Geref. Gemeente te Oostkapelle met Kerstmis in grotere kerk? WALCHEREN SPORT EN WEDSTRIJDEN EREMEDAILLE O.N. IN GOUD VOOR JUBILARIS BIJ P.Z.E.M. VRIJDAG 5 NOVEMBER 1954 PROV INCI ALB ZEEUW 8B COURANT ER WORDT HARD GEWERKT Uitbreiding met twee zijvleugels In het kerkgebouw der Gereformeerde gemeente te Oostkapelle heerst momenteel grote bedrijvigheid. Voortdurend zijn tien tot twaalf werk mensen druk in de weer om het gebouw nog zover klaar te krijgen, dat het met Kerstmis weer in gebruik ge nomen kan worden. De Gereformeer de gemeente beschikt dan over een kerk, welke plaats biedt aan ongeveer 475 personen, tegen 800 vóór de verbouwing. Hoezeer deze verbouwing nodig was, blijkt uit de cyfers, welke het groeiende ledenaantal te zien geeft. In 1900 het jaar van de opening van het gebouw werden 66 ingezetenen van Oostkapelle en Serooskerke als leden ingeschreven, terwijl er voorts nog 89 doopleden waren. Thans ruim een halve eeuw later telt de gemeente 260 leden en 256 doop leden, een totaal van 516 dus. Eigenlijk bestond de behoefte aan een groter kerkgebouw reeds enkele jaren voor de Tweede Wereldoorlog, maar gebrek aan middelen maakte 't onmogelijk tot uitbreiding over te gaan. Ook gedurende de bezetting kwam er niets van en zo moesten tot voor kort velen zich met een staan plaats tevreden stellen en hun kinde ren thuislaten. Wanneer evenwel naar men hoopt met de aanstaande Kerst dagen het vernieuwde gebouw in ge bruik zal worden genomen, is dat niet meer nodig. Dan zal aan ieder een plaats kunnen worden geboden. Wie de verbouwing niet op de voet heeft gevolgd, zal het gebouw niet meer herkennen; het heeft een ware metamorfose ondergaan! Sedert men in Juni met de werk zaamheden een aanvang maakte, ver rees een nieuwe voorgevel met een groter portaal. Aan de achterzijde werden twee zijvleugels opgetrokken, die behalve ruimte voor de kerkdien sten, ook nog een Kerkeraadskamer en een vergaderzaal voor ongeveer 70 personen bevatten. Dan worden de oude ramen vervangen door glas-in- lood-ramen, die niet zullen nalaten het geheel een fleuriger indruk te ge ven. In één van de zijgevels wordt ook de oliestookimïchting voor de ver- Mijnenvegers overgedragen De Amerikaanse marine heeft te San Francisco de laatste van 14 mij nenvegers van de B-serie voor de Ne derlandse marine overgedragen. (Er rest nu nog de overdracht van enkele mijnenvegers van de O-serie). Kapi tein-luitenant ter zee H. D. B. Beu- deker nam het vaartuig, de „Brou wershaven" namens de Nederlandse marine-attaché in Washington in ont vangst. De „Brouwershaven" zal pas over enkele weken naar Nederland vertrekken. Gunning In overleg met Gedeputeerde Sta ten vay Zeeland heeft het bestuur van de Zuid-Kraayertpolder het in oorspronkelijk profiel brengen van de door de ramp beschadigde zeedijk van dijkpaal 36 tot 38 opgedragen aan A. de Leeuw te Nieuwdorp. Het werk was in Goes aanbesteed. Werkloosheid in Zeeland Volgens gegevens van het Districts bureau voor de Arbeidsvoorziening stonden in Zeeland op 30 October in totaal 663 werkzoekenden ingeschre ven. Van de 545 mannen waren er 311 geheel werkloos, 74 werkzaam op ob jecten voor aanvullende werkgelegen heid en 160 tewerkgesteld op gemeen telijke sociale werkvoorzieningsobjec ten. Voor mannen werden op 30 Oc: tobe 1056 aanvragen van werkge vers genoteerd. Er stonden 118 vrouwelijke werk zoekenden ingeschreven, waarvan 78 geheel werkloos en 40 niet-werkloos. In