Belgische V.V.V.-functionarissen bezochten Zeeland JIMMY OP HET SLAPPE KOORD ft WALCHEREN (foot/will PLECHTIGE BEVRIJDINGS HERDENKING TE VLISSINGEN KLMKM uit de JETHER DONDERDAG 4 NOVEMBER 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT NAAR TOERISME OP HOGER PLAN Tweedaags bezoek aan Nederland om samenwerking te stimuleren Ter stimulering van een nauwer contact tussen de Verenigingen voor Vreemdelingenverkeer in België en Nederland brengt een gezelschap V .V.V.-functionarissen uit België thans een tweedaags bezoek aan ons land, dat gisteren begon met een ontvangst in Vlissingen, gevolgd door bezoeken aan Goes, Yerseke en Breda. In Goes voegde zich een aantal y.V.V.-directcuren uit vele delen van Nederland bij het gezelschap, dat vandaag een bezoek brengt aan Amsterdam en hedenavond" ons land weer zal verlaten. Te«Vllssingen werd het gezelschap Woedsdagmorgen in hotel Noordzee- boulevard ontvangen door het bestuur \an de Vlissingse V.V.V., nadat de heer G. W. Oskamp, directeur van de Provinciale V.V.V. de Belgische gas ten in Breslcens had begroet. Tijdens een korte, geanimeerde be spreking kwam naar voren, dat men wederzijds zowel in België als in Nederland er naar streeft het toe risme op een hoger plan te brengen. Dit wil men bereiken door de toeris ten nader te brengen tot bezienswaar digheden, welke de moeite van een bezoek evenzeer of meer lonen dan bijvoorbeeld „culinaire geneugten". Dit streven wil men trachten te ver werkelijken door o.m. het houden van contact-bijeenkomsten, waarvan de gisteren en vandaag gehouden be sprekingen de eerste vormden en die gevolg zullen worden door binnen af zienbare t\jd in Limburg te houden contactdagen met Frans sprekende Belgische V.V.V.-functionarissen en te zijner tijd ook met Duitse V.V.V.- directeuren. WIE ER WAREN. Van Belgische zyde waren Woens dagmorgen in Vlissingen aanwezig de heren F. van Moerkercke, secretaris van de Federatie voor Toerisme in Oost-Vlaanderen (Gent), R. Verhe, inspecteur van het Commissariaat Generaal voor Toerisme (Oostende), H. O. Vermeire, secretaris-generaal Bureau voor Toerisme (Knokke-Zou- te) en A. van de Walle, directeur Ste- delhke Dienst voor Toerisme in Gent. Namens de VlisBingse V.V.V. waren ter begroeting aanwezig de heren J. L. Verhage, Ad. Mets en N. Priester, terwyl de heer A. de Mulder, chef van het Belgisch Loodswezen in Vlissin gen, als gast tegenwoordig was. IN GOES EN YERSEKE. In Goes werd het gezelschap in ho tel ,,Dë Korenbeurs" ontvangen door de burgemeester van deze gemeente, mr. W. C. ten Kate, die in een korte toespraak zeide het byzonder op prijs te stellen, dat men ook Goes met een kort bezoek wilde vereren. KERKNIEUWS. GEREF. GEMEENTE. Bedankt voor Vlissingen ds. J. Bel te Krabbendgke. Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 3 November. Aardappelen Furore 8.50 —8 80. Koopmansblauwe 11.70. Bintjes 7.40—8 10. Appels: Jonathan B 22, K 8—19. Cox Orange Pippin I 27—54. II 26, K 23. Lax- ton's Superbe K 21. Groninger Kroon K 8. Sterappel I 15 II 13. Notarisappel K 4 —11. Goudreinetten A 24. II 10—12, K 7 —18. Lombart's Calville K 6—13. Peren. St. Remy K 8—14. Conference K 14. Zw. Wijnpeer K 8—10. Nouveau Poi- teau K 12. Comtesse de Paris II 7, K 9. Pondspeer K 9—13. Beurré