OPENING VAN JEUGDCENTRUM NOG VOOR DE KERSTDAGEN VAN tn TOT Zmsc Almanak DE WONINGNOOD IN ZEELAND Daar CLASSIS ZIERIKZEE OVER SCHARENDIJKE Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 23 NOVEMBER 1954 IN SCHARENDIJKE: Er zal een jeugdleider benoemd worden. Deputaten der Gereformeerde Kerk voor de besteding der watersnood- collecte hebben besloten het verzoek tot benoeming van een jeugdleider op Schouwen-Duiveland toe te staan. Zyn benoeming zal samenvallen met de opening van hot jeugdcentrum in Scharendijke. Waar men voor de Kerst dagen nog dit gebouw officieel in gebruik wil nemen, zal ook de nieuwe kerkelijke functionaris binnen korten tijd worden benoemd. Deputaten zyn met enkele personen in onderhandeling. Nadat men in hogere kerkelijke kringen een open oor bleek te hebben voor het initiatief van ds. H. M. Kui ert uit Scharendijke om een jeugdhuis te bouwen, was de eerste zorg een ge schikt gebouw te vinden, voor aan koop en verbouw is 41.000 beschik baar gesteld. De oude Christelijke school, welke al lang niet meer aan de gestelde eisen voldeed, werd door de ramp geheel voor zijn doel onge schikt. Daar een houten noodschool hiervoor een geschikte oplossing was, kwam het oude gebouw vrij. School bestuur en kerkeraad kwamen tot overeenstemming en zo kon vrij sr dig met de verbouwing van school tot jeugdgebouw worden begonnen. Hoe wel hard zal moeten worden gewerkt om voor de jaarwisseling klaar te zyn (er is nu een beroep op de gemeente leden in Scharendijke gedaan mee te helpen)krijgt men al een indruk van wat eenmaal het verenigingsgebouw worden zal. Een grote zaal van 14 bij 8 meter, met ingebouwd toneel, zal plaats kunen bieden aan 200 personen. Een vouwwand kan deze in eikenhout uit gevoerde zaal desgewenst voor klei nere vergaderingen dienstbaar ma ken. Als verlichting is aan een kring van wandschemerlampjes gedacht. Er zullen nog twee kleinere vertrekken voor clubwerk zijn. een garderobe en een complete keuken. Het geheel zal Notenkrakers in Zeeland Opmerkzaam gemaakt door onze artikelen over ae notenkraker en daardoor in staat gesteld enige hem vreemde vogels te herkennen, bericht een lezer uit Oostkapelle ons, dat hg vanaf 31 October tot 17 November verscheidene malen een groepje van zes notenkrakers heeft kunnen waar nemen. Door het beschrijven van en kele niet in onze artikelen genoemde details, is het wel zeker dat de waar genomen vogels inderdaad notenkra kers waren. Wy danken deze lezer recht hartelijk, omdat hierdoor blijkt, dat de Siberische vogels blijk geven zich thuis te voelen in onze, niet met veel hossen gezegende, provincie. Barend Zwerfmans Conferentie op „Hedenesse". Zaterdag werd onder leiding van ds. J. de Graaf, Nederlands Hervormd predikant te Nieuwvliet, op „Hede nesse" nabij Cadzand, een conferen tie gehouden voor leden van Her vormde kerkeraden, burgemeesters, artsen, sociale werksters, enz. De heer B. Diesbergen uit Utrecht se cretaris van de Federatie van'Dia conieën in de Hervormde Kerk, sprak over het vraagstu kyan de zorg voor de ouden van dagen, waarbij hy de verschillende aspecten van „de be jaardenzorg" uitvoerig behandelde. Op deze rede volgde een geanimeerde bespreking. De bezoekers van de druk bezochte conferentie, die uit alle delen van deze provincie afkomstig waren, ver enigden zich tenslotte aan een ge meenschappelijke broodmaaltijd. worden verwarmd met een oliekachel- systeem. Hoewel een geluidsfilm-ap paraat nog altyd de eerste wens is, zegde de kerkeraad van Scharendijke een projectielantaarn toe. Instuiven, filmavonden en spelmld- dagen zullen do jeugd hier ontspan ning geven. Maar men wil de onzet dieper zien. De te benoemen jeugdlei der zal naast de ontspanning een uit gebreidere taak krijgen. Een groot gedeelte van de jongeren is door de ramp uit zijn evenwicht gebracht. Niet het