JIMMY OP HET SLAPPE KOORD WALCHERSE B.B. HEEFT HAAR VERBINDINGSNET NU GEREED ZEEUWSCH-VLAANDEREN Waar zijn onze schepen? ZUID-BEVELAND „MALOU VAN MONTMARTRE", DOOR EN DOOR FRANSE FILM WALCHEREN DINSDAG 23 NOVEMBER 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 GROTE ACTIVITEIT. Er werden reeds vele oefningen gehouden. In de Kring Walcheren van de B.B., de organisatie Bescherming Bevol king heerst thans grote activiteit. Ge durende de afgelopen dagen is een groot aantal oefeningen gehouden van do verschillende tot de kring behoren de diensten. De diensten oefenen nog afzonderlijk, evenals de staf, maar in het voorjaar van 1955 hoopt men met oefeningen in Kringverband te kun nen beginnen. Wat de daartoe vereiste verbindin gen betreft, is alles practisch reeds in orde. Het mobilofoonnet, dat de kringcommandopost in de bunker van het Stadspark „Toorenvliedt", met de verschillende meldlngsposten op het eiland verbindt, is gereedgekomen. Ook het inductienet, een net van eigen telefoons, die op vele pldatsen in allerlei gebouwen zyn opgesteld, werd voltooid. Aan het radionet wordt de laatste hand gelegd. Zoals bekend, zijn al deze verbin dingsmiddelen ingeschakeld bij de waarschuwingsdienst voor calamitei ten. De staf van de Kri~g Walcheren heeft vorige week voor het eerst een kaartoefening gehouden op binnenko mende berichten. Uiteraard kwamen deze berichten niet werkelijk „binnen" maar werden zij van een ander ver trek van de commandopost uit, door gegeven. De oefening was leerzaam en zeer geslaagd. Ook de verbindingsdienst en de op- ruim- en reddingsdienst zyn aan het werk geweest. Beiden oefenden in de commandopost, terwijl ook een bui tenoefening, namelyk in een leeg- VOETBAL Axel klopte Terneuzen in spannend duel Voor de rust gaf de ontmoeting Ter- neuzen-Axel, die door een talrijk pu bliek werd bijgewoond, een aantrek kelijke strijd te zien, waarbij Terneu zen in het eerste kwartier licht in de meerderheid was. Geleidelijk kwam echter ook Axel meer in de aanval en na een half uur was het linksbuiten Dieleman, die bij een goed opgezette aanval er op zijn eentje van door ging en doelverdediger Smit het nakijken gaf 0-1. Tot de rust gingen de par tijen vervolgens gelyk tegen elkaar, maar de doelverdedigers bleken bei de uit het goede hout te zijn gesneden en konden onheil voorkomen. De tweede helft begon met een ge weldig Terneuzen offensief, maar toch was het Axel, dat in de 11e mi nuut toen doelman Smit de bal losliet, door middenvoor Peters de stand op 0-2 kon brengen. Terneuzen bleef hierna opdringen en in de 17e minuut maakte een der Axelse achterspelers hands in het beruchte gebied. De toe gestane strafschop werd door Jansen echter slecht genomen en Danschutter kon redding brengen. Het spelpeil zakte hierna ziender ogen en met ongewijzigde stand kwam het einde. Hulst overrompelde De Zeeuwen in eerste helft Hulst heeft tegen De Zeeuwen in de eerste helft de zege reeds veilig ge steld. In die periode namen de kam pioenen van vorig jaar een 3—0 voor sprong, met welke stand ook het einde kwam. Hulst liep hard van stapel. Met snelle en tactisch goed opgezette aan ballen belaagden de Zeeuwsch-Vlamin gen De Zeeuwen-veste. In de vijfde minuut had Lampo succes en 7 mi nuten later voegde Audenaerde num mer twee aan de score toe. Hoewel De Zeeuwen in die periode ook enige aanvallen opzetten, wisten zij geen doelpunten te scoren. Nog voor de rust doelpuntte Neefs uit een scrim mage (3—0). Na de hervatting was De Zeeuwen voorhoede enigszins verzwakt want de keeper van de bezoekers moest wegens een blessure kort voor rust worden vervangen door de midvoor. Beide ploegen