Overleg met Rijkswaterstaat over Breskense veerhaven Zeeuws» Almanak KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR ZEEUWSE EILANDEN HERVORMDE STREEKJEUGDRAAD VIERDE DANKDAG TE NISSE MINISTER MANSHOLT OVER DE MOSSELVISSERIJ Agenda P ROY I N O I ALB ZEEUWSE C O U R A N T DONDERDAG 25 NOVEMBER 1954 OP ADVIES VAN DE MINISTER: Beslissing nog niet genomen De minister van verkeer en waterstaat, mr. J. Algera, heeft naar wy ver nemen het „Comité Behartiging Belangen Veerhaven Breskens" in ant woord op een verzoek om audiëntie geadviseerd overleg te plegen met de directeur-generaal van de Rijkswaterstaat, ir. A. G. Maris. Zoals bekend diende het C.B.B.V. te Breskens in October een verzoek in bij de minister van waterstaat om op een audiëntie de belangen van de middenstand bij het handhaven van de huidige veerhaven te mogen beplei ten. Uit het thans door de minister gegeven advies kan worden afgeleid, dat een beslissing over de plaats van de nieuwe veerhaven in tegenstel ling tot vele geruchten nog niet is genomen. Het „Comité Behartiging Belangen Veerhaven Breskens" heeft intussen een onderhoud met de directeur-gene raal van Rijkswaterstaat aange vraagd. Men verwacht bij ir. Maris volledig begrip te zullen ontmoeten voor de belangen, welke voor de Bres kense middenstand gemoeid zijn in deze aangelegenheid. Zoals men zich zal herinneren gaat het voor Breskens om de vraag of de nieuwe veerhaven, met de aanleg waarvan volgens de begroting van het ministerie van verkeer en water staat in 1955 zal worden begonnen, Oostelijk of Westelijk van de bestaan de haven komt, óf dat wellicht een mogelijkheid wordt gevonden om de bestaande haven te verbeteren. Een „Westelijke haven" zou mede betekenen, dat er een nieuwe ver keersweg buiten de kom van Bres kens om zou .worden aangelegd. Voor de Breskense middenstand zou dit welhaast funest worden. Langs de bestaande, in Augustus 1952 gereed gekomen verkeersweg, concentreerde zich het ten dele op het toerisme af gestemde zakenleven. De middenstand investeerde na de oorlog grote bedra gen in gebouwen langs de huidige verkeersweg. Het „Comité Behartiging Belangen Veerhaven Breskens" hoopt dus thans in de gelegenheid te worden gesteld WAAROM GEEN AFSLUITING VAN WESTERSCHELDE? Van belang voor de zoetwatervorming. In een te Delft gehouden lezing over de cultuurtechnische problemen en over de zoetwatervoorziening als gevolg van het Deltaplan, zeide de Rykscultuurconsulent ir. H. G. Kui- peri uit Den Haag het te betreuren, dat in het Deltaplan niet is opgeno men een afsluiting van de Nieuwe Waterweg en de Westerschelde. Voorts merkte hij op, dat het Del taplan ook de mogelijkheid zal bie den zoetwaterreservoirs te vormen in het Zuidwesten van ons land. In zijn lezing wees spr. er op, dat er in de afgelopen zomer ondanks de overvloedige regenval toch een wa tertekort is geweest. In de periode van April tot Augustus viel er 250 mm, terwijl liet gewas behoefte had aan een hoeveelheid van 400 mm. Over het gehele jaar was er, zoals meestal, een overschot, doch in de groeiperiode van de gewassen een te kort. Daarom wordt er al enige jaren gedacht aan de mogelijkheid om het overschot van water in de winter te verzamelen om dit in de zomermaan den te kunnen distrihueren. Zo ont stond het plan voor een zoetwater bekken IJselmeer. zijn zienswijze in deze kwestie voor te leggen aan de