Vijf meter lange reuzenhaai zwom in Westerschelde NIEUWS w een NOTEDOP WALCHEREN SPORT EN WEDSTRIJDEN Waar zijn onze schepen? JIMMY BROWN de Recherche DINSDAG 19 OCTOBER 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 ONGEVAARLIJK EXEMPLAAR Naar Destructie-bedrijf vervoerd Zondagmorgen waren vele inwoners van Walsoorden getuige van een zeer merkwaardig schouwspel. Op een zandplaat, oen honderdtal meter uit de kust spartelde een grote vis, die door het afgaand tijd was verrast en steunend op kieuwvlakken en staart het water probeerde te bereiken. Onmiddellijk werd de rijkspolitie gewaarschuwd en met een motorbootje voeren enkele politiemannen naar de zandplaat. In een ondiepe geul lag een ruim vijf meter lange reuzenhaai, zwiepend met de staart en tever geefs trachtend over de zandrug het water in te duiken. Met vier scho ten werd het dier afgemaakt en met touwen op de plaat verankerd tot het water ver genoeg gerezen was om het gevaarte naar de kant te sle pen. Enkele uren later ging er bij de heer Westdijk van de N.V. Destructor Zeeland te Hansweert de telefoon. „Met de rijkspolitie in Walsoorden. We hebben een haai gevangen van ongeveer 1000 tot 1300 kilo. Voelt u er iets voor?" De heer Westdijk voel de er inderdaad iets voor en spoedig was de haai van eigenaar veranderd. Maandagmorgen werd hij naar Hans- weert gesleept en in het gebouw van de Destructor opgeborgen. Inmiddels had de heer Westdijk 't Natuurhistorisch Museum te Leiden van de vangst verwittigd en daar was men van mening, dat het gevan gen dier waarschijnlijk wel een dol fijn zou zijn. Onze medewerker Ba rend Zwerfmans constateerde echter dat het hier een reuzenhaai betrof. De reuzenhaai heeft volstrekt niet de wilde aard van zijn vraatzuchtige fa milie. maar is integendeel een trage en volkomen onschadelijke vis. aan de haak. In de hal van het Destructorgebouw hangt de 5.20 meter lange en 1130 kilo zware kolos in zijn volle lengte aan de lier. Zo spoedig mogelijk gaat men hem nu tot traan en eiwitten verwerken, een lastig karwei, want het spek van de haai bevat veel traan, die niet door de andere destructie- vetten gemengd mag worden. Onze medewerker Barend Zwerf mans schrijft nog: De soort is geken- Marktberichten GRAANBBURS ROTTERDAM. 18 Oct. Binnenlandse granen, officieu ze notering per 100 kg. franco Rotter dam. Tarwe: rode op vochtconditie tot f 26.35; voor voederdoeleinden f 24.00—25.00. Zo- mergerst vast speciaal goede soorten naar kwaliteit en vochtgehalte f 23,00 25.00; geschoonde gedroogde tot f 26,00. Haver/-kalm. naar kleur en vochtgehal te f 23.00—24.50; extra blanke tot f 25.50. Rogge: doorsneekwaliteit f 19.00—19.75; bakrogge 21.50. Peulvruchten voor prima kwaliteit vast. Groene erwten tot f 100.00: schok kers f 132,50; bruine bonen tot 130,00. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 18 Oct. Kleiaardappelen 35 mm op waarts: Eigenheimers f 11.0013.00; bintjes f 9,00; Bevelanders f 11.50; Meer- landers f 9.50—10.00; IJselster f 9.00. ZandaardapppelenNieuwlandse Eigen heimers f 9.009.50. Voeraardappelen f 3.254.00, prijzen be rekend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. VEILING MIDDELBURG. 