Alex Lucas I 20—21. Gleser Wildeman K 1416. To maten A 50—72, B 70, C 33—60. Natuur- tomaten B 21. Black Alicante 73—112. Groenten. Bloemkool A 17—59, B 9—36, C 9—23. Andijvie 6—14. Savoye kool 7— 16. Rode kool 10—18. Witte kool 15. Prei 10—20. Witlof 58—73. Sla 2.50—.9. Bos- peen 8—34. Waspeen 13—30. Breekpeen 7—12. Boskroten 6—16. Spruiten 28—53. Knolselderij 6—8. Uien per kg. 12—16. Spinazie 33—45. Bosrapen 7—9. Boerekool 6—9. Wijnpeen 12—lo. Kroten per kg 27. Prlncessebonen 90—105. Rapen per kg. VISMIJN VEERE. 3 November. Export garnalen, aanvoer 946 kg, 77113. Schar, aanvoer 70 kg, 44 —56. Bot, aanvoer 142 kg, 39—51. Wyting. aanvoer 196 kg, 3645. Middel tong, aan- 160287' Ro®' aaDVoer 112 kg. Waar zijn onze schepen Boschfontein 3 te Aden. Clavella 3 v. Brisbane n. Cairns. Indrapoera vertr. 3 nm. v. Genua n. Port Said. Limburg vertra 7 v. Madras n. Penang. Oranjestad 2 v. Grenada n. Barbados Ouwerkerk 3 v. Lissabon n. Marseille Papendrecht p. 3 Kp. Bon n. Dakar. Salawati 3 te Genua. Stad Lelden 2 v. Lissabon n. Antwerpen Statue of Liberty 2 v. Port Said n. Phila delphia. Tjipanas 2 v. Santos n. Rio de Janeiro Waterman 3 te Las Palmas. Andijk 2 v. Lissabon n. Havanna. Blitar 2 v. East London n. Durban. Drente 2 v. Pt. Sudan n. Suez. Heemskerk 2 te Genua. Jagersfontein 2 540 m. n. St. Helena naar Kaapstad. Joh an van Oldenbarnevelt 2 v. Semarang naar Tj. Priok. Kota Agoeng 2 v. Padang n. Aden. Laertes 2 v. Belawan n. Aden. Larenberg 2 te San Juan. Laurenskerk 2 te Cochin. Manoeran 2 v. Napels n. Genua. Pendrecht t. 6 Pto La Cruz verw. Polyphemus 3 te Belawan. Slamat 2 v. Madras n. Singapore. Sloterdijk p. 2 Miami Florida n. Le Ha- vre. Wieldrecht t. 2 110 m. Z.O. Daedalus 5 Suez 20 Paudsboro verw. Willem Ruys 2 140 m. W. Sabang n. Be lawan. Willemstad 2 180 m. N.N.O. Funeral. De heer R. Verhe uit Oostende, die vervolgens het woord voerde, wees op het nut van een goede samenwerking' tussen Nederland en België op toeristisch gebied en ook bracht hij nog de moeilijk heden by de veerdiensten ter sprake, waarover men ook in Vlissingen reeds van gedachten had gewisseld. Naast de Nederlandse V.V.V.-dlrec- teuren, die zich in Goes bij het gezel schap voegden, sloten zich van Belgi sche zijde nog aan de heren R. Bucking, secretaris-generaal voor het toerisme van de provincie Antwer pen, H. Geurden, secretaris van het Prov. Verbond voor Toerisme in Lim burg (Hasselt) en F. A. Luyten, ad viseur CommissaHs-Generaal voor Toerisme voor Nederland (Amster dam). Tot besluit van het bezoek aan Zee land nam men in Yerseke kennis van de oestercultuur, over welke materie de burgemeester van deze gemeente de heer A. C. Willemsen, tijdens een lunch nog een uiteenzetting gaf. Vandaag wordt in het Amstelhotel te Amsterdam een bijeenkomst ge houden, waarby o.a. tegenwoordig zal zyn de heer O. van der Gronden, di recteur Binnenhandel der A.N.V.V. Gouden stationhoudster der P.T.T. in 's-Heerenhoek. Woensdag vierde mejuffrouw M. Engelbert, stationhouder der P.T.T. te 's Heerenhoek, haar vijftigjarig ambtsjubileum. De directeur van het post- en telegraafkantoor te Goes, de heer J. Boerma, wenste de Jubilaresse geluk en herinnerde aan de grote ijver en trouwe plichtsbetrachting, waarmede mej. Engelbert