KAPPIE IN WILDWEST VALDA „JODY EN HET HERTEJONG"; GOEDE BEURT VAN HOLLYWOOD POPENT °oooi BRANDwonmn Kloosterbalsem MIDDELBURG VERLOOR-ONDER PROTEST - VAN BREDASE PUSH WALCHEREN uit de AETHER DINSDAG 26 OCTOBER 19S4 PROVINCIALS ZEEUWSE COURANT 1 FILMS IN ZEELAND f Knappe speurdersfilm in Donderdag-program Een verrasseud goede beurt van Hollywood was „Jody en hot herte- jong" (Grand, Goes), waarin op vrij wel onopgesmukte wyze een simpele levensgeschiedenis wordt verhaald van een knaap, die zich hecht aan 'n jong hert. Een zuiver, menselijk film werk, met opmerkelijk spel van Gre gory Peck en Jane Wyman en uitste kend geregisseerd. De film is gebaseerd op de roman van Marjorie Kinnan Rawlings en speelt in de moerassige wouden van Florida, waar een kleine familie, be staande uit vader, moeder en zoon, een sober bestaan leidt. De gebeurte nissen in dit bestaan, een berenjacht, een kwestie met buren en bovenal de episode waarin Jody met het herte- jong optrekt, zQn voortreffelijk op het witte doek gebracht. „Onsterfelijke Melodie" (Alhambra, Vlissingen) is een Italiaanse film, waarin de levensgeschiedenis wordt verhaald van de componist Pietro Mascagni en waarin men aria's uit diens beroemde opera „Cavallerla Rusticana" te horen krijgt, gezongen door de tenor Mario del Monaco. Een „Italiaans" en derhalve van tijd tot tijd nogal melodramatisch bewogen filmwerk, dat niettemin boeit en waar in vooral operaliefhebbers ongetwij feld behagen zullen scheppen. Boekaniers, zeerovers, gevechten en schietpartijen, ge vindt het alle maal in „Boekaniers der zeven zee- en" (Electro, Middelburg), met in de hoofdrollen een uiterst stoere John Payne en een bekoorlijke Arlene Zoutelande Oranjeavond Dezer dagen hield de Oranjeveiv eniging te Zoutelande in Middendorp een contactavond. De voorzitter, de heer J. de Pree, sprak een welkomst woord en leidde de avond op vlotte wijze. Er werd een bont programma afgewerkt, waaraan naast de plaatse lijke verenigingen ook enkele particu lieren meewerkten. De talrijke aanwezigen amuseerden zich kostelijk en er heerste een ge zellige stemming. Een collecte voor het aanbrengen van een geluidsinstal latie bracht f 39 op. Drie-en-twintlg nieuwe donateurs gaven 2ich op. Marktberichten GRAANBEURS ROTTERDAM. 25 Oct. Binnenlandse granen, officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe: Rode op vochtconditic tot f 26,45, voor voederdoelemden f 24— f 25.50. Zomergerst, prijshoudend, naar kwaliteit en vochtgehalte f 23—25, ge schoonde gedroogde tot f 25,75. Haver, naar kleur en vochtgehalte f23—24,50 prijshoudend, extra blanke daarboven Rogge, flauw, doorsnee-kwaliteit f 18—19, bakrogge 21. Peulvluchten: Groene erwten, zeer flauw, tot f92,50. Schokkers, zeer flauw, tot f 130.—. Bruine bonen, prijshoudend, tot f 130.—. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 25 Oct. Klel-aardappelen 35 mm op waarts: Eigenheimers f 11—12.75. bintjes f 8.509—, Bevelanders f 11,50. Meer- landers f 9.50—10 IJselster f 9.—. Zandaardappelen: Nieuwlandse eigen heimers f 8.75—9.50. Voeraardappelen f 3.25—4. Prijzen be rekend per 100 kg en op de handels- voorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. VEEMARKT ROTTERDAM 25 Oct. Aanvoer in totaal 1807, waarvan 1063 vette koeien en ossen, 619 varkens en 125 schapen of lammeren. Prijs in cents per kg le kw. 2e/kw 3e kw. Vette koeien 260—274 240—254 216—228 Varkens (1. g.) 191 189 187 Prijs in guldens per stuk le kw. 2e kw 3e kw. Lammeren 107 102 90 Prijzen: vette koeien ruim prijshoudend, prima's boven notering. Varkens terug lopende prijs, enige prima's boven no tering; lammeren iets stijver In prijs. VEILING