GEZAMENLIJKE ACTIE OOST- ZEEUWSCH-VLAAMSE V.V.V. PROTEST BEWONERS SCHOTTE TEGEN BOUW K0LENPAKHUÏS WALCHEREN MARKTBERICHTEN ZUID-BEVELAND Amsterdamse Beurs JIMMY BROWN bij de Recherche VRIJDAG 15 OCTOBER 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 VERGADERING TE HULST Ook het Braakmangehied moet in de belangstelling worden geplaatst Kampeergelegenheid. Onder voorzitterschap van de heer J. Loof, voorzitter van de V.V.V. Hulst, werd in het gemeentehuis te Hulst een bijeenkomst gehouden van de V.V.V. van Hulst, Axel en Ter- neuzen ter bespreKing van gezamen lijke belangen. Bijna alle burgemees ters uit Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, benevens de burgemeesters uit het Braakmangehied en de leden van G. S., de heren A. Lockefeer en C. Ha melink, gaven van hun belangstelling blijk. De heer Loof wees er op, dat samenwerking nodig is om iets te bereiken en merkte op dat ook van regeringswege veel belangstelling voor het V.V.V.-werk wordt getoond. Hij gaf vervolgens het woord aan de provinciale directeur der V.V.V., de heer G. W. Oskamp uit Middel burg. De heer Oskamp gaf een overzicht van de organisatie der V.V.V., zo wel landelijk als provinciaal, en sprak een bijzonder woord van welkom tot de heer P. Blommaert van de IC. v. IC. te Terneuzen en de heren G. van der Weyde van de A.N.W.B., direc tie van de A.N.V.V., en O. van den Gronden, hoofd van de binnenlandse dienst van de A.N.V.V. De provinciale directeur behandel de achtereenvolgens de wijze, waar op het vreemdelingenverkeer voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen kan wor den bevorderd en wees in dit ver band op het voeren van een goede propaganda en op het aantrekken van gelden van belanghebbenden, waaronder hjj meende verschillende categorieën, zoals middenstanders, neringdoenden en fabrieken, te mo gen rekenen. 30.000 folders. De vergadering was het er over eens, dat een gemeenschappelijke propaganda gevoerd diende te wor den. Via de werkcommissie zullen voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen 30.000 folders in verschillende talen worden verspreid, waarin de aspecten van dit gebied belicht worden. De werkcommissie van de drie V.V.V. dient op te komen voor de belangen van de hele streek, terwjjl het toe risme in de Braakman bevorderd moet worden. Door het bieden van goede ontspanning, het naar voren brengen van de in de streek voor komende bezienswaardigheden, het houden van lezingen in andere ge bieden over Oost-Zeeuwsch-Vlaande ren zal men in de toekomst zeker de aandacht op een en ander kunnen vestigen en de streek kunnen ont sluiten, die, zoals in het verleden gebleken is, veel te weinig bekend is. Speciaal met Noord-Brabant, Lim burg en België dienen contacten ge legd te worden, welke voor de ver dere ontwikkeling van het toerisme van groot belang zijn. Omzetcijfers wijzen uit, dat in de laatste jaren velen, die vroeger nimmer deze ge bieden bezochten, thans belangstel ling hebben, welke niet veronacht zaamd mag worden. Aanrijding. Donderdagmiddag ontstond op 't kruis punt RimmelandstraatVoorstad te Goes een aanrijding tussen een perso nenwagen uit Breda en een bestelwa gen uit Zierikzee, bestuurd door P. R. Laatstgenoemde gaf geen voorrang nan de van rechts uit de Rimmeland straat komende personenwagen. Er ontstond enige lichte materiële schade. Scheepvaartberichten. Vlissingeov aangekomen: 13-10: Ötava van Antwerpen. Taurus van Antwerpen. 