrijgen. Dit zal ook noodzakelijk zijn, omdat reeds vaststaat dat verschillende uitgaven volgend jaar verhoogd moeten worden. Voor 1955 mag worden gerekend op een algemene uitkering uit het ge meentefonds van 41.per inwoner, terwijl op de kapitaaldienst 625.000 mag worden uitgetrokken. Daarbij i s echter de eis gesteld, dat in verband met de zeer grote uitgaven voor de riolering de riool belasting moet worden verdubbeld. Zou hieraan niet worden voldaan, dan wordt het bedrag van de verhoging dezer belasting in mindering gebracht op de algemene uitke ring. De ontwerp-begroting sloot met een tekort van rond 70.000, ondanks het feit, dat aan de verschillende diens ten en bedrijven de eis was gesteld, dat de iii te dienen begrotingen geen grotere nadelige saldi mochten ople veren dan voor het lopende jaar. Er kon alleen overeenstemming tussen uitgaven en inkomsten be reikt worden, door de na-uitkering uit het gemeentefonds over 1953 op te nemen. Voorts is er rekening mee fehouden. dat de herziening van het olitiekosten-besluit 1950 zodanig zal zijn, dat de kosten voor de eigen politie ook inderdaad zullen worden vergoed en dat over de jaren 1953 en 1954 het tekort komende bedrag alsnog zal worden uitbetaald. Met het aanlengen van nog enkele be zuinigingen is zodoende een sluitend geheel verkregen. KANTOOR GASBEDRIJF. Het gasbedrijf, dat van productie- op distributiebedrijf is overgescha keld, raamt een winst van 3700. Het was niet mogelijk hogere bedra gen voor onderhoud uit te trekken, hoewel dit zeer zeker noodzakelijk is, daar verschillende gebouwen en in stallaties grondig verbeterd moeten worden. Volgend iaar zal langer uit stel niet meer verantwoord zijn. Nu de stokerij buiten bedrijf is ge steld, zal een post moeten worden uitgetrokken voor bewaking terrein en contróle op toestellen, omdat thans enkel overdag personeel aan wezig is. Men meent hiervoor een be tere oplossing te kunnen vinden door een nieuw kantoorgebouw te doen bouwen, waardoor een woning vrij komt, die dan door één der personeelsleden kan wor den bezet, die tevens voor het nodige toezicht kan zorgen. Op de begroting van het gasbedrijf is 25.000 voor de bouw van cut kantoor uitgetrokken. Bij uitwerking van de plannen is nog het idee" naar voren gekomen, om het kantoorgebouw iets groter te maken, waardoor de gehele admi nistratie in het nieuwe gebouw wordt ondergebracht, zodat alle twee wo ningen voor personeelsleden vrij ko men. Het uitgetrokken bedrag' zou dan tot 35.000 verhoogd moeten worden. Zodra een definitief oordeel hierover is gevormd, zal een nader voorstel worden ingediend. In verband met een door de ge meente Kapelle bij de Kroon inge diend beroepschrift, tegen weigering van Ged. Staten van een raadsbe sluit tot opzegging van de oude rege ling met Goes en tot toetreding tot de Kring Kruiningen, kan de nieu we Vleeskeuringsdienst Goes niet be ginnen en kan geen verhoging van de keurltfnen worden gevraagd om een sluitende begroting te verkrijgen. Het laat zich aanzien, dat de beslis sing van de Kroon nog wel geruime tfld op zich zal laten wachten. De begroting van de Vleeskeu ringsdienst sluit met een tekort van 17.600. De subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur kon 6000 lager worden geraamd dan voor 1954, n.l, 