kregen in de tweede helft kansen om te doelpunten, maar zij maakten daar geen gebruik van. Het bleef dus 30 voor Hulst. staand beschadigd huis op het Mid delburgse groot-industrieterrein, werd afgewerkt OPVANGCENTRA. Een andere tak van dienst vormen de mobiele geneeskundige teams. De ze genoten een opleiding in Rode Kruisverband, zodat de leden van de ploegen reeds terzake kundig mogen neten. Verder is er de dienst Sociale Verzorging, grotendeels bestaande uit dames. De taak van deze dienst be staat bij calamiteiten uit het zorgen voor voeding, kleding en onderaak voor vluchtelingen. Er werden reeds besprekingen gehouden om te komen tot inrichting van een aantal opvang centra voor evacué's. Vermeld z\\ tenslotte, dat ook aan het opvoeren van de paraatheid der blokploegen op geheel Walcheren hard wordt gewerkt doormiddel van cursussen e.a. Belangrijk is hierby, dat men in Middelburg thans beschikt over een z.g. variabele maquette, die is opgesteld in één der vleugels van het stadhuis. Deze maquette maakt het mogeljjk allerlei soorten van oefe ningen in miniatuur na te bootsen en op effect te bestuderen, hetgeen uiter aard uiterst leerzaam is. Dezer dagen heeft een aantal blokhoofden de ma quette reeds beproefd. In de toekomst zullen alle leden van de blokploegen een bezoek aan dit „leermiddel" bren gen. Propagandabijeenlcomsten A.N.W.B. De Koninklijke Nederlandse Toe ristenbond „A.N.W.B." houdt op Woensdag 24 November in hotel „De Valk" te Westkapelle en op Vrijdag 26 November in het „Hof van Hol land" te Sint-Maartensdijk propag da-bijeenkomsten. O-m. wordt een causerie gehouden en zullen enkele films worden geprojecteerd. Ook hoort men een en ander over de We genwacht. Examens. Voor het examen machineschrijven, georgansieerd door de Koninklijk Er kende Algmene Stenografenbond te Utrecht, slaagde mej. H. Marinisse uit Wieringen, voorheen woonachtig in Schoondjjke. De dames M. Verwoove-De Baare en A. Verplanke-de Koster uit Bres- kens behaalden het diploma vakbe kwaamheid kruidenierswaren. Collecten De collecte ten bate van de R.K.- Universiteit te Nijmegen, lyacht te St. Jansteen ruim 600^- op. De klaprooscollecte ten bate van het NederlandsOorlogsgraven comité bracht in Sint Jansteen 73.50 op. De te Aardenburg gehouden collecte ten bate van de Oorlogsgravenstichting (klaprooscollecte) bracht 28.05 op. De Klaprooscollecte bracht in Bres- kens 102.90 op. Een te Groede gehouden collecte voor het P.I.T. bracht 1 101,— op. De te Groede gehouden collecte voor het Vluchtelingecomité bracht 754.35 op. Oostburg Ensemble Benny Vreden Het bekende ensemble Benny Vre den, bestaande uit de dames Katja Berndsen, Kitty Knappert, Piet Ekel en Bennie Vreden, geeft van daag in het „Ledeltheater" te Oost burg een voorstelling onder auspiciën van de V.P.R.O. Ds L. S. Blom uit Aardenburg zal een korte inleiding houden. Het bekende ensemble Benny Vre den, bestaande uit de dames Katja Berndsen, Kitty Knappert, Piet Ekel en Benny Vreden, geeft Vrijdag a.s. in „Concordia" te Vlissingen een voorstelling onder auspiciën van de V.P.R.O. Notaris J. L. Verhagen uit Vlissingen zal een korte inleiding houden. Terneuzen GEVONDEN VOORWERPEN De corpschef van de gemeentepolitie te Terneuzen maakt bekend dat over de volgende gevonden voorwerpen inlichtin gen zijn te bekomen: zilveren kinderarm band; pot jam, stukje kaas en suiker; zwartharige terrier; schuifmaat; beige dameshandschoen; padvlndersriem; arm bandje; geruite damesrok; muntbiljet van 1 2,50; kinderarmbandje; enige gebrei de wanten; licht bruine herenglacé hand- schoen; vulpendop; badhanddoek met tu be tandpasta en sleutel van fietsslot. De