Minister Van de Kieft: Polynorm heeft afgedaan Hebt U vandaag Uw DAVITAMON^al gehad? PRIJZENBESCHIKKING NIET GELDIG VOOR VRIJE BEROEPEN RONDVAARTBEDRÏJF KRIJGT 1000.- SCHADEVERGOEDING NIEUWS IN EEN I0TED0P - Chefarine PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 17 NOVEMBER 1954 KAMER BESPREEKT BEGROTING VAly FIN ANCIEN. Dure grond voor nieuiv ministerie gebouw (Van onze parlementaire redacteur) Twee keer reeds hebben de vroede dames en heren in de Tweede Kamer zich in het op de derde Dinsdag van September begonnen nieuwe rijkszit tingsjaar bezig gehouden met 's rijks financiën. De eerste keer tijdens de algemene politieke beschouwingen naar aanleiding van de begroting voor 1955, de tweede keer vorige week, bij de algemene financiële beschouwin gen. Die laatste keer is de hoofdschotel opgepeuzeld. Er waren nog slechts kruimpjes overgebleven. Met de verorbering daarvan hield de Kamer zich Dinsdag bezig. Aan de orde was namelijk het hoofdstuk financiën van de begroting voor 1955. Verscheidenen afgevaardigden pikten eerst de belas tingkorreltjes weg. De regering heeft wat dit betreft een voedzaam maal beloofd, als de algehele herziening der belastingen aan de orde komt. Veel vertrouwen in de samenstelling daarvan bleken de heren Janssen (K. V.P.) en Weiter (K.N.P.) echter niet te hebben. Eerstgenoemde voelde het als een bezwaar, dat de belastingwet geving zich steeds meer verwijdert van de maatschappelijke ontwikke ling en niet meer op de sociale en eco nomische omstandigheden past. Sombere profetie De nieuwe belastingwetgeving zal zeker niet vóór 1 Januari 1957 inge voerd kunnen worden, profeteerde hij somber. Is het niet mogelijk vroeg hg eerst de materiele verbeteringen in te voeren en pas daarna het belasting recht en de structuur vast te leggen In pessimisme werd hij overtroffen door de heer Welter, die er over klaagde, dat alle verbeteringen wor den verschoven naar een vage en on zekere toekomst. Hij vond dat men wel een onverbeterlijke optimist moet zyn om te geloven, dat de herziening nog in deze zittingsperiode haar be slag krijgt. De overige sprekers be wogen zich op het stuk van de belas tingen langs allerlei detailpunten. De heer Peschar (P.v.d.A.) ver zocht de minister vrijstelling van om zetbelasting o,m. voor rusthuizen. De heer v. d. Heuvel (A.R.) drong aan op een verlaging van de omzetbelas ting uiterlijk 1 Juli 1955. De heer Van Leeuwen (V.V.D.) gaf allerlei nuttige suggesties voor de algehele herzie- ning der belastingen. De heer Van Leeuwen, sprekende over Polynorm, zeide dat de vraag rijst of niet een concurrentie wordt uitgeoefend, die unfair is. Stopzetting van dit ongeluksbedrijf zou geen ramp zijn, aldus de heer Van Leeu wen. Wat de herstelbank aangaat, vroe gen de heren v. d. Heuvel (AR), v. d. Heuvel (VVD) en Janssen (KVP). zich af of zij bestaansrecht behoort te heb ben. Haar taak bestaat thans nog in 't verstrekken van lang lopende credie- ten, een taak, die naar de mening van deze heren door andere banken overgenomen zou kunnen worden. Al leen de heer v. d; Wetering (CH) had respect voor de herstelbank en vooral voor de directie. Eveneens was dit lid ten aanzien van de aankoop van grond op de hoek van de Korte Voor hout en de Prinsessengracht in Den Haag, voor een nieuw gebouw van het ministerie van financiën. Het is een geschikte plaats vond hij. Aan dit laatste twijfelde de heer Ritmeester (VVD) nief, maar het beviel hem aller minst, dat buitensporig hoge bedra gen uitgegeven moeten worden voor de aankoop van de grond en dat er zelfs een ziekenhuis voor kraamvrou wen voor moet worden afgebroken. Daarom oefende hij scherpe critiek, waarbij hij de heer Gortzak CPN) aan zijn zijde vond. Als de afbraak van het ziekenhuis nog enige jaren