Provinciale BB-commandopost in Middelburg kwam gereed PREDIKBEURTEN WALCHEREN JEUGDCONCERT IN GOES DOOR ROTTERDAMS PHILH. ORKEST ZATERDAG 30 OCTOBER 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 CENTRALE SCHAKEL IN NET OVER ZEELAND Organisatie vervult een nuttige functie in kader van hulpverlening bij rampen. Geleidelijk aan heeft de B.B., de Bescherming' Burgerbevolking, in Zeeland haar organisatie opgebouwd. De zes B Kringen en de twee A-gemeenten, waarin onze provincie is verdeeld, beginnen „op toeren" te komen, doordat een groot deel van het personeel is geworven en reeds veel materieel is gearriveerd. Cursussen werden gegeven, materiaal aangeschaft ploegen en diensten samengesteld. Waar nodig werden reeds vele van de kring- en wykcommandoposten ingericht. De eigen verbindingen van de krïngposten met de kleinere posten zijn goeddeels voltooid. Het BB-net in Zeeland zal zich sluiten. Onlangs kwam de centrale schakel in dit net vrijwel gereed. Het is de Provinciale Commandopost, die in Middelburg is gevestigd. Deze post vervult bij alle calamiteiten, die zich voor kunnen doen, een leidende en coördinerende taak. Er zij daarbij nog op gewezen, dat de B.B. niet alleen een organisatie is, die in oorlogstijd actief wordt. Integendeel, zij zal ook bij rampen e.d. in vredestyd een zeer nuttige taak kunnen vervullen. In Zeeland en andere aan de zee liggende provincies zal de B.B dan ook een nauw contact onderhouden met de instanties, die voor de dijkbewaking zorg dragen, teneinde bij abnormaal hoge waterstand onmiddellijk paraat te kunnen zijn. De Provinciale Commandopost is ondergebracht in een herenhuis aan de Dam Noordzijde in Middelburg, dat zich uiterlijk in niets onderscheidt van de andere panden in de rij. Slechts een klein bordje naast de deur meldt, dat hier het bureau is van de Provin ciaal Adviseur. Dit bureau is geves tigd op de benedenverdieping. Er ach ter bevindt zich de Commandokamer, waar grote stafkaarten aan de wanden onmiddellijk tonen, dat hier het cen trale punt van de Zeeuwse Bescher ming Bevolking is. Als de nood aan de man komt, wordt de commandopost direct be zet. Daarvoor zijn 12 a 14 personen nodig, die in een ploegenstelsel hun werkzaamheden zullen verrichten. Verschillende z.g. plotkaarten in de commando-kamer stellen de provin ciale commandant en zijn staf in staat een van minuut tot minuut ge trouw overzicht te verkrijgen van de gang van zaken'in de gehele pro vincie. De ene kaart toont aan, hoe veel brandweereenheden beschik baar zijn, waar reeds brandweer is ingezet, van een andere kaart kan men weer aflezen waar zich de me dische teams, de opruim- en red dingsdiensten enz. bevinden. Dit „plotten" geschiedt vrij een voudig. Alle eenheden worden name lijk voorgesteld door een soort schijf je, dat van kleur varieert, afhangende van het onderdeel, dat het vertegen woordigt. Deze schijfjes zijn mag neetjes en het verplaatsen is een kleine moeite, daar de kaarten op sta len platen zijn aangebracht. Werkwijze. Het Provinciaal Commando krijgt zijn gegevens van de 8 kringposten. Veranderingen in de stand van zaken worden direct naar Middelburg be richt. De 2 A-gemeenten Vlissingen en Terneuzen, bevolkingscentra met vita le industrieën, hebben ieder een B- kring achter zich respectievelijk Oost Zeeuwsch-Vlaanderen en Wal cheren die, indien nodig, automa tisch bijstand verlenen. Kunnen de A- gemeenten daarna al 't werk nog niet aan, dan dient de Provinciale Com mandopost gewaarschuwd te worden. De' Provinciaal Commandant stelt zich na ontvangst van zulk een be richt in verbinding met de Nationale Commandopost en verzoekt om bij stand van hetzij de z.g. Rijks Mobiele Colonnes (RMC's), die naar ieder be dreigd punt over bet gehele land