JIMMY OP HET SLAPPE KOORD COOP. BOERENLEENBANK VAN KLOETINGE 40 JAAR WALCHEREN SPORT EN WEDSTRIJDEN Waar zijn onze schepen? dit de AETHER DINSDAG 16 NOVEMBER 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT OMZET 3 MILLIOEN Over enkele weken kan een nieuw kantoorgebouw ingebruik worden genomen Vandaag' (Dinsdag) gaat de Coöperatieve Boerenleenbank Kloetinge haar veertigjarig bestaan vieren, niet des middags een receptie in „de Land bouw" en des avonds een feestelijke bijeenkomst in „de Prins van Oranje" te Goes. Wanneer men bedenkt, dat de omzet van ongeveer f 4000.in het eerste jaar, tot rond f 3 millloen in 1954 is gestegen en bovendien over en kele weken een fraai eigen kantoorgebouw met kassierswoning lean worden betrokken, is er alle aanleiding om dit jubileum niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. Veel dank zijn de leden verschuldigd aan de oprichters, want in de winter van 19131914 zag het er nog niet di rect naar uit, dat Kloetinge een Coöp. Boerenleenbank zou krijgen. De Cen trale Raiffeisenbank te Utrecht zond toen een brief aan de landbouwvereni- ging „Landbouwbelang" met de vraag of een boerenleenbank te Kloe tinge levensvatbaarheid zou hebben. Men voelde er echter Weinig voor, doch toen later een inspecteur van deze centrale bank eens op een verga dering kwam praten, werd tegelijk besloten tot oprichting. Twee en veer tig personen gaven zich op en op 9 Maart 1914 werd daarop de oprich tingsakte verleden ten overstaan van notaris E. C. van Dissel te Goes. De bank kreeg ten doel de verbetering van het landbouwbedrijf, o.a. door het verlenen van credieten aan, leden, het veilig en verantwoordelijk beleggen van gelden van de leden en het vor men van een reservefonds. Het eerste bestuur werd gevormd door de heren Q. Trimpe, voorzitter, J. M. Straub, vice-voorzitter, M. Eversdijk, secreta ris, C. Zandee en C. G. van Liere, le den, terwijl in de Raad van Toezicht zitting namen de heren Joz. van Lie re, H. M. Bruinzeel en J. Oele Az. Het merendeel van hen maakte ook reeds deel uit van het oprichtings-comité. Kassier werd de heer A. v. d. Linde tegen een „salaris" van f 50.per jaar. Op 8 Mei 1914 werd de bank opengesteld en zo werd op bescheiden wijze gestart. Het eerste boekjaar ein digde met eèn tekort van f 90.70, doch door een zuinig en voorzichtig beheer, kwam de bank geleidelijk tot bloei. In 1916 boekte men reeds een winst. De eerste jaren waren niet zo ge makkelijk, mede door de velerlei moei lijkheden als gevolg van de eerste wereldoorlog. Geleidelijk nam toch 't ledental toe en kwamen er meer cre- diet-mogelijkheden. Ook in later ja ren hebben tijden van hoogconjunc tuur envan slapte zich afgespeeld Onder de bekwame leiding van de resp. bestuursleden en kassiers de Marktberichten VEEMARKT ROTTERDAM. 15 Nov. Aanvoer in totaal 2131. waar van 1344 Vette koelen en ossen. 701 var kens en 86 schapen of lammeren. Prijs in cents per kg le kw. 2p kw. 3e kw". Vette koeien 258—270 238—260 210—220 Varkens (l.g.) 188 186 184 Prijs in guldens per stuk le kw. 2e kw. 3e lew. Lammeren 105 100 90 Prijzen: vette koelen teruglopende prij zen enige prima's boven notering; var kens dalende prijs; lammeren prijshou dend, GRAANBEURS ROTTERDAM. 