eerste avond van het winterpro- gramma van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen te Aardenburg werd in de Sociëteit Spoor tot Aardenburg Benoeming. De heer A. Kesteloo, sedert 1954 als huisarts werkzaam te Aardenburg, werd met ingang van 1 Januari 1955 benoemd tot schoolarts in de gemeente Breda. Hontenisse versloeg Zeelandia (13) In een van Hontenisse-zijde goed gespeelde wedstrijd werd Zeelandia met 31 verslagen. Reeds direct na de aftrap lanceerde Hontenisse een serie aanvallen, die echter pas in de 31e minuut tot succes leidden. Assel- man kon toen zijn ploeg aan een 1— 0 voorsprong helpen. Zeelandia zette wel enige gevaarlijke tegenaanvallen op maar kon geen succes boeken. Na de rust werd na 6 minuten de Hon- tenisse-voorsprong door De Rijcke vergroot (02) en even later werd uit een der gevaarlijke aanvallen der bezoekers nummer drie door Assel- man achter Stadhouders geplaatst (03). Kort voor het einde slaagde Jan de Ruyter er in althans de eer te redden (1—3) Aludra 22 de Pt. Said. Sloterdijk p. 21 Vliss. n. New York. Stad Leiden 22 te A'dam. Zuiderkruis 22 80m Z.O. Melbourne naar Aden. Abbekerk p. 22 04.00 u. Vliss. n. Antw. Alamak p. 22 Ouessant n. Genua. AJmkerk 22 te Brisbane. Alnati 21 v. L. Palmas n. Antwerpen. Boissovain 22 te Kaapstad. Dongedijk 22 te Curagao. Eos 21 dvv Kp. St. Vincent n. Alicante. Kieldrecht 22 v. Calcutta n. Akyab. Kota Agoeng p. 22 Str. Messina n. Genua. Merwede 22 te Mobile. Noordam 22 te Cobh. Folydorus 19 te Semarang. Schie 22 te St. Marc. Willemstad 22 te Cristobal. Delft 20 te R'dam. Japara krl. p. 20 Gibraltar n. Beyrouth. Oranjestad 20 te A'dam. Riinkerk p. 20 Guardafui n. Mombasa. Willem Ruys p. 20 Guardafui n. Pt. Said. Aardijk 20 v. New York n. Antwerpen. Alchlba 20 v. Vitoria via St. Vincent kv n. Antwerpen. Annenkerk 21 te Colombo. Bsli 21 te Belawan. Bloemfontein 20 v. Southampton p. 21 Ouessant n. Las Palmas. Boschfontein p. 21 Finlsterre n. Antw. Britsum 20 v. St. Vincent kv n. Engels Kanaal v.o. Celebes 22 te Singapore Ciavella p. 21 Sabang n. Aden. Drente 21 v. R'dam n. Bremen. Esso Amsterdam t. p. 21 Gibraltar n. Antwerpen. Gaasterkerk 21 te Marseille. Grootekerk 21 te Melbourne. Johan van Oldenbarnevelt 20 150 m. Z.O. Kreta n. A'dam. Kota Gede 20 v. Suez n. Belawan. Larenberg 21 te Santa Martha. Leuvekerk 21 te Antwerpen. Limburg 21 te Surabaja. Mapia 23 Tj. Priok verw. Manekerk 22 te Marseille. Mntaram 22 te Penang. Molenkerk 21 dw Colombo n. Penang. Papendrecht p. 21 Kp. Frio n. B. Aires. Perna (t) p. 21 Sabang n. Beira. Polyphemus 21 te Tj. Priok. Salawati 21 v. Kopenhagen. 23 te R'dam verw. Sirrah 20 v. Brisbane 21 400 m. Z.O. Cairns n. Palembang. Slamat 21 te Tj. Priok. Tibia (t) 20 v. Port Sudan, 21 100 m. ON. O. Massawa n. Djibouti. Tjipanas p. 20 Tristan da Cunha n. Kaap stad. Waterman 21 650 m. O.N.O. St. Helena n. Las Palmas. Willem Ruys p. 21 Perim n. Suez. HOOG EN LAAG WATER 24 Novembar U.+N.A.P. U.+N-A.P. U.—N.A.P. Vlissingen 1.07 1,93 13.17 1,88 7.22 1,73 Terneuzen 1.33 2,11 13.44 2,06 7.43 1,94 Hansweert 2.08 2,24 14.15 2,15 8.24 2,10 Zierikzee 2.33 1,49 14.44 1,35 8.06 1,38 Wemeldinge 2.45 1,73 14.58 1,60 8.26 1,61 U.