77.500. Ook de subsidie aan het Gasthuis kan ongeveer 10.000 lager worden gesteld; n.l. ruim 9000. De 'door gemeentewerken uitge trokken bedragen voor onderhouds werken zijn aan de krappe kant en in het algemeen te laag. Voor een maal. behoeft dit geen overwegend bezwaar te zijn. Volgend jaar zullen echter hogere bedragen geraamd moeten worden. Voor verbetering van het Schut tershof is wederom 2000 uitgetrok ken en aan de reserve toegevoegd. De post subsidies en bijdragen aan instellingen voor sociale zorg is met 1000 verhoogd tot 3000, w.o. 25 voor afd. Z. Beveland West Rode Kruis, 100 afd Goes E H.B.O., 150 zwem- en badclub 't Sas. KA PIT A ALS WERKEN. Met de op de begrotingen 1954 en 1955 uitgetrokken bedragen zullen in 1955 kunnen worden gebouwd de derde Hervormde school, de school voor Chr. Nat. Schoolonderwijs, in Oost en de openbare school in West. Op de gewone dienst is de rente uit getrokken voor de geldlening voor de bouw van de Chr. Bewaarschool in Oost. Het resterende deel van het scholenbouwprogramma zal nood gedwongen moeten wachten tot 1956. Aan rioleringswerken kan helaas niet meer dan voor 115.000 worden uitgetrokken. B. en W. betreuren dit ten zeerste, daar verschillende rioleringen in de binnenstad drin gend vernieuwing behoeven, o.a. in de Ganzepoortstraat en Klokstraat, van de Korte Nieuwstraat door de St. Jacobstraat, Oude Vischmarkt naar de Oostsingel en de Wijngaard straat van St. Adriaanstraat naar de Beestenmarkt. Er zal een keus moe ten worden gedaan welk deel eerst aan de beurt komt. Ook is 40.000 geraamd om de voorbereidende werkzaamheden e.v. grondaankoop voor een zwembad te verwezenlijken. B. en W. hopen in de loop van het jaar nadere voorstellen te kunnen doen. Ook is 22.000 uit getrokken om do voorbereidende werkzaamheden voor uitbreiding van de sportvelden te kunnen financie ren. Graag hadden B. en W. voor het zwembad en de uitbreiding sportvel den grotere bedragen uitgetrokken, doch de gestelde Timiet liet daartoe geen ruimte. Verschillende noodza kelijke werken, o.a. de bouw van een aula op de begraafplaats blijven rusten omdat niet meer geinvesteerd mag worden. Tenslotte doet het college in zijn begeleidend schrijven een noodkreet horen over het gebrek aan bouw volume. Gezien het aan de provin cie Zeeland toegekende bouwvolume, is men over het aandeel voor Goes niet ontevreden. Niettegenstaande dat, is het aantal te bouwen wonin gen veel en veel te laag. Het aantal woningzoekenden wordt steeds gro ter, waardoor op het gebied van de volkshuisvesting van een noodtoe stand kan worden gesproken. B. en W. doen echter alle mogelijke moeite om meer bouwvolume te verkrijgen. Gehoopt wordt, dat deze pogingen op de een of andere wflze zullen slagen. Maatschappelijk werkster op Walcheren benoemd Tot tweede maatschappelijk werk ster in dienst van de Stichting Maat schappelijk Werk en Gezinsverzor ging op het platteland van Walcheren werd per 1 Januari a.s. benoemd mej. B. Bouman uit Hengelo, die haar op leiding ontving aan de school voor Maatschappelijk Werk in die gemeen te. Directeur „Ons Genoegen" jubileert Zaterdag a.s. herdenkt de heer P. de Rooy te Vlissmgen de dag, waar op hij 20 jaar geleden werd benoemd tot directeur van de Koninklijke Har monie ,,Ons Genoegen". In die