15 Nov. Binnenlandse granen officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe, rode op vochtconditie, tot 26,65; Tarwe, voor voederdoeleinden, 25—26,50; Voedergranen vast. Zomergerst, naar kwaliteit en vochtgehalte, JJ527; Zomer gerst, geschoonde gedroogde, tot 27,75! Haver, naar kleur en vochtgehalte, 24— 26; Haver, extra blanke, tot 27;'Rogge, doorsnee-kwaliteit, 21—22,50; Bakrogge 23—24. Peulvruchten: Groene erwten, vast, tot 95; Schokkers, vast, tot 130; Bruine bo nen, flauw, tot 100. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 15 Nov. Klei-aardappelen, 35 mm op waarts: Eigenheimers 1112,50; Bintjes 8,50; Bevelanders 11,50; Meerlanders 9,50 —10; IJselster 8,50—9. Zand-aardappelen: Nieuwlandse Eigen heimers 8,75—9,50; IJselster 7,50; Liber- tas 8. Voer-aardappelen 3,604,40. Prijzen berekend per 100 kg en op de handel'svoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of au£>. VEILING MIDDELBURG 15 Nov. Aardappelen: Blauwe Eigen heimers 10.90. Koopmansblauwe 10,90— 11.60. Meerlanders 7.70—8.20. Bintjes 7.30. Appels: Golden Delicious k 13. Zoete Etmgaard k 21. Cox Orange Pippin k 36. Goudreinetten A 24. I 17—20, II 10, K 13— 18. Allington Pippin K 13, Sterappel K 8. Jonathan A 29, I 23, K 817. Druiven: Erankenthalers 79—87. Peren: Zw. wijnpeer K 10. St. Rémy K 13. Comtesse de Paris I 19, K 13. Berga- motte I 12. Tomaten: A 23, B 20, C 20, AB 54. Groenten: Bloemkool A 28—59, B 13—36, C 8—24. Sav. kool 10—17. Rode kool 6 1<J. Witte kool 16. Andijvie 8—17. Bos- kroten 6—21. Kroten per kg 15—17. Bos- peen 1327. Waspeen 18—27. Uien per kg 11—19. Spruiten 15—71. Witlof 52—72. Sla 3—9. Prei 8—23. Bóerenkool 8—12. Kassny- bcnen 170—173. Breekpeen 5—15. Rapen per kg 8—11. "Veldsla 21—48. Bosrapen 6— 8. Koolrapen 4—7. Pronkbenen 81. VISMIJN VEERE 15 Nov. Export garnalen, aanvoer 1160, prijs per kg 174—200. Schar 46, 58—64. Bot 106, 53—76. Wijting 49, 51—60. Middel tong 6. 181—259. Rog 10, 34—47. Zoutelande „Stille kracht" vergaderde. De Hervormde Vrouwenvereniging „Stille Kracht" te Zoutelande hield onder voorzitterschap van mevrouw Wagener haar 21e jaarvergadering. Er werd een gevarieerd programma afgewerkt van zang, voordracht, en toneel. Een vijftal dames voerde het stuk ..Huurboeren" op. In de pauze werden de door de leden vervaardig de goederen verkocht. Hét gebodene van deze avond viel bij de leden en begunstigers zeer in de smaak. eerste voorzitter, de heer Q, Trimpe diende de bank ruim 30 jaar ging de bank echter steeds geleidelijk voor uit. Momenteel telt deze instelling 181 leden alsmede ongeveer 440 spaarders en mag zich in de Waardering en het vertrouwen van een brede kring ver heugen. Station Goes wordt verbouwd Binnenkort zal het stationsgebouw te Goes een Vry aanzienlijke verbou wing ondergaan. Op de plaats waar thans het bagagedepöt is gelegen, komt een nieuwe doorgang naar het perron, terwijl de bestaande doorgang en de boelienkïosk tot bagagedepöt zullen worden verbouwd. Daarbij wordt ook het plaatskaartenbureau enigszins vergroot met de mogelijk heid van een derde loket. De derde klas wachtkamer is reeds enigszins verkleind, om hierdoor plaats te scheppen voor een modern kantoor voor de stationschef, alsmede keurige wacht- en wasruimten voor het rangeerpersoneel. Faillissementen in October. Het totaal aantal in Nederland ge durende de maand October j.l. uitge sproken faillissementen bedraagt 131 (vorig jaar 140). In Zeeland werden tijdens de afgelopen maand 2 faillis sementen uitgesproken (vorig jaar 1). Het totaal aantal uitgesproken faillis sementen van 1 Jahuari tot en met 3.1 October