-NA.F, 19.48 1,94 20.10 2,14 20.49 2,30 20.27 1,58 20.40 1,83 Kleyn, Willem van Capellen en Eva Jansen bracht een kleinkunst-avond met gen 7-tal schetsen. Aan het slot van de avond sprak ds L. S. Blom een dankwoord tot het gezelschap en hij vertolkte zeker de mening van alle aanwezigen, toen hij hen een hartelijk tot weerziens toeriep Sluis Winterprogramma „De Oraniebloem" De Rederijkerskamer „De Oranje- bloem" te Sluis opent haar winterpro gramma a.s. Vrijdag en Zaterdag 26 en 27 November met „De Jonge Geer- te", een spel van de zee door Herman Binger. Het ligt voorts in het voor nemen van de Sluisse rederijkers dit zelfde stuk in de loop van de volgen de week voor de bewoners van Ro- zenoord op de voeren. IJzendijke De raad vergadert De raad van IJzendijke komt Woens dagavond 24 November in openbare vergadering byeen. De agenda ver meldt o.a. de volgende punten: Wijziging bouwverordening, wyziging uitbreidingsplan, bestrating Varkens- markt en aanbieding begroting 1955 en begroting 1955 openbaar slacht- huisbedrijf. Voorts een aantal adres sen inzake het beperken van dansver- gunningen. B. en W. stellen voor deze Bont schouwspel in „Messalina" Een zowel qua onderwerp als uitwer king door en door Franse film werd „Malou van Montmartre" (ELECTRO, Middelburg); 't verhaal van een mei-s je, dat zich na veel moeilijkheden tocb weet los te maken van de zelfkant van het leven. Malou (Madeleine Lebau) leidt In het Parijse Montmartre een lichtzinnig, zeis een tikkeltje misdadig leven. Een ontmoeting met een eerlijk, goedaardig Goes Sportavond Onderwijsbenoemingen. Tot onderwijzer aan de Chr. school te Meliskerke werd benoemd de heer H. M. de Bokx te Breskens, terwijl in tijdelijke dienst werd benoemd de heer A. Francke te Serooskerke (W.). Cadzand Uitstekend debuut toneelvereniging Dezer dagen gaf de muziekvereni ging „Ons Genoegen" haar najaarsuit voering. In zijn openingswoord ver welkomde voorzitter C. J. Almekin- ders Masclee in het bijzonder de ere voorzitter, burgemeester J. A. Leen- houts. Het muzikale gedeelte van de avond stond onder leiding van de heer J. v. d. Bussche. De diverse nummers wer den op verdienstelijke wijze ten ge hore gebracht. Daarna was het de beurt aan de pas gevormde toneelgroep, die het spel „Onder één dak" van Joh. Fabricius opvoerde en wel met veel succes, zo- aat gesproken kan worden van een uitstekend debuut. De voorzitter dankte in zijn slotwoord de regisseur, ds. J. B. van Bork, en de spelers van harte. Ook burgemeester Leenhouts sprak zijn tevredeunheid uit over de presta ties van het muziekgezelschap en de toneelclub. Het feit, dat de gemeente weer een eigen toneelvereniging heeft, juichte hij van harte toe. Tot slot sprak de heer J. Hakker namens de toneelclub een dankwoord. Biervliet Eerste uitvoering Phil-Harmonica In de nieuwe concertzaal van de heer Du Puy te Biervliet gaf de Phil- Harmonica-vereniging w.-Zeeuwsch Vlaanderen de eerste uitvoering van haar wintertournee. In zijn openings woord wees de voorzitter de heer C. Marteijn er op, dat men voor dit eer ste concert Biervliet had gekozen, daar de Biervlietse Harmonie op non- actief staat, waardoor men daar van muziekuitvoeringen is verstoken. Tevens sprak nij de hoop uit, dat de Harmonie spoedig tot nieuw leven mocht komen. Onder leiding van de heer J. Anthonisse werd het program ma vlot afgewerkt, dat terecht een hartelijk applaus oogstte. Ook de con ferencier, de heer Renaat Verween en de radiozangeres Simone Maertens hadden grote bijval. Onder de aanwe zigen bevond zich ook burgemeester A. P. Kostense. Een gezellig bal na was het sluitstuk van deze op hoog Ned. Herv. Kerk: Hulst 7.30 ds Ho- peil staande uitvoering. man. FILMS IN ZEELAND De Goesse wielerclub „De Locomo tief", welke zoals gemeld, Zaterdag e.s. in café „Nationale" een sportavond houdt, heeft dezer dagen ook de be kende Tour-renners Gerrit Voorting en Wout Wagtmans bereid gevonden, aan deze avond hun medewerking te verlenen. Krabbendijke Mannenvereniging vergaderde De Herv. Mannenvereniging te Krab bendijke hield onder leiding van de vice-voorzitter, de heer A. de