directeur-generaal van Rijkswaterstaat. Wellicht dat als nog een voor alle belanghebbenden bevredigende oplossing gevonden kan worden. Voor het Breskense zakenle ven en voor geheel Breskens der halve staan grote belangen op het spel! Films in Zeeland. In de serie speciale Donderdag avondvoorstellingen brengt Alhambra (Vlissingen) en dus niet Grand, (Goes) hedenavond het oude mees terwerk „Emile Zola". In Grand wordt hedenavond onder auspiciën van de P.Z.C. een voorstelling gege ven van de film over het wereldkam pioenschap voetbal 1954. Kruideniersvakdiploma. Onderstaande candidaten behaalden te Goes het kruideniersvakdiploma: C. van Beveren, Middelburg; D. Geers, Middel burg; Mevr. C. v. d. Weele, Middelburg; Mevr. D. Fraanje. Middelburg; Mevr. J. Coppoolse, Vlissingen; Mevr. M. Heijman, Viisisngen; Mevr. M: de Munck, Vlissin gen; Mej. T. v. d. Ketterij, Vlissingen; Mej. A. van Eekelen, Vlissingen; J. Mal- jaars, Vlissingen; Mej. A. Wiskerke, Sou burg: Mevr. M. Maljaars, Zoutelande; J. Sanderse, Grijpskerke; Mevr. I. Riemens, Oostburg: Mevr. J. Verplanke, Breskens; Mevr M. Vergouwe, Breskens; J. Cornells. Groede; J. Schrieks. Lewedorp; Mevr. M v. Liere, 's-Gravenpolder; J. van Strien, Zierikzee; Mevr. J. Serier, Wemeldinge; Mej. S. Veenbaas, Wemeldinge; Mej. M. de Leeuw, Wolfaartsdijk; Mevr. G. Pe- kaar, Yerseke; M. Decs. Krabbendijke; A. Eversdijk, Kapelle; F. Walhout. Bors- sele; J. Goossen, Hoek; Mej. M. van Driesschen, Lamswaarde; Mevr. C. Buijs- rogge. Hulst; A. Piekte, Hoofdplaat; Me vr. N. Kaijser, Terneuzen; C. Douw, Terneuzen; J. Jonker, Terneuzen; J. v. d. Bent, Terneuzen; Mej. J. de Wit. Philip pine; Mevr. M. de Jonge. Zaamslag; Th. Raes. Koewacht; W. Verbiest, Koewacht; Mej. C. de Maagd, Groenendijk; Mevr. G. Baert, Groenendijk; A. Neve, Groenen dijk; J. v. d. Berge, Axel; J. Ferket. Westdorpe; Mej. A. Frankevijlle. Hulst; Mej. R. v. d. Heijden, Hulst; F. Matteeuws, Sas van Gent; C. de Klerk, Boschkapel- le; Mevr. R. v. d. Voorde, Clinge; L. Seghers, Clinge en F. Ciijnke, Sluis. Diefstal in winkel. De Middelburgse politie heeft dezer dagen proces-verbaal opgemaakt te gen de 18-jarige mej. J. V. de V. uit Middelburg wegens diefstal gepleegd in de winkel, waar zij werkzaam is. Het betrof hier een hoeveelheid tex tiel en parfumerieën. Mej. De V., die bij aanhouding onmiddellijk een be kentenis aflegde, werd daarna weer op vrije voeten gestelde De ontvreemde goederen konden worden achterhaald. VAN uitvin TOT olijfje De Zweedse vereniging Radda Barnen (redt de kinderen), die door bemiddeling van het jeugd Rode Kruis een programma tot hulpverle ning aan het kleuteronderwijs^ in het voormalige rampgebied uitvoert, heeft besloten aan St. Maartensdijk een kleuterschool met een modelin ventaris voor 130 leerlingen te schen- BELLETJE Toen de bel die avond voor de eer- stc maal overging, begaf de bewoner van een pand aan een der Vlissingse straten zich nog opgewekt en welge moed naar de voordeur. Er was nie mand, maar de man bedacht dat hij zelf ook jong was geweest en ook, wel eens „belletje had getrokken". Kin- derachtig was hy niet. Na een half uur ging wéér de bel. Iets minder opgewekt, maar nog al tijd in een redelijk humeur begaf de man zich opnieuw naar de voor deur. Er was weer niemand. Een tikkeltje tegen kwaad aan be klom de geplaagde wederom de trap naar z'n eigen verdiepingwaar hij nauwelijks op adem gekomen