minst in zijn twijfel aan elke geestelijke waarde. Het jeugdwerk zal zich daarom niet beperken tot eigen gereformeerde kring, maar zicli uitstrekken over het gehele eiland door het stimuleren van het plaatse lijke werk, het geven van voorlichting en het organiseren van cursussen. Wielrijder door auto gegrepen. Maandagmorgen omstreeks zeven uur is op het kruispunt Patijnweg Voorstad te Goes de 53-jarige los werk man Th. M. uit Goes bij het over steken door een auto gegrepen en zwaar gewond. In zorgwekkende toe stand is de man per ziekenauto naar het ziekenhuis „St. Joanna" overge bracht. Tegen de avond was het le vensgevaar nog niet geweken. M. die op weg was naar zijn werk, kwam met zijn rijwiel uit de Voor stad en stak schuiy de voorrangsweg over, om zich naar het rijwielpad te begeven. Hij kwam daarbij op het lin kergedeelte van de weg terecht. Uit de richting Middelburg naderde op dat moment een kleine bus, bestuurd door S. Z., die een ploeg werklieden naar Waarde vervoerde. Hoewel de wagen met geringe snelheid reed, kon de be stuurder niet voorkomen, dat de wiel rijder met het linkerspatbord werd gegrepen en een tiental meters werd meegesleurd. Onmiddellijk werd de politie ge waarschuwd, die spoedig ter plaatse was om het verkeer te regelen, ter wijl ook de hulp werd ingeroepen van de in de nabijheid wonende genees heer, dokter Drukker. Wegverbetering Er bestaan plannen oni de Rijksweg AxelSluiskil binnen afzienbare tyd te verbeteren. Deze weg, die via Axel- Sassing loopt, verkeert thans in vrij slechte staat en telt bovendien een aanzienlijke hoeveelheid bochten. „Algemeen Middelburgsch Ziekenfonds" kwam bijeen Bestuursvoorstellen goedgekeurd Onder voorzitterschap van mr A. J. van der Weel kwam dezer dagen in Hoewel ook Middelburg met woning, nood kampt, verrijst er op sommige plaatsen in de stad nieuwbouw. Dit is o.a. het geval op de hoek van de Poe- lendaeleweg en de Lange Vieleweg, waar de bebouwing door het zetten van 5 middenstandswoningen wordt gesloten. Foto P.Z.O.). hotel „De Burg" te Middelburg de al gemene vergaai van het Alge- Ziekenfonds bij- lerini meen Middelburgse] een. De verslagen over 1953 van de secretaris-penningmeester, de heer L. Onderdijk en van de administrateur, de heer W. Heiliger, werden goedge keurd. Daar het gehele namens de verze kerden zitting hebbende deel van het bestuur bij de nieuwe samenstelling aftrad, was door de ledenraad een nieuw bestuur aangewezen, bestaande uit de heren W. J. van Iren, P. C. Muller en J. C. Wisse. Het aftredende bestuurslid, dokter S. P. Rietema, werd opnieuw aangewezen als verte genwoordiger van de specialisten. Daar er onzekerheid bestaat, in verband met de in voorbereiding zyn- de nieuwe statuten, omtrent het voortbestaan van de financiële com missie, werd het plaatsvervangend lid namens de medewerkers, dokter J. Z. S. Pel, gehandhaafd. Uit de verzeker den werden een lid en een plaatsver vangend lid aangewezen, namelijk de heren L. J. Geers en A. Jeras. De af tredende leden, dr L. J. H. Brongers en de heer J. C. Wisse, waren niet her kiesbaar. Het voorstel van het bestuur om de premie voor de vrijwillige verzekering voor het jaar 1955 vast te stellen op 1.14 per verzekerde van 16 jaar en ouder werd met algemene stemmen goedgekeurd. Ook het voorstel om, wanneer de verstrekkingen ingevol ge de verplichte verzekering worden uitgebreid, deze ook te doen gelden voor de vrijwillige verzekering zonder premie-verhoging, althans Tenslotte werd afscheid Dodelijk ongeval. Zaterdagmiddag waren enkele land bouwers op het veld van de landbou wer K. te Lepelstraat een wagen hooi aan het opladen. Op een gegeven mo ment kwam A. Michielse van de mijt afgevallen en viel met zijn hoofd op de betonnen vloer. In zorgwekkende toestand werd het slachtoffer naar het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom