I ST.NICOLA ACTIE P. z. c. ST. NICOLAAS DOET INTOCHT OP SCHIMMEL IN MIDDELBURG WALCHEREN VLEUGEL VAN TECHNISCHE SCHOOL SPOEDIG GEREED MARKTBERICHTEN DONDERDAG 18 NOVEMBER 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COXJRANT 1 ZATERDAG 27 NOVEMBER Gemeentebestuur ontvangt kindervriend officieel in Burgerzaal van stadhuis Zaterdag 27 November a.s. zal St. Nicolaas wederom zün traditionele be zoek aan Middelburg brongen. De gryzc bisschop arriyeert per boot van de „Yacht Holidays" om 14 uur aan de Kouaanse Kaai bij de Spjjkerbrug. De rijtoer door de stad zal de grote kindervriend ditmaal te paard maken, waarschijnlijk zoals het ook hoort op een schimmel. Hij zal vergezeld zijn van een vijftal zwarte Pieten. Twee van lien zijn eveneens bereden, de andere drie zullen him nuttige functies te voet verrichten. St» Nicolaas wordt ook thans weer door het gemeentebestuur in de Burgerzaal van het stadhuis ontvangen. Het gehele evenement wordt georganiseerd door het bekende comité van vertegenwoordigers uit de Vereniging „Handelsbelang" de Middelburgse Middenstands Centrale en de verschillende winkelstraten. Herauten zullen de komst van St. Nicolaas aan de Rouaanse Kaai van de boot af kenbaar maken. De Goed heiligman wordt door het comité be- froet. Het Middelburgs Muziekkorps rengt bij de aankomst toepasselijke muziek ten gehore. Een deputatie van de Vereniging „Kinderzorg" ontvangt van de Spaanse gast allerlei heerlijke zaken voor de pupillen. De stoet voor de rijtoer heeft tam boers en hoornblazers in kleurrijke costuums aan het hoofd. Voor het eerst zal het Middelburgs Muziek korps deze optocht opluisteren. De route luidt: Rouaanse Kaai, Beatrix- brug, Rotterdamse Kaai, Dam N.Z., Lange Giststr., St. Pieterstraat, Ba lans, Wagenaarstraat, Korte Noord straat, Noordpoortplein (ziekenhuis), Klein Vlaanderen (Oude Mannen- en Vrouwenhuis), Seisplein, Seisstraat, Kromme Weele, Vlasmarkt, Markt. Bij het gasthuis is er een oponthoud om versnaperingen voor de daar ver pleegde kinderen te overhandigen. En natuurlijk willen de patiëntjes St. Ni colaas door de ramen wel even zien! Ook het Oude Mannen- en Vrouwen huis wordt niet overgeslagen. Be langrijk is voorts, dat de Zwarte Pie ten op de Markt pepernoten voor de jeugd zullen strooien. Middelburgs' gast en zijn gevolg zullen om ongeveer 14.45 uur op de Markt aankomen. By niet al te slecht weer zal St. Nicolaas op het bordes voor hét stadhuis een rede uitspre ken. Ook in de Burgerzaal zal het woord worden gevoerd, namelyk dooi de heilige en door de burgemeester. Het gesprokene zal door middel van luidsprekers buiten te volgen zijn. Om ongeveer 15,15 uur verlaat St. Nicolaas het stadhuis en de Markt weer. Langs de volgende route ver trekt hij naar de Loskade, waar de stoet zijn ontbinding zal vinden: Markt, Gravenstraat, Gortstraat, PI. 1940, Pottenmarkt, Lange Viele, Hout Examens Te Den Haag is geslaagd voor bet examen voor prlvé-secretaresse, mej. M. Meijer, vroeger wonende te Vlis singen, thans te Amsterdam. Dinsdag slaagde in Goes de neer J. P. Sanderse uit Grijpskerke voor het Kruideniers-vakdiploma. Collecten De P.I.T.