Tekort aan woningen in Goes wordt nog steeds groter Zeeuwse Almanak VEEAUTO BOTSTE OP EEN BIETENTREIN SOUBURGSE SCHOOL M. D. BIJBEL VIERDE 60-JARIG BESTAAN YAN :mn UrtSTAS/lfel NATIONALE RESERVE REAGEERDE SNEL Agenda s PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 16 NOVEMBER 1954 DE WONINGNOOD IN ZEELAND (I) Inwonertal liep er dit jaar relatief door achteruit Kan men het zich voorstellen: vader, moeder en twaalf kinderen slapen allemaal op één open zoldertje. En wat zou men denken an een huisje, waar de vermolmde vloeren links en rechts grote gaten vertonen, waar men in de gang een zandvloer inplaats van tegels vindt en waar drie kamertjes met zolder plaats moeten bieden aan twee gezinnen met vyf kinderen. Mensont erend. toestanden uit vroege jaren? Was het maar zo! Men kan ze in Goes nog heden ten dage aantreffen! W|| deden slechts een greep uit de vele noodgevallen, waarvoor het gemeentebestuur van Goes een oplossing moet zien te vinden. Maar hoe? Het tekort aan woonruimte wordt nog met de dag groter. Sinds 1946 kwamen er in Goes, mei inbegrip van 83 noodwoningen, totaal 769 nieuwe huizen gereed. Een behoor lijk kwantum zou men zeggen, doch voor deze snel groeiende centrumge meente ten enenmale onvoldoende. Per 1 November j.l. telde de lijst van woningzoekenden in totaal nog 778 aanvragen, tegen 717 op 1 Juli j.l. en 436 op 1 Januari 1950! Let wel: 778 serieuze gevallen! Er waren bij de jongste telling alleen reeds bijna 500 aanvragen uit GoeB. Cm enkele categorieën te noemen: in woning 125, aanstaand huwelijk 99 nog steeds is er voor woningzoeken den 'n leeftijdsgrens al wo'rdt deze niet stringent toegepast medische wen selijkheid 30. onbewoonbaar verklaar de woning 15, slechte woning 36, enz. Aanvragers van buiten Goes worden slechts ingeschreven, wanneer zij eco nomisch aan deze gemeente gebonden zijn en bovendien verder dan 15 km van Goes woonachtig zijn. En ondctnks deze normen waren er per 1 November jj. nog 285 aanvragen van elders! Wanneer al deze verzoeken ook eens kunnen worden ingewilligd? Het is op geen jaar af te zeggen, zolang de toe- w ijzing van bouw volume aan Zeeland zo gering blijft. Bij de jongste verde ling kreeg Goes 90 woningen voor 3 jaar van de ongeveer 600 aan deze provincie toegewezen woningen. Ged, Staten tonen dus wel voldoende be grip voor de moeilijkheden waarin Goes verkeert. Doch het aantal is nu eenmaal veel en veel te weinig, ter wijl daarentegen de interesse voor ves tiging in deze gemeente nog steeds toeneemt. Andere gemeenten verke ren wel eens in de gelukkige omstan digheid een extra toewijzing van bouwvolume te krijgen uit de indu- strie-„pot", doch daar Goes geen in dustriestad is, komt men hiervoor niet in aanmerking. De gevolgen van het schreeuwende woningtekort blijven niet uit. Van on bewoonbaar verklaarde woningen moet de ontruimingstermijn worden verlengd, omdat men de bewoners geen ander huis kan aanbieden. Bouwvallige woningen, waar bijv. volgens een rapport van gemeente werken reeds enkele maanden accuut instortingsgevaar aanwezig is, zijn nog steeds bewoond. En met andere krot ten wacht men ook maar met onbe woonbaar-verklaring, omdat men niet weet waar de bewoners moeten blij ven. Het gemeentebestuur doet echter wat mogelijk is om de noodgevallen zo snel mogelijk op te lossen. En .dat hiermee inderdaad ernst wordt ge maakt, bewijzen de bevolkingscijfers van d>t jaar. Ondanks het feit, dat er tot 1 No vember een geboorte-overschot van 132 personen