Weg- en water bouwtechnici verenigd in een vaksectie „HANDELSBELANGEN" GOES NAM AFSCHEID VAN VOORZITTER ZIEKENHUIS „BETHESDA" ZAL WORDEN UITGEBREID van Zeeuwse Almanak tot GOEDE ONTVANGST IN ZEELAND VAN VLAAMSE TELEVISIE Met VELPON zie je er geen barst van! Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 6 NOVEMBER 1954 ACTIVITEITEN VAN „NIHMT" Studie-bijeenkomst over dijkenbouw in Middelburg Het Nederlands Instituut van Mid delbare en Hogere Technici, kortweg het NIHMT, legt momenteel ook in Zeeland een belangrijke activiteit aan de dag. Waren tot dusver alle Zeeuw se leden van het instituut in één kring verenigd, thans wordt gestreefd naar een zekere mate van differentiatie. In het kader van dit streven worden vaksecties opgericht. Eén van deze vaksecties in oprichting is haar ar beid bereids officieus aangevangen. Het is do vaksectie „Weg- en water bouwkunde", die Vrijdag in Middel burg een studie-bijeenkomst hield, waar het onderwerp dijkenbouw aan de orde was. Een groot gezelschap had zich daartoe in één der zalen van restau rant „De Eendracht" verzameld. On der de aanwezigen waren zowel men sen van de Rijks- en de Provinciale Waterstaat als „waterbouwers" uit Ïiolder- en waterschapskringen. Aller- ei middelbare en hogere technische rangen waren vertegenwoordigd. Voor dit gehoor hebben achtereen volgens de heren W. Metzelaar, tech- nisch-hoofdambtenaar van de Rijks waterstaat en J. A. A. Mol, opzichter van de Polder Walcheren belangwek kende beschouwingen gehouden over het betrokken onderwerp. De heer Metzelaar verdiepte zich in de problemen van de dijkenbouw. voor wat betreft dat deel van de dijk. dat boven het water uitsteekt. Bijzondere aandacht besteedde hij daarbij aan het dwars profiel van het dijklichaam en aan de situatie. Spreker betoogde, 'dat de Februari-ramp heeft geleerd, dat de klappen daar vielen, waar de dijk plotseling van richting verandert. In dit verband sprak hü over de keuze, waarvoor men staat bij het versterken van de zeeweringen. Of men handhaaft het bestaande tracé en men gaat op deze lijn verbeteren dan wel men herziet het tracé en bouwt nieuwe dijken. De heer Metze laar pleitte ook voor het brengen van meer „stroomlijn" in de vorm van de dyklichamen. Uitvoerig besprak hij voorts pro blemen als het kleigebrek, dat tot het doen van consessies noopt, voor- Koninklijke onderscheiding Bij K.B. is aan P. Verstraeten uit Assenede (B.) en A. Coone uit Sas van Gent, beiden fabrieksarbeiders by de Eerste Nederlandse Coöperatieve Beetwortelsuikerfabriek te Sas van Gent, verleend de ere-medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nas- sau, in brons. Beiden zijn 40 jaar op de fabriek werkzaam. De onderschei ding werd uitgereikt door burge meester R. A. J. den Boer, die daarby een korte toespraak hield. Tentoonstelling Bijbelse oudheden. Van 8 tot en met 13 November zal in de consistoriekamer van de Grote Kerk te Goes een tentoonstelling van bijbelse oudheden worden gehouden. Deze expositie bevat een keurcollec- tie uit het Bijbels Museum van Oud heden te Amsterdam. Het doel van de tentoonstelling is, om op aanschou- weiyke wijze de historische achter grond der Bijbelboeken te belichten aoor middel van een zeventigtal voor werpen op Bübels-archeologisch ge bied, waaronder verschillende origi nele vondsten van opgravingen uit Egypte, Palestina en Mesopotamië. Er zijn modellen van de Ark des Ver- bonds, de gouden kandelaar, een beeld van de Hogepriester, wetstafe- len, ramshoorn, perkamenten rollen, gebedsriemen en