Plan viering 850-jarig bestaan van Middelburg in beginstadium Zeeuwse Almanak OPDRACHT VOOR „DE SCHELDE <3.tvi in NEDERLANDSE WERKGEVERS IN ZEEUWSE BEDRIJVEN WatU zelf \>m t is het eerste verdiend! RU ROL Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 23 OCTOBER 1854 RAAD ONDERZOCHT BEGROTING IN AFDELINGEN Culturele evenementen dienen voor meer publiek toegankelijk te worden Er bestaan bepaalde plannen voor de viering van het 850-jarig bestaan van Middelburg. Zy zijn echter in een beginstadium. Indien zij verwezen lijkt kunnen worden, zal een suppletoire begroting worden ingediend. Dit blijkt uit het antwoord van B. en W. van Middelburg op een vraag, die tij dens het afdelings-onderzoek van de begroting voor 1955 werd gesteld. Gevraagd werd ook of het mogelijk is evenementen als de opvoering van „Elckerlyc", het concert van ,,Alma Musics" en de Zeeuwse tentoonstelling, ook toegankeiyk te maken voor een groter aantal inwoners. Daarbij werd opgemerkt, dat de toegangspryzen voor Middelburg te hoog waren. B. en W. zullen trachten aan dit verlangen tegemoet te komen. Zy betogen ech ter, dat de belangstelling voor beeldende kunst zeer gering is. Het college werd in overweging gegeven inzake de subsidie aan jeugd verenigingen de Middelburgse Jeugdraad advies te vragen. Dit ligt inder daad in de bedoeling. De subsidies zullen betrekking hebben op het jeugd werk. In antwoord op een opmerking, dat het ryk reeds subsidies verstrekt aan jeugdorganisaties massa- en straatjeugd en een vraag of de ge meente dit zal aanvullen, deelde het college mede, dat hieromtrent de raad nadere voorstellen zullen worden voorgelegd. Ook het kleuteronderwijs genoot de aandacht van de raadsleden. Terzake werd opgemerkt, dat de in het des betreffende advies van B. en VV. aan gegeven oplossing te simplistisch is. De drieledige subsidieregeling van Vlissingen, namelijk voor salarissen, materiele kosten en gebouwen, werd beter geacht. Het college antwoordde, dat het bedrag van 55 inderdaad niet voldoende is. De salarissen moe ten dan ook nog verder verbeterd worden. In antwoord op verdere vragen werd medegedeeld, dat het beter ge acht wordt omtrent de bouw van kleuterscholen met de betrokken schoolbesturen overleg te plegen. Ook hieromtrent zijn nadere voorstel len te verwachten. Voorts bleek uit een becijfering, dat het subsidie ge middeld 67 per leerling zou moeten bedragen, wil men de besturen kunnen verplichten de salarissen aan te passen. Voorgesteld werd het door B. en W. voorgestelde onderzoek over de mate, waarin aan kleuteronderwijs behoef te bestaat, uit te breiden voor de groepen van 0 tot 4 jaar. In dat ge val zal men de toeloop naar de scho len in de naaste toekomst kunnen be rekenen. B. en W. kunnen zich met deze suggestie verenigen. Betreurd werd voorts, dat op de East „bevordering vreemdelingenver- eer" vorig jaar niets werd uitgege ven en dat thans niets is geraamd. B. en W. merken echter op, dat de raad in het algemeen zegt, dat deze werk zaamheden op particulier terrein lig gen. De middenstanders beweren evenwel, dat de gemeente zich hier mee moet bemoeien. Daardoor, aldus het college, is de zaait niet tot een oplossing te brengen. Waterleiding Vervolgens werd er op gewezen, dat de begroting voor het waterleiding bedrijf is opgemaakt, zonder dat re kening werd gehouden met de over stroming in het duingebied. Bij de be groting voor 1954 werd medegedeeld, dat 10(J van de schade zou worden vergoed. Hieromtrent werden nadere inlichtingen gevraagd. B. en W ant woorden, dat de voorschotten van het Rijk vlot worden uitgekeerd. Zij kun-' nen echter met zeggen of a.ieo be taald zal worden. De voorlopige in druk is gunstig. In dit verband deelt het college verder mede, dat het herstel van beplantingen in hel wate.winbe- bied tengevolge van de myxoiua- tose sneller voortschrijdt dan an ders het