C Standbeeld in de Franse Alpen voor een herdershond Kindje verkouden? VAN „KRUIMEL-CONTROLEUR" NAAR „AUSWEIS-SNUFFELAAR" SPORT' HET LEVEN BEGINT BIJ 40 NIEUWS UIT DE KERKEN 4 PROV IN CI ALB ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 30 OCTOBER 1954 DE BESTE VRIEND VAN DE MENS Hondenverhalen, die men nog niet kent (Van een bijzondere medewerker). Kort geleden werd in Lanslebourg in Savoye een standbeeld opgericht voor een herdershond, die tien jaar lang de dagelijkse postverbinding tussen het kleine, op 2870 meter hoogte gelegen fort Bollière en het stadje Lansle bourg in het dal van de Are onderhield. BU weer en wind, by sneeuw en vorst, in hittegolf en regenbui verrichtte de hond zyn dienst, zonder acht te slaan op het steeds dreigende lawinegevaar. Men begrypt de dankbaar heid, waarmee het garnizoen van het fort het voorstel van de vereniging voor dierenbescherming van Grenoble heeft aangenomen en aan de ver wezenlijking ervan heeft bijgedragen, om voor de trouwe bode een blijvend gedenkteken op te richten. Frambeau, zo heette deze herdershond, is niet de enige, die deze dank verdiend heeft. Een spaniel, luisterende naar de naam van Kim, redde nog pas enkele weken geleden in Heilly aan de Som- me elf mensen het leven, doordat hij tijdig brandalarm maakte. Over de aanhankelijkheid, die de hond aan de mens betuigt, is reeds veel geschreven en, naar men zou me nen, alles gezegd. Desondanks heeft een nieuw boek de aandacht weten te trekken, dat de dierenarts dr. Barat onder de titel „De honden en de men sen" onlangs bij een Parijse uitgever heeft gepubliceerd als prachtig ge tuigenis van de verbondenheid tussen mens en dier. De schrijver spreidt 'n schier onuitputtelijk materiaal aan hondenverhalen in zijn boek uit, om de trouw en de toewijding van de hond aan zijn meester te betuigen. Daar is het roerende verhaal van de kleine hond van de ongelukki ge koningin Marie Antoinette, die, toen zyn bazin achter de tra lies van de Temple verdween, door een vrouw uit de buurt werd meegenomen en verzorgd. Toen de ter dood veroordeelde konin gin later op haar armzalige kar naar het schavot gereden werd, begon de kleine hond te trillen. Hy jammerde en kermde onop houdelijk, sprong tenslotte op de vensterbank en stortte zich naar beneden. Intelligentie. Voor de intelligentie van de hond brengt dr. Barat een overvloed van bewjjzen naar voren. Dupont de Ne mours verhaalt van een zwervende hond, die een beroemde dokter uit de 19e eeuw, dr. Pilrac, met een gebro ken poot op straat had gevonden en die hij had verzorgd. Toen de hond weer hersteld was, verdween hij op zekere dag en liet zijn weldoener vol teleurstelling over zoveel ondank baarheid achter. Maar een paar maanden later was hij plotseling weer terug. Kij sprong vol vreugde tegen Pilrac op en probeerde hem aan zijn jasje in een bepaalde richting te trek ken. De dokter merkte dit en volgde hem naar een in de nabijheid lig gende vrouwtjeshond, die eveneens "n gebroken poot had In het boek „Het stomme lijden" vertelt Aimée Blech de volgende ge verifieerde gebèurtenis: Een Parijse koopman stuurde zijn hond iedere ochtend naar de bakker, om vijf Croissants te halen. De hond was ve le maanden lang een betrouwbare en stipte boodschapper. Maar op zekere dag bracht hij nog slechts drie crois sants mee en bleef bij dit aantal. De (Advertentie.) Dan rug, keel en borstje inwrijven met koopman beklaagde zich by de bak ker, die duizend eden zwoer, dat hy zich nooit vergiste. Zodoende beslo ten beiden de hond op zjjn terugweg gade te slaan. Weldra constateerden ze, dat hij in een huis verdween, waar in een hoekje een tecf met haar jon gen lag. Toen de bakker zich over haar heen boog, bromde ze heftig en liet een stuk van een croissant uit haar bek vallen. T elepathie. De hond heeft niet alleen een bui tengewoon talent voor zintuigelyke waarneming, maar blijkbaar ook tele- Eathische kwaliteiten. Het schijnt, dat ij gevaar en dood