j.l. bedraagt 1146 (vorig jaar 1379). Middelburg Staaltje van baldadigheid In de nacht van Zaterdag op Zondag ontving de politie te M'burg de tip, dat vier opgeschoten jongens op de Dam 'n liehtkap van 'n lantaarn hadden stukgegooid en zich nu in een tele fooncel op de Dam bevonden. De po litie constateerde inderdaad een ka potte lantaarn en bovendien, dat de knapen de gids uit de telefooncel in flarden hadden gescheurd en dat de stukken tot in de Brakstraat lagen. Vlak in de buurt werden de dapperen aangetroffen. Het waren de 24-jarige J. P. D„ de 23-jarige F. G. H., de 24- jarige A. J. R. en de 19-jarige A. A. M., allen uit Middelburg, die niet he lemaal nuchter waren. Later kwam nog de 20-jarige A. F. bij dit illustere gezelschap. De knapen werden naar het bureau meegenomen, waar zij eerst ontkenden iets met de zaak uit staande te hebben. Spoedig zagen zjj echter in. dat dit toch al te dwaas was. Zondagmorgen half zeven moch ten zij naar huis Bazar. De Vereniging „Tesselschade-Ar beid Adelt", afdeling Walcheren, hoiïHt Donderdag 18 November a.s. een bazar ten huize van mevrouw C. HeyseTak, Gortstraat 38 te Mid delburg. De officiële opening ge schiedt om 11 uur door mevrouw M. Korthals Altes's Jacob Uit Am sterdam. Op deze bazar zullen onder meer handwerken en cartonnage- werken worden verkocht. De op brengst is bestemd voor financiering van de verschillende activiteiten dei- vereniging als het steunen van meis jes, voor wie een financiële tegen slag een einde aan de studie dreigt te maken, het op allerlei wijzen hel pen van thuiswerksters en het on dersteunen van oude of zieke dames, die niet meer zelfstandig kunnen* bij verdienen. Contact-avond D.O.G. De DOG, de vereniging van uit Drente, Overijssel en Gelderland af komstige inwoners van Middelburg, hield Zaterdag in het Nederlands Koffiehuis een contact-avond. De voorzitter sprak in zijn openingstoe- Spraak woorden van afscheid tot de heer en mevrouw Grootbod, die uit de Zeeuwse hoofdstad zullen vertrek ken. Zij ontvingen een afscheidsca deau. Vervolgens hield de heer H. J. Ikkink een causerie onder de titel: „Een i'eis naar Tirol", die werd ver duidelijkt door het vertonen van een zelf vervaardigde kleurenfilm. Na de pauze werd een cabaret-re vue opgevoerd. Alle medewerkenden kweten zich bijzonder goed van hun taak. Het publiek wist het gebodene te waarderen. Dat de avond geslaagd mocht heten, bleek uit het feit, dat zich verschillende nieuwe leden en do nateurs opgaven. Tot slot bleef men nog geruime tyd gezellig bijeen. Vlissingen V.A.R.A.-avond. De Vlissingse afdeling van de V.A. R.A. belegde Zondagavond in het Concertgebouw een bijeenkomst ter kennismaking met enige prominente radio-artisten. Jetty Cantor, die haar jeugd in Vlissingen doorbracht, lan ceerde enkele herinneringen daaraan, Tonny Bakkenes hanteerde op vaar dige wijze de accordeon, JRn Lemaire was weer opperbest met enkele voor drachten en de Kilima-hawaïians oogstten veel succes met hun beken de melodieën. De voorzitter van de V.A.R.A., mr. J. A. W. Burger, sprak een pro pagandistisch woord en dankte het bestuur van de v.v. „Vlissingen" voor het gedeeltelijk beschikbaar stellen van de recette van Zondag ten bate van de Sint-Nieolaas-spee'lgoed-actie voor kinderen in gestichten. De heer J. C. Net opende en sloot de bijeenkomst en bracht de dames- artisten een bloemenhulde. Teraardebestelling wijlen J. J. Labrujère Onder