SKETCH KAPPIE IN WILDWEST Winst voor Hansweertse Boys en 's-Heer Arendskerke WENNEKER RHEUMIN GETUIGENVERHOOR IN DE ZAAK-SCHMIDT Wees toch veeleisend! Oude Proever PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 5 NOVEMBER 1954 AFDELINGSVOETBALPROGRAMMA Domburg kan Groede overwinnen In de eerste klasse A van de Afdelingsvoetbalcompetitie houdt Dom burg de buit wel in eigen huis, nu Groede op bezoek komt. Noormannen stuurt Retranchement met een nederlaag huiswaarts, hetgeen eveneens het geval is met Schoondyke, dat op eigen terrein het zwakke Sluis krijgt te bekampen. Walcheren geven we de beste kansen op winst in de ont moeting tegen IJzendijke. In 1 B blijven Hansweertse Boys en 's Heer Arendskerke ongeslagen en zonder verliespunten door resp. een overwinning op Graauw en Kruinin- gen. Robur Kan zijn derde plaats ver stevigen door uit van Vogelwaarde te winnen. Lewedorpse Boys start met goede papieren in de thuiswedstrijd tegen Rapenburg. In de eerste Klasse C kunnen Zie- rikzee H en Dreischor de winst delen. In de reserve eerste klasse A zou Oostburg II teleurstellen, indien van De Zeeuwen III werd verloren. Mid delburg II en Vlissingen Hl sturen resp. Biervliet H en Aardenburg II met een stevige nederlaag huis waarts. In de reserve eerste klasse B zal Goes IH het bezoekende Steen II niet mogen onderschatten. Terneuzen IH geven we na de 110 nederlaag tegen Goes HE weinig kans op her stel, nu Luctor II de tegenstander is. Kruiningen' H is goed voor de beide punten in de ontmoeting tegen Sluis kil IH. TWEEDE EN DERDE KLASSE 2 A: Vlissingen IV handhaaft zijn positie als ongeslagen leider door Zuidzande I met een kleine nederlaag huiswaarts te sturen. Middelburg IV zal wel geen moeite hebben met Bres- kens III, terwijl Noormannen II in Middelburg bij Zeelandia III de winst incasseert. 2 B: Hansweertse Boys H zou een goede beurt maken, indien van RIA W H werd gewonnen. De wedstrijd Clinge HHontenisse II brengt de overwinnaar de leiding. We houden het op Clinge. Axel H kan Hulst II klop geven. 2 C: Zierikzee III heeft tegen Drei schor II een goede kans op winst en Renesse II zou wel eens aan het kort ste eind kunnen trekken in de wed strijd tegen Zonnemaire I. 3 A: Leider Lewedorpse Boys n is goed voor een overwinning op EMM III. Schoondüke II houdt zich Hoofd plaat II wel van het lijf. 3 B: Vogelwaarde II mag geen fout maken tegen Robur n, maar o.i. heb ben de Goessenaren een goede kans op de buit. Steen Hl speelt op winst contra Corn Boys in. Rapenburg I toont zich de meerdere over Koe wacht n en Kwadendamme II koes tert geen illusies ten aanzien van de wedstrijd teren Luctor IH. Het pro gramma luidt: le klasse A: Domburg IGroede I; Noormannen IRetranchement I; Schoondiike I—Sluis I; Walcheren I IJzendijke I. le klasse B: Graauw IHansw. Boys I; 'sH. Arendskerke IKruiningen I; Lewed. Boys IRapenburg I; Vogel waarde IRobur I. Ie klasse C: Zierikzee H—Dreischor I. Museumdirecteur slaat critiserende bezoeker neer. De directeur van de beroemde Lon- dense „Tate Gallery", sir John Ro- thenstein, heeft Donderdag bij een rondgang met 500 gasten over de Diaghilef-tentoonstelling in zijn mu seum de Australische kunstverzame laar Douglas Cooper tegen de grond geslagen, omdat deze, zoals Sir John later zei, hem van zaal tot zaal volgde met opmerkingen die hem niet bevielen. De filmser Ingrid Bergman en de echtgenote "van de Franse ambas sadeur, mevr. Massili waren er ge tuige van, hoe Douglas Cooper na de Klap duizelig over de vloer kroop, op zoek naar zijn bril. Cooper verklaarde later, dat hij niet van plan was een aanklacht te gen sir John in te dienen, hoewel hij het op prijs zou stellen als deze hem zijn verontschuldigingen zou aanbie den. (Advertentie.) 