Kamerleden stellen vragen over de wonin gbou w PAPOEA-BENDEN ONTVOERDEN AGENT VAN KRIEKEN" ZEEUWSE MIDDENSTAND SPORT EN WEDSTRIJDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 11 NOVEMBER 1954 Tekort steeds groter In het voorlopig verslag van de Tweede Kamer inzake de begroting 'van het ministerie van Wederopbouw voor 1955, werd door verscheidene Kamer leden uiting gegeven aan de klachten van de gemeentebesturen, dat niet alleen op het woningtekort niet wordt ingelopen, maar dat dit zelfs groter wordt. Als voorbeeld hoewel geen uitzondering werd Leeuwarden ge noemd, waar het aantal woningzoekenden in 1948 op 2016 stond en op 1 Maart 1954: 2798 bedroeg. Het gemeentebestuur van Dordrecht heeft berekend, dat by de huidige toewijzingen het tekort eerste in 1985 zal zijn ingelopen. Gevraagd werd naar de nieuwe wo ningtelling in samenwerking met het Centraal Bureau voor de Statistiek. Hoe lang duurt het nog, eer men over de juiste cijfers beschikt In dit verband werd gewezen op het gevaar van onjuiste prognoses. Noch in de troonrede, noch in de me morie van toelichting wordt over de vervanging van de vigerende woning wet gerept, alhoewel hieraan reeas jaren wordt gedokterd. Is het juist, zo vroeg men, dat gedurende de eerst komende 12 maanden geen rijksgoed keuringen voor gebouwen ten dienste van de volksgezondheid wordt gege ven. Wat is dan de zin van het voor gebouwen voor de gezondheidszorg en ygiëne op het bouwprogramma 1955 Sebrachte bedrag van 31 millioen gul- en? Het stopzetten van grote werken heeft in vele gevallen behoorlijk na deel voor de gemeenschap. Waarom gaat men wel een nieuw postkantoor in Den Haag bouwen, terwijl niet zo lang geleden de bouw van het nieuwe postgebouw aan de Ryswijkse weg plaats vond. De toestemming werd evenwel geweigerd voor de bouw van een nieuw Rode Kruis-ziekenhuis als mede van een gebouw voor de Kleine Comedie. Zowel de arbeider als de patroon dienen volgens verschillende leden Belastingverlaging op 1 Juli 1955 (Slot van pag. 1) Slechts voor een bepaalde groep kan op het gebied van ae directe be lastingen wat worden gedaan. De staatssecretaris duidt niet nader aan wat hij bedoelt, doch hrj ried aan, de belastingwetsontwerpen af te wach ten. Aan de vermindering of ophef fing van de opcenten op ae grondbe lasting kende hij ten bate van de ver geten groepen weinig effect toe. Te hoge uitgaven Minister Van de Kieft heeft zich tegenover de afgevaardigden, die op een aantal punten van zijn belëid cn- tiek uitgeoefend hadden, ntet onbe tuigd gelaten. Men had hem venveten, dat het uitgavenniveau te hoog was. Hoog, dat gaf de bewindsman toe, maar tè hoog „Men moet niet vergeten", zeide hij, „dat de salarissen verhoogd zijn en dat de uitgaven desondanks met slechts 103 millioen gestegen zijn". Ook verleden jaar is over de te hoge uitgaven geklaagd. De heer Van de Kieft had toen venvacht, dat men bij de behandeling van de afzonderlijke begrotingshoofdstukken op bepaalde posten zou inhakken, maar niets daarvan. Men had voor alle departe menten laten nagaan, welke verleden jaar de wensen van de afgevaardig den waren. Hij gaf een aantal voorbeelden van de voorzieningen, waarom de Kamer leden bij de bespreking van de begro ting van Sociale Zaken en Volksge zondheid hadden verzocht. Het was een respectabele lijst, waarmele vele millioen gemoeid geweest zouden zijn. „Een van de leden maakte my er toen een scherp verwijt van, dat voor een bepaalde zaak geen geld werd uitge geven", aldus de bewindsman. „Het zou me niet verwonderen, als hetzelf de Kamerlid of een zijner partijgeno ten. mij kort tevoren k faire genomen had vanwege de hoge uitgaven of op bezuiniging had aangedrongen". „Het heeft allebei niet geholpen", riep de heer Van de Wetering (CH) tot uit bundige vrolijkheid van de Kamer. Ondankbaar De heer Van de Kieft vestigde nog eens de aandacht op zijn ondankbare en vaak ook