was, bleef het zielental van Goes gelijk, hetgeen relatief dus achteruitgang is. Er zijn n.l. méér personen uit Goes vertrokken, dan zich hier hebben mogen vestigen. Dit laat ste is van gemeentewege beperkt moe ten worden, omdat men door vertrek vrijkomende woonruimte heeft willen benutten om moeilijke gevallen van reeds hier woonachtige personen op te lossen. Méér bouwvolume is daarom voor Goes een dringende noodzaak. Niet al leen om hierdoor een eind tc kunnen maken aan ten hemel schreiende toe standen op huisvestingsgebied. doch ook om een gezonde ontwikkeling en verdere groei van deze centrumge meente mogelijk te maken! Afscheid ds. Kuin Wegens vertrek naar Winkel (Noord Holland) nam ds E. P. Kuin Zondag middag onder grote belangstelling af scheid van zijn gemeente Ouwerkerk. Ds Kuin bepaalde z(jn gehoor b(j de tekst Handelingen 20 vers 32: En nu ik beveel U Gode en het Woord Zij ner genade, die machtig is U op te bouwen en U het erfdeel te geven on der alle de geheiligden." De scheidende predikant wees er o. a. op, dat zgn „programma" nog niet afgewerkt kon worden en citeerde voorts de spreuk „Ora et Labora", bid en werk. Meestal wordt op het werk de nadruk gelegd, doch op helde dient het volle gewicht te komen. Het werk moet geschieden, doch eerst dient het gebed te komen. Spreker verklaarde, Ouwerkerk niet te zullen vergeten en eindigde met de woorden: „Ik beveel U aan God en 't Woord Zjjner genade aan. Moge het zyn dat God U en dat U God vinde". Na de predikatie volgden verschil lende toespraken. Namens de classis Zierikzee sprak ds Huizing. Namens de ring als predikant van de naburi ge gemeente Nieuwerkerk en als waarnemend consulent sprak ds Wes terhof, die dankte voor de hechte sa menwerking en er op wees dat de op volger van ds Kuin wellicht de rest van diens programma kan volbrengen. Nadat ds Kuin een dankwoord tot de gemeente had gericht, werd nog ge- "°ngen gezang 300 A de verzen 1, 2 4. In Het Centrum aan het Beiers- dijkje volgde nog 'n afscheidsbijeen komst, waar velen nog persoonlijk af scheid van ds Kuin en zijn echtgenote namen. Zoals bekend zal ds C. E. van Royen uit Zierikzee als consulent van Ouwerkerk optreden. OP DE RIJKSWEG Actie geschenkencomité Abdijkerken afgesloten Tijdens bijeenkomst in Nieuwe Kerk te Middelburg Het gecombineerd kerkelijk en bur gerlijk geschenken-comité van de Middelburgse Abdijkerken, dat vorig jaar met goed succes een inzameling organiseerde voor het aanbieden van geschenken bij de ingebruikname van de Nieuwe Kerk en de Koorkerk, heeft zijn actie thans officieel afge sloten tijdens een korte bijeenkomst in de consistorie van de Nieuwe Kerk, waar o.m. de eindafrekening aan de orde kwam. Ds. E. Sneller, de voorzitter van het comité, dankte allen, die hun spon tane medewerking gaven aan deze actie niet in het minst de dames, die bjjna dag en nacht bh" het knopen van het trouwkleed hadden geholpen en droeg de geschenken, die kon den worden aangekocht, symbolisch over aan de president-kerkvoogd, de heer R. Batten, die zijn grote dank baarheid uitsprak voor het bereikte resultaat, dat erop wijst, dat de kerk in het middelpunt staat. Het mooie is, dat niet alleen de kerkelijke gemeen te, maar ook zij, die de kérk niet be zoeken, voor deze prachtige monu menten iets over hadden. Uit de afrekening van de penning meester, de heer X Germing, bleek, dat aan bijdragen in totaal was ont vangen een bedrag van f 8334.50 en dat al dit geld een bestemming had gevonden. Voor de Nieuwe Kerk kon het volgende worden aangeschaft: 'n trouwkleed, trouwmeubilair, een glas- in-lood-raam voor de consistorie, kan delaars voor de Avondmaalstafelen een handtekeningenboek met de na men van allen, die een bijdrage gaven. Voor de Koorkerk werd aangekocht „VOORTGAAN OP INGESLAGEN WEG" Maandagavond werd in de Gerefor meerde Kerk te Oost-Souburg onder grote belangstelling het 80-Jarig be staan gevierd van de School met de Bijbel. Onder de belangstellend!