voorvoelt. In zijn boek „Ik lees in de dieren" geeft J§an Doissenne enkele verbluffende voor beelden. Een zekere mrs. Crowe wil de met haar spaniel de gebruikelijke (Advertentie Peanut butter (Pindakaas) is rijk aan vitamine en een bron van kracht en gezond heid. De fynste pindakaas komt van TJlcTnAn'ó wandeling maken, maar de hond ver zette zich hardnekkig, hoewel hy an ders bij deze gelegenheid de grootste vreugdesprongen maakte. Zyn mees teres dwong hem echter toch mee te gaan. Nauwelijks waren ze op straat gekomen of de spaniel werd door een andere hond aangevallen en doodge beten. De moord op de acteur William Terris in het jaar 1897 wordt in dit verband ook aangehaald. Op de be treffende dag, 's avonds om 7 uur 20, zat de hond van de acteur, de kleine terrier Davie, op de schoot van me vrouw Terris, toen hy plotseling grommend en blaffend op de grond sprong en in de lucht beet, alsof hy een aanvaller te pakken had. Op het zelfde ogenblik werd, ver verwijderd, de acteur vermoord. Dan is er verder nog de hond Diana, die eigendom was van de tolk van de onderzoeker Morés en de vatte poedel van de Deense dichter Andersen. Bei de stelden door huilen en kermen hun omgeving in kennis van de dood van hun baas, ofschoon deze honderden kilometers verder overleden. En tenslotte nog een geschiedenis, die dr. Barat vertelt en voor de echt heid waarvan hy instaat: „Tom was oud, heel oud; bij mooi weer lag hy op het terras, op een kleed te dom melen. Op een avond, toen de hele fa milie byeen was en de deur naar het terras open stond, verscheen Tom plotseling op de drempel. Hy keek ons allemaal aan, maar deed eerst geen stap verder, overeenkomstig zyn in structies. die hy heel goed kende. Zijn ogen hadden een ernstige, bijna plech tige uitdrukking. Wat wilden ze zeg gen? Daarna ging hij, nog aarzelend, verder tot in het midden van de ka mer, waarbij hij zachtjes met zijn staart kwispelde, alsof hij wilde zeg gen, dat hier een vriend kwam, on danks zijn ernstige uitdrukking. Toen legde hy zijn kop op mijn knie en liet zich aaien en hetzelfde deed hij bij alle anderen, die om de tafel zaten. Daarop keerde hij naar zyn kleedje op het terras terug. Twoeminuten la- I ter hoorden wij een diepe zucht. En toen ik naar buiten snelde, was Tom reeds dood". In Berlijn worden de bordjes verhangen (Van een bijzondere correspondent). In Oost-Berlijn moet iedere bewoner bij het kopen van goederen oen Oost-Berlynse identiteitskaart laten zien. Alleen kranten, tijdschriften en boeken kunnen zonder dit bewijs gekocht worden. Met de verkeersmiddelen kan men voor Oostgeld reizen en ook kan men zonder kaart restaurants, bioscopen of schouwburgen bezoeken, of naar de kapper gaan. Het kopen van levensmiddelen of textielgoederen zonder identiteits kaart is daarentegen streng verbo den. Deze verordening is uitgevaar digd ter bescherming van de Oost- Berlynse bevolking tegen hamsterin kopen van West-Berlyners en de rechtvaardigheid van deze maatregel kan eigenlijk niet bestreden worden. Voor de SED, de socialistische een heidspartij is een en ander echter uitermate pynlyk, daar ze de West- Berlyners vóór December 1953 steeds heeft aangemoedigd in de Oostelyke sector inkopen te doen. Toendertijd stond er op de Potsdammer Platz een reusachtig bord met het opschrift: „De verstandige Beriyner koopt in de HO!" (de staatswinkels in de Ooste lyke zóne). Toen in West-Berlyn een douane- 1 contróle in de ondergrondse werd in gevoerd om een einde te maken aan het smokkelen van koffie en sigaret ten, organiseerde de SED een prijs vraag om een typisch Berlijnse naam te vinden voor de West-Berlynse con troleurs. De naam, die toen uit de bus kwam, namelijk „kruimelzoekers", was veel geestiger dan de trieste benaming „meneer Schimp en mevrouw Schan de", waarmee de West-Berlijnse of ficiële propaganda kleine gepension- neerden en werklozen aanduidde, die in de Oostelijke sector him levensmid delen insloegen. Nu is dit