Vlissingen gaat deskundig advies inwinnen over zeewering ANDERE AGENDAPUNTEN twin Zeeuwse Almanak ZEEWERING VAN WALCHEREN STERKER DAN VOOR DE RAMP Agenda 2 PROVIN O 1 ALE ZEEUWSE COURANT f ZATERDAG 30 OCTOBER 1954 GEEN AGRESSIE JEGENS RIJKSWATERSTAAT Bij onderhandelingen wil men beslagen ten ijs komen In den brede heeft de raad van Vlissingen Vrijdagmiddag gesproken over de plannen, die Rijkswaterstaat heeft met de zeewering van de Scheldestad, plannen die een levensader van Vlissingen als toeristen- en woonstad ra ken: namelijk de Boulevard! En het was dan ook volkomen te begrijpen, dat vele raadsleden uitvoerige beschouwingen wadden aan een voorstel van B. en \V. om een bedrag van f 20.000 te voteren voor het inwinnen van des kundige adviezen op het gebied van de oeververdediging, waartoe B. en W. het ingenieursbureau v.h. Hasselt en De Koning uit Nijmegen wilden In schakelen. Hoewel vele raadsleden critiek op dit voorstel uitoefenden, werd het voorstel tenslotte met 19 tegen 2 stemmen aanvaard. Tegen stemden de heren Krietemeijer en Marijs (A.R.). Overigens had de discussie geenszins het karakter van agressie jegens de Rijkswaterstaat: integendeel, vrijwel ieder raadslid dat aan de debatten deelnam sprak zijn waardering uit voor deze dienst, maar wel hoopte men, dat Rijkswaterstaat bereid zou zijn mèt het gemeentebestuur aan één tafel te gaan zitten, teneinde deze voor Vlissingen zo uiterst belangrijke kwes tie in gezamenlijk overleg te willen bespreken. De heer E. Vader (K.V.P.) ver wachtte ook niet veel resultaten van een ingenieursbureau. Laten gemeen tebestuur, Polder Walcheren en Rijks waterstaat zich gezamenlijk laten voorlichten door iemand als prof. ir. Thjjsse van het waterloopkundig la boratorium. Dan zijn er resultaten te verwachten VELE OPMERKINGEN. De heer H. B. J. Knoop (V.V.D.), kon zich niet voorstellen, dat een particulier ingenieursbureau een be ter voorstel zou kunnen doen dan Rijkswaterstaat. Hij juichte de sug gestie van de heer Vader van harte toe. De heer H. van Roorjen (C.H.) vroeg zich af of de tijd al was aange broken voor de inschakeling van een bureau. Dat diende z.i. pas te geschie den als het gemeentebestuur kennis van de plannen heeft genomen. De lieer M. J. van Poelje (P.v.d.A.) betoogde, dat bij Rijkswaterstaat ui teraard het accent valt op de oever verdediging en pas daarna op andere belangen. Maar juist van die andere belangen hangt voor Vlissingen zo veel af en daarom kan het nodig zijn, dat het college over goede adviezen beschikt. De heer J. L. Verhagen (V. V.D.) wees er op, dat geen gemeente in Nederland zoveel belang heeft by Tijdens het vooroverleg in de raads commissies was over het voorstel van B. en W. ook reeds het nodige ge zegd. hetgeen voor de burgemeester, mr. B. Kolff aanleiding was om voor dat de besprekingen m de officiële raadszitting over dit onderwerp be gonnen, een verklaring af te leggen. De Rijkswaterstaat is blijkbaar be last met de bestudering van de vraag of de waterkering langs Vlissingen voldoende veilig is te achten, aldus deze verklaring. Daarby geven zuiver gemeentelijke belangen aanleiding de vraag te overwegen, by welke moge lijkheden die belangen meer of minder kunnen worden ontzien. Dat de Rijks waterstaat deze overwegingen mede in beschouwing neemt, 'blijkt uit het feit, dat deze dienst herhaaldelijk met de directeur van gemeentewerken overleg