deze sector waren er 295 aanvra gen van werkgevers. Jaarvergadering Instituut Middenstandsontv/ikkeling Woensdag werd in Groningen de jaarvergadering van het Instituut voor Middenstandsontwikkeling ge houden. Tijdens deze bijeenkomst werd tot lid van het curatorium met algemene stemmen gekozen in de va catureJ. v. d. Velde de heer C. A. Kammeraad uit Middelburg. De heer Kammeraad is voorzitter van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor de" Zeeuwse Eilanden, hoofdbe stuurslid van de K.N.M.B., Rijksge- committeerde bij de middenstandsex amens en voorzitter van de Algemene Nederlandse Molenaarsbond. Provinciale Zeeuwse Schoonheidscommissie. Bij besluit van de Provinciale Sta ten van Zeeland van 19 December '50 werd een Provinciale Zeeuwse Schoonheidscommissie ingesteld, wel ke tot taak heeft toe te zien op de aesthetica in de bouw binnen de pro vincie. Voor het uitbrengen van ad viezen werd deze commissie gesplitst in zogenaamde bouwcommissies, elk met een burgemeester als voorzitter. In de practijk is dit sommige malen bezwaarlijk gebleken, vooral wanneer bouwplannen in het geding kwamen van een gemeente, waarvan de burge meester voorzitter is van de bouw commissie. Het college van Gedeputeerde Sta ten stellen ae Provinciale Staten voor aan dit bezwaar tegemoet te komen door de verordening zodanig te wijzi gen, dat in deze gevallen advies kan worden uitgebracht door de commis sie van toezicht. Districtsbijeenkomst Jonge Kerk. In de consistoriekamer van de Grote Kerk te Goes wordt Zaterdag middag een bijeenkomst voor alle Jonge Kerkers uit Noord- en Zuid- Beveland gehouden. Een der Neder landse jeugdafgevaardigden naar de conferentie van de Wereldraad van Kerken te Evanston, de heer Van der Ven zal daar komen spreken over zijn ervaringen op deze conferentie. warming ondergebracht. Met radiato ren langs de wanden en verwarmings buizen onder de voetenbanken, zuilen de kerkgangers in winterse dagen een weldadige warmte genieten. Boven de beide vleugels is een klei ne zolderruimte, waarin aan de voor zijde 'n grote opening is uitgespaard. Vóór deze opening nu zal het orgel worden geplaatst. En ook dit orgel ondergaat veranderingen. De zorg hiervoor berust by de firma Koppe- jan te Veenendaal, welke het een aan zien zal geven, dat in overeenstem ming is met het nieuwe interieur. Naar de aannemer en tevens dia ken de heer P. de Kam mededeel de, zullen deze veranderingen ook de muzikale kwaliteiten betreffen. Financiën Al deze veranderingen kosten ech ter geld, veel geld. Er is een bedrag van om en nabij de 80 mille mee ge moeid. Een deel daarvan is door de leden der gemeente reeds in twee vrijwillige bijdragen bijeengebracht ongeveer 20.000. Voor het reste rende bedrag sloot de kerkeraad een lening met lange looptijd by de leden, zodat het geheel uit eigen middelen kan worden bekostigd. En nu moet er hard worden ge werkt, want het slechte seizoen heeft zich ook hier doen gelden. Vele da gen heeft men weinig of niets aan 't werk kunnen doen tengevolge van de regen. Gelukkig is het buitenwerk thans zover gevorderd, dat men van de aanstonds naderende vorst hoege naamd geen vertraging meer zal on dervinden. Gedurende de tijd van de verbou wing geniet de Gereformeerde ge meente een gastvrij onderdak in het gebouw van de Gereformeerde kerk. Diploma vakbekwaamheid voor varkenshandelaar Examen voor eerste maal in Zeeland gehouden in Terneuzen. Voor