18 Oct. Aardappelen: Furore 8,10—8.60; Koopmans Blauwe 10.75—11.40; Bintjes 8,309.80; Blauwe Eigenheimers 4,9011. Appelen: Glorie van Holland I 2126; II 16; keuken 12—17; Goudreinetten I 18; keuken 1621; Cox Orange Pippin I 28—38; keuken 13—32; A 46: Jonathan I 916; keuken 711; Bramley Seedling keuken 6; Sterappel jeuken 16. Peren: Bonne Loiyse keuken 20; St. Remy I 13—14; Conference I 18—25; II 1213; keuken 8—18; Zwijndrechtse Wijn peer keuken 810; Comtesse keuken 11; Nouveau Poiteau keuken 3; Doyenne du Cornice I 56; keuken 4344; Beurré Alex. Lucas keuken 10; Légipont I 2122; keu ken 12—18; A 24—25; Kraaipeer keuken 10—12. Groenten: Bloemkool A 1138; B 8 25; C 8—15; Andijvie 715; Savoye kool 10—20; Rode kool 7—15; Witte kool 12- 14; Sla 2,50—18; Bospeen 12—31; Was- peen 925; Bosrapen 1117; Boskroten 919: Prei 1221; Dubb. Princessebonen 86—1.02; Witlof 64—99; Boere kool 3—6; Uien per kg 11—18; Spinazie 31—60; Bos uien 910; Spruiten 19—63; Komkommers B 12—14; C 8—14: Augurken B 80; C 21. Kastomaten A 24—66; B 27—04; C 8— 60; Natuurtomaten AB 21—34; C 33; Ana nasmeloenen 1231; Black Alicante 96— 1,15; Frankenthalers 1,04. VISMIJN VEERE. 18 Oct. Aangevoerd. 1989 kg export garnalen 93—1,12; 82 kg schar 45—58; 106 kg bot 33—45; 206 kg wijting 31—38; 27 kg tong (middel) 1.02—2,86; 413 kg rog 3441; 17 kg wulken 76; 5 kg paling 1,00—1,98. 0 Twee opvarenden van het Engelse m.s. „Montrose" dat bij Wilton-Feijenoord te Schiedam in dok ligt, zijn Zaterdagnacht over de railing van het dok gevallen. De 30-jarige marconist Th. C. Whitehead uit Liverpool was op slag dood. Een 21-jarige leerling-machinist moest in zeer ernstige toestand in het gemeente-ziekenhuis te Schiedam worden opgenomen. 0 Koning Idris van Libyë heeft de ar restatie van zeven personen, onder wie zonen van de kroonprins, gelast, die zich schuldig zouden hebben gemaakt aan het smeden van een complot tegen de rege ring. 0 Premier Malenkow van de Sowjet- Unie heeft Zaterdag de delegatie uit het Britse parlement ontvangen, die een be zoek aan het land brengt. Het gold slechts een beleefdheids-ontvangst. 0 Onder grote belangstelling is voor de tiende maal een dodenherdenking op de Britse militaire begraafplaats te Overloon gehouden. merkt door de aanwezigheid van 5 kieuwspleten die elkaar op de rug bijna ontmoeten, zeer grote borstvin nen een zeer hoge rugvin en een groeve, juist voor de staartwortel. In de bek een brede witte tong en als aanhangsel van de kieuwbogen 'n zeefapparaat, waarin de pelagische dieren (het plankton) worden opge vangen. Deze haai, die slechts enkele grote tanden bezit behoort tot de soorten, die zich voeden met wat uit de op- gehapte watermassa, in het zeefappa raat achterblijft. Al kunnen ze een langte bereiken van wel 10 meter, ze zijn dus in de eerste plaats vreedzame dieren en te vergelijken met de aller grootste walvisachtige die baleinen in de bek hebben. De laatste jaren zijn wel 10 stran dingen aan onze kust bekend, waar van 2 uit Domburg 1950-1951. De eerste daarvan was de grootste 5.50 meter, het exemplaar van Walsoor den was 5.20 meter. Als bijzonderheid kan worden op gemerkt, dat het nog niet is voorge komen, dat een reuzenhaai zover on ze stromen is opgezwommen. Deze reuzenhaai, de Basking-shork van de Engelsen, komt veel voor aan de Noordkust van Engeland, waar ze soms langzaam aan de oppervlakte zwemmen en zich dus schijnbaar koesteren in de zon. Uienprijzen aan de lage kant Hoe nodig: het 1», dat de koprotlje- strijding intensief wordt aangepakt, blijkt wel.uit de