gedi rigeerd kunnen worden, hetzij van brandweereenheden. Voor Zeeland is de P. C. jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de Commis saris der Koningin. Hij wordt in deze taak bijgestaan door de Provinciaal Adviseur, mr. L. A. Kakebeeke en door de staf. Het commando krijgt zijn gegevens van de verbindingsdienst, die in de daartoe speciaal ingerichte kel der van het gebouw nestelt. Hier be vindt zich de telefooncentrale, die door een centraliste zal worden be diend. Een drietal telefonistes noteert de ingekomen berichten, die daarna via een lift het commando bereiken. Verder is hierbij aanwezig het hoofd van de verbindingsdienst. In deze kelder, die tot een vrij ge riefelijk onderkomen is ingericht, be vindt zich ook een mobilofooninstalla tie. Door dit medium heeft men di rect contact met de hier en daar over de provincie verspreide mobilofoon- posten en -wagens. Bovendien be schikt men over een nood-aggregaat voor de verlichting van het gebouw. Binnenkort zal een radiozender arri veren, deze zal de verbinding met de Nationale Commandopost kunnen on derhouden. Voorts wordt een telex ge plaatst, die aangesloten zal zijn op een speciaal landelijk BB-net De gehele commandopost wordt centraal ver warmd. Een rondgang door het ge bouw leert, dat alles doelmatig doch eenvoudig is ingericht. Op 1 December voltooid? De datum, waarop men hoopt, dal het gehele BB-net in Zeeland in wer king kan treden, is 1 December. Dan zullen alle verbindingen waaron der de gewone telefoonlijnen, het spe ciale inductie-telefoonnet en de mo bilofoonvertakkingen kunnen functionneren. Met ingang van die da tum zal dus een grootscheepse oefening op paraatheid mogelijk zijn. Thans worden reeds kleinere oefenin gen gehouden. Dat de Zeeuwse BB nu betrokken wordt bij het hulpverlenen in tijd van watersnoodramp, houdt in, dat het provinciaal commando thans ook de telegrammen zal ontvangen, die van Den Haag uit bij hoge en hogere wa terstand aan de Rijks- en de Provin ciale Waterstaat, aan dijkgraven enz verzonden worden. Telegram B bete kent: consignatie, de Provinciale Commandopost komt in het geweer en en 8 kringhoofden worden gewaar schuwd. Telegram B wil zeggen, dat alle posten onmiddellijk bezet dienen te worden. In dat geval wordt de ge hele BB in staat van paraatheid ge bracht. Het staat dus vast, dat in Zeeland door het gereedkomen van deze post een belangrijke stap is gedaan op de weg naar zo groot mogelijke voorko ming en beperking van de gevolgen van nieuwe watersnoodrampen. Daar uit blijkt wel, dat de BB een organi satie is, die in de toekomst in vele be hoeften kan voorzien. RAAD VLISSINGEN. Rondvraag Tijdens de rondvraag in de Vlis- singse gemeenteraad, welke Vrijdag middag in openbare vergadering bij eenkwam, antwoordde de voorzitter op een schriftelijke vraag van de heer E. G. Vader (K.V-P.) over de benoeming van een kok aan het internaat van de „De Ruyterschool". Dit internaat is in beheer overgenomen door een stich ting, waarin de gemeente deelneemt en het personeel had de aanzegging gekregen dat het, om over te gaan in dienst van de stichting, moest solli citeren. De heer Vader was van me ning, dat de kok, die voordien in het. internaat werkzaam was geweest en altijd goed had voldaan, ook hier be noemd had moeten worden. Dit is evenwel niet gebeurd; de kok die eertijds een goede betrekking opzeg de om in het internaat te gaan wer ken en hoofd van een vrij groot gezin is kwam zonder werk en in zijn plaats werd een jongere man benoemd die naar de heer Vader had verno men eigenlijk geen kok is en ook een kleiner gezin heeft te onderhou den. Daarbij voerde de vragensteller nog aan, dat deze kok van buitenaf komt. Uit de beantwoording van deze vraag door de burgemeester