MIDDELBURG 25 October. Aardappelen: Koopmans Blauwe 5.80—11.70. Furore 7.70—8. Bint jes 78.60. Blauwe Eigenheimers 11.20. Appels: Cox's Orange Pippin I 43. K 13—33, A 51, BC 36. F 21—24. Jonathan I 20. K 8. F 3—5. Goudreinetten K 11—16, F 8—11. Sterappel F 11. Golden Deli cious I 18. K 612 Zoete Ermgaard F 11. Groninger Kroon K 818. F 3—7. Glorie van Heiland K 18, F 3—4. Ell. Orange K 35. Laxton's Superbe K 12. Peren: Zw. Wijnpeer I 10—15, K 410. F 3. St. Rémy K 1114. Nouveau Poiteau I 9—12, II 3, K 8 Conférence K 7. Doy- enné du Cornice K 40—53, Beurré Clair- geau val 11—13. Emile d'Heyst I 1113. Légipont K 17. Comtesse de Paris K 8— 13. Annanas Meloenen 1420. Kastoma- ten A 29—36, C 8—27. CC 21. Natuur- tomaten A 8—26. B 28. C 8, AB 8—27. Black Alicante 66106. Bloemkool A 11 —45, B 11—25. C 9—18. Sav kool 8—16. Rode kool 9—17. Witte kool 11—13. Bos- peen 1231. Boskroten 7—19. Kroten per kg 18—33. Sla 2,5—11. Andijvie 6—14. Prei 8—21. Spruiten 42—71. Uien per kg 10— 18. Rapen per kg 38. Witlof 4880. Dub bele bonen 68—117. Pronkbenen 65—75. Spinazie 2518. VISMIJN VEERE 21 October. Export garnalen, aanvoer 1634, prijs per kg 106—149. Schar 144. 44— 64. Bot 198. 37—61. Wijting 230, 37—45. Middel tong 9, 158—301. Rog 160, 43—58, Wulken 8. 73. Officiële publicaties SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Vlissingen is verhinderd Woensdag a.s. spreekuur te houden. Dahl. Romantiek en avontuur in tech nicolor en onschuldig vermaak der halve. Minder onschuldig, maar oneindig veel verwarder is de geschiedenis van twee ex-krjjgsgevangenen. zoals die zich afspeelt in „Wij Zondaren" Lux or, Vlissingen). Het is al liefde wat de Idok slaat, gegarneerd met zelf moordpogingen, anonieme brieven en wat dies meer zij. Niet bepaald een overtuigend filmwerk DONDERDAG. In de serie speciale Donderdag- avondvoorstellingen brengt Ai ham bra (Vlissingen) thans de reeds eerder in deze rubriek besproken film „Eind station". Een voortreffelijke film van de Italiaanse regisseur Vittorio de Sica, met in de hoofdrollen Jennifer Jones en Montgomery Clift; een film met een bijzonder knappe situatieteke ning. waarin zich een liefdesdrama voltrekt met een modern station „Termini" als achtergrond Knap 3pel en uitstekende regie maakten „Stazione Termini" tot een meester werk. Electro (Middelburg) brengt de eveneens reeds eerder besproken film „Vrouwen om Puccini"; een Italiaan se film. waarin fragmenten te horen zijn uit een aantal werken van Puc cini, vertolkt door o.a. Benjamin Gi- gli. Een operafilm, met ontegenzeg gelijk kwaliteiten en waarin in het bijzonder het kleurenprocédé opvalt. Een knappe speurdersfilm, thans onder de titel „Geschonden huwelijk" (vroeger „De gesloten deur") brengt Grand (Goes). Het is een film van de in Engeland werkende Hongaarse re gisseur Ladislas Vajdar die uitne mend de kunst blijkt te verstaan om evenals Hitchcock beklemmen de effecten te bewerkstelligen op een aanvaardbare en verantwoorde wij ze. Een uitermate boeiende thriller! Bijbeldag voor Zeeland te Middelburg Tot nu toe belegde het Nederlands Bijbelgenootschap eens of twee maal per jaar in elke provincie districtsver gaderingen, die in hoofdzaak waren gewijd aan de bespreking van het or ganisatorische werk in de betrokken provincie en vrijwel uitsluitend wer den bezocht door de afgevaardigden van de afdelingen. Volgens de nieuwe wet en de regle menten van het N.B.G., die op 15 Ju ni 1954 in werking z#n getreden, zul len deze provinciale vergaderingen een enigszins ander karakter krijgen. Zij zullen voortaan in verschillende plaatsen worden gehouden, zodat alle delen van de provincie in de gelegen heid