14-10: B'edlord Queen van Antwerpen. Vlissingpn vertrokken: 13-10: Onorato naar Napels. Castor naar Huil. Otava naar Rotterdam. Taurus naar Gool'e. Gepasseerd naar Antwerpen: 13-10: We- ga van Zee. Hydra van Rotterdam. Hun- zeborg van Zeebrugge-Gent. Artemis van Rotterdam, 14-10: Pr. Philips Willem van Rotterdam. Pavo van Zee-Gent. Glory van Hamburg. Marcella van Rouen. Mees Cremer van St. Nazaire-Gent. Gepasseerd van Antwerpen: 13-10: Pe perkust naar Amsterdam, Oosterburgh naar Rotterdam. Mari;scal Lopez naar Rotterdam. Marne naar Stockholm. 14-10? Borculo naar Ronneby-Gent. Oosterdok naar Rotterdam-Gent. Actinia naar Aar- hus. Enggöno naar Rotterdam. De heer Van der Weydo vestigde de aandacht op do kampeermoge- lijkheden, waarbij hij wees op de gastvrijheid van de Zeeuwsch-Vlaam se boer. De vergadering besloot gezamen lijk de handen uit de mouwen te steken en door volledige inzet van de diverse besturen meer acties te voeren om daardoor goede resulta ten te kunnen bereiken. Namens het gemeentebestuur van Hulst sprak waarnemend burge meester P. Warnier een officieel welkomstwoord, waarna een verver sing werd aangeboden. Onder leiding van de heer D. Bies- broeck werden verschillende be zienswaardigheden bezocht, zoals o. m. de basiliek en het gemeentehuis. Tenslotte werd tijdens een geani meerd diner nog volop over verschil lende problemen van gedachten ge wisseld. De volgende bijeenkomst wordt te Terneuzen gehouden. Zilveren jubileum bij de belastingen. Donderdag was het 25 jaar geleden, dat de heer I. W. van Leersum, ad junct-commies ter Inspectie van 's Rijks Belastingen te Goes, als klerk te Zierikzee zijn loopbaan bij de be lastingadministratie aanving. In bijzijn van het gehele personeel heeft het hoofd van de Inspectie, de heer J. Kwekkeboom, Donderdagmor gen de jubilaris hartelijk geluk ge wenst, waarbij deze tevens zijn grote waardering uitsprak voor de wijze waarop de jubilaris zijn taak vervult en hem namens de Minister van Fi nanciën de gebruikelijke gratificatie overhandigde Het overige deel van de dag bracht de jubilaris in de huise lijke kring door. Velen gaven monde ling of schriftelijk blijk van hun be langstelling. Des avonds bracht een afgevaardig de van de afdeling Zeeland van de Bond van Administratief Personeel bij 's Rijksbelastingen te Nederland, van welke afdeling de jubilaris secretaris is, een bezoek, waarbij hem naast ge lukwensen en blijvende herinnering aan deze dag werd aangeboden. Engelsen bezoeken de Scheldestad. Vandaag brengt een groep van 25 Engelse middenstanders uit Folkesto ne een bezoek aan VHssingen om een oude kennismaking met de Schelde stad te hernieuwen. De Vlissingse middenstandsvereniging „Gemeen schappelijk Belang" is Zaterdagavond de gast van de Engelsen tijdens een gezellige bijeenkomst in het „Strand- hotel". GEMEENTERAAD YERSEKE Middelburg Alg. woningbouwvereniging hield jaarvergadering De Algemene Woningbouwvereni ging te Middelburg hield in „De Gou den Poorte" haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. Gillissen, rele^ veerde in zijn openingswoord het overlijden van de penningmeester, de heer J. de Ruyter, die gedurende ziin zittingsperiode veel voor de volks huisvesting dèed. De aftredende bestuursleden, de he ren J. Gillissen, W. Verduin en A. Mondeel werden bij acclamatie her kozen. De heer J. Breel werd tot pen ningmeester benoemd; deze had