-collecte bracht te Rit- them 32,01 op. Scheepvaartberichten Te Vlissingen aangekoïhen 16 Nov.: Jan Kreumer van Gent; 17 Nov.: Margaretha van Antwerpen. Van Vlissingen vertrokken 16 Nov.: He len naar Huil, Te Vlissingen gepasseerd naar Antwer pen 16 Nov.: Vlndicat Atque Polit van Rotterdam; Noordland van Zeebrugge; Spica van zee naar Gent; 17 Nov.: E. en A. Scheer van Rotterdam; Mary van Amsterdam. Te Vlissingen gepasseerd van Antwer pen 16 Nov.: Sloterdijk naar Rotterdam; Karimata naar Londen; Borneo naar Goole; Westereems naar Goole; 17 Nov.: Astra naar Londen; Amsteldiep naar Rot terdam. VOETBAL Gabriël Hanot treedt uit Franse T.C. Gabriel Hanot is afgetreden als voorzitter van de Techn. Commisset van de Franse Voetbalbond. Voor dit besluit, dat in Franse voetbalkringen veel opzien heeft gebaard, geeft hij drie redenen op: le de reorganisatie van de Technische Commissie door het bestuur van de Bond zonder dat hij daarin gekend is; 2e het feit dat leden van ae oude commissie, die ja renlang zijn toegewijde medewerkers zyn geweest, niet in de nieuwe zijn opgenomen, en 3e dat het werk van de oude commissie miskend of stelsel matig omlaag gehaald wordt. Hanot heeft jarenlang een grote, om niet te zeggen doorslaggevende in vloed op de samenstelling van het Franse elftal gehad. BILJARTEN Van Hassel en Gabriëls geschorst Het hoofdbestuur van de Belgische Biljartbond heeft de schorsing van 3 maanden bekrachtigd, die door de dis trictscommissie van Antwerpen was opgelegd aan Clement van Hassel we gens inbreuken op een beslissing van bedoelde commissie, die handelde na mens het bestuur. Voorts is René Gabriëls verwezen naar de districtscommissie van Ant werpen, omdat hij getracht had druk uil te oefenen op deze commissie en op -het hoofdbestuur. Gabriëls is ge schorst, totdat hij voor de bevoegde instantie zal zijn verschenen. Admiraal Lord Mountbatten, minis ter van marine, tevens opperbevelheb ber der Britse vlootstrijdkrachten in de Middellandse Zee, zal een officieel bezoek aan Cairo brengen, waarbij hij „belangrijke besprekingen" zal voe ren met premier luitenant-kolonel Nasser. In Groot-Brittannië is de „Flying Saucers Ltd" opgericht met een ka pitaal van 100 pond sterling. (Onge veer 1000 gulden). Het doel van deze maatschappij is „het ontvangen, ver zamelen en verspreiden van gegevens over vliegende schotels en andere on bekende vliegende voorwerpen". tuinen, Seisdam, Penninghoeksingel, St. Antheunisstraat, Lange Noord straat, Markt, Nieuwe Burg, Groen markt, Korte Burg, Balans, St. Pie terstraat, Lange Giststraat, Dam, Korte Delft, Lange Delft, Markt (ron dom), Lange Delït, Segeerstraat, Sta tionstraat. Het comité verwacht, dat die mid dag weer vele Walcherenaren in Mid delburg op de been zullen zijn. In dat verband werden de zakenlieden ver zocht hun bijdrage te leveren, in de vorm van het inrichten van bijzonder attractieve étalages, die de kopers zullen lokken. Ontvangst en rijtoer zyn vóór 16 uur afgelopen. Ook 's avonds zullen zoals bekend vele zaken geo pend zijn. Tenslotte verzoekt het co mité degenen, die langs de genoemde routes wonen, hun vlaggen uit te wil len steken ter verhoging van het feestelyk aspect van de stad op deze dag. Opening „Vlissingse brug" in Middelburg wordt feest Burgemeester Bolkestein zal 4 December lint doorknippen De werkzaamheden aan de nieuwe Vlissingse brug in Middelburg maken zeer snelle vorderingen. Zaterdag 4 December zal de brug officieel inge- brUik genomen worden. Daarbij zal burgemeester mr dr N. Bolkestein een lint doorknippen. Aanvankelijk lag het in de bedoe ling de