zullen zijn om meer van nabij kennis te nemen van het werk van het Bijbelgenootschap. De morgenvergadering zal alleen voor de afgevaardigden toegankelijk blijven, maar in de middagvergade ring zal ieder, die belang stelt in de Bijbel hartelijk welkom zijn. In de middagvergadering zal steeds een spreker een belangrijk en" actueel on derwerp behandelen. Dit jaar zal de Brjbeldag voor Zee land op Zaterdag 6 November a.s. in ,JDe Vergenoeging" te Middelburg worden gehouden. Om 10 uur zal de huishoudelijke vergadering beginnen; in de onenbare middagvergadering, die om 2 uur aanvangt zal de heer D. v. d. Meulen. iemand, die de Oosterse wereld kent, spreken over: „De Bij bel en de Islam". Verwacht wordt, dat voor deze spre ker en voor dit onderwerp bij de leden van alle kerken, in de klingen van het on(jerwij3, maar ook bH buitenker kelijke mensen grote belangstelling zal bestaan. Opening Internaat de Ruyterschoo) Zaterdag November a s„ des na middags te 15.3(1 uur. zal het nieuwe internaat van de „Stichting Internaat De Ruytersehool" aan de Breewater- straat te Vlissingen officieel geopend worden. Na de opening zal het inter naat worden overgedragen aan de stichting. Lichtwachter viert zilveren jubileum De lichtwachter van het baken te Hoedekenskerke. de heer A. L. Broe- re, viert Maandag 1 November a.s. zijn zilveren jubileum als zodanig. Het lichtwachter zijn is eigenlijk een familie-aangelegenheid geworden. De vader van de jubilaris deed het 40 jaar lang en zijn grootvader zorgde 35 jaar voor het kostbare oriënte- ringspunt voor zeelieden. De heer Broere begon er mee te Borssele. toen hij 22 jaar was. daar na bediende hjj de installatie te Baar land en sedert 1946 woont hij te Hoe dekenskerke. „Ik kan niet anders dan met ge noegen terugzien op deze 25 jaren ar- bela', aldus de aanstaande jubilaris, „maar als het licht uitvalt ben ik al tijd zenuwachtig". Hetgeen, gezien de verantwoordelijkheid van zyn taak niet verwonderlijk is! Gouden huwelijk. Donderdag 28 Octobei a s. zal het echtpaar W. J. Petiet-S. Roth, Nieu we Poortstraat 7 te Middelburg, zijn gouden huwelijksfeest vieren. Bestelauto uit Goes sloeg over de kop. Op de rijksweg tussen Middelburg en Goes is Zaterdag een kleine be- stelauto, bestuurd door J. R. uit Goes. in de berm gereden en enkele malen over de kop geslagen. De twee inzit tenden kwamen met de schrik vrtj. j doch de lading bestaande uit cho- I coladeletters en babbelaarswas da nig dooreen geschud. De auto. die nogal beschadigd was, werd door landarbeiders weer „op poten" gezet, waarna de reis naar Goes toch nog vervolgd kon worden. Het ongeval ontstond, doordat de naast de bestuurder gezeten mede passagier zich omdraaide om iets achteruit de wagen te pakken er. daarbij tegen het stuurwiel duwde. De auto raakte toen uit de koers, met het vermelde gevolg. I Advertentie.) cn beter met Akker s Klooster - balsem, die de wood zuivert, ontsteking voorkomt co de groei van de nieuwe buid bevordert: (Advertentie.) HOCKEYCOMPETITIE Eén scheidsrechter moest Rapide II- Middelburg II leiden... In de 2e klasse A leed de heren- ploeg van Middelburg in de uitwed strijd tegen het Bredase Push II een 3—2 nederlaag. De gasten protesteer den echter tegen het niet toekennen van 2 strafbullles. Deze uitslag is dus een voorlopig resultaat. Een vreemd geval deed zich voor in Hulst bij de ontmoeting Rapide IIMiddelburg II. Middelburg Uitslag verkoping In het Middelburgse Notarishuis heeft notaris J. L. van dei' Harst Donderdag een openbare verkoping gehouden. Het huis en tuin, Verwerij- straat 23—25, groot 172 ca, werd in koop toegewezen aan de heer L- Jan- se de Jonge te Middelburg, voor f 5300. De verkoop van het huis en erf, Zusterstraat 59, groot 51 ca, werd in gehouden, alsmede die van het huis en erf, Korte Giststraat 10, groot 53 ca. Het huis en erf, Noordsingel 116, groot 63 ca, werd het eigendom van de heer C, Willemse, makelaar te Mid delburg, voor f 1871. Het winkelhuis, Lange,viele.. 