reacties, die de uien- markt thans te zien gr ft. De export is, zoals meestal in Oc tober, nog niet goed op gang. Bij de kleinere telers is nu de vrees voor een minder houdbaar product zo groot, dat wordt verkocht tegen een prijs, die gezien het dreigende tekort aan uien, zeker de helft minder is, dan over enkele maanden mag worden verwacht. Maar men redeneert, dat men beter nu een lonende prijs kan bedingen, dan een hogere prijs in Ja nuari 1955, want wanneer dan het uitvalpercentage hoog is, is de uitein delijke opbrengst toch niet beter dan nu. Dit heeft echter weer tot gevolg, dat de markt nu zo ruim is, dat de prijs niet uitkomt boven 32 k 15 cent per kg. Een andere oorzaak van de lage prijzen is de aanvoer van Spaanse en binnenlandse uien op de Engelse markt, die nog altijd de beste afne mer van Nederland is geweest. Van de 6% millioen kg, die in de maand Septemeber werden verzon den. gingen er ruim 6 millioen naar dit land en ruim 150.000 kg naar het En gelse leger in Duitsland. Ierland zorgde voor een afname van ruim 88.000 kg. Tegenover deze 6.300.000 kg naar deze betrekkelijk dichtbij gelegen lan den. was er ook naar andere onder Engelse invloed staande gebieden als West Indië en Afrika nog een export van ruim 80.000 kg elk. Duitsland en België zijn waarschijn lijk nog bezig, de eigen oogst te con sumeren. want de export naar deze landen was nog slechts 166.000 en 135.000 kg. Nieuw Guinea nam 8000 kg af en Zweden 7000 kg, Noorwe gen. Indonesië cn Oost Duitsland wa ren koper van kleinere hoeveelheden. Middelburg „Ik wil niet meer lopen Zaterdag in Middelburg. In het Middelburgse Schuttershof wordt Zaterdag 23 October a.s. des avonds om 17.30 uur een opvoering gegeven van het toneelstuk „Ik wil niet meer lopen" van D. van Es. Zo als men weet, werd dit stuk bekroond in de toneelprijsvraag van de Provin ciale Zeeuwse Courant. Het is daarna aan de Provinciale Hervormde Jeugd raad aangeboden ter opvoering door de Hervormde Jèugdverenigingen. De toneelgroep van de Goesse Her vormde Jeugdraad bracht op Zater dag 2 October in Goes de première van het stuk, waarna zij het op Vrij dag 8 October te Terneuzen opvoerde. Dezelfde toneelgroep komt thans Za terdag a.s. met „Ik wil niet meer lo pen" naar het Schuttershof in Mid delburg. De avond wordt georgani seerd door de Classicale Hervormde Jeugdraad. Kerkeraadsleden benoemd De vergadering van ambtsdragers van de Nederlands Hervormde ge meente in Middelburg benoemde de heren J. de Nood en J. M. Eversen tot leden van de centrale kerkeraad. zulks in de vacatures, ontstaan door het bedanken van de heren C. P. de Jongh en W. Joziasse. „Oef Stad en Ommeland". De Groninger Vereniging „Oet Stad en Ommeland" in Middelburg hield Zaterdag in restaurant Wöhler haar eerste vergadering van het sei zoen. Spreker was de secretaris van het hoofdbestuur, de heer A. Deel man, welke voordroeg uit eigen werk en dat van anderen. Tlij liet horen hoe de Groningse literatuur zich heeft ontwikkeld van het komische genre uit tot op het peil van de hui dige Nederlandse letterkunde. De bij eenkomst was zeer geslaagd en droeg er toe bij, dat de band van de Gro ningers in Middelburg met hun lan delijke organisatie weer werd ver sterkt. Officiële publicaties VLISSINGEN. VERHINDERING SPREEKUUR. De Burgemeester van Vlissingen is ver hinderd Woensdag a.s. spreekuur te