brug zonder meer voor het verkeer toegankelijk te stellen. Maar de bewoners van ae omliggende stra ten, georganiseerd in de buurtvereni ging „De vlissingse Brug" dachten er ander over. Behalve het feit, dat de nieuwe brug een belangrijke schakel in het verkeer met Vlissingen vormt, is zij voor hen ook van zeer grote be tekenis en vormt zij het centrale punt van deze wijk. Besloten werd dan ook de naam van de vereniging eer aan te doen door de fraaie brug te eren met een programma van feestelijkheden. Het geheel begint met de plechtige ope ning. Vóórdat de burgemeester de of ficiële handeling verricht, zal hij wor den toegezongen door een koortje sa mengesteld uit buurtkinderen. Bij de brug zal een muziektent wor den opgetrokken, waar van 14.30- 15.30 en van 20-22 uur concerten wor den gegeven. Bovendien komt er bij de brug een tent, waarin een „piere ment zal spelen. Van 14 uur to mid dernacht zal men op de tonen van dit orgel kunnen dansen. Om de feest vreugde nog meer te accentueren zal op het Vlissings Wagenplein en om geving, in de onmiddellijke nabijheid van de brug een bescheiden „luna park" verrijzen. Daar zullen o.a. een draaimolen, een schiettent, kramen met heerlijkheden en andere kermis achtige zaken kunnen worden aange troffen. Vlissingen Geslaagde balletuitvoering door Modern Klassiek" De balletcursus „Modern Klassiek" van mevrouw G. M. SoesmanHuf- fenreuter gaf Woensdagavond de eerste openbare les in het Concertge bouw te Vlissingen. Het «geboden pro gramma was in het algemeen van zeer goed gehalte en werd door he* in groten getale opgekomen publiek bui tengewoon geapprecieerd. De jongste leerlingen openden de avond met een demonstratie van de allereerste schreden op het pad der balletkunst: enkele vrije oefeningen, die er op gericht zijn, het muzikaal gevoel te ontwikkelen. Een walsje van Strauss, een gavotte en een ma zurka, die hierna door de kleintjes voor het voetlicht werden gebracht, oogstten eveneens grote bijval. Nadat het Domburgs Ballet een Hongaarse dans had uitgevoerd, werd een aantal zeer fraaie vrije oefenin- ;en gebracht, waarvan een uitste kend uitgevoerde pas de deux tegen een achtergrond van oefeningen aan de barre een zeer goede indruk maak te. Na de pauze werd een aantal dan sen uitgevoerd, waarvan dc choreo grafie geheel zelf was verzorgd. Een aardig humoristisch stukje in dit programma-gedeelte was het optre den van „De Vrolijke Boertjes", een viertal zeer jeugdige ballerina's. De harpsoliste Ingrid van Staa trad vervolgens op met „Rouet" en„ Chant sags Paroles" van Hasselmann: een tweetal goed gespeelde en evenals de hierna volgende „Romance" gemak kelijk aansprekende werkjes, die te recht een hartelijk applaus ontvingen. Fraaie effecten door dans, costu mes en verlichting werden bereikt bij de twee tamboerijndansen: de „Bayadère" van Popy en de „Danse Créole" van Chaminade, die door de Domburgse groep werden uitgevoerd. Ook de Vlissingse dames leverden een zeer goede prestatie met hun uitbeel ding van de „Valse Brillante" van Chopin. Eveneens op muziek van Chopin dansten mevrouw Soesman's twee assistenten het ballet „Les Feuilles Mortes": ongetwijfeld het hoogtepunt van het programma door de uiterst beheerste bewegingen en het verbijs terende gemak, waarmee werd ge danst. Met een mimische nimfendans werd deze avond, die op hoog peil stond en wellicht