ontmoedigende taak, en merkte tegenover de suggesties, om in deze tijd van hoogconjunctuur ambtenaren te ontslaan op, dat de overheid haar ambtenarenbeleid met grote zorg voert. De minister zag geen verschil in bekwaamheid, ijver en toewijding tussen de ambtenaren met wie hij samenwerkte, en de wer kers in het p-.rticuliere bedrijfsleven. Hij kwam op tegen vaagheden als „het personeel is te uitgebreid" en „de uitgaven zijn te hoog". Men moet feiten en cijfers noemen, zo zeide hij. Daaraan heeft men wat. Wat de gewraakte ramingen aan gaat, deelde de bewindsman mee, dat de schattingen altijd zeer nauwkeurig en goed gefundeerd zijn en door de wetenschappelijke werkers van het Planbureau worden getoetst. Hy ver klaarde zich tegenstander van reva luatie en somde daarvan alle nadelen op en zeide. dat het waagstuk van de cohvertabiliteit, het herstel van de vrjje inwisselbaarheid der valuta, wordt bestudeerd. Het doel Tenslotte vatte de heer Van de Kieft samen, dat het doel van zijn fi nanciële politiek gericht is op: le Een zo groot mogelijke werkgelegenheid; 2e. monetair evenwicht; 3e. bevorde ring van een gezond volksleven en af lossing van schuld, en 4e verlichting van de drukkende belastingen. En hij concludeerde, dat wy thans een toestand beleven, waarvan wy ze ven jaar geleden nog niet hadden dur ven dromen. Bij de replieken bleek, dat de minister en staatssecretaris een aantal leden, zelfs hun partijge noot de heer Hofstra van de P.v.d.A., lang niet hadden overtuigd. Donderdag kunnen zij daartoe een nieuwe poging aanwenden. strafbaar te worden gesteld ter be strijding van het euvel van de zwarte lonen. Gevraagd werd hoeveel Prot. Chr. ziekenhuizen door de bouwstop wer den getroffen. Het doet eigenaardig aan, aat voor overheidsgebouwen drie millioen meer op het programma staat, terwijl voor alle andere secto ren van de bouwactiviteit, op de wo ningen na, de cijfers ten opzichte van 1954 gelyk zyn gebleven dan wel ver laagd. Curveprijs Slechts door het invoeren van be zuinigingen lukt het by de grotere complexen nog om binnen de curve- prijs te komen bij aanbestedingen.. De kleinere complexen mislukken veelal en men probeert dan maar het con tingent in premiewoningen te doen uitvoeren, waarbij uiteraard geen wo ningen worden verkregen van het vereiste huurpeil of de woningen niet kunnen worden toegewezen aan die gezinnen, aan hebben. er het meeste behoefte Óp deze wijze wordt wel per pro vincie het contingent gerealiseerd, doch de woningen althans de wo ningwetwoningen worden niet ge bouwd op de plaats, waar deze op ba sis van het woningtekort het meest gewenst zijn. Sinds de premie- en bijdragerege ling van kracht werd is het bouwen van woningen door stijging van mate- riaalprijzen en verhoging der lonen duurder geworden. Maar de premies zijn daarby niet aangepast. Ge vraagd wordt een verhoging van deze premies, zodat de woningbouw weer mogelyk wordt op dezelfde basis als voor het van kracht worden van de regeling. Aangedrongen wordt op verruiming der bijdrageregeling en in ieder ge val op zo spoedig mogelijke intrek king van het voorschrift aangaande de 4 Gemeenten kunnen met de thans geldende rijksbijdrage voor de wo ningwetwoningen niet tot een sluiten de exploitatierekening komen. Gevraagd werd naar de vorming van het eigen woningbezit. Er dient spoedig een financieringsregeling te komen. Tenslotte werden vele critische op merkingen gemaakt over de wijze van het bouwen. De grootte van de gepro jecteerde woningen is in de loop dei- jaren voortdurend gedaald. Vergeleken met ae vorige begroting is voor de opruiming van krotten en voor sanering een aanzienlijk lager bedrag geraamd. Hiervoor dient meer geld beschikbaar te zyn. Over het huurvraagstuk lopen de meningen nogal uiteen. INDONESIË BEWEERT Zelfs infiltratie wordt ontkend De Indonesische ambassade in Can berra heeft Woensdag een verklaring uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat de gevangenneming van de Neder landse politieagent Louis van Krie ken „door inwoners van Westelijk Nieuw-Guinea, die naar de Molukken zijn gevaren, waar de agent zich thans onder bewailing bevindt, heeft onthuld, dat verschillende malen ver zet tegen het Nederlandse bestuur in Westelijk Nieuw-Guinea is voorgeko men". Prinses Margriethet petekind dei- Nederlandse koopvaardijheeft Dins dagochtend met een vijftigtal school genootjesonder leiding van de hoofd onderwijzer, de heer Van Dijk, en en kele öndericijzers een bezoek gébracht aan de schooltentoonstelling „De Zeevaart'' in de cantine van de Stoomvaart Mi}. ,jNederland" te Am sterdam. Na de koffietafel werd er nog een rondvaart door de grachten gemaakt, tijdens welke Prinses Mar griet tot haar grote vreugde ook zelf even het stuurwiel van de boot mocht bedienen. Ze deed het vrolijk en met veel zwier Koerswaarde aandelen krachtig omhoog De koerswaarde van gewone aan delen genoteerd aan de Amsterdamse Effectenbeurs blijft, blijkens Woens dag door het C.B.S. gepubliceerde cij fers, zich krachtig in opgaande rich ting bewegen. Per eind October j.l. bedroeg de koerswaarde van deze aandelen (in millioenen guldens) 11.798, waarmede zij in een jaar tijds vermeerderd is met ruim 4.5 milliard gulden. Eind October van het vorige jaar stond de koerswaarde n.l. op 7.116. Hierin weerspiegelden zich de verhoogde activiteit en de opmerke lijke koersstijgingen die de Effecten beurs dit jaar aan de dag heeft ge legd. Uit de cijfers blykt, dat in voor noemde periode het totaal van de Ne derlandse aandelen in 'koerswaarde is gestegen van 3.472 tot 5.406. Be zien wij daarvan de onderdelen, dan treden de industriële fondsen incl. Unilever, Philips en AKU bijzonder sterk naar voren. De koerswaarde daarvan is sinds eind October van het vorige jaar bijna verdubbeld. Zij is ge stegen van 2.082 tot 3.637. Ook de petroleumaandelen (Koninklijke Olie) zijn zeer krachtig omhoog gegaan, nl. van 3.152 tot 5.799. Dienovereenkomstig is ook de ge middelde koers der aandelen, zoals door het C.B.S. berekend, opgelopen. Zij bedroeg eind October j.l. voor het algemeen totaal 291 (264 per eind September j.l. en 194 per eind Octo ber 1953), voor de Nederlandse aande len 239 (219 resp. 167), voor de Indo nesische aandelen 93 (85 resp. 77) en voor de petroleumaandelen 502 (453 resp. 332). „Dit heeft ook aangetoond de mo gelijke oorsprong van het onjuiste rapport van Nederlandse zijde, waar in gezegd werd, dat gewapende Indo nesiërs daar onlangs zijn geland", al dus voegt deze verklaring van de In donesische ambassade in Canberra hieraan. In een telegram, dat in Canberra werd ontvangen, wordt gezegd, dat de politie-agent naar Djakarta zal wor den overgebracht. De verklaring zegt voorts, dat Van Krieken aan de Indo nesische autoriteiten op Ambon heeft medegedeeld, dat inwoners van Nieuw-Guinea, die hij beschreef als gewapende opstandelingen, hem ge vangen hadden genomen en per prauw naar Indonesisch grondgebied hadden gevoerd. Een woordvoerder van Nederland?. se zyde in Den Haag ontkende deze berichten pertinent en bleef bij de reeds afgelegde verklaringen inzake gewapende Indonesische infiltratie in Nederlands-Nieuw-Guinea. Voorts merkte hij op, dat er geen sprake is' van verzet van de Papoea-bevolking, tegen het Nederlands bestuur, inte gendeel, de bevolking verleent haar volle medewerking bij het opsporen van de infiltranten. Een week voor Duitser met S.S.