Pagter, haar maandelijkse bijeenkomst. De bijbelinleiding, welke handelde over Jesaja 39, werd verzorgd door de heer J. Schouten Gzn. Na de pauze sprak ds. Kloosterman uit Kloetinge over het onderwerp: „God en het wereldleed". Postduivententoonsfelling De postduivenhoudersvereniging „De Scheldeduif" te Krabbendijke organi seert op a.s. Zaterdag 27 November een tentoonstelling in de zaal van het hotel „De Koophandel". PREDIKBEURTEN WOENSDAG, DANKDAG adressen voor nemen, daar de beslissing 1 de competentie van het hoofd der plaatselijke politie. Breskens Geslaagde bazar. De bazar, welke gehouden werd ten bate van een nieuw jeugdgebouw voor de Ned. Herv. gemeente m Breskens is een prachtig succes geworden. Deze druk bezochte bazar bracht bruto op 5300. De netto opbrengst bedraagt ongeveer 4000. De overgebleven foederen zullen publiek worden ver- ocht. Feestbijeenkomst K.A.B. In het gemeentelijk ontspannings gebouw te Breskens hield de afdeling Breskens van de K.A.B. een feest avond. Na opening door de voorzitter, de heer J. Doppegieter, voerde de ge westelijk adviseur, pastoor van Mechelen, het woord. Spreker wees daarbij op het grote belang van de Katholieke organisatie, vervolgens hield de heer J. v. d. Voorde, district bestuurder van de K.A.B., een korte toespraak, waarbij hij herinnerde aan de ontwikkeling van de arbeidersbe weging. De accordeonvereniging „Mi- rian" verleende aan deze avond haar medewerking. De muziek en voor dracht werd door de aanwezigen zeer gewaardeerd. Na afloop was er een gezellig bal. Middelburg Caféhouders op Walcheren richtten bondsafdeling op. Tijdens een vorige week in de zaal van café Groenewegen te Middelburg gehouden vergadering is opgericht de afdeling Middelburg en omstreken van dNederlandse Bond van Hotel-, Café-, Restauranthouders en Aanver wante Bedrijven (HKR en S). De af- deling bestrijkt geheel Walcheren, be halve Vlissingen. Door deze oprichting streeft men er naar de belangen van de Walcherse betrokkenen in landelijk verband via de bond beter te kunnen behartigen en tevens een nauwer contact met de plaatselijke overheid te leggen. Het doel van de bond is voornamelijk de r.g. middenbedrijven samen te bren gen in een vrije organisatie in ver band met de wet op de PBO en met het oog op het steeds groeiende toeris me. In deze vergadering, die door een aantal belanghebbenden uit geheel Walcheren werd bijgewoond, trad als eerste spreker op de heer L. C. Kick- hefer, bondsvoorzitter, die een en an der verduidelijkte. De heer C. van Rooij, lid van het dagelijks bestuur behandelde daarna de huishoudelijke zaken, waarmee de nieuwe afdeling te maken zal krijgen. Het voorlopig afdelingsbestuur werd ais volgt samengesteld: de heren L. Verhage, Middelburg, voorzitter; L. Maas, Dombrug, secretaris; G. Pluij- mers, penningmeester J. F, Bont en J. van de Berg, leden, beiden Middel burg. Geslaagde feestavond van „Groen-Wit" „Groen-Wit", de contact-commissie voor de Middelburgse Voetbal- en Athletiek Vereniging „Middelburg" hield Zaterdag in het Schuttershof haar jaarlijkse feestavond voor leden en supporters van deze vereniging. De heer P. van den Berg, voorzitter van de commissie, zette In zyn welkomst woord het doel van de commissie uit een, namelijk het streven naar het be reiken van een grotere plaats voor Middelburg" in het Zeeuwse voetbal leven. Hij betoogde, dat „Middelburg", dat wel eens „het Ajax van Zeeland" werd genoemd in de toekomst beter gediend zal zijn met de benaming „de Dynamo's van Zeeland". Spreker riep tenslotte op tot steun aan dit streven. Ook de voorzitter der vereniging, de heer S. Simonse, sprak een opwek kend