WYBERT Tarieven van waterleiding te Middelburg gaan omhoog Zeeuwse Almanak BRAND WOEDDE OP TERREINEN VAN FA. POLAK IN MIDDELBURG FLANDRIA-BEZOEKEN IN 1954 TOT DE HELFT TERUGGELOPEN HOEDEKENSKERKE KRIJGT NIEUW GEMEENTEHUIS Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 19 OCTOBER 1954 VOORSTEL VAN B. EN W. Hogere opbrengst van j 20.000 verwacht B. en W. van Middelburg hebben over de reeds bij de aanbieding van de begroting aangekondigde verhoging van de waterleldingtarieven bij de raad een voorstel ingediend. Het college wil de wijziging van de betrokken verordening por 1 Januari a.s. doen ingaan. In hun toelichting geven B. en W. een uitvoerig overzicht over het huishoudelijk verbruik. Zij merken op, dat de bedragen van de jaarabonnementen zeer laag zijn en economisch niet meer verantwoord. Continuering van deze toestand brengt ongunstige uitkomsten, vooral by omvangrijke investeringen. In dit verband wordt medegedeeld, dat men voor de toekomst aan vernieuwing van de transport leiding Middelburg-Oranjezon denkt. Het college verwacht uit de wijzigin gen, die het voorstel inhoudt een hogere opbrengst van ongeveer 20.000. Dit bedrag zal echter slechts tijdelijk toereikend zijn. B. en W. willen het voor huishou delijk verbruik geldende percentage van 10 c/o van de kadastrale huur waarde met als minimum-abonne ment 12 verhogen tot 12 met als minimum 14.40 per jaar. Het mini mum-abonnement voor percelen, waarin slechts 1 tapkraan zonder af voer aanwezig is, dient van 10 tot 12 per jaar te worden verhoogd. Het bedrag van 6 voor een water closet of urinoir zal op 6.60 komen. De overige toeslagen zullen onveran derd blijven. Deze wijzigingen bren gen met zich mee, dat verbruikers, aie thans meer dan 18 per jaar be talen, in het vervolg meer dan 21 gaan betalen. Bij hen zal dus een contróle-meter worden geplaatst. Dit aantal bedraagt ongeveer 360. Het college wil het bedrag van 21 in 6 tweemaandelijkse termijnen van 3.50 innen, met een vry verbruik van 8 m3 per twee maanden. Het ta rief voor meerverbruik behoeft niet te veranderen, waardoor verbruikei*s, die niet meer dan 48 m3 per jaar af nemen, geen hogere bedragen behoe ven te betalen. Dit geldt voor onge veer 993 verbruikers. Verbruikers tussen 48 en 60 m3 per jaar zullen geleidelijk tot 4.20 per Jaar meer betalen. Voor alle verbrui iers boven de 60 m3 blijft het meer te betalen bedrag tot 4.20 per jaar gelimiteerd. Haven van Gent wordt aanzienlijk verbeterd In 1953 heeft de toenmalige minis ter van openbare werken, gevolg ge vend aan aandrang uit Gent, waar de noodzakelijkheid van verbetering van de verbinding met de zee onverflauwd wordt bepleit, een eerste post opge nomen op de begroting, waardoor een begin zal kunnen worden gemaakt met de verbetering van de haven van Gent en van het kanaal naar Ter- neuzen. Met de werkzaamheden, die dus vooruitlopen op overeenstem ming tussen Nederland en België over de sluis van Terneuzen, en wat daar aan vast zit, is reeds een begin ge maakt. Van Glabbeke, de huidige minister van openbare werken, heeft de bete kenis van het begonnen werk echter nog eens willen doen uitkomen en Za terdag een eerste schop die eigen lijk geen eerste schop was gestoken in een stuk zandgrond langs het ka naal. Hij deelde daarna mede, dat de uit te baggeren grond, ruim twee mil- lioen kubieke meter, zal worden ge spoten op een terrein onder de ge meenten Oostakker en Loochristi, waar een vliegveld zal worden aan gelegd met een startbaan van 2200 meter en een secundaire startbaan van 1800 meter. Het kanaalvlak, tot welks verbre ding men thans baggert, is gelegen tussen het Schepen Sifferdok en de Eendekooibrug. Het heeft een lengte van 2200 meter en zal een breedte krijgen van 200 meter en voorlopig op een diepte van 8,75 meter worden gehoudenhet is evenwel de bedoe ling dat de