gebedsmantel terwijl er op oudheidkundig gebied vierdui zend jaar oude Babylonische kleita bletten met spijkerschrift en dergeiy- ke te zien zyn. Het ligt in de bedoeling om over dag diverse scholen de tentoonstelling te doen bezoeken terwyl er 's mid dags van 4 tot 5 en 's avonds van 8 tot 10 uur gelegenheid zal zijn vooi verenigingen, catechisanten en parti culieren. De conservator van het Mu seum, de heer P. de Roos, zal bij al les een deskundige toelichting geven. en nadelen van asfaltbekleding, het kiezen van de vorm en soort van glooiing en het al of niet handhaven van de buitenberm. „ONDER WATER" De heer Mol begaf zich, zoals hij zei „onder water". Hy belichtte de verdediging van de zg. vooroever en het maken van de glooiing. Het kie zen van de juiste grasmat noemde spr. een moeilhk probleem. De soort van bekleding is hierop sterk van in vloed. Wat betreft de beweiding van de djjken, meende de heer Mol, dat deze het best door middel van schapen kan geschieden. Hy wees er nog op, dat alles wat de technici ter voorziening van bepaalde gebreken in de zeewe ringen voorstellen vaak al te snel als te duur wordt veroordeeld. Op deze inleiding volgde een be langwekkende en geanimeerde dis cussie. 's Middags maakte het gezelschap een excursie naar de Quarlespolder, de Kraayertpolder en de Borsselepol- der, waar de profielen van verschil lende dijkvakken de bijzondere aan dacht hadden. De leiding van de bijeenkomst be rustte bij de heer J. F. Agema, tech- nisch-ambtenaar van de Studiedienst van de Rijkswaterstaat in Vlissingen. De vaksectie heeft nog geen bestuur, maar dit college zal binnenkort wor den gekozen. Men hoopt regelmatig studiebijeenkomsten te houden. Vonnissen rechtbank Middelburg. „Talentenactie" Herv. jeugd in Middelburg werd succes Bedrag bijna vervijfvoudigd Op 1 October j.l. werd aan de ver tegenwoordigers van de verschillende verenigingen en groepen, die in de Middelburgse Hervormde Jeugdraad samenwerken, voor iedere deelnemer aan de „Talentenactie" f 0,50 uitge reikt. De houders van de talenten za gen zich toen voor de taak gesteld dit bedrag zo veel mogelijk te verhogen. Zy zyn daarin uitstekend geslaagd, dat bleek althans toen Donderdag ty- dens een bijeenkomst in de Bogard- zaal het eindcijfer werd bekend ge- maakt. Het luidde f 512 en daarmee was het oorspronkeiyke bedrag bijna vervyfvoudigd. Er kan dus vari een succes worden gesproken, zo vond ook ds E. Sneller, voorzitter van de Jeugdraad. Het beste individuele resultaat komt op naam van Els Poelman (Jeugdkerk). Zij kreeg f 0,50 en bracht f 7,75 te rug! De kabouters van de Berken- groep (Gouden Cirkelgroep) kwamen teamsgewijs het best voor de dag. De ontvangen f 15 werd door hen vermeerderd tot ruim f 100. Het geld werd aangeboden met een toespraakje, een gedicht, met zang of een spelletje door elke groep afzon derlijk. Het bleek, dat men de meest uiteenlopende ..zaken" had opgezet om de duiten binnen te krijgen. Dnt variëerde zo van aardappelen schil len tot het verkot>en van zelf ver vaardigd»» tekeningen. Toep de buit binnen was en de kas van de Jeugdraad dus gespekt, werd nog r-en film vertoond en een snel ge speeld. Het volgende evenement, dat op het programma, staat, is een ver- koonmiddag. speciaal voor de meis jes. Zij zullen dan allerlei zelf «remaak, te producten aan de man trachten te brgngen Vermoedelijk zal deze mid- dag aan het einde van de maand wor- De rechtbank te Middelburg heeft der> gehouden. a o__j. Maa>- de blik van de J^ugdraads- ledon richt zich thans