34. werd eveneens ver kocht qaq de neer C, Willemse voor f 6300. Benoeming hoofd Er dient voorzien te worden in de vacature van hoofd der openbare school voor v.g.l.o. in Middelburg, ontstaan door de pensionnering van de heer W. Heijt. B. en W. hebben de volgende voordracht opgemaakt en aan de raad voorgelegd: 1. de heer D. Q. Steur, hoord van de o 1. sohool in Domburg; 2. mej. P. A. Janse, onderwijzeres aan de open bare school voor v.g.l.o. in Middel burg. Aanrijding Op de Poelendaelesingel, ter hoog te van het PZEM-kantoor te Middel burg, werd Maandagmorgen een wiel- rijdster rijdende op het rijwielpad in de richting Nieuwe Vlissingse weg, aangereden door een in dezelfde rich ting rijdende bus. De wielrijdster kwam te vallen, doch kon met enkele ontvellingen en enige kleine bescha digingen aan haar fiets haar weg vervolgen. A.R. Kiesvereniging bijeen De A.R-kiesvereniging te Middel burg hield Maandagavond in het Ne derlands Koffiehuis onder voorzitter schap van de heer J. S. Hoek een le denvergadering. Een groot deel van deze avond werd gevuld met het hou den van een forum, dat vragen op het gebied van de gemeente-, de binnen landse- en de buitenlandse politiek behandelde. Dit forum bestond uit de heren J. A. van Bennekom, voorzitter, ds. W. J. Meister, J. C. Wattel, P. Me- liefste en J. J. Tevel. Van de gelegen heid tot het stellen van vragen werd een druk gebruik gemaakt. Het ge heel had een geanimeerd verloop. Voorts werd tijdens deze bijeen komst een bestuursverkiezing gehou den. Deze was noodzakelijk tengevol ge van het bedanken van de heren C- Mooiman en J. K. Voogd en tevens omdat men het bestuur tijdelijk wens te uit te breiden in verband met de ziekte van de penningmeester. Geko zen werden de heren J. A. van Ben nekom, B. J. van den Berg en M. de Bruijne. Vlissingen Opening weggedeelte Koudekerkseweg. Zaterag a.s. des middags omstreeks kwart voor drie zal te Vlissingen het nieuw aangelegde gedeelte van de Koudekerkseweg tussen de Bonedy- kestraat en de gemeentegrens offi cieel in gebruik genomen worden. Na deze opening brengen burgemeester, wethouders en raadsleden van Vlis singen, met genodigden, een bezoek aan het nieuwe pompstation bij Dis hoek en aan het kasteel Westhove bjj Oostkapelle. Feestavond „Tuinstad" Zatei dagavond hield de buurtver eniging „Tuinstad" te Vlissingen een feestavond in het Concertgebouw. Voor een stampvolle zaal werd opge voerd het kluchtig spel in drie bedrij ven „Vrijdag de dertiende", dat bui tengewoon geslaagd mag worden ge noemd. Vooral bij het eerste en het tweede bedrijf waren de lachsalvo's niet van de lucht, hetgeen zeker ook mede te danken was aan het goede spel van de meeste medewerkenden, alle krachten uit de vereniging. Het publiek toonde zich door hartelijk ap plaus zeer voldaan over het gebodene. De voorzitter van „Tuinstad", de heer P. A. Staal, bracht in zijn slot woord vooral dank aan die winke liers, die prijzen voor de verloting hadden beschikbaar gesteld en aan de firma Bischoff voor het beschik baar gestelde meubilair. Winkels aan de Hogeweg. De woningbouwvereniging St. Wil- librord heeft bij liet gemeentebestuur van Vlissingen een plan ingediend voor de bouw van twee woningen met winkel aan de Hogewet, hoek Frans Halslaan. Naar raming zal hiervoor een grondvoorschot nodig zijn van 3850 en een bouwvoorschot van 43.650. B. en W. achten het van groot belang dat de complex zo spoe dig mogelijk wordt gerealiseerd en stellen daarom de raad voor de wo- ningbouwvereniging een geldlening te verstrekken tot een bedrag van 47.500. Verbetering kruispunt.