houden. Vlissingen Jubileum bij P.T.T. Te Vlissingen vierde de besteller eerste klasse J. G. Rijkse zyn veer tigjarig jubileum bij het staatsbedrijf der P.T.T. Hij werd gelukgewenst door de directeur van net postkan toor, de heer M. C. A. H. v. d. Boom en door de inspecteur, hoofd van de inspectie Middelburg, de heer W. A. L. G. M. Jeurgens. De heer v. d. Boom bood de heer Rijkse de gouden jubi leum uniform-sterren aan, alsmede .,de gebruikelijke gratificatie en een oorkonde in lijst van de directeur-ge neraal. Namens het personeel werd eveneens een geschenk aangeboden, de traditionele foto van de Vlissingse Boulevard bij storm. Vermeldenswaard is nog, dat de heer Rykse reeds meer dan 25 jaar chauffeur is bij de P.T.T. Uitvoeringen V.T.V. De jaarlijkse uitvoering der senio ren van de Vlissingse Turnvereniging is vastgesteld op Zaterdag 27 Novem ber. Ook nu zijn er weer drie avon den nodig, want op Donderdag 25 en Vrijdag 26 November komen de ad- spiranten en junioren voor het voet licht. De uitvoeringen worden gehou den in het Concertgebouw Westkapelle Jaarfeest en uitvoering C.J.M.V. Vorige week kwam de C.J.M.V. te Westkapelle met haar jeugdclubs, be gunstigers en genodigden in feestelij ke vergadering bijeen. De voorzitter, de heer K. Min- derhoud, sprak een welkomstwoord, en de secretaris, de heer J. v. Rooijen. gaf een jaaroverzicht. Verder werd een voordrachtenwedstrijd gehouden en musiceerde de jongensclub onder leiding van de heer N. Verhulst. De C.J.M.V.-band speelde Zuid-Afrikaan se liederen. Na de pauze tijdens welke de traditionele verloting gehouden werd, werd het toneelstuk „De Rebel" van Arie van der Lugt opgevoerd. Dit stuk werd voortreffelijk gespeeld. Het stuk, dat in een Zuid Afrikaans berg dorp speelt, is geblaseerd op de tegen stellingen tussen kleine boeren en ar beiders enerzijds en grootgrondbezit ters anderzijds. De geslaagde avond werd beëindigd met dagsluiting door de heer L. A. Dekker. Zaterdagavond werd 't programma in gewijzigde vorm herhaald. Ook dit keer was de belangstelling groot. Concert „D.O.U." Het is ons gebleken, dat onze be schouwing over het concert, dat door „D.O.U." en het Bergen op Zoom's Mannenkoor te Vlissingen werd gege ven, op één punt verduidelijking be hoeft. Het betreft hier dc- zinsnede over de piano, waarop de pianiste Ria Borgmeijer werken van Beetho ven en Chopm speelde. Dit instru ment werd als „minder fraai" geka rakteriseerd, omdat wij van mening zijn, dat op een concert als het onder havige. pianosoli op een vleugel die nen te worden vertolkt. Voorts werd gemeld, dat o.a. aan de heer P. Meeuwse een insigne werd overhandigd in verband met diens zil veren lidmaatschap. Dit is niet aan de heer Meeuwse geschied, maar aan de heer M. van den Berg. Deze omissie in ons verslag vond haar oorzaak hierin, dat onze verslaggever onjuist was voorgelicht. Zeeuwse marktkooplieden klopten Brabantse collega's. In Roosendaal werd een voetbal wedstrijd gespeeld tussen Zeeuwse en Brabantse marktkooplieden. De Zeeu wen wonnen met 61, nadat de rust met 51 was ingegaan. De wedstryd kenmerkte zich door zijn sportieve sfeer. De winnende ploeg kwam in het bezit van een faraie wisselbeker. Na afloop reikte de voorzitter, de heer Wilders, in hotel „Lockefeer" te Roo sendaal de trophee uit. VOLLEYBAL VoIIeybaltournooi voor E. W. C. Zaterdagmiddag werd in de