de eerste maal in Zeeland werd Donderdagmiddag op het terrein van hotel „Des Pays Bas" in Terneuzen het examen afgenomen ter verkry- ging van het diploma vakbekwaam heid voor varkenshandelaar. Dit exa men werd afgenomen door een com missie, ingesteld door de Centrale Or ganisatie voor de Veehandel in Den Haag. Tijdens een korte bijeenkomst, die aan het practisch gedeelte, waarvoor zich een twintigtal candidaten had aangemeld, vooraf ging, verwelkom de de voorzitter van de examen-com missie, de heer Th. Cuiper, oud-direc teur van de slagersvakschool te Utrecht de genodigden, onder wie de burgemeester van Terneuzen, mr. P. H. W. F. Tellegen en de secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch Vlaanderen -Je heer A. Hendrikse. De heer Cuiper wees er daarbij o. m. op, dat dit examen, dat het sluit stuk betekent van de cursus, die op instagnatie van de Bond van Var kenshandelaren en in het bijzonder van de voorzitter daarvan, de heer H. J. Colsen, in Sluiskil werd gehou den, de verwachting heeft overtrof fen. Spreker deelde voorts nog mede. dat de uitslag van het examen zal worden bekend gemaakt by het begin van de cursus voor rundveehandela ren, waarmede men voornemens is binnenkort te beginnen. Voorts sprak hij zijn erkentelijkheid uit jegens het gemeentebestuur van Terneuzen voor de vele medewerking bij het inrichten van'de cursus ondervonden. Na een kort woord van burgemees ter Tellegen, die verklaarde getroffen te zijn door de grote aandrang welke in Zeeuwsch Vlaanderen blijkt te be staan voor het volgen van deze cur sus, wees de heer Cuiper tenslotte nog op de grote betekenis van de varkens houderij in Nederland, welke 2/3 om vat van de 1.2 milliard van de omzet van vlees in Nederland. Na de offi ciële byeenkomst werd onmiddellijk begonnen met het-practisch gedeelte van het examen. Heden Vrijdag wordt het the oretisch gedeelte gehouden. Middelburg K.R.O. bracht de revue „Daar zijn we weer". Onder auspiciën van de K.R.O. werd Donderdag in het Middelburgse Schuttershof de revue „Daar zyn we weer" voor het voetlicht gebracht. „Daar zijn wy weer" bleek een pro gramma te zyn, dat zich kenmerkte door de vaart en het enthousiasme, waarmee het ten tonele werd gevoerd. Het bood een grote verscheidenheid: show, muziek, dans, zang, conféren ce en komische noten te over. De hoofdfiguren waren Berry Kievits en Gerard Walden, die altijd"van wanten weten en er dus de stemming wel in brachten. Zij ondervonden grote aan dacht en een daaraan evenredig suc ces. Dit paar had assistentie van Harry Boda, die eveneens weet wat amuse ment is, Christine Spierenburg en Henk Dorel, wier vocale prestaties naar waarde werden geschat. Het op treden van het danspaar Frances en Cay dwong aller bewondering af en ook Johnny Ombach en Harry Wood son zorgden voor attractieve zaken. En er was tenslotte het K.R.O.-thea- terorkest, geleid door Fred Johnson, dat een groot en goed verzorgd aan deel in dit programma had. Er waren vele fraaie décors en viel een menge ling van kleurrijke costuums te aan schouwen. „Daar zijn we weer" zorgde, dat een talrijk publiek zich goed amu seerde. Het toonde zich daarvoor dan ook uiterst dankbaar. Vanavond gaat deze revue in het Vlissings Concertgebouw. Carillonconcert Timmermans. In het kader van de bevrjjdingsher- denking Zaterdag te Middelburg, zal zoals bekend, de Rotterdamse beiaar dier Ferdinand Timmermans van 16.45 tot 17.30 uur een carilloncon