f 2500.- „Kunstmuseum" in Middelburg herbergt expositie „Start" Hulstkamp spekt Uw spaarpot! Zeeuwse Almanak BIETENROOIDEMONSTRATIE SLAAGDE UITSTEKEND Chefarinefl voor 'n kleine moeite KEURING EN „SHOW" VAN 33 VIERVOETERS IN MIDDELBURG Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 5 NOVEMBER 1954 FILM EN BOEK BESLIST NODIG? Burgemeester Bolkestein verrichtte de opening „Ik hoop, dat velen de moeite willen nemen die weinige passen van do Markt af te nemen om hierheen te komen." Deze woorden sprak bur gemeester inr. dr. N. Bolkestein van Middelburg tijdens de rede, die hy Donderdagavond hield ter opening van de schilderijententoonstelling „Start" in het Middelburgs „Kunst museum". Mr. Bolkestein merkte op, dat het moeilijk blijkt om grotere roepen van de bevolking voor de unst te interesseren. In dit verband had het hem getroffen, dat de Zeeuwse tentoonstelling in Folkesto ne zovele malen meer bezoekers ge trokken had dan in Middelburg. „Vlissingen bad een Guys-tentoon- stelling met bevredigend bezoèk". al dus spr. „en in Middelburg bestond grote belangstelling voor Toulouse Lautrec". „Maar", zo zei de bprge- meester, doelend op 't laatste evene ment, „is het dan beslist nodig, dat er een boek verschijnt over en een film van liet leven van een schilder, wil zijn werk het publiek aanspre ken?" Mr. Bolkestein memoreerde, dat het de derde keer is, dat de „Start" door het land trekt. Vorig jaar is zij niet in Middelburg geweest, maar in 1952 begon haar eerste tournée naar men zich herinneren zal zelfs in de Zeeuwse hoofdstad. De burgemeester bracht voorts dank aan het ministerie van O. K. en W., dat dergelijke gebeurtenissen mede mo- gelyk maakt en aan de Vereniging „Kunstmuseum" voor haar activitei ten. Steun van Middelburg. De heer J. L. Mulder van het mi nisterie van O. K. en W. en lid van de „Commissie Koninklijke Subsidie", die de kunstenaars o.a. het deelnemen aan de „Start" mogelijk maakt, her innerde eveneens aan het begin van de eerste tournée in Middelburg. Hy betoogde, dat de schilders destijds zeer onder de indruk zyn gekomen van de daadwerkelijke steun, die door de gemeente Middelburg werd verleend. De gemeene kocht toen 17 werken aan. Het eerste jaar was voor de „Start" een goed jaar. Spr. wees daarbij op een gemiddelde van 800 bezoekers per expositie en een goede verkoop. Ook het vorig jaar was bevredigend. Thans is Middelburg de eerste Dlaats, die de tentoonstelling in haar geheel ongeveer 60 wer- Advertentie.) Onrnstig, gejaagd? Mijnhardt's Zenuwtabletten Sterken en kalmeren Uw zenuwea. VAN Min „DE ZEEUWEN" Dat ook buiten de begrenzingen van Zwin en Zijpe belangstelling bestaat voor de in Zeeland levende problemen, kan men niet anders dan van ganser harte toejuichen. Zo voorzag de Hil- versumse vereniging „De Zeeuwen" zich van een gedegen voorlichting o.ver de Februari-ramp door de heer P. van Beveren, gemeente-archivaris van Zierilt7.ee, voor een causerie uit te nodigen. Het bestuur van de ver eniging deed daarmede een goede greep, want de vele aanwezigen wer den door deze spreker op levendige wijze ingelicht "over het verloop van de ramp. De heer Van Beveren zette uiteen wat de oorzaak is geweest van de vele dijkdoorbraken, hoe de red ding verliep en beschreef het herstel in alle facetten. VLUCHTELINGEN Het Zeeuwse Comité tot Hulp aan Verplaatste Personen verwerkt plan nen om gedurende 2 jaar aan 24 jon gens van 15 tot 18 jaar uit de vluch telingenkampen een agrarische oplei ding in Zeeland te geven en hun daar na in de gelegenheid te stellen te emi- VROUW ken te zien krijgt. Namens de schilders uitte de heer Mulder ook thans de erkentelijkheid der gemeen te en „Kunstmuseum." Hierna maakte het gezelschap, dat de opening bijwoonde, een rondgang door de drie zalen, waarbij