periode heeft de heer De Rooy met de har monie vele successen behaald op con coursen, terwijl voorts tot in de ere- afdeling harmonie werd doorgedron gen. Ter gelegenheid van dit jubileum zal de harmonie Zaterdagmiddag haar directeur een muzikale hulde brengen aan zijn woning in de Spui straat. Vlissingen Feestmiddag Bond van Ouden van Dagen Duizendste lid genoteerd Donderdagmiddag werd de Vlis- singse ouden van dagen in het Schel- dekwartier een feest aangeboden om te vieren, dat het duizendste lid zijn intrede heeft gedaan in de Vlissingse afdeling van de bond van Ouden van Dagen! Deze genoeglijke middag werd opend door de voorzitter van de Vlis singse Bond, de heer A. R. König, die zijn blijdschap uitte over het bereiken van deze mijlpaal. Hij. bood vervol gens het duizendste lid;-mevr. H. W. M. Rademaker-de Rijke, zijn geluk wensen aan en overhandigde haar een fraaie rode Cyclame. Aanwezig waren in de zaal o.a. de heer C. den Hartog, bondspenning- meester uit Rotterdam, de secretaris de heer M. J. van Poelje, door wiens bemiddeling het Zaanse cabaretgezel schap „De drie musketiers" hier kon optreden, en de erevoorzitter van de Vlissingse afdeling, de heer L. P. van Oorschot. Het gezelschap „De Drie Musketiers" zorgde voor luchtig amusement, dat door de aanwezigen zeer op prijs werd gesteld. Dat de „oudjes" nog bijzonder kras zijn, be wezen zij wel als het op meezingen aankwam, waarbij de dames het glansrijk van de heren wonnen! Voor al de kluchtige aapjeskoetsiers en het nummer „Op de zee" oogstten een uitbundig applaus van het dankbare publiek. Maar het hoogtepunt van de voorstelling was zeker wel het optre den van de jeugdige goochelmeester Arnold Buisman, die de harten van de toeschouwers veroverde door knap pe staaltjes van goochelkunst. De heer P. Bouman bood na de voorstel ling het gezelschap sigaretten en de jonge medewerker cnocolade aan. Voorts leidde hij een verloting, waar aan maar liefst 134 fraaie prijzen wa ren verbonden, geschonken door win keliers en handelaars uit Vlissingen. De heer König sloot deze zeer ge slaagde feestmiddag, die niet spoedig vergeten zal worden. Tentoonstelling postduiven De postduivenhoudersvereniging „De Posthoorn" te Vlissingen behaalde in het seizoen 1954 de volgende kampi oenschappen: Oude duiven: C. Mom maas 2918 punten, J. Rottier 2612, A. P. Rottier 2572. Jonge duiven: J. de Jonge 1513. A. van Keulen 1456, J. Peters 1384. Algemeen kampioen: van Keulen 3900. C. Mommaas 3872 en A. P. Rottier 3604. De vereni ging telt thans 75 leden. De jaarlijkse tentoonstelling van „De Post hoorn" zal dit jaar gehouden worden op 11 en 12 December a.s. in het R.K. Verenigingsgebouw in de Beurs straat. Gevonden voorwerpen Aan het bureau van politie te Vlissin gen zijn inlichtingen te verkrijgen over volgende verloren voorwerpen: Diverse wanten: kinderbal; diverse sleutels: aansteker; broche; zakmes; shawl: kunstgebit; schroevendraaier: welpenpet; tabakszak; armband; een paar gymnastiekschoenen1; alpinomuts; mut sen; bankbiljet; motorbril; geblokte das; achterbord van vrachtwagen hangslot; een paar gymschoenen; diverse hand schoenen; afsluitkraan; tasje; muntbil jetten; damestas; kettinkje: oorbel; arm bandje; zakdoekje; damesdirectoire: re genjas en jongensjasje. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 24 Nov.: Nedon van Hamburg, 25 Nov.: Swift van Antwer pen, San Felice van Antwerpen. Bïue Boy van Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen 24 Nov.: Spora van Rotterdam. Pr. Willem 4 van Rotterdam, Ariel van Rotterdam, Mary van Londen, Helvetia van Oostende. Berg- singel van Rotterdam. 25 Nov.: Rika van Rochester, Blijdèndijk van New York. Gepasseerd van Antwerpen 24 Nov.: Da- vina Goekoop naar Plymouth, Abbekerk naar Rotterdam. Albireo naar Rotterdam, Foschfontein naar Amsterdam. Astra naar I.ondcn, 25 Nov Lydia naar Lissabon, Coolsingel naar Rotterdam. Spurt naar Gdynia, Mascotte naar Londen. Westkapelle Plattelandsvrouwen bijeen. Te Westkapelle hielden de afdelin gen Westkapelle, Middelburg en Kou- dekerke van de Bond van Plattelands vrouwen een contactavond, waarop als sprekers optraden de heer B. P. van der Post, hoofdassistent van de Peulvruchten Studie Combinatie Wa- geningen, die een korte uiteenzetting gaf over het doel en streven van de P. S. C. en mevrouw B. Hoenderop- Jaarsma, die de voedingswaarde en de wijze van bereiden van peulvruch ten besprak. Na de pauze werd de peulvruchtenkleurenfilm vertoond. Middelburg Filmavond „Naar Ehrwald, De Parel vein Tirol" Onder het motto „Naar Ehrwald, -de parel van Tirol" hield de afde ling Walcheren van de Nederlandse Reisvereniging in samenwerking met de Z.V.U. Woensdagavond in de Mid delburgse Concert- en Gehoorzaal 'n filmavond. De afdelingsvoorzitter, de heer A. P. H. Goossen uit Goes, sprak een openingswoord, waarna de heer C. Maas uit Epe het program ma met een kort woord inleidde. Spreker hield een pleidooi voor va- cantie-spreiding en vestigde er de aandacht op, dat de beste vacantie- tijd van December tot Maart duurt, indien men tenminste van de winter sport wil genieten. De NR.V. stelt haar leden daartoe in groepsverband in staat. De heer Maas somde in dit verband de attracties van het dorp Ehrwald in het Oostenrijkse Ti- rol op en zette uiteen welke facili teiten de N.R.V.-ers hierbij worden geboden. Dat deze aantrekkelijkheden vele zijn, bleek uit de daarna volgende vertoning van een collectie zeer fraaie kleurendia's, die een indruk gaven van deze rustige, in een dal nabij de bekende Zugspitze gelegen, wintersportplaats. Het hotel, waar men verblijft, beelden uit 't schilder achtige dorp, onvergelijkelijk na tuurschoon, het skiën, klimmen, slee- rijden, wandelen enz., dit alles pas seerde de revue, in kleuren. De heer Maas voorzag de dia's van onder houdend en leerzaam commentaar. De heerlijkheden van het schone Tiroolse land werden na de pauze nog verder uit de doeken gedaan door middel van een kleurenfilm, vervaardigd door de N.R.V.-cineast Kuijpers. Deze boeiende rolprent, eveneens voor het grootste deel in Ehrwald en omgeving „spelend", volgde de belevenissen van het ver blijf van N.R.V.