voor de toekomst een belofte in zich houdt voor een Zeeuws Ballet, besloten. Aan mevrouw Soesman werden terecht bloemen aange boden. Openbare leeszaal. Het boekenbezit van de Openbare Leeszaal te Vlissingen werd uitge breid met de volgende werken: Bomans: Buitelingen; Van Eem- landt: Schatgravers aan de Amstel; Gordon: Dokter worden is niet moei lijk; Lehmann: De echo van het hart; Querlin en Moguy: Kinderen der lief de- Van der Schelde: Wolken over vlasland; Spring: Ochtendgloren in avondrood; Wright: De buitenstaan der; Steen: Anna Fitzalan; Lartho- mas: Ceux qui marchent prés de nous; Brickhill: Dan maar zo!; Von Horn- stein: Anderen moeten blijven; Van der Wiele: Onder Omoo's zeilen; Zo zit 't, emigratie naar Canada; De Fli- nes en Klinkert jr: Practisch werken op kantoor; Den Beer Poortugael: De marechaussee grijpt in; Wolf en Wolff: Hoofdpijn; Petersen: Wegwy- zer in kleuterland; Jessen: Raffia; Regina breimode 1954'55; Sareis van Ryn: Ik kan huishouden; Dijk stra: Methodisch timmeren; Weyde Metselen; Harterink en Van der Steen; Practische electrïciteitsleer, deel 4; Peppink en Swanenburg: Au to-encyclopedie; Bakker: S.O.S. va ren!; Schip en werf 1953. GEVONDEN VOORWERPEN. Bij de politie in Vlissingen zijn inlich tingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: 2 mantelceintuurs, passer, herenrijwiel, visfuik, portemon- r.aie, knipbeursje, gehaakte barret, snoer gitten koralen, schoudertas, rozenkrans, kinderschoentje, muntbiljet, kerkboek, 3 kinderwantjes, beeldje, hulssleutel, speelbal, mes met schede, leren handbal. 2 dameswanten, kinderbril, capuchon, alpinomuts, afzettingsplanken, portemon nee kinderschoentje, kinderwant en da meshandschoen. Vergadering P.v.d.A. Dinsdagavond hield de afdeling Vlissingen van de Party van de Ar beid een huishoudelyke vergadering in de zaal van de A.N.M.B. en behan delde de beschrijvingsbrief voor de a.s. Zaterdag te Goes te houden ge westelijke vergadering. De heer L. Elaas werd aangewezen als afge vaardigde naar de gewestelyke ver gadering. Uitvoerig hield men zich bezig met een voorstel van de afdeling Terneu- zen. Deze afdeling stelt namelijk voor het partijbestuur te verzoeken er bij de Kamerfractie op aan te dringen de loon- en salarispolitiek zodanig te wijzigen, dat bij een eventueel vol gende verhoging de lonen en salaris sen niet verder worden uiteengerukt. De afdeling wil het percentage der verhogingen dan niet gelijk gesteld zien en een maximum zien vastge steld. Volgens de afdeling doet de huidige politiek afbreuk aan de door oud-minister P. Lieftinck gevoerde. Op de gewestelijke vergadering zal "het woord worden gevoerd door de algemeen secretaris, de heer F. Al- brechts, en mr. J. A. W. Burger. Na de behandeling van de beschry- vyingsbrief werd een zaalforum ge houden, waarbij verschillende ac tuele Vlissingse zaken ter sprake kwamen. Boeiende causerie over de zeesleepvaart Voor het departement Vlissingen van de Maatschappij tot Nut van het Alge meen sprak Woensdagavond in de overbezette koffiekamer van het „Con certgebouw" de heer J. Verhage uit Rotterdam over de Nederlandse zee- sieepvaart en wel in het bijzonder over de grootste zeesleepboot ter wereld, de welbekende „Zwarte Zee". In een van het begin tot het einde boeiende causerie schetste de heer Verhage het leven aan boord en de dikwijls schier bovenmenselijke