de heer Mulder instructieve en belangwek kende uitleg gaf, die met grote aan dacht wera gevolgd. Onder de genodigden merkten wy o.a. op de burgemeester van Vlissin gen, mr. B. Kolff, wethouders, raads leden en de gemeente-secretaris van Middelburg. Zy werden bij het begin van de bijeenkomst in een kort woord verwelkomd door ir. H. de Lussanet de la Sablonière, voorzitter van de Vereniging „Kunstmuseum." Succes. De jury voor de koninklijke subsi die voor vrije schilderkunst, die in 1947 begon met o.m. als doel na vijf jaar naar buiten op te treden met werken van jonge Nederlandse schil ders, kan terugzien op een succes volle periode. De eerste reeks reizen de tentoonstellingen trok overal bij zonder grote belangstelling en in to taal verkocht men 52 werken. Een en ander werd (en wordt) ge organiseerd door de jury, in samen werking met het departement voor onderwijs, kunsten en wetenschappen en met een aantal jonge schilders, die alle richtingen in ae schilder kunst vertegenwoordigen. Van schil ders, die hun werk bekroond zien, ontvangen er telkenmale zes gedu rende een jaar lang een subsidie van honderd gulden per maand, waarby zij ook een bedrag ineens uitgekeerd kunnen krijgen om by voorbeeld een studiereis te maken. De thans geopende expositie (waar wij in onze rubriek „Kunst" een be schouwing aan wijden) omvat be kroonde en andere werken en zal tot 21 November a.s. te bezichtigen zijn, waarbij tweemaal op Donderdag avonden rondleidingen gehouden zullen worden. GROTE BELANGSTELLING TE BIERVLIET Ir. Bakker Arkema: Machinaal rooien moet vanzelfsprekend worden. De rykslandbouwvoorlichtingsdlenst in Zeeland heeft in nauwe samen werking met studieclubs in West-Zeeuwsch-Vlaanderen, de werktuigen commissie en de technische commissie van de Stichting voor de Landbouw in Zeeland een geslaagde bieten rooidemonstratie gehouden op het terrem van de gebroeders De Regt te Biervliet, Er bestond hiervoor grote belang stelling: ruim 2000 belangstellenden woonden de demonstratie bij. Met aandacht werden Donderdag de resultaten van de diverse machi nes bekeken. Vooral een kleine door paardentractie voortgestuwde machi ne trok veel belangstelling, omdat die rywel binnen ieders bereik ligt wat betreft de aanschaffingskosten. Som mige rooiapparaten voldeden niet aan de eisen, omdat bieten en loof bescha digd werden of omdat de kop te ver werd afgesneden, zodat er een te schadelijke afval op het goede pro duct te constateren was. BEOORDELING. Een commissie van deskundigen beoordeelde de machines. Zij bestond uit ir. P. Bakker Arkama uit Wage- ningen, de heer E. J. A. Hoogland uit Wageningen, ir. W. Kakebeeke uit Rilland-Bath, de heer J. Becu uit Groede en de heer J. G. van Liere uit Gpes. In de regelingscommissie hadden zitting ir. P. R. Bouman, ryksland- TOT Het was druk in de straten van Middelburg. Vele winkelende vrouwen maakten de typisch vrouwelijke kruistocht, van etalage tot etalage Vrouwen in Walcherse dracht en ook modern en tevens modieus geklede vrouv:en. Een ware parade eigenlijk, een kaleisdoscoop van hetgeen de vrouw in deze tijden pleegt te dragen. Onder al die dames was er boven dien een, die bijzonder opviel. Die be slist niet verloren ging in de massa, maar die zich in kleding en houding van vele harer sexegenoten onder scheidde. Een ietwat statige, maar niettemin gracieuze verschijning uiterst smaakvol gekleed, met zorg gekapt, kortomee» respect afdwin gende vrouw. Tenminste Tot op zekere hoogte. Want eeuwig zal het voor ons en vermoedelijk voor velen met ons een raadsel blijven hoe deze dame er ooit toe ge komen kon zijn om zo weinig aan- dacht aan haar schoeisel te schenken. Ze liep, nee, ze schreed namelijk op pantoffels.... Hetgeen deze smaakvol geklede da me alleen maar in een achtmeme