diepte later op 12,50 meter wordt gebracht. Of tot uitbreiding van het aantal contröle-meters dient te worden be sloten, hangt af van de vraag in hoe verre tot inkoop van water moet wor den overgegaan. Hiermede houdt de verdere ontwikkeling van het ver bruik en de uiteindelijke capaciteit van de prise d'eau in Oranjezon nauw verband. TARIEF NAAR KEUZE. Wat de levering voor gemengd ver bruik, aan instellingen van algemeen belang en aan bedrijven betreft, deze verbruikers krijgen de keus tussen de tarieven voor huishoudelijk verbruik en een vastrechttarief. Dit laatste ziet er als volgt uit: 15000 m3 per jaar 0.25 per m3; 500110.000 per jaar 0.23; 10.00115.000 per jaar 0.21 en daarboven 0.19. Het vast bedrag per twee maanden luidt 4. Hierbij wordt opgemerkt, dat de tot dusver geldende tarieven van bedrijfs economisch standpunt bezien, onlo gisch waren. B. en W. willen voor levering aan tijdelijke doeleinden het huishoudelijk tarief aanhouden met een minimum bedrag van 3.50 per twee maanden. Zij stellen verder voor de bedragen voor het hebben van een brandkraan van 2 tot 3 te verhogen. Voor het opnieuw verzegelen zou een bedrag van 5 in rekening kunnen worden gebracht. Tenslotte behelst het voorstel een aanvulling van art. 27 sub II, tenge volge waarvan de gemeente de moge lijkheid zal bezitten om een plotseling belangryk toenemend verbruik door een afnemer tegen te gaan, Indien daardoor de watervoorziening voor normale verbruikers in gevaar zou worden gebracht. Gelijke bevoegdheden van grenskantoren Adres van Kamers van Koophandel Dc Kamers van Koophandel in Lim burg, Noord-Brabant cn van Z.-Vlaan- deren hebben zich met enkele desi derata gewend tot de minister van financiën. Zij memoreren de gang van zaken bij verschillende grenskantoren tussen Nederland en België en drin gen er op aan, dat de bevoegdheden der kantoren aan beide zijden van de grens gelijk worden gemaakt. Verder vragen de Kamers van Koophandel, de kantoren met volledige bevoegd heid gedurende het hele jaar en de gehele dag open te stellen voor alle grensformaliteitcn. Speciaal vragen zij de middagpauze te laten vervallen en de regeling in de wintermaanden gelijk te stellen met die in de zomer. Over 500 radiozenders is het al enige malen aan de Amerikaanse huisvrouw verteld, dat Buisman hèt middel is om dure koffie te besparen en tegelijk lekkerder koffie te zetten. - Naar Amerika gaat daarom steeds meer en meer Jaap Hillen dirigent van „Tot Oefening en Uitspanning' De Koninklijke Zangvereniging „Tot Oefening en Uitspanning" te Middel burg heeft gisteravond tijdens een le denvergadering benoemd als dirigent in dc vacature, ontstaan door het overlijden van de heer Joh. H. Caro, de musicus Jaap Hillen uit Breda, De heer Hillen is organist van de Grote Kerk aldaar en reeds dirigent van koren in Breda en Bergen op Zoom. Als organist werkte hij mede aan verschillende uitvoeringen. Zo be speelde hij destijds het orgel in de Grote Kerk van Goes, toen enkele ja ren geleden het Studentenkoor en -orkest van Brandt Buys een uitvoe ring gaf van Bach's „Hohe Messe". Verzengende autobanden zorgden voor enorme rookontwikkeling Maandagmorgen ontstond brand in een stapel autobanden op de opslag- flaatsen van dc metaalhandel M. L. olak en Zn. N.V. op het industrie terrein aan de Kleverkerkseweg in Middelburg. Het door het vuur aan getaste rubber veroorzaakte een énorme rookontwikkeling, die tot ver in de omtrek zichtbaar was. Om streeks 10.30 uur had de Middelburg se brandweer de vlammen bedwon gen en kon tot nablussing worden overgegaan. De schade wordt niet zeer groot genoemd. Een groot aan tal vrij nieuwe banden viel aan het vuur ten prooi. Een vrachtauto brandde geheel uit. Men mag echter van geluk spreken, dat de wind de vonken niet m de richting van de na- bijzynde gebouwen blies. VAN :tvin