grote belangstelling werd Maandagmiddag op de Algemene Be graafplaats te Vlissingen het stoffe lijk overschot ter aarde besteld van de heer J. J. Labrujère, oud-voorzit ter van de Chr. Middenstandsvereni ging en de Vlissingse Middenstands centrale. Nadat aan de groeve de echtgenote van de overledene had gedankt voor de vele blijken van medeleven, sprak ds. A. Verschoor naar aanleiding van Mattheus XI: 28, 29 on 30 een woord van troost tot de familie. Examens Het scheepswerktuigkundig diplo ma A werd behaald door de heren A. H. Koelman en H. Ippen. Voor het examen tweede stuurman Grote Handelsvaart slaagde de heer H. Blanken. Allen zijn leerlingen van de „De Ruyterschool" in Vlissingen. Vrouwenpolder De te Vrouwenpolder gehouden P. I.T.-collecte bracht 182,25 op. Veere Het kleinste theater van Nederland. Zaterdag j.l. werd voor besloten kring te Veere een exclusieve kunst avond gegeven in de dépendance van het woonhuis van de familie Abeleven „Suster Anna", dat voor dit speciale doel in een intiem schouwburgje was herschapen. Opgevoerd werd door Henk Soutendijk en zijn assistente, beiden uit Den Haag, het tot poppen spel omgewerkte verhaal „Le Petit Prince" van de Franse vlieger-schrij ver Antoine dë Saint-Exupery. Na de pauze volgde een satire onder de ti tel „Om de doje dood niet". Met gro te belangstelling volgden de aanwezi gen de prestaties van „het kleinste theater van Nederland" op het gebied der hoogstaande kleinkunst. Na afloop van de voorstelling be sloot een verzorgd souper-dansant bij kaarslicht in de Campveerse Toren deze zeldzame avond. Oostkapelle Raad vergadert Woensdag 17 November a.s. komt de raad van Oostkapelle in vergade ring bijeen. De agenda vermeldt o.a. de volgende punten; vaststelling kampeerverordening; benoeming ver tegenwoordigers jn het bestuur Weg schap Walcheren en behandeling be groting 1955, met voorstel tot invoe ring van een straatbelasting. Landbouwwerktuigkunde Dezer dagen is men in de openbare school te Oostkapelle gestart met een cursus in landbouwwerktuigkunde. In zijn welkomstwoord heette de vice- voorzitter van de Streek Walcheren van de L.J.G., Öie deze cursus organi seert i in het bijzonder welkom u*. J. Versteeg, directeur van de Landbouw Winterschool te Goes en burgemees ter F. G. Sprenger. Beide heren spra ken vervolgens de koop uit, dat de cursus een succesvol verloop mag hebben, waarna de docent, de heer R. Krijger van de Landbouwvoorlich- tingsdienst met de lessen begon aan de 16 deelnemers. Ritthem „Kweeklust" vergaderde. De volkstuindersverenlging „Kweek lust" te Ritthem hield haar leden vergadering. De heer Jac. Osté, voorzitter, heette in zijn openings woord allen welkom en sprak er zijn tevredenheid over uit, dat de Verga dering zo goed bezocht was. Het financieel verslag van de penning meester sloot met' een batig saldo. De heer J. S. Roelse, penningmeester, werd als bestuurslid herkozen. Met voldoening werd vastgesteld dat, on danks de natte zomer 1954 een goed jaar is geweest. Klachten over het schoonhouden der tuintjes waren niet ingekomen. Besloten werd het voetpad met grind te verhaden. De voorzitter deelde verder mede, dat het bestuur een perceel grond van de g'emeente heeft gepacht, gelegen naast de pastorie. Deze grond werd onder de leden verdeeld tegen een huurprijs van 2% cent per m2 per Biggekerke De opbrengst van de collecte voor het P.I.T. was te Biggekerke 51,70. Oost- en