voor de derde maal die avond gestoord werd door het overgaan van de voor deurbel Er was niemand. De straat lag ter gend leeg en verlaten en achter 's mans rug wachtte de trap weder om op beklimming. Toen was z'n geduld echter werke lijk uitgeput. Terug op z'n étage be sloot hij de dader een verrassing te bereiden. Want aan het vierde bel- If.tje twijfelde hg niet meer 't Kwam trouwens ook. De veel-geplaagde had er grvine- kend van voorpret op gewacht. Bg het venster had hij een emmer lek ker fris water klaar gezet. Om over de boosdoener uit te storten. Nauwelijks was het belletje ver- klonken of de man stortte de emmer dan ook leeg. Beneden klonk een langgerekte kreet van ontzetting. Op de stoep stond de dominee. Dominee had op huisbezoek willen komen ken. Zoals bekend, heeft de Zweedse gezant in ons land op 10 November f.1. te Oosterland een eveneens door Radda Barnen geschonken kleuter school met model inventaris overge dragen. In totaal heeft de Zweedse vereniging door bemiddeling van het Jeugd-Kode Kruis reeds aan 74 kleu terscholen meubilair en les- en spel materiaal geschonken. BRAND. Dinsdagavond werden de burgers van Sint Jansteen ongeschrikt door het loeien van de sirene. Ieder spoed de zich naar buiten, de brandweer kwam in geweer, kortom, geheel Sint Jansteen was in rep en roer. De spuit gasten konden echter onverrichterza- ke op hun basis terugkeren: er bleek niet anders aan de hand te zijn dan broei in een mestvaalt SMOKKELAARS. In Nieuw-Namen werd een Graauw- se visser gearresteerd omdat hij hon derd kilo garnalen clandestien over de ;rens trachtte te brengen. Het grapje ,;wam hem op een flinke boete te staan en de garnalen werden ver beurd verklaard. Een andere onfortuinlijke smokke laar was een 33-jarige poelier uit Sint Jansteen. die met 18 konijnen op stap ging. Ook hij was met zijn konijnen het haasje. De Staat werd eigenaar van de konijnen en de poelier kreeg een fikse boete. BRUILOFT. Woensdag zullen de heer en me vrouw M. Brandes-Koekoek te Mid delburg 50 jaar getrouwd zyn. Onze hartelijke gelukwensen! Georganiseerd overleg Provinciaal personeel. In plaats van de heer J. B. Dekker, technisch-hoofdambtenaar van de Provinciale Waterstaat te Middel burg, is door de Vereniging van Pro vinciaal personeel als lid van het- Ge organiseerd Overleg aangewezen de heer Joh. Kaboord te Wolfaartsdijk. In de plaats van de technisch hoofd- amtenaar van de Prov. Waterstaat te Zierikzee, werd als plaatsvervangend lid aangewezen de heer J. C. Bos te Noordgouwe. De Algemene Bond van Ambtenaren wees in een nog be staande vacature als plaatsvervan gend lid aan de heer C. A. van Klin ken te Oost- en West-Souburg. Hoofdredacteur van de Prov. Zeeuwse Courant. De hoofdredacteur van de Provin ciale Zeeuwse Courant, de heer G. Eallintijn heeft na een langdurige ziekte, thans het Academisch Zieken huis te Leiden als herstellende pa tiënt kunnen verlaten. Gehoopt wordt, dat hij medio December a.s. zijn taak als hoofdredacteur weer ten dele kan hervatten. Uitvoering C er es-beeld in brons voorgesteld. De gemeenteraad van Goes zal op Woensdag 1 December, des avonds om acht uur. in openbare vergadering bijeenkomen. De agenda bevat o.m. een voorstel tot aanvaarding van een gipsen model van een Ceresbeeld en tot uitvoering van dit beeld in brons. Voorts o.m. tot het aangaan van een overeenkomst met de Staat, inzake de