- B. en W. van Vlissingen hebben de raad een plan aangeboden tot verbetering van het kruispunt van de Bloemenlaan met de Leliënlaan en de Crocuslaan. De kosten hiervan worden geraamd op 1600. Hoewel overwogen was de* in de Bloemen laan bestaande verkeersproblemen op te lossen door de laan geheel tweebanig te maken, bleken de kos ten hiervan zo hoog, dat men hier toe nog niet over kan gaan. De ver betering, die nu wordt voorgesteld, zal 1600 kosten. Oost- en West-Souburg Interkerkelijke bijeenkomst Zondagavond werd in de Geref. Kerk te Souburg een interkerkelijke samenkomst gehouden waarbij het gezinsleven in het middelpunt der be. langstelling stond. Ds Brederveld, Geref. predikant, sprak over „De Bij bel over het gezin" en ds Van Duyne, Ned. Herv. predikant, sprak over „De Bijbel in het gezin". Medewerking ver. leenden het Gere Evangelisatiekoor en het Herv. Kerkkoor. Biljarten. Dinsdag 26 October wordt te Sou burg in het clubgebouw V.E.G. be gonnen met het persoonlijk kampi oenschap biljarten 5e klasse libre van Walc'.oren en Zuid-Bevcland. Bii'de gehouden voorwedstrijden nlaatsten zich de heren: Gabriëlse, A.L.M., Middelburg; v. Galen. A.L.M.. Midde. :g; v. d. Heij den. K.B.V., Koudekerke; Janssen, K. B.V., Koudekerke; Luteijn, K.B.V., Koudekerke; v. d. Velde, K.B.V., Kou. dekerke; Kloeg, A.B.V., Vlissingen; I de Rooij, V.E.G.Souburg. In de voorwedstriiden promoveer den naar de 4e klasse de heren Jac. Klap en P. Bos, beiden uit V.E.G-, Souburg. BOKSEN Onderlinge wedstrijden D.O.S. uitstekend geslaagd De Vlissingse boksclub DOS orga niseerde Zaterdagavond in haar club lokaal aan de Glacisstraat haar jaar lijkse onderlinge wedstrijden. De eer ste partij ging tussen J. J. den Hol lander en N. Pihl in het lichtgewicht. Het was voor beide jongens de eer ste officiële wedstrijd, evenals de partij tussen D. Reems en G. Molema. Na een onwennig begin ging het la ter veel beter en beide partyen wa ren beslist aardig. J. J. den Hollan der en D. Reems werden winnaar. Een goede partij boksten Cees Stompé en Jaap Nyhuis. Bieden wa ren volkomen aan elkaar gewaagd en het werd een hele kleine punten- zegc voor Nghuis, die verder ook zijn partij tegen de goed boksende A. Heydens won. Willem Stroo bokste heel goed te gen Gallis Elve. Beiden bleken er op te zijn vooruitgegaan. Gillis Elve won met klein verschil. Frans Riteco won Daar was namelij'k slechts één van de beide scheidsrechters aanwezig, terwijl de grensrechters geheel ont braken. De vraag is dus of de wed strijd geldigheid zal bezitten. Push startte in een hoog tempo en drukte Middelburg in de verdediging Mede door het ontbreken van SchöT- vinck, Vos en Kloosterman speelde Middelburg zwak en kon het in de eerste helft niet tot scoren komen- Push daarentegen wist driemaal het heiligdom van zijn tegenstander te treffen (30) in deze speelperiode Daarbij ging de verdediging van de gasten niet geheel vrij uit Na de her vatting speelde Push zwakker en Mid delburg kwam er beter in Dit had tot gevolg, dat J. J. Sandberg een fraai doelpunt maakte (31) en dat daarna H. Bogaert de achterstand verkleinde tot 32. Dit werd ook de eindstand. De wedstrijd werd in de beste ver standhouding gespeeld. De wedstrijd leiding bleek niet altijd feilloos. ZWAAR TE VERDUREN De dames van Middelburg speelden voor de competitie in de 3e klasse A tegen Liberty. Zoals verwacht werd, leden de bezoeksters in