cert op de Lange Jan geven. Het pro- framma luidt: 1. Het volkslied Wil- elmus van Nassoue, F. Timmermans; 2. Feestmars, J. C. Andreae; 3. Her kregen vrijheid; 4. Valerius-liederen, a. Danklied, b. Geluckig Vaderland, c. Helpt nu U self, d. Waer dat men sich al keerd of wend; 5. Hollandse feest dag (4 boerendansen) F. Timmer mans; 6. a. Soldatenliedje, Henri Zag- wyn, b. Des winters als het regent, c. Het kwezelken. d. Het liedje van de beiaardier E. Hullebroeck: 7. Oud Hollandse Boerendansen (voor bei aard bewerkt), W. F. Siep; 8. a. Bie oans in 't Zeeuwse land, K. Koets, b. De Zeeuwse taele, K. Koets, c. De Walcherse boei*, L. Kruidenier, d. Zeeuws volkslied, J. Morks. Ds. Johannes over „Kirchentag" Dinsdagavond 9 November a.s. zal ds H. Johannes, Evangelisch-Luthers Bredikant, in de Lutherse Kerk te tiddelburg spreken over zijn bezoek aan de onlangs in Leipzig gehouden „Kirchentag". Tevens zal een film strook worden getoond en bestaat er gelegenheid tot het stellen van vra gen. Onderwijsbenoeming. Tot onderwijzeres aan de gemeen telijke kleuterschool in Rotterdam werd benoemd mej. A. S. Doets uit Maarssen, vroeger te Middelburg. Op de wieken De kampioenschappen van de Mid delburgse Postduivenvereniging „Zee- landia" werden ais volgt behaald, hok- kampioen: Vitesse: 1 P. van Sabben; 1 J. de Buck; 3 M. Jaspers; midden fond; 1 P. van Sabben, 2 M. Jaspers, 3 J. de Buck; fond: 1 P. van Sabben, 2 J. i Buck, 3 A. Hooftman; jonge duiven: A. Hooftman, 2 J. de Buck, 3 J. P. Da- vidse; kampioen generaal: 1 P. van Sab ben, 2 J. de Buck, 3 A. Hooftman. Kam pioen duif: Vitesse: 1 J. de Buck, 2 J. de Buck, 3 A. Hooftman; midden fond: 1 P. van Sabben, 2 P. van Sabben, 3 J. de Buck; fond: 1. 2 en 3 P. van Sabben; jonge duiven: 1 J. P. Davidse, 2 A. Hooft man, 3 J. de Buck. Vlissingen Winkel en woningen Het bestuur van de R.K. Woning bouwvereniging St. Willibrord te Vlissingen heeft de bouw van 1 win kel en 2 woningen aan de Hogeweg, hoek Frans Halslaan, opgedragen aan het Nationaal Bouwbedrijf te Den Haag. Muiterij op de „Caine" De afdeling Vlissingen van de „Maatschappij tot Nut van 't Alge meen" belegt op 12 November in het Concertgebouw een toneelavond, ver zorgd door de Nederlandse Comedie. Opgevoerd zal worden „Muiterh op de „Caine", een spel in twee bedrijven van Herman Wouk. De regie berust bij Henk Rigters, terwijl de hoofdrol len worden vertolkt door Han van den Berg. Bob Goedhart. Paul Huf en Guus Oster. Bevorderingen Prov. Griffie Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben ter Provinciale Griffie bevor derd tot: hoofdadministrateur, de heer J. van Tuinen; administrateur A, de heer mr J. de Vries; referendaris, de heren J. M. Hertogh, mr J. K. Munters. A. W. Zandee en J. Goedbloed; hoofdcom mies, de heren C. van Amerongen. J. S. Lenselink, J. C. de Pagter, J. Pa- rent, A. Meulbroek. M. F. de Jonge. J. B. A. Biondina, A. Visch, J. v. d. Bergh en I. A. v. d. Jagt; coihmies A, de neren P. C. H. van Oost en L. A. J. Risseeuw; adjunct-commies A, de heer W. L. M. Groffen; adjunct-com mies, de heer J. F. Verniel; hoofd schrijver de heer J. J. den Boer. Verbond voor Veilig Verkeer. Gedeputeerde Staten van Zeeland stellen de Provinciale Staten voor om over 1955 een subsidie van 100 te verlenen aan het Verbond voor Veilig Verkeer. Het college wijst daarbij op het vele en nuttige werk. dat door dit verbond wordt verricht op het gebied van het