*) be vonden zich o.m. het lid van Ged. Staten, de heer A. Schout, Inspecteur A. A. Leenhouts van het Lager On derwijs en burgemeester A. H. S. Stemerding De voorzitter, de heer A. Arendse P.J.zn, opende na het zingen van Psalm 89 vers 1 en 8 de avojid met gebed. In zijn openingswoord wees spreker op het grote belang van het Christelijk Onderwijs en sprak de hoop uit. dat werd voortgegaan op de ingeslagen weg. Ook merkte hij op, dat een nieuw schoolgebouw dringend nodig is. Het bestuur zal zo spoedig mogelijk tot de bouw hiervan over gaan. De secretaris, de heer S. van Soelen gaf vervolgens een overzicht van de lotgevallen van de school, vanaf 1894, toen aan het eerste schoolhoofd 700 per jaar werd uitbetaald, tot op he den. Nadat een onderwflsfilm vertoond was, sprak de heer J. Suurmond Jzn. namens de kerkeraad. „Onze voorou ders hebben biddend en werkend deze school gebouwd", aldus de heer Suur mond, die een beroep deed, op deze grondslag voort te bouwen. Burgemeester Stemerding, die na mens het gemeentebestuur liet woord voerde, wees iu een geestig toe spraakje op de belangstelling -van de zijde van het gemeentebestuur voor een standaard voor het doopvont, een het onderwijs m het algemeen en ge- doopschaal, enige tinnen kandelaars waa»<l0 de st*e(ls ?oede «amen- en een groot aantal Avondmaalsbe- werking tussen gemeente en school- kertjes. 1 bestuur. Ongeval onder 's Heer Arendskerke Maandagmorgen omstreeks tien voor half zeven is op de onbewaakte overweg van het locaalspoor over de rijksweg 's Heer Arendskerke, een auto geladen met biggen, bestuurd door zekere B. uit Oud-Gastel, tegen een de weg kruisende bietentrein gereden. De auto werd aan de voorzij de ernstig beschadigd, doch bestuur der en biggen bleven ongedeerd. Zoals gebruikelijk, had de machi nist van de locomotief fluitsignalen SINTEN. Wanneer men het woord „Sinten" hoort noemen of leest, dankt men na tuurlijk onverwijld vooral in deze tijd in de eerste plaats aan de Goe de Sint, Sint Nicolaas, maar daarvoor willen we het nu eens niet hebben. Het gaat over dorpen, welker namen het predlcaat „Sint" voeren, zoals Sint Laurens, Sint Janstcen en Sint Anna ter Muiden. Op initiatief van de burgemeester van Sint Laurens zullen de bestuur ders van alle Nederlandse Sinten-ge meenten op Zaterdag 27 December waarom niet op 6 December ln Utrecht bijeenkomen. Of bg die gele genheid de mijter het voorgeschreven hoofddeksel zal zijn, werd niet ver meld. AQUARIUM. De aquariumhouderij heeft vooral in de laatste jaren ook op Schouwen- Duiveland vaste voet gekregen. Nu DEUR De straatverlichting sorteerde niet al te veel effect en de twee mannen, die in het Walcherse dorp een bepaald adres zochten, strompelden dan ook nogal moeizaam door de duisternis. Huisnummers waren in het straatje, icaarin het gezochte perceel zich moest bevinden, practiscli niet te on derscheiden. Er volgde echter nieuwe tegenslag. Ook hier wonnen de aanhouders evenwel, want na lang speuren lukte het tóch. De man, die op hun bellen aan de voordeur verscheen, was niet de ge zochte.