levering van afstandsgas en de bouw van een watergasinstallatie, en tot het verstrekken in huurkoop van gasver- bruiktoestellen aan verbruikers van bet gemeente gasbedrijf. Te Nisse vierde de streekjeugd van de Ned. Hervormde Kerk Woensdag avond het oogstfeest door o.m. het op voeren van pantomimes en een leke- spel. Foto P.Z.C.) ISlot van pag. 1). personeel, haar uitgebreide en ver- zwaaide taak in het belang van het bedrijfsleven aan te vangen. Begroting 1955. Na deze inleiding van de voorzitter werd overgegaan tot artikelsgewijze behandeling van de begroting 1955. Op een vraag van de heer J. W. Hupkes waardoor de salarïspost steeg van f 37.000 tot f 55.700 deelde de voorzitter mede, dat die stijging be halve door de aanstelling van twee nieuwe ambtenaren, ook veroorzaakt is door een salarisherziening. Voorts is rekening gehouden met de mog< lijke aanstelling van een typiste. Bij de salarisherziening heeft men o.m. een vergelijking gemaakt met het griffiepersoneel. De heer L. J. van 't Westende ver klaarde geschrokken te zijn van de te verwachten uitbreiding met 2000 le den, waarop de voorzitter antwoord de, dat vooral het Zeeuwse platte land rijk is aan kleine bedrijfjes. Er is aan de ingeschrevenen bij de Kamer reeds medegedeeld waarom de tarieven verhoogd moesten wor den. Het E.T.I. Bij de post vervoer deelde de voor zitter mede, dat wellicht nog tot aanschaffing van een nieuwe auto besloten moet worden. De heer J. H. Roose besprak bij de post subsidies de activiteit van het E.T.I. voor wat betreft het Delta en het Drie-eilandenplan. Hfl onderken de daarin een gebrek aan objectivi teit. Gezien de oplevende activiteit van de Provinciale V.V.V., achtte hij een verhoging van de subsidie voor deze instelling verantwoord. Boven dien vroeg hij aandacht voor de ar beid van het Ned. Visseryproefsta- tion (Deltaplan) dat slechts een klei ne subsidie ontvangt. De heer J. H. Bal had eveneens bezwaar tegen het gebrek aan objectiviteit van het E.T.I. De voorzitter verzekerde, dat de drie leden van de Kamer van Koop handel, die zitting hebben in het E.T. I-bestuur toezicht zullen houden op de objectiviteit van dit instituut. De subsidie voor de Prov. V.V.V. is ver dubbeld om daarmede de waardering tot uiting te brengen. Hier ligt ech ter in de eerste plaats een taak voor het bedrijfsleven, dat nog altijd niet voldoende bijdraagt en daardoor te kort schiet in zijn taak. Overigens valt over een verhoging van deze sub sidie nog wel te praten. Studiereis C.O.P. naar Engeland. DRS M, C, VERBURG ALS SECRETARIS AANGEWEZEN. Van 28 November tot en met 4 December zal een groep van acht Nederlanders een studiereis maken naar Engeland (o.a. naar Londen en Wales) om er kennis te nemen van het werk van de plaatselijke centra voor productiviteitsverhoging. De reis, waaraan wordt deelgenomen door vertegenwoordigers van allerlei groepen, die bij de productiviteits verhoging zijn betrokken, wordt ge organiseerd door de C.O.P. in sa menwerking o.a. met de zuster-or- ganisatie in Engeland. Als leider treedt op mr A. Seret, terwijl tot secretaris van het gezelschap is be noemd drs M. C. Verburg, directeur van het Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland en secretaris van de Zeeuwse commissie tot op voering van de productiviteit. DE OOGST IS RIJP.... „Boeren en Engelsen" In de kerk van Nisse vierde de streekjeugdraad van de