-ers in deze streek nagenoeg op de voet en wakkerde de lust tot het nemen van een win- tervacantie nog meer aan. Het pu bliek, dat de grote zaal voor een ;oed deel vulde, heeft dan ook van et gebodene genoten. Reünie in stadhuis voor de Middelburgse sportlieden. Nog niet bekend of Engelsen in 1955 tegenbezoek brengen. Donderdagvaond werd in het Mid delburgse stadhuis een rëunie gehou den, die een groot aantal deelnemers van de in -Augustus gehouden sport- uitwisseling MiddelburgFolkestone bijeen bracht, op uitnodiging van me vrouw E. Bolkestein-Pull en burge meester mr. dr. N. Bolkestein. Burge meester Bolkestein herinnerde in zf welkomstwoord aan de nuttige zyt die een massale uitwisseling als de onderhavige biedt. Hij zwaaide de heer D. A. Huijsse lof toe voor diens leiding. De heer Huijsse, voorzitter van de sportadviescommissie en leider van de sportuitwisseling, dankte mevrouw en burgemeester Bolkestein voor hun uitnodiging en bood mr. Bolkestein de verliezersbeker aan, die Middel burg „gewonnen" heeft. Hfj deelde vervolgens mee, dat Middelburg door deze uitwisseling op groot prestige kan bogen. Dezer dagen had de heer Huijsse namelijk als bewijs hiervoor een brief ontvangen van de „All Na tions Sport and Cultural Association", waarin hem verzocht werd een voor genomen uitwisseling tussen Bergen op Zoom en een Engelse stad op gang -te wülen helpen. Het staat nog niet vast of volgend jaar de Engelsen een tegenbezoek aan Middelburg zullen brengen, zo deelde spr. vervolgens mee. Binnen kort wordt een vergadering gehou den van de sportadviescommissie, waarin bet definitieve besluit hierom trent genomen zal worden. Tenslotte bood de heer Huijsse de burgemeester het bekende vaantje aan. Aan mevrouw Bolkestein werden bloemen overhandigd. De heer A. J. W. Matthijssen maakte zich hierna tot tolk van alle sportlieden door de heer Huijsse te bedanken voor diens uitste kende en prettige leiding tijdens de sportuitwisseling. Vervolgens werden twee voorstel lingen gegeven van de film, die de heer P. A. Bouwense had vervaardigd over de reis van een naar Folkestone en de belevenissen in deze badplaats. Overplaatsing De wachtmeester le klasse A. I. van Eortel te Wemeldinge, is met ingang van 22 November overgeplaatst naar Papendrecht. De wachtmeester le klasse Boeij. van Kortgene, is met ingang van 1 December a.s. overgeplaatst naar We meldinge. VOLGENDE WEEK DONDERDAG „Nieuw Schouwen- Duiveland" vergaderde. In de Donderdag in het „Uuis van Nassau" te Zierikzec onder voorzit terschap van dc heer P. Ileering ge houden bestuursvergadering van de Slichting „Nieuw-Schouwen Duive- land" is besloten Donderdag 2 De cember a.s. op het Havenpark te Zie- rikzee een symbolische boomplanting te houden. Men is voornemens des middags om twee uur deze boomplan ting door een scholier te doen verrich ten. De Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, is uitgenodigd deze plechtigheid bij te wonen. Voorts zullen bij deze boomplanting aanwezig zijn het college van B. en W van Zierikzee, leden van propa ganda- en boomplantcommissie en ver tegenwoordigers van de N$d. Heide maatschappij. Voorts besloot men, mede na een uiteenzetting van de heer C. Hoek, circulaires rond te zenden aan belang hebbenden inzake vergoeding wegens huurderving, teneinde een en ander r.ader toe te lichten. De Stichting zal adhaesïe betuigen aan het door de directeur der R.T.M. tot de Rijkswaterstaat gerichte ver- Oost- en West-Souburg C.N.V.