de gemeen schap al die jaren diende Namens de directeur-generaal van het Staatsbe drijf overhandigde hij haar een ge schenk onder couvert. De heer A. D. de Kok sprak namens het personeel van het postkantoor te Goes, met wie mej. Engelbert altijd prettig heeft samengewerkt. Mej. En gelbert trad in 1904 in dienst als te lefoonhoudster te 's Heerenhoek. Op 1 Januari 1920 werd zij benoemd tot kantoorhoudster bij de Telegraaf- en Telefoondienst. In 1923 werd het hulp kantoor vervangen door een station en werd zij belast met het beheer van de Posterijen, Telefoon en Telegraaf te 's Heerenhoek. Honden van Zeeuwse eigenaars bekroond. Tijdens de te Rotterdam gehouden hondententoonstelling behaalden de volgende honden van Zeeuwse eige naars een onderscheiding: Sunny, pekïneesje van mevr. Van KerkhovenVan Loo te Middelburg, open klasse, le piijs, zeer goed. Gusto, boxer van de heer J. Kui ler te Middelburg. 4e prijs, zeer goed. nationale fokkersklasse. Hans Faroek, tekkel uit de Vlis singse kennel Mariauela, le prys, zeer goed, jeugdklasse. Bevordering Prov. Waterstaat. Ged. Staten van Zeeland hebben be vorderd tot technisch bureelambte naar bij de Prov. Waterstaat de he ren A. C. van Riel en J J. van de Sande, Middelburg, P. Krijger, Goes, D. Hanse. Zierikzee en C. J. van Min nen, Terneuzen. Middelburg Muzikale wandeling van „Ons Genoegen" op Zaterdag. Zoals eerder gemeld, zal de harmo nie „Ons Genoegen" Zaterdagavond a.s. in het kader van de bevrijdings herdenking een muzikale wandeling door de stad maken, waarna een taptoe wordt gehouden op de Markt. Indien mogelijk zal de Schotse band „The Cameronian Pipers and Drum mers" aan deze evenementen mede werking verlenen. De route van de wandeling luidt: Markt, Langeviele, Lange Geere, Varkensmarkt, Hoogstraat, Nieuwe Haven, Turfkaai, Houtkaai, Londen- ce Kaai, Bierkaai, Rouaanse Kaai, Beatrixbrug. Dam N.Z., Molstraat, Koepoortstraat, Zuidsingel, Bree, Wa- genaarstraat Hofplein. Lange Noord straat, Markt (oponthoud), Vlas- markt, Kromme Weele, Penninghoek- singel, Stadhuisstraat, Bachten Stee- ne. Groenmarkt, Korte Burg, Balans, St. Pieterstraat. Lange Giststraat, Dam (oponthoud), Korte Delft, Lan ge Delft, Markt (stadhuis). Tydens deze mars door de stad zal de volksdansgroep van de Middel burgse C.J.M.V. op de Markt optre den van 19.45 tot 20.30 uur. Oor spronkelijk lag het in de bedoeling, dat de volksdansen tydens het mid dagprogramma zouden worden uitge voerd. „Fotoflits-avond" trok vrij grote belangstelling. De „Fotoflits-avond", georganiseerd door de Bond van Nederlandse Fo tohandelaren (Bonefo), die Woensdag ln het Middelburgse Schuttershof werd gehouden, trok een vrij grote belangstelling. De bedoeling was om door middel van demonstraties de belangstellende leek op de hoogte te brengen van hetgeen thans op „flits- gebied" te bereiken is. Dit bleek niet weinig te zijn en de moeite, die men er zich voor moet getroosten is klein. Wim Jansen maakte zulks op de van hem bekende wijze duideiyk. Deze „conférencier" heeft er slag van zijn publiek ingewikkeld lykende zaken glashelder uit te leggen. Na de demonstraties werd er een film vertoond, die een instructief beeld van de flitsfotografie gaf. Een aardige wedstrijd zette vier dames en vier heren