verkeersonderricht, zoals het houden van veilig-verkeer-cursussen, het afnemen van verkeersexamens, het vertonen van films op dit terrein, enz. Mutaties Nationale Reserve. Bij de Nationale Reserve, district Zeeland werden tot sergeant bevor derd de korporaals K. v. d. Werf. B. Koole. H. Spruyt, Stieltjes en S. T. Laport. Tot korporaal: soldaat le klas de heer D. Meerman. Tot soldaat le klas: de heren J. de Kroo, A. Dingemanse, A. C. van Langeraad, R. Schelstraete, P. J. Serrarens, J. A. Pleunis, P. J. J. Sponselee, J. E. Bogaerd, C. J. Wee- sepoel, J. E. Blommaert, J. P. J. Mangnus, F. J. van Eek, R. G. van Damme, L. A. Ducheine, J. P. Leen- knecht, G. P. A. Dieks en M. Broek hoven. Provincie verleent subsidie voor beroepskeuze. Ged. Staten van Zeeland hebben de Provinciale Staten voorgesteld subsi die te verlenen over 1954 en 1955 aan die instellingen, die zich bezighouden met de beroepskeuzevoorlichting. De ze subsidie zal ten hoogste 2.— per geval bedragen onder bepaalde voor waarden. Een van deze voorwaarden is, dat de betrokken instelling een be roepskeuze-adviseur en een acade misch gevormd psycholoog in dienst moet hebben. Dit voorstel wordt gedaan naar aanleiding van verzoeken, ingediend door de Stichting Katholiek Paedago- gische Beroepskeuzebureaux en de Chr. Stichting voor school- en be roepskeuze in Zeeland. In totaal zal naar raming met deze subsidie een uitgave van 800 per jaar zijn ge moeid. Leraar zeevaartschool vierde zilveren jubileum. De heer J. van As, thans leraar aan de practische afdeling van de „De Ruyterschool" te Vlissingen, was op 1 November jl. 25 jaar in de Schelde stad werkzaam als leraar bij het zee- vaartonderwijs. Om deze reden werd de jubilaris Donderdagmiddag in de „Dë Ruyterschool" gehuldigd door een lid van de directie der J.C.J.L. en der K.P.M. Hem werd een polshorlo ge en een geschenk onder couvert aangeboden. De heer Van As, leraar metaalbe werking, kwam in 1929 op verzoek van beide genoemde maatschappijen naar Vlissingen om daar les te gaan geven aan het instituut van de K.P.M. en de J.C.J.L. In 1949 werd dit insti tuut door de „De Ruyterschool" over genomen en daardoor werd de Ijeer Van As leraar aan de practische af deling van deze school. De jubilaris is een bijzonder ver dienstelijk leraar en toonde zich ook in de jaren 1941-1946, toen de school haar evacuatie-tijd in Nymegen door bracht, een uitstekende kracht. Gevonden voorwerpen Aan het bureau van politie te Vlissingen zijn inlichtingen te ver krijgen over onderstaande gevonden voorwerpen: colbertjasje, grijs kin derwantje, capuchon, rozenkrans, lantaarn, portemonnaie zonder in houd. autosteps, muntbiljet, cein tuurs, fuik, hondenriem, bordje ver boden toegang, herenrijwiel, tasje met inhoud, nummerbewijs, leesboek, diverse sleutels, ring, zakmes, enve loppen, rubberlaars, turnschoen, ha mer, ladder, muntbiljet, windjack, babysokje, 1 paar rijwieltrappers, portemonnaie met zegels, padvin- dersriem, capuchon en vulpotlood. VOETBAL Zuid te zwak voor Oost; A-selectie versloeg B. N.B.V.B.