en de wet houder van onderwijs bleek, dat de gemeente het bestuur heeft overgedra gen aan bedoelde stichting en daarin verder geen bemoeiingen heeft. Het college van B. en W. was dan ook niet bereid inlichtingen in te winnen bij het bestuur der stichting en adviseer de de heer Vader zich tot dit bestuur te wenden. De heer J. P. Ventevogel (C.H.) ont ving genoegdoening op zijn schrifte lijke vragen over het aantal afgegven vergunningen voor het ophalen van lompen en oude metalen en over het aantal afgegeven vergunningen voor opslag hiervan. De heren F. van Sabben (C.H.) en J. Marijs (A.R.) achtten het niet juist, dat de badmeester was ingedeeld bij het ophalen van huisvuil. Dit had ook niet de instemming van de wethouder van gemeentewerken en zal ernstig worden bezien. De heer Marijs vroeg voorts of het B. en W. bekend was, dat de „annex atieplannen" met Koudekerke van de baan zouden zijn, zoals hij gelezen had in het verslag over de raadsvergade ring: van die gemeente. De voorzit ter deelde echter mede dat naar zijn weten geen verandering in de situatie was gekomen. Hartelijke woorden voor Flipse en de zijnen Het Rotterdams Philharmonisch Orkest, dat gisteravond te Goes op trad in verband met de bevrijdings- herdenking, heeft Vrijdagmiddag ook een jeugdconcert gegeven. Ruim twaalfhonderd scholieren woonden dit optreden ')ij, dat in alle opzichten ge slaagd mag heten. Niet alleen door het ryke program ma dat het orkest onder de bezielen de leiding van Eduard Flipse op voor treffelijke wijze ten gehore bracht, doch zeker ook om de intense belang stelling waarmede de honderden jon gens en meisjes waarvan onge twijfeld zeer velen voor de eerste maal zich in de schatkamer der klassieke muziek hebben doen bin nenleiden. Want van het moment af dat Edu ard Flipse het concert met een enkel woord had ingeleid, verstomde het ge roezemoes. Gefascineerd door de rijke klanken van de muziek en de impo sante aanblik van het grote orkest, was het jeugdig auditorium van het begin tot het eind in gespannen aan dacht en diepe bewondering voor het gebodene. Op bevattelijke wyze gaf Eduard Flipse voor elk nummer een korte toelichting. Na de ouverture „Oberon" van C. M. von Weber, werd het Sym- phonisch gedicht „Saul en David" van dr. Joh. Wagenaar uitgevoerd. Ver der stond op het programma „De tovenaarsleerling" van de Franse componist Dukas, terwijl het concert besloten werd met het bekende werk „Finlandia" van Sibelius. BIJEENKOMST. Na afloop van het concert, dat 's avonds werd gegeven, was er nog een bijeenkomst in de „Korenbeurs" van organiserend comité, gemeente bestuur, dirigent en solist. Over en weer werden daarbij vele hartelijke woorden gesproken: door ds. H. M. Strating en de heer W. J. J. M. Vroo- me namens het comité, de heer J. J. van Melle namens het gemeentebe stuur en tenslotte door Eduard Flip se en Henryk Szeryng. Beide musici gaven uiting aan hun vreugde, dat zy aan deze herdenking konden mede werken. Van de zijde van het comité werd de hoop uitgesproken, dat men in de toekomst het Rotterdams Or kest en Eduard Flipse als geregelde gasten in Goes zou zien. De heer J. van Wagtendonk (P.v.d.- A.) bracht nog de bevrijdingsherden king op 5 Mei a s,, de personeelsbezet ting ter secretarie met name op de 3e afdeling en de weinige conside ratie, welke de jeugd heeft met de jonge boompjes op de Nieuwe Markt, ter sprake. De voorzitter zegde toe, aan deze zaken de nodige aandacht te zullen besteden. „De Jonge Spelers" In het kader van de kerkactie zal onder auspiciën van de Ned. Herv. Jeugdraad te Vlissingen op Maandag 22 November te Vlissingen een opvoe ring worden gegeven van het toneel stuk „Ik wil niet meer lopen.." spel in drie bedrijven door D. van Es. De op voering