Nederlands Hervormde Kerk Woensdagavond het oogstfeest. Tydens een bijzondere kerkdienst brachten de ouderen en de jongeren God dank voor de goede oogst van dit-jaar. Plechtig en ont roerend in hun eenvoud vertelden jonge stemmen in een dankspel van het grote wonder, dat de goede aarde ieder jaar weer biedt: de vruchten van het veld.' En met de gedichten van Revius, Roland-Holst, Nijhoff en Willem de Merode brachten zij hun dank tot leven. Met pantomimes en lekespel werd het Bijbelse verhaal van het ontstaan en de ontwikkeling van de aarde en de mensen aanschouwelijk gemaakt. Men zag de dank van Abel voor de oogst en de ontvlammende afgunst van Kain, de tocht van Mozes door de woestijn en de gelijkenis van de zaai er. Ruth, aren lezend op de akker van Boaz. De opvoering van dit oogstspel was de bekroning van de Dankdag, die Wika T. Val en de heer J. de Hollan- LANDBOUWBEGROTING 1955 Spanning tussen Zeeuwse en Waddenzee-vissers? In de memorie van antwoord op het voorlopig verslag van de Tweede Ka mer heeft minister Mansholt geant woord op een aantal vragen van de Kamerleden inzake de mosselvisserij. De minister deelde daarbij mede, dat het hem bekend is, dat er grote vraag naar cultuurpercelen in de Waddenzee bestaat. Sedert het op treden van de mosselparasiet en thans in versterkte mate in verband met de mogelijkheid, dat de mosselvisse rij in de Zeeuwse en Zuidhollandse wateren door het afsluiten van de zeegaten onmogelijk zal worden, zijn steeds meer delen van de Waddenzee, welke voor de mosselvisserij geschikt bleken te zijn, voor deze tak van vis serij bestemd. Hierdoor bestaat inderdaad ccn ze kere spanning tussen de belangen van de Zeeuwse mosselvissers en de Wad denzeevissers, temeer waar in aan- merldng moet worden genomen, dat de afzet van mosselen van jaar tot jaar zeer stabiel blijkt te zijn (plm. 43 millioen kg, met uitzondering van de jaren waarin de mosselparasiet ernstige moeilijkheden veroorzaakte. Texelse Waddenzeevissers in de mos selteelt betreft, kan de minister me dedelen, dat hierover nog nader over leg nodig is. Aan de mogelijkheden tot bestrijding van de wolhandkrab zijn reeds veel onderzoekingen ge wijd. Tot nu toe is geen enkel-afdoend bestrijdingsmiddel gevonden, zodat er nog geen maatregelen kunnen wor den genomen om deze periodieke plaag tegen te gaan. Wel blijven de betrokken diensten diligent, maar vooralsnog zjjn de vooruitzichten voor een afdoende bestrijding ongunstig. (Advertentie.) Waar alleen het beste goed genoeg is, daar wordt King's Cross gerookt' VIRGINIA 'Éi /V/V* 20 stuks 80 et der voor de jongeren uit vele Beve- landse gemeenten hadden georgani seerd. s Morgens om negen uur was mén in de consistoriekamer bijeenge komen en werd een canon ingestu deerd, waarna men om halftien ter kerke ging. Na de kerkdienst volgde een bespreking op de preek en wer den er volksdansjes gedaan. Voor 's middags was een groot buitenspel op touw gezet, waarvan de strij'd tus sen de Engelsen en de Zuid-Afrikaan se Boeren de historische achtergrond vormde. In de plaatsen 's Gravenpol der, Hoedekensfcerke, Baarland, Ou- delande, Driewegen en Ovezande had den de Engelsen hun stellingen be trokken en moesten de Boeren probe ren de dorpen in te nemen. Dit ge beurde op vreedzame manier. Wan neer een groepje Boeren een dorp binnentrok moesten zij zich bij de scheidsrechter melden. Deze telde het