aan het werk en hield het publiek in spanning. En daar naast maakte men kennis met de heer „Kiekes", die flitslampjes met kennis van zaken weet te behandelen. Het vertonen van enkele afdrukken van eerder op de avond gemaakte opnamen besloot deze show. Onderwijs benoeming. Tot onderwijzer aan de Hervormde school op het Molenwater te Middel burg werd benoemd de heer P. de Vlieger uit Middelburg. Oogst van de straat. Bij de Middelburgse gemeentepolitie zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent de volgende in het tijdvai van 26 Octo ber tot en met 1 November gevonden voorwerpen: sleutels, handschoenen, por- temonnaie's, ceintuurs, speldje, bi. étui m. vulpen, zw rugz., bord „16 km", num merbord K 22703, hondenhalsb., opger. schilderij, zw. vulpotl., postduif, bl. da- mesvest, goudkl. armb., nijpt., vlerk!, potl.. muntbiljet v. 2.50, witte poes, dames vulpen, zegelring, schulfm. ln étui, oorb. ballpoint, portef. m. inh., br. kam, rol pap., linker gymn, schoen. Vlissingen Examens Aan de sportschool Felix Jans- sens te Bergen op Zoom slaagden voor de 2e graad Jiu Jitsu de he ren J. C. Flipse en C. Grootjans uit Vlissingen. VOETBAL Straf voor „Maurits" opgeheven. Het secretariaat van de sportver eniging „Maurits" heeft Woensdagmid dag het volgende telegram van de K. N.V.B. ontvangen: „Voor zeven No vember ingelast competitiewedstrijd MauritsRoermond". De tegen Maurits genomen straf maatregel uitstoting van de elftal len van Maurits uit het competitie verband Is door de commissie van beroep, in overleg met de urgentie commissie, ingetrokken. Dynamo (Moskou) wint te Parijs. De Russische kampioensclub Dyna mo uit Moskou heeft Woensdag avond ln het Pare des Princes met 10 gewonnen van een combinatie Reims-Racing Club de Paris. De rechtsbuiten Chabrov scoorde voor Dynamo in de 37e minuut van de eerste helft. Er waren 40.000 toe schouwers. SCHAKEN Promotie-degradatie regeling afd. Zeeland. De promotie-degradatieregeling voor het seizoen 1954—1955 is als volgt ge regeld: ZATERDAGCOMPETITIE. le klasse: In deze klasse zal ver sterkte degradatie worden toegepast, waardoor de twee laagst geplaatste elftallen degraderen. 2e klasse: De kampioenen van de 2e klasse A tot en met F. voor zover zij voor promotie in aanmerking ko men, spelen om één plaats in de eerste klasse. ZONDAGCOMPETITIE. De kampioenen van de le klasse A tot en met de le klasse C, voor zover zij voor promotie in aanmerking ko men, spelen om één plaats in de 4e klasse der K.N.V.B. De twee laagst- geplaatste elftallen uit de le klasse A en B degraderen naar de 2e klasse. Bij de eerste klasse C wordt degrada tie toegepast naar gelang van de om standigheden. Reserve le klasse: De kampioenen voor de res. le klasse A en B, voor zover voor promotie in aanmerking komend, spelen om één plaats in de res 3e klasse van de K.N.V.B. De twee laagst geplaatste elftallen uit de res. le klasse A en B degraderen naar de 2e klasse. 2e klasse. De kampioenen van de 2e klasse A en B, voor zover zij voor firomotie in aanmerking komen, spe en om één plaats in de le klasse. De twee laagst geplaatste elftallen de graderen. 