wordt gegeven in het Con certgebouw door de Vlissingse toneel groep „De Jonge Spelers" Dc baten komen geheel ten goede aan het bouw fonds van de in aanbouw zijnde Ned. Herv. kerk in het nieuwe stadsgedeel te. Tevens zal het stuk opgevoerd worden op de propaganda-bijeenkom- sten van de Chr. Besturenbond op Dinsdag 23 en Woensdag 24 November voor de leden van de Chr. vakorgani saties. Chr. Hist. Vrouwengroep Voor de Christelijke Historische Vrouwengroep te Vlissingen hield mej. dr. H. C. M. Ghijsen uit Dom burg een zeer interessante lezing over de Vlissingse schrijfsters uBetje Wolff en Aagje Deken". Voor de pauze schetste spreekster het leven van de beide schrijfsters, na de pauze las zij enige brieven voor uit de roman „Willem Leevend". Middelburg Ring Walcheren V.U. bijeen. In het Geref. Jeugdgebouw te Mid delburg vergaderde Donderdagmid dag de ring Walcheren van de Vrije Universiteit onder voorzitterschap van ds. W. J. Meister. Gesproken werd o.a. over de jubileum-actie en de tot dusver behaalde resultaten. Het blijkt, dat men in Vlissingen, Veere, Vrouwenpolder, Serooskerke en Aagtekerke reeds boven het streefbedrag is gekomen. Meliskerke, Oostkapelle en St. Laurens bereikten dit bedrag. In de overige gemeenten zal nog weinig of veel gedaan moe ten worden om het verlangde resul taat te verkrijgen. Ter bijeenkomst was aanwezig de heer Kalisvaart, vertegenwoordiger van de V.U. Deze drong er op aan, dat men zich bij de jubileum-actie niet zal beperken tot leden van de Geref. Kerken, daar de V.U. gesteund wordt door allen, die van Geref. ge zindte zjjn. De heer E. Mos nam afscheid als leraar aan Stedelijk Gymnasium In verband met zijn benoeming tot onderdirecteur van de Rijkskweek school nam de heer E. Mos Donder dag afscheid als leraar aan het Stede lijk gymnasium in Middelburg. Het was die dag juist 18 jaar geleden, dat de scheidende voor het eerst zijn functie als docent in de aardrijskun- de bij deze onderwijsinrichting ver vulde. Namens de leerlingen werd de heer Mos 's morgens toegesproken door de heer K. Michielsen, voorzitter van de schoolvereniging N.S.L., die de schei dende leraar dank bracht voor de pret tige wijze, waarop deze zijn vak do ceerde. Tijdens de 's middags gehouden leraarsvergadering voerde de rector, dr. H. W. Fortgens het woord. Deze wees op de belangrijkheid van een leraar, die met het lager onderwijs bekend is- In zijn dankwoord erkende de heer Mos, dat het hem speet de school te moeten verlaten en prees hij de goede verstandhouding tussen de docenten. Protest „Mercurius" tegen voorstel B. en W. Middelburg Inzake openstelling zaken tot 21 uur op Zaterdag 27 November De afdeling Middelburg van de Al gemene Bond „Mercurius" heeft zich met een brief tot B. en W. van Mid delburg gericht, waarin zij prote steert tegen het voorslel van het col lege aan dc raad om op Zaterdag 27 November a.s. de zaken vergunning te verlenen tot 21 uur geopend te zy». Dit voorstel werd gedaan, nadat een desbetreffend verzoek was ontvangen van de raad voor het Grootwinkelbe drijf. In het schrijven wordt onder de aandacht van het college gebracht, dat het aanvaarden van het voorstel in strijd is met de belangen van het winkelpersoneel. Vóór het voorstel pleiten geen redelijke economische ar gumenten. „Mercurius" meent dan ook, dat de belangen van de betrok kenen met het verlenen van deze ont heffing niet zullen zijn gediend. Vorig jaar kon men zich met een verzoek van gelijke strekking voor de 28e November, die op Zaterdag viel. verenigen. Mét de werkgevers is „Mercurius" wél van oordeel, dat in de betrokken periode een koopavond op Zaterdag wenselijk is. Maai' tevens wordt aangevoerd, dat het publiek ge legenheid heeft gedurende de gehele week, voorafgaande