20 tabletten 65 cent Res. le klasse A: Zeeuwen HlOost burg II; Middelburg HlBiervliet H; Vlissingen IHAardenburg H. Res. le klasse B: Goes IHSteen n; Terneuzen HlLuctor H; Kruiningen H—Sluiskil II. 2e klasse A: Middelburg IVBres- kens III; Zeelandia IIINoormannen II; Vlissingen IVZuidzande I. 2e klasse B: Hansw. Boys IIRIA W H; Clinge IIHontenisse IH; Axel II—Hulst Hl. 2e klasse JC: Zierikzee HlDreischor II; Renesse IIZonnemaire I. 3e klasse A: Lewed. Boys nEMM IH; Schoondijke HHoofdplaat II. 3e klasse B: Vogelwaarde HRobur II; Steen IIICorn Boys III; Rapen burg IIKoewacht H; Luctor IH Kwadendamme II. "l'illlilliillllllliiliiiiiiiiiiiilliiHi Heerlense politie gaat ,,bromcursussen" geven De gemeentepolitie van Heer len wil proberen het aantal on gelukken, waarbij bromfietsers betrokken zijn (gedurende de laatste vier maanden waren dat er in Heerlen 63) te doen ver minderen door in de theoriezaal van het plaatselijk politiebu reau cursussen voor bromfiet sers te houden. De geslaagden ontvangen een diploma van de Ver. Voor Veilig Verkeer. De initiatiefnemers stellen zich van deze cursussen goede resultaten voor. Uiteraard mo gen degenen, die zakken voor het examen, toch door blijven brommen, als zij dat tegenover zichzelf en de andere wegge- bruikers menen te kunnen ver antwoorden. Het artsenconflict Comité van Actie gelaakt. Het dagelijks bestuur van de Ko ninklijke Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst deelt mede, dat het lang voordat er sprake was van een medisch comité van actie kennis genomen heeft van een plan van het particuliere ver zekeringswezen, samenhangend met een verhoging van de z.g. welstands- ;rens waarbinnen de verplichte socia- e verzekering geldt. Het hoofdbe stuur zegt zich van een definitieve be oordeling te zullen onthouden, totdat deze plannen geheel zijn uitgewerkt en dus op hun practische waarde kun. nen worden beoordeeld. Een verklaring door het hoofdbe stuur, afgelegd in de besloten algeme ne vergadering, waarin het optreden van het comité van actie werd ge laakt, wei-d met applaus beantwoord, aldus het dagelijks bestuur. Navigatietafel voor passagiers. De passagiers, die vandaag met het wederom volgeboekte m.s. „Oranje" van de N.V. Stoomvaart Maatschappij „Nederland" naar Indonesië vertrek ken, zullen als eersten van een nieuw technisch snufje kunnen genieten. In de veranda van de eerste klasse is een navigatietafel geplaatst, waarop de passagiers de positie van het schip kunnen aflezen. Dat wil uiteraard niet zeggen, dat zij nu kunnen wacht lopen op de brug, bestekken kunnen maken of roerganger kunnen zijn, maar met behulp van de uitrusting der navigatietafel (o.a. een kompas, zeekaarten e.d.) kunnen zij de bewe gingen en vorderingen van het schip precies volgen. Profclub „De Hertogstad" in Den Bosch opgericht Te 's-Hertogenbosch is bij notariële akte en met een aandelenkapitaal van f 100.000 opgericht de beroepsvoet balclub N.V. „De Hertogstad". Direc teur is de heer J. de Swart. Hangen de de bemiddelingspogingen tussen de K.N.V.B. en de N.B.V.B. zullen geen pogingen in het werk worden gesteld spelers voor de nieuwe profclub aan Een reeds eerder in Den Bosch op gerichte beroepsvoetbalvereniging is opgeheven. Nieuwe stadhuis van Amsterdam op Waterlooplein Eind gekomen aan jarenlang slepend probleem. Amsterdam heeft zijn keuze