het afgelopen jaar het penningmeester schap reeds waargenomen. Tot alge meen bestuurslid werd de heer J. A. Broodman gekozen. De aftredende commissaris, de heer D. Beaufort, werd herkozen. Tot nieuwe commis saris, als opvolger van de heer J. Breel, werd de heer C. A. C. van der Weel benoemd. De jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester werden goedgekeurd. In het eerste verslag wordt opgemerkt, dat de mo gelijkheid om het inschrijven van nieuwe leden stop te zetten onder ogen moet worden gezien. Aange voerd Wordt hierbij, dat de vereniging nog steeds geen beschikking over bouwvolume krijgt. In het verslag jaar konden slechts enkele leden van woonruimte worden voorzien. Het verslag van de penningmeester meld de een gunstige financiële toestand. President-kerkvoogd benoemd. Tot president-kerkvoogd van de Ne derlands Hervormde gemeente in Mid delburg werd benoemd notaris R. Bat ten. De heer Batten volgt de heer L. Helder op, die onlangs uit deze func tie ontslag nam. Tot dusver was de heer Batten kerkvoogd. Marktdiefstal. De 65-jarige mej. H. H. M. uit Mid delburg werd Donderdagmiddag op de Middelburgse Markt door een agent betrapt, terwijl zij van een kraampje een wollen vest ontvreemdde. Zij werd naar het politiebureau meegevoerd, waar tegen haar proces-verbaal is opgemaakt, Vlissingen OOGST VAN DE STRAAT. Bij de commissaris van politie te Vlis singen zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: rij wielen, broche, sleutels, vlerdaagselcruis, broodzak met inhoud, handschoenen, portemónnale'3, kinderwantjes, regenjas, rubberlaars, zadeldekje met regencape. kiniderspeldje, wandelstok, speelgoed poesje en een klndeftasje, katoen voor pe troleumstel, muts, badhanddoek en zeep in doos, speelgoedpopje, fietstas, vulpen, sleutels, wantjes, kleedje, dameshorloge, VEILING KRABBENDIJKE. 14 October. Exportveillng. Cox Orange AAAA 56, AAA 57, AA 55.60, A 50.60, B 47, C 24, huish. maat 80 49—51, maat 75 50.30, maat 70 48^8.20, maat 65 43.70, maat 60 36, maat 55 19. Glorie van Hol land AAA 30, A 31.70, BC 25.20, I grof 26.70—28, I fijn 17.30—18.40, II 10—12. Jo nathan AAA 28, AA 26.60, A 26.60, B 23.60, C 18, huishoud maat 80 23 maat 75 23, maat 70 22, maat 65 17, maat 60 15, Con ference AA 26, A 24, B 19, C 14. Doyenne de Commis AAA 67, AA 70. A 67, huish. maat 85 56,-maat 85 58, maat 75 63, maat 70 61, maat 65 57, Zwijndr. Wijnpeer A 21, I grof 17, Beurré Alexander Lucas A 29.90, BC 24. I grof 28, I fijn 22, II 7. Gewone velling: Cox Orange Pippin 11 42, Glorie van Holland 425. Goudrei- netten 9—18. Sterappei verpakt 19—39. Laxton Superbe 426. Conference 6—20. Doyenne de Commis 2743. Beurré Alex ander Lucas 11. VEILING GOES. 14 October. Export veiling. Appels: Cox Orange Pippin AA 64, A 51, B 52.40, C 28, I 24.20—51, II 9—9.50. Laxton Superbe I 30—34, n 8—9.50. Glorie van Holland A 27.30, BC 18.20, I gr. 24.30. I 17. II 12.10. Sterappel BC 22, I gr. 26, I 18, H 11. Goud- reinette AA 24.20—24.50. A 21.80, BC 17, I gr. 21.80, I 17.20, II 13. Bramley Seedling I gr. 15, I 15.30—16.40, I 8. Alllngton Pip pin AAA 28, A 21.60, BC 18. Rode Ribbe- ling I gr. 22, I 18, II 8.50, I 21—24. Jona than I 22—30, n 12. Ellisons Orange I 38. Peren: Conference A 24, BC 19, I gr. 22, 16, II 9. Leglpont A 27, BC 28, I gr. 29, I 28, II 9. Doyenne du Cornice A 6569, B 65, C 59, I 48—58, II 33—34. Zwijndr. Wijnpeer A 22.80, B 18.20, C 13, I 