op zich laat wachten dan kan de heer Peschar (PvdA) zich daarmede echter wel verenigen. De heren Vondeling (PvdA), Van Leeuwen (VVD) en Engelbertink (K- VP) klaagden' over de achterstand bij het kadaster, over het gebrek aan per soneel bij deze dienst, over de lange DAMMEN „De Schelde"Vlissingen 111 eindigde in 10-10. De Schelde" en Vlissingen III- P. van Vlijmen-Joh. Luwema 2—0; 2. P. ThenuJ. R^kse 2—0, 3. P. Tuasuun—L. Paans 0—2^4- J- TConneianE. L. Verschoor 2O, R afsch—N: Schot 0—2; 6. H. Kip— G. Meerman 0—2; 7. A^KerKhof - Kole 2—0; 8. J. Prevoost—C. de Jon ee 0' 9. W. J- Engberts—Joh. f,ere 0—2; 10. J. van Vlgmen—J. G8,!Se Schelde" startte goed door tegen Vlissingen III een gelijk spel af te dwingen (10—10). T D.O.S. H en Kapelle II. 1- L. Openneer—C. y. d. Vliet 1—1, 2. J. de Kraker—J. C. van Liere2^,3; j. v. d. Laan-A Hoogstrate 2—0, 4. W. Openneer- G. de Rgdei 0—2, 5. J. M. (Ie Longte—H. v. d. Vrie 2—0; 6. M. de Heer—A. Bruinoge 1 1- 7. J. KorevaarG. Leboeker 1 —1; 8. H. Blok—N.N. 1—1; 9. G- P- BlommersG. van Neuren 1—1; 1U- W. BongersJ. van Braam 2 0. Deze wedstrijd werd gewonnen door D.O.S. II met 13—7. Persoonlijke wedstrijden. In de voorwedstrgdeii om het kam pioenschap van Zeeland werden de volgende wedstrijden gespeeld, waar van de uitslagen luiden: Hoofdklasse: G. Blom—J. Blom 2 —0- D. Davidse—N. Corstanje 0—2; W. Heydra H. de Vlieger 2—4>;N. CorstanjeW. Heydra 0—2; L. Da vidse—D. Davidse 11; L. Davidse G. Blom 2-0; J. BlomH. de Vlieger 2—0; W. He.dra; L. Davi^e^W. Heydra 0—2; G. Blom—D. Davidse 02. le klas: C. van Damme—P. van Boven 2—0; W. Kootstra—N. Schot 2—0; P. van Sorge Wz.—I. Vinke 2—0; C. Stange—I. Vinke 1—1; G. van DammeJ. de Neef 2—0, W. Kootstra—C. van Overloop 1—1; P- van Sorge Wz.-C. Blankenburgh 2 —0; J. IngelseH. Overtveld 1—1; P. van BovenJ. Ingelse 2—0; J. O. Walraven—C. van Damme 0—2; G. van OverloopC. Stange 02; I. Vinke N. Schot 2 0. Breda 2 behaalde een kleine zege op de Cadetten, Were Di stuurde net bezoekende Zwart-Wit 3 met een 4-0 nederlaag naar huis, terwijl Middel burg in Breda met het kleinst moge lijke verschil van Zwart-Wit 2 verloor. Deze uitslagen brachten geen wijzi gingen aan de top en in de staart van de ranglijst. In de middengroep vol trokken zich enkele verschuivingen. De stand luidt nu* Lijdt Faas Wilkes aan gewrichtsrheumatiek Onze landgenoot Faas Wilkes, die in de Spaanse eerste divisie club ..Va lencia" speelt, heeft 'n operatie moe ten ondergaan. Dit chirurgisch ingrij pen heeft nien nodig geacht, omdat zich bij de Nederlander symptomen van gewrichtsrheumatiek voordeden, hetgeen een vermindering van licha melijke capaciteiten tot resultaat had. Men mag aannemen, dat Wilkes voor lopig niet zal kunnen deelnemen aan de competitiewedstrijden. Spartak door Wolverhampton Wanderers verslagen Einduitslag A0 De Engelse League kampioenen, de Wolverhampton Wanderers, behaal den voor ruim 57.000 toeschouwers 'n 4-0 overwinning op Spartak, de ploeg uit Moskou, die de vorige week Arse nal met 21 had verslagen. MOTORSPORT Oriënteringsrit „De Zeeuwen De motorclub „De Zeeuwen" te Middelburg hield een geslaagde ori ënteringsrit door Walcheren over een afstand van 75 km. Er startten 21 deelnemers, één daarvan viel door pech uit. De uitslag luidde: 1. W. Janse, 8 strp.; 2. A. Bouwens, 15 strp.; 3.JP. Kodde, 4. L. de Klerk, 5. J. Wattel, allen 23 strp.; 6. A. Joos- se, 27 strp.; 7. J. Vogel, 28 strp.; 8. P. den Hollander, 29 strp.; 9. J. Maas, 32 strp.; 10. M. de Pagter, 39 strp.; 11. T. Walhout, 59 strp.; 12. A. Houterman, 62 strp.; 13. J. de Rvcke, 193 strp.; 14. J. Lippens, 196 strp.; 15. S. Jongepier, 204 strp.; 16. J. Crucq, 220 strp.; 17. J. Moens, 18. Jos. Markusse, beiden 228 strp.; 19. A. Huyssen, 289 strp.; 20. C. Ringel- berg, $01 