KAPPIE IN WILDWEST BERT JAARVERSLAG K. v. K. VOOR DE ZEEUWSE EILANDEN WALCHEREN Waar zijn onze schepen? OSCAR VERPOEST GAF DAM- SIMULTAAN IN KAPELLE NIEUWS UIT ÜE KEKKEN cit DE AETHER MAANDAG 25 OCTOBER 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 1953 was druk jaar. Verschenen is het jaarverslag over 1953 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse eilan den te Middelburg. Het 60 pagina's tellende boekje bevat vele gegevens omtrent de werkzaamheden van de Kamer in het jaar 1953. dat mede ten gevolge van de ramp een druk jaar was- Naast de normale activiteiten werd telkenmale steun verleend aan acties of adressen van zusterkamers in den lande en van andere verenigin gen of instellingen. De samenwerking met de Zeeuwsch-Vlaamse Kamer wordt uitstekend genoemd. Najaarsvergadering Walcherse V.V.V.'s cp 18 November. De V.V.V.'s op Walcheren zullen op Donderdag 18 November a s. te Mid delburg in najaarsvergadering bij eenkomen. Voor deze bijeenkomst zijn voorts uitgenodigd de Walcherse leden van G.S., de Walcherse burge meesters, jhr. W. Boreel, directeur van de ANVV en het bestuur van „Nieuw Walcheren". Het werkcomité op Walcheren, sa mengesteld uit vertegenwoordigers van de V.V.V.'s en uit hoteliers heeft voor 1955 o.a- het plan een affiche van Walcheren in vier kleuren en tiendui zenden folders uit te geven. Deze en andere plannen en problemen zullen tijdens de bijeenkomst in Middelburg aan de orde komen. Speelwerk en beiaard van Lange Jan te Middelburg. Tgdens het afdelingsgewijs onder zoek van de Middelburgse begroting voor 1955 werd geïnformeerd of het speelwerk van de Lange Jan reeds is overgedragen. In hun antwoord wij zen B. en W. er op, dat men onder scheid moet maken tussen beiaard en speelwerk. De beiaard is vrijwel ge reed en in orde bevonden. Wat het speelwerk betreft, merkt het college op. dat het hier toegepas te systeem in dit klimaat, nabij de zee. niet voldoet. Het speelwerk is dan ook nog niet opgeleverd en de le verancier zet zijn experimenten voort. Vergadering aandeelhouders „Middelburgsche Schouwburg". Tgdens de Vrijdag in de bovenzaal van de Middelburgse Schouwburg ge houden jaarlijkse algemene vergade ring van aandeelhouders van de N.V. „De Middelburgsche Schouwburg" werden de balans en de winst- en ver liesrekening over het 15e boekjaar vastgesteld en goedgekeurd. De winst en verliesrekening sluit met een winstsaldo (exploitatie-overschot) van 2.066.73 iv.j. 1412,81). De ver gadering besloot dit overschot geheel voor afscjirgving te "bestemmen. De aftredende commissaris, de heer P. H. Blaauw, werd als zodanig herkozen. Volkscredietbank Middelburg voorziet in een behoefte. In antwoord op vragen, die tijdens het afdelingsgewijs onderzoek van de begroting 1955 naar voren kwamen, delen B. en W. van Middelburg de raad mede, dat de Volkscredietbank, die op 1 December 1153 officiëel haar werkzaamheden startte, in een be hoefte voldoet. De resultaten over de periode 1 December 19531 October 1954 noemt het college bevredigend. Er werden 62 eremeten aangevraagd, waarvan 5 ingetrokken. Geweigerd werden 10 aanvragen, zodat in totaal 47 credieten werden verstrekt. Hier van werden er 8 afgelost, terwijl 38 nog uitstaan. Het totaal uitgeleende bedrag luidt 15.283. De credieten werden o.a. besteed voor