14—21, II 4. Pohdspeer I gr. 14, I 10, II 8.50. Br. Alex Lucas A 32, BC 28. gr. 31, I 27, II 8. Em. d' Heyst I 21. St. Remy I gr. 15, I 14, II 12. Verpakt fruit: Ellisons Orange B 41, Gewone veiling appels: Cox Orange Pippin k. 21—23, fabr 10—16, Laxton Superbe k. 13—16, f. 5—6. Allington Pip pin k. 18, f. 8. Glorie v. Holland k. 12— 18, f. 6—9. Sterappel k. 15, f. 9. val 5.40. Goudreinette k. 14.80—17, f. 10.50—11, val 10, kroet 5.406.40. Peren: Conference k. 15—20, f. 7—10. Legipont k, 10—13, f 6. Doyenne du Comm. k. 2346, f. 1322. Zwijndr. Wijnpeer k. 6—8, f. 3—4. Ponds peer k. 8, f, 4. St. Remy k. 8—11, f. 8. Br. Alex Lucas k. 7—12, f. 3—5. VEILING ST. MAARTENSDIJK. 14 October, Gewone uien 10.70—16, bon ken 16.90, drielingen 16, pickles 27.40. Aanvoer 60 ton. Bintjes 9.41 Aanvoer 3 t. Tarwe 2325. Haver 2425. Gerst 23 24.50. Kleine erwten 70100. Schokkers 80125. Bruine bonen 60125. Koolzaad 62. Maanzaad 2.60. Karwijzaad 1.30. VISMIJN VEERfi. 14 October. Export garnalen, aanvoer 697 kg, 105—133. Schar, aanvoer 55 kg, 31 47. Bot, aanvoer 265 kg, 2535. Schol, aanvoer 7 kg, 40. Wijting, aanvoer 71 kg, 25—35. Middel tong, aanv. 37 kg,. 135 325. Rog, aanvoer 171 kg, 19—31. muntbiljetten, corsage, zeildoek, hoofd doek, hangertje. kinderportemonnale, slipover, trouwring, regenjas, boodschap pentas, spaarkaart, herenportemonnaie, armband, speelgoedauto, speeigoedschop, enige negatieven, actetas en een zwarte turnschoen. Oostkapelle Aanbesteding. Woensdag werd te Oostkapelle aan besteed de bouw van een aula op de begraafplaats Ingeschreven werd als volgt: W. Boogert, Oosterland 6717, A. Boot, Oosterland 6858, Dasselaar, Amersfoort 8088,—. Meerman en Zoon 8738, Westkapelle Collecten De te Westkapelle gehouden collecte voor de Reclassering bracht 35.84 op. RAAD RILLAND-BATH Gemeentebegroting 1955 werd aangenomen Geen statuten voor de exploitatie van het dorpshuis De raad der gemeente Rilland-Bath, welke Woensdag in voltallige openba re vergadering bijeen was onder voor zitterschap van burgemeester J. O. W. Jobse, behandelde de gemeentebe groting 1955. De voorzitter wees in de eerste plaats op een aantal subsi dieverzoeken en was van mening, dat geen ruimte over was om de begro ting met nieuwe subsidies te belasten. Bijzondere aandacht vroeg de heer L. Beurkens voor een verzoek van de Stichting 1940-1945, daar deze na 1955 niet meer zal voorkomen op het landelijke collecteplan. De heer M. A. Fraiifoijs meende dat hier sprake was van een ere-schuld. Met algeme ne stemmen werd daarom in princi pe besloten de stichting met ingang van 1956 een subsidie te verlenen. Te zyner tijd zal een voorstel hiertoe worden ingediend. Voorts merkte de voorzitter op, dat een verhoging van de bijdrage aan de plaatselijke afdeling van „Het Groene Kruis" van 800 tot 1000 noodza kelijk is, daar de vereniging in finan ciële moeilijkheden verkeert. Nadat nog was gesproken over de kolen- toeslag werd de begroting met alge mene stemmen goedgekeurd. De ge wone dienst geeft een bedrag voor onvoorzien aan van 5456,89 met een totnal van 330,48-3,63 en de kapi- taaldienst vertoont een nadelig saldo van 339.412,41. De begroting voor het Algemeen Burgerlijk Armbestuur verkreeg eveneens de goedkeuring van de raad. Een levendige discussie ontspon zich bij de aanvang der vergadering over de door B. en W. in concept opge maakte statuten voor de Stichting tot Exploitatie van het