zaal van de Prins Wiliemschoo! te Vlis singen een volleybal-tournooi gehou- leybal Bond. De wedstrijden, die een zeer sportief verloop hadden, wer den gespeeld in 2 pxmles. De win naar van het tournooi werd het. Vlis singse E.V.V.C., dat in de finale M TS wist te slaan. Geconstateerd werd. dat het spel peil omhoog ging. Hoewel ook indi vidueel verdienstelijke prestaties geleverd werden, valt er aan het teamwork nog wel het een cn ander te verbeteren. De uitslagen luidden: Poule A: EWC-VCU 15—0; M. de Ruyterschool—VCU 11—15; MV C—UOC 15—12; EVVCM, de Ruy terschool 15—10; UOC—VCU 15—3; M. de RuyterschoolMVC 015; U OC—EVVC 10—15; E WC—MVC 15_4; MVC—VCU 13—15; UOC— M. de Ruyterschool 1315. Poule B:MarathonHoa Moa 15 Z.-Westers—MTS 3—15: Hoa Moa—MTS 10—15: Z.-Westers— Hoa Moa 1510; MarathonZuid westers 515; MarathonMTS 3 15 Doordat MTS in zyn poule de drie wedstrijd en wist te winnen, moest het in de finale uitkomen tegen EV VC, welk team ongeslagen winnaar was in poule A. De finale bestond uit drie games, in tegenstelling tot de andere wed strijden, die slechts 1 game telden. EWC won deze finale met 21. De uitslagen waren 15 5 cn 158 in het voordeel van EVVC. De laatste game werd door MTS, gewonnen met 158. Het was een zeer aan trekkelijke weds tiij d. Meliskerke C.M.B. vergaderde. Vrijdagavond hield de afdeling Me liskerke van de C.M.B. haar eerste vergadering in het winterseizoen. De voorzitter kon wegens ziekte niet aanwezig zijn en daarom berustte de leiding bij de heer J. Riemens. Nadat de huishoudelijke zaken wa ren besproken, voerde de heer J. Lod der, districtsbestuurder, het woord over de breuk welke is ontstaan door het verbreken van de gereglementeer de samenwerking tussen de drie vak bonden. Voorts sprak de heer Lodder nog over de laatste loonronde van 6 welke hij op duidelijke wijze toe lichtte. KORFBAL Swift klopte Togo verdiend maar op nippertje met 54. Het duel om de belangrijkste Zeeuw se korfbaltltel, dat Zaterdagmiddag in Middelburg werd gehouden, eindig de in een verdiende zege van Swift. Tot het einde toe was het echter een hevig gevecht tussen twee sterke ploegen. Dit komt dan ook in de eind stand (5-4) tot uiting. De verwach ting, dat Swift de ontmoeting door frotere productiviteit, zou winnen, wam niet uit. Het schot van Swift was integendeel misschien door de zenuwen slecht. Het was Togo, dat van de geringer in aantal zijnde kan sen, die geboden werden, een beter gebruik maakte. Swift moest zich in deze wedstrijd, die door een verras send talrHk publiek werd bijgewoond, dan ook tot het uiterste geven. Een en ander maakte de strijd ten volle het aanzien waard. De spelopvatting was ook nu ver schillend. De Middelburgers combi neerden met het gehele vak, terwijl de Goessenaren het in doorbraken of verre schoten door de heren zochten. Na 10 minuten maakte Eiff een uitstekend doelpunt (1-0). Maar direct daarop bracht mevrouw Blaase met een ver schot de partijen op ge lijke voet (1-1). Na wisseling bracht vooral mevrouw Bruggeman leven In de aanval. Zij was het dan ook. die Swift met twee doorbraken aan een 3-1 voorsprong hielp. In de volgende periode had de thuisclub een grotere voorsprong kunnen nemen, maar het schot was slecht. Daardoor kreeg To go de gelegenheid de achterstand te verkleinen. Het doelpunt werd ge maakt door mevrouw Pak (3-2). Na de rust bracht