reeds weer op 1955. Er moet nog meer geld hijeen komen om het bedrag t° bereiken, dot men zich heeft gedacht. Daartoe zal in de lente van bet vo'gend ja er we derom een „stunt" worden uitgehaald Men broedt nog op de plannen. aannemer A. N. uit 's Gravesande, wegens diefstal conform de eis ver oordeeld tot 8 maanden gevangenis straf met aftrek, waarvan 4 maanden voorwaardelijk met onder toezicht stellen van de Prot. Chr. reclassering voor de tijd van 3 jaar. Th. I, los werkman te Sluiskil, werd wegens diefstal meermalen gepleegd, conform de eis, veroordeeld tot 9 maanden met aftrek, waarvan 5 maan den voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en plaatsing in de R.K. landkolonie Koningslust te Helden voor zolang zulks nodig is. De schilder P. J. P. uit Amsterdam, die uit een geldkistje stal in Brui- nisse en zich meerdere malen aan diefstal schuldig maakte, werd veroor deeld tot 12 maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan 6 maanden voor waardelijk met onder toezicht stellen van het Leger des Heils voor de tijd van 3 jaar en plaatsing in een inrich ting van dit Leger des Heils in Dord recht. De eis was conform. Wegens een verkeersovertreding, waardoor een scooter op 10 Aug. op zijn vrachtauto reed op de Rijksweg MiddelburgGoes, werd de chauf feur B. C. K. veroordeeld tot een geld boete van 200, subs. 25 dagen hech tenis. De eis was 100 subs 30 dagen hechtenis. De chauffeur K. draaide zijn wagen op de linkerhelft van de weg, waardoor een aanrijding onver mijdelijk was. De kruidenier J. J. van D. te Kou- dekerke zou zich schuldig hebben ge maakt aan belastingontduiking. De Officier eiste 250 boete subs. 2 maan den hechtenis en een voorwaardelijke gevangenisstraf van 1 maand met een proeftijd van een jaar. De rechtbank te Middelburg verklaarde de Officier van Justitie evenwel niet ontvanke lijk in zijn eis, hetgeen ook door de raadsman, Jhr. mr. Van Nispen tot Sevenaer was betoogd. een verstandige vrouw koopt uitsluitend gemltlnlseerde wol en wolgoedi Zeeland in de aether In de rubriek „Voor ons platteland" zal op Dinsdag 9 November a.s. om 12.33 uur voor de zender Hilversum 2 de heer G. Houtekamer, algemeen secretaris van de Prov. Zeeuwse Ver eniging voor, Vreemdelingenverkeer een causerie houdén over het onder werp „11 November Sinte Maerte". Muziekcorps Leger des Heils Middelburg in moeilijkheden Het muziekcorps van het Leger des Heils in Middelburg kampt met grote moeilijkheden. Het merendeel van de instrumenten is dermate ver sleten, dat herstel niet meer moge- lyk is. Vervanging wordt dus nood zakelijk. Noch het Leger des Heils, noch de leden van het corps zijn in staat de kosten van de nodig geach te voorzieningen, een bedrag van tenminste 5.000, te dragen. Ter vervulling van zyn taak kan het Leger des Heils echter het corps niet missen. Om die reden heeft een aantal vooraanstaande inwoners van Middelburg een comité van aanbeve ling gevormd. Dit comité zond een circulaire uit naar tal van instellin gen, bedryven en particulieren, waar in de moeilijkheden uiteen gezet wor den en verzocht wordt dc waarde ring voor het werk van het Leger des Heils te laten blijken door stor ting van een éénmalige bijdrage op postrekening 440013 ten name van de Stichting „Het Leger des Heils" te Middelburg, onder vermelding „voor muziekcorps". In het comité hebben zitting me vr. S. C. de CasembrootBarones se Van der Feltz, mr. dr. N. Bolke- stein, mr. W, F. E. van der Feltz, mr. P. van Empel, jhr. mr. T. A. J. W. Schorer, ds. w. J. Meister, Gercf