West-Souburg Raad vergadert. De raad van Oost- en West-Sou burg komt Vrijdag 19 November a.s. In openbare vergadering bijeen. Do agenda vermeldt o.m. de volgende punten: Voorstel tot vaststelling van net gewyzigde uitbreidingsplan; voor stel tot aankoop van villa „Marnix" met bijbehorende grond; voorstel tot het uitbetalen van lonen aan de ge meentewerklieden per maand in plaats van per Week; vaststelling wij ziging no. 6 van gemeentebegroting 1954 en wijziging no. 1 van gemeen tebegroting 1955. Gemeente-avond Vrijz. Hervormden. Dezer dagen werd in „Rehoboth" te Souburg een gemeenteavond gehou den onder leiding van ds. J. M. Hait- jerna. Als spreker trad op ds. Don, die vertelde van zijn indrukken opge daan tijdens een verblijf van enkele maanden in Zuid-Afrlka, waar hh' zijn zoon in het predikambt mocht bevestigen. Zyn prettige causerie werd met grote aandacht gevolgd! Ds. Don voegde aan zijn vertoog nog een aantal raadgevingen voor eventuele emigranten toe. Allereerst is kennis van de Engelse taal onmisbaar. Spre ker waarschuwde vervolgens tegen het kopen op afbetaling. Na de pauze behandelde hij de kerkelijke aspecten van Zuid-Afrika. De kerk doet veel voor de emigranten, zelfs al voor zij zich hebben ingescheept. Tenslotte las ds. Dort nog een bijbelgedeelte in het Afrikaans, waarna ds. Haitjema met een dankwoord sloot. Arnemuiden Raadsvergadering. De raad van de gemeente Arnemui den komt hedenmiddag om 2 uur in vergadering bi!een. De agenda ver meldt o.m. de volgende punten: voor stel tot aanstelling van een haven meester, voorstel tot overdracht van de woningwetwoningen aan de bouw vereniging „Woningverbetering", voorstel tot bestrating van Tuindorp, de Molenweg en het Schorretje en 'n voorstel tot de aanleg van een stort plaats voor huisvuil. St. Laurens De collecte voor het Protestants Interkerkelijk Thuisfront heeft in Sint Laurens f 33,25 opgebracht. VOETBAL Middelburg ging bij Zwart- Wit met 0—1 ten onder. Middelburg heeft bn Zwart Wit II een 0—1 nederlaag geleden. Met twee ïhvallers, onder wie de keeper, speel den de Zeeuwen tegen een iets min dere partij. Hoewel Middelburg meer in de aanval was, kon er niet ge scoord worden, daar de voorhoede niet doortastend genoeg was. In de eerste helft hadden de gastheren hetr geluk, dat de Middelburgse keeper een steekje liet vallen. Dit kostte de gasten een doelpunt (10). Na de hervatting wisselden de midvoor en de spil van Middelburg van plaats, hetgeen echter geen verbetering bracht. De sticktechniek was bij Mid delburg zeer behoorlijk, maar de tac tiek bleek geen voldoende te kunnen halen. Zoals gewoonlijk, was de ach terhoede safe genoeg. Om die reden konden de Zwart-Witten niet meer tot scoren komen. Middelburg II had een zware op gave tegen net vrij sterke Cadetten- team, De gasten verloren dan ook met 70. Weliswaar telde Middel burg enkele invallers, maar de ver dediging was er niet in. De keeper werd aan een zware vuurproef on derworpen, waarbij hij enkele steek jes liet vallen. Cadetten verkregen in de eerste helft een 50 voor sprong. Na de rust werd de opstel ling van Middelburg gewijzigd, waar- loor de gasten iets sterker werden. Toch kon Cadetten nog twee maal scoren (70), De Middelburgse jeugd heeft op eigen terrein in de Warande-ploeg haar meerdere moeten erkennen (0 3). De oudere en daardoor grotere Oosterhouters speelden sterker en het was de verdediging van Middel