pogingen, die in het werk worden gesteld om een in nood verkerend schip nog te bergen. Enor me windkrachten en huizenhoge gol ven trotserend, gaan de moedige zee lieden met hun schepen door de oceaan om redding te brengen. Maar wanneer de in nood verkerende boot is be reikt, begint het eigenlijke werk pas; het overbrengen van de zware sleep tros en het trachten om met het stuur loze schip in de woedende golven te manoeuvreren. Spreker kende dit enerverende leven uit eigen ervaring Na de pauze werd een aantal licht beelden vertoond, welke een indruk gaven van de veelal moeilijke om- srandigheden, waaronder het werk rr.oct geschieden en alles op conditie: ,.No cure no pay" (geen berging geen betaling). Uitvoerig stond spre ker daarna nog stil bij het kustred- dmgswezen, waarvan hij met grote lof sprak. Over de ophef welke is ge maakt over de mislukte bergingspo ging van de „Flying Enterprise" was de heer Verhage niet bijzonder te spreken. Woorden van waardering sprak hij over de bij Hoek van Hol land verdronken redder Arend Brink man, die hij onvervangbaar noemde. „Maar hier waren geen helicopters, geldprijzen of onderscheidingen, zoals bij de ontvangst van kapitein Carl- sen", aldus de heer Verhage. De voorzitter van het Vlissingse Nutsdepartement, de heer W. M. van Aller, sprak bij de aanvang van deze avond een kort openingswoord en dankte na deze buitengewoon interes sante en leerzame causerie de heer "Verhage voor zijn uitstekende dracht. Arnemuiden Verkiezing ambtsdragers In de Geref. Kerk te Arnemuiden werden gekozen tot ouderlingen de Middelburg Ringavond C.J.V.F. In het gymnastieklokaal van de Vereniging „Kindyzorg" te Middel burg werd Woensdagavond een ring avond van de C.J.V.F. op Walcheren gehouden, die onder leiding stond van mej. Theunissen uit Middelburg. De bijeenkomst, die geheel in het teken van de Wereldbondgebedsweek stond, werd begonnen met een liturgie, waarin gebeden werd, zoals dit deze week door alle meisjes van de clubs, georganiseerd in YMCA-verband, over de gehele wereld wordt gedaan. Mevrouw E. Hornstra uit Souburg en wika De Vlieger uit Goes hielden vervolgens eeri samenspraak, waarin naar voren kwam welk werk de Young Womens Christian Association verricht en hoe zy dit doet. Besloten werd met het zg. „Wereldbondsspel". Voor dit spel, een opdrachtenspel, werden de meisjes in groepen ver deeld, die elk de naam van een be- Saald land kregen. De bedoeling was, at zij als buitenlanders Nederland bezochten. Allerlei opdrachten, zoals het maken van een reis door Neder land en het opsporen van de plaats, waar verschillende bezienswaardighe den waren gelegen, werden daarbij vervuld. Aan dit spel werd met groot enthousiasme deelgenomen. Vrouwendag" P. v. d. A. De Middelburgse Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid hield Woensdagavond in gebouw „De Gou den Poorte" de jaarlijkse „Vrouwen dag". De voorzitster, mevrouw Van F.oo-Biezen, kon in haar welkomst woord een groot aantal leden verwel komen. De spreekster van deze avond was mej. Too Janssen uit Den Bosch, die onder de titel „Van oorsprong ver scheiden maar één in ons doel" een causerie hield, waarin vooral de door braakgedachte naar voren werd ge bracht. Spreekster roerde het mande ment der bisschoppen aan en gaf een overzicht van de politieke toestand in Nederland. Zij betoogde, dat het man dement in