woord. Hierna was 'het de beurt van Rens van Dorth en zijn medewerkers om de Revue Show „Voor U" op het toneel te brengen. Reeds de opening „Caval cade", waarin men het gehele ensem ble kon aanschouwen, bracht de stem ming by het talrijke publiek er goed in. Dat deze vrolijke sfeer, waarin de humor hoogtij vierde, gehandhaafd bleef, was te danken aan het goede peil van „Voor U", dat een gevari eerde „kost" aan muziek en zang show, sketches en conférence voor schotelde .Het optreden van Rens van Dorth zelf, Cas Oosthoek, Ted Vale- rio, Cora Ville en 't Dicola Trio ver melding. Het publiek was gul met ap plaus. Een gezellig bal onder leiding van de heer W. M. J. Meeuse en op de to nen van het Babyton-orkest en „De Galanti's" uit Bergen op Zoom bei de ensembles zorgden tevoren reeds voor goede begeleiding besloot de geslaagde feestavond. Vlissingen V oorlichtingsavond Kankerbestrijding. De afdeling Vlissingen van het Ko ningin Wilhelminafonds voor de Kan kerbestrijding zal Woensdag 24 No vember een voorlichtingsavond hou den in het Scheldekwartier. Het doel van deze avond is voorlichting te ge ven over de aard van de ziekte, mede om de overdreven vrees voor kanker te nemen. De kankerspecialist dr. ser zal toelichtingen geven bij de nieuwe kankerfilm. Voorts zal er een overzicht worden gegeven van het financieel beleid van het fonds. De af delingsvoorzitter uit Vlissingen, dok ter R. Grippeling zal de avond openen, terwyl voorts-het woord voert de di recteur van het K.W.F. te Amster dam. Belangeloze medewerking wordt verleend door het orkest van de Per soneelsvereniging van de Kon. Mij. „De Schelde". man wordt echter een keerpunt in haar leven en tenslotte overwint haar ..betere ik". Ondanks het ietwat naïve gegeven slaagden de Fransen er in van „Malou van Montmartre" een aannemelijk ge heel te maken, met knappe milieu schildering en met goed spel. Een bont en overweldigend schouw spel krijgt ge voorgezet in „Messa lina" keizerin van de zonde" (Luxor Vlissingen), waarin naast de hoofdrol vertolkers duizenden figuranten een belangrijk aandeel hadden. Een Frans- Italiaanse film met als onderwerp het decadente Rome ten tijde van keizer Claudius en met name de wufte avon turen van diens vijfde vrouw. Een geslaagde hedendaagse schildering van de gebeurtenissen in het aloude Rome, die uiteindelijk geleid hebben tot de ondergang van het Romeinse Impe rium. Een pompeuze rolprent, waarin goed spel te zien wordt gegeven. Grand (Goes) prolongeerde „Demo nen der Diepte"; een boeiende rol prent, waarin bovendien op een dank bare en over het algemeen juiste wij ze gebruik is gemaakt van Cinemas- cope-m ogel ij khed en ,,Kiss me Kate", een opgewekte, on derhoudende showfilm in kleuren, met muziek van Cole Porter, werd gepro longeerd in Alhambra, (Vlissingen). DONDERDAG In de serie speciale Donderdagavond- vcorstellingen brengt Grand (Goes) het oude meesterwerk „Emile Zola", n.et in de hoofdrol Paul Muni. Wie nog eens de geladen sfeer wil proeven, welke destijds hing rond het proces van de onschuldig naar het Duivels eiland verbannen Joodse kapitein Dreyfus, verzuime deze film nietl Een uiterst genoeglijke, knap gere- giseerde rolprent draait Donderdag in Electro (Middelburg) en wel Jacques Beckers comedie „Edouard et Caro line". Een simpel, maar menselijk verhaaltje over een gezellig harrewar rend echtpaar, dat een avondje uit moet terwille van de carrière van de echtgenoot. Bijzonder onderhoudend amusement. 