burg, die tot tien minuten voor het einde de stand blank wist te houden. Toen kreeg Warande kans en in drie doelpunten drukten de Brabanders hun verdiende zege uit. Breskens te sterk voor E.M.M. Breskens speelde voor de compe titie een wedstrijd tegen EMM uit Vlissingen en won verdiend met 6 0. In ae eerste helft hadden de Vlis- Annenkerk 15 270 mijl O. Saigon naar Colombo. Esso Amsterdam t. 15 van Sidon naar Antwerpen. Gaasterkerk 14 van Port Said naar Genua. Heemskerk 15 te Amsterdam. Indrapoera pass. 14 Guardaful naar Co lombo. Nestor 13 te Amsterdam. Boschfontein 15 van Genua naar Mar seille. Noordam 15 te Rotterdam. Rijnkerk 15 van Port Sudan naar Dji bouti. Aagtekerke Zangver. „Nut en Genoegen" viert 60-jarig bestaan. Vrjjdag 19 Nov. a.s. zal de zang vereniging „Nut en Genoegen" in Aagtekerke haar 60-jarig bestaan vieren, 's Avonds wordt daartoe in gebouw „Irene" om 19.30 uur een jubileumuitvoering gegeven. Het programma vermeldt een zestiental zangnummers en een revue „Het Grote Brimbamborium", geschreven door de heer Will Barnard uit Me- liskerke. Het ledental van „Nut en Genoe gen" bedraagt thans 24. Van de óp- richters leven er nog 4. Het zijn de dames S. Maljers, Utrecht en B. Louwerse, Westkapelle en de heren W. Kodde en P. Kodde, Aagtekerke. Allen werden bij het 55-jarig bestaan tot erelid benoemd. Bij de oprichting in 1894 waren er 13 leden. Sinds dat jaar gaven 4 dirigenten hun krachten aan „Nut en Genoegen", de huidige is de heer F. Bakker. Voorzitter is reeds 15 jaar lang de heër C. Minderhoud. Gedurende de afgelopen 60 jaar werd steeds gezon gen. Ook in de periode van de eerste wereldoorlog toen men slechts met 8 leden was. Het oefenlokaal was toen een dansvloer. Deze herinnerin gen en andere werden door Will Barnard in een revue verwerkt, waar aan alle leden van „Nut en Genoe gen" zullen deelnemen. HOOG EN LAAG WATER 17 November Vlissingen Temeuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+N.A.P. 6.47 1.62 7.16 7.42 8.02 8.25 1.72 1.83 1.11 1.31 U.+NA.P. 19.31 1.61 19.57 1.83 20.24 1.95 20.24 1.32 20.58 1.52 U.—N.A.P. 0.42 1.53 U.—N.A.P. 13.23 Ï.Yb 1.04 1.43 1.35 1.46 1.73 1.88 1.25 1.46 13.44 14.22 14.02 14.19 1.95 2.10 1.52 1.75 Drente pass. 15 4.00 uur Finisterre, 17 12.00 uur te Hoek van Holland verw. Alnati 14 HO mijl Z. Fernando Noronha naar Las Palmas. Arendsdijk 14 te Antwerpen. Axeldijk 15 te Vitoria. Cistula 14 van Aden nr Mena al Abmadt Dongedijk pass. 15 Azoren naar Curacao Jagersfontein 15 te East London. Stad Leiden 14 te Hamburg. Japara K.P.M. 14 te Mauritius. Kota Gedeh 14 van Genua naar Port Said, Larenberg 14 te Kingston. Molenkerk 14 van Djibouti naar Penang. Salawati 15 te Hamburg. Stad Maassluis 15 te Kirkenes. Teiresias 15 te Algiers. Waterman 15 te Kaapstad. Willem Ruys pass. 15 Sabang naar Co lombo. Aardijk 14 te Newport News. Alamak 14 te Rotterdam. Aiphard 14 te Rotterdam. AJudra 14 van Marseille naar Genua. Arendskerk 14 te Rotterdam. Arneaijk 14 te Vancouver. Ball 14 te Singapore. Earendrecht pass. 13 Minikoi naar Pladju Blitar 15 te Beira, Blydendyk 13 van New Vork naar Ant werpen. Eoissevain 14 te Lor Marques Caltex Utrecht t. 17 te Rotterdam verw. CoriUa t. 13 te Rotterdam. Éos 14 van Izmir naar Carthagena, Johan van Oldenbarnevelt pass, 14 Guar- dafui naar Suez. Korovina t. 13 van Recife naar Belem. Kota Agoeng 13 van Aden naar Port Said Lawak 13 van Baltimore nr New Orleans Laertes 