de P. v. d. A. spanningen had opgewekt. De verkiezingen van 1956 zullen naar haar mening eerst de beslissing voor de doorbraak bren gen. Tenslotte verklaarde zij nadruk kelijk, dat de vrouwen een groot aan deel in de strijd voor de doorbraak kunnen hebben, indien zij zich daar van bewust zijn. Na de pauze werd het spel „De gro te toekomst", gebaseerd op de door braakgedachte, van Ton Oosterhuis, opgevoerd. Dit werd met grote aan dacht gevolgd. Mevrouw F. Schuite- ma-Vader verleende medewerking aan het programma in de vorm van enkele declamaties. heren N. J. Elenbaas en K. Sanderse. Tot diaken werd gekozen de heer L. Baaijens Jzn. St. Laurens Gekozenen Tot ouderling van de Geref. Kerk te St. Laurens in de vacature-G. F. Weeda werd gekozen de heer J. Koole Mz. en tot diaken in de vacature-E. P. Davidse, de heer J. Roode. Zoutelande COLLECTE Dc Klaprooscollecte heeft te Zoute lande 30,44 opgebracht. Officiële publicaties VLISSINGEN. DRANKWET. VERZOEKE OM VERGUNNING VERLOF B. B. en W. van Vlissingen, gelet op ar tikel 38 der Drankwet, doen te weten, dat bij hen is ingekomen een verzoek van de afdeling Vlissingen van de Ne derlandse bond „Maarten Luther", om verlof tot de verkoop van alcohol-vrije drank (verlof B) voor gebruik ter plaat se van verkoop voor de beneden- en bovenlocaliteit van het perceel 'Groene- wojud No. 58; dat vanaf heden gedurende twee we ken tegen het verlenen van het gevraag de verlof schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend bij B. en W. voor noemd. Vlissingen, 16 November 1954. VLISSINGEN. BEKENDMAKING. Proefalarm. Het hoofd Bescherming Bevolking van de gemeente Vlissingen maakt bekend, dat op 19, 20 en 22 November a.s. met de in deze gemeente opgestelde sirenes proef-gedraaid zal worden. Tevens wordt bekend gemaakt, dat ge noemde sirenes in den vervolge op de laatste Zaterdag van elke maand zullen worden geprobeerd. l!lllll!4fcllllllllAIIIIIIHAll!tillI*yillllll4 fcitllllll^fc illll!l!AI)lllltl4*llllllll4Bi 4 van de milium Aiiiiiiii milium Aiiiiiiii a wiiiiiiiiwiiiiiiiiwiiiiiiiiwiih «r Ook dit jaar brengen wij weer een serie populaire kindervoorstellingen. De data der voorstellingen zyn voorlopig als volgt vastgesteld: GOES: Zaterdag 4 December in „De Pr* is van Oranje". MIDDELBURG Woensdag 8 December in het Schut tershof. VLISSINGEN: Zaterdag 11 December in het Concertge bouw. De toegangsbewyzen voor de voorstellingen zyn te ver- krygen door inlevering van bonnen, welke worden uit gegeven door winkeliers, die in de P.Z.C. adverteren en aan deze actie meedoen. By aankoop van een bedrag van minstens J 1,— krijgt men een bon. Het bestede bedrag wordt naar beneden afgerond op hele guldens en per aan koop worden maximaal bonnen verstrekt voor 20. Iedere winkelier, die aan deze St. Nicolaas-actle mee doet, maakt dit bekend door middel van een raambiljet. Voor 10,— aan bonnen wordt op nader bekend te maken tydstippen een toegangsbewys uitgereikt tegen betaling van een dubbeltje. Alle aldus te ontvangen dubbeltjes zullen ten goede komen aan een Zeeuws liefdadig doeL In Goes worden de bonnen door de win keliers uitgereikt van 22 November tot en met 2 December. In Middelburg en Vlissingen van 24 No vember tot en met 4 December. LET EN DEZE PERIODE DUS VOORAL OP ONZE ADVERTENTIE-PAGINA'S. riiiiliiiwiiiiiiiiwniiiiiiwiiiiiiii* riiiiiiiiwiiiiiiiiviiiiiiiiwiiiiiiiiwiiinui* IN