allemaal lang voorby. Te genwoordig moet de SED zich laten welgevallen, dat haar controleurs, die toezicht houden, dat er in de winkels ook steeds om de identiteitskaarten wordt gevraagd, „Ausweis-snuffe- laars" genoemd worden. WINSTPUNT. Zo langzamerhand is ieder het er nu wel over eens, dat de K.N. V.B. met de 3k nederlaag van liet Oranjeteam in Deurne een goede beurt heeft gemaakt. Was het bijv. 70 voor de Rode Duivels geworden, dan zou de storm van critiek op de bond, die thans waait, zeker tot een orkaan zijn aangegroeid. Men kan er nu nog op tvijzen, dat de lij voorbaat kanslozen i» zulk een wedstrijd wel eens meer de verwachtingen overtreffen. En men kan aanvoeren, dat de Bel gen een matige party hebben gespeeld _.i meer last hadden van het gladde veld dan de on zen. Maar het feit blijft, dat het resultaat eervol is. Het vormt dan ook een xoinstpunt voor de K.N.V.B. Een winstpunt, dat deze bond juist wel nodig had, nu het zijn tegenstander zo voor de wind blijft gaan. Een v^nsipunt, waarvan de waarde zeker niet onderschat mag icor. den. NEF", DANK U Die ene tcedstryd vormt meteen al weer het slot van het inter landseizoen. Eerst in April komt het team weer in het veld. Tot die tijd wordt absoluut niet meer in centraal verband ge speeld, laat staan netraind. Men had nog een wedstrijd, kunnen houden, denken wij slechts aan het verzoek van Italië. Een sterke voetbalnatie richt een vriendelijke uitnodiging tot het zwak geachte Nederlandse voetbal. Inderdaad, aardig van de Italiaanse voetbalbond, die toch heus wel sterkere tegen standers zal kunnen krygen. Maar wat doet nu de K.N.V.B. f Wel, die zegt: Neen dank U, want ons programma is over laden Zulk een antwoord mag toch wel verbijsterend en belachelijk worden ge noemd. Want wat heeft de Oranjeploeg te doen gehad in het afgelopen seizoenTwee maal tegen België, één maal thuis tegen Denemarken en één maal uit tegen Ier land. Kan daar niet een kleinig heid bij En als men persé niet tegen Italië wil, omdat het krachtsverschil te groot is, laat men daar dan eerlijk voor uit komen/ TE LANGE RUST. Nog even voortbordurende op hot. stramien van het Neder lands voetbal, moet het ons van het hart, dat die lange rustpe riode voor de vertegenwoordi gende ploeg ons niet bevalt. Vooruitgang kan er in die tijd niet zijn. Integendeel, want het contact wordt verloren, het plocgverband raakt uiteen. Uiteraard moeten de spelers hun aandacht aan de clubs ge ven om deze i?» de competitie goed voor de dag te doen ko men. Maar dat neemt toch niet wen, dat in de maanden Decern- kaleidoscoop ber en Januari zo halverwege dus een aantal oefenwed strijden zeer wenselijk zou zyn. Het hoeft niet op Zondag, het kan gerust op een dag in de week. Door zulke ,Jussenwed- stryden" zou de Keuze-Com missie alvast een overzicht kunnen verkrijgen omtrent de deugdelijkheid van het ge bruikte spelersmateriaal en al le daarmee samenhangende factoren. Enkele keren per jaar tezamen spelen, levert nog geen hechte ploeg op. Maar regelma tige centrale training en meer oefenwedstrijden, met min of meer gelijke tussenpozen te houdenkunnen zeer opbou wend werken. MET EIGEN RIEMEN Was er nu maar geen oorlog tussen de K.N.V.B. en deN.B.V. B., wat zou Nederland dan een veel sterker elftal naar Deurne kunnen sturen, zo verzuchten velen Ja, als In dat geval had de Keuze-Commissie tevens de beschikking over mensen als Frans de Munck en Landman, De Harder, Vonhoff, Clavan, Bauman enz. enz. En dan nog wat profs uit het buitenland Rijvers en Wilkes en De Kub- ber byv. Helaas was de K.N.V. B. er wat laat by om Wilkes te vragen voor Zondag j.l. En bo vendien bloek awe.', dat zijn club hem node zal willen missen, ook al komt zo'n verzoek een andere keer misschien vroeger. Het lijkt er dus wel ov, dat de K.N.V.B. wat de interlands be treft. toch met eigen riemen zal moeten roeien. Maar dan dient de training voor de Nederland se elftal-spelers toch wel inten siever te worden. En er zullen behoorlijke tegenstanders moe ten worden uit^ejiodigd, tcaar- btj men zich niet mag laten lei den door de gedachte, dat het tóch wél op een nederlaag zal uitdraaien. Van sterkeren kan men immers leren En hoe at tractiever de bezoekende tegen stander, hoe meer publiek waarschijnlijk zal komen kij ken, dus hoe meer brood nodig g. ld binnenkomt. OM EEN BEKER. De eerste klassers zullen beker wedstrijden gaan spelen. Het is al weer een tijd geleden, dat de laatste bekercompetitie werd gehouden, waaraan toen alle K. N.V.B.