-propaganda-avond. In de zaal „Rehoboth" werd door de Souburgse Chr. Besturenbond de jaarlijkse C.N.V. propaganda-avond fehouden. De vergadering stond on er leiding van de voorzitter van de Besturenbond, de heer A. Tissink. Sprekers waren de heren D. H. Grasman dtstricts-bestuurder Chr Be- drijfsgr. centrale in Nederland en H. Lensink, districts-bestuurder C.N.V., met als onderwerp „Onze weg en ons doel". Het Hervormd kerkkoor, diri- :ent de heer A. Goedegebure, verleen- !e medewerking. Aanrijding. Tengevolge van het slechte uitzicht ter plaatse ontstond op de hoek Mo lendijk-Willem de Zwijgerlaan te Ter- neuzen een botsing tussen een perso nenauto, bestuurd door J. C. D. uit Terneuzen en een vrachtauto, be stuurd door C. K. uit Sluiskil. De per sonenauto werd daarbij zwaar bescha digd. VEILING ZUID-BEVELAND, GOES. 25 Nov. Export veiling appels: Cox Orange Pippin; A 54, E> 44, C 25. I 28—18, II 12; Gl. van Holland A 24, Bk 21, I gr. 23. I 20, II 9.50; Sterappel A 24—25, I 21.80, H 3; Goudreinette AA 27—23, A 24.10, Bk 1C.40,1 gr. 23.60, I 15.40—15.60. H 8.50; Jo nathan AA 30, A 28. B 26, C 20, I 20.70— 30, II 10.73; Golden Delic. A 52—58, Bk 45. 1 28, II 6. iJerenComt. de Paris A 32, Bk 20.20, I gr. 26, I 18.60—19.10, H 6.90; St. Remy I gr. 17, I 13, II 12; Pondspeer I 12—13, II 10; Gieser Wildeman I gr. 36, I 26, II 21; Br. A. Lucas gr. 42. I 36. II 14; Kleipeer gr. 19. Gewone veiling appels: Cox Orange Pip pin K 30—31, F 18; Jonathan K 10—14, F 3.20—4; Golden Delicious K 10.18—F 6— 10; Glorie van Holland K 20, F 12; Ster appel K 912. F 3; Zoete Enngaard F 8; Goudreinette K 12.20—1320, F 720—7.70; Idem kroet 3.50; div. appels kroet 3.20; Peren: Comt. de Paris K 9—17, F 6—14; B. A. Lucas K 21, F 8—16; D. du Comice F 36; St. Remy K 11—13, F 9—10; Ponds peer K 911, F 89; Gieser Wildeman K 23—27, F 13—21; Nov. Poiteau K 13—13. VEILING KAPELLE-BTEZELINGE EN O. Nov. Industrie- en exportveiling. Ap pelen en Peren: Goudreinette AAA 28,90, A 24.60. BC 16.40—16,50, I gr. 24.40—25.10. I fijn 1414.60. Et 8.30—8.60, K 12.70—13.10, fabr. 8.208.70; Jonathan I gr. 2220 24.10, I fijn 22.70—23.10, I 20.55—20.60, H 10.26, K 9.70—10.75, fabr. 3.90—4.50, hagel 3.10—3.20; Cox Orange Pippin AA 63.20, A 6025, B 50.10, C 29.80, I gr. 55.30, I fijn 40, I 22. K 2920—35.50, fabr. 1320; Ster appel I gr. 23.40, I fijn 21.90. II 3.80, fabr. 330; Brab. Bellefleur I gr. 17.80. I fijn 13.40—1130, II 3.10; Bismarck K 9.60— 10.10, fabr. 4.404.70; Comtesse de Paris 1 gr. 27.90, I fijn 17.20, II5.60, K 17.20, fabr. 5—5.40: St. Remy I gr. 17.50—17.70, I fijn 18.50, n 13.10. K 11.40—12, fabr. 9.40 —10.05; Doyenne du Comice I gr. 94.40, 1 fijn 88.60, K 66: Zure kroetappelen 3.10 —320. Gewone veiling: Kleipeer 3—21; Zw. Wijnpeer 6; Golden Delic. 535: Br. A. Lucas 20; Brederode 6—14; Gieser Wil deman 7—37, Pondspeer 6—12, Zoete Rib- bellng 1113; Hollands Zoet 824; Zoete Holaert 9—20; Zoete Ermgaard 9—35; Bis marck 3—9; Comt. de Paris 819; Doyen ne du Comice 40; Glorie van Holland 10; Mispels 12. Groenten: Aardappelen 8—9; Witte kool 8—11; Rode kool 13; Bloemkool 16; Spruit- kool 2546; Andijvie 11—18; Koolrapen 3 —3,5 Prei 2126; Kroten 14; Knolselderij 5; Uien 816; Breekpeen 18. VEILING ST. MAARTENSDIJK. 