FEBRUARI IN GEBRUIK Ook leerlingen bouwen mee Onvoorziene tegenslagen niet mee gerekend zal in Februari de nieuwe vleugel van de technische school in Zierikzee in gebruik worden genomen. Onmiddellyk daarna begint men met de verbouwing van de nu in gebruik zynde school, zodat binnen een jaar Zierikzee zal beschikken over een VEILING BERGEN OP ZOOM 17 Nov. Sla 4—9. Andijvie 8—16. Bloem kool AA 62—66, A 28—60. B 27—38, C 16 —27. Bospeen 11—24. Waspeen 18—29. Prei 17—24. Kroten 18. Sav. kool 1017. Sprui ten A 40—64, B 16—23. Rode kool 19—23. Witte kool 6—13. Boerenkool 9—13. Witlof 2050. Kas snijbonen 1.741.92. Kas-toma- ten 45—85. Appelen. Cox' Orange 30—63. Sterappe len 11—22. Jonathan 16—21. Goudreinette 17—27. Gl. v. Holland 22—28. Zoete Erm- geard 2133. Golden Delicious 29—35. Peren. Zw. wijnpeer 21—27. Comtesse de Paris 25—32. EIERMARKT GOES Bericht handelaren 17 Nov. Kippeneieren 15 ct. Poelje-eieren 10 ct. Eendeneieren 8 ct. Kalkoeneieren 15 ct. Ganzeneieren 15 ct. VEILING GOES 17 Nov. Groenten: Bloemkool A 1 40— 49, A II 37—47. B I 30—33, C H 17—18, afw. 12—44. Tomaten A 136. Spruiten A 1 43—45, A II 30—34, B I 28. Kropsla A II 8, B I 4—9. Gr. Sav. kool 7—15. Rode kool 7—15. Gele Sav. kool 8. Boerenkool 6:50 10. Kroten 23. Uien 3—8. Prei 15—19. An- diivie 8—19. Veldsla 33—41. Boswortelen 25—30. Wortelen per kg 28. Peen 12—16 Koolrapen 25. Knolselderij 1.5011. VEILING MIDDELBURG 17 Nov. Aardappelen: Bintjes Drielin gen 4 Blauwe Eigenheimers 11.80. Meer- landers 7.40. Bintjes 7.40—8.40. Koopmans Blauwe Driel. 5. Appels: Cox' Orange Pippin I 4959, K 4718. Goudreinetten I 25, H U, K 12— 19. Jonathan I 12—26. K 4—19. II 9. Peren: Zw. Wijnpeer K 7. Br. Alex Lucas K 17. Kleipeer I 13—23. Gieser Wil- demann K 23. Druiven: Frankenthalers 82—101. Black Ahcante 118. Tomaten C 20—45, AB 41, CC 20. Groenten: Bloemkool A 2256, B 17— 34, C 9—19. Sav. kool 14—20. Rode kool 8—18. Witte kool 15. Andijvie 6—17. Bos- kroten 619. Kroten per kg 12—28. Bos peen 1731. Waspeen 1537. Uien per kg 6—21. Spruiten 26—64. Witlof 26—63. Sla 4—11. Prei 8—16. Boerenkool 10—13. Breekpeen 10—14. Rapen per kg 2—8. Veldsla 11—31. Bosrapen 4—18. VELING KAPELLE-BIEZELIN'GE 17 Nov. Industrie- en Exportveiling: Appelen en peren: Goudreinette AAA 28.40, A 24.20, BC 16.60, I gr. 22.60—24, I fijn 15.40—15.90, II 8.70 K 13—14.99 fabr. 7.90—8.30 hagel 6.80. Jonathan A 30.95, B 26.60, C 21.90. I er. 22.70—22.90, 1 fijn 22.40 —22.50. I 20.0520.50, H 10.50—11.90, K 11.60—12.60, fabr. 3.80—S.10, hagel 3.20— 3.30. Cox Orange Pippin AA 49.60—61.50, A 45.20, B 46.50, C 29.10, I gr. 40—56.60, I fijn 31,40—47.50, I 17—22.20, H 5.60, K 28— 28.60, fabr. 8.70. Sterappelen BC 21.70, I gr. 24.30, I fijn 21.10—22.30, H 4.50 fabr. 3.40—3.70. Glorie van Holland 1 18.70- 19.20. Brab. Bellefleur I 9.90. II 3.40, fabr 3.30. Comtesse de Paris I gr. 30.45, I fijn 23.5024.30, II 5.10—6.50, K 15.60—16.90, fabr. 4.404.80, I gr. rijp 31.40, I fijn rijp 26.90. Jodenpeer I gr. 13.50, I fijn 8.60 Zw. wijnpeer K 10.60,- fabr. 5.10. St. Rémy I gr. 16.20, I fijn 17.10, H 12.70, K 10.25. fabr, 7.30, hagel 6.20. Zure kroetappelen 3.20. Bramen 40.50. Verpakt fruit: Jonathan AA 31, A 28— 30, B 25, C 19 I 25—28. Goudreinette I 25 —27. Gewone veiling: Zoete Ermgaard 10— 30. Sterappel 411, Golden Delicious 5— 12. Pomme de Orange 1836, Nouv. Pol- teau 3 