vervoerd waar de man Zon dagnacht aan de bekomen verwondin gen is overleden. Het slachtoffer laat een vrouw en vier kinderen achter. ZEEMAN, O ZEEMAN De Duitse schipper Sehulz een naam, welke in Duitsland evenveel voorkomt als Smit of Jansen in Ne derland zocht te Hansweert wat verstrooiing aan de wal en vond deze in het nuttigen van ettelijke glazen geestrijk vocht. Het gelukte hem nog zjjn schip terug te vinden,- maar de wandeling over de loopplank bleek in de letterlijke zin van het woord een onoverkomelijk struikelblok en de zeeman kwam in het water terecht. Gelukkig hoorde de aan boord zijnde loods de plons en hij smaakte het ge noegen de schipper op het droge te brengen. De mening van de drenke ling: „In de Heimat hebben ze ook goede snaps, maar deze was voortref felijk OMHOOGGEVAREN Het Zwitserse motorschip „Birsfel- den" was van Basel op weg naar Ant werpen met stukgoed, maar onder vond ter hoogte van Rilland-Bath RONDJE Het had de vertegenwoordiger wel enige 7iioeite gekost om uit te vissen waar zich zijn Breskense relatiedie hij telfönisch wilde benaderen, op hield. Na veel moeite werd het hem duidelijk, dat hij de man in een res taurant kon bereiken. Hij vroeg prompt het nummer aan en na enig geroezemoes aan de ande re zijde van de lijn, meldde zich inder daad de relatie, die zo bleek wel dra in een opgewekte stemming was. ..Man, je haalt me van m'n bor rel", zo voegde hij de vertegenwoordi ger toe en deze altijd zakelijk antwoordde schertsend: ,JÜeem er al lemaal maar een voor mijn rekening", waarna verder over zaken werd ge sproken. Toen de vertegenwoordiger enkelf later in hetzelfde restaurant.. enige vertraging. Het schip voer aan de grond en bleef zitten. Lang duurde de gevangenschap evenwel niet. want met hoog water kwam het schip op eigen kracht weer vlot. Een inmiddels ter assistentie uitgevaren sleepboot behoefde geen hulp meer te verlenen. „IJSBRANDT" Naar het voorbeeld van de grote ge allieerde oefeningen, welke nu en aan onder de één of andere codenaam worden gehouden, heeft de B.B. te Borssele Zaterdag de oefening „IJs- brandt" uitgevoerd. Van ys was wel niet dierct sprake, maar een ge fingeerde brand was er in ieder ge val wel. Er waren brandbommen gevallen op een huis aan de OostsingeT en het plaatsvervangend blokhoofd conclu deerde dat assistentie noodzakelijk was. Brandweer, Rode Kruis en Luchtwachtdienst werkten eendrach tig en met groot enthousiasme samen en „klaarden" het brandje en de di recte gevolgen er van volkomen. On der de belangstellenden bevonden zich o.m. burgemeester P. J. Dominicus, het kringhoofd B. B. van district Z 2, de heer Pilaar, en het blokhoofd van Heinkenszand. WELFARE-STAND De patiënten in ziekenhuizen en sa natoria besteden veel van hun tyd aan het vervaardigen van liuisvlytpro- ducten onder het toeziend oog van de „Welfare". Deze „Welfare" nam het initiatief te trachten deze goederen op de Axelse weekmarkt aan de man te brengen. Voorwaar een mooie ge dachtemaar de belangstelling was teleurstellend gering. althans voor 1955. genomen van de contrölerend arts van het fonds, dokter D. N. van Gelderen uit Middelburg, die uiterlijk 15 December zyn werkzaamheden aan zijn opvol ger, dokter P. B. Ornee, zal overdra wn. De voorzitter bracht dokter Van ielderen in hartelijke bewoordingen dank voor het werk, dat- deze in het belang van het AMZ gedurende vele jaren verrichtte. Aanbesteding Ten gemeentehuize te Yerseke werd de openbare aanbesteding gehouden van de vernieuwing en het herstel van het wegdek van de Burenpolder- weg. Ingeschreven werd als volgt: fa. Van Splunder, Ridderkerk 24.700; fa. Knuist, Goes 27.000; fa. Duynhouwer, Goes 26.200; K. Lucasse, Walsoorden 25.957; L. v. Boven, Ellewoutsdrjk 24.500; fa. P. A. Remeus Zn„ Kats 24.280; M. C. Hoogesteger, Wemeldinge 23.822; fa. Duynhouwer