25 Nov. Uien: gew. 2424, bonken 25.10. stek 6.20, Aanvoer: 35 ton. Graanprijs: tarwe 25—26, haver 24—26, gerst 24—26.50, kleine erwten 60—90, schokkers 70125, br. bonen 70—100. kool zaad 65. maanzaad 230, karweizaad 135. VISMIJN TE VEERE. Velling 25 Nov. Export garnalen 770 kg. 132—221, schar 48 kg.: 55—62, bot 55 kg. 54—61, wijting 13 kg.: 56—58. middel tong 2 kg.: 261—310, rog 3 kg.: 41, schardijn 10 kg.: 49. zoek om de invaart bij Zijpe te ver beteren. Deze verbetering zal van groot belang zijn voor een regelmatig er. goed functionerend verkeer op de veerdienst. Bij de Stichting komen regelmatig klachten binnen over het opnemen van bedrijfschade. Dit zou te traag geschieden en met name verenigingen zouden hiervan nadeel ondervinden. De wens kwam naar voren om bij de aanwijzing van enquêteurs meer spe cialisatie toe te passen. De heer J. Stevense liet een woord van lof horen voor de R.T.M., over de wijze waarop het busvervoer ge schiedt. Niettemin zijn er nog enke le wensen en bezwaren. Een aanhang wagen zou in een behoefte voorzien, z» merkte spr. op, die voorts evenals de heer Toledo reide, dat de vastgestelde tarieven in de practijk aanvechtbaar blijken te zijn. Men was vcorts van mening, dat er ten aanzien van het vervoer van schoolkinderen van een onhoudbare toestand sprake is Meermalen moeten kinderen ge durende de gehele reis van de West hoek naar Zierikzee blijven staan. De kinderen hebben recht op een eigen bus en zeker op een zitplaats, zo kwam naar voren. Meer toezicht op de overbelasting van de bussen achtte men gewenst. Na afhandeling van enige huishou delijke zaken sloot de voorzitter deze goedbezochte vergadering. (Advertentie.) Speciaal adres voor INDUS horloges Fa. HACKENBERG Nieuwe Burg 6 Middelburg. KERKNIEUWS. NED. HERV. KERK Beroepen te Brakel, R. W. Steur Ouddorp (ZJL), die bedankte voor Hedel. Bedankt voor Engwierum, H. Hoekema, luchtmachtpreö. te Arnhem. GEREF. KERKEN Bedankt voor Zeist (4e pred. plaats) W. van Boeijen te Eindhoven. Advertentie. 26. Madame Chieno vertelde Koriander ook nog wat anders. Ze zei: „Koriander, je moet me beloven nooit te te verklappen, dat ik het je gezegd heb, want dat zou ik om niets ter wereld willen. Maar ik voel me ver plicht je toch op de hoogte te stellen, want lk vind het zo in-gemeen.." Koriander, die nog steeds te bed lag, keek haar met vlammende ogen aan. HU beet haar bijna toe: Vooruit Eliza want zo heette madame Chieno van haar voornaam vooruit, vertel op. Gaan ze soms samen trouwen?" Madame Chieno schudde langzaam haar hoofd.,, Nee", zei ze, „daar heb ik althans nog niets van gehoord, maar wel weet ik, dat Piëtro Paravani van plan is jou je congé te geven. Ik heb hem zelf horen zeggen. Ko riander, dat jij in vergelijking met die Brown maai een brekebeen bent en dat het heel onvoordelig vooi het circus zou zijn om het nummer, zoals het nu dooi Korina en Brown gebract wordt, te veranderen. Hij wii jou, als je weer beter bent. laten Jongleren of zo.." Het duurde even voordat Koriander de aandoeningen die hem bestormden, meester was. „ik.. Ik., een bre kebeen I Zegt-ie dat? Durft-le mij dóar voor uit te maken. De boef. Hij wil me dus kwijt, ik, die hem meegeholpen heb het failliete boeltje, dat zijn circus geweest is, weer van de grond af op te bouwen!" Ko riander kon niet meer. Hij stikte bijna van woede. En dat is heel slecht voor iemand, die bezig is van de bof te herstellen. Waar zijn onze schepen? Alamak p. 24 Kp. Finisterre n. Genua. Ainati p. 24 Kp. Finisterre n. Antw. Amerskerk 25 te