strp. Rit „M.A.C. Inter Scaldes". De MAC Inter Scaldes hield zijn laatste rit voor het clubkampioen schap. Het was een oriënteringsrit door Zuid-Beveland over een afstand van bijna 70 Ion. De voorgeschreven gemiddelde snelheid bedroeg voor alle categorieën 36 km per uur. Start en finish waren bij hotel „Tivoli" te Goes en de elf deelnemers kwamen allen aan de finish. De uitslagen wa in: Autoklasse: 1. J. v. d. Broek, Goes, 24 strafpunten; 2. J. Leys, Kapelle, 28; 3. mevrouw N. M. de Dreu Sohier, Goes, 60; 4. W. v. d. Broek, Goes, 132; 5. H. Pik, Goes, 164. Duoklasse: 1. M. Ganseman, Ka pelle, 60; 2. F. Weststrate, Katten- dijke, 426. Soloklasse: 1. A. Eversdijk, Goes, 115. Niet-leden: 1. Van Djjke, 's-Heer Arendskerke 6; 2. Gebraad, Katten- dyke, 20; 3. J. Bleuzé, Goes, 336. duur van vacatures en vooral over te geringe aandacht voor de landmeters, van wie een goede uitvoering van de ruilverkaveling in aanzienlijke mate afhangt. Minister aan het woord Minister Van de Kieft verklaarde tijdens de avondzitting dat voor de Herstelbank nog ruim plaats is, ook ten aanzien van de exportbevordering. De langlopende credieten, die de Bank geeft, worden door geen andere in stelling begeerd. Het ïs juist, aldus de minister, dat by Polynorm belangrijke verliezen zijn geleden. De minister verklaarde er op bedacht te zijn het bedrf f af te stoten. De moeilijkheden zijn ontstaan doordat men zich specialiseerde op artikelen, die slechts nu en dan grote vraag ondervonden. Van verhoging der credieten is geen sprake meer ge weest en ze zullen ook niet meer wor den verleend. Of de overheid een financieringsin stituut zou kunnen stimuleren in ver maken en of de staat een garantie zou kunnen verlenen zijn vragen waarop de minister zeide thans geen antwoord te kunnen geven. Hy zal daarover overleg plegen met de mi nister van economische zaken en de staatssecretaris voor de middenstand. Het tempo van de afwikkeling van oorlogsschade hangt vaak af van de gedupeerde, die met de wederopbouw moet beginnen. De minister zegde toe, dat hij de Kamer door middel van no ta's bij tussenpozen op de hoogte zal stellen van de stand der afwikkeling. De staatssecretaris van financiën, de heer Van den Berge, was het niet eens met de heer Weiter, dat de her ziening van het belastingstelsel niet in deze parlementaire periode tot stand zou kunnen komen. Komende tot de opmerkingen met betrekking tot het Kadaster zeide spreker, dat men landmeters zal moe ten recruteren. Hierbij dacht de staatssecretaris aan studenten in geo desie te Delft en afgestudeerden van de M.T.S.. Verder achtte spreker een betere promotie voor de landmeters verantwoord. Advertentie, j Ernstige waarschuwing voor HAAR Roos is een onheilspellend signaal dat haaruitval aankondigt. Wat te doen? Onmiddellijk ingrijpen! Silvi- krin gaan gebruiken! Silvikrin de biologische haarvoeding, bevat de 14 opbouwstoffen voor de haargroei waarvan ook de natuur zich heeft be diend toen zy U haar gaf. Het zijn de natuurlijke stoffen uit de amino- groep, zoals Tryptofaan, Tyrosine en Cystine. Maar deze wetenschappe lijke termen zeggen U misschien weinig. U wilt van Uw roos af. U wilt Uw haar behouden. U wilt weer prachtig nieuw haar hebben! Neem dan direct de enige j'uiste maatregel: Begin nog heden met Puur Silvikrin, de natuurlijke haarvoeding. Advertentie. J Nu nog maar 'n scheut of 'n steek... Maar strafas weet U zich geen raad meer van de slopende Rheumatische pijnen. Begin daarom vandaag de beproefde Kruschen kuur. De zes minerale zou ten van Kruschen geven Uw bloed zuiverende organen nieuwe kracht en energie. Onzuiverheden in Uw bloed worden verdreven en daarmede de oorzaak -van die ondragelijke rheu matiek. A In Hamburg worden thans huizen