-manieren Deur van frambalcon ingetrapt „Die heeft blijkbaar nog niets ge leerd; hij heeft waarschijnlijk ge dacht, dat hij hier nog „thuis" was". Deze woorden sprak de Amster damse politierechter, mr. L. de Blé- court, naar aanleiding van het ver haal, dat een trambestuurder, als ge tuige opgeroepen, had gedaan. Het ging hier om een Duitser, de 41-jarige R. H. F. P. A. uit Eckem- foernde, die ervan beschuldigd werd een deur van het trambalcon van lijn 13 in Amsterdam te hebben ingetrapt. De trambestuurder vertelde, dat de Duitser op het voorbalcon wilde in stappen. De bestuurder verwees hem naar het achterbalcon, maar daar nam de Duitser geen genoegen mee. Hij sputterde hevig tegen, waarop de bestuurder, om te verhinderen, dat de man bij het wegrijden op de treeplank zou spzingen „hij stond daar ken nelijk op te wachten" de deur dicht deed. Volgens de bestuurder heeft de Duitser toen de deur ingetrapt, waar bij een ruit brak. De officier van justitie, mr. G. R. Nubé, zei: „Hij was kennelijk in de war; dacht dat het 1944 was In plaats van 1954" en vroeg tegen de Duitser, wiens zaak bij verstek werd behan deld, veertien dagen gevangenisstraf. De politierechter legde ae Duitser een week gevangenisstraf op. Electriciën bekende moordaanslag Meer dan veertig inbraken op zijn naam In samenwerking met de rijkspoli tie is dezer dagen te Nijmegen gear resteerd de electriclen P. V. T., die na lang verhoor bekend heeft in de Molenhoek in de afgelopen zomer een moordaanslag te hebben gepleegd op een Amsterdams meisje en in de afge lopen weken in de omgeving v,an Arn hem en Nijmegen meer dan veertig kleine inbraken te hebben gepleegd. De man werd er tevens van verdacht dat hij, gezeten op een motorfiets, dames handtasjes uit de hand rukte en ermee vandoor ging. Gelijkertijd was tegen hem de ver denking gerezen dat nij ook de dader zou zijn van de moordaanslag welke in de afgelopen zomer in de Molen hoek onder Mook is gepleegd op een Amsterdams meisje aat daar in de omgeving was gelogeerd. Dit meisje had op een avond in Nijmegen de bus naar Mook gemist en P. V. T. bood haar toen aan op de motor naar Mook te rijden. Dat is geschied. Eenmaal aan de Molenhoek aangekomen gaf hij haar enige aanwijzigen, hoe zij haar' pension kon bereiken. Hij trok daarna een mes, stak haar in de hals en in de borst, beroofde haar van haar tasje en ging aan de haal. Het meisje kon zich strompelend begeven naar een nabijgelegen hotel, waar zij werd verbonden. De politie heeft maandenlang de omgeving afgezocht om de dader te vinden. Bij de arrestatie van P. V. T. werd hem ook ten laste gelegd dat hy de moordaanslag op de Amsterdamse juffrouw had gepleegd. Maandag is hij door de commandant van de rijks politie te Groesbeek geconfronteerd met de juffrouw, die hem onmiddellijk herkende als de dader. De man droeg ten tijde van de aanslag een wind jack en een das die in zijn huis zijn teruggevonden. Hij heeft bekend, dat hy de moordaanslag heeft gepleegd. (Slot van pag. 1). acht het hoofdbestuur in strijd met de zelfstandigheid van de midden stand. Na de gang van zaken over de jongste 6 pet loonsverhoging te heb ben geschetst, gaf spreker als stand punt van het hoofdbestuur weer, dat de middenstand waar strikt nodig, de prijzen zal moeten aanpassen. De aangekondigde huurverhoging acht Op het eerste te Goes gehouden Zeeuwse middenstandscongres voerde o.a. het woord drs M. C. Verburg, directeur van het E.T.I. (Foto P.Z.C.J TURNEN Verenigingswedstrijden Zebra in Goes. De Zeeuwsch-Brabantse Turnkring houdt op Zaterdag 13 November haar jaarlijkse verenigingswedstrijden Goes. Aan deze wedstrijden zal den deelgenomen door niet minder''en gehouden bijeenkomst zyn de be- dan 50 ploegen van de navolgende 18 verenigingen: Volharding (Goes), V. Z.O.S. (Yerseke), Tholen, Domburg, Sparta (Krabbendijke)Prins Hen drik (Breda), W.LK. (.Wemeldinge), Medioburgum (Middelburg Wilhel- mina (Middelburg), Atlas (Heinkens- zand), U.D.I. (Bergen op Zoom), A- chilles (Middelburg), Astrow (Sou burg), Dreischor, Olympia (Kapelle), D.A.W. ('s Gravenpolder), U.D.I. Wolfaartsdijk) en Sparta (Bergen op Zoom) De wedstryden worden gehouden in het gemeentelijk gymnastieklokaal en in de grote zaal van het Schuttershof. Er zijn twee wedstrijden voor dames en twee voor heren, alsmede één wed strijd voor