23. Signor Paravani was door het dolle heen. HIJ was, toen Jimmy Brown langs de touwladder naar beneden was geklommen, op hem afgestormd en ten aanschouwe van het gehele circus, had hij hem omhelsd. „Gai zait ene grrrote kunstenaarrr" riep hij. „Gal hebt iets volbracht wat onmogelijk ies! lek moet u aan main hart druuk. Gai zait ene geniale koorddanser". En toen wendde Signor Paravani zich tot het publiek. „Hooggeëerd Publiek!" riep hij luidkeels uit, „gai denkt miskien, dat dit allemaal truc les, dat wai wiesten, wat er deze avond gebeuren ging, maar dat iees niet zo. Hier, Jimmy Brown heeft ook mai en alle andere ar tiesten van die cirricus verbaasd doen staan. Het was voor u ene grrote wonder, maar het was dit ook voor ons". De toeschouwers begTepen heel goed, dat de cicusdirecteur de waarheid sprak en opnieuw begon men te klappen, zo lang, dat er geen einde aan scheen te komen en al met al duurde het wel een kwartier voordat madame Chieno aan haar nummer kon begin nen. Signor Paravani had Jimmy meegenomen naar de directie wagen, waar hij Korina en Jimmy een glas wijn aanbood. „Zolang Koriander ziek blijft", zei hjj opge wonden, „moeten gai, Jimmy cn gai. Korina, samen ene sensationele nummer maken. Laat wai er saam over spreek wat gal kunt brengen. lek geloof, dat Jim my nog veel meer kan". Marktberichten VEEMARKT ROTTERDAM 22 Nov. Aanvoer in totaal: 1803, waar van: vette koeien en ossen 1107, varken* 623r schapen of lammeren 73. Vette koeien, prijs in cents per kg, le kw. 258—270. 2e kw. 238—250, 3e kw. 210— 220. Varkens (lev. gew.), le kw. 186, 2e kw. 184, 3e kw. 182. Lammeren, prij* ln guldens per stuk: le kw. 105, 2e kw. 100, 3e kw. 90. Vette koeien, aanvoer kleiner, handel redelijk, prijzen vaster in prijs, enige prima's boven notering. Varkens (lev. gew.) aanvoer Iets korter, handel tamelijk, teruglopende prijzen, prima's boven notering. Lammeren, aan voer als vorige week, handel goed, prijs* houdend. GRAANBEURS ROTTERDAM 22 Nov. Binnenlandse granen, officieu ze noteringen per 100 kg franco Rotter dam. Tarwe rode op vochtcondltle tot t 26.70, voor voederdoelelnden 25.— 26.50. Voedergranen prijshoudend. Zomergerst naar kwaliteit en vochtge- slte 1 25,27,—. Geschoonde ge droogde tot 27,75. Haver naar kleur en vochtgehalte 24, 26.—. Extra blanke tot 27,—. Rogge doorsneektfaliteit 20.75—/ 21.75. Bakrogge 23./24.— Peulvruchtenerwten tot 95,schok kers tot 130w—bruine bonen tot 100,—. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM 22 Nov. Kleiaardappelen 35 mm op waarts. Eigenheimers 10.00—ƒ12.50. Bint jes 8.25. Bevelanders 11.50. Meerlan- ders 9.00—ƒ9.50. IJsselster 8.00—ƒ850. Zandaardappelen: IJsselster 650. Ll- bertas 7.75. Voeraardappelen 3.60ƒ4.40, prijzen berekend per 100 kg en op de handels- voorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. VEILING GOES. 22 Nov. Groenten: Bloemkool A I 49, A H 40-44, B I 20—24, C 11. afw. 9-27; Tomaten A 62—68, C 26—52; Spruiten A I 47—33. A H 40. B I 30—31; Gr. sav. kool 11—18; Rode kool 10—18: Witte kool 12; Boeren kool 1218; Uien 67; Prei 19— 20; Andijvie 11—17; Veldsla 40—41; Bos wortelen 2627; Knolselderij 10—12. VISMIJN TE VEERE. Velling op 22 Nov. Export garnalen 758 kg.: 71—82. schar 48 kg.: 45—50, bot 103 kg.: 42—52. wijting 50 kg.: 4149, middel tong 5 kg. 1.58—1.69, rog 40 kg.: 40—46, wulken 12 kg.: 54—72, Nagekomen advertentie Algemene kennisgeving. Heden ontsliep in vrede, na een geduldig gedragen lijden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, LACRENS WAGEN AAR, in de ouderdom van bijna 77 jaar. Uit aller naam, F. M. WAGENAAR— VAN EENENNAAM. Vlissingen, 22 November 1954. Noordstraat 19. De teraardebestelling zal plaats vinden op Donderdag 25 Novem ber a.s., des namiddags 2 uur, vanaf Noord straat 19.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3