14 te Suez. Loosdrecht pass. 14 Westpunt Kreta naar Port Said. Lutterkerk 14 van Bandarshapur naar Basrah. Manoeran 14 te Amsterdam. Mapia 14 van Penang naar Belawan. Mariekerk 14 te Suez. Mataram 14 van Singapore, 15 te Belawan verwacht. Merwede 14 te Houston. Oranjestad 14 180 mijl W. Lissabon naar Plymouth. OUWerkerk 14 van Suez naar Aden, Prins Willem van Oranje 14 te Rotterdam Schie 14 van San José naar Balboa. Slamat 14 van Banjuwangi naar Surabaja Sloterdijk 14 van Le Havre te Antwerpen Stad Alkmaar 14 te Bombay. Tibia t. 15 te Suez. Tomini 15 te Labuan verwacht. Waterman 14 260 mijl N.W. Kaapstad naar Kaapstad. Willemstad 14 te Guaira. Zonnewljk 14 te Eahia Blanca. Zuiderkruis 33 van Fremantle, 14 dwars Albany naar Melbourne. 17. Miebet was die avond kwaad naar bed gegaan zy was woedend op haar baas. Wat een malligheid om op dat idiote voorstel van die Galaman) of hóe die vent dan heten mocht, in te gaan. Ze wist precies hoe dit zou aflopen,... In het ziekenhuis of misschien nog wel erger. Ze wilde er niet verder aan denken Zulke malle fratsen stuitten haar tegen de borst. Zon der wel te rusten te zeggen, was zy naai haar kamei verdwenen, Jackie vroeg zich ook af of zijn vader hier nu wel goed aan had gedaati, maar deze dacht er heel anders over „Maalt je maar niet over my ongerust", zei hij. „Het is mij die eerste keer vreselijk meegeval len. Als ze tegen mij hadden gezegd, da> ik nog even had r*neten omkeren om het nog eens over te doen nad ik het zó gedaan. -k vono er om je ae waarheid te zeggen geen klap aan. Ik geloof, dat lk ei In een paar avonden aan gewend ben. En wa' kan er nu gebeuren? Er zit loch een vangnet onder Als je valt. dan val je zacht". Dit had Jackie wel wat gerust ge steld. Hij vond zyn vader toch maar een flinke ke rel. En toen deze hem beloofde, dat hy méé zou mo gen naar de Rivièra of naar Parijs, toen maakte hJj op hetzelfde'moment een luchtsprong van een meter. ,,'t Zou een bof zyn, vader", rtep by enthousiast uit, „als die meneer Koriander een p^r weken de bof hield. Misschien konden wü Miebet aan ook we) meenemen naar Parys". singers het beste van het spel, maar doelpunten maken was er niet b(j. De niet zo talrijke Breskens-uunvallen leverden voor rust twee doelpunten op. Na de hervatting was het alles Breskens wat de klok sloeg. Gesteund door de sterke wind golfden de aan vallen der Zeeuwsch-Vlamingen naar het EMM-doel toe. Vier doelpunten werden er in deze periode gescoord, zodatBreskens met 6—0 aan het langste eind trok. Moeilijke zege van Hulst op agressief R.C.S. Hoewel Hulst in de wedstrijd tegen R.C,S. technisch iets beter speelde was liet verschil lussen deze twee clubs zeer miniem. De bezoekers na men na 10 minuten de leiding en even later lag reeds het tweede doelpunt in het net (0—2). De thuisclub zette al les op alles om op deze achterstand in te lopen maar kon hierin niet vlot slagen. Pas na 10 minuten voor de rust maakte Neefs 1—2. Direct na de hervatting drong Hulst f;oed op en na 10 minuten iagde ge- ijkmaker in de touwen door Picavet. Maar kort daarop slaagde de actieve Souburgse voorhoede er in opnieuw de leiding te nemen (23). Hulst kwam daarna sterk opdringen en na dat Neefs tweemaal achtereen de be zoekers-verdediging kansloos had ge slagen (43), wist uiteindelijk Pica- vet aan alle onzekerheid een einde te maken en de zege veilig te stellen (6-3). BOKSEN Nederlandse boksers winnen In de grote zaal van de dierentuin te Den Haag zijn Maandagavond in ternationale bokswedstrijden voor profs gehouden. De uitslagen luiden: i.ehlgewicht: Vicky van den Berg !)