TOT Een veertigtal leden van de Breda se Oudheidkundige Kring bracht on der leiding van de heer Van VVaes- berge een bezoek aan Hulst, waar zij door het bestuur van de plaatselijke Oudheidkundige Kring werden ont vangen. In „Het Bonte Hert" en in )e Kor Korenbeurs" werd de lunch geno- rleif i mei. Maertens „ter bezichtiging". Dc be- /ooral uit „Del ten en daarna toog men onder leiding ~t. VVilking en mej, J. heer R. langstelling ging vooral uit naar het WEDSTRIJD In één der Zeeuwse steden is op het ogenblik een enigszins merkwaar dige wedstrijd gaande. Een xcedstrya, die voornamelijk gebaseerd is op s ménsen koppigheid en zulke wedstrij den kunnen, zoals een ieder duidelyn zal zijn. bijzonder langdurig worden... De strijd wordt gestreden tussen een burger en een vertegenwoordiger der plaatselijke politie. De burger is vader van een knaapjedat op straat evenals vele andere knaapjes het voetbalspel pleegt te beoefenen en dat nu, het op straat beoefenen van het voetbalspel, is uiteraard een doorn in het politionele oog! De politieman nam reeds maatre gelen; hij legde bij herhaling beslag op de ballen, waarmede gevoetbald werd. Tot driemaal toe reeds. De vader van de gedupeerde knaap is het met deze maatregel niet eens. „Ik moet persoonlijk gewaarschuwd worden", zo redeneert hij, „en anders gaat mijn zoon voort met voetballen. Op straat" Pa heeft bij w\jze van tegenoffen sief besloten zoonlief telkenmale een nieuive bal te verstrekken. Totdat er een strafschop valt gemeentehuis, de basiliek en de oud heidkundige kamer. De rondwande ling werd besloten met een bezoek aan de stadswallen. GEEN BRAND. Het moet voor een rechtgeaard brandweerman wel een teleurstelling zijn, wanneer na het brandalarm blijkt dat er niets te blussen is. Dit overkwam de vuurbestrijders van Ka- pellebrug. Onmiddellijk na het alarm rukten zij uit, maar hun hulp was slechts ingeroepen voor de reparatie van een verstopte rioleringsbuis. SCHOTV AARDIGHEID. In Bruinisse werd Zaterdagmiddag een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de seniores en de juniores van „Vol harding". Aan schotvaardigheid ga ven zij elkaar weinig toe en de we derzijdse productiviteit was groot. De „jongeren" moesten het echter te gen de „ouderen" afleggen en werden met een 87 nederlaag naar huis ge stuurd. IN HET ZILVER. Broeder Josapliat te Hulst, die be halve op onderwijsgebied ook zijn sporen verdiende m het missie-, jeugd- en patronaatswerk, vierde vo rige week zijn zilveren professie- feest. Des morgens werd te zijner in tentie een plechtige mis opr~J in de kapel bij de broeders en middags gaven talrijke inwoners van Hulst van hun belangstelling en waardering blijk. De Koninklijke Ste delijke Harmonie bracht de jubilaris een serenade. IN ENKELE REGELS. In enkele regels vermelden we nog, dat de heer J. D. A. Vonck uit Axel slaagde voor het examen waterstaat kundige en dat de heer Houtekamer uit Krabbendyke werd benoemd tot onderwijzer aan de Chr. Lagere School te Axel. Twee personeelsleden van Polak waren bezig met een snij-apparaat ijzeren platen af te branden. In hun nabijheid bevond zich een stapel ban den van vrachtauto's en tractoren, die tevoren met platen tegen brand gevaar was afgedekt. Een wegsprin gend stukje gloeiend ijzer kwam ech ter tussen de banden terecht, waar door deze werden aangetast. Aanvan kelijk trachtte men het vuur met em mers water te blussen en toen dit niet hielp met het op het terrein aanwezi ge bedrijfsbranaweermateriaal. Ook daarmee kon de brand niet worden gestuit, zodat de gemeentelij ke brandweer gealarmeerd moest worden. Intussen breidde het vuur zich uit, aangewakkerd door de wind. Het kroop verder via de op en onder stapels oud ijzer liggende banden. Toen de brandweer arriveerde, woed de de brand dan ook in volle hevig heid. Direct werd de Fordspuit aan