heeft gepleegd over de plan nen. Deze plannen wijken echter sterk af van wat in vroeger overleg met het gemeentebestuur was ge bleken en zy zijn ook ingrijpender ten aanzien van de belangen der gemeente. Het gemeentebestuur is nu van mening, dat er spoedig nader overleg gepleegd dient te worden en BI en W. zijn dan ook voornemens om zich in eerste in stantie te wenden tot de hoofd ingenieur-directeur van de riiks- wa'erstaat in de directie Zee land. Wanneer dit overleg tot si and komt, hebben B. en YV. echter behoefte aan gespecialiseerde technische bijstand. Zjj /.ien daarbij niet over het hoofd, dat de Rijkswaterstaat over een ap paraat en een deskundigheid beschikt, die wellicht nergens ter wereld wor den geëvenaard, maar toch acht het gemeentebestuur het zich een plicht om zich zo goed mogelijk van advies te voorzien, zo verklaarde mr. Kolff. Ir. J. H. Krietemeijer bleek een te genstander van het voorstel en ver klaarde, dat naar zijn mening moet worden aangenomen, dat Rijkswater staat de belangen van andere instan ties, zoals die van de gemeente, vol doende in het oog zal houden. Hy vroeg zich af of het bedrag van 20.1)00.wel voldoende was e.i voor. zag dat in de toekomst aanvullende credieten no^ig zouden zijn. Het ef fect van 'n ingenieursbureau, al is 't nog zo goed, achtte htj problematisch. De ingenieurs van dit bureau zullen immers terug moeten vallen op de Rijkswaterstaat de plannen van Rijkswaterstaat als Vlissingen. Hy betreurde het, dat het gemeentebestuur zo slecht op de hoogte was. Deze spreker herinnerde aan de be schouwing over de zeeweringen van Vlissingen in de P.Z.C. van Dinsdag JJ. en vroeg zich af of hier sprake was van een geïnspireerd artikel. De heer J. Ph. Ventevogei (C.H.U.) acht te de financiële lasten van het voor stel geen beletsel, vooral niet omdat het belang van Vlissingen als woon- en toeristenstad op het spel staat. De heer J. Marijs (A.R.) tenslotte trok de waarde van het voorstel in twijfel en sloot zich aan bij de woorden van de heer Vader. ANTWOORD VAN B. EN W. Wethouder M. A. van Popering be antwoordde de sprekers uitvoerig en stelde het gehele probleem eenvoudig: B. en W. zjjn zich er van be*. ,i, dat er grote belangen on het sp.. suutn. Zij willen contact met Rijkswater staat, doch zich bij dit contact van deskundige adviezen voorzien. „Dat zal de Rijkswaterstaat ons niet euvel duiden", zo zeide de wethouder, „het gaat er niet om, dat het gemeentebe stuur zich reeds nu een oordeel heeft gevormd. Neen, wy willen alleen mee spreken en dat uiteraard op technisch niveau. Zou echter blyken, dat die maatregelen genomen moeten worden, die een zware siag voor vussingeu zouden betekenen, omdat er ook wer kelijk geen andere uitweg is, dan zou den wy ons daarbij moeten neerleg gen". Ten aanzien van de suggestie van de heer Vader, wees de wethouder er op dat prof. Thijsse een water- staatsman is. Het is de vraag of hij in dit geval de gemeente van voor lichting kan en wil dienen. Ook burgemeester Kolff verduide lijkte nog eens de opvatting van het college: „Wy willen iemand naast ons hebben, die ons zegt in welke richting wy moeten zoeken. En daar mede kunnen we niet wachten tot Rijkswaterstaat met zijn plannen klaar is". Na uitvoerige re- en duplieken werd het voorstel tenslotte in stemming gebracht en aanvaard met 19 tegen 2 stemmen (tegen de heren Krietemeij er en Marys). I