-clubs deelnamen. Nu lüiZ men in November starten met halve 'competities, die in groepen afgewerkt worden. In teressant is, dat in zulk een competitie clubs tegen elkaar in het veld komen, die in de ge wone competitie geen rivalen zijn. Dit kan ons dan ook iets leren omtrent de krachtsver houdingen bijv. tussen Noord en Zuid en ten dele tussen West en Zuid. De bekercompe titie wordt echter niet inge steld, omdat men het zo aardig vindt. Maar wel, omdat de clubs meer geld dienen te ver krijgen. De vraag is slechts of de voetballiefhebbers in vol doende mate enthousiast zullen zijn voor deze ontmoetingen. Daarvan hangt het slagen van het plan af. De KJN.VJB. en de V.E.K. dienen dan ook nauw lettend gade te slaan hoe terza ke zich de belangstelling en de inkomsten zullen ontwik kelen (Advertentie.) Jeugdige dievenbende opgerold. De politie te Den Helder is een „bende" van 12 jongens van 16 tot 18 jaar op het spoor gekomen, die ervan worden verdacht zich het af gelopen half jaar schuldig te hebben gemaakt aan talrijke inbraken. Drie jongelui werden Donderdag betrapt en geDakt, toen zy inbraken in een schuur met oude materialen. By de ontvreemde goederen waren o.m. le vensmiddelen en gebruiksvoorwer pen uit eethuisjes en pakhuizen, geld uit woningen, kledingstukken van sportvelden en bruikbare mate rialen uit schuren. Het onderzoek is nog niet voltooid. Het Perzische militaire hof van be roep heeft het over Hoessein Fatemi, oud-mintster van buitenlandse zaken, uit gesproken doodvonnis bevestigd. Ook de vonnissen tegen de oud-afgevaardigden Tsjajegan en Ravazi zijn bevestigd. De laatsten waren veroordeeld tot levens lange dwangarbeid. ARBEID VOOR OUDEREN Stichting aan het werk. Aanvragen om werkkrachten van boven de 40 jaar, die werkloos zyn ge raakt, komen nog dagelijks uit alle delen van het land binnen bij de stich ting ,Het leven begint bij 40" te Am sterdam. Van werkzoekenden komen tientallen aanvragen om werk binnen. Tot hen behoren juristen, ingenieurs, scheikundigen, accountants, transla- teurs, kortom van mensen, die in het verleden zeer belangrijke posities hebben bekleed, doch die nu niet ge makkelijk aan de slag kunnen komen, omdat zij de 40 gepasseerd zyn. Het secretariaat ontvangt vele aan vragen voor boekhouders, correspon denten, vertegenwoordigers enz. De stichting deelt mede, dat zij by haar streven om werkzoekenden boven de 40 weer aan de slag te helpen (zy ver leent geen bemiddeling aan hen, die van betrekking willen veranderen) grote medewerking ondervindt zowel van de overheid als van kerkelyke zy- de. Tal van kerkelyke instanties heb ben hun sympathie met het streven der stichting betuigd en haar mede werking toegezegd. De plaatsvervangend directeur-ge neraal van het ryksarbeidsbureau, de heer P. Knop, heeft zich op verzoek van minister Suurhoff in verbinding gesteld met het dagelyks bestuur der stichting teneinde zich volledig op de hoogte te stellen van de werkwyze en de resultaten van deze particuliere organisatie. Minister Suurhoff heeft de wens te kennen gegeven zo volle dig mogeiyk te worden ingelicht al vorens een definitieve vergunning voor het verlenen van arbeidsbemid deling aan de stichting zal worden verstrekt. Afdelingen van „Het leven begint by 40" worden opgericht in Den Haag, Rotterdam en Breda. CLASSICAAL JEUGDBLAD In de classis Goes van de Nederlands Her vormde Kerk verschijnt thans een jeugd blad. Voorlopig