aantal en indien zy op dat ogenblik de meerderheid vormden, hadden zij fewonnen. De moeilijkheid school ierin, dat de Boeren door spionnage op de hoogte van het aantal „Rooï- neks" moesten zien te komen. Na af loop bleek, dat de Boeren 'sGraven- Solder, Baarland, Hoedekenskerke en ivezande hadden weten in te nemen. De dorpen Driewegen en Oudelande werden hardnekkig door de Engelsen verdedigd en bleven tot het laatst toe onder „Engels" bewind. Het was de eerste keer, dat de streekjeugdraad met de jongeren uit de verschillende gemeenten samenwerkte. Voorlichtingsavond K.W.F. In het Scheldekwartier te Vlissin gen hield^e afdeling Vlissingen,van het Koningin Wilhelmina Fonds een voorlichtingsavond, waarop dr. J. J. Okker uit Middelburg een causerie hield over de kankerbestrijding en de oorzaak van deze ziekte. Hoewel lang nog niet alles over de bestrijding en de oorzaak bekend is, is men thans in staat bepaalde gevallen te genezen. Men kent b.v. de Röntgen- en radium- bestraling, terwijl men voorts met ko- bolt reeds veel heeft bereikt. Als een der oorzaken van kanker noemde spr. overmatig roken. Vooral in Engeland en Amerika kent men de laatste tijd ontstellend veel geallen van long kanker, welke een gevolg zijn van te veel roken. Dr. Okker legde er de na druk op, dat ook de persoonlijke aan leg voor de ziekte een rol kan spe len. Spr. besloot zijn rede met te zeg gen, dat men zowel met biologische als met chemische proeven veel is te we ten gekomen over kanker, en nog te veten komt. Na de pauze sprak de directeur van het Koningin Wilhelmina Fonds, de heer V. d. Velde over de werkwijze van de stichting. Voorts werd vertoond een film over de kankerbestrijding, welke door de talrijke aanwezigen met grote aandacht werd gevolgd. De voorzitter van de afdeling Vlis singen van het K.W.F., dokter R. Grippeling, sprak een openings- en slotwoord. Het orkest van de Ambte- narenvereniging van de N.V. Ko ninklijke Maatschappij ,,De Schelde" verleende op verdienstelijke wijze mu zikale medewerking. De heer G. F. van der Peyl drong er ook op aan, dat het "bedrijfsleven meer zou bijdragen voor de V.V.V.- propaganda. Er is naar men aan neemt met het vreemdelingenver keer in deza provincie een bate van circa f 25 millioen gemoeid. Nadat een pensioenpostje was ver hoogd van f 520 tot f 600 werd de ge hele begroting, die een geraamd batig saldo van f 12.000 laat, goedgekeurd. Op voorstel van de voorzitter zond de Kamer een telegram van geluk wens aan de hoofdredacteur van de Provinciale Zeeuwse Courant, de heer G. Ballintijn, die na langdurige ongesteldheid weer in zijn woonplaats is* teruggekeerd. Verkiezing leden. Daarna werd overgegaan tot ver kiezing van veertien leden der Ka mer in verband met periodiek aftre den. Gekozen werden de leden: C. A. Kammeraad (met alge mene stemmen voorz.); M. Doele- man H. Jzn.; M. v. d. HimSt; J. W. Hupkes: B. W. Alink; J. P. Maljers; A. M. de Rijke; A. M. ZuidwegBur ger; K. J. van Loo; A. G. M. Mar- cusse; C. Bruins; L. Leendertse; Jhr. mr. Tj. A. J, W. Schorer en J. H. Bal. De voorzitter richtte woorden van dank tot de heer Van Doorn, die niet in de Kamer van Koophandel zal te rugkeren. In een hartelijk afscheids woord memoreerde de heer Van Doorn de vriendschap, die hij gedurende de tijd, dat hij lid van de Kamer was, mocht ondervinden. Veehandel op Schouwen. Tydens de korte rondvraag werd het