„Nee, dat troffen jullie niet. Die man is verhuisd sprak de bewo ner cn icclwillend legde hij uit waar de vorige bewoner nu verblijf hield. In hetzelfde straatje so bleek, maar dan een paar huizen verder. „U moet maar achterom lopen, want aan de voorkant is geen ingang", zo deelde hij nog mede. Dankbetuigingen mompelend ver dwenen de beide zoekenden weer in de duisternis en „iets verderop" ver dwenen zy achterom. Er bleek een deur tc zijn'. „Volk!" riep een hunner en trad vrijmoedig naur binnen. Er was niemand. Gelukkig, want de deur gaf geen toegang tot een v:oning, maar tot een zeer gering vertrek, waarin men over het algemeen geen bezoek pleegt te ontvangen ,J)an de vólgende deur", spraken ze onvervaard en dat was raak. Want daar verscheen weer de man, die zo juist zo vriendelijk was ge weest dc heren te xooordte staan. Hij is toen maar even TOT rS.ijfJC is het meestal zo, dat de liefhebbers hun bakken versleren met exotische vissen en planten, maar de heer D. van den Berg Wz. te Bruini6se heeft het wat dichter bij huis gezocht en fevonden. Hij was van mening, dat e Zeeuwse stromen goed en mooi materiaal opleveren konden om een fraaie bak in te richten. Hij is dan ook in het bezit van een prachtig aquarium met zee-dahlia's, -anemo nen en -asters, mosselen, garnalen, hermietkreeften en al wat dies meer ■ij. De heer Van den Berg is overigens wel een specialist, want ook commer ciële aquaria werden door hem inge richt. VERBETERING. Het ziet er naar uit dat binnen niet al te lange tijd de gevaarlijke weg Axel-Sluiskil welke de laatste maan den weer twee mensenlevens eiste, zal worden verbeterd. De Rijkswa terstaat is druk bezig met het doen van opmetingen en het verkeer wordt automatisch geteld. Er wordt dus aan gewerkt! ADOPTIE. Hengelo en stad en ambt Delden adopteerden indertijd Sint-Philips- land. Deze adoptie-periode zal aan staande Vrijdag officieel worden af gesloten. De voorzitter van het comi té uit genoemde plaatsen komt die dag naar Sint-Philipsland om deel te nemen aan de herbeplanting (volgens het herbeplantingsplan van Staats bosbeheer) en daarmede zal deze nut tige adoptie dan tot het verleden be horen. GELUKSVOGEL. Wachtmeester Lalkens uit Westka- pelle hoeft de eerste tijd niet om krui denierswaren verlegen te zitten. Hy won namelijk de hoofdprijs van de „Spar"-pi;ysvraag en krijgt nu een iaar lang iedere week voor een tien tje aan boodschappen cadeau. PRESENTIEGELD. Ook de raad der gemeente Waarde heeft in de zak getast voor Vluchte lingenhulp. De leden namen het prij zenswaardige besluit het presentie geld van hun laatstgehouden zitting voor dit doel beschikbaar te stellen. (Advertentie.) W P DE VERBETERDE (Q I 1 brilleglazen U PUNCTUAL CORRECTED Veikrijgbaar bij 4* erkende opticiens. gegeven. De bestuurder bemerkte echter te laat dat deze afkomstig waren van een trein, die de rijksweg kruistte. v 6 Hoewel hij sterk remde en ook de treingeleider aan de noodrem trok, kon niet voorkomen worden dat de auto tegen een der wagons botste. Het wegverkeer ondervond door dit ongeval geruime tijd stagnatie. Ook vorig najaar reed op dezelfde plaats een Brabantse vrachtauto te gen een trein. Automobilisten zullen daarom goed doen, vooral tijdens de bietencampag ne, bjj deze onbewaakte overweg op te letten. Er passeren vooral tijdens de bietencampagne, bij deze onbe waakte overweg niet minder dan vier bietentreinen per dag, waarvan twee ln de vroege