Advertentie Regina garandeert U 4 extra voordelen! natuurzuivere schuimrubbermatras blijft Uw leven lang nieuw gewelfd bovenvlak 130 jaar vakmanschap Uitsluitend vtrkrygbaar in de goede bedden- en meubelzaak. NV. Wh GEBR. PETERS. F D. REGINA LATEX. N.Z. VOORBURGWAL 2. AMSTERDAM-C Besloten werd om een crediet te verlenen van f 5600.voor het aan brengen van een electrische straat verlichting in de Beatrixlaan. Het be drag van f 550.dat door het ge- meentepersoneel bijeen werd ge bracht voor de vluchtelingen, zal van gemeentewege worden verdubbeld. lij Het internaat De Ruvterschool en poortje worden geplaatst van net voormalig Militair Hospitaal. Kosten bedragen f 1575.- Een aantal herbenoemingen bij het onderwijs werd zonder discussie af gehandeld, evenals enkele besluiten -jvolge de Lager Onderwijswet, 'e verhoging van de normen van maatschappelijke zorg met 6 had de instemming van de raad evenals de toetreding tot de Bouwkas Neder landse Gemeenten. Bij de behandeling van dit voorstel informeerde de heer J. L. Verhagen (V.V.D.) o.a. of ook van andere zrjde geen bouwvoorschot- VAN TOT MIJN Vrijdagmorgen heeft de Rijkswa terstaat in de Wielingen een zoge naamde bolniyn opgevist, welke lag verankerd aan een 20 m lange ket ting. De vondst is overgedragen aan de mynopruimingsdienst, welke de myn zal demonteren of tot ontplof fing brengen. AANVARING. Vrijdagmorgen omstreeks acht uur zijn het Engelse s.s. „Sunmont" (7148 brt) en het Duitse m.s. „Le- verkusen" (6796 brt) voor de mon ding van de Westerschelde ter hoog te van de Middelsteenbank met elk aar in aanvaring gekomen. De „Le- verkusen", welke met stukgoed on derweg was van Rotterdam naar Antwerpen, is inmiddels doorgeva ren. Het Engelse schip, leeg onder weg van Antwerpen naar Bremen, liep een gat van geringe omvang in het achterschip boven de waterlijn EENDJES „Alle eendjes zwemmen in het water moet die kat in Goes wel ge dacht hebben, toen hy met een kuaaa gezicht aan de oever van de 1 est zat. 't Werkwoordfitten" is hier eigen lijk niet helemaal juist, want hy lag meer. Op de loer. Zorgvuldig verscho len in het riet, en een tijdlang wist het kattebeest zich uitnemend stil te houden. Maar tenslotte werd het uit zicht op al die vette boutjes, die als maar voorbij zwommen, onbereikbaar voor jagende poesen, hem te machtig. De kat begon getergd te mauwen, met lange, jammerende uithalen. Aanvankelijk schrokken de domme eendjes een weinig, maar toen ze door kregen, dat het roojdier watervrees had. werden ze lekkr overmoedig. Want zó dom zyn eendjes nou ook weer niet... Het waren er wel twintig en alle twintig begonnen ze die kat te ter gen. Héél langzaam zwommen ze tel kens voorbij, de gele snaveltjes uit dagend opgeheven en met gezichten van: „Je kunt er lekker toch niet by En die kat kwddd! op en ging voor onderzoek op de Re de van Vlissingen ten anker. De sleepboot „Goeree" voer ter assisten tie uit. MUIZEN. Uit Sirjansland bereiken ons be richten over een kleine muizenplaag. De ongewenste viervoeters hebben hun intrek genomen in de huizen en dan meestal nog op een zeer moeilijk te bereiken plaats, nameljjk tussen dak en dakbedekking. Hierdoor wordt de bestrijding wel erg tegengehou den. Erg kieskeurig zyn de veelvra ten overigens niet. want zjj „verhap- ten" zich reeds bij een inwoner van het „geteisterde" dorp aan kleding stukken. BEVRIJDING. Hansweert heeft de tiende