Goedbloed spoe dig de stand met een ver schot op 4-2. Swift bleek thans sterker, doch doelpunten bleven uit. Togo putte hieruit moed en wist de achterstand tot 4-3 te verkleinen door een uitste kende bal van T. van Dalen. Alles scheen nog mogelijk, doch toen Eiff de stand op 5-3 bracht, leek de strijd beslist. Dit was echter niet het geval. Want Togo hield dapper vol en wist door Schipper tot 5-4 te komen. Ech ter niet vérder, zodat dit de eindstand werd. Na afloop bood de voorzitter van Togo, de heer Berrevoets, het Swift- team bloemen aan, voor, naar hij zei, „dit verdiende kampioenschap". Voorts werden gelukwensen uitge sproken door de voorzitter van de Zeeuwse Korfbal Bond, de heer Saa- man. VOETBAL Zeelandia en R.C.S. deelden buit broederlijk (11). In Middelburg hebben Zeelandia en R.C.S. de punten broederlijk ge deeld (11). De stryd was nog slechts 5 minuten oud, toen links binnen Van der Horst van Zeelan dia gebruik maakte van. een fout in de R.C.S.-defensie en doelman Beun geen schijn van kans gaf (10). Even later scoorde Van dc Dries keurig de gelijkmaker. Er ontwikkelde zich daarna een partijtje voetbal, dat op goed peil stond. R.C.S. bouwde gevaarlijke aanvallen op, maar harde schoten van Keulemans, Van de Dries en Leeman gingen over de lat. Zeelan- dia's rechtsbuiten Beukert bracht de bal goed voor het doel, maar Beun redde voor de aanstormende De Ruiter. Het doel van Zeelandia ont snapte op het nippertje aan door boring, toen uit een door Keulemans genomen corner de bal aan de ver keerde kant van de paal de doellijn passeerde. Keulemans kopte al val lende juist naast en A. Rosevelt scoorde voor R.C.S. Doch de scheids rechter had buitenspel geconsta teerd. Na de hervatting werd het spel peil lager. Van het overwicht van R. C.S. was in die periode niet veel meer te bemerken. Doelman Beun van R.C.S. werd herhaalde malen op de proef gesteld, maar hij bezweek AaJsdijk 17 nm, te Corpus Christl. Alchiba 17 te Paranagua. Alkaid 17 vm. te Antwerpen. Appingedijk 16 v. New Vork n Boston m. Arendskerk 16 v. Colombo 17 50 m. O. Miniky n. Aden. Arnedijk 16 v New Port mon. 17 260 m. W. ten Z. Landsend n Cristobal. Axeldijk 16 te Rio de Janeiro Blijdendijk 16 v. Antwerpen n New York. Boschfontein 15 te Dar es Salaam. Celebes 17 nm. te Colombo. Clavella 17 te Geelong. Delft 17 te Paita. Diemerdijk 17 te' Cristobal. Dongedijk 17 nm. te Bremen. Drente 17 nm. te Pennang. 87. Jimmy sleepte eerst het lichaam van Priemel naar buiten. Hij legde het willoze heerschap voor één der vensters in de woonkamer dat hij even te voren op zo drastische wijze had geopend. Daarna rende hij naar het „laboratorium" terug. Hij zocht tastend naar een nieuwe buit. Het was een vrouw. Het bleek de zwarte te zijn. Aan haar haren sleepte hij haar de kamer uit. Daarna pakte hij haar op en droeg haar snel naar het woonvertrek. Hij wierp nog even een blik op de heer Priemel, maar die sliep nog diep. Ook de kerel met zijn kale schedel kreeg eer* beurt en tot slot werd Kitty Kifterink uit haar benarde positie bevrijd. Alle vier waren zij flink bewusteloos, maar voor zover Jimmy kon nagaan, leefden zij nog weL Nu moet ik touw heb ben om het hele stelletje stevig vast te binden, want als zij bijkomen, zijn ze nog tot alles in staat, mompel de Jimmy. Hij holde de kamer uit ln de hoop ergens wat touw te vinden. Maar dat lukte