Takubar. Ball p. 24 Sabang n. Colombo. Bloemfontein 24 230 m. N.N.O. Las Pal- mas n. Las Palmas, 25 verw. Caltex Utrecht (t) p. 24 Kp Bon n. Sidon. Clavella (t) p. 24 Ceylon n Aden. Drente 24 te Hamburg. Esso Amsterdam (t) p. 24 Ouessant n. Antwerpen. E trema (t) 24 te Spezia. Gaasterkerk p. 24 Gibraltar n. Duin kerken. Indrapoera 24 100 m. O Ceylon n. Be- lawan. Japara krl. 25 v.m. te Beyrouth. Kota Gede pb. 24 Perim n. Belawan. Laurenskerk 24 te Genua. Lawak 24 ln Panamakanaal n. Los An geles. Manoeran 24 v. Hamburg n. A'dam. Papendrecht (t) 26 Buenos Aires verw. Stad Alkmaar 25 te Aden. Waterman 24 150 m. Z. Monrovia n. Lm Palmas. Willem Ruys 24 v. Pt. Said n. Napels. Zuiderkruis 24 480 m. O. ten Z. Albany n. Aden. Abbekerk 24 te R'dam. Appingedijk 25 v. Bremen te R'dam. Blijdèndijk 25 te Antwerpen. Bolasevain 23 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro. Delft 24 v. R'dam n. Hamburg. Eongedtfk 25 te Cristobal. Kota Baroe 24 v. R'dam n. Bremen. Mariekerk p. 24 Gibraltar 25 te Casa blanca. Merwede 24 v. Mobile n. Savannah. Noordam 24 700 m. W. Valencia n New York. Prins Philips Willem 25 te Detroit. Stad Leiden 24 n.m. v. A'dam n. Dakar. Stad Maastricht 24 te Civlta Vecchia. Stad Schiedam 26 n.m. IJmuiden verw. Straat Malakka 21 te Honkong. Straat Mozambique 21 te San Francisco del Sur. Tibia 25 v.m. te Aden. Tjipanas 24 te Kaapstad. Willemstad 24 dw Cartagena n. Aruba. Algenib 24 v. Montevideo n. Rosario. Alnatl 26 12.00 Antwerpen verw. Boschfontein p. 24 20.40 Vlissingen n. Am- sterdam. Hersilia 25 te A'dam. Laertes 24 v. Malta n. Amsterdam. Leopoldskerk 25 te Bushlre. Leuvekerk 24 v. R'dam n. Hamburg. Malea (t) 24 v. Mirt n. Geelong. Molenkerk p. 25 Ouessant n. Marseille. SCHEEPVAART DOOR HET KANAAL DOOR ZUID-BEVELAND 24 November. Romanie, Gazelle, Cen- trust 5. Stad Amsterdam 6, Herveland, Johnny. Energie. Desiré. Familietrouw en Hendrika alle naar Rotterdam. Vertrou wen. Jantje. Oveschle, Velp en Pont Bru- lé. 'alle naar Amsterdam. Anna. Montra- chet en Mannelsteln. alle naar Dordrecht. Wyka en Zwaantje, beide naar Akkrum. Disponibel 2 naar Alkmaar Pax naar Den Bosch. Rapana naar Vlaardingen. Ri sico en Union, belde naar Utrecht. Schel de naar Meppel. Catharlna Maria naar Vlaardingen. Dankbaarheid naar Deven ter Verwisseling naar Den Helder Taxan- dria naar Zieikzee. UJ. naar Hooge- veen. Maasstroom naar Breda. Louis n. Kerkdriel. Esso Duisburg. Salf 15. Hiber- nia, Cuma. J<jrg. Margarethe. Solotburn, Tempest, Mars. Kon. Juliana, Exceisior, Express 14 en Fanto 31. alle naar Duits land. Salf 4, Walensee, Van Lerlus. Zee- landia, Hungaria en Claroco alle naar asel. Patria, Grasciol. Hollandia. Salf 3, Voor de Tijd, Coöperatieve 1. Johanna. Leta, Salf 1. Gideon, August. Katwijk aan Zee. Watergeus. Erft, Jeanette. Condor. Tremonla. Butania. Grlmse). Vtnotra 5. Dordrecht8, Briilan'. Diamant, Broeder trouw. Vredenburg. Dordrecht 10, Time is Money. Unitas 9. 2 Gebroeders, Nor- ma. Navis. Telegraaf 5, Mannheim 206, AJmama, Antonio. Olex 41, Hogendorp, Esso Nederland 1, Irene. Donatello. Comp- toir 28. Tuntsie, Brazzaville. Sfax, Gou nod, Mannheim 244. Adatique, Carl Ra- bes, Adma, Nomadisch, Madrano, Verone se en Klasina, alle naar België.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 23