-selectie-elftallen bonden de strijd aan. Donderdag werden twee voetbal wedstrijden gespeeld tussen selectie elftallen van de N.B.V.B In Hilver sum bonden een A-team en een B-for matie de strijd aan, welke ontmoeting door A werd gewonnen met 20. Hengelo zag een uitstekende wedstrijd tussen Oost en Zuid, waarin OtfSt tenslotte met 40 de baas bleef. De Oostelijke ploeg speelde een gaaf spelletje voetbal, in hoog tempo uitgevoerd. Na een hevig offensief van Zuid, dat zonder doelpunten bleef, leidde een schitterende aanval van Oost in de 30e minuut tot een doel punt (10). Na de hervatting had v. d. Hart, de spil van de bezoekers, geen schijn van kans tegen een actieve Charlie v. d. Weerd, die in alle drie doel punten na rust een groot aandeel had. De stopperspil van Oost, Jonker, was de beste man van het veld. In Hilversum was het in een niet geringe mate te danken aan Piet Kraak, dat de A-selectie met 20 van de B-formatie won. Vonhoff en Tol- meijer van A speelden een sublieme partij, waardoor A al spoedig door Tolmeijer, na voorbereidend werk van Vonhoff, de leiding kon nemen. Kort na de hervatting werd het 2—0 door v. d. Sluis. In de slotphase kwam de B-ploeg nog sterk opzetten, maar een springende, vallende en stompende Kraak stond alle succes in de weg. ATHLETIEK Yvette Williams trekt zich terug Yvette Williams, de 24-jarige we reldrecordhoudster in het vèrspringen, heeft besloten de wedstrijdsport er aan te geven in verband met 't feit, dat zij begin December te Auckland in het huwelijk zal treden. „Boven dien lykt het mij het beste mfl thans op het toppunt van mijn snortieve carrière, terug te trekken",' zei de Nieuw-Zeelanase. Yvette Williams bracht op 20 Fe bruari van dit jaar te Gisborne met een sprong van 6,28 meter het we reldrecord op haar naam, waarvan Fanny Blankers-Koen tot op dat ogenblik met 6,25 meter de houdster was geweest. VOLLEYBAL Volleybalprogramma Zaterdagmiddag worden in de 2e klasse heren van de Walcherse vol leybalcompetitie enige wedstrijden gespeeld. Het programma luidt: E.V.V.C. HU.O.C. H; M.V.C. Hl V.C.U.; M. de Ruyter II—E.V.V.C. H; U.O.C. H—M.V.C. Ill: V.C.U— E.V.V.C. H; M.V.C IH—Marathon De heer F. H. Kaashoek uit Vlissingen 40 jaar in dienst. De Jubilaris werd op hartelijke wtf- ze toegesproken door de directeur van de P.Z.E.M., ir. T. Michielsen, die er aan herinnerde, dat de heer Kaas hoek, op 15-1arige leeftijd als leer jongen in het bedrijf gekomen, zich door grote Mver, toewijding en kennis heeft opgewerkt tot technisch amb tenaar le klasse. Spr. overhandigde de heer Kaashoek daarbij de gebrui kelijke enveloppe. De hoofdingenieur, ir. H. Broek hof f bracht de jubilaris dank voor de prettige samenwerking en namens net personeel voerde de heer P. Lou- werse het woord, die de heer Kaas hoek dank bracht voor de manier, waarop deze met zijn medewerkers weet om te gaan. De heer Louwerse bood een stoffelijk blijk van waarde ring aan. Uit naam van de personeelsvereni ging sprak de heer J. Huser onder aanbieding van een bloemstuk, geluk wensen uit. De Middelburgse collega's waren vertegenwoordigd door de heer J. W. H. van Beuzekom, die enkele boekwerken aanbood. Nadat de burgemeester het woord had gevoerd, feliciteerde ir. Michiel sen de *eer Kaashoek met de hem verleende onderscheiding en bood de daarbij behorende draagmedaille in goud aan. De jubilaris dankte ten slotte in welgekozen bewoordingen voor de hem ten deel gevallen onder scheiding en voor de hulde. In de vergaderzaal van de Centrale Zeeland te Vlisislngeii werd de heer F. H. Kaashoek, technisch-ambtenaar bij de P.Z.E.M. Donderdagmorgen ge huldigd in verband met zyn 40-jarlg dienst jubileum. Tijdens deze bijeen komst heeft burgemeester mr. B. Kolff de jubilaris medegedeeld, dat het H. M de Koningin behaagd bad hem te begiftigen met de ere-medail- le verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, welke onderscheiding hij de heer Kaashoek vervolgens op de borst speldde. Serooskerke (W.) IJsclub „Nooit Gedacht" hield jaarvergadering. De IJsclub „Nooit Gedacht" te Serooskerke W vergaderde Maandag- avo ndin café Westdorp. Na een ope ningswoord van de voorzitter, de heer P. Kesteloo, werden de jaarverslagen van de secretaris, de heer P. den Her der en van de penningmeester, de heer P. Christiaanse. behandeld. De secretaris deelde onder meer mede, dat door de vorst van het afgelopen seizoen het ledental steeg met 101, zodat het thans 297 bedraagt. Bij de bestuursverkiezing kregen de heren Kesteloo en Christiaanse opnieuw zitting in dit college. Een voorstel van het bestuur om de jaar lijkse bijdrage van de leden tot 2 te verhogen werd goedgekeurd. Voorts werd een trekking van de obli gaties gehouden. Zoutelande Bevrijding herdacht In de dorpskerk te Zoutelande werd, .in verband met het feit dat Zoutelande tien jaar geleden bevrijd werd, een interkerkelijke herden kingsdienst gehouden. Ds. J. F. Wagener, Ned. Herv predikant, sprak over „De pry's der vrgheid"; ds. C. van Nes. Geref. pre dikant, over: „De vrucht der vrij heid" en mej. A. Samuelse decla meerde. De deurcollecte, bestemd voor het vluchtelingencomité, bracht 87.15 op Ook in de kerk van de Gerefor meerde gemeente werd éen dank dienst gehouden. Biggekerke Man onder wagen. Woensdagmiddag reed een tractor met twee aanhangwagens over het Kerkplein te Biggekerke, toen plot seling één der wagens los geraakte en enige meters door reed. De wagen reed over de benen van de straten maker C. J., die bezig was het weg dek te herstellen. De man, die enkele kneuzingen opliep en vermoedelijk een hersenschudding, werd naar zijn woning overgebracht. Grijpskerke De te Grijpskerke in de Ned. Her vormde Kerk gehouden collecte ten bate van Klnderzorg bracht f 24.06 op. De col lecte voor Zonnegloren bracht f 23,35 op. Herdenkingsdienst C.J.M.V. Dezer dagen herdenkt de C.J.M.V. „Timotheiis" te Grijpskerke haar 50- jarig bestaan. Ter gelegenheid van dit feit zal op Zondag 7 November, des avonds om 7.30 uur, een herden kingsdienst worden gehouden. In de ze dienst zal vooraan ds J. Kwast, voorzitter van de C.J.M.V., Ring Wal cheren. KORFBAL SwiftWalchers team voor „Sport steunt Zonneveld". Zaterdag 6 November a.s. zal op het korfbalterrein aan de Ritthemse straat in Souburg een wedstrijd ge speeld worden tussen een Walcherse korfbalploeg en een twaalftal van de K.V. „Swift" uit Middelburg. In het Walcherse team zyn speelsters en spelers opgesteld" van Top, Storm vogels, Atlas, Animo, KVL, Madjoe en Zuidwesters. Men achtte het waar schijnlijk beter geen speelsters en spelers van Swift II op te stellen. In het twaalftal van Swift zullen enkele jongere krachten worden op genomen in de plaats van gerouti neerde ouderen. Dit zal de krachts verhoudingen ten goede komen. De baten van deze ontmoeting „SwiftRest van Walcheren" zijn bestemd voor het comité „Sport Steunt Zonneveld." BOKSEN Vlissingers naar Rotterdam. Maandagavond zyn weer vijf leden van de Vlissingse boksclub „DOS" te gast in Odeon in Rotterdam, waar zij in de ring zullen komen tegen Rotterdamse amateurs. De volgende partijen werden vastgesteld: H. Dik Jo Mohr; Cees StompéW. Kaay; Cees v. d. GruyterA. v. d. Laan; Gillis ElveN. Paulus; Hans Lubig Leen Kleine. Burgerlijke Stand. RITTHEM. Getrouwd: M. Roest, 23 j. en J. Schout. 