niet een-twee-drie Dan maar met gordijnkoorden, dacht hij. of met een tafelkleed dat ik aan repen scheur. Hij werkte koorts achtig verder, maar daar hij wel meer met dit bijltje had gehakt, liep alles van een leien dakje. Toen hij de polsen van Priemel aan elkaar vast bond, bemerkte hij wel, dat hij een extra stukje koord moest gebruiken. Tjonge, dat was me een mannetjesputter. Maar binnen een half uur zat het karwei er op! Het viertal kon nu niet alleen geen pap meer zeggen, maar ook geen vin meer verroerenl Eos 17 te Lissabon. Indrapoera 17 vm. te Rotterdam. Johan van Oldenbarnevelt 18 te Melbour ne. Kieldrecht 17 v. Bombay n. Cochin. Kota Agoeng 18 te Singapore Kota Baroe 18 nm. te Colombo. Laurenskerk 17 vm. v. Calcutta n. Ma dras en Rotteradm. Lekhaven 17 v Antwerpen n. Las Palmas. Malea t. 17 v. Pt. Pirie n. Miri. Mariekerk 17 v. Hongkong n. Singapore. Molenkerk 17 nm. te Antwerpen. Muiderkerk 16 nm. v. Suez n Aden. Noordam p. 17 Lizlrd 18 vm. Rotterdam verwacht. Overijsel 18 te Geelong. Papendrecht t. p. 16 Gibraltar n. Batum. Polyphemus 17 te Alexandrië Prins Willem v Oranje 17 900 m. O. Belle Isld n. Montreal. Rijnkerk 17 v. Hamburg n. Antwerpen. Schiedtik 16 v. Antwerpen n. New Or leans. Sloterdijk 17 nm. te Houston. Soestdijk 17 nm. te Baltimore. Stad Leiden 17 nm. te Livorno. Statue of Liberty t. 18 v. Suez n. Mena al Ahmadl. Teiresias 18 te Penang. Waterman p. 17 Algiers n. Rotterdam. Willem Ruys 17 v. Southampton n. Pt. Said. Willemstad 16 v. Madeira 17 360 m. Z.Z.W. Finisterre n. Southampton. Woensdrecht t. 18 te Rotterdam. Abbekerk 18 te Aden. Algenib 17 v. Recife n. Bahla. Aludra 17 te Hamburg Amerskerk 17 v. Pt. Said n. Suez. Baud 17 v. Be'.awan n. Singapore. Japara KRL 18 te Havanna. Oranjestad 18 te Laguaira. Papendrecht t. 17 Algiers n Batoem. Polyphemus 18 te Pt. Said. Prins Philips Willem 17 v. Rotterdam n. Chicago. Rijnkerk 13 te Antwerpen. Waterman 22 0200 u. Rotterdam verw. Zuiderkruis 16 v. A'dam 17 180 m. N.O. Ouessant n. Pt. Said, Bloemfontein 17 150 m. Z.Z.W. Freetown n. Las Palmas. Lutterkerk p. 18 Ras Fatak n. Dubai. niet. Aan de andere zijde werd het Zeclandia-doel twee maal voor door boring behoed, doordat een speler de bal juist van de doellijn weg kon trappen. Het laatste kwartier ver streek, zonder dat een van de partij en zich nog bijzondere inspanningen getroostte om verandering Ui do stand te brengen. Nieuw BorgvlietDe Zeeuwen werd 10. Op een slecht bespeelbaar terrein is het Nieuw Borgvliet gelukt De Zeeuwen een kleine nederlaag toe te brengen (10). De Zeeuwen was wel erg gehandicapt doordat Schinkel en De Klerk niet van de party konden zijn. Van Rijswijk moest na 40 minu ten het veld verlaten. Hij werd ver vangen door Jopie Jansen. Toch heeft De Zeeuwen de beste kansen op de overwinning gehad, maar het waren met name De Brabander en De Vis ser, die deze kansen niet wisten te be nutten. De partijen wogen goed tegen elk aar op. Voor dc rust waren het de verdedigingen, die wel raad wisten met het doorzichtige aanvalspel der beide teams. Zo gebeurde het dan ook, dat er voor de rust niet werd gescoord. Na de thee werd er hard gevochten voor de overwinning. Kort achter elkaar kregen Nol Schuit, Piet de Visser en De Brabander kansen die feitelijk niet konden worden gemist. Succes kwam echter aan de andere zijde toen een schot van de Nieuw Borgvliet