morgenuren, n.l. om ca. 6.20 en 7.20 uur. Voorts nog om 10.20 en 14.40 uur. Tijdens de viering van het 60-jarig jubileum van de School met de Bijbel, bood do voorzitter der vereniging van oud-leerlingen, de heer B. Koole, (staande links) een jubileumgift aan. (Foto P.Z.C.) de nieuwe SENATOR Vechtpartij in café te Middelburg Zondagavond omstreeks half negen kreeg de politie de mededeling, dat er in een café in de Beddewykstraat te Middelburg een hevige vechtpartij aan de gang was. Toen de politie arriveerde leek het alsof er een veldslag had gewoed: zij trof een chaotische toestand aan met op de grond een hele verzameling kapotte bierflessen, de meubels schots en scheef door elkaar en een vernielde tafelpoot. Bovendien waren hier daar bloedsporen zichtbaar. Het bleek al vlug, dat een vrouw van een woon wagenbewoner, die zich in het café bevond, een diepe wond aan het hoofd had. Een gealarmeerde arts legde een noodverband en op advies van deze arts ging de vrouw naar het Gasthuis voor verdere behandeling. De vechtersbazen waren niet meer in het café, toen de politie arriveerde. Niettemin was vlug* uitgevist wie het waren geweest, nl. J. v. d. IJ., J. P. L. en M. P. V., geen onbekenden van de politie. L. en V. hadden in het heetst van de strijd hun jasjes uitge trokken en vergeten die kledingstuk ken mee te nemen, toen zij verdwe nen. Van de IJ. was ondertussen naar een ander café in de Vlasmarkt ge gaan, waar de politie hem opzocht en meenam naar net bureau. De andere vechters kwamen zich om half elf vrijwillig aan het politiebureau mel den. Ook z(j mochten de nacht daar doorbrengen. Tegen alle drie is proces verbaal opgemaakt. Chr. Mulo-Zeeland bijeen Zaterdag kwam de afdeling Zee land van de Chr. Mulo te Goes byeen onder leiding van de heer J. IJssel- stein uit Middelburg. De heer H. H. Broekstra uit Heerenveen hield hier een inleiding over het taalonderwijs, dat spreker vooral van de godsdiensti ge zjjde bezag. Na afloop was er een geanimeerde gedachtenwisseling. Op 1 December a.s. zal tezamen met het Openbare Ulo een Mulo-dag te Goes worden gehouden, waar zal worden gesproken over het wiskunde- en het project-onderwijs. Het bezoek van dr. Drees aan Yerseke Zoals gemeld, zal de minister-presi dent, dr. W. Drees, thans Woensdag zijn reeds eerder aangekondigde be zoek aan Yerseke brengen. Des mor gens om 10 uur zal burgemeester Wil- lemse hem op het gemeentehuis ver welkomen, waarna een bezoek aan de oester- en mosselbedrijven zal worden gebracht. Vervolgens zal in het ge meentehuis de oesterfilm worden ver toond, waarna de lunch wordt ge bruikt. Des middags zullen de leden yan de Commissie van Dertien in het gemeentehuis de gelegenheid krijgen hun bezwaren tegen afsluiting van de Oosterschelde nader toe te lichten. Collecten De opbrengst van de in Middelburg gehouden Klaproos-collecte bedroeg 907,13. Goesenaar 8 December in hoger beroep. Woensdag 8 December a.s. zal de Goesenaar B., die wordt verdacht een enveloppe met 50.000 te hebben ver duisterd en voor de Arrondissements rechtbank te Middelburg werd ver oordeeld, in hoger beroep terecht staan voor het Haagse Gerechtshof. Ook voor het hof zal B. worden b(jge- staan door mr. 3L A. Terwoert uit Middelburg. Kerstze gelactie. Evenals in andere jaren zal ook dit jaar de Vereniging tot Bestrijding der Tuberculose in November en Decem ber weer Kerstzegels uitgeven. De op brengst is be stemd voor dat deel van de t.b. c.-bestryding, dat niet door subsidies wordt gedekt, en voor ae nazorg van t.b.c.