Zn., Goes 23.250. (Slot van pag. 1). kleine lichtpunten, zoals bijv. de drie extra woningen, waarvoor volume van de provincie is ontvangen. En bo vendien is er kans, dat het ministerie van oorlog 11 woningen zal verstrek ken. Dit nangt samen met de af braak van een gelijk aantal woningen aan de Zuidsingel voor de.toekomsti ge uitbreiding van de Bërghuyska- zerne. De herbouw blijft voor het lenigen van de woningnood nog steeds het be langrijkste. „Tientallen herbouwpllch- ten zijn er nog in omloop", aldus de burgemeester. „Maar ik betreur het, dat men deze zo lang in portefeuille houdt. Ik vind het onverantwoord, wanneer men van de gelegenheid geen gebruik maakt; over enkele jaren is het misschien niet meer mogelyk". Er doen zich thans verschuivingen voor op de urgentie-lijst. De sanering van de Segeerstraat is hiervan de oorzaak. Zoals bekend, hebben de be woners van de Westzijde van die straat aanzegging gekregen vóór 1 Januari hun huizen te ontruimen. De gemeentelyke woningdienst is de be trokkenen behulpzaam by het vinden van nieuwe huisvesting. Dit vindt goede voortgang, maar doordat deze categorie voorrang heeft, moeten anderen weer langer wachten. Ook het volgend jaar zal men met een dergelijk probleem kam pen. Dan moeten de reeds genoem de woningen aan de Zuidsingel worden afgebroken. Krotopruiming. Middelburg telt ongeveer 100 hou ten en stenen noodwoningen. Bij dit cijfer is het complex „Zanddorp", waar zich betonnen maycrete-womn- Benoeming. Met ingang van 1 Januari a.s. is de heer A. de Kok, adjunct-directeur van de Veilingsvereniging Zuid-Be veland te Goes benoemd tot directeur van de veiling te Oud-Beierland. De heer De Kok begon zijn loopbaan in 1930 als kantoorbediende aan de vei ling te Goes, werd vervolgens in 1939 kassier, waarna in 1942 zijn benoe ming tot bureauchef volgde. In 1946 werd hij tot adjuct-directeur benoemd. De veiling, welke de heer De Kok thans onder zijn beheer krijgt, han delt voornamelijk in fruitteelt en heeft een omzet gelijk aan de helft van de omzet van de veiling te Goes. f;en bevinden, buiten beschouwing ge- aten. De stenen noodwoningen verke ren in goede staat en zijn geen zorg voor de gemeente. De houten huizen houden het minder lang uit. Zij zullen. feleidelijk moeten verdwijnen, maar aarop is nog niet veel zicht. Ook krotopruïming is in Middel burg zeer noodzakelijk. „Er moest eigenlijk een inventaris worden op gemaakt van de gehele Middel burgse woningvoorraad", zo zegt burgemeester Bolkestein. „Ik heb het idee, dat.de uitkomsten daar van de schrik om het hart van het gemeentebestuur zouden slaan, want het is te verwachten, dat dan duidelijk blijkt,- dat over de gehele stad grote aantallen woningen niet meer aan enigszins redelijke eisen voldoen". De Zeeuwse hoofdstad kent ook een aantal „krepeergevallen". Vele van deze woningen zijn reeds onbewoon baar verklaard. Het is onmogelijk dit euvel op korte termijn te verhelpen. Ondanks het feit, dat nog veel her- bouwplichten gerealiseerd kunnen worden, meende mr. Bolkestein niet, dat er voorlopig uitzicht komt in de woningnood van Middelburg. Hij ge loofde niet, dat de regeling van het bouwvolume van rijkswege binnen en kele jaren zal worden opgeheven. zit 'm de kneep. Schilderen gebeurt soms in de onmogelijkste houdingen. Maar in een Beva-overall kunt U rekken, kruipen, klimmenhij houdt het uit! Deze oersterke overall weet van geen slijten, ook niet in de was! Extra-versterkingen op alle punten, die in de practijk „bedreigd" worden, drie dubbel gestikte naden, maken de Beva tot de ideale overall voor iedere man, die lang plezier van zijn werkkleding wil hebben! VAKKLEDING VOOR ALLE BEROEPEN BEVA-werkkleding verkrijgbaar bij DUYM'S KLEDINGMAGAZIJN - Wolstraat 37—39 - Vlissingen HACCOU voor vakkleding sinds 1899 St. Jacobsstraat 7 - Vlissingen 'T