aan 5 December, met inbegrip van Zaterdag 4 De cember, tot 21 uur inkopen te doen. Verder wordt betreurd, dat de Raad voor het Grootwinkelbedrijf terzake geen overleg met „Mercurius" heeft gepleegd. Ook valt het de briefschrij vers op, dat het verzoek aan B. en W. slechts door het Grootwinkelbedrijf is gedaan en niet tevens door de mid denstand. Tenslotte wordt iy het schrijven eendrïngend beroep gedaan op het college zijn advies te wijzigen en de raad voor te stellen het verzoek niet in te willigen. Examens Aan de Theologische Hogeschool te Kampen zijn geslaagd voor het cand. examen de heren W. B. v. Hal- sema te Zwolle en H. J. v. Oostrum t" Utrecht. i entoonstelling in Oostburg j I Zaterdag 13 November a.s. zal te Oostburg oen tentoonstelling worden I geopend over maatschappelijk werk. I I Deze expositie wordt gehouden onder I auspiciën van het „Katholiek Chari tatief Centrum" en de „Classicale Commissie voor Gezinszorg en Maat- I schappelijk Werk in de Ned. Her- I vormde Kerk". In het gebouw „De Katholieke Kring" zullen 39 stands j worden ingericht, welke vrijwel alle aspecten van het maatschappelijk werk gezinszorg, zorg voor ouden l van dagen, dierenbescherming, enz. j zullen omvatten. De tentoonstel ling zal op 13, 15. 16 en 17 November te bezichtigen zijn: in de morgenuren voor scholieren en in de middaguren voor de overige belangstellenden. Groep jonge schilders zal in Middelburg exposeren De burgemeester van Middelburg, mr. dr. Tv Bolkestein, zal Donderdag 4 November a.s. om 20 uur in het Middelburgse „Kunstmuseum" een tentoonstelling openen van werken van jonge Nederlandse schilders. De expositie is genaamd „Start" en om vat 60 70 werken. Middelburg is de eerste gemeente, waar alle werken geëxposeerd kun nen worden. In de vorige plaatsen, die deze reizende expositie aandeed, was namelijk niet voldoende ruimte De groep schilders, die hiermede ma nifesteert. werd hiertoe in staat ge- steld door het ministerie van O.K. en W. Nadat de officiële opening is ver richt zal de heer J. L. Mulder van dit ministerie een toelichting op het ge- exposeerde geven. Botsingen in Stationstraat In de Stationsstraat te Middelburg deed zich Vrijdag een tweetal ver keersongevallen voor. Het eerste be trof een botsing tussen een personen auto, bestuurd door A. C. P. uit Nieuw- en St. Joosland en een vrachtauto, bestuurd door J. Z. uit Vlissingen. Beide automobilisten re den achter elkaar in een file, die ont staan was door het opendraaien van de brug. Plotseling ontstond stagna tie, de vrachtauto stopte en de be stuurder van de personenauto kon niet tijdig remmen, zodat deze wagen onder de laadbak van het andere voertuig schoof. De auto van P. werd beschadigd en moest worden wegge sleept. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Op de hoek van de straat en de Blauwedyk kwamen een vrachtauto, bestuurd door J. W. uit Oostkapelle en een bestelauto, bestuurd door I. R. uit Kloetinge, met elkaar in botsing. Er ontstond enige materiële schade. De chauffeur van de bestelauto ver klaarde tegenover de politie dat hij geen voorrang had kunnen verlenen, daar hij de tegenligger te laat op merkte. Grijpskerke Eervol resultaat Op de dezer dagen gehouden Inter nationale Slager s-vak wedstrijd en -Tentoonstelling te Utrecht behaalde de heer D. Koets te Grypskerke, in de rubi'iek fijne vleeswaren, twee le prijzen en een 2e prijs. ZONDAGSDIENST ARTSEN. In Middelburg is bij spoedgevallen te bereiken de heer M. Reyerse, arts, Sels- weg 29, tel. 3456. In Vlissingen is te be reiken de heer J. Vader, arts. Badhuis straat 106, tel. 2472. In Koudekerke, Zou- telande en Westlppelle is te bereiken de heer M. Huygens, arts te Westkapelle, De Casembrootstraat 26. tel, K 1187—234. In Veere, Serooskerke (W.) en Oostkapelle is te bereiken de heer P. J. Bom, arts te Oostkapelle, Dorpsstraat 2, tel. K 1188 276. Apotheken Middelburg: Van Pien- broek, Markt 69, tel. 2134; Vlissingen: mej. D. H. v. d. Kïeinemulder, Singel 5, tel. 2730. 