Dongen een zware nederlaag Het werd 5—0 voor Liberty. Door verlies van enkele steun pilaren uit hun ploeg, die naar elders verhuisden, hebben de hoofdstedelijke dames het in deze klasse zwaar te ver duren. De inval-keeper van Middel burg weerde zich kranig, maar zij liet enkele steekjes vallen. Met rust was het 30 voor Liberty en in de tweede heflt voerden de Brabantse dames de score tot ,50 op. Rapide II versloeg Middelburg II thuis met 42. Het was voqr de be zoekers een vreemde gewaarwording, dat de tweede scheidsrechter in Hulst niet op kwam dagen. Met één arbiter kan een westrijd geldig zrjn, mits twee grensrechters assisteren. Maar ook deze functionarissen ontbraken. De ontmoeting werd toch begonnen en met rust luidde de stand 2—2- Door buitenspeldoelpunten verkregen de gastheren een 42 voorsprong Een en ander was voor één scheidsrechter moeilijk te beoordelen. De beslissing omtrent de geldigheid van deze match ligt thans bij de KNHB Voor de jeugdcompetitie boekte Mid delburg een verdienstelijke 40 zege De gasten waren verreweg superieur over de Bredanaars. De ba! belandde dan ook slechts zelden op de MiddeL burg-helft. De doelpunten komen op rekening van W. Sandberg. K. Hahlen, J. Heyse en A. Broekhuizen. van F. G. Visser na een prachtige partrj. Twee jongens die het beslist nog ver kunnen brengen. De hoofdpartij ging tussen Hans Lubig en de zeven kilo lichter we gende Henk Dik, die zich moedig verdedigde. Hans Lubig won en kwam in het bezit van de uitgeloofde wisselbeker. DOS kan terugzien op een geslaag de sportavond, die door de heer Ren ders op uitstekende wijze geleid werd. HOOG EN LAAG WATER 27 October: Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+N.AJ?. U.-j-N.A-P. 2.05 2,32 14.13 2,07 2.33 2,27 3.19 2,33 3-42 1,56 3.52 1,82 14.42 2,22 15.23 2.25 15.49 1,43 16.04 1,70 U.N/A.P. U.NA.P 20.46 2,10 8.43 2,07 9.26 2,25 8.59 1,41 9.20 1,66 21.09 2,29 21.51 2,47 21.23 1,63 21.33 1,90 53. In de tent onderzocht de medicijnman zijn patiënt grondig. Hij trok hem aan zijn baard en kriebelde hem met een veertje onder zijn neus, evenwel zonder resul taat; de Maat bleef in die pe flauwte liggen, zonder zelfs zijn neus te rimpelen Na enig nadenken haalde de medicijnman een kleine vrucht uit zijn gordeltas en perste het sap ervan tussen de lippen van de Maat. Dit hielp. Mummelend begon de Maat zijn lippen af te lik ken, toen opende hij de ogen en staarde glazig naar zijn zonderling uitgedoste metgezel. Maar de glazig heid maakte al gauw plaats voor schrik en afgrijzen, toen hij dat griezelige mas ker ontwaarde - Zijn ogen werden groter en groter, tot zij bijna uit hun kassen rolden; vervolgens opende hij ook nog eens wijd zijn mond en.... er weergalmde een angstkreet, die a) wat leefde tot ver in de omtrek de stuipen op het lijf joeg. Maar degene, die het allerergst van deze kreet schrok, was.... Billy de Beert De bandiet was het kamp binnengeslopen om Snuiver te stelen en hij bevond zich juist vlak bij de tent. toen daaruit de kreet oploeide, die zijn gespannen zenuwen ver scheurde. Hij had het gevoel, alsof zijn hart een BIJ VERKOUDHEID PASTILLES S&SS VALDAMILD R.C.S. won verdiend van De Zeeuwen (4-2). Het is RCS uit Souburc gelukt in de thuiswedstrijd tegen De geeuwen een verdiende 42 overwinning te behalen. De Vlissingers begonnen overigens goed. Na nauwelijks 4 mi nuten spelen besloot W. Leijnse een fraaie aanval met een onhoudbaar schot, dat roos trof 101). Er ont wikkelde aich hierna een gelijk op gaande strijd met enkele gevaarlijke aanvallen van de thuisclub. Het duur de evenwel tot de 37e minuut voordat er werd gescoord. Het was in die mi nuut, dat v. d. Dries