geval zou zjn ge wees.. Het regeneratieproces van de bronnen is tegengevaJen, De cy- fers van het zóutbexialte van het bodenivocht zijn deze zomer zelfs gestegen. Antwoordende op een terzake stelde vraag, verklaren B. en W., öat het instellen van een zelff.nanc.e- ringsfonds voor het water,e.ai feoe- drijf niet voorgeschreven is. Het -,s echter de wens van de reger ng, dat uit de tariefsverhoging vco.tvloei.mde baten niet ten goede komen aan i.e algemene dienst der gemeente maar een bestemming krijgen in het bernyf zelf. Daarbij wordt gedacht aan de noodzakelijke u.tbreiuinj van het productie- en distributieappaiaat. Electriciteit Voorgesteld werd bij het onderzoek van de begroting voor het electric! - teitsbednjf, nu een nachtstroomtarief is ingevoerd, de mogelijkheid te scheppen, dat het bedrijf de nodige apparaten verhuurt. Dit zou eveneens voor het gasbedrijf moeten gelden. aan prijsbeheersende bepalingen wa ren gebonden. Dit had daling van de winst tengevolge, daar de kosten ste gen. De beperking is echter opgehe ven. zodat thans de uitkomsten een in stygende lyn gaand winstcijfer ver tonen. Tenslotte werd de vrees geuit, dat de brandweer te weinig oefent. B. en W. antwoorden hierop, dat er onge veer 30 keer per jaar oefeningen worden gehouden. In de wintermaan den wordt niet geoefend, zulks ter voorkoming van schade aan de slan- f;en bij vorst. Het college zal op de uiste toepassing van de betrokken verordening toezien. g Uit baldadigheid§j s Een Middelburgs politie-agent betrapte de 68-jarige J. J. D. M Vrijdagavond in de Lange Delft, toen deze zich onledig hield H met het spuwen van tabakssap tegen een etalage-ruit, die ver- g moedelijk het misnoegen van n de man had opgewekt. Desge- vraagd vertelde D., dat deze handeling een gewoonte van hem was tijdens het uitlaten s= van de hondEn waarom M s hij het eigenlijk deed? „Och", zei D., „zo maar uit bal- dadigheid fllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll UNIVERSITAIR EXAMEN. Voor het doctoraal examen geneeskun de slaagde te Amsterdam de heer D. C. Bom uit Yerseke. Advertentie. J MIJNHARDTJES: sterke bestrijders van pijnen. yy Passagiers- en vrachtschip voor Indonesië Als onderdeel van een contract, ge sloten tussen de Stichting Neder- landsche Scheepsbouw Export Cen trale te 's-Gravenhage en de regering van de Republiek Indonesia heeft de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" van eerstgenoemde opdracht ontvangen voor de bouw van een passagiers vrachtschip van 4000 ton deadweight en voor het vervoer van 140 hut- en 1500 tussendek-passagiers. De lengte over alles bedraagt 128.50 mlengte loodlijnen 118.87 m, breedte op spanten 18.60 m, holte tot het hoofddek 10,52 m, terwijl de afgela den diepgang 6,25 m zal bedragen. Het schip zal worden voortbewo gen door één schroef en een 8 cylin der M.A.N.-motor van 5350 A.P-K. De proeftochtsnelheid zal 16 knoop bedragen. Het schip wordt gebouwd volgens de voorschriften en onder het toe zicht van Lloyd's Register, terwijl voor de veiligheid de regels en eisen B. en W. antwoorden, dat het nacht stroomtarief voor het bedrijf verlies meebrengt. Derhalve is er niet veel aanleiding dit verbruik te bevorde ren, Het verhuren van apparaten is in studie. De daling van de winst van het electriciteitsbedryf in de laatste vijf jaren van j 67.000 tot 27.000 wordt onrustbarend geacht. Het college merkt op, dat de tarieven lange tijd VAN TOT Donderdag wapperden te Nieuwer- kerk vele vlaggen en niet zonder re denen, want wederom werd een eerste steen gelegd voor een complex van woningen 58 in getal. Om drie uur begaven de genodigden, onder wie burgemeester A. A. van Eeten, de beide wethouders, de heer D. Stam, plaatsvervangend hoofd van de dienst voor Wederopbouw en Volkshuisves ting, architect ir. 