gebouwd, waarin de binnenmuren met uitzondering van die van keuken en badkamer ontbreken, aldus Cobouw. Aan de bewoners van deze huizen worden een aantal losse scheidings wanden verstrekt, die zij naar ver kiezing kunnen opstellen, teneinde de door hen verlangde kamerindeling te verkrijgen. PLEITER HOGE RAAD Conclusie: Vrijspraak voor specialist De procureur-generaal bij het ge rechtshof te 's-Hertogenbosch heeft cassatie aangetekend tegen een arrest van genoemd hof, waarbij de arts specialist dr. H. K. werd ontslagen van rechtsvervolging in een proefpro ces. Dr. K. was beschuldigd van over treding der prijsopdrijvings- en hani- sterwet omdat hij een te hoog hono rarium berekend zou hebben voor de klinische behandeling van een fonds patiënt. Voor de Hoge Raad heeft Dinsdag mr. C. R. C. Wijckerheld Bisdom het beroep van de procureur-generaal te gengesproken. Hij zette allereerst de tarievenkwestie, zoals die gegroeid is, uiteen. Hy noemde deze zaak de straf rechtelijke projectie van het gerucht makende specialistenconflict. Kort na 1 Januari 1953 vaardigde de minister van Economische Zaken een prijzenbeschikking uit, ril. de prij- zenbeschikking medisch-specialisti- sche verrichtingen voor ziekenfonds verzekerden. Over de geldigheid van deze beschikking loopt net geding. Pleiter zeide, dat deze beschikking tot een storm van protesten heeft ge leid, ook in het parlement. Mr. Wijckerheld Bisdom voerde drie redenen aan, waarom de beschik king z.i. niet rechtsgeldig is: 1. De prijsopdrijvings- en hamster- wet is beperkt tot diensten, verleend „in het commerciële vlak". 2. De beschikking is gegeven voor een ander doel, dan waartoe de wet de bevoegdheden tot uitvaardiging van zulke beschikkingen aan de mi nister verleent. 3. De beschikking is in strijd met de wet, omdat zy geen „algemene" gelding heeft, en is daarom niet ver bindend. Men onderschatte niet het belang NASLEEP VAN SCHELDPARTIJ Er was 30.000.geëist De rechtbank te Amsterdam heeft een dagblad uit de hoofdstad veroor deeld tot betaling van een bedrag van 1000 gulden aan de exploitanten van een rondvaartbedrijf in deze stad. De zen, het echtpaar K., hadden tegen die krant een civiele procedure aan hangig gemaakt omdat zy èn de re derij benadeelden zich persoonlijk be ledigd achtten door een publicatie in dat "blad over een zaak voor de Am sterdamse politierechter tegen mevr. K. Verbeterde uitslag. Tegen de uitslag van de vorige week Zaterdag gehouden „Overbeeke- rit", een oriënteringsrit door Walche ren voor motorrijders en automobi listen, waren enkele protesten gere zen. Deze werden door de organise rende commissie behandeld, waarna de volgende verbeterde uitslag werd opgemaakt: Autoklasse: 1. P. Tilroe, 189 straf punten; 2. Visser, 221; 3. A. de Pree, 242; 4. Lenstra, 248; 5. M. van Oos ten. 269; 6. Van Dijke, 282; 7. Wa verijn, 337; 8. Wondergem, 437. Motorklasse: 1. A. Bouwens, 246; 2. J. van Dalen, 260; 3. P. Kodde, 329; 4. W. Flipse, 338; 5. W. Janse, 360; 6. F. de Visser, 360; 7. J. van Sluis. 360; 8. A. Joosse, 395; 9. J. J. Crucq, 437; 10. T. Uil, 495. Mevrouw K. was door de politie rechter terzake van belediging het uitschelden van een automobilist voor „vuile rotjood" veroordeeld tot een boete van 75 gulden. Van de krant werd een schadevergoeding van 25000 gulden geëist wegens de schade, die de rederij zou hebben geleden en 5000 gulden omdat de eer en goede naam van mevrouw K. zou zijn aan getast door de bovengenoemde publi catie. De rechtbank heeft alleen een be drag voor de aan het bedrijf toege brachte schade toegekend en de twee de vordering afgewezen. Het vonnis werd bij voorraad uitvoerbaar ver klaard. In de overwegingen wordt o.a. ge zegd, dat „de rechtbank, gezien het belang van een vrije verslaggeving van