de gelijkmaker in het net schoot. Een minuut later maakte Keulemans er 2—1 van. De vreugde was echter van korte duur, want kort daarna bracht Bonten de partijen op gelijke voet (22). Nog was de aoelpuntenregen voor rust niet ten einde; Kori voor rust gaf Van Eenennaam zijn ploeg de leiding. Enige seconden hierna wjst v. a. Dries hier nog een doelpunt aan toe te voegen, dat echter wegens buiten spel werd afgekeurd. Na de hervat ting wijzigde het spelbeeld zich slechts weinig. Wederom ontwikkelde zich een gelijKopgaande stryd met de gevaarlijkste aanvallen van RCS-*H- de. Ongeveer in de helft der tweede helft maakte Passenler met een fraai doelpunt aan alle onzekerheid een einde (42). Een verwoed slot- offensief van De Zeeuwen leverde niet meer op. WOENSDAG 27 OCTOBER. HILVERSUM 1. 402 do 74b Kc/s 7 00— 24.00 NCRV. NCRV 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Ge wijde muz. 7.45 Een woord voor de d«g. 8.00 Nws - en weerbei 8.13 Gram. 0M Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw 92# Waterstanden 9 40 Gram 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst 11.00 Gram. 11.15 „Als bet avond wordt", hoorspel 12.00 Gram. 12.15 Idem. 12,30 Land- en tulnb meded. 12.33 Gram. 12.37 Kerkd. 13.00 Nws 13.15 „Met Pit op pad". 13.20 Promenade-ork. en sol. 13.55 Gram 15.00 Interscholalr Jeugdtour- nooi. 15.40 Gram. 16.0q Voot de jeugd. 17.20 Gram 1720 Orgelspel 1725 „Bijbel lezen Id het gezin". 18 00 „Spectrum van het Chr. Organisatie- en Verenigingsle ven". caus. 18.15 Cello en Sweellnck-or- ge). 18.30 R.V.U.: „Mens en maatschappij", door dr. A. van Biemen 19.00 Nws.- en weerber 19.10 Hulsmuz 19 30 Buiteml. overa. 1920 Gram 20.00 Radiokrant. 30JB Omr. ork- In de pause: .AugusuaMf*. ceue.. en gram 22.15 Gram 22.30 Viool ea plano. 22.46 Avondoverdenk:ng 2298 thn. 2320 Wereldkamp. dammen 19*4 RM „Man en Vrouw" caus. 23 45—24.00 Gram. HILVERSUM 11 298 m 1007 kc/s. 720 VARA 10.08 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.08—24.08 VARA. VARA: 7.00 Nws 7.10 Gram 7.15 Gym. 723 Gram 7.45 Even opkrikken. 720 Gr. 8.00 Nws. 8 18 Gram. 8.50 Voor de huls vrouw. 9.00 Gym voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 1020 Voor de vrouw. 1120 R.V.U.: mej. C. A. Ejrken: „Chr Fry en zijn werken". 11.30 Gram 12,00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinb. meded- 12,33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstel lingsagenda 13.18 Zang en orgei. 1345 Gram. 14.00 Medische kron. 14-10 Voor de jeugd. 16.00 Voor de zieken 1620 Voor de jeugd. 16.50 Gram 17.15 Idem. 1720 Lichte muz. 17ju Kegeringsuitz.: „Neder land en de Wereld": dr J G ten Houten ..Internationale aspecten van het plan- tenziektenkundig onderzoek in Neder land". 18.00 Nws en comm 1820 Act. 18.30 Dansmuz. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 „Black Friday", documentaire. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Pol- comm. 20.15 Voor de militairen. 20.50 „Medea", hoorspel 22.15 Mariniers- kapel. 82.45 „De aarde op papier", caus. 23.00 Nws. 23.35 Socialistisch nws. In Esperanto. 2320 Rhythm, muz 23.4024.00 Gram. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Heden is van ons weggenomen, tot onze grote droefheid, tenge volge van een noodlot tig ongeval, onze lieve Zoon, Broer en Klein zoon, CORNELIS KLAASSEN op de jeugdige leeftijd van 21 jaar en n maanden. Namens de familie; A. F. KLAASSEN C. A. KLAASSEN— PRINCE FRANS, NELLY, TONNY, MARINUS Kats, 25 October 1954. De begrafenis zal plaats hebben op Don derdag 28 October op de Algemene Begraaf plaats te Colijnsplaat, des namiddags 14 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 7