rechtsbinnen door een der Zeeuwen achterspelers van richting werd veranderd en voor doelman Flo- russe. die een voortreffelijke wedstrijd keepte, onhoudbaar in het doel ver dween. De Zeeuwen zette een geweldig slot-offensief in, maar de voorwaart- sen waren echter niet bij machte, in de stand verandering te brengen. Een gelijk spel had de verhouding beter weer gegeven. Collecten De Unie-collecte voor de Christe lijke scholen heeft in Middelburg f 907,20 opgebracht. KERKNIEUWS. Zilveren jubileum ds. Ossewaarde Woensdag 20 October a.s. viert ds. J. F. Ossewaarde zijn zilveren ambts jubileum als predikant van de Ned. Herv. Gemeente te Lochem. Ds. Ossewaarde werd op 8 Februari 1892 geboren en in 1919 aoor het Pro vinciaal Kerkbestuur van Zeeland toegelaten tot de Evangeliebediening in ae Ned. Herv. Kerk. Op 9 Novem ber van datzelfde jaar (1919) deed cand. Ossewaarde zyn intree in zijn eerste gemeente Overdinkel, vanwaar hij in 1922 naar Grijpskerke vertrok. Op 20 October 1929 werd de jubilaris door zijn voorganger ds. P. J. F. van Voorst Vader, die in 1928 naar Mid delburg was vertrokken, te Lochem bevestigd. Ds. Ossewaarde was 24 jaar lid van het classicaal bestuur van Zutphen en enkele jaren daarvan scriba. Te Lochem nam ds. Ossewaarde het initi atief tot de samem rking van rich tingen in verschillende Protestantse Kerken, hetgeen is uitgelopen op een „Piko" (Protestants Inter Kerkelijk Overleg), zoals in weinig andere plaatsen in Nederland zal worden ge vonden. Ds. Siemelink 70 jaar Zondag 17 October vierde ds. P. Siemelink te Groningen, emeritus predikant van de Ned. Herv. Kerk, zijn 70ste verjaardag. Ds. Siemelink werd op 17 October 1884 te Groningen geboren, bezocht het gymnasium in zijn geboorte plaats, waar htj ook aan de Rijks universiteit studeerde. Nadat cand. Siemelink in 1907 door het Provin ciaal Kerkbestuur van Friesland was toegelaten tot de Evangeliebedie ning in de Ned Herv. Kerk, werd hg op 28 Maart 1909 door wijlen ds. A. G. J. Barmen 't Loo van Stand- daarbuiten te Hoogeloon (cl. Eind hoven) in het ambt bevestigd. Daar na stond de jubilaris achtereenvol gens nog te Meliskerke, 1912—1917; Gaastmeer (cl. Sneekj 1917—1923; Burum (cl. Dokkum), 1923—1926: Gasseltentfveen. 1926—1947, en ten slotte nog drie jaar te Dorkwerd (cl. Groningen), waar hem met in gang van 1 Mei 1950, na ruim 41 volbrachte dienstjaren, emeritaat werd verleend. Directeur A.M.V.J. benoemd Tot directeur van de A.M.V.J. te Amsterdam, algemeen secretaris van de afdeling, in de hoofdstad, is be noemd ds W. L. Jens, predikant der Ned. Herv. Kerk te Waalwijk. Ds Jens werd in 1913 geboren. Zijn eerste gemeente, waar hij als hulp prediker stond m 1941 was Kralingen. Vervolgens was ds Jens predikant te Dreischor van 29 Augustus 1943. nam in 1945 eervol ontslag met emeritaat wegens benoeming tot predikant der Indische Kerk te Bandoeng, repatri eerde in 1948, was legerpredikant in 1949 en kwam in Maart 1950 te Waal wijk. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Heden nam God tot Zich onze lieve Vrouw, Dochter. Kleindochter, Zuster en Tante ANNA PIETE RNELLA RADEMAKER— BLOKPOEL op de jeugdige leeftij< van 25 jaar. W. RADEMAKER. Fam. J. S. BLOKPOF Terborg (Gld.), 17 October 1954. Middelburg, Veerse Singel 192. Wegens omstandighe den geen bezoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 7