't Hooft en aannemer Schoonewil naar het bouwterrein. De burgemeester memoreerde in een korte toespraak, dat de eerste steenlegging eigenlijk reeds een half jaar eerder had moeten geschieden, maar door tal van omstandigheden zo lang is uitgesteld. Nadat hij een toe passelijk woord had gesproken, ver richtte de heer Stam met een ver sierde zilveren troffel de symbolische handeling door het aanbrengen van de „eerste steen". In totaal zijn thans te Nieuwerkerk 170 woningen en enkele boerderijen in aanbouw, benevens een houten nood- VffC PILLEN Omdat konijnen, lijdend aan de ge vreesde konijnenziekte vooralsnog uitsluitend met injecties en niet met pilletjes geholpen kunnen worden, bezag de drogist de Vlissingse jonge dame wat bevreemd, toen zij om konijnenpiüetjesvroeg... De inventaris van een drogisterij omvat weliswaar een indrukwekken de verscheidenheid aan goederen en soms ziet ge zelfs de drogist even twijfelen de man bezint zich dan op wellicht nog ongekende mogelijk heden maar in dit geval, was de winkelier zeer beslist in zijn mede delingen. „Geen konijnenpxlletjes", zo luidde z\jn oordeel, „die zijn in mijn zaak niet voorradig en naar ik vrees ook nergens te krijgen". De jongedame aarzelde nog even. „Vader heeft het toch duidelijk ge zegd", mompelde ze. JLnienepïllen moesten het zijn". ,jKnienepïllen?" informeerde de drogist met gespitste oren. „Zegt u het nog eens 1" Beschroomd herhaalde de jongeda me haar boodschap: „Knienepillen" sprak ze, het algemeen beschaafd Ne derlands wederom verwaarlozend. Hetgeen haar redding was. Want prompt reageerde de drogist op een vertrouwde klank en bescher mend sprak hij: ,J1c zal je maar wat kininepillen meegeven, juffrouw school voor bijzonder onderwijs. We deropbouwwerkzaamheden worden nog verricht aan het verenigingsge bouw, de openbare lagere school en de boerenleenbank. HUISNUMMERS. De postbesteller te Kamperland krijgt het wat gemakkelijker. Van gemeente wege is men daar namelijk bezig met het vervangen van de oude huisnum mers, die op een nogal moeilijk zicht bare plaats boven de deuren waren aangebracht. De nieuwe nummers ko men in frisse verf op de zijposten der deuren te staan. Ongetwijfeld een hele verbetering. OLIEVLEK. Een doodgewone olievlek was in de Coöperatieve Beetwortelsuikerfabriek te Sas van Gent de oorzaak van een begin van brand. Niet alleen de olie vlek natuurlijk; er kwam .ook een lasapparaat aan te pas. Een vonk van het lasapparaat viel op de vlek, wel ke onmiddellijk vlam vatte. Een ster ke rookontwikkeling deed de brand aanvankelijk ernstiger aanzien dan deze in werkelijkheid was. Toen de brandweer arriveerde, had het perso neel het vuur reeds met eigen midde len geblust. COMITé. Ook het Wolfaartsdijkse college van B. en W. heeft thans mét de leden van de raad een comité gevormd om gel den in te zamelen voor hulpverlening aan de watersnoodslachtoffers in Oos tenrijk. De leden van de raad en het secretarie-personeel zullen er persoon lijk op uit trekken om door een huis- aan-huis-collecte zoveel mogelijk fi nanciën bij elkaar te krijgen. (Advertentie.) Hoe ASTHMA en BR0NCHIALE HOEST te verlichten. Wat zou U er niet voor over hebben om Uw benauwende hoestaanvallen te kalmeren? Toch bestaat er een middel dat zyn doeltreffendheid be wezen heeft en dat aan duizenden lij ders aan asthma en bronchiale hoest verlichting heeft gebracht. De Adozo- tabletten zyn zo samengesteld, dat één tablet de felste aanval in 30 se conden verlicht en de normale, rus tige ademhaling in 5—15 minuten herstelt. Neem zelf de proef. Ver krijgbaar by apothekers en drogisten. (Slot van pag. 1) genodigden in groepjes van 12 perso nen naar het fabrieksterrein om zich daar door deskundigen te laten rond leiden. Bij de Vitrite Een veertigtal verbondsleden heeft Vrijdagmorgen in Middelburg het be drijf van de N.V. The Vitrite Works bezocht. De gasten, die per extra bus arriveerden, werden in de