de oever van een der insteekhaven- tjes aan het werk gezet, zodat even later het vuur met drie stralen be streden kon worden. Het bleek nodig ook de Magyrus-spuit in te zetten. Door een defect aan de zuigslang van deze spuit, kon hierdoor eerst water worden verkregen toen het gevaar verreweg geweken was. Om ongeveer 12 uur had men het vuur geheel en al onder de knie. Indien de windrichting tegenover gesteld was geweest, hadden ver schillende gebouwen, loodsen en sta pels hout en kabels groot gevaar ge lopen. De wind blies rook en vonken nu echter Noord-Oostwaarts, waar zich weinig brandbaar materiaal be vond. Op het Middelbugrse industrieterrein ontstond Maandagmorgen brand in een party autobanden, die het eigen dom was van de metaalhandel M. L. Polak en Zn N.V. Het brandende rub ber veroorzaakte een grote rookont wikkeling, temidden waarvan het de spuitgasten niet gemakkelijk viel de vlammen te doven. (j'do P.Z.C.J „Bennekom" wordt te Vlissingen gelost. In de haven van Vlissingen liep Maandag het s.s. „Bennekom" van de K.N.S.M. binnen met een la ding van 10.000 kratten grape-fruit. De oorspronkeiyke bestemming was Londen, maar tengevolge van de ha venstaking aldaar, is het schip thans naar Vlissingen gedirigeerd, waar het wordt gelost. De lading zal worden doorgevoerd naar Hamburg. Dijkgraaf benoemd Bij K.B. is benoemd in de provincie Zeeland: tot dijkgraaf van het wa terschap Nieuw-Bommenede, de heer J. Deïst te Zonnemaire. Faillissementen in September Het totaal aantal in September uitgesproken faillissementen bedroeg 132 (v.j. 143). In Zeeland werden in deze periode 4 (v.j. 4) faillissemen ten uitgesproken. Het totaal aantal faillissementen uitgesproken van 1 Januari tot en met 30 September j.l. beloopt 1015 (v.j. 1239). Ernstige aanrijding tussen bromfietsberijders In de Absdaalsestraat te Sint Jan steen ontstond een aanrijding tussen de bromfietsberijders De P. en v. d. V. uit Clinge Beiden kwamen ten val, waarbij De P. een schedelbasisfrac- tuur opliep. Hij werd overgebracht naar het ziekenhuis te Hulst. Succes voor de gebroeders Mortimer Zaterdag werd in Londen in de Roy. al Albert Hall de eindstryd gehouden om het Engelse kampioenschap voor fanfare-orkesten. -Uit een geweldig aantal orkesten hadden er zich 14 in de finale geplaast. In de jury had o. m. zitting de in Middelburg bekende Frank Wright, die in Mei j.l. in de Concertzaal een eigen compositie di rigeerde met de Fodens Motor Works Band. Het concours begon om 10 uur en eindigde om 5 uur. Het kampioenschap van Engeland 1954/195D werd behaald door „The Fairy Aviation Works Band" o.l.v. Harry Mortimer, een orkest dat in 1950'in Middelburg optrad. De 2e 'laats werd bezet door „The Manches, er C.W.S. Band" o.l.v. Alex Morti mer en de 3e plaats door „Foden's Motor Works Band", eveneens o.l.v. Harry Mortimer. Een groot succes voor de gebroeders Mortimer. De Fo- den Band trad in Mei van dit jaar nog met groot succes op in Middelburg. Fallissement geëindigd Het faillissement» van J. J. Schip pers, eleetricien en koopman te Ter- neuzen, is geëindigd door het verbin dend worden der uitdelingslqst. WEER WERKTE TEGEN Vlissingen ontving 11.169 Antwerpenaren tegen 23.931 in 1952. Van Hemelvaartsdag tot begin September vallen op gezette tijden eerste een enkele maal, dan eens per week en in het seizoen bijna iedere dag de in Vlissingen zo bekende boten van de Flandria de Vissershaven van de Seheldestad binnen. Nu eens is het ganse dek met passagiers dagjesmensen gevuld, dan weer is het iets minder. Maar de binnenstad van Vlissingen levert op die dagen altijd een vrolyke aanblik van drukwln- kelende Belgen, die in het goedkope Nederland hun dure franken zo econo misch mogelijk besteden. Ook de Flandria Maatschappy uit Antwerpen heeft evenwel van het natte zomerseizoen te lijden gehad en met de