kleding, schoeisel, meubilair, beddegoed, stoffering, baby-uitzet ten, kachels, voor betaling van schul den en voor bijzondere voorzieningen. De cijfers van de aantallen per streek op 1 Januari j.l. in het handels register ingeschreven zaken in het ge bied van de kamer luidden: Walche ren 2747 (v.j. 2691); Zuid-Beveland 2961 (v.j. 2847); Noord-Beveland 351 (v.j. 313); Tholen en St Philipsland 911 (v.j. 921); Schouwen en Duiveland 1317 (1308). Het totaal van het district luidde op dezelfde datum 8287 (8080) De rekening van de Kamer over het verslagjaar bedraagt in totaal tel lingen ontvangsten f 77 917.50 en uit gaven f 70.031.27, zodat een voordelig saldo van f 7.886,23 werd geboekt. De raming der begroting voor dat jaar luidde f 64.070. Voorts blijkt uit het. verslag, dat ge durende 1953 in het district der Ka mer 11 faillissementen werden uitge sproken (v. j. 21). In geen enkel ge val (v. j. 2) werd surséance van beta ling verleend. Wat de scheepvaartbeweging in het gebied van de Kamer betreft, door het Kanaal van Zuid-Beveland voeren in 1953 76.341 schepen (v.j. 72 724) met een laadvermogen in tonnen van totaal 32.392.434 (v j 28 895 679) Door het Kanaal door Walcheren passeerden in Vlissingen 2391 schepen 1503) met een tonnage van 540.421 (v.j 594.959) en in Veere 7504 schepen (v.j 5862) met een tonnage van 1.740 784 1 178.891). Concert orgel Nieuwe Kerk wordt uitgezonden. Het concert, dat door George Stam werd gegeven ter gelegenheid van de ingebruikneming van net orgel in de Nieuwe Kerk te Middelburg, werd door de N.C.R.V, opgenomen. Zij zal net concert in drie gedeelten uitzen den, namelijk vandaag, Maandag 25 October, Maandag 8 November en Maandag 22 November, telkenmale van 19.10 tot 19.30 uur. Bliksemafleider voor Jacobstoren. De bliksem-beveiliglngsinstallatie van de St. Jacobstoren te Vlissingen ('-■ent in overeenstemming gebracht te worden met at geldende normalisatie- voorschriften. B. en W. stellen de raad thans voor het college een crediet te verlenen van 1453 voor het aanbren gen van een nieuwe bliksemafleider op de Jacobstoren. Nieuw tehuis voor bejaarden. De plannen voor de bouw van een nieuw tehuis voor bejaarden te Vlis singen zijn thans nagenoeg beaicks- klaar en behoudens goedkeuring van het Rijk zal vermoedelijk in het eerste halfjaar 1955 tot aanbe steding overgegaan kunnen worden Een en ander delen B. en W. de raad mede in een voorstel om een aan vullend crediet te verlenen van rond 7500, ter dekking van de kosten van voorbereiding voor de bouw var. het nieuwe tehuis. De sportuitwisseling MiddelburgFolkestone. Op de begroting van Middelburg staat de post „Sportuitwisseling Fol kestoneMiddelburg" pro memorie aangeduid. Tijdens het onderzoek door de commissie van financiën werd feïnformeerd of het de bedoeling van en W. is, dat de raad inzake deze kosten een principe-besluit neemt. Het college antwoordde hierop, dai het gaarne de mening van de raad over deze post zal vernemen. Het ves tigt er daarbij de aandacht op, dat reeds eerder een crediet werd ver leend. Is dit dus een financiële nasleep van deze sportieve manifestatie, er zal ook nog een andere -- meer ge zellige nasleep zijn. Naar wij ver nemen, ligt het namelijk in dc bedoe ling, dat nog dit jaar in Middelburg een réunie zal worden gehouden voor allen, die op enigerlei wijze