probleem van de door de Febru- ariramp getroffen veehandelaren op Schouwen en Duiveland ter sprake gebracht. De heer Zuidweg Burger wees op de grote nood, waarmede de ze mensen op het ogenblik nog steeds te kampen hebben. Daar er geen han del is bezitten de veehandelaren geen enkele bron van inkomsten. De voorzitter antwoordde hierop, dat dit probleem by voortduring de aandacht heeft. Ingevolge een regeling van het Mi nisterie van Maatschappelijk Werk wordt aan niet bezitters van agra rische bedrijven, wanneer blijkt dat dit nodig is. een tegemoetkoming verstrekt voor de kosten van levens onderhoud en exploitatietekort. In middels zijn er reeds 561 rapporten ingediend, waarvan er 85 zyn behan deld. Door gebrek aan bekwaam boekhoudkundig personeel is er stag natie. Van de zijde der Kamer wordt alles gedaan om tot een bespoediging te komen. De gevallen, welke reeds afgehandeld zijn, kunnen zeer bevre digend worden genoemd. Teneinde de ongerustheid bij de betrokken inwo ners van Schouwen en Duiveland weg te nemen, adviseerde de heer de Ry- ke, in Zierikzee een zitdag te houden, waar de algemene en persoonlijke problemen besproken kunnen worden. De Kamer besloot dit voorstel te ac cepteren en binnen niet al te lange tijd een voorlichtingsbijeenkomst in Zierikzee te beleggen. Uitverkopen. In verband met het feit, dat vele winkeliers bij verbouwingen, welke haast niet in het oog lopen, direct bft de heropening een uitverkoop lance ren, werd nog gevraagd of een scher pe controle hierop niet gerechtvaar digd zou zijn. De secretaris van de Kamer, de heer A. S. de Jonge, stemde daarmede in. Korte tijd geleden zyn de criteria scherper gesteld. Thans moeten eerst de stukken, en vergunning van B. en W. worden overgelegd, aleer toestem- mlng tot het houden van een uitver koop wordt gegeven. Er blijven na tuurlijk grensgevallen, doch lichtvaar dig worden deze vergunningen zeker niet verstrekt. Daarnaast bestaat voor collega's van de winkelier, die door de uitverkoop een terugslag in hun omzet krijgen, altijd de moge lijkheid om een bezwaarschrift bij de Kamer van Koophandel in. te die nen. Betreffende de schadeloosstelling van de gedupeerden op Schouwen en Duiveland opperde de heer L. J. van. 't Westende het plan om voorschotten uit te reiken aan hen, die nog steeds niet in eigen levensonderhoud kun nen voorzien. Hierop antwoordde de voorzitter, dat de regeling inzake de tegemoetkoming op departementaal niveau wordt geregeld. Van de zijde der Kamer van Koophandel is reeds enkele malen op spoed aangedrongen. De heer J. Germing informeerde als laatste hoever het met de plannen voor een luchtverbinding tussen Zee land en Rotterdam stond. Hierover kon de voorzitter nog geen medede lingen doen, maar dezer dagen zal een rapport over deze kwestie verschij nen, Hierna sluiting. ELKE DAME weet het A imSAUNE verfraait Un teint VANDAAG Middelburg Electro: „De waarheid om trent ons huwelijk", (18 jr), 19 uur; Schouwburg: P.Z.C., FIFA-film „We reldkampioenschappen voetbal 1954", (al.), 19 en 21 uur; Burgerzaal stad huis: Reünie deelnemers sportutiwis seling Middelburg-Folkestone. Vlissingen Alhambra: „Emile Zola" (14 jr.), 19 en 21 uur; Luxor: Messa- lina" (18 jr), 20 uur; Concertgebouw: adsplranten uitvoering VTV, 19.30 uur. Go Grand: „Wereldkampioenschap pen voetbal 1954" (a.l.), 19 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2