-patienten Dat deze by- drage zeker nog wel nodig is, moge blijken uit het feit, dat dagelijks in Ne derland nog ca. 40 nieuwe pati ënten worden gevonden. In Zeeland belast zich de Provinciale Zeeuwse Vereniging tot Bestrijding der Tuber culose met de uitgifte van de sluitze- gels. „Parachutisten" bij Vlake Geheel onverwacht werd voor de vrijwilligers van de Goesse compagnie der Nationale Reserve Zaterdagmiddag een grootscheepse alarmoefening ge houden. Tegen drie uur waren reeds velen gewaarschuwd en leek het in „de Prins van Oranje", waar het op komstcentrum was gevestigd, meer op een kazerne dan op een vergaderzaal. Daar ontvingen de soldaten het bevel om de strijd aan te binden met een „vijandelijke colonne parachutisten", die in de omgeving van Vlake een ..ge slaagde landing" hadden gemaakt en thans, geholpen door leden van de Vijfde colonne, naar de brug oprukten. Het gehele apparaat van de Natoinale Reserve kwam vliegensvlug in actie, patrouilles vertrokken met vrachtau to's naar de bedreigde punten, terwijl andere groepen belangrijke objecten, zoals de sluizen bij Hansweert en de Postbrug bij Yerseke gingen bewaken Ondertussen hadden de „vijandelijke troepen" de Vlakebrug reeds bereikt, maar voordat de springladingen be vestigd waren, moest er al een zware strijd tegen de reservisten geleverd worden. Na een verwoed gevecht wer den dc „parachutisten" krijgsgevangen gemaakt. Een vijandelijke groep bond de strijd aan met de bewaking van de Post brug, doch ook deze aanval werd af geslagen. Het eind was, dat vriend en vijand tegen de avond gezamenlijk in auto's terugkeerden. Met deze geslaagde oefening heeft de Nationale Reserve weer eens be wezen, van welk groot belang een ter ritoriale strijdmacht kan zijn en dat door snel handelend optreden in tijd van oorlog aan het gevaar van vijan delijke infiltraties op snelle wijze weerstand kan worden geboden. Hierna spraken nog de heer Leen houts, die mededeelde, dat de bouw van een zesklassige school te Sou burg op de urgentielyst van het Ministerie was geplaatst; door de heer H. C. van Donk, hoofdbe stuurslid van de Christelijke Schoolraad en door de lieer J. Dey namens het Christelijk Volkson derwijs. Namens de oud-leerlingen bood ver volgens de heer B. Koole de jubileum gift aan: een chèque ter waarde van 7 3007.44. Dit bedrag wordt nog steeds aangevuld. Nadat de voorzitter hartelijke woorden van dank had gesproken, werd gezamenlijk het jubileumlied ge zongen, dat speciaal voor deze gele genheid was geschreven. Na de pauze werden nog enige her inneringen van oud-leerlingen ten to nele gebracht en werd een filmstrook vertoond met foto's van de geschiede nis der school. „PZEM-artisten" brachten geslaagde revue „Parade" In Middelburgs Schuttershof Een groot bedryf heeft onder zijn personeel mensen, die in de schijnwer pers van het toneel tot goede verrich tingen in staat zijn. Dat bleek ook Maandagavond weer in het Middel burgse Schuttershof, toen daar voor een maximum aan publiek de premiè re ging van de revue waarop „O. en O." de Vereniging tot Ontwikke ling en Ontspanning van het Perso neel der N.V. PZEM jaarlijks de Zeeuwse electriciteitsmensen, maar ook vele anderen, pleegt te vergas ten. Ditmaal droeg het product van maandenlange grondige voorberei ding de naam „Parade een naam, die aan het begin en aan het eind dui delijk werd geaccentueerd. Niet al leen daarom was „Parade" een juiste vlag voor deze lading, maar ook