BEVAHUIS W. BOS - L. Vorststraat 64—66 - Goes Fa. L. E. RIVIÈRE Markt 31 Middelburg H. SIES ZOON, „LONDON" - Vlasmarkt 43 - Middelburg Hervormde Evangelisatie Blykens een mededeling in „Hei vormd Vlissingen" heeft de zg. Hei vormde Evangelisatie, een groep le den van de Ned. Hervormde Kerk, verwant aan de Gereformeerde Bond, besloten haar eigen diensten in de Palingstraat stop te zetten. Dit be sluit werd genomen na overleg met de kerkeraad der Ned. Herv. Gemeen te te Vlissingen, die toezegging deed om vier maal per jaar een predikant van de Gereformeerde Bond te laten voorgaan in een gewone kerkdienst. Voor het eerst zal dit zijn op 12 De cember. Tragisch sterfgeval Zaterdag bemerkte een autobestuur der in de zgn. Lange Weg nabij Sint Annaland een man, die aan de kant van de weg lag. Bij nader onderzoek bleek het de heer J. Goedegebuure I,zn. uit de Cureelanden te zijn, die in de nabijheid van zijn werk op het land plotseling was overleden. De di rect gewaarschuwde geneesheer, dok der H. van Es, kon slechts de dood constateren, die waarschijnlijk ten gevolge van een hartaanval was inge treden. De heer Goedegebuure was Za terdag juist 73 jaar geworden. Jubileum bij de S.H.V. Dezer dagen vierde de heer J. P. van Gelderen, werkzaam by de Steen kolen Handels Vereniging te Vlissin gen, zijn 25-jarig ambtsjubileum. In de middag werd de jubilaris op het kantoor van de S.H.V. ontvangen, waarbij hij werd toegesproken door de directeur, de heer K. van Everdingen. Deze bood hem de gebruikelijke en veloppe met inhoud aan, benevens een medaille en een asbak. Vervolgens overhandigde de heer R. Eygelaar de heer van Gelderen een foto van de boulevard bij storm. Na afloop van de huldigingsbijeenkomst bleef men nog enige tyd gzellig onder het genot van een kop koffie met gebak HERVORM D-G EREFORMEERD Verheugd over toenadering. De Classis Zierikzee van de Gere formeerde Kerken heeft zich uitge sproken over de samenwerking tussen de Gereformeerde Kerk van Scharen dijke en de Nederlandse Hervormde Kerk van Eikerzee. De Classis verheugt zich over de blijken van toenadering tussen de bei de plaatselijke kerkgemeenschappen en verklaart, dat wezenlijke kerkely- ke gemeenschap veroorloofd is indien er is een gemeenschappelijk aanvaar den van de normen tot kerk zyn naar de opdracht door Christus gegeven en geopenbaard in de Heilige Schrift, na melijk zuivere bediening van Gods Woord, rechte bediening van de Sa cramenten en handhaving van de tucht. De classis adviseert in gebon denheid aan deze normen voort te Advertentie. waar hij de relatie telefonisch had ge vonden, een kopje koffie nuttigde, wachtte hem een verrassing. De nota, die hem voor het kleintje koffie werd gepresenteerd, bleek aanzienlijk hoger dan voor kleintjes koffie over het al gemeen het geval blijkt te zijn. Z'n telefonisch opgegeven rondje was in ernst aanvaard Dat in deze vier landen met hun hoge levensstandaard (en in vele andere landen van wereld) steeds meer Buisman gevraagd wordt, is wel het bewijs van de goede eigenschappen, n.L dat de koffie lekkerder èn goedkoper wordt door het gebruik van gaan met het zoeken en beleven van gemeenschap met de Nederlands Her vormde Gemeente van Eikerzee. Ten aanzien van de vormgeving blijft de Classis het van primair be lang achten, dat een geregeld con tact plaatsvindt tussen de onderschei den kerkeraden. Voorts beveelt zij aan ook de leden van de gemeenten in dit gesprek te betrekken. Indien de vruchtbaarheid van het gesprek van die aard is, dat de bereid heid tot hat practisch uitvoeren van Christus' opdracht, naar de Schriften, duidelijk blijkt, zo zal, naar het oor deel van de Classis, het in de vrijheid van de plaatselijke kerk liggen, die wegen te bewandelen, welke dienst baar kunnen zjjn tot een sterker bele ven van de gemeenschap des geloofs. De vorm