verjaar dag van de bevrijding dezer dagen feestelijk gevierd. De plaatselijke Oranjevereniging organiseerde hier toe een feestbijeenkomst in de zaal van de heer De Boer, waar zich velen verzamelden om aan hun vreugde uiting te geven. De muzikale noot werd verzorgd door de muziekvereni ging „Scheldegalm" en de zangver eniging „Zuiderstemmen", geassis teerd door de „Scheldezangertjes", Enkele films een paar komische en een culturele completeerden het geheel tot een aangenaam samenzijn. Wederom kan de Oranjevereniging op een geslaagde avond terugzien. Ook de burgemeester van Kruiningen, de heer A. Schipper, gaf van zyn be langstelling blijk. ten kunnen worden verstrekt. Daarbij dacht hij o.m. aan pensioenfondsen. Voorts vroeg hij zich af of ter bevor dering van eigen bezit, dat met deze Bouwkas wordt nagestreefd, niet me dewerking kon worden verkregen door middel van de woningbouwver enigingen, b.v. doordat deze huizen afstoten. De heer J. Marijs (A.R.) meende, dat dit niet op de weg van de wo ningbouwverenigingen ligt; eerder op het gebied van ae destijds opgerichte „Woningstichting 1952 Wethouders Poppe en M. A. van Popering beant woordden de sprekers, waarbij de laatste er op wees, dat de statuten van de woningbouwverenigingen het afstoten van woningen verbieden. Ove rigens zou deze gehele materie mede in verband met de „Woningstichting 1952" nader moeten worden bestu deerd. Aan het college van B. en W. werd een crediet verleend van f 7500. in verband met de voorbereiding voor de bouw van het nieuwe tehuis voor bejaarden. De heer M. J. van Poelje (P.v.d.A.) deed de suggestie om een percentage van de totale bouwkosten te reserveren voor het aanbrengen van een werk, te vervaardigen door een beeldende kunstenaar. De heer Van Popering verklaarde dat deze suggestie zal worden overwogen. Een bedrag van f 1453.werd ge voteerd voor het aanbrengen van een nieuwe bliksemafleider op de St. Ja- cobstoren. De heer H. van Rooijen (C.H.U.) informeerde hierby, hoe net nu stond met de plannen voor herstel van de Jacobstoren. Nu de Jacobs- kerk is gerestaureerd steekt het ui terlijk van de toren wel zeer ongun stig af. Wethouder van Popering ver klaarde, dat de betrokken instanties nog steeds onderzoeken, hoe de toren er in het verleden heeft uitgezien. Toch wordt getracht om zo spoedig mogelijk met restauratie te beginnen. Overigens wees de wethouder er op, dat weliswaar veel aan het uiterlijk van de toren ontbreekt, maar dat de constructie hecht is. Voor de aanleg van een straat, die het noordelyk gedeelte van ]fi plan Breewaterstaat via de Bakkersgang in verbinding zal brengen met de Spuistraat werd f 2100.verleend. Aan deze straat zal de naam Bak kersgang worden verleend. Aan de woningbouwvereniging St. Willibrord werd financiële medewer king verleend voor de bouw van 2 wo ningen en winkel aan de Hogeweg, hoek Frans Halslaan. De brartdstoffenbijslag werd ver hoogd van f 3.tot f 3.50 per week waarna z.h.s. werd besloten ook aan het gemeentcpersoneel de 6 verho ging te verlenen. Aan de Stichting Sportpark Vlis singen werden sportterreinen enz. in gebruik gegeven, terwijl een subsidie (Slot van pag. 1). bij Zoutelande, ten Noorden en ten Zuiden van de Westkapelse zeedijk en bij Oranjezon. Bij Zoutelande bestaat de voor ziening uit het aanleggen van een kade ter ophoging van een laag duingedeelte, waarbij tevens ter bescherming