heet het nog „Classicaal Jeugdblad', maar zo zegt de redactie „dat klinkt veel te volwassen-mens-achtig". En daarom is er een prijsvraag uitgeschre ven voor een geschikte naam. Wat het blad precies wil zijn, wordt in dit eerste nummer uiteengezet door ds. D. van der Werf van 's Heer Abtskerke: „Reeds al te lang heeft de kerk op de weg van de jeugd allerlei verbodsbordjes gezet. Steeds maar weer hoort de jeugd: ,J)it mag niet en dat moet je laten." Wat is het resultaat daarvan gevjeestt Laat ik maar eens één voorbeeld noemen. Tot nu toe heeft de kerk bijna altijd tegen de jonge ren gezegd: ,JJe bioscoop is voor jullie ver boden terrein, je leert daar niets goeds." Maar als ik 'ns een avond in Goes kom en ik ga rond 8 uur voor de bioscoop staan, dan zie ik honderden van onze kerkelijke jon geren zich verdringen om daar binnen te komen. Hébben wij dan nu niets meer te zeggent Kunnen wij dan nu alleen maar jammeren, dat het toch zo verschrikkelijk is met de jeugd van tegenwoordig dat ze niet eens meer naar ons willen luisteren f Ik geloof het niet. We willen in dit jeugd blad eens met de jonge mensen meegaan, de bioscoop binnen, met hen mee op de dansvloer, met hen zyn op het sportveld, bij hen zijn op de stille avondeti langs de dijk, naast hen zitten als ze enthousiast zyn over de moderne muziek, met hen mee kijken als ze een toneelstuk bewonderen. En bij al deze gelegenheden en op al deze plaatsen willen we dan zeggen wat wij daar nu van vinden, wat wij denken, dat Chris- tus hiervan zou zeggen. Jongelui, we weten niet eens of jullie dat wel prettig vinden. Maar we kunnen niet anders. Wij geloven dat we fout doen als we jullie altijd maar weer alleen laten gaan. Jullie hebben er recht op, dat de kerk, waarin je gedoopt 'bent op alle plaatsen, waar jullie zijn, het Licht van het Evan gelie laat schijnen. Misschien zyn er nog wél onder jullie, die hier blij om zyn, die God er voor kunnen danken, dat ze nu eens niet van een afstand bepreekt worden, maar dat ze de kerk van Christus naast zich vinden overal waar ze gaan of staan. Van jullie vragen wij steun. Steun in de vorm van een eerlijk gebed voor ons, dat God ons het inzicht wil geven om het zo te doen dat we niet onze mening geven, maar Zijn stem kunnen laten klinken in het leven van de jeugd van nu". KERK EN STAAT De leiding van de Evangelische Kerk van Berlijn-Brandenburg heeft zich ge noodzaakt gezien tot een verklaring, nu in Oost-Duitsland een schriftuur wordt verspreid onder de titel „Gebod Gods en de wet van de Staat". De Eangelische Kerk van Berlijn-Bran denburg verklaarde het volgende: „De laat ste weken wordt in het gebied, dat tot onze kerk behoort een brochure verspreid onder de titel „Gebod Gods en de wet van de Staat", uitgegeven door de Werkgroep van Protestantse Christenen voor de verkiezin gen van het Nationale Front van het Demo cratisch Duitsland. De Evangelische Kerk weet zich voor het leven van het gehele volk medeverantwoordelijk. Daarbij heeft zij er voor te waken, dat het geestelijke en het wereldlijke niet op een ontoelaatbare wijze worden vermengd. Dit nu is in ge noemde brochure geschied. Daar wordt nL het Woord Gods misbruikt voor een be paalde politieke propaganda. Zo wordt bijv. de opvoeding van de jeugd in marxistische zin op volkomen willekeurige wijze gefun deerd in de uitlegging van Luther van het vierde gebod, in zijn catechismus. Het is een volledige misvorming van de bijbelse bood schap als in dit vlugschrift het deelnemen aan de verkiezingen wordt gesteld als de weg ten leven, naar aanleiding van het pro fetenwoord uit Jeremia 21 8. De kerkelijke leiding heeft met betrek king tot deze verkiezingen de plaatsvervan ger van de minister-president Otto Nuschke de zorg en het bedenken van vele ernstige christenen bekend gemaakt en daarbij tot uitdrukking gebracht, dat de gebondenheid van de christen aan God en de H. Schrift, ook in de grote vragen van het openbare leven dient te worden