deze uit wisseling in Augustus meemaakten. Vermoedelijk zal zulks geschieden op een avond in het Middelburgse stad huis. Onvoorziene omstandigheden deden .chter een hiertoe reeds ge projecteerde datum verschuiven tot later. Thans is niet met zekerheid te zeggen wanneer deze réunie gehouden za- kunnen worden. Diverse raadsvoorstellen. De rijkssubsidievoorwaarden voor openbare leeszalen en bibliotheken zijn door de minister van O. K, en W. herzien. De gemeenten zgn verplicht tot subsidiëring van de aanwezige openbare leeszaal en bibliotheek op straffe van verlies van de rijksbijdra ge voor deze instellingen. B. en W. van Middelburg delen de raad mede, dat- de herziening' tengevolge heeft, dat het verplicht gemeentelijk subsi die van de Openbare Leeszaal en Bi- biotheek in Middelburg van 7.282 op 7.708 per jaar wordt gebracht. Zn stellen voor aldus te besluiten. Het college biedt de raad voorts een wijziging van het ambtenarenre glement ter vaststelling aan. Deze wijziging beoogt de bepalingen van het reglement aan te passen aan de veranderde bepalingen van de Pen. sioenwet 1922. Tevens is hierbij het recht op een vacantie-uitkérlng defi nitief geregeld. Hetzelfde geldt voor het eveneens aangeboden arbeidsover- eenkomstenbesluit. Tenslotte vragen B. en W. de mede werking van de raad inzake beschik baarstelling gelden aan een drietal bijzondere scholen. Voor de school Abbekerk 22 te Port Said. Arendskerk 22 v Djibouti n. Suez. Celebes 22 v. Colombo n. Belawan. Cottica 22 v. Amsterdam n. Georgetown. Esso Amsterdam t. 22 te Sidon. Gouwe 22 v. Amsterdam n. Cardiff. Kota Agoeng 22 v. Port Swettenham naar Belawan. Lawak p. 21 Gibraltar n. Casablanca. Linge p. 22 Finisterre n. St. Vincent. Lutterkerlc 22 te Dubai. Nestor p. 22 Landsend n. Amsterdam. Overijsel 22 te Melbourne. Papendreclit p. 22 Istanbul n. Batoem. Schouten 22 v. Yokohama n. Nagoya. Aardijk 23 v. Rotterdam te Antwerpen. Algenib 23 te Rio de Janeiro Bloemfontein 23 180 m. W. Kp. St. Vin cent n. Southampton. Boïssevain 22 v. Hongkong n. Singapore. Delft 22 v. Cristobal n. Aruba Hersilia 23 te Georgetown. Lekhaven 22 v. Las Palmas n. Recife. Lemsterkerk 22 v Marseille n. Hamburg. Schie 23 te Bridgetown. Soestdijk 23 te Galveston. Utrecht p. 22 IV2 graadskanaal n. Pt. Said. Willem Ruys 23 te Pt. Said. Alnati vertr. 25 v. Buenos Aires n. R'dam, Cottica 22 v. Amsterdam n. Georgetown. Proefalarm Nat. Reserve. Zaterdagmiddag hield het district Zeeland van de Nat. Reserve een proefalarm voor de „compagnie Mid delburg". Om ongeveer kwart over twee meldden zich de eerste vrijwilligers, en om kwart over drie kon een groep van ongeveer een peloton sterkte overgaan tot actie, die ditmaal be stond uit het optreden tegen leden van een „vijfde colonne", die in de omgeving van Domburg en Veere tot actie waren overgegaan. Een tweede groep, iets kleiner in aantal, kon drie kwartier later in actie komen. Om half acht was de oefening ten einde en konden de vrijwilligers huiswaarts keren. Indrapoera vertr. 2-3 v. Rotterdam naar Priok. Johan van Oldenbarnevelt 30 v. Sydney te Surabaja verw. Noordam vertr. 23 1400 u. v Rotterdam naar New York Oranjestad verm. 22 v. Pt. Olimon n. Am sterdam. Waterman vertr. 