Flandria eigenlijk geheel Vlis singen. Bezien we de cyfers over de afgelopen drie jaar, dan valt een ster ke achteruitgang te constateren; ver geleken met 1952 kan zelfs worden gezegd dat een en ander is gehalveerd en het is werkelijk niet alleen aan het Kadervergadering Christ. Vakbeweging In een druk bezochte kaderverga dering van de Chr. vakbeweging Za terdagmiddag gehouden in „De Prins van Oranje" te Goes, sprak de heer C. P. Hazenbosch, lid van het dage lijks bestuur van het Chr. Nat. Vak verbond, over enkele actuele onder werpen. De heer Hazenbosch behandelde het vraagstuk van de lonen. Spreker merkte op, dat in de eerste jaren na de oorlog, gezien het tekort aan goe deren en de ruimte aan geldmiddelen, berust moest worden in de beheersing van lonen en prijzen door de over heid. Nu de schaarste aan goederen is opgeheven en de inflatie-dreiging zich niet meer voordoet, is de nood zaak van de beheersing der lonen door de overheid niet meer aanwezig. De jongste herziening steunt niet meer op de verhouding tot de prij zen. Er is nu een principieel andere maatstaf aangelegd: de Nederlandse arbeider deelt nu in de meerdere wel vaart. De eerste stap is op deze weg gezet. De Chr. vakbeweging vraagt in de tegenwoordige situatie geen absolute vrijheid voor de loonvorming, maar ook geen star centralisme, wel een vrijheid in gebondenl(eid, waarbij de Sociaal Economische Raad als pu bliekrechtelijk lichaam 'n taak heeft. Wat betreft de verbreking van de samenwerking in de vakbeweging door het N.V.V. merkte de heer Ha zenbosch op, dat op de vraag, wat het N.V.V. daartoe eigenlijk heeft be wogen, door dit vakverbond geen of ficieel antwoord is gegeven Het N.V.V kan weten, dat van de zijde de Chr. vakbeweging tijdens de bezetting en daarna steeds verzet is geboden tegen het streven van het N.V.V. om te komen tot één een heids )vakbeweging. En Ruppert heeft in zijn openings rede in de vergadering van het C.N.V. naar aanleiding van het mandement der R.K. bisschoppen niet anders ge zegd, dan dat christelijke arbeiders thuis horen m een christelijke en niet in een socialistische vakorganisatie En toch ontleende het N.V.V. hieraan een argument, om uit de Raad van Vakcentralen te treden. De verant woordelijkheid daarvan ligt bij het N.V.V. Bij het C.N.V is niets veranderd. Het handhaaft zijn zelfstandigheid, al dus spreker. Na de pauze kreeg de heer Hazen bosch een groot aantal vragen over de behandelde onderwerpen te beant woorden- De heer A. de Lange, voorzitter van de Christelijke Besturenbond te Goes, sprak een openings- en slotwoord. G.S. IN PRINCIPE ACCOORD Bouwkosten zullen beneden de 100.000 blijven Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben in principe de bouw van eoii nieuw raadhuis in de gemeente Hoedekenskerlte goedgekeurd. De bouw plannen komen nog deze maand bestedingsklaar en zullen dan ter nadere goedkeuring aan Ged. Staten worden voorgelegd. Het gemeentebestuur zal trachten begin November de aanbesteding te houden. De bouwkosten zullen even onder de 100.000 blyven, waardoor zonder ryksgoedkeuring met de bouw van het uit zes kamers bestaande nieuwe raadhuis kan worden be gonnen. Een nieuw gemeentehuis ïs drin gend noodzakelijk, omdat de vijf ge meenteambtenaren, inclusief burge meester en gemeenteontvanger thans zetelen in een klein kamertje op de eerste verdieping van het oude dorps logement. Op de beneden-verdieping is de raadzaal en daarboven is in één ka mer de ruimte voor de burgemeester, het kantoor van de gemeente-ontvan ger, de ruimte voor de gemeentese cretaris en voor de andere twee ge meenteambtenaren ondergebracht. Wanneer de gemeente-secretaris bij het archief moet zyn, moet eerst de gemeente-ontvanger naar een ande re hoek van het kamertje worden ge dirigeerd cn wanneer een der ambte naren een formulier of iets dergelyks