gerespecteerd." DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP Ds N. van der Zijpp te Rotterdam, door de Algemene Doopsgezinde Sociëteit benoemd tot lector aan het Seminarium, zal zijn colleges aanvangen op 16 Novem ber a.s. om 4 uur met een openbare les. Overeenkomstig het besluit van het Cura torium wordt het vak Monnonitica aanmer kelijk uitgebreid. Kwam tot dusver dit vak pas in de laatste jaren aan de orde, te be ginnen met deze cursus worden alle jaar gangen erin betrokken. De zesde wereldconferentie der Doopsge zinden zal gehouden worden in 1957 circa 1015 Augustus in en nabij Karlsruhe. Als thema voor deze conferentie werd van Ne derlandse zijde voorgesteld: „Wij en de no den nu', IJZEREN HEiNEN Kerkgangers zijn ijzeren Heinen", zo schrijft ds. M. Groenenberg in „Her vormd Amsterdam' 16 October. Daar begin ik hoe langer hoe meer van overtuigd te raken. Als ik 's Zondags op de preekstoel sta, denk ik tegenwoordig altijd: daar zit weer zo'n stel echte ijzeren Heinen. Ik moet altijd oppassen, dat ik hen niet zo begroet: ijzeren Heinen... U wilt weten waarom kerkgangers ijzer- sterk zijn? Ik zal het u vertellen. Het gaat zowel om hun lichaam als om hun zenuwen. Als je lichaam niet volslagen van ijzer is en je zenuwen van staal, dan moet u niet den ken, dat u het wagen kunt naar de kerk te gaan. Daar is in de eerste plaats de tocht naar de kerk. Je moet soms wel vijf minu ten, tien minuten, ja zelfs een kwartier lo pen voor het eerste kerkgebouw aan de horizon opdoemt. Voor niet-ijzersterke ge stellen is dat al totaal uitputtend. Je kunt gerust een hele middag van 2 tot 5 winke len of met de kinderwagen naar West wan delen, terwijl je in Oost woont, dat is niets vergeleken met die slopende afstand naar de kerk. Dan spreken we nog niet eens over het weer. Als je 's morgens naar buiten kijkt, zie je meestal wel een vervaarlijke wolk, die dreigend roept: Kom er eens uit als je durft. En de mensen met een gewoon zenuwgestel brengen deze durf dan niet op. Na zo'n zenuwschok vergeet je dat je een regenmantel of jas hebt en een parapluie en nog wel een oude hoed, die je op een andere dag ook draagt. Je bent gelijk van de kerk. En als je het waagt toch alle drei ging te trotseren en je bent na een dood vermoeiende toch in de kerk gearriveerd, dan ben je er nog niet. In de kerk waaien orkanen van tocht. Alle niet-ijzer-sterke mensen moeten eigenlijk zo'n tocht met de dood bekopen. Een kerkgang van mensen is gewoonweg een sollicitatie naar hun be grafenis. Zou je deze orkanen doorstaan, dan is de rug van de meeste mensen te fijn gebouwd om gedurende een uur het meu bilair te vedragen. Dat zijn gewoon martel werktuigen. Je moet zelf wel van beton zijn om niet gebroken naar huis te wankelen. En dan het orgel! Stalen zenuwen moet je hebben. Niet omdat dé organisten zo hart verscheurend spelen, maar het grijpt je zo aan. Thuis kun je de hele dag de radio aan hebben staan en lichte en zware muziek, Ellington en Bach doorstaan en het doet je niets, maar als je een voet in de kerk zet en je hoort het orgel dan is het mis. Helemaal van streek. Je gaat gewoon zitten huilen, als je niet oppast- Aan de dienst heb jc verder niets en de hele Zondag ben je er verder kapot van. Nee zo'n kerkgang eist stalen zenuwen. Denkt u er om, als u geen ijzeren Hein bent, dan bent u ongeschikt voor kerk ganger. SCHWEITZERPOSTZEGELS Dit najaar zal er door het Vorstendom Monaco een serie postzegels worden uitgegeven, gewijd aan het zendings werk van Albert Schweitzer. De serie zal bestaan uit 4 postzegels. De zegel van 2 francs stelt de aanlegsteiger te Lambarene voor; het zegel van 5 francs een afbeelding van Dr. Schweitzer; het zieken huis te Lambarene is de afbeelding van de postzegel van 15 francs, terwijl de luchtpost zegel van 200 francs het beeld van Dr. Schweitzer als medaillon geeft, met een tro pisch landschap op de achtergrond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 4