26 v. Rotterdam n. Am sterdam vert. 29 v. Amsterdam n. Kaap stad. Willemstad 22 v. Pt. Olimon te Amster dam. Zuiderkruis Amsterdam-Sydney 25 Pt. Said 26 Suez 29 Aden verw. Heemskerk p 23 Guardafui n. Suez. Jagersfontein 22 v. Amsterdam n. Durban Johan v. Oldenbarnevelt 23 610 m. Z.O ten Z. Kp York n. Surabaja. Lawak 23 te Casablanca. Lutterkerk 24 te Bahrein verw. Gravenstraat wordt 408 gevraagd, te besteden voor aankoop van een Ka chel en een kast. „De Christelijk Bur gerschool" verzocht 1.261,85 in to taal beschikbaar te stellen, voor leer middelen, zakbijbels en een school bank. Voor het aanschaffen van leer middelen behoeft de Ned. Hervormde school aan de Zutclslngel 252,60. De school van de Geref. Gemeente ver zoekt te mogen beschikken over een bedrag van 930 teneinde het in bruikleen gegeven lokaal van de school aan de Verwerijstraat te kun nen inrichten. Vergadering „Achilles". In het Nederlands Koffiehuis te Middelburg hield de Gymnastiekver eniging „Achilles" Vrijdagavond een buitengewone ledenvergadering. Tij dens deze bijeenkomst werd tot pen ningmeester gekozen in de vacature van de heer J. Geers, die naar Rot terdam vertrok, de heer J. Arnoldus. In verband met de aanmerkelijke ver hoging der zaalhuren stelde het be stuur voor de contributie 00 te voe ren. De vergadering ging hiermee ac- coord; met ingang van 1 Januari a.s. dienen de adspirnntcn 0.10 meer te betalen en de leden f 0.15. Voorts werden de data van de jaar lijkse uitvoeringen !n 1955 vastge steld. Op Vrgdag 1 April komen de adspiranten aan bod en op Zaterdag 2 April de leden, een en ander uiter aard in het Schuttershof. Vlissingen Normen maatschappelijke zorg worden verhoogd. In de Commissie van bijstand voor sociale zaken te Vlissingen heeft een punt van bespreking uitgemaakt of in verband met de loonsverhoging van 6 pet. de normen van maatschappelijke zorg met een gelijk percentage moe ten worden verhoogd De commissie is tot de conclusie gekomen, dat dit wel het geval moet zijn, een conclusie, waarmede het college van B. en W. zich kan verenigen. Aan de raad wordt nu voorgesteld de" verhoging van de normen goed te keuren. Voor 1954 betekent dit een hogere uitgaaf van rond f 1250 en voor 1955 van rond f 5000.—. Eerste lustrum rayon Vlissingen Z.A.V. De commissie zomeravondvoetbal rayon Vlissingen vierde', in het Schel- dekvvartier haar vijfjarig bestaan. De voorzitter, de heer E. K. Milh, sprak een openingswoord, waarin hij o.m. welkom heette de wethouders M. A. van Popering en J. Post en de heren A. Imanse, voorzitter afdeling Zee land der K.N.V.B., en G. van Nimwe- gen. Vervolgens sprak de heer Iman se een opwekkend woord ten aanzien van de Zomeravondvoetbal. Tgdens deze bijeenkomst, welke ge deeltelijk werd verzorgd door de to neelvereniging „S.T.E.C." uit Sou burg, werden prijzen uitgereikt aan diverse elftallen, n.l, le prijs V.S.T. 2e prijs S.B.L.V. en 3e prijs V.A.W. en in de tweede'afdeling le prijs W. V.V. Voorts kregen alle verenigingen een herinneringsmedaille. Raad komt bijeen. De gemeenteraad van Vlissingen zal Vrijdag 29 October a.s. des mid dags om twee uur in openbare verga dering bgeen komen. Verhoogde bijslag voor brandstoffen. De Cpmmisise van bijstand voor so ciale zaken te Vlissingen heeft over wogen of de normen voor een brand- stoffenbijslag moeten worden her zien. Volgens de thans geldende richt lijnen wordt aan gezinnen en alleen- wonenden een