3e klasse: De kampioenen van de 3e klasse A en B spelen om één plaats in de 2e klasse. Tournooi uitgesteld. Het tournooi om het snelschaak- kampioenschap van Zeeland, dat a.s. Zaterdag te Goes zou worden gehou den, is uitgesteld. Het zal nu door gang vinden op Zaterdag 20 Novem ber, eveneens te Goes. Uitvoering Poolse Volksvereniging Zaterdagavond om 8 uur geeft de Poolse Volksvereniging te Vlissingen in het Scheldekwartier haar jaarlijkse uitvoering. Opgevoerd wordt het to neelspel in drie bedrijven „Gebogen, maar niet gebroken". Openbare leeszaal Het boekenbezit van de Openbare Leeszaal te Vlissingen werd uitge breid met de volgende werken: Van den Bergh, Een liedje van ver langen; vim Eemlandt, Dood in sche mer; de Graaff, Een erfenis in de pruikentyd; Hulshoff, Dorstig para- dys; Jonckheere, Cargo; Murpny, Te rug uit de hel; Verburg, De levens gang van Gerben Gervaas; Vercel, Moeder of vader; Marceau, Bergère légère; Sharp, The gipsy in the par lour; Mazure, Tussen Beiruth en Je ruzalem; Fahrenfort, Geld en wat wjj er mee doen; de Wolff, Bedryfsstatis- tlek; Groen, Handenarbeid; Meere, Het schildersambacht; Harterink en van der Steen, Practische electrici- teitsleer. Dl 3; de Vries, Het jongens- radioboek, Dl 1; Hulst, Practische autoreparatie; van der Lee en Schoep, Advertentie.) BINNEN VERING BED M*,r SCHUIMRUBBER BED HAZET BEOOEN. EN MATRASSEN.F ABRIEKEN TE ZEVENBERGEN TELEFOON Ne I 7, Dadelijk na de pauze begonnen Korina en Korian der aan hun adembenemend nummer koorddansen. Dwars door de grote circustent was een koord gespan nen en daarop volvoerden de twee artlsten hun toeren. Eerst klauterde Koriander naar boven. Hij gleed als een panter over het koord, zich daarbij ln evenwicht houdend door middel van een heel lange stok, die hij meevoerde. Dit belette hem niet midden op het koord te blijven stil staan om er een sigaret te voorschijn te halen en deze op te steken. Het applaus was oorver dovendDaarna verscheen Korina Zij zag er beeld schoon uit in een zeegroen >akje dat bestikt was met wel duizend lovertjes. Met een bedwelmend lachje op haar snoezig snuitje trippelde zij over het koord, heel vlug en heel elegant. Zij had een leuk rose parasolletje bij zich dat zij boven haar hoofdje zwaaide en v zij zich in evenwicht hield. Een ander nummer was, dat Korina zo maar op de schouders van Koriander klom en dat deze met de kostbare last over het koord wandelde. Het geestdriftige publiek rees als één man van zijn zitplaatsen op teneinde de twee artisten storm achtig toe te juichenToen'verscheen de directeur van het circus, signor Piëtro Paravani in eigen persoon ln de piste. Hij -'erzocht om stilte. ,,Iek wiel u wat mededelen mijn hooggeëerde gasten van deze avond" riep hij uit. „Maar lek wiel u eerst gheeJ gharteltjk dangken voor de ovatie die u mijne artisten Korina en Koriander hebt gebracht. Wai zain daarover gheel ver heugd". (Slot van pag. 2) was Alva meer geschokt door het ver lies van Vlissingen dan door het ne men van den Briel. Volgens Napoleon was Vlissingen het pistool op dc borst van Engeland. In 1944 werd dit even wel omgekeerd. In zijn historie heeft Nederland zich altijd gesteld tegen over de grootste machten en steeds de vrijheid verdedigd. Ds. F. S. Kloosterman, Nederlands Hervormd predikant meende de vrij heid niet te moeten zien als „afwezig heid van de Duitse bezetting". Vrij