had mogen overkomen! greren. Een kamp in de gemeente Schoondijke is inmiddels in gereed heid gebracht; de Z.L.M. en de Rijks- landbouwvoorlichtingsdienst zegden medewerking toe en landbouwers bo den hun diensten aan. Er ontbreekt evenwel nog een bedrag van 10 tot 15.000 gulden om inderdaad begin '55 de eerste groep jongelui te kunnen ontvangen. Het comité zond daarom een circulaire aan de verschillende ge meentebesturen, waarin wordt ver zocht om financiële medewerking. SALTO Wanneer een auto een salto maakt, betekent dat voor de inzittenden meestal niet veel goeds. By Sint-An- na-Ter-Muiden liep dit evenwel alle maal goed af. Een volkswagen reed daar in volle vaart tegen een stil staande auto en maakte een specta culaire „koprol". Wonder boven won der kwamen de inzittenden met en kele schrammen en de schrik vry. De materiële schade was uiteraard aanzienlyk. MEER DAN GOUD Het echtpaar J. de KlerckByl te Tholen zal Dinsdag a.s. wel in de bloemetjes worden gezet. Dat mag dan ook wel, want de echtelingen zijn die dag 55 jaar getrouwd. Een meer- dan-gouden-bruiloft dus. „STERKE" ARM De „sterke" arm der wet zal begin Januari 1955 worden versterkt met een lid van het „zwakke" geslacht uit Scherpenisse. Mej. Nellie van Gorsel uit genoemde gemeente werd name lijk benoemd by het Amsterdamse Vrouwelijke Politiekorps. Zij treedt op 3 Januari in dienst. iAdvertentie 4-voudige combinatie inderdaad veel beier! Elk der vier bestanddelen van Chefarine „4" i* op zich zelf al wereldberoemd. Maar de combinatie in één tablet werkt toch nóg beter dan kon worden verwacht. Deze 4 middelen in één tablet doen won- deren en helpen ook dan wanneer andere middelen falen. bouwconsulent voor Zeeuwsch-Vlaan- deren uit Axel. de heer A. Ramondt uit Sluiskil, de heer J. van Dijke uit Groede en de heer J. Scheele uit Ter- neuzen. Er werd in vijf verschillende groe pen gedemonstreerd: o.m. kopmachi- nes, lichters voor paardentractie. lichters voor trekkerstractie, lichters met een reinigingsinstallatie voor trekkerstractie en een volledige rooi- machine. Na afloop bracht de rijkslandbouw- consulent voor Zeeuwsch-Vlaanderen, ir. Bouman, dank aan allen, die aan het welslagen van deze demonstratie hadden medegewerkt. Ir. Bakker Arkema gaf de aanwe zigen een uitgebreid overzicht van de machines, welke men aan het werk had gezien. Spr. zeide o.m.. dat na verlöop van enkele jaren iedereen het vanzelf sprekend zal vinden als de bleten met 't Is maar een kleine moeite om even by Uw Hulstkamp leverancier het gratis wed- strydformulier te halen voor de grote prijsvraag Die moeite kan U de hoofd, prys van f 2500.- bezorgen. Laat deze mooie prijs niet vergeefs op U wachten. orfnm* '))3 BLAUWMERK f 7.25 De zuivere oude genever met de klinkende naam de bietenrooimachine worden geoogst, 7.oals thans ook do maaidorser is in geburgerd. Wel drukte ir. Bakker de boeren op het hart er reeds in het voorjaar rekening mede te houden als men met de macliine wil oogsten. Men moet dan precies in rechte ryen zaaien. De zaaimachine moet dus nauwkeurig afgesteld worden. Een ideale rooier noemde spreker die machine, waarvan de trekker naast de bieten rijdt en weinig scha de aan het gewas brengt. Afge keurd werd een tot bietenrooier om gebouwde aardappelmachine, die niet geschikt is voor dit zware werk. Donderdagmiddag werd op het terrein van het Reeuws Dierenasyl" aan de Industrieweg te Middelburg een hon denkeuring en -shoiv gehouden. Deze gebeurtenis betekende een novum voor Zeeland. Enkele deskundigen nemen hier de omgang van een her dershond met zijn baas en omge keerd in ogenschouw. Geheel links mevrouw J. B. SissinghEerland uit Vlissingen, naast haar dierenarts A. A. Elzerman uit Goes. (Foto P.Z.C.) „HONDS" EXPERIMENT, DAT SLAAGDE Verzorging van en