7la, Zw. wijnpeer 511, Zoele Holaert 11, Gieser Wildemann 831, Cam- pagnezoet 7—17, Zoete Bloemee 1014, Mispels 14, Em. d'Heijst 1424, Kleipeer 515. Br. d'Anjou 9—-25, Br. Alex Lucas 13—17. Franse Reinette 7—14, Pr. Noble 716, Wlnterrietpeer 513, Notarisappel 1016, Gron. Kroon 915, Lunterse Pip pin 12. Groenten: Aardappelen 7—8 Witte kool 8—13 Andijvie 9—13, Rode kool 12—76. Sav. kool 8—13, Bloemkool 9—38. Veld6la 25. Sprultkool 37J5, Uien 1011, Knol selderij 4'/2—10. Kropsla 5tó. Prei 19—21. Witlof 52, Tomaten 40—63. EIERMIJN De A.V31. eiercommissie heeft de con sumptieprijs voor eieren vanaf Vrijdag 19 November as. als volgt vastgesteld: Frijsklasse I 0.22, prijsklasse H 0.21, prijs klasse III 0.20. prijsklasse IV 0.19. VEILING VEERE 17 Nov. Export garnalen, aanvoer i819, prijs per kg 68—1.34. Schar 178. 52—59. Bot 227 46—59. Wijting 136. 38—58. Middel tong 19, 2.37—3.27. Rog 37, 51—68. der modernste ambachtsscholen van het land. Er is dan ook geen moeite gespaard de school die accommodatie te geven, welke by de ontwikkeling van het te genwoordige onderwys noodzakelijk is. Het is te begrypen dat in de nieuwe school niets is nagelaten de leerlingen op de meest doelmatige wyze in het door hen gekozen vak op te leiden. De nieuwe werkplaats voor de machinale houtbewerking heeft een grootte van 26.7 by 10 meter. De auto-monteurs zullen over een ver- blyf met dezelfde afmetingen kunnen beschikken. Belangrijk voor een gebied waar de landbouw hoofdmiddel van bestaan is, zijn de nieuwe leervakken in tractor- herstel en onderhoud van landbouw werktuigen. De bankwerkerij zal eveneens in het nieuwe gebouw wor den ondegebracht met de lokalen, speciaal voor theorie-lessen ingericht. Ook de ontspanning is niet verge ten. Een overblijflokaal, waar alle leerlingen een plaats kunnen vinden kan als aula en desgewenst als film lokaal dienst doen. Een grote garde robe is naast de entrée geprojecteerd. Voor het fietsenprobleem is een apar te oplossing gevonden: de stalling is ondergronds en zal plaats bieden aan tweehonderd rywielen. Dat de archi tect zyn jongensjaren niet vergeten is blijkt wel uit de steile helling naar de fietsenbewaarplaats, welke mede dank zij een hek de jeugd belet ge- vaarlyke fiets-experimenten te onder nemen. De leerlingen zelf leveren ook him aandeel in ae bouw. Balustrade's, trapleuningen en hekwerk worden on der contróle van hun leraren in de school zelf gemaakt. De directeur, de heer W. Hack, zei- de ons er naar te streven dat op de school niet alleen de nodige vakkennis wordt bygebracht, maar de leerling ook vertrouwd zal raken met de pro blemen welke de maatschappij stelt. Sociale wetgeving, staatsinrichting en verkeersonaerwys zyn leervakken, waaraan de directie hoge waarde hecht. Er wordt wel eens geklaagd dat buiten hun wil leerlingen van een am bachtsschool een bepaalde „werk- stand" innemen. Nog meer zal na Fe bruari aandacht wc-den besteed aan gymnastiek om de lichaamshouding te verbeteren. Zo wachten directie en leerlingen met ongeduld op het voorjaar van 55. Eén probleem Ls er nog, nl. een ge schikte naam voor de school. Ook de ze zal ongetwijfeld gevonden worden en onder die naam zal de technische school in Zierikzee nog grotere be kendheid krijgen op Schouwen-Dnive- land, niet het minst door zijn moder ne outillage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 15