van de plaats voor het nieuwe stadhuis opnieuw bepaald. Dit gebouw zal verrijzen aan de daartoe te verbreden Amstel op een terrein, begrensd door het Wateriooplein, de Zwanenburg wal en de Amstel. De hoofdstedelijke gemeenteraad aanvaardde gisteravond laat in zijn speciaal voor dit debat belegde ver gadering na een urenlange bespreking de desbetreffende voordracht van B. en W. met vrijwel algemene stem men. Hiermede is een eind gekomen aan een jarenlang slepend probleem en is het besluit, door de gemeenteraad ge nomen in 1935, om het nieuwe stad huis te doen verrijzen aan het Frede- riksplein op de plaats van het voor malig paleis voor Volksvlijt, inge trokken. Advertentiej mv Krabben en peuteren Iflllli* maakt de kwaal steeds erger. De helder vloeibare ültSMïï d-d:d- dringt diep in de 57 poriën door, zuivert, ont smet en geneest de huid. Geheimzinnige duikboot met wapens Donderdag is de rechtszaak tegen de Nederlander Schmidt, die ver dacht wordt van ondergrondse activiteiten, voor het iandgereeht tc Dja karta voortgezet. De verdediger, mr Bonman, legde 19 kwitanties over, ten bewijze, dat de gearresteerde Jungschlager in de tweede helft van 1950 geregeld geld kwam opnemen bij de Amsterdamse Bank. Volgens getuige Tomasoa leidde de heer Jungschlager in die tyd een byeenkomst op de onderneming „Dramaga". Mr Bouman verzocht Toma soa hierover nader te horen, maar aangezien deze getuige niet aanwezig was, werd dit verhoor uitgesteld. Franse parlementaire delegatie uitgenodigd voor bezoek aan Rusland. De Sowjetrussische regering heeft een Franse parlementaire delegatie uitgenodigd de Sowjet-Unie te bezoe ken. De Russische autoriteiten hebben voorgesteld dat de afvaardiging onder leiding zal staan van de voorzitters der Franse Nationale Vergadering en de Raad der Republiek, Le Tro- quer en Monnerville. Le Troquer heeft de uitnodiging in beginsel aanvaard. Hij zal echter eerst de volksvertegenwoordiging raadplegen, alvorens officieel te ant woorden. Tijdens het voortgezet verhoor van getuige Haris Bin Soehaemi, voorma lig lid van de Darul Islam, werd eni ge opschudding in de zaal verwekt, toen deze op de vraag van de rechter waarom de Darul Islam voortging met plunderen en brandstichten, ver klaarde: „Dit doet de Darul Islam hooit. Brandstichten en plunderen is het werk van elementen, die de naam van de Darul Islam wensen te be smeuren". Getuige verklaarde voorts, dat ook een Amerikaan een rol heeft ge speeld in het ondergrondse werk te gen de Indonesische regering. Voorts werd hij ondervraagd over zijn ontmoeting met Schmidt aan de Zuidkust van Java. waar getuige met vijftien leden van de Darul Islam een duikboot met wapens, naar zijn zeg gen, afwachtte. De duikboot kwam na enkele dagen wachten. Getuige had nog nooit een duikboot gezien en zag alleen dat het schip zwart was. In een rubberbootje kwamen twee Ambonezen en een Europeaan naar de kust. Getuige zei eerst, dat de Europeaan een Hollander was, later dat hij Amerikaan was. De rechter herinnerde hem zijn eed en zei geen Advertentie. onzin te willen horen. De duikboot zou vervolgens 12 kisten met jungle geweren en pistolen hebben aange voerd, volgens Haris. De* zitting zal de volgende week Donderdag worden voortgezet. M ishand elingen. ontkend De procureur-generaal, mr Sunar- jo. heeft tegenover de pers verklaard, dat naar zijn mening de berichten over mishandelingen op fantasie moe. ten berusten. Hij zei geen klachten te hebben ontvangen van gearresteer den, hoewel de mogelijkheid tot het indienen daarvan bestaat. De gearres teerden worden wel eens stevig aan gepakt, zo vervolgde hrj, „doch dit is geen mishandeling". APART VAN SMAAK 10 stuk* 40 ct. 20 stuks SO ct. 90 stuks f J.