heid is aanwezigheid van levensinhoud en zin der samenleving zo zeide deze predikant. Pastoor C. A. Ouwendijk uit Vlis singen stelde in zijn toespraak het Oranjehuis centraal. „Wij kunnen thans onze liederen uitjubelen om dat we weten eenmaal, volgens Bijbel se belofte, op tronen te zullen heer sen", zo zeide spr. Ds. A. Verschoor, Geref predikant, wees er op, dat hoewel het verleden vandaag fel voor ons ligt, toch de be tekenis in het realiseren yan onze taak in het heden ligt. „De gedachte, dat Christus de hoop der wereld is brengt in ons leven tempo en vaart De dag komt, dat God alle tranen zal afwissen". De Vlissingse Oratoriumvereniging luisterde deze dienst op met koorzang, terwij' aan het einde koor met aan wezigen het Wilhelmus zongen. Na de dienst begaven de genodig den zich naar het Bellamypark, waar enkele duizenden Vlissingers de komst van de estafetteloper met het bevrijdingsvuur afwachtten. De heer Grondslagen van de theorie en de practyk van de broodbakkeryArnol- di, Achter het gordijn, wenken voor het zelf bouwen van decors; Wereld kroniek 1951 II. In de maand October werden uitge leend 2640 Ned. romans, 276 romans in vreemde talen, 887 studieboeken en 1412 jeugdboeken (totaal 5215). De studiezaal werd bezocht door 424 mannen en 60 vrouwen, de jeugdlees zaal door 118 meisjes en 52 jongens. Aagtekerke Uitslag verkoping Ten overstaan van notaris mr. P. Loeff uit Middelburg werd in Aagte kerke geveild het huis met schuurtje en tuin aan de Roosjesweg 134, groot 6 a. Kopers werden de heren W. Hen- drikse. Middelburg en J. Sanderse, Grijpskerke voor een kooppry's van 6.527. BIUARTEN Eindwedstrijden persoonlijk biljartkampioenschap. Zondag j.l. werden in het clubge bouw V.E.G. te Souburg de eind- wedstrijden gespeeld om het per soonlijk biljartkampioenschap 5e klasse libre van Walcheren en Zuid- Beveland. De einduitslag is: de heer Van Ha len van A.L.M. Middelburg kampi oen. Van Halen ALM 14 350 258 10 1,36 De Rooy VEG 10 321 261 10 1,23 Luteyn KBV 10 332 287 8 1,16 Jansse KBV 8 343 280 10 1,23 Kloeg ABV 8 322 271 8 1,19 Gabriëlse ALM 4 286 275 9 1,04 V. d. Heyde KBV 2 264 296 7 0,89 V. d. Velde KBV 0 216 322 8 0,67 Na afloop werden de pryzen uitge reikt door de voorzitter van VEG, die de heer Van Halen ook kon me dedelen, dat deze de moyenc grens van 1,25 heeft overschre'den, zodat hy promoveert naar de 4e klasse li bre. De districtssecretaris, als afge vaardigde van de KNBB, prees de sportieve geest, waarmede de deel nemers elkaar in dit tournooi be- kampten. F. van Sabben nam de fakkel van hem over en ontstak de vlam op het mo nument. Na het spelen van het volkslied maakten beide muziekcorpsen een korte mars door de stad. In de morgenuren was er een krans- Jegging geweest door de burgemees ters van Middelburg en Vlissingen bij de gedenksteen voor de 52ste (Low land) Divisie op het Oranjebolwerk. Deze kranslegging geschiedde op verzoek van de vereniging van re ünisten van het 4de bataljon der King's Own Scottish Borderers, die op 1 November 1944 aan de Ooster- of Dokhaven als onderdeel dezer divisie waren geland. De uit Schotland naar Vlissingen gezonden krans werd ge legd ter nagedachtenis van de bij de bevrijding van Middelburg en Vlissin gen gesneuvelden van het bataljon. VRIJDAG 5 NOVEMBER. HILVERSUM L 402 m 746 kc/s. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 730 Nws 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nws., weerber. en kath. nws. 8.20 Gram. 9.00 Voor de hulsvrouw. 9.35 Waterst 9.40 Gram. 9.45 Schoolradio. 10.00 Amus. ork. en sohst. 10.30 Schoolradio. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Mannenkoor. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb meded. 1233 Wij vrouwen van het land. 12.40 Instr. octet. 1235 Staatsiebezoek Keizer Haile Selassie. 13.00 Nws. en kath nws. 1330 Piano en Hammondorgel. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Kamerork. en sol. 15.00 Schoolradio. 15.30 Pianorecital. 16.00 Voor de zieken 17.00 Voor de Jeugd 17.15 Kin derkoor 17.40 Pianospel- 18.00 Staatsie- bezoek Keizer Haile Selasise 18.10 Blok- flultens. en gitaar 18.20 Gram. 1830 „En nu mijn geval" 18.45 Gram. 18.55 Prof. Romme spreekt. 19.00 Nws 19.10 Rege- ringsuitz.: Verklaring en toelichting, waarin opgenomen: 1 't maandelijks over zicht van de werkzaamheden der Ver. Naties door Mr. D. J. von Balluseck. 2 Emigratiepraatje door H. A. van Luyk. 19.30 Avondgebed en lit. k&l 19.45 Verz. progr. v. d. militairen. 20.30 Amus. muz. 21.00 Act. 21.15 De gewone man. 2130 Po litiek forum. 21.50 Gram. 22.15 „Geloof»- predlking per advertentie?", caus. 2230 Gram. 23.00 Nws. 28.15—24.00 Gram. HILVERSUM IL 298 m 1007 kc/S. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 1030 VARA. 12.00 AVRO 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 2130 VARA 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 730 Nws. 7.10 Gram 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8 00 Nws. 8.18 Gram. 8.45 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de hulsvrouw. 9.10 Gram. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 „Thuis", caus. 10.05 Morgen wijding. VARA: 1030 Voor de kleuters. 10.40 Viool en plano. 11.00 Voordr. 1130 Gram. 1130 Orgelspel. AVRO: 1230 Mu- sette-ork. 12.30 Land- en tuinb. meded. 1233 Sport en Prognose. 12.48 Gram. 1330 Nws. 13.15 Gevar. muz 1335 Beursber. 1430 Caus en voordr. 1430 Vocale kamer- muz. 1430 Gevar. progr VARA: 1630 Gr. 1630 Voor de jeugd. 17.00 Gllaar-ens. 1730 Muzikale caus. 18.00 Nws 18.15 Act 1830 Dansmuz. 18.45 _De strijd voor meer welvaart", caus. 19 00 Voor de jeugd. 19.10 Kinderkoor VPRO: 1930 „Portretten en hun achtergronden", caus. 1930 Ber. 20.00 Nws. 20.05 Boekbe spreking. 20.15 Gevar. muz 20.3C „Een uur voor een toekomst", klakb. 21.00 Gr. 2130 „Wordende Wereld", klankb. 21.35 Bultenl. weekoverzicht. 21.50 Spaar.se volksliederen en -dansen. 22.15 Lichte muz. VPRO: 22.40 „Vandaag" caus. 22.45 Avondwijding. VARA23.00 Nws. 23.15 Ro mantische muz. 23.3524.00 Gram. TELEVISIE KRO 20.15 „Een monnik graaft in het H. Land", documentaire. 20.45 Weeroverz. 2030 Act. 2130 Pauze. 21.05 Barnabas von Géczy en zijn sol. 5 November Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.+N.A.P. U.N.A.P. 21.21 1.43 2.14 1.15 21.44 1.63 2.27 1.33 22.09 1.80 3.03 1.48 22.24 1.25 3.14 1.00 22.39 1.43 3.15 1.16 8.27 1.20 8.53 1.39 9.12 1.56 9.30 0.95 9.52 1.12 U.—N.A.F. 15.04 1.42 15.17 1.63 15.50 1.78 15.41 1.28 15.51 1.50

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3