dames-senioren en één voor heren-senioren. De dameswed strijden bestaan uit vrije oefeningen, brug en paard breedtespringen, de he renwedstrijden uit vrye oefeningen, rek en paard voltige. De wedstrijd voor dames-senioren bestaat uit vrije oefeningen, brug en evenwichtslat, die voor de heren-senioren uit vrije oefe ningen, hoge brug en paard voltige. De dames en herenploegen bestaan uit zestallen, de seniorenploegen uit viertallen. Verder is er voor de da mes klassikaal een oefening op de evenwichtslat en voor de heren klas sikaal grondgymnastiek. MOTORSPORT Oriënteringsrit „De Zeeuwen" De motorclub „De Zeeuwen" houdt Zaterdag 13 November a.s. een oriën teringsrit door Walcheren over een afstand van 75 km. Er wordt om 15 uur bij het Nederlands Koffiehuis op de Markt te Middelburg gestart. De finish is op dezelfde plaats. VOETBAL Niet vier, maar twee maal twee clubs samen. De situatie in Kerkrade In een Dinsdagavond laat te Heer- sturen van „Rapid" en de Kerkraad- se eerste klassers Bleyerheide, Kerk rade en Juliana teruggekomen op hun besluit om samen één (betaald) elftal te formren." In de gemeente Kerkrade vond men het opgaan van vier eerste klasse elftallen in één elf tal een te groot offer gebracht op het altaar van de sportieve zakelijkheid. In de bijeenkomst van Dinsdag avond heeft men in principe besloten dat Bleyerheide en Kerkrade één (betaald) elftal zullen vormen met daarnaast behoud van eigen vereni gingszelfstandigheid, en dat Rapid en Juliana zullen fusionneren met be houd van de naam „Rapid", die nu eenmaal een bekende klank in Ne derland heeft gekregen. „Rapid" blyft in het gemeente sportpark van Kaalheide (gemeente Kerkrade) spelen. Onder welke naam de combinatie Bleyerheide/Kerkrade zal uitkomen is nog niet bekend, evenmin op welk terrein zal worden gespeeld. Weinig overtuigende zege van Engeland op Wales Zwak spel van Engelse voorhoede Het Ehgelse voetbalelftal heeft In het Werableystadion de verwachte zege op Wales behaald. Met 32 bleven de Engelsen in de meerder heid. Een weinig overtuigende over winning overigens, tot stand ge bracht door een Engelse ploeg, die een zeer matige indruk achter iiet. Met de rust had Wales met 10 de leiding en ware het niet, dat ver scheidene van de Wallisers na de her vatting door blessures waren gehan- dicept, het resultaat zou wellicht heel anders zijn uitgevallen. Het Engelse elftal beleefde voor de ontmoetnig tegen dDuitsland (op 1 December, eveneens in Wembley) een slechte „generale". Het sterkste deel van de ploeg was de middenli nie, die uitstekend voor de dag kwam. Doch de door Staniforth en Byrne gevormde achterhoede en vooral ook de voorhoede waarin Matthews er nog het meeste van te recht bracht was uitgesproken zwak. De Engelse voorwaartsen. met midvoor Ronnie Allen voorop, bleken meesters in het missen van kansen. Algemeen is de verwachting dan ook dat de ploeg, die tegen Duitsland in het veld komt, er geheel anders uit zal zien dan het elftal, dat thans dë Engelse kleuren hoog hield. Alle drie treffers voor Engeland werden door rechtsbinnen Roy Bent- ly gescoord. Voor Wales vond mid voor John Charles tweemaal het net. Deze week een foto van het eerste elftal van de voetbalvereniging Goes, dat uitkomt in de tweede klasse B Zuid I. 1 gerechtvaardigd in het belang i de huiseigenaren, doch de K.N. men j van M.B. is van mening, dat er geen spra ke mag zijn hiervan een deel af te romen, ten behoeve van een egalisa tiefonds. Tenslotte maakte de heer Swager- man nog enkele opmerkingen over 't fiscale beleid, waardoor zelffinancie ring in de middenstands-ondernemin gen een bijna ondoenlijke taak is ge worden. Waardering Het lid van Ged. Staten, de heer A. L. S. Lockefeer, sprak namens het provinciaal bestuur de waardering uit voor het genomen initiatief. De middenstand staat of valt met de welvaart van de streek. Ook de an dere pijlers als landbouw, visserij