openbare terechtzittingen, mede voor de handhaving der rechtsorde, daarlaat of een duidelijke en indivi dualiserende persoonsaanduiding van de verdachte in een strafzaak te allen tijde onoirbaar is te achten, doch in ieder geval van oordeel is, dat de krant welke zodanige aanduiding in een bepaald geval meent te moeten geven, meer nog dan anders heeft zorg te dragen voor een juist en ob jectief verslag, en heeft op te komen voor de schade, welke de verdachte lijdt tengevolge van een tendentieuze onnodig grievende of onjuiste verslag geving*. aldus pleiter dat de rechterlijke macht stelling neemt tegen een gang van zaken als de onderhavige. Wan neer de minister telkens wanneer de Staat, of enig ander lichaam waar achter de Staat zich stelt, met onder handelen zijn doel niet bereikt, pres sie zou kunnen uitoefenen door mid del van een prijzenbeschikking, dreigt ernstig gevaar. Pleiter kwam tot de conclusie, dat het beroep van de procureur-generaal diende te worden verworpen. De procureur-generaal bij de Hoge Raad zal 30 November conclusie ne men. Indexcijfers van groothandelsprijzen Het C.B.S. heeft thans indexcijfers van groothandelsprijzen samengesteld per 30 September 1954. Het algemeen indexcijfer op basis 1948 100 is t.o.v. Augustus 1954 gelijk gebleven, evenals de indices van de drie hoofdgroepen (voedingsmid delen, grond- en hulpstoffen en afge werkte producten). Het cijfer van de plantaardige voe dingsmiddelen is met 1 punt gedaald, dat van de dierlijke voedingsmiddelen met 1 punt gestegen. De belangrijkste prijsdalingen tra den op bij tai-we, rogge, haver, cacao bonen, rundvee, varkens en eieren, terwijl aardappelen, kaas, consump tie- en industriemelk en schapen daar entegen een stijging in prijs vertoon den. A De ambassadeur van Columbia in Washington is een perscampagne be gonnen met het doel de dalende prijs beweging voor koffie tot staan te brengen. Hij verklaarde tegenover journalisten, dat een verlaging van de koffieprijs tot armoede in de pro ductielanden zou leiden en het com munisme zou bevorderen. A Ply de Belgische Kamer is een wets voorstel ingediend op grond waarvan voorstellingen van koordansers en trapezekunstenaars in circussen en theaters zonder veiligheidsnet voor taan verboden zullen zijn. a De parlementsfractie van de Chr. democraten te Bonn heeft Maandag de voorzitter van de commissie van buitenlandse zaken, dr Eugen Ger- stenmaier, candidaat gesteld voor het voorzitterschap van de Bondsdag. 020 bemanningsleden van de walvisvaar der „Willem Barendsz", die thans op Cu rasao ligt zijn door het breken van de leuning der loopbrugverbinding met de wal gevallen. Een aantal van hen kwam ln het water terecht en de anderen vielen op de kade: twee zijn in het hospitaal op genomen, hun toestand is niet levensge vaarlijk. De Britse „Westland Aircraft Cy" zal' grote, tweemotorige hefschroefvliegtuigen gaan vervaardigen voor de Britse strijd krachten en burgerlijk gebruik. De toe stellen zullen 35 personen en vijf ton goe deren kunnen vervoeren. 9 De Britse minister van bevoorrading, Selwyn Lloyd, heeft in het Lagerhuis meegedeeld, dat er 333 klachten zijn binnengekomen wegens schade, aange richt doordat vliegtuigen de geluidsmuur doorbraken. In 121 gevallen had de staat de schade vergoed. m Veiligheidstroepen hebben de vorige week in Kenia honderd verzetslieden gedood, aldus is Maandag officieel in Nairobi bekendgemaakt. Were Di Warande Breda 2 Zwart-Wit 2 Push 2 Middelburg Zwart-Wit 3 Cadetten 7 5 2 17- 7 10 2 1 14-11 8 2 2 13-11 8 0 3 12-12 8 1 2 13-12 7 1 3 12- 9 5 i 4 8-17 2 44 3-13 0 6 3 7 3 7 4 6 3 6 2 Hoge vitamine waarde Een" I voor gezondheid! 0R0AH0N 0SS De E.H.B.O.