21 j.; C. de Buck. 24 j. en M. Cevaal. 24 J.; J. L. Boller, 45 j. en J. E. GSdeonse, 44 G. A. A. Adelaar, 28 J. en N. Verha- 24 J. VROUWENPOLDER. Ondertrouwd: A. Wondergem, 21 j. en G. Louwerse, 18 J.: W. J. Vos. 22 j. en F. Mesu, 23 j. Overleden: W. Walrave, weduwe van P. Osté. 83 j. GRIJPSKERKE. Getrouwd: D. J. Jumelet. 40 j. en M. Davidse. 31 j. Overleden: C. Coppoolse. 77 J.t echtge noot van S. C. Hendrlkse. Marktberichten VISMIJN VEERE. 4 November. Export garnalen, aanvoer 1685 kg. 65—90. Schar, aanvoer 194 kg. 29— 40. Bot. aanvoer 303 kg. 16—24. Wijting, aanvoer 165 kg. 13—31. Middel tong. aan voer 64 kg. 158—293. Rog. aanvoer 41X1 kg. 2836. Wulken, aanvoer 14 kg. 58—80. VEILING GOES. 4 November. Export velling appels. Cox Orange Pippin AA 57. A 52 B 44. C 25. I 22—52. II 9. Glorie van Holland AA 27— 32. A 27. BC 21—22. I gr. 24—26. I 18. II 8.50. Sterappel A 27. BC 22 60—24.70. I gr. 25.10, I 16.80. II 5. Goudrelnette AA 25.70 —31. A 21 60—24.70. BC 16 80 I gr. 1850— 21. I 15.40—30, U 11. Jonathan AA 31—36, A 30.60. B 27.60. C 2D. I 16.80-28. 9.90. Zure Bellefleur I 9. H 4. Peren. Doyenne du Cornice A 81. I 65. Pondspeer I 9 JO. II 7. St Remy I gr. 14. 1 15. n 10. Comtesse de Paris A 26—27, BC 26.90. I gr 27.1027.50, I 2650—28.60. H 3.80. Br. A. Lucas I 25. II 10. Nouveau Pol- teau I gr. 13. I 12. II 6.50. Gewone veiling appels. Notarisappel K 8—12. F 6. Sterappei K 12—15 F 3—5. Jo nathan K 1012. F 419. Cox Orange Pip pin K 28—32. F 13—15. Glorie van Holland K 13—18, F 6—11 Laxton Superbe K 20. Goudrelnette K 13.4O-15J0 F 750—8.40, val 5.70, kroet 3. Diverse kroet 3. Peren Doyenne du Cornice K 5051, F 40. Zwijndr Wijnpeer K 9—11, F 5-6. Pondspeer K 8, F 56. St. Remy K 910. F 6—7. Gieser Wildeman K 23 F 12. Com tesse de Paris K 12—17, F 6—8. Br. Alex Lucas K 19, F 7—10. VEILING ST MAARTENSDIJK. 4 November. Tarwe 23—25, haver 23— 25, gerst 2425.50, kleine erwten 6090, schokkers 70—125, bruine bonen 80—110, maanzaad 250. koolzaad 65, karwljzaad 129 VEILING TERNEUZEN. 4 November. SI» 5.10—820 Bloemkool A 35—51, B 20—26, C 10—18 Peen 10—28. Kroten 14—15. Bintjes 7.10. Andijvie 6—11. Princ bonen, afw 59—68. Rode kool 14—21. Sav. kool 16—20 Witte kool 14—15. Prei 16—21. Knolselderij 10—13. Spinazie afw 14—17. Tomaten 26—56. Uien n 5—13. Witlof 30—55. Goudrel- netten keuken 13. fabr 6—11. Jonathan AA 29.70—31.50. A 26.20—28. B 2420—26, C 20, hulsh. grof 20—26. I 16—18, II 9 10 keuken 17—19. fabr. 8 Sterappel A 25. huish grof 19. n 10—12. keuken 15, fabr. 10—12. Overige soorten appelen 317. Peren. Comtesse de f>arls 1822. fabr. 12. Zwijndr wijnpeer hulsh. II 9. keuken 12—13. fabr. 9—10. Overige soor ten peren 3—26. KERKNIEUWS. NED. HERV. KERK Beroepen te Waalwijk, toez.: L Schellevis te Biezelinge. Vicaris D. Plantinga uit Emmeloord heeft het beroep van de Ned Herv. Gem. te 's Heer Arendskerke aangeno men. Nagekomen advertenties. Heden overleed, na een kortstondige ziekte, ons innig geliefd Doch tertje en Zusje WELMA JOHANNA KEUR op de aanvallige leeftijd van 4 jaar. W. F. KEUR M. KEUR DE VRIES LEN1 ADJE Vlissingen, 4 Nov. 1954. Jacob Marislaan 20. Heden overleed, na een kortstondige ziekte, ons innig geliefd Klein dochtertje WELMA JOHANNA KEUR op de aanvallige leeftijd van 4 jaar. Vlissingen: A. DE VRIES H. DE VRIES— DE WAAL Dordrecht: H. KEUR L. KEUR VAN SPRANG 4 November 1954.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 15