predikant, dr. H. van der Linde. Hervormd predikant, C. F. Frumau, mevrouw A. H. BrevetTelders, R. Batten en J. Rijn. ColSecten NA 27 JAAR Tal van sprekers uitten hun waardering. Op feestelijke en waardige wijze heeft dc Goesse middenstandsvereniging „Handelsbelangen" Vrijdagavond in een geheel bezette zaal van de „Prins van Oranje" afscheid genomen van de heer J. Donner, die na 27 jaar de voorzittershamer te hebben gehanteerd, als bestuurslid is afgetreden. Tal van sprekers hebben in hartelijke bewoordingen getuigd van hun waarde ring voor het werk en de persoon van de scheidende. Naast de benoeming tot erevoorzitter, werd de dank ook vertolkt met de aanbieding van enkele geschenken. Voordat deze afscheidsplechtigheid werd gehouden, hebben leden en ge nodigden, onder wie burgemeester en mevrouw Ten Kate en de oud-secre taris van „Handelsbelangen", de heer S. W. Godfriedt eerst genoten van een opvoering van de „Burger-Edel- man" door Rob Geraerds. Dit koste lijke stuk solo-toneel naar Mollières blijspel kreeg een knappe en tot in alle onderdelen verzorgde vertolking. De dankwoorden van de voorzitter, de heer A, Vermaire werden dan ook met een hartelijk applaus onder streept. AFSCHEID DE HEER DONNER. Hierna was het grote moment van het afscheid aangebroken. De secre taris, de heer W. J. Donimicus, sprak een inleidend woord, waarop de nieu we voorzitter, de heer Vermaire, zich tot zijn voorganger richtte. Meer dan t ,,31 jaar was de heer Donner bestuurs- Do opbrengst van de te Oostkapelle litIJ waarvan 4 jaar secretaris en 27 jaar voorzitter. Daarnaast was hy nog in verschillende andere functies werkzaam in het belang van Goes. Spr. prees de scheidende om zijn gehouden collecte ten behoeve van het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding bedroeg f 122,65. ER KOMT EEN NIEUWE KEUKEN Binnen afzienbare tijd een nieuwe verdieping? Voor het ziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen staat een aantal belangrij ke verbeteringen cn uitbreidingen op het programma. Men wil komen tot uitvin Een helverlichte etalage was waar schijnlijk de oorzaak, dat mei. G. V. in Sas van Gent met een pijnlyke knie thuis zit. Toen zij in de Ooststraat wilde oversteken, werd zij aangereden door de bromfietser A. R., eveneens een Sassenaar, die door de helle ver lichting verblind werd, zodat hij de voetgangster te laat opmerkte. Mej. V. liep een bloeduitstorting in de knie op, en moest met behulp van en kele voorbygangers naar haar wo ning worden overgebracht. VONDST Eigenlijk is liet dood simpelhet ei van Columbus, maar hoe gaat dat. Je moet er maar óp komen. Die man in de Vlissingse bioscoop was er opgekomen. Hij had een mid deltje gevonden om het wachten op het begin van de filmvoorstelling te veraangenamen. Deze man zat niet ietwat verveeld in het rond te kijken, deze man had geen enkele belangstel ling voor de stadgenoten, die lang zamerhand de zaal vulden. Hij keek niet links en hij keek met rechts. Hij amuseerde zich opperbest. Hij had een boek meegebracht BIET Onder het motto: „Mjj een biet" ontdekte de heer J. den Engelsman Doncierdag tijdens het rooien een biet, die maar liefst zeven en een halve ki lo woog. Een dergelijke biet is in Sint Annaland nog nooit gesignaleerd. WORST In Sint Annaland zullen echter niet aljeen bleten gegeten kunnen worden: in de worstsector is men ook goed „by". In de maand October zyn er na melijk niet minder dan 53 vergunnin gen voor huisslachtingen uitgereikt! OVER DE KOP De landbouwer E. van W. in