ergens vandaan moet opdiepen, moet eerst de burgemeester verzoeken een eindje op te schuiven. Een nauw, gevaariyk trapje leidt naar deze „ge meente-secretarie" in de hanebalken. Toen kort na de watersnoodramp een ambtenaar van het hoofdbestuur van de P.T.T. een bespreking moest voe ren met een ambtenaar van de ge meente Hoedekenskerke, kwam hy by zijn vertrek van een trapje te vallen, waarna hij een week lang in Goes te bed heeft gelegen. Het secretarie-personeel van Hoe dekenskerke verlangt er dan ook naar het nieuwe gemeentehuis zo spoedig mogelijk te kunnen betrek ken, al zal het het prachtige uitzicht op de Westerschelae moeten verlie zen. slechte weer, dat we deze gang van zaken mogen toeschrijven. Het is im mers zo, dat de Antwerpenaren, die met de „Flandria" naar Vlissingen komen, dagjesmensen zyn, die, wan neer ze de stad en omstreken een maal hebben bezichtigd, een ander reisdoel zullen kiezen. Indien het weer de volgende zomer in overeen stemming is met hetgeen men van een zomer mag verwachten, zal een zekere opleving in het bezoek zeker te constateren zyn, maar het blijft de vraag, of hetzelfde peil van 1952 zal worden bereikt. Slechte cijfers. In 1952 werden 121 vaarten ge maakt, waarbij 23.931 passagiers de reis over de Schelde maakten en Vlissingen aandeden. Over 1953 wa ren deze cijfers respectievelyk 88 en 16.104 en over 1954 70 en 11.169. Dit seizoen liep de Flandria 51 maal de Vissershaven binnen en 19 maal moest worden gemeerd in de buiten haven, omdat de woelige zee het on mogelijk maakte de Vissershaven binnen te komen. Ook deze cijfers ge ven een ongunstige verhouding te zien ongeveer 1 op 3 in verge lijking met-1952, toen 95 maal de Vissershaven en 26 maal de buitenha ven werd aangedaan bijna 1 op 4. In 1953 werden veel vaarten ge maakt naar de wateren om Schou- wen-Duivéland, waarbij Zierikzee in het middelpunt der belangstelling lag. Misschien mag de daling van het be zoek aan Vlissingen in dat jaar hier aan ten dele worden toegeschreven. Tijdens het afgelopen seizoen werd één vaart in omgekeerde richting, ge maakt; dat was op 8 September, toen de Vlissingse ouden van dagen op uitnodiging van de Flandria-direetie een bezoek aan Antwerpen brachten. Overeenkomst gemeente Rijk inzake nieuw gymnasium B. en W. van Middelburg hebben de raad doen toekomen het ontwerp besluit ter bekrachtiging van de overeenkomst met het Rijk inzake de „ruil" Berghuyskazerne„Militair Hospitaal" ten behoeve van het nieu we gymnasium. De hieruit voort vloeiende maatregelen houden o.a. in: De gemeente draagt de Berghuyska zerne om niet aan het Ryk over. De gemeente koopt ten behoeve van het Rijk de panden, gelegen tussen Korte Noordstraat, Zuidsingel, Koning straat en huidige kazerne. Zij neemt maatregelen voor huisvesting van de bewoners van deze panden en voor de verplaatsing van enkele zaken. Het Rgk draagt aan de gemeente het „Mi litair Hospitaal" om niet over en het keert de gemeente een som van 100.000 uit. Tenslotte wordt het „Militair Hospitaal" zoals eerder femeld gerestaureerd en wordt bij it gebouw, ten behoeve van de huis vesting van het gymnasium, nog een vleugel gebouwd. Juist nu! Nu zoveel mensen om U heen ver kouden zijn, mag U vooral Uw keel niet verwaarlozen. Geef de bacillen geen kans, gebruik ;en er- VANDAAG. Middelburg Electro: „Het lokkende ge vaar", (13 jr.). 19 en 21.15 uur. Ned. Koffiehuis1: „Volksonderwijs", lezing dr. J. van der Grient, „De ver- antwoordelijkh. v. h. gezin tegenover de maatsch.", 20 uur. Vlissingen Expositiezaal Frans Maas: Werken van de Franse schilder Leon Dubois: Alhambra: „Anna", (18 jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „Dageraad der Vrijheid". (14 jr.), 20 uur. Goes Grand: „The Robe", (al.), (cine mascope), 14.30, 19 en 21.15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2