<!ed.) wint van Ottp Domke (Did.), De partij werd op medisch advies ge staakt na de zesde ronde wegens een wenkbrauwbles.sure van de Duitser. Lichtgewicht: Piet van Klaveren (Ned.) wint op punten in tien ronden van Louis van Hoeck i België). WOENSDAG 17 NOVEMBER. HILVERSUM 1. 402 m. 746 kc/s. 7.00— 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber, 7.10 Ge- Wijde mu2. 7.45 Een woord v d. dag. 8.00 Nws.- en weeroer. 8.15 Gram 9.00 Voor ae zieken. 9.30 Voor de ouisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.15 Idem 10.30 Mor gendienst. 11.00 Gram 11115 „Twee", hoor spel. 12,00 Gram. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Gram. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 „Met Pit op pad", caus. 13.20 „Ode on St. Caecilia's Day". 13.50 „Iphigénie en Tauride", opera (gr.). 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram of act. 17.30 Orgelspel. 18.00 „Spectrum van het Chr. Organisatie- en Verenigingsleven" 13.15 Piano en cello. 18.30 R.V.U.: Mevr. Dr. E. Pereira-d'Oliveira: „Over slaap". 19.00 Nws.- en weerber. 19.10 Muzikale caus. 19.30 Bultenl. over. 19.50 Gram. 20.00 Ra diokrant. 20,20 Kamermuz. 21.20 „Augus- tinus", caüs. 21.40 Gram. 21.45 Lichte muz. 22.00 Int. Evang comm. 22.15 Omr. ork en Soliste 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.30 „Man en Vrouw", caus. 23.45—24,00 Gram. HILVERSUM H. 298 m 1007 kc/8. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym, 7.33 Gram. 7.45 „Even opkrikken!" 7.50 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Vooi de buisvr. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10-20 Voor de vrouw 11.00 R.V.U.: Prof. Ir. R J. Forbes: „De techniek In de Oud heid". 11.30 Gram. 12,00 Accord, ork. en solist. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Voor het platteland 12.38 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.18 Orgel en zang. 13.45 Gram. 14.00 Medische kron 14.10 Voor de jeugd. 16.00 Voor de zieken 16.30 Voor de jeugd. 16.50 Gram. 17.15 Dansmuz 17.50 Regerlngsuitz.: Rijksdelen Overzee. M. D Thijs: „Het Maranatha-quartet te Paramaribo". 18.00 Nws. en comm 18.20 Orgelspel 18.35 Act. 18.45 Gitaarens. en solist. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 „Bezwaren tegen geheelont- houidng", caus 19.25 VARA varia. VPRO: 19.30 Voor de jeuga VARA: 20.00 Nws. 20.05 Pol. comm. 20.15 Voor de militairen. 20.50 „De glinsterende onzekerheid", do cumentaire. 21.20 Promenade ork., Omr koor en sol. 22.20 „Behouder vaartI" caus. 22.35 Planorecital. '23.00 Nws 23.15 Soci alistisch nws. in Esperanto. 23.20 Roman tische muz. 23.40—24.00 Gram. Nagekomen advertenties. Met blydschap geven wy kennis van de geboorte van ons Dochtertje en Zusje MARIA JOHANNA VERA (MARIANNE) P. DE BUCK, D. DE BUCK— BROUWER WTM EN ARIE Kortgene, 15 Novembei 1954. Kaalstraat 17. Heden overleed, plot seling, zacht en kalm, Onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- eii Overgrootmoeder, ELISABETH MOLHOEK—VAN DE PEEREL in de gezegende ouder dom van 91 jaar en by- na 6 maanden. Familie MOLHOEK 's Heer Arendskerke 13 November 1954. Dorpsstraat 22. De begrafenis zal plaats hebben D.V. op Woensdag 17 Novem ber a.s.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 7