brandstoffenbijslag uit gekeerd van f 3 per week over een periode van 26 weken. De commissie acht het gerechtvaardigd, dat bij de vaststelling van de bijslag er re kening mee wordt gehouden, dat voor gezinnen en alleenwonenden een verbruik van 15 mud eierkolen per stookseizoen van 26 weken als nor maal kan worden beschouwd. Dit be tekent f 0.50 meer dan volgens de thans geldende richtlijnen wordt uit gekeerd. B. en W. kunnen zich met deze zienswijze verenigen en stellen de raad voor goed te keuren, dat de brandstoffenbijslag voor gezinnen en alleenwonenden met ingang van het kwartaal 1955 wordt bepaald op f 3.50 per week. De verhoging is niet van toepassing op de groep kostgangers. Deze maatregel vergt naar raming een hogere uitgaaf van rond f 4000. Uitbreiding Prins Bernhardschool. Het bestuur van de Vereniging voor bijzonder lager onderwijs op Gere formeerde grondslag heefi aan het ge meentebestuur van Vlissingen ver zocht om medewerking te verlenen tot uitbreiding van de Prins Bernhard school aan de Bonedijkestraat met twee lokalen. B. en W. van Vlissin gen stellen voor tot deze medewer king te besluiten. Oost- en West-Souburg Toneelvoorstelling voor ouden van dagen De toneelvereniging „STEC" te Souburg gaf dezer dagen een uitvoe ring voor de ouden van dagen. Na een openingswoord van de voorzitter, de heer Van Maris, sprak de voor zitter van het rayon Zeeland van de Bond van Ouden van Dagen, de heer A. R. Kör.ig, Spr sprak de hoop uit, dat de komende loonsverhoging van zes procent'ook verbetering zou bren gen m de toestand van de ouden van dagen. Daarna kwam de toneelvereniging op de planken met het stuk „Vrijdag de dertiende". Tijdens de pauzes tus sen de verschillende bedrijven lieten ook de oudjes zich niet onbetuigd en onthaalden zij de spelers en speelsters op een hartelijk applaus. Om elf uur keerden de Ouden van Dagen per auto of lopende hiSiswaarts nadat de muziekvereniging „Vlijt en Volhar ding" nog enkele opgewekte klanken had ten gehore gebracht. HOUDER VAN ZES TITELS Hij won 18 partijen, verloor er 3 en maakte er 4 remise. De 32-jarige Belg Oscar Verpoest uit Antwerpen, die onlangs voor de zesde achteren volgende maal Belgisch damkamploen is geworden, speelde Zaterdagavond op uitnodiging van de damclub Kapelle-Biezeilnge in hotel „De Zwaan" te Kapelle tegen de le den van deze vereniging een sïmul- taan-wedstryd. Van de 25 partijen die Verpoest kreeg te spelen won hy er 18, 4 eindigden in remise en 3 lever den verlies voor hem op. Nadat, dc spelers zich om even zeven uur achter hun borden hadden ge plaatst, sprak de voorzitter van de vereniging, de heer M. Ganseman een kort welkomstwoord, in het hHzonder tot de heer Verpoest, die hy dank bracht voor de bereidwilligheid naar Kapelle te komen. Na vervolgens dank te hebben gebracht voor de hem toe gesproken woorden, sprak de heer Verpoest dc hoop uit, dat deze avond een goede propaganda zijn mag voor de damsport. Vervolgens ging hij tot de wedstrijd over, die, hoewel .ze een spannend verloop had, in een razend snel tem po werd gespeeld. De gemiddelde tijd per bord oearoeg slechts zeven en een halve minuut. Van de 25 wedstrijden wist de bescheiden Belg. die een rustig en kalme speelhouding heeft, er 18 te winnen. Drie partijen verloor hij. na melijk van de heren C. Blankenburgh. A. Overbeeke