en industrie verdienen daarom de volle aandacht. Met verschillende voor beelden toonde spreker aan hoe ook het prov. bestuur alles doet om de belangen van de middenstand te be vorderen. De middenstand zelf zal door het geven van sendee de Zeeu wen moeten bewegen zoveel mogelyk in deze provincie te kopen. By verwe zenlijking van het Delta- en Drie- eilandenplan zal dit nog nood zakelijker worden. Hiervoor moet men nu reeds gaan zorgen. M iddagvergadering Na een gemeenschappelijke koffie maaltijd, waarin de burgemeester van Goes, mr. W. C. ten Kate nog een kort woord sprak, kwamen tal van specifieke Zeeuwse problemen naar voren, waarbij vooral ook de toekomst van dit gewest in verband met het Deltaplan besproken werd. Het hoofdbestuurslid, de heer P. G. van der Weele uit Colijnsplaat, die nu de leiding had, gaf eerst het woord aan enkele heren voor een korte toespraak. De heer C. A. Kam- meraad als voorzitter van de Kamer van Koophandel voor de Zeeuwse eilanden, wees op het belang van de ze instellingen voor de middenstand, waarna de heer K. van Panhuis, di recteur van het Instituut voor Mid denstandsontwikkeling de aandacht vestigde op de wenselijkheid van een goede opleiding. Men zal in Zeeland proberen oplei dingen te krUgen onder supervisie van de plaatselijke afdelingen en het genoemde instituut. Binnen een paar jaar zal het mogelijk zijn, gesubsidi eerde cursussen te houden, zoals dit voor andere takken van onderwijs geschiedt. De directeur van het E.T.I., drs. M. C. Verburg liet op zijn beurt ho ren. wat het Econ. Techn. Instituut op velerlei wijzen voor de welvaarts bevordering in deze provincie en daarbij ook voor de middenstand doet. Voorts gaf hij zijn visie op de toekomst van Zeeland, in het licht van het Deltaplan. De middenstand zal van de nieuwe situatie ook voor delen kunnen plukken, terwijl ander zijds door het bieden van service de concurrentie zal moeten worden weerstaan. Spreker zag grote kan sen voor Zeeland en was van mening, dat mettertijd het bevolkingsaccres van 3000 per jaar wel zal kunnen worden opgenomen. De bevolking zal dus groeien, hetgeen mede van be lang is voor de middenstand. Nadat de alg. penningmeester, de heer H. Harmeyer in verband met de concept-arbeidsvoor waarden voor de detailhandel nog had gewezen op de noodza kelijkheid dat de middenstand zich op dat gebied ook aanpast om zich in de samenleving te kunnen handhaven, was 't „vra genuurtje" aangebroken. De be langstelling hiervoor was zo groot, dat het uren zijn gewor den. Vele problemen als o.m. de Win kelsluiting, de specialisatie van de bedrijven en de verkiezing van leden van de Kamer van Koophandel kwa men aan de orde. Ernstig werd ge waarschuwd tegen de gecolporteer de middenstandscursussen, terwijl ook zowel uit de vergadei'ing als door het hoofdbestuur gewezen werd op het grote belang van een actief organisatieleven. Aan het slot van de geslaagde voorlichtingsdag liet de gedelegeerde voor Zeeland, mr. D. Kluiver nog een opwekkend woord horen, de heer Jac. de Visser uit Vlissingen dankte de organisatoren van deze dag, waarna de heer P. G. van der Weele een slot woord sprak. Illlllllllllllllllllllllllllilillllllllllllllllllllilllllllllllll Een voetbal„slip" De afdeling Breda van de Kon. Ned. Middenstandsbond zond, zeer correct, een tele gram van verhindering aan de organisatoren van het Zeeuw se Middenstandscongres te Goes, De man van de tele graafdienst kennelijk een voetbalenthousiast liet het telegram echter ondertekenen door „KNVB, afdeling Breda". De heren achter de groene ta fel waren sportief genoeg om van deze „slip of the pen" met een glimlach kennis te nemen. Immers, na zoveel rumoer om de voetbalbond kan men het zich levendig vor-stellen, dat ook een telegrafist zich wel eens kan vergissen! Tiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiih

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 8