fabrieks- cantine door de directie en de staf van het bedrijf ontvangen. De heer B. A. Hesselink een der direc teuren van The Vitrite Works, sprak daarbij een welkomstwoord, waarin hij er op wees. dat deze indu strie de enige in Nederland is, die hulzen voor gloeilampen vervaar digt. Zij is tevens een van de wei nige. die op dit gebied massaproduc tie toepast. Spreker merkte op, dat bij deze fabricage een grote mate van perfectie wordt verei3t. De heer Hes selink betoogde, dat het economisch zwakke punt van dit bedrijf het feit is, dat het benodigde metaal, het mes sing. uit het buitenland aangevoerd moet worden. Sprekende over het vi trite het glas, dat ter isolatie van de hulzen wordt gebruikt en waaraan het bedryf zijn naam dankt zei de heer Hesselink, dat het vele moeilyk- heden oplevert om dit van een goede; kwaliteit te doen zijn en bovendien goedkoop. Tenslotte roerde spreker in het kort de technische zijde van de productie aan. Hierna verdeelde het gezelschap zich in groepen, teneinde onder des kundige leiding de fabriek te bezich tigen. Met groot interesse namen de werkgevers kennis van alle onderde len in dit, voor de meeste van hen on bekende. bedrijf. Tijdens de rondlei ding kreeg men een uitstekende in druk omtrent de werking van dit in dustriële apparaat en de verscheiden heid van producten hoewel de hul- hoofdproduct zijn dieer ver vaardigd wordt. De Vitrite is dan ook een nog steeds groeiend bedrijf, het- een wel bewezen wordt door het feit, Jat onlangs weer een nieuwe hal in gebruik genomen wordt en weer nieu we uitbreidingsplannen in uitvoering zijn of op stapel staan. In een der zalen van het kantoorge bouw gebruikte men vervolgens de lunch, waarna een rondrit door de stad werd gemaakt. Op Schouwen „Nadat het dijkherstel zal zijn vol tooid. zullen de zwakke plekken van de hoofdwaterkeringen worden ver sterkt. Vervolgens zal met de uit voering van de aanpassingswerken worden begonnen, welke voor de af damming der zeegaten noodzakelyk zijn". Dit verklaarde de hoofdinge nieur-directeur van de Rijkswater staat in de directie Zeeland, de heer H. H. v. d. Burgt o.m., toen hy gis termorgen een tachtigtal leden van het Nederlandse Verbond van Werk gevers op een excursie naar Schou- wen-Duiveland begeleidde. Tot nu toe was er reeds 160 mil- lioen gulden voor het dijkherstel in Zeeland uitgegeven. De laagste aan besteding was 3000 geweest; de grootste 35 millioen gulden, aldus ir. v. d. Burgt. Met de uitvoering van de tweede phase, de versterking van de zwakke plekken in de hoofdwater keringen, zal het volgend jaar worden begonnen. De 80 leden van het Nederlands VerbOnd van Werkgevers, die dë ex cursie naai- Sehouwen-Duiveland meemaakten, waren hiertoe uitgeno digd door „Koninklijke Zeelandia" te Zierikzee. De tocht van Veere naar Burghsluis op Schouwen werd ge maakt met de „Prins Willem I" van de Provinciale Stoombootdienst Zee land, evenals die van Zierikzee naar Katseveer op Zuid-Beveland. Op Sehouwen-Duiveland werd van een tweetal bussen gebruik gemaakt. De directie van de Koniklijke Zeelan dia, die tijdens de gehele excursie aanwezig was, bood het gezelschap in restaurant „Mondragon" te Zierik zee een lunch aan. In Terneuzen In Terneuzen werd het gezelschap in hotel „Rotterdam" ontvangen dooi de directies van de Cokesfabriek, de l'Azöte en van de Eerste Ned. Beet wortelsuikerfabriek. De burgemees ter van Terneuzen, mr. P. H. W. F. Teilegen, hield een toespraak, waarin hy o.m. wees op industriële mogelijk heden langs het kanaal Terneuzen Gent en waarbij hij voorts'de proble men rond de bestaande plannen tot verbetering van het kanaal belichtte. Na de bijeenkomst in hotel „Rot terdam" werd het gezelschap in drie groepen verdeeld, die excursies maak ten naar de Cokesfabriek, de l'Azöte en de Beetwortelsuikerfabriek. Na afloop van de excursies gebruikte men in het Casino