Nieuw- Namen wilde met zijn auto de Emma- polder inryden. De auto wilde echter niet zoals de heer Van W. wilde, be- ëon te slippen en sloeg over de kop. ie heer Van W. werd aan het hoofd gewond en moest door een dokter verbonden worden. Ook de schade aan de auto was aanzieniyk. Tachtig jaar „Eben Haëzer". Vrijdagavond werd in het vereni gingsgebouw „Obadja" te Kapelle op eenvoudige, doch waardige wyze het tachtig jarig bestaan van de Zon dagsschool „Eben Haezer" herdacht. De bijeenkomst die het karakter droeg van een familieavond werd door vele ouders bygewoond. Nadat de bijeenkomst was geopend met het zingen van lied 8 uit de Zondagsschoolbundel en het lezen van Psalm 103 en gebed, sprak de voorzitter de heer J. Glas zijn ope ningswoord, waarin hij onder meer welkom kon heten de ere-voorzitter, de heer P. Vermaire, die 25 jaar voorzitter is geweest en 50 jaar de kinderen verteld heeft van de Grote Kindervriend, alsmede verschillende afgevaardigden van zuster-Zondags- schoolverenigingen. Voorts gaf ny een kort overzicht van de afgelopen tachtig jaar Zondagsschoolarbeid. Naaat door leidster en leiders een tableau was opgevoerd, sprak ds. E. P. J. Jebbink over het onderwerp „Het kind en de Bijbel." Vervolgens speelde de heer C. J. Huissoon enkele liederen op een blok fluit, begeleid door orgelspel van de heer J. M. Eversdijk. Na de pauze werden door verschil lende sprekers felicitaties over ge bracht. Eerst was het de ere-voor zitter. de heer P. Vermaire, die het woord nam. Met grote dankbaarheid gaf hy een terugblik op de jaren waarop hij de grote boodschap aan de vele kinderen voor heeft roogen leggen. Reeds vanaf zijn 19e jaar mocht hy er deel aan gaan nemen. Hij hoopte dan ook dat het gezaaide goede vruchten voort moge Drengen en dat het werk van de Zondags school tot in lengte van dagen ver kondigd zal mogen worden. Voorts sprak de heer A. Gyzel na mens de Zondagsschool te Biezelin- ■ge, mej. J. de Jager namens de Ger. Zondagsschool, ds. E. P. J. Jebbink als voorzitter van de Ned. Herv. Kerkeraad en de heer C. de Jonge uit Yerseke als voorzitter van de districtsraad van Zondagsscholen voor Zuid- en Noord-Beveland. één grote gemeenschappelijke eetzaal voor 108 personen en ook de keuken zal geheel gerestaureerd worden. Aldus werd-Vrijdagavond medege deeld in een buitengewone ledenver gadering, die onder leiding van de neer J. Moll in het ziekenhuis werd gehouden. De voorzitter deelde voorts nog mee, dat het ziekenhuis momenteel vrijwel op topcapiciteit werkt. De tweehonderd bedden zijn steeds voor een zeer groot gedeelte bezet en hij voorzag dan ook de noodzaak, het ziekenhuis binnen niet al te lange tijd uit te breiden. Wellicht zal zelfs een nieuwe verdieping op het gebouw no dig zyn. De belangstelling; voor de rheuma- afdeling bevindt zich, aldus de voor zitter, in stygende lyn, en het bestuur ziet zich nu reeds voor de noodzaak geplaatst, een tweede masseuse te benoemen. Voor de verkiezing van een pen ningmeester in de vacature van de heer A. Bouwmeester, die naar Zeist is vertrokken, werden door het be stuur voorgedragen de heren Joh. A. Prins en W. Smke. De heer Prins werd met algemene stemmen geko zen. Wat betreft de vacature, die ontstaat door het vertrek van ds. Van Dyi, besloot men, de vervulling hiervan aan te houden en zo mogelijk de nieuwe predikant te Koudekerke te kiezen. De bijeenkomst werd door de heer C. Kamermans met dankgebed beslo ten. In een feestelijke bijeenkomst heeft de Goesse middenstandsvereniging handelsbelangVrijdagavond