en C. van Liere, terwyl de vier partijen van J. J. Ganseman. J. op 't Hof, C. van Overloop en A. v. de Schraaf in remise eindigden. VERf Wat verloren partijen betreft, be reikte Blankenburgh in het eindspel een gunstige toestand door een afruil van drie om drie en Verpoest kon hier. d ^or niet verhindeen, dat hij hiermede doer n lopen op °n dam. waarna de partij spoedig in het voordeel van B'-»-'-""burgh was beslist. verbeeke uit 's Gravennloder, öi edeze avond te gast vas. had in n vergevorderd middenspel een gelukje doordat Ver poest een voor hem foutieve afruil deed. waardoor hij gemakkelijk tot Marktberichten EIERVEILING MIDDELBURG. Minimum eierprfjs voor pluimveehou ders f 2.67 per kg. Ds. G. Lans 75 jaar. Woensdag 27 October a s hoopt ds G. Lans te Putten, emeritus predikant van de Ned. Herv. Kerk zijn 75-ste verjaardag te vieren. Ds. Lans werd op 27 October 1870 te Rotterdam geboren, was eerst vier j^ar werkzaam bij het onderwijs, dééd daarna Staatsexamen en studeer de vervolgens aan de Rijks Universi teit te Utrecht. Nadat cand. Lans in 1909 door het Provinciaal Kerkliestuur van Utrecht was toegelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv Kerk werd hij op 9 Januari van het daaropvolgend jaar (1910)-door wij len ds. G Ruysch van Dugteren van Héusden te Doeveren in het ambt be vestigd Daarna stond de jubilaris achtereenvolgens nog te St. Anna- land 1912—1914; Ooltgensplaat 1914 1917 en te Monster 1917 1920. waar hem in verband met zijn benoeming tot predikant-directeur van de Gere formeerde Zendings Bond met ingang van l Juli 1920 eervol ontslag met de bevoegdheid van emeritus werd ver leend. Drie jaar later keerde ds Lans weer als dienstdoend predikant in de Ned- Herv Kerk terug en deed op 30 September 1923 zijn intree te Ouderkerk aan den iJsel. In 1926 ver wisselde de jubilaris deze™ gemeente met die van Suawoude en Tiet jerk, vanwaar hij in Juli 1931 naar Huizen (N.H.) vertrok. Deze zijn zevende en laatste gemeente diende ds. Lans tot 1 Mei 1945, toen hem op 65-jarige leef tijd emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat was ds. Lans nog werk zaam als hulpprediker te Rotterdam —Delfshaven (November 1946 tot Fe bruari 1948) en daarna tot Februari 1952 te Willege Langerak bij .Schoon hoven. Sinds Mei 1952 woont ds Lans te Putten, van waaruit hij 's Zondags nog vaak preekbeurten vervult. Van 1924-1936 was ds. Lans voor zitter. van de Bond vat» Ned. Herv. Jongelingsverenigingen op Gerefor meerden Grondslag. Verder was hij te Huizen lid van het classicaal be stuur van -Amsterdam en kerkvisita- tor in Noord-Holland Van de hand van ds. Lans versche nen vele artikelen in het Zendings blad „Alle den Volcke" en in „De Vaandrager". NED. HERV. KERK Beroepen te Delfshaven. vac. dr. G. P. Scheers, toez. J. Swijnenburg te Nijverdal. Beroepen in Katwijk aan zee: ds Van Oost te Vriezen veen Beroepen te Twijzel (toez.), A. D. H. Huisman, cand. te Zoetermeer: te Engwierum, H. Hoekema, lucht- machtpred. te Arnhem. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Schoonoord, G. de Zeeuw, cand. te Nijkerk. Ds. H. M. Woudstra, predikant bij de Chr. Ref. Church van Edmonton. Alberta. Canada, die met verlof in ons land is in verband met zrjn doctorale studie aan de V.ü. is bereid de Geref. Kerken in de prediking te dienen. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Benthuizen, H. Lig- tenberg te Rotterdam-W. BAPTISTEN GEMEENTEN Beroepen te Muntendam (Gr), M. de Jong te Pernis. BEROEPBAARSTELLING De heer J. Stoffels, geestelijk ver zorger der arbeidskampen te Blitters- wijk (Limb.) is beroepbaar verklaard. Aangenomen de benoeming tot vi caris te Joure, J. F. Grimm, vic. te Den Helder. HOOG EN LAAG WATER 26 October: Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge 2.04 2.45 3.08 3.18 U.+N.AJ». U.+N.A.P. 13.43 14.11 14.47 15.15 15.30 2,19 1,54 1,79 2,15 2,19 1,39 1,64 U.N.AJP. .51 1,81 1,99 2,18 1,38 1,62 8.13 8.54 8.32 8.52 U.—NA.P. 20.16 2,06 20.39 21.20 20.54 21.06 2,25 2,43 1,62 1,89 52. „Hij medicijnman", zei het opperhoofd Vlammende Pijl, naar de griezelig toe getakelde Indiaan wijzend, „medicijnman bij ons, wat dokter bij bleekgezichten is". „Tjonge", dacht Kappie, „als de doktoren zich bij ons ook zo optakelden, zou den ze de patiënten uit hun bedden jagenI" De medicijnman groette plechtig en vroeg, wat men van hem verlangde. „Ga naar gindse tent", oevai het opperhoofd, „daar in ligt baardig bol bleek- gezicht, in vreemde, diepe slaap verzonken Tracht hem ;e wekken en breng hem hier opdat Vlammende Pijl vre despijp met hem roke". De medicijnman trok zijn masker recht en begaf zich naar de tent, waarin men de flauwgevallen Maat had geborgen. „Deksels." dacht Kappie, „ik kan beter meegaan. Want als die klont bijkomt en die vogelverschrik ker bij zich ziet, krijgt hij helemaal een appel flauwte!" Maar bij de ingang van de tent keerde de medi cijnman zich om en duwde Kappie terug. winst kwam. C. van Liere kwam in het eindspel In een gunstige positie, i n door een ver' ede damafruil gaf Vernoest zich gewonnen. Bij de remisespelen kwam Ganse man aanvankelijk een schijf achter, doch hy kon Verpoest er toe dwingen een schijf terue te offeren, waarna het eindspel een normaal verloop had met remise in betere stand voor Gan seman. Op 't Hof speelde een spannen de wedstrijd met geltfk opgaande kan sen en Van Overloop eindigde niet vier om vier In remise. A. v. d. Schraaf speelde een sterke partij, doch op het laatste verminderde hij waar door hij Verpoest de kans gaf terug tc komen en zijn winstkansen hier door teloor zag gaan. Geldkistje ontvreemd. Vorige week is ingebroken In de mosselloods van de firma De Claer te Tholen Een geldkistje met ongeveer f 80.— werd uit het kantoortje ont vreemd. Onderhandse lening van 500.000 door gemeente. Er heeft B. en W. van Middelburg van de zijde van een makelaar een aanbod bereikt tot het verstrekken van een onderhandse lening van f 500.000, tegen een koers van 100 pet. en met een looptijd van 40 jaar. Het rentepercentage bedraagt 3% pet. De aflossing zal geschieden in 40 gelijke jaarlijkse termijnen. B. en W. achten het gewenst dit aanbod te aanvaarden, om te voorko men dat de vlottende schuld, die toch reeds op hoog niveau ligt, te hoog oploopt. Zij stellen de raad dan ook voor de lening aan te gaan. Dokter M. Huygens nieuwe commandant R.K.K. Zeeland. Naar wij vernemen is dokter M. Huygens door het RKK-commando in Den Haag met ingang van 1 Januari a.s benoemd tot commandant •an het Rode Kruis Korps in Zeeland. Dokter Huygens, die thans de functie van chef-staf van het Zeeuwse R.K.K. ver vult, volgt dokter P C. J van der Slikke op. welke onlangs ontslag heeft gevraagd. Het R.K K.