van de voet van het smalle duin een rijspakwerk is aan gebracht. Ten Zuiden van de West kapelse zeedijk wordt een smalle duinregel verzwaard en ten Noor den van deze dijk worden de lage plekken in de duinen opgevuld met een zanddam- Voor d'.t laatste werk zal ongeveer 35.000 kubieke meter zand nodig zijn, waardoor de lage plekken op dezelfde hoogte komen als de aansluitende zeedijk. Gemengde clubs voor de jeugd. COMMISSIE VAN C.J.M.V. EN C. J. V. F. Dezer dagen is de onlangs door de provinciale commissies van C.J.V.F. en C.J.M.V. in Zeeland gevormde commissie voor het gemengd werk, voor het eerst bijeengekomen. Tot voorzitter werd gekozen de heer C. Leunis te Terneuzen, voorzitter van de Prov. Commissie van het C.J.M.V., secretaresse mej. C. Hanse te Haam stede en penningmeester de heer K. Minderhoud te Westkapelle. Voorts maken deel uit van deze commissie de dames A. Laban, te Yerseke, wika M. A. de Vlieger, regionaal secretaresse van de C.J.V.F. in Zeeland en de he ren P. Breur, Sluiskil en M. J. Bijle- veld, Goes, secretaris van het C.J.M. V. in de drie zuïdelyke provincies. In diverse dorpen zijn reeds vereni gingen waar de jongens en meisjes gezamenlijk bijeenkomen, de zg. ge mengde clubs. De commissie heeft o.m. tot taak de op deze clubs te volgen methodiek te bespeken en hierover voor te lichten. Voorts zal worden nagegaan of het mogelijk is in plaatsen, waar geen C.J.M.V. of een meisjesgroep is. gemengde ver enigingen op te richten. Als voorlopige versterking van de zeewering in het waterwingebied Oranjezon is men daar thans bezig met het aanleggen van een tweetal zanddammen. De grootste dam met een lengte van ca. 700 meter is een doortrekking van de zeewering, die vorig jaar is aangebracht op de plaats van de doorbraak in 1953 in het wa terwingebied. De totale lengte van de dammen bedraagt ongeveer 1000 me ter, de kruinbreedte wordt 5 meter en de zandlichamen met een totale in houd van ca. 60.000 m3 zullen door helmbeplanting tegen verstuiving worden beschermd. Uit dit alles blijkt wel duidelijk, dat de Polder Walcheren er met alle haar ten dienste staande middelen naar streeft de kustverdediging zo becht mogelijk te maken en niets zal nala ten, om de beveiliging van het eiland cn zijn bewoners zo hoog mogelijk op te voeren. „Goud uit het water" op het toneel Donderdagavond werd in de zaal Nolet te Yerseke een toneelavond ge geven onder auspiciën van de Bond van Plattelandsvrouwen. In haar welkomstwoord sprak mevr. J. Vla ming-de Koek haar waardering uit over het feit dat het toneelstuk „Goud uit het water", dat zich in Yerseke afspeelt, ook zijn première in Yerseke beleefde. Een byzonder feit noemde zij de aanwezigheid van de auteur van de roman waarnaar het toneelstuk werd bewerkt de heer Pronk, en de bewerkster mevr. Huisman-Griep. Het stuk werd opgevoerd door de to neelclub van de Zeeuwse Vereniging uit Dordrecht. Aan het einde van de avond bracht mevr. Vlaming de toneelclub hartelijk dank voor haar voortreffelijk spel De spelers en speelsters werd een souvenir aangeboden. Mevrouw Pronk en mevrouw Huisman werden ver eerd met-een bouquet. Namens de spelers dankte de heer Goedhardt uit Dordrecht voor de prettige ontvangst. De heer Goedhardt hoopte op een nieuw optreden in het volgende to neelseizoen. De volgende opvoering van dit to neelstuk zal zyn 6 November in Goes. Aanvaring op de Schelde Het Britse