Dorpshuis. Enige leden brachten naar voren, dat, Uitbreidingsplan vastgesteld Woensdagavond vergaderde de ge meenteraad van Yerseke onder voor zitterschap van burgemeester A. C. Wlllemsen. Een request was ingezon den door de bewoners van de Schotte waarin geprotesteerd werd tegen de bouw van een kolenpakliuis met ga rage tussen de daar ter plaatse staan de woonhuizen. De heer J. M. Elen- baas begreep niet waarom B. en W. toestemming hebben verleend om In de bebouwde kom een dergelijk ge bouw te laten zetten. De voorzitter merkte on, dat B. en W. toestemming voor de bouw hebben verleend met de opmerking dat buiten het gebouw geen kolen mochten worden opgesla gen. De heer D. van Boven betoogde dat er van een gesloten opslagruimte geen sprake kan zijn. Wanneer er in een gesloten kOlenopslagplaats ge werkt moet worden, moet er ventila tie zyn anders kunnen de mensen daar hun werkzaamheden niet ver richten. Wordt er ventilatie aange bracht dan betekent dit dat de stof naar buiten wordt verwerkt met de onaangename gevolgen voor buurtbewoners. Zeer begrijpelijk het dan ook dat zij met dit protest komen. Ook de heren J. Prins en J. Sinke betreurden deze gang van zaken. De voorzitter zeide dat B. en W. dit anders hebben gezien en dan ook de toestemming hebben verleend. Nu eenmaal aan de bouw is begonnen zal hieraan niets meer te veranderen zijn. Men zal echter nauwkeurig toezien op de naleving van de vergunning. Hierna werd het uitbreidingsplan volgens het voorstel van B. en W. vastgesteld. In aansluiting hierop werd in principe besloten tot aankoop van grond ter grootte van 1.40.10 ha. van het Burgerlijk Armbestuur voor ƒ1.per meter. Aan de Ned. Blindenbond werd een subsidie voor één keer verleend van 25. Op een verzoek van de Chr. Stich ting Beroepskeuze om een subsidie werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. afwijzend beschikt, evenals on een verzoek van de Johanna Stich ting. De Militaire Bond Pro Rege ver zocht een subsidie van twee cent per inwoner, op voorstel van B. en W. werd besloten 1 cent per inwoner te verlenen. Aan de Groene Kruisvereniging was, in verband met de aanstelling van een tweede wykzuster, de toe zegging gedaan dat de subsidie ver hoogd zou worden van 150 op Officiële publicaties VLISSINGEN. WIJZIGING TELEFOONNUMMERS GEMEENTEHUIS. B. en W. van Vlissingen maken bekend, dat met ingang van 18 Odtober 1954, de Gemeente-secretarie, het kantoor van de Gemeenteontvanger, alsmede de dienst van Gemeentewerken, telefonisch zijn te bereiken onder no. 651 (5 lijnen), netnum mer K 1184; de telefoonnummers 734, 2036, 2251, 2252, 2376 en 2580 zijn met ingang van genoemde datum vervallen. nu verschillende toegezegde schenkin gen nog niet zgn verwezenlijkt, het nog niet nodig is statuten vast te stellen. De voorz. bestreed deze ge dachte, daar de toezeggingen zodanig zyn dat op aanzienlijke bijdragen kan worden gerekend. In besloten verga dering werd deze materie verder be sproken. Na de heropening deelde de voorzitter mede, dat B. en W. de ontwerp-statuten terug namen.en in een volgende vergadering met een nader voorstel zullen komen. Bij de ingekomen stukken was een door G.S. goedgekeurde begrotings wijziging 1954 voor de aanschaf van een vrachtauto-vuilniswagen. Over de door B. en W. voorgestel de subsidiëring van de Ned. Herv. Gezinsverzorging merkte de heer J. C. Meulenberg op dat het overleg tus sen de Ned. Herv. Kerk en de Geref. kerk niet afdoende is geweest. Daar dit een voorwaarde is voor de subsi dieverlening, werd besloten deze op te schorten to het overleg is geschied, De vergoeding voor het b.l.o. over 1953 werd vastgesteld en het bedrag per leerling ingevolge de l.o.