en voornamelijk om de grote ver scheidenheid, die het gebodene ken merkte. Een verscheidenheid, die ver antwoord en boeiend was. De heer J. H. van Beuzekom sprak namens „O. en O." een kort welkomst woord tot een groot aantal genodig den en onmiddellijk daarna richtte de aandacht zich op de proloog, die oen groot gebeuren voor Zeeland belichtte, namelijk de opening van de Centrale Zeeland in Vlissingen. Het bleek nu, dat bouw en ingebruikneming van dit -rootse werk toch nog veel eenvou- iger hadden kunnen geschieden Met deze geestige en aansprekende inleiding was direct het tompo in de revue. En die vaart, veroorzaakte door het groot enthousiasme, waar mede de „PZEM-kleinkunstenaars" een en ander ten tonele voerden, bleef ook tot en met de finale gehandhaafd evenals trouwens de geboeidheid, waarmee 't publiek dit alles volgde. Prettig in hel gehoor liggende mu ziek, sketches van goede kwaliteit, kundige dans en „Ouwe Barend" die nu te kennen gaf niet meer te zul len terugkeren voerden naar de climax van het eerste deel, een groots opgezette scène in een wassenbeelden kabinet, dat gelegenheid bood de ken nis van de geschiedenis enigszins op te frissen. Met een amusante rijles begon het tweede deel, dat verder o.m. een dwa ze, maar goede vertolking van het op treden van een groot kunstenaar liet zien; weer enkele uitstekende sket ches, danstaferelen, stemmingsvolle cowboy-rijsjes, de heren B. en W., om dan te eindigen met een stijlvolle finale, die alle medewerkenden nog eenmaal op het toneel bracht. Deze zesde PZEM-revue stond op een zeer verantwoord peil en men mag bewondering koesteren voor de amateurs, die de kracht opbrengen telken jare weer op zulke wijze voor de dag te komen. Het was een goed sluitend geheel, dat grote waardering verdient en waarmede „O. en O." op nieuw een uitstekende greep deed. Zonder de vele andere medewerk sters en medewerkers tekort te doen mag bijzondere hulde worden ge bracht aan Willem den Hollander en Barend de Jonge, die voor hun wel zeer groot aandeel in „Parade" te recht stormachtige bijval oogstten van een publiek, dat zich uitstekend heeft vermaakt en dit telkenmale liet uitkomen. Baby den Toonder en zijn musici zorgden voor prima begeleiding en er waren fraaie décors en schitterende costuums. Mr. dr. R. W. Graaf van Lynden, namens de raad van bestuur en de directeur van de P.Z.E.M., ir. T. Michielsen, vertolkten aan het eind de dank van het publiek in welgeko zen woorden. Voor de dames van het gezelschap waren er bloemen. Tot slot volgde een gezellig bal on der leiding van de heer W. M. J. Meeuse en op de tonen van de Babv- tonband. „Parade" wordt wederom opgevoerd in het Schuttershof gedurende de vier volgende avonden. Faillissement. Uitgesproken is het faillissement van G. H. Polderman te Sint Maar tensdijk. Rechter-commissaris is mr J. A. E. Rink, Middelburg, curator mr ïl. D. J. Wilfensberger, Tholen. vandaag Middelburg „Kunstmuseum": exposi tie schilderijen „Start", 13—17.30 en 19.3021.30 uur (des avonds rond leiding); Electro: „Massa-justltie", (18 jaar), 19 en 21.15 uur; Schouw burg: „Tot U zal spieken", (14 jaar); 20 uur; Schuttershof: P.Z.E.M.-revue „Parade", 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Demonen der diepte" (cinemascope), (14 jaar), 19 en 21 uur; Luxor: „Samenzwering met de dood", (18 jaar), 20 uur; Scheldekwartier: Lckespelgroep Wal cheren, 20 uur. Goes Grand: „Anna", (14 jaar), 20 u.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2