schip „Kirkwood" is Vrij dagavond nabij de Konijnenschor, in de Schelde, in botsing gekomen met een lichter, die thans zinkende is. De Belgische sleepboot „Adrien Letzer" is uitgevaren om hulp te verlenen. Nader wordt gemeld, dat de lichter „Meppel" is gezonken. De „Kirk wood" is naar Antwerpen teruggeva ren. aan de Stichting werd verleend ten bedragen van het exploitatietekort. De heer J. Ph. Ventevogei (C.H.U.) lid van het Stichtingsbestuur, dankte voor dit besluit. Hy wees er op dat de remeente f 30.000.per jaar subsi de geeft in het exploitatietekort. „De critici zeggen ten onrechte, dat hier niets voor de sport wordt gedaan". Met nadruk wees de heer Ventevogei er echter op, dat de behoefte aan sportvelden en gebouwen nog lang met gedekt is. In dit verband zal er nog veel meer gedaan moeten worden. De heer Marys vestigde nng de aan dacht op de desolate toestand van de Keersluis velden. Advertentie. Zó boeiend is nu PANORAMA De ambachtsschool voor St. Maar tensdijk staat nu nog in de vorm van een maquette in de kamer van de burgemeester. Maar op 1 Sept. 1955 hoopt men in de school te kunnen be ginnen. Aan animo ontbreekt het waarlijk niet. Katholiek raadslid weer K.V.P.-lid l/erklaring van de heer P. Wanst te Vlissingen Bij de aanvang van de raadsverga dering te Vlissingen, welke Vrydag- mlddag werd gehouden onder voor zitterschap van burgemeester mr. B. Kolff, heeft de heer P. Wanst (Onaf hankelijk Katholiek) medegedeeld, dat hij weer is toegetreden tot de Ka tholieke Volkspartij en opnieuw als vertegenwoordiger van deze party in de raad zal optreden. Zoals bekend verklaarde de heer Wanst in de raadsvergadering van 29 April 1954 na de moeilijkheden in K. V.P.-verband by de Staten-verkiezlng, dat hy niet langer als K.V.P.-lid wen ste te worden beschouwd, doch als on- afhankelyk katholiek deel zou uitma ken van de raad. Sedertdien zyn er echter diverse besprekingen gehou den, waarbij het de heer Wanst bleek dat hy van andere zyde onvolledig was voorgelicht zo verklaarde hy. Spr. was voorts van mening, dat noch het belang der Vlissingse Katholieke Ge meenschap, noch net algemeen be lang gediend worden door het naast elkaar optreden van twee Katholieke groeperingen in de raad. Ook het in middels verschenen mandement was voor de heer Wanst in dit verband van betekenis geweest. Hy had zich tot het bestuur van de afdeling Vlis singen der K.V.P. gewend met het verzoek weer als lid te worden toege laten. Dit verzoek was door 't bestuur ingewilligd. KUNST Voortreffelijk Beethoven- concert in Goes Rotterdams Philharmonisch Or kest, o.l.v. Ed. Flipse, Henryk Szeryng, viool. GROOTS werd gisteravond in Goes de bevryding herdacht, groots omdat men hier monumenten in klank op richtte, die welsprekend getuigden van strijd en overwinning, monumen ten ook, die ruim duizend bezoekers van de Grote Kerk ademloos deden luisteren en hen aldus samenbond tot één ondeelbare eenheid. Het was Edu- ard Flipse met het Rotterdams Phil harmonisch Orkest, die hier op uit nodiging van een comité een concert gaf van Beethoven-werken: de Eg- mont-ouverture, het vioolconcert en de beroemde Vijfde. En het werd een voortreffelyke avond, niet alleen door het eminente spel van het orkest, maar ook door die moeilijk te definië ren sfeer van een juist wederzyds begrip tussen publiek en orkest. Men kwam elkander tegemoet reeds vanaf het eerste moment, waarop