-commando heeft dokter Van der Slikke dit ontslag eer vol verleend, eveneens met ingang van 1 Januari a.s. Ongelukkige va!. Het zoontje van de landbouwer Van de Waert te Sint-Jansteen viel en kwam op een stuk ijzer terecht, -■iet een hersenschudding werd het jonge tje naar het ziekenhuis te Hulst ge bracht, waar men constateerde, dat het ook een ernstige oogverwonding had opgelopen. Men hoopt het oog te kunnen behouden. (Advertentie.) „Behandeling geheim, medicijnen geheim. Bleek- gezicht mag er niet bij zijn", zei hij ernstig. Toen verdween hij in de tent en sloot de voorhang achter zich. „Waarom moeten doktoren altijd zo gewichtig doen?" vroeg Kappie zich wrevelig af, „het is Ja over de hele wereld hetzelfde!" Ongerust keerde hij naar het kampvuur terug, wachtend op de angstkreten van de Maat, die stel lig spoedig zouden opklinken.... Bestrijdt prlkkelhoest V en kuchen door ;ï|j een regelmatig II gebruik van DINSDAG 26 OCTOBER. HILVERSUM l. 402 m 746 kc/8. 7.00— 24.00 KRO. KRO 7.00 Nws. 7.10 Gram 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nws.. weerber. en kath. nws 8.2C Gram 0.00 Voor de vrouw 9.35 Waterst. 9.40 Lichtbaken. 10.00 Voor de kleuters 10.15 Gram 10.30 Amus. 'uiuz. 11.00 Voor de vrouw 11.30 School radio. 1130 ,Als de ziele luistert", caus. 12.0C Angelus 12.03 Gram 12.30 Land- en tuinb. meded 1233 gram 12.55 Zonnewij zer 13.00 Nws en kath nws. 13.20 Me tropols ork. en soliste 14.00 Gevar pro gramma 14.45 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.30 „Ben Je zestig?" 16.00 Voor de zie ken. 16.30 Ziekenlox. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties v. d. teugd 17.45 Rege- rlngsuitz.: Ir. J. Fokkinga „Indrukken van het bos in Nieuw Guinea". 18.00 Voor de jeugd. 1830 Sportpraatje 18.30 Piano recital. 19.00 Nws. 19.10 Lichte muz. 1930 Avondgebed en lit kal 19.45 Gram. 2130 Act. 21.15 De gewone man 2130 Vlooi en piano. 2130 „Uit het Boek der Boeken" 2235 Omr ork 22.45 „Ken een haan een ei liggen?" 23.00 Nws. 23.15 Wereldkamp. dammen 1954 23.20 Maastrichts Stedelijk ork. en soliste. 23.45—24.00 Gram. HILVERSUM II 298 m 1007 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws /.10 Gram 7.15 Gym 7.30 Gram VPRO: 730 Dagopening VARA: 3.00 Nws 8.15 Gram 900 Idem 9.30 Voor de huisvrouw 935 Gram. 9.40 Morgenwijding 10.00 Gram. 1030 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken 1130 Gram. 12.00 Amus. muz. 1230 Land- en tuinb. meded. 1233 Voor het platteland. 12.40 Twee piano's. 13.00 Nws 13.15 Meded. of gram. 1330 Dansork. en sol. 1430 Kook kunst. 14.15 Gram. 1440 Schoolradio. 1530 Bariton en piano. 1530 Voor de vrouw. 16.00 Gram 1630 Voor de Jeugd. 1730 Lichte muz. 18.00 Nws 13.15 Pianospel. 1830 Rep. 1835 „Het wrak van de Bre- derode". caus. 18 45 Gram i9.00 Voor de kinderen. 19.05 „Paris vous parle' 19.10 Dierenhoekje. 19.15 Harmouie-ork I9.4f Toneelbeschouwing 2030 Nws 2035 Ge- var. progr 21.15 Amus. muz 2135 Meded 21.40 Lichte muz. 2230 De Antwoord man 2235 Muz caus. mei IJJustr 2235 „Ik geloof, dat. 23.00 Nws 23.15 New York Calling. 2330—24.00 Gram. TELEVISIE AVRO. 20.15 „Televizier". 2035 Indiase dans groep; 21.20 Pauze. 2135 Trio v. volksmu ziek uit Paraguay.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3