omgang met „gewone" honden werd door staf van deskundigen bestudeerd. Het „Zeeuwse Dierenasyl" aan de Industrieweg in Middelburg heeft waarschijnlijk nog nooit aan een zo grote verscheidenheid van hondenras sen plaats geboden als Donderdagmiddag. En natuurlijk ook een groot aan tal „vrouwtjes" en „baasjes". De St. Bernard, de taks, de collie, herders, setters en honden van „gemengd ras", in totaal 33 dieren, waren gekomen om deel te nemen aan de „show" en keuring, die door de Zeeuwse Vereni ging tot Bescherming van Dieren „Dieren in Nood" bij wijze van experiment was georganiseerd. Wat het aantal honden betreft, mag de proefneming lus wel geslaagd heten. Maar ook wat de strekking van dit nieuwe evene nent aangaat, kan aangenomen worden, dat het voor herhaling en voor jitbreiding tot andere diersoorten vatbaar is gebleken. Het betrof hier, dat zy nog uitdruk- celijk vastgesteld, geen keuring van ashonden, maar van gewone huis heren. De honden, die men hier kon aanschouwen, waren dan ook vrien den des huizes, speelgenootjes van kinderen e.d., maar geen voor het be halen van prijzen gefokte exempla- ren. Dierenarts A. A. Elzerman uit Goes en zyn staf hebben het ruim een uur achtereen druk gehad met het „bestuderen" van de honden. Een deel van de groep deskundigen was belast met het keuren der dieren om huid verzorging, gebit, ras of kruising e.d., een ander deel belastte zich met het gadeslaan van de wijze, waarop de eigenaar (eigenares) met het dier enhet dier met zijn eigenaar om ging- Door de aanwezigheid van zo veel soortgenoten waren byna alle dieren wat nerveus. Het ging dan Subsidie voor Geestelijke Volksgezondheid. Ged. Staten stellen de Provinciale Staten voor met ingang van 1 Janua ri 1955 aan de Dienst voor de Geeste lijke Volksgezondheid in Zeeland een jaarlijkse bijdrage te verlenen ten hoogste van 7500.Er zal echter niet meer worden uitbetaald dan het tekort over het betrokken jaar. De expositie in Oostburg De Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland heeft zich in be ginsel bereid verklaard de streekten- toonstelling voor maatschappelijk werk ten plattelande in Oostburg te openen. Zoals bekend, wordt deze tentoon stelling gehouden in het gebouw van de Katholieke Kring te Oostburg. De opening vindt plaats op Zater dag 13 November des middags om half drie. Plechtigheid in de „De Ruyterschool". Gevallenen herdacht. Tijdens een kleine plechtigheid in het 'gebouw van de „De Ruyterschool" te Vlissingen heeft gistermorgen de heer J. C. Anker als voorzitter van liet oud-comité tot oprichting van een gedenkplaat in het schoolgebouw, vóór deze bronzen plaat bloemen ge plaatst ter nagedachtenis aan de oud leerlingen en leerlingen, die tijdens de Tweede Wereldoorlog het leven lieten voor het vaderland. Vier leerlingen in uniform vormden een ere-wacht, terwijl de heer Anker in een korte toespraak de gevallenen herdacht. Hierbij waren aanwezig de directeur van de school, de heer P. Vyn, de onder-directeur, de heer J. W. van den Burgt, en enkele leden van het comité. Het ligt in de bedoeling deze her denking in de komende jaren te her halen en er dan een uitgebreider ka rakter aan te geven. Zo zullen o.m. worden uitgenodigd het Vlissingse ge meentebestuur. het schoolbestuur en allen die by het bestaan van de school min of meer zyn betrokken. Voorts zal de nabestaanden van de gevalle nen gelegenheid worden geboden tot deelneming aan de plechtigheid. (Advertentie.) SJORS EN SJIMMIE IN VLISSINGEN. Zaterdagmiddag, morgen, arriveren de twee zéér populaire figuren uit 't weekblad Panorama, Sjors, voorzitter van de Rebellenclub en zijn olijk ne gervriendje Sjimmie, in Vlissingen, waar zij zullen optreden in 't Con certgebouw aan de Emmastraat, met hun nieuwe en spectaculaire avontu ren „Sjors, Sjimmie en de Tijger". Het succes van beide knapen is over. weldigend; op 10 October j.l. speel den Sjors en Sjimmie voor een totaal uitverkocht Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in Den Haag. Vanaf medio Augustus j.l. tot op heden toe, bezochten méér dan 50.000 bezoekers (sters), jong en oud, in Nederland, de Sjorsvoorstellingen. Ieder bezoeker- (ster) van "t Concertgebouw, mor genmiddag, ontvangt de nieuwe en prachtige Sjors- en Sjimmievlag cadeau. Bovendien is er vóór het be gin der voorstelling een korte wed strijd, waarby een fraai en compleet Cowboy- of Indianencostuum beschik baar wordt gesteld voor de prijswin naar (tje). Verenigingsbesturen, Personeelorga. nisaties, etc., die zelf kindervoorstel lingen organiseren, hebben nu een goede gelegenheid om eens nader met de Sjorsvoorstellingen kennis te ma ken. ook vrij luidruchtig toe. En daar bij mag men wel aannemen, dat de eigenaars ook ietwat zenuwachtig waren. Sommigen was dat wel aan te zienvoor de toeschouwer was het „showen" van de honden het meest aantrekkelijk. Uiteraard was de keuring op verzorging e.d. evenzeer belangryk. Daarbij wer den aan de eigenaars alle moge lijke vragen gesteld, terwijl het dier aan een kort onderzoek werd onderworpen. Dier en „baasje" of „vrouwtje" kwamen daarna op een klein plat vorm te staan onder de spiedende ogen van mevrouw Sissingh en dok ter Elzerman. Zij vroegen de eige naars een eindje met de hond op en neer te wandelen om te zien hoe de gang van het dier was en hoe het naast zijn eigenaar loopt. Zo passeerden de honden de revue en toen aan het eind zowel dokter El zerman als inspecteur Jongepier, die belast was met het leiden van de keu ring, op verzorging, naar hun mening gevraagd werden, bleek deze in beide gevallen vrij gunstig te luiden. Wel merkten beiden op, dat er aan som mige van de gekeurde dieren wat ver zorging en omgang betreft wel wat te verbeteren viel, maar over het al gemeen toonden zij zich tevreden. Dit „hondse" experiment werd 's avonds besloten toen in restaurant Wöhler de deelnemende eigenaars konden vernemen hoe de mening van de deskundigen over hun hond luidde. Er was tevens gelegenheid tot het vragen van advies, waarvan velen gebruik maakten. Voorts werd een aantal prijsjes ter stimulering uitge reikt. KUNST Verrassend werk van jonge schilders. Kunstmuseum, Middelburg; expositie „Start". De tentoonstelling „Start", welke momenteel in het Kunstmuseum te Middelburg wordt gehouden, is zon der meer een verrassing. Een bijzon der prettige verrassing zelfs! Het omvangrijke aantal werken van jonge Nederlandse schilders (veertig jaar is de leeftijdsgrens), dat hier bijeen is gebracht geeft zulk een moedgevend beeld van wat onze jonge schilders vermogen, dat men er welhaast overmoedig van zou worden. Omdat al de hier geëxposeerde werken grotendeels schilderijen en enkele gouaches en tekeningen getuigen van een verfrissend gezonde werk lust, van een serieus streven naar het scheppen van kunstwerken, die werkelijk waardevol zijn. Indien we deze expositie mogen zien als de spiegel van wat er leeft onder de jongere Nederlandse kunstschilders (en waarom zouden we dat niet mo gen?), dan is er reden te over tot tevredenheid, tot het koesteren van verwachtingen voor de toekomst. Want bij vrijwel al deze werken, welk „isme" ook vertegenwoordigend of uit welke richting ook voortspruitend, wordt men geconfronteerd met eer lijk, zuiver kunstenaarschap. Waar in de grootste hoogte nog lang niet altijd bereikt is, waarin men nog wel eens tekortkomingen vindt, maar dat zo blijkt telkens weer be loften inhoudt! Soms ook is reeds een niveau be reikt, dat respect afdwingt. Zoals in de doeken van D. Zwier en met na me in zijn „Den Helder, terrein ha- venbouwr'; boeiend, van een