-> 20 stuks corktlpped 80 ct. Waargenomen vuurbollen zijn meteoren Uit verschillende plaatsen In Ne derland zyn de laatste dagen berich ten binnengekomen by de Utrechtse sterrewacht over waarnemingen van heldere vuurbollen. Eén voorlopige bewerking van het nog zeer schaarse materiaal maakt waarschijnlijk, dat we hier te maken hebben met de voorlopers van de Tauriden. Dit is een zwerm van hel dere meteoren, die jaarlijks in het begin van November verschijnt. Niet ieder jaaiyis deze meteoren zwerm even indrukwekkend. Soms zijn de meteoren vrij onopvallend, maar dit jaar is reeds een aantal zeer heldere Tauriden gezien, die men geen meteoren maar vuurbollen noemt. Hoewel dit moeilijk te voor spellen is, bestaat de mogelijkheid, dat ook ip de komende nachten vuur bollen zichtbaar zullen zijn. De staking van werf- arbeiders te Londen. De leiders van de 8000 stakende werfarbeiders in Londen hebben ver klaard, dat zij de steun hebben ge kregen van hun vakgenoten in Duits land en Nederland. Eén dezer leiders, Alfred McBrowse zei: „Wij hebben nu alle havens in Duitsland en Nederland afgegrendeld. De arbeiders in Bremerhaven, Wil helmshaven, Hamburg en alle Neder landse havens hebben alle schepen, die van Londen komen en naar ge noemde havens voor reparatiesgezon den worden, besmet verklaard. Wij hebben ons ook verzekerd van de steun van het internationale verbond van vrije vakverenigingen in Neder land en Duitsland". Westduitse werfeigenaars en vak verenigingen hebben de verklaring van McBrowse ..absoluut onwaar" ge noemd. De Duitse arbeiders hadden geen enkel schip als door McBrowse bedoeld geboycot en er was ook geen sprake van, dat zij dit zouden doen. Te Tholen is men reeds ver gevorderd met de bouio van het tehuis voor ouden van dagen aldaar. (Foto P.Z.C.) (Advertentie.) KALOPERMA GELEE mrnmm maakt handen zacht ali fluweel Inkomstenbelasting en personenauto's. Er kunnen zich gevallen voor doen, aldus het ministerie van financiën, waarin een werknemer voor het privé-gebruik van een hem door de werkgever ter beschikking gestelde personenauto aan deze een vergoeding moet betalen. Naar de mening van de staatssecretaris van financiën kan de toepassing van het besluit op de inkomstenbelasting 1941 in deze gevallen tot onbillijkhe den leiden. In een aanschrijving van 27 Oct. j.l. deelt genoemde staatsse cretaris dan ook aan de belasting dienst mede, goed te keuren, dat het bepaalde in artikel 26a, letter b. in die gevallen niet wordt toegepast, indien de door de werknemer betaal de vergoeding tenminste gelijk is aan de kostprijs van de voor privé- doeleinden verreden kilometers en tevens de omvang van het privé-ge bruik in behoorlijke mate aan con- tróle is onderworpen. Egyptische regering om wapenstilstand gevraagd. De Mohammedaanse broederschap heeft de Egyptische regering om een wapenstilstand verzocht. Auda, de waarnemende opperste gids, die is op gesloten in de militaire gevangenis van Cairo, heeft op 28 Oct. 