af scheid genomen van l.aar afgetreden voorzitter, de heer J. Donner rechts Links de nieuwe voorzitter, de heer A. Vermairey fFoto P.Z.C.) Knaapje kwam onder bietenwagen. Vrijdagavond is het 5-jarig zoontje van de heer C. Hirdes uit Rilland- Bath nabij het klooster op de Hoofd weg, van een wagen met bieten ge vallen, waarbij het achterwiel van de wagen over het beentje van de jongen ging. Het ventje werd ernstig ge wond en moest naar het ziekenhuis te Goes worden overgebracht. Dokter J. A. Kamp verleende eerste hulp. Het knaapje was juist hersteld van een vorig ongeval. Hij was toen tegen een motorfiets opgelopen. De jongen reed met een vriendje op de banden wagen, die getrokken werd door een trekker, bestuurd door dhr. B. v. G. Oud-directeur H.B.S. Zierikzee overleden. Te Amersfoort is op 71-jarige leef- tyd overleden ir. D. J. Kruytbosch, oud-secretaris van de Maatsehappy tot Bevordering van Woordkunst. De heer Kruytbosch, die in Leiden werd geboren, studeerde te Delft. In 1905 werd hij werktuigbouwkundig ingeni eur. In hetzelfde jaar werd hy be noemd tot leraar aan de HBS te Goes, waarna hij achtereenvolgens als leraar was verbonden aan de HBS te Dordrecht en te 's-Gravenhage. In 1921 werd hij benoemd tqt directeur van de HBS te Zierikzee, 'waarna hy in dezelfde functie werd verbonden aan de HBS te Wageningen. Ir. Kruytbosch was officier in de Orde van Oranje-Nassau. Van zyn hand verscheen een groot aantal pu blicaties. De Belgische televisie en met name de Vlaamse sectie daarvan zal wat Zeeland betreft, de programma's van de Nederlandse Televisie Stichting uit Bussuni grote concurrentie aandoen. Zoals bekend, brandde enige tyd geleden een deel van de z.g. Boeren- toren in Antwerpen uit. Daardoor liep de televisie-zender van 't Vlaam se programma grote schade op, zodat stagnatie ontstond. In de loop van de volgende week wordt deze zender of- Advertentie, j VRAAQ DE JUISTE SOORT ficieel in gebruik gesteld. Maar reeds thans verricht de zen der zyn functie. De uitzendingen voor Vlaams-talig België zijn officieus reeds begonnen de studio's bevin den zich in Brussel. Niet alleen Bel gisch Vlaanderen profiteert hiervan. Het blijkt nameiyk, dat deze pro gramma's in Zeeland zeer goed van ontvangst zyn. Verwonderlijk is dit niet, want de Antwerpse zender heeft een straal-wydte, die in Nederland on geveer tot aan Rotterdam reikt. De programma's worden geken merkt door een grote mate van afwis seling. Aan sport, actualiteiten en cultuur wordt veel aandacht besteed en hoewel België, wat televisie be treft, eigenlyk nog in de kinderschoe nen staat, kan het peil van de uitzen dingen zeer goed met dat van de Ne derlandse wedijveren. vastberadenheid. Zyn arbeid was al- tyd gericht op het belang van de vereniging. Tot slot wenste hy de heer Donner God's zegen toe op zyn verdere wegen. Als oudste bestuurslid sprak de heer H. D Meulenberg een dank woord. Het voorstel om de heer Don ner tot ere-voorzitter te benoemen werd met een daverend applaus beze geld. Voorts richtte deze spreker zich nog tot de nieuwe voorzitter. De pen ningmeester, de heer J. H. Slabbe- koorn, die speciaal de groei van „Handelsbelangen" onder ae leiding van de heer Donner belichtte en een dankwoord sprak tot mevrouw Don ner, bood namens de vereniging als aandenken een vulpen aan. De secre taris, de heer W. J. Donimicus, sprak nog mede als lid van de voormalige contactcommissie en bood mevrouw Donner bloemen aan. Nadat de tweede voorzitter, de heer I. A. Luterjn, zich als „jongste telg uit de