immense gelatenheid en prachtig van toon en compositie. Zwieris werk toont re miniscenties aan het kubisme, maar- hoe knap wist deze schilder die er varingen te benutten! Vooral ook in zyn „Boten aan steiger." Een fijnzinnig naturalist toont zich J. Groenestein in „Geiten": een ragfyn werkje, ijler van toon dan het doek „Kippen", dat echter even eens ondubbelzinnig Groenestein's talenten aantoont. Zoals gezegd: vele richtingenzijn hier vertegenwoordigd, zo met alle. Sterk impressionistisch immers is bij voorbeeld „Kanaal met brug" van D. C. Breed, die in zware, sombere tin ten en met een strak penseel een Noord-Hollands landschap sugge reerde. Van „im" naar „ex het is op deze expositie slechts een stap, zoals M. Stultiens-Thunnissen laat zien in „Interieur"gedurfd van opzet, maar testatisch naar onze smaak. Ja, verrassend is „Start" wel, want een gans andere wereld gaat weer voor u open in „Man en Vrouw" van Lou Jonas, een verhalend, sterk illu stratief doek, origineel en bewogen. Rust na dit emotionele werk vindt ge dan weer bij Hans Engelman's „Meisje v« jr raam", dat vooral op valt door de zo harmonieus en vaar dig aangewende techniek. Bespreking val alle of slechts de helft van de geëxposeerde doeken zou veel te ver voeren; tenslotte zij hier nog eens extra de aandacht ge vraagd voor A. v. d. Ussel's abstrac te „Strand". Jan Höman's geestige „Het toilet", voor het beheerste, het evenwichtige bij Libet Raemaekers, voor Pierre van Soest in diens „Moe der en kind" en tenslotte last but not least voor het „Atelier I" van J. Diedera. „Start" is, zo kan tot besluit en ter stimulering van adspirant-bezoe- kers nog worden opgemerkt, de moeite van een bezichtiging waard. Méér dan waard zelfs; men kan er niets bij verliezen, maar alles bij winnen! v. B. Stationschef Vlissingen vierde zilveren jubileum. Donderdag was het vijf en twintig jaar geleden dat de lieer J. Lobbezoo, thans stationschef te Vlissingen, in dienst trad van de Nederlandse Spoorwegen. Ter gelegenheid van dit jubileum werd een receptie gehouden in het Sfcationsrestaurant, waarvoor zeer veel belangstelling bestond. Als eerste spreker voerde hier het woord mr J. Kiveron, inspecteur van het vervoer in de inspectie Breda, die een kort overzicht gaf van de loop baan van de jubilaris en namens ae directie der N.S. gelukwensenaan bood. Hij overhandigde de heer Lob bezoo een oorkonde en een geschenk onder couvert. Namens het personeel van de afde ling Vlissingen bood de heer J. van Ekeren een wanddoek en een bloem stuk aan. Hierna spraken nog de heer H. P. van der Veen, stationschef te Goes, namens de Zeeuwse collega's, de heer Balleur namens de directie van Van Gend en Loos en hoofdcommissaris Van Onzen namens de oud-collega's. Nadat de heer J. de Mooy namens de Kon. Mij „De Schelde" een bloe menmand had aangeboden werd nog het woord gevoerd door de heer P. Bouman, afdelingsvoorzitter van de Ned. Vereniging van Vervoersperso- neel, die herinnerde aan het vele phi- lanthropische werk, dat de jubilaris in de loop der jaren heeft verricht. De heer Lofebezoo dankte aan het einde der bijeenkomst voor de vele blijken van belangstelling. VANDAAG. Middelburg Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie „Het Nederlandse boek in Vlaanderen", 9—18 uur; „Kunstmuseum": Expositie schilde rijen „Start", 13—17.30 uur; Electro: „De grote Caruso", (a.l.). 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Meisjes van de grote stad", (18 jr.), 20 uur; Noorder- kerk: Bevrijdingsherdenking „Soli Deo Gloria", met sprs., zang en mu ziek, 20 uur. Vlissingen Alhambra: „De grote Ca ruso" (a.l.), 19 en 21 uur; Luxor: „De dochter van de zwarte piraat" (14 J.), Goes. Grand: „Carnaval in Texas" (a.L) 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2