van de l'Azöte een „staande lunch", waarna ir. Pols na mens het Verbond een dankwoord sprak voor de genoten ontvangst. Het koelhuis van de coöperatieve vereniging .Koelhuis Kamperland", is reeds gedeeltelijk in bedrijf en zal naar verwacht wordt eind November officieel in gebruik genomen worden. Foto P.Z.C.) Vlissingen wil adviezen over oeververdediging B. en W. van Vlissingen verzoeken de raad een crediet van f 20.000 te willen verstrekken ter bestrijding van de kosten, verbonden aan het inwin nen van adviezen o(> het gebied van de oeververdediging. B. en W- merken o.m. op, dat de grote gemeentelijke belangen ver eisen, dat met het college rechtstreeks overleg wordt gepleegd over te tref fen voorzieningen aan het oeverfront van Vlissingen; voorzieningen, welke ten doel hebben de stad tegen even tuele overstromingen door buitenwa ter te vrijwaren en welke thans nog een onderwerp van studie uitmaken Tot dusverre zijn alleen enige plan nen door Rijkswaterstaat en de Pol der Walcheren voorgelegd aan de di recteur van gemeentewerken. Men is van mening, dat het noodzakelijk is zich te doen bijstaan door een bu reau van raadgevende ingenieurs. B. en W. stellen thans voor het Inge nieurs- en Architectenbureau v.h. van Hasselt en De Koning te Nijme gen hiertoe in te schakelen. Examens In Den Bosch slaagden voor de akte U, vrouwelijke handwerken, de dames B. de Koeyer, Borssele; L. Volmer, Middelburg en S. Wisse, Aagtekerke, leerlingen van de Middelburgse op leidingscursus. Jonge zwervers uit het buitenland Wegens diefstal veroordeeld De 22-jarige R. M. uit Lausanne kwam op zijn zwerftocht na een dief stal in Zwitserland in Middelburg te recht, waar hij de auto van een arts meenam op weg naar Amsterdam. Zover kwam het evenwel niet, daar hij een ongeluk kreeg en de wagen vernield werd. De rechtbank te Mid delburg veroordeelde hem gisteren tot 4 maanden gevangenisstraf met aftrek. De eis was 5 maanden met aftrek. M. zal na zijn straf worden uitgewezen. De 18-jarige R. D. B. uit Gent had het hier eveneens bont gemaakt. Hij werd wegens diefstal, meermalen ge pleegd, veroordeeld tot 5 maanden met aftrek (eis 6 maanden). Aan zijn wens om in een Nederlandse jeugdge vangenis zijn straf door te brengen, kon dus geen gevolg worden gegeven. Ook deze jeugdige Belg zal worden uitgewezen. Scooter reed op vrachtauto Een boete van 100 subs 30 dagen hechtenis werd gisteren voor de rechtbank te Middelburg geëist tegen de chauffeur van de vrachtauto K. wegens hoogst roekeloos rijden. Op 10 Augustus jj. gebeurde er op de rijksweg Goes—Middelburg een ongeval, waarbij een scooter met de vertegenwoordiger J. V. uit Goes aan het stuur, op de vrachtauto vloog. Blijkens getuigeverklaringen reed de vertegenwoordiger geheel rechts van de weg, zodat niet anders geconclu deerd kan worden dan dat de vracht auto bij het draaien hoogst gevaarlijk gemanoeuvreerd heeft. De chauffeur meende te moeten be strijden, dat hij geheel rechts van de weg zat, terwijl hij aanneemt, dat zijn verlichting geheel in orde was. Het is voor hem een raadsel, dat de scooter berijder de vrachtauto niet heeft op gemerkt. Deze kreeg een hersen schudding en andere verwondingen, doch is thans gelukkig weer bijna ge heel opgeknapt van deze ernstige aanrijding.- Uitspraak 6 November. yyM van de Internationale Conventie van Londen van 1948 aangehouden' zullen worden voorzover deze Voör dit type schip van kracht zijn. Verder zijn de plannen onderworpen aan de goed keuring van de Indonesische Scheep vaart Inspectie. Het schip krijgt 2 volledig doorlopende dekken. Onder het onderste dek worden aan de voorkant én achterkant van de machinekamer en oliebunkers elk 2 ruimen aangebracht voor lading. Het gehele tussendek boven deze ruimen wordt bestemd voor tussen dek-passagiers. In het bruggedeelte wordt boven dien accomodatie aangebracht voor 44 le. 