-ploeg van de afdeling Vlissingen in actie tijdens de wed strijden, die gisteravond te Middel burg werden gehouden. (Foto P.Z.C.) De woningnood in Zeelani (Slot van pug. 1). Normen voor aanvragen Als norm voor aanvragen bij de ge meentelijke woningdienst geldt na tuurlijk, dat men moet ingeschreven zijn. Vrije woningen worden niet toe gewezen aan gezinnen met minder dan twee kinderen. Daarbij zit de Schel- destad dus met de aanvragen krach tens gezinnen, die in woningen verke ren, welke deze naam niet meer ver dienen. In de oude stad zijn in '53 door de watersnood tal van huizen onder water komen te staan die voorgoed bedorven zijn. Er valt eenvoudig niet aan te den ken om voor deze woningen met een dergelijke toewijzing andere panden te bouwen. Vlissingen is een levende, werkende stad. Aanvragen komen er als gevolg van uitbreiding van het loodsencorps met jonge loodsen en hun gezinnen terwijl de oude loodsen hier blijven wonen provinciale stoombootdiensten, onderwijzers er zijn er, die al meer dan een jaar ge wacht hebben en nu maar weer solli citeren om elders geplaatst te worden overheidspersoneel als P.T.T., po litie, gemeentepersoneel. Van semi-of- ficiële overheidslichamen als de P.Z.- E.M., van instanties als het Belgisch loodswezen, etc. Er zijn mensen, die iedere dag op en neer reizen van Breda naar Vlis singen, omdat zij in de Scheldestad werken, maar daar geen huis kunnen krijgen. De aanvragen betreffen allerlei ca tegorieën, zowel de arbeiderswoningen (deze wel het meest, hoewel de huur hier langzamerhand ook al een tien gulden in de week gaat bedragen), als middenstandswoningen als de ca tegorie van tachtig a negentig gulden gulden in de maand. Zesmaal in de week houdt men spreekuur bij de gemeentelijke wo ningdienst. Altijd is het er stampvol met gegadigden, die uren achtereen komen met hun wensen en aanvragen. De cijfers spreken een duidelijke taal over dit tekort aan woningen, waarvan de gevolgen al zovele malen overduidelijk geschilderd zijn. Tekort, tekort het werd in de loop der ja ren erger en erger en het perspectief is zelfs totaal verdwenen om er een einde aan te zien Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijnen! Door belangrijke ontdekkingen op het gebied van pijnbestrijding is het mogelijk geworden een tablet te maken dat inderdaad beter en krachtiger helpt, ook daar waar andere middelen falen. De kennis yen pijnbestrijding is in de loop der jaren regelmatig groter geworden. Celeerden hebben vast gesteld Mraap en hoe pijn ontstaat en zij hebben geleerd pijn te meteila Daarna hebben zij kans gezien de werking van een der oudste pijnbestrijders belangrijk te versterken door toevoeging van nieuw ontdekte middelen. Deze combinatie werkt bij pijnen - en ook bij griep - beter dan elk middel afzonderlijk. TEGEN PIJNEN en GRIEP. 20 TABLETTEN 85 c Officiële publicaties OPKOMST HERHALINGSOEFENINGEN Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 19 November a.s. voor herhalings oefeningen onder de wapenen komen, worden twee extra treinen ingelegd. Ge noemde dienstplichtigen moeten van dezo extra-treinen gebruik maken en daartoe op een dusdanig tijdstip van hun woon plaats vertrekken, dat zij op het betref fende slation aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienstplichtigen, die geen gebruik kunnen maken van één dezer treinen, moeten Ingevolge hun lastgeving reizen met de eerste reisgelegenheid na 06.59 uur. De dienstplichtigen met bestemming Leiden of Delft moeten reizen met de extra trein. Amsterdam C.S. v. 8.53, Haarlem v, 9.11, Leiden v. 9.34, Den Haag HS. v. 9.48, Delft a. 9.55. De dienstplichtigen met be stemming Delft moeten reizen met de extra trein,. Utrecht C.S. v. 9.15, Woerden v. 9.27. Gouda 9.39, Rotterdam Noord v. 9.52, Delft a. 10.07.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 8