-wet werd voor 1955 gesteld op 25,92. In de commissie Woonruimtewet 1947 werden herbenoemd de heren A. J. Dees, J. C« Meulenberg, W. Wal raven, L. Beurkens en J. Walraven. Tijdens de rondvraag werd o.m. ge wezen op de mogelijkheid van bus diensten op Bath, omdat de weg is hersteld. De voorzitter zegde toe de nodige stappen te zullen ondernemen. 1000. Nu de' tweede wijkzuster middels ls aangesteld vroeg de ver eniging een verhoging met 1000, zodat deze dan gebracht zou worden op^/ 1150. Het verzoek werd ingewil- De raad ging accoord met de ont- werp-regellng jaarwedden secretaris sen, ontvangers, ambtenaren van de burgerlgke stand. Naar aanleiding van een schreven van Ged. Staten werd besloten het presentiegeld der raadsleden te stel len op 10 per vergadering. De reke ning van het Burgerlijk Armbestuur over 1953 werd goedgekeurd met een ontvangsten en uitgaven 18667,66. Tot leden der woonruimte-commis sie werden gekozen de heren C. J. Ge braad. J. Grootjans, M. C. Polderman, J. Prins en J. C. Sinke. Op een verzoek van de Chr. Ulo school om vergoeding voor het aan schaffen van leermiddelen werd gun stig beschikt. Het reglement rechtstoestand ge meente-ontvanger werd vastgesteld volgens de wensen van hogerhand. Met ingang van 1 December a.s. werd aan de gemeente-ontvanger en ambtenaar van de burgerlijke stand, de heer W. L. Hirdes, ontslag ver leend, wegens zijn benoeming te Axel. Tijdens de rondvraag informeerde de heer A. Mol naar de toegezegde wachtgelegenheid aan de Postbrug, Wegens drukke werkzaamheden van de gemeente-opzichter is dit plan nog steeds niet ten uitvoer gebracht De heer C. Gebraad zou gaarne zien dat bij de ingang van de Margriet straat een lichtpunt werd aange bracht. Het is daar ter plaatse zeer donker en in de verbinding van de Bernhardstraat-Margrietstraat staat bovendien nog een betonnen paal midden in de straat. Verder zou hij het wenselijk achten dat, wanneer hopelijk straks de electrische verlich ting op de haven zal z£n aangebracht er aan het havenhoofd een misthoorn wordt geplaatst Hiervan zag de voorziter het nut niet in, doch hij zegde toe een onderzoek in te stel len naar de kostprijs van zo'n waar schuwingssysteem. De verlichting zal waarschijnlijk in November worden aangebracht. De heer D. van Boven vroeg naar de bestrating van de Burenpolaerweg en zou het bouwterrein aan de Dam straat in exploitatie willen brengen door het bouwen van woningwetwo ningen. Wat de eerste vraag betrof, merkte de voorz. op dat de opzichter nog geen gelegenheid heeft gehad dit werk ten uitvoer te brengen en wat zijn tweede vraag betreft: de ge meente heeft op het ogenblik geen bouwvolume meer. De heer J. de Koeijer wees op de noodzaak voor het toewijzen van een woning aan de tweede wijkzuster. Zo dra wij hiervoor een geschikte wo- ning hebben zal deze aan haar wor- dep toegewezen. Moeilijkheden voor lange wagens te Zierikzee Nu de veerdienst Anna Jacoba Pol derZijpe wordt uitgevoerd door een boot met koplading, bezoeken ook lan ge autobussen en wagens met opleg gers en aanhangwagens Schouwen- Duiveland. Men aient cr echter reke ning mede te houden, aldus waar schuwt de A.