42 2e, en 56 3e klas passagiers. Bo vendien worden in deze brug in het achterschip 95 officieren en beman ningsleden ondergebracht. Ten behoeve van de le en 2e klas passagiers zijn 4 salons geprojecteerd. Vertraging op veerdienst Terneuzen-Hoedekenskerke. Kleinere boot ingezet. Sedert Maandag j.l. wordt de Veer dienst Terneuzen—Hoedekenskerké weer onderhouden met de veerboot „Koningin Emma", welke een veel geringere capaciteit heeft dan de „Prins Willem 1", die de laatste tijd de dienst onderhield. De gevolgen zijn dan ook niet uitgebleven en. reeds verscheidene malen moesten deze week zowel te Terneuzen als te Hoe- dekenskerke auto's blijven staan. Restauratie kerk van Brouwershaven Vele giften voor herstel De restauratie van de Ned. Herv. kerk in Brouwershaven, welke tijdens de ramp acht maanden van het zee water heeft geleden, gaat thans vas tere vormen aannemen. Een groot scheepse actie, gevoerd dcor de Res tauratiecommissie om dit prachtige bouwwerk voor verval te behoeden, heeft gunstige resultaten afgeworpen. Enkele binnenlandse giften en één buitenlandse gaven een stoot in de goede richting. De aanbesteding vond Donderdag 14 October j.l. plaat3 in de consisto rie De firma's P. v. d. Sluys te Gies- sendam, S. A. Versluys te Middel burg, I. Woudenberg en Zn. te Mid delburg en L. C. Bom en Zonen te Burgh. De begroting van het uit te voeren werk bedraagt pl.m. 186.000. Het werk is gegund aan de firma L. C. Bom en Zonen te Burgh;de officiële gunning wacht nog op de goedkeuring van de Rijkscommissie voor Monumentenzorg. Uiteindelijk bepaaldt de minister of en op welke wijze het werk zal worden uitgevoerd. In geval van aanbesteding is de gun ning van het werk aan zijn goedkeu ring onderworpen. In grove lijnen bevattep 4e> werk zaamheden o.a. een geheel nieuwe drainage door de gehele kerk, het lichten en opnieuw leggen der tegel vloeren, afhakken 'der murén en- op nieuw pleisteren, herstel aan zitban ken, avondmaalstafel en -banken, her stel der ramen in het koor en herstel restant oorlogsschade. (Advertentie.) Huidgenezing Huidzuiverheid - Huidgezondheid Veel goudreinetten geveild in Zeeland In ile afgelopen week heeft de goud- reinette de voornaamste plaats inge nomen bij de aanvoer op de Zeeuwse veilingen. Van dit soort was er dik- wyls een zeer grote aanvoer. Alleen in Kapelle-Biezelinge werd in de af gelopen week 265.000 kg goudreinet ten geveild. Hiervan was 180.000 kg keuken en fabriekskwaliteit en slechts 85.000 kg huishoud- en stan daardkwaliteit. Dit hoge percentage keuken- en fa briekskwaliteit komt in de eerste plaats door de vele hagelsehade en verder zyn er vele kwekers welke him beste kwaliteiten nog wat bewaren. Naast de goudreinetten werden er ook veel sterappels aangevoerd. Eerste volle haring In Breskens is Vrijdag de eerste volle haring aangevoerd door de log gers Scli. 18-en Sch. 65 uit Scheve- ningen. Er werd 20.000 kg aangevoerd, die geveild werd tegen 22en 23 cent. VANDAAG. Middelburg Schuttershof: Toneelgr. Goesse Herv. Jeugdraad, „Ik wil niet meer lopen", 19.30 uur; Prov. Bibli otheek: Expositie van wiegedrukken, 10—12.30 uur; Electro: ..De slag qm Stalingrad". (14 jr.), 19 en 21.15 uür; Schouwburg: „De arend van Madagas kar". (14 jr.). 20 uur „Russisch bal let", (a.l.), 22 uur. Vlissingen: Expositiezaal Frans Maas, werken van de Franse schilder Leon Dubois. Alhambra: „Bittere erva ring" (18 j.), 19 en 21 uur: Luxor: „Gestolen liefde" (18 jr), 19 en 21 u. MORGEN. Middelburg Electro: als vandaag, 15.30, 19 en 21.15 uur; Schouwburg: als van daag, 14.30 en 20 uur, als vandaag, 22 uur. VlissingenExpositiezaal Frans Maas: als vandaag. Alhambra: als vandaag, 15, 19 en 21 uur; Luxor: als vandaag, 15, 19 en 21 uur. Goes: Grand: als vandaag, 19 en 2h uur; „Jody en het hertenjong" (14 jr.), 15 uur. - i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2