het grote ensemble een stralend Wilhelmus in zette, de nationale hymne, die door de honderden bezoekers die als één man van hun zitplaats oprezen spontaan werd meegezongen. Maar de bezieling en vervoering, die zowel musici als luisteraars voel den, mogen een recensent niet verlei den tot critiekloos luisteren, tot een alles aanvaarden omdat-de-sfeer-zo- byzonder-goed-isDoch het merk waardige nu en het gelukkige! van dit concert was, dat zelfs wan neer men zich distancieerde van de merkbare geestdrift, die er zowel op als vóór het podium heerste, er moei- lyk iets in te brengen was tegen dit musiceren. Daar was bijvoorbeeld het onvolprezen vioolconcert, dat ge speeld werd door de PoolSe violist Henryk Szeryng. Waarmede was zyn spel te vergelyken? Het had iets van de matte, voorname glans van oud tin. Hy had niet die meedogenloze streek, op het brutale af, zo kenmer kend voor moderne violisten, die Beet hoven slechts kunnen zien als een mu sicerende collega van Jean Paul Sar tre. Néén, Henryk Szeryng had een milde Beethoven ontmoet, wiens werk een spel bleek met wijze gedachten, maar allerminst vervelend. Het or kest begreep dit spel van Szeryng, zodat Flipse zich kon beperken tót Ti sober gebaar: zijn mensen voegden zich in de orde, door Beethoven ge schapen en door Szeryng opgeroepen. Waarlyk een grootse vertolking! Dan was er verder de Egmont-ou- verture, waarbij het orkest analytisch musiceerde: elk motief en elk detail kwamen uitmuntend tot hun recht. Dan was er ook de Vijfde, door Flip se en de zijnen artistiek en voornaam gestalte gegeven. Tenslote op ver zoek werd Sibelius' „Finlandia" uitgevoerd, als brillant slot van een brillant concert. Wanneer dit geen bevrijdingsherdenking was geweest, dan waren hier ongetwijfeld gegron de bezwaren naar voren gebracht te gen een „Finlandia" na een Vijfde van Beethoven. Deze artistieke tegenwerpingen ech ter dienen het veld te ruimen voor andere overwegingen. Nu ging boven dien het publiek meer dan voldaan huiswaarts. En is ook dat niet een belangryk resultaat van een con cert Vermeld zy nog, dat de echtgenote van de Commissaris der Koningin, mevrouw S. C. de Casembrootbaro nesse van der Feltz, de avond by- woonde. de K. Eerste paal geheid Te Vlissingen is de eerste paal ge heid voor het zusterhuis, dat by het St. Joseph-ziekenhuis gebouwd zal worden. VANDAAG. Middelburg Prov. Bibliotheek: Expo sitie wiegedrukken, 9—12.30 en 13.30— 18 uur; Kunstzaal Van Eenthem en Jutting: Expositie „Het Nederland se boek in Vlaanderen", 918 uur; Electro: „De haven der hartstocht". (14 jr.). 19 en 21.15 uur: Schouwburg: „Demonen der diepte", (cinemasc.), (14 Jr.), 20 uur. Vlissingen Expositiezaal Frans Maas: werken van de Franse schilder Leon Dubois; Alhambra: „The crimson pi rate". (14 jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „Achter gesloten gordijnen", (18 jr.), 19 ën 21 uur; Concertgebouw: uitvoe ring Spoorwegtoneelvereniging, 20 uur. Goes Grand: „De gevangene van Zen- da", (14 jr.), 19 en 21 uur. MORGEN. Middelburg Electro: als vandaag, 15.30, 19 en 21.15 uur; Schouwburg: als van- daagj 14.30 en 20 uur. Vlissingen Expositiezaal Frans Maas: als vandaag; Alhambra: als vandaag, 15, 19 en 21 uur; Luxor: als vandaag, 15, 19 en 21 uur. Goes Grand: als vandaag, 19 en 21 uur, „Het meisje van de voorpagina", (a. 1.), 15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2