5 doktoren waarschuwen tegen het misbruik van laxeermiddelen Als u geregeld laxeermiddelen slikt, la er nu een manier om er ran af te komen. £3 vun de 100 personen lukte het: u kunt het ook. En wel zo: Drink In de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond twee Carter's LeverpUletjea. 2e Week - elke avond één. 3e week - om de andere avond é6n. Daarna nleta meer. want Carter's Leverp!tietjes stellen uw Inge wanden ln staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw -wanden tijdelijk vertragen, neem dan ..delljk Carter's Leverpilletjes om u weer op gang te helpen. Neem AKKERTJE Walcheren ZONDAG 31 OCTOBER. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Theunissen. 2.30 ds. v. d. Lelie; ne- muiden 10 ds. Aalders, 2.30 en 6 de heer Smit; Biggekerke 9.30 ds. Ab- bing, 7.30 jeugddienst; Gapinge 2 ds. de £>oer; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wisse; Kleverskerke 10 ds. Otte; Koudekerke 10 en 2.20 ds. v. Dyl; Vliss. straat 7. vic. Lingen; 't Zandt 10 ds. Durkstra (H.A.). 10.15 jeugd- kerk. 7 ds. Durkstra (H.A. en dank zegging) Meliskerke 2.30 ds. v. Dufl- ne; Middelburg Nieuwe kerk 10 ds. v. d. Linde, 7 ds. v. Woerden; Oo3tkerk 10 ds. Grolle; Electro-bioscoop 10 ds. Sneller; Nieuw, en St. Joosland 10 en 2.30 ds. Pijnacker Hordijk; Oost- en West-Souburg 9.30 en 11 ds. v. Duij- ne (dankz. H.A.), 7 ds. v. Dijl (jeugd dienst, 9.30 jeugdkerk in jeugdlo kaal; Oostkapelle 10 en 7 ds. Richard; Ritthem 10 en 2.30 ds. van 't Hof (H. A.); Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St. Laurens 10 ds. v. d. Lelie, 2.30 ds. Theunissen; Veere 2 ds. Otte; Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. Kwast. 7 cis. Kloosterman; Engelse Kerk 9.30 Kerk voor jongeren; Noor derkapel 9 en 10.30 ds. de Groot; Ha vendorp 10 ds. Kloosterman; Vrou wenpolder 10 ds. de Boer; Westka- •pelle 9.30 en 2,30 ds. Oosthoek; Zou- teïande 9.30 ds. Wagener, 7 ds. Grol- Eglise Wallonne. Middelburg 10.30 dans l'Eglise mennonite (Service d'adieun) monsieur le Pasteur Ris- seeuw. Geref. Kerk: Middelburg (Hofplein- kerk) 9.30 ds van Til, 2 ds Meister, 5 ds Meister, (Noorderkerk) 9.30 ds Meister, (Noorderkerk) 9.30 ds. Arnemuiden 10 en 2.30 ds Veld- huijzen; Domburg 9.30 .ds Dercksen, 2.30 ds van Nes; Gapinge 9.30 en 2 ds Spoelstra; Grijpskerke 10 en 2.30 ds Goumare; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds Elshout, Bed. H.A. en Dankz.Me liskerke 9.30 ds van Nes, 2.30 Oostkapelle 11 en 3 ds Dercksen; Serooskerke 10 en 2.30 ds van Wou- we; Souburg 9.30 en 2.30 ds Breder- veld; St. Laurens 10 ds Boon, 2.30 ds van Til; Veere 10 en 2.30 ds Streef kerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Ver schoor; Vrouwenpolder 10 en 2.30 drs i leesd., 2.30 Middelburg Zoutelande Aagtekerke Jager; Westkapelle ds Boon. Geref. Kerk (Art. 31): 8.30 en 4.30 ds Sollie; 10.30 en 2.30 ds Sollie. Gereformeerde Gem.: 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds Rijksen; Oostkapelle 8.45 en 1 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 ds Stuy- venberg; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk: Arnemuiden 6.15 leesd.; Middelburg 10 leesd., 2.30 ds Advertentie. In kleur... apèrt! of degelijk zwart! Benoeming. De heer H. W. Grim, ambtenaar ter secretarie te Heinkenszand, is met in gang van 1 December a.s. benoemd als klerk ter gemeente-secretarie te Ze venbergen. Officiële publicaties VLISSINGEN. Kosteloze inenting en herinenting tegen pokken. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat voor kinderen be neden de leeftijd van twee jaar gelegen heid bestaat tot kosteloze inenting te gen pokken en voor personen boven die leeftijd tot kosteloze herinenting op Woensdag 3 November 1954 om 4 uur des namiddags in het gebouw van het Me disch Centrum, Julianalaan 4. VLISSINGEN. GEMEENTEBEGROTING 1955. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat de begroting der plaatselijke inkomsten en uitgaven voor het jaar 1955 met memorie van toelich ting, alsmede die van de gemeentebe drijven op de secretarie (le Afdeling, ka mer no. 2) voor ieder ter lezing zijn neer gelegd en tegen betaling der kosten alge meen verkrijgbaar worden gesteld. Marktberichten VEILING MIDDELBURG 29 Oct. Aardappelen: Koopmans Blau we 5.40—11.10. Bintjes 5.5.0—9.20. Blauwe Eigenheimers 5.2011.10. Meerlanders 7.20. Golden Champion 1.08—1.13. Black Alli- ante 5595. Net Meloenen 12. Ananas Me loenen 32. Suiker Meloenen 22. Cox Orange Pippin BC 50. A 5455, I 37— 49, II 16—24, K 11—37. Groninger Kroon A 23, K 11.—15. Jonathan I 15—17, H 8—9. K 8—13. Goudreinetten I 21—24, K 14—21, AAA 26, A 21. Golden Delicious K 10. Nouv. Poiteau K 13, I 14, II 56. Doy. du Cornice K 26—56. St. Rémy K 10—13. Br. A. Lucas I 22. Winterlauwtje K 10. Zw. Wijnpeer K 10. Legipont K 16. Com- tesse de Paris K 1012. Tomaten A 8—57, B 8—20, C 23—31, AC 32, AB 20. Bloemkool A 24—51, B 16—28, C 9—17. Sav. kool 10—16. Rode kool 8—17. Witte kool 613. Bospeen 1435. Waspeen 8 33. Sla 4—9. Prei 8—20. Spruiten 20-69. Andijvie 6—14. Uien kg 6—17. Bosrapen 2—7. Rapen kg 6—9. Boskroten 3—18. Kro ten kg 1027. Breekpeen 815. Boerekool 3—6. Postelein 4749. Spinazie 2255 Witlof 43—61. Princessebonen 73—118. VISMIJN VEERE 29 Oct. Export garnalen aanvoer 1797, prijs per kg 68—123, Bot 38. 22—26. Wij ting 10. 36. Middel tong 14, 160—217. Rog 99. 38—51, de Vuyst; Vlissingen 9.30 en 5 ds de Vuyst. Ver. van Vrijz. Herv.: Middelburg 7 ds Metz. Ver. van Vrtfz. Herv. en Remonstr. Kring: Vlissingen (Engelse Kerk) 10.45 ds v. d. Wall. Evang. Luth. Gem.: Middelburg 5 ds Johannes (Herd. Herv.); Vlissingen 10.15 ds. Johannes (Herd. Herv.) Doopsgezinde Gem: Middelburg geen dienst; Vlissingen 10 ds van Gilse. Hersteld Apostolische Zendingsgem.: Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils: Vlissingen 10 heil. dienst, 7.30 verloss. samenk., o.l.v. kapt. v. Amerongen. Evang. Ver. op G.G.: Vlissingen Ka zerne „Willem IH" 10 en 5 dhr. v. d. Kolff. Herv. Evang.: Vlissingen „Concordia" 10 en 5 dhr. de Heer. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Heden overleed na een langdurige ziekte, na voorzien te zyn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder PIETERNELLA JOHANNA DE WEKKER Weduwe van MATTHEUS FRANQOIS ROUW in de ouderdom van 74 jaar. Uit aller naam, F. M. ROUW. Vlissingen, 29 October 1954. Havendorp 542. De gezongen Uitvaart dienst zal plaats heb ben op Dinsdag 2 No vember te 9 uur in de O.L.V. Kerk, gevolgd door de begrafenis op het R.K. Kerkhof. Heden is van ons heengegaan, na een korstsfondige ziekte, onze allerbeste Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader. ANDRIES BLMMEL Weduwn. van C. KLOPMELJER in de ouderdom van 81 jaar. Uit aller naam, P. KORST ANJE— BIMMEL. Domburg, 29 October 1954. Beatrixstraat E 155b Heden overleed plot seling onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, Broe der, Behuwdbroeder en Oom, de Heer PIETER BOUWENS in de ouderdom van 77 jaar en 8 maanden. Nieuwvliet: A. BOUWENS— LUTELJN M. J. HOUDER- STELJN— BOUWENS M. P. HOUDER- STEUN Zuidzande: J. M. VAN MALE— BOUWENS W. VAN MALE Nieuwvliet: P. A. BOUWENS Klein- en Achter kleinkinderen. Nieuwvliet, 29 October 1954. Cadzandseweg 6.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 15