'n bood schap gezonden naar premier Nasser, waarin hij voorstelt de vijandelijkhe den tussen de Mohammedaanse broe ders en het leger te beëindigen. Een vooraanstaand Egyptisch dag blad noemt de boodschap van Auda een list, bedoeld om de regering en het volk te bedriegen en de Moham medaanse broederschap in staat te stellen haar pogingen, om de macht in Egypte aan zich te trekken, voort te zetten. Auda stelt in zijn boodschap voor de ontbinding van de speciale afde ling der broederschap (die terroristi sche aanslagen pleegde) en inlevering van de wapens en reorganisatie van het genootschap, zodat dit zjjn be drijvigheid in het vervolg zal beper ken tot godsdienstig en cultureel ge bied. Voorts zal de campagne tegen de regering*Nasser worden beëindigd. Als tegenprestatie vroeg Auda van de Egyptische regering geen strafmaatregelen te nemen tegen broederschapsleden, die hun wapens in de periode van een halve maand na het van kracht worden van een bestand inleveren en vrijlating van alle gearresteerde broederschapsle den. Mr. Ovsrbeek geïnstalleerd. In de nieuwe zittingszaal van het gerechtshof in het Amsterdamse pa leis van justitie is Donderdagmorgen mr. W. H. Overbeek, substituut-offi cier van justitie in het arrondisse ment 's-Gravenhage, geïnstalleerd als advocaat-generaal bij het gerechts hof in de hoofdstad. De procureur-generaal, mr A. A. L. F. van Dullemen, requireerde onder aanbieding der gelukwensen van het parket tot de installatie van mr Over beek. Nieuwe loonsverhoging nadelig voor het Rijk In zyn antwoord aan de Tweede Kamer op de financiële beschouwin- fen betreffende de begroting voor 955 deelt de minister van financiën mede, dat het niet mogelyk is, een nauwkeurige schatting te geven van de gevolgen, die de verdere loonsver- 61 „Ib heb je gered, omdat de Indianen je anders op een heel onprettige manier naar de andere wereld had den geholpen", antwoordde Kappie. ..en dat gun ik zelfs mijn ergste vijand niet." „Hoe bestaat het!" riep Billy de Beer verbaasd. r.Maar enfin, je wordt be dankt. Alleen weet ik nu niet, wat ik doen moet. Ais ik jullie neerschiet, zou dat ondankbaar zijn, geloof ik. Maar als ik het niet doe la chen m'n kameraden in Wildwest me uitl Mijn repu tatie staat op het spel". „Een mooie reputatie!" smaalde Kappie, „eerlijke mensen neerschieten! Waar om trek je niet tegen de boeven van leer, als je zo graag flink wilt zijn?" „Hm, dan zou ik sheriff moeten worden", zei Billy peinzend. „Wat is een sheriff?" vroeg de Maat, die met eni ge ongerustheid had toegeluisterd. „Dat is een soort Westerse politieman", antwoord de Kappie, „waaraan hier nogal gebrek schijnt te zijn. Na enig nadenken nam Billy plotseling een be- sluit. „Ik begin een nieuw leven!" riep hij uit. „En om dat te bewijzen, gaan we eerst Snuiver naar zijn eigenaar terugbrengen!" Kappie slaakte een zucht van verlichting, toen BiUy de teugels wendde en ln galop naar Buffalo Laat in de middag bereikten zij deze stad en stap ten af bij het huis van Snuivers eigenaar, meneer Hardy.... hoging voor het begrotingsbeeld zal meebrengen. Bij schatting lijkt de verwachting gewettigd, dat de opbrengst der be lastingen tengevolge van de onder havige maatregel voor het dienstjaar 1955 zal toenemen met rond 175 mil- lioen gulden, waarvan dan na aftrek van de aandelen voor het gemeente fonds en het provinciefonds circa 150 millioen gulden aan het Rijk ten goe de komen. Onder invloed van de recente loons verhoging zullen de opbrengsten van de loonbelasting, de vereveningshef fing en de omzetbelasting stijgen, en wel met bruto respectievelijk 80, ruim 15 en 50 millioen gulden. Tegenover deze, globaal op 150 mil lioen gulden te stellen bate voor het Rijk, staat een toeneming der Rijks uitgaven met 170 millioen gulden. De loonronde heeft dus, naar ver wachting, een nadelig effect op de begroting. (Advertentie, j ZEER OUDE GENEVER

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 6