bestuursfamilie" tot die schei dende had gericht en namens een on bekende gever een boekenbon en bloe men waren aangeboden, was vervol gens het woord aan de burgemeester van Goes, mr. W. C. ten Kate. Namens het gemeentebestuur gaf hij uiting aan de waardering voor de activiteiten, welke door „Handelsbe langen" worden ontwikkeld, waarbij hij de heer Donner dankte voor het geen deze in het belang van de Goes se gemeenschap heeft gedaan. De burgemeester deed deze woorden ver gezeld gaan van een bloemstuk. „Ik neem geen afscheid met een gevoel van weemoed, doch van dank baarheid de kracht te hebben ontvan gen om deze vereniging te mogen lei den". zo sprak de heer Donner in zijn afscheidswoord. Verschillende activi teiten liet h« nog de revue passeren om ten slotte te eindigen met een dankwoord en het toewensen van God's zegen in gezin en zaak. De heer F. Vredegem dankte de heer Donner nog namens de leden. De heer D. P. M. G. Leupen liet een propagandistisch woord voor de St. Nikolaas-actie horen, waarna tenslot te de voorzitter, de heer Vermaire, rond middernacht deze geslaagde bij eenkomst eindigde met een pakkend slotwoord, waarin hij opriep tot een drachtige samenwerking. Raad Bruinïsse in beroep bij de Kroon. Tijdens de Vrijdagavond gebonden vergadering van de raad der gemeen te Bruinisso werd besloten in beroep te gaan bij de Kroon tegen een be slissing van de minister van finan ciën inzake weigering van het beta len der kosten, welke waren verbon den aan het maken van de kistdam op de haven. De voorzitter wees er hierby op, dat een dergelijke waterkering in Zierikzee en Brouwershaven wel was betaald door het rijk. Voorts werd besloten het maken van het bouw en waterbouwkundig gedeelte van de zuiverings-installatie voor rioolwater op te dragen aan de N.V. Van Splun- der's aannemingsbedryf te Ridder kerk voor 121.700. De voorzitter deelde nog_ mede, dat de beplantingsplannen bijna ge reed zijn, zodat waarschijnlijk nog eind November met het inplanten kan worden begonnen. (Advertentie.) MIJNHARDTJES: sterke bestrijders van pijnen. VANDAAG Middelburg Bevrijdingsherdenking: kranslegging monument Groenmarkt, 11 uur; aanbieding erepenning gen. Hakewlll Smith, 11.30 uur; herden kingsdienst Nieuwe Kerk, 14 uur; concert Schotse band (Markt), 15.30 uur; bevrijdingsmonument-klokgelui, 155516 uur, bazuingeschal (Markt) 16 uur: carillonconcert L. Jan, 16.45 uur; receptie gemeentebestuur (Bur gerzaal stadhuis) 17.30 uur; concert Middelburgs Muziekk. (Markt), 17.30 uur; herdenkingslof RJC. Parochie kerk. 19 uur; muzikale wandeling 19.30 uur; taptoe 21 uur. Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie „Het Nederlandse boek in Vlaanderen", 9—18 uur; „Kunst museum", Expositie Schilderijen „Start". 13—17.30 uur; Electro: „De grote Caruso", (a.l.19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Meisjes van de grote stad". (18 jr.), 20 uur; Schuttershof: 'afd. Walcheren NRV, „Weense avond", 20 uur. Vlissingen Alhambra: „De grote Ca ruso" (a.l.) 19 en 21 uur: Luxor: „De dochter van de zwarte piraat" (14 jr), 19 en 21 uur; Scheldekwartier: Uit voering Poolse Vereniging, 20 uur. Goes Grand: „De grote Caruso" (a.l.) 19 en 21 uur. MORGEN Middelburg „Kunstmuseum": Expositie schilderijen,, Start", 10—12 en 13— 17.30 uur; Electro: als vandaag, 15.30, 19 en 21.15 uur; Schouwburg: als van daag, 14.30 en 20 uur. Vlissingen Alhambra: als vandaag, 15 19 en 21 uur; Luxor: als vandaag 15, 19 en 21 uur. Goes - uur; uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2