van kanselruil acht de Classis niet doelmatig en niet ge wenst. Wél komt in aanmerking de gemeenschappelijke kerkdienst, mits gezien in het raam van gezamenlijke geloofsgehoorzaamheid *en reikende naar de gezamenlijke viering van het Heilig Avondmaal. Predikanfstractementen De Classis Zierikzee der Gerefor meerde kerken heeft besloten de ker ken te adviseren het minimum predi- kantstractement vast te stellen op f 4500.plus de loonronde van 5 en 6 Over deze zaak werd een depu- taatschap ingesteld, waarin werden benoemd ds. Schuddebeurs van Brou wershaven alsmede de heren Edel- schaap van Bruinisse en Tange van Kamperland. Toneelstuk met de ramp als achtergrond. „Waar leed is, is zegen nabij". Bij de uitgever H. H. Kok Bzn. te Zwolle verscheen een toneelstuk in zes bedrijven, geschreven door J. H. HoeveLandstra en getiteld: „Waar leed is, is zegen nabij". De bedoeling van dit stuk is, zo als de sehryfster in een „woord vooraf" opmerkt, „stil te staan bij de ramp, die op 1 Februari 1953 een deel van ons volk en daardoor geheel ons volk heeft getroffen". De schrijfster zegt verder o.m., dat met dit toneelstuk een „stukje dood gewoon, gezond Hollands gezinsleven- wordt opgevoerd, dat ook nog be staat". Met het begrip „zegen" in de titel is bedoeld dat na veel strijd de innerlijke rust weerkeert in de men senharten. Het stuk behandelt de geschiedenis van een artsengezin, dat evacué's uit het rampgebied opneemt; een ambte naarsgezin, bestaande uit man. vrouw en dochter. De artsenfamilie bestaat uit man, vrouw en twee zoons, terwijl een hulp in de huishouding eveneens een rol speelt in dit toneelstuk. Hoewel de probleemstelling in dit stuk niet diep gaat, is deze in haar algemeenheid aanvaardbaar en kan er een brokje menselijk leven op de Êlanken komen, dat „aanspreekt". 'at zal dan voor eventuele uitvoeren den echter een bijzonder zware op gave worden omdat de schrijfster lang niet altyd vrij blijkt van enige pathos en bepaalde scenes gemakke lijk tot theatraal spel aanleiding ge ven. Bovendien bleef het thema de innerlijke strijd van de geëvacueerde ambtenaar om te kunnen aanvaar den vrij vaag en besteedde de schrijfster daarnaast teveel aandacht aan wat zij in haar „woord vooraf" zelf bijkomstig noemt: de zich tussen de ambtenaarsdochter en de dokters- zoon ontwikkelende liefde. Deze be zwaren kunnen slechts door perfecte regie en goed spelen worden „ver doezeld", hetgeen beslist geen ge ringe opgave is. „Waar leed is. is zegen habij", heeft voorts als bijzonderheid de op gave voor de toeschouwers om na het laatste bedryf het „Wilhelmus" mee te zingen. Dit laatste bedryf behelst een reportage van de sluiting van het laatste dijkgat bij Ouwer- kerlï, waar beide gezinnen naar luis teren. Na de slotzin moet dan het ge zamenlijk gezongen volkslied volgen; een manifestatie, die slechts spon taan zal kunnen geschieden na een meeslepende, volkomen overtuigende opvoering. Of dit stuk hiertoe de mo gelijkheden biedt is zeer twijfelach tig v. B. Uitvoer van peren naar België. Met ingang van vandaag zullen er v/eer peren naar België uitgevoerd mogen worden. Het beschikbare kwan tum is de laatste tijd echter heel wat geslonken. De voorraden bij de kwe kers zijn practisch nihil, daar deze voorzover ze niet verkocht zijn de koelhuizen zijn ingebracht. Middelburg Electro: „Malou van Mont- martre", (18 jr.), 19 en 21,15 uur. Vlissingen Alhambra: „Kiss me Kate" (a.l.), 19 en 21 uur; Luxor: „Messa- lina" (18 jr.), 20 uur. Concertgebouw: Toneelavond Christelijke Besturen bond Vlissingen, 19.45 uur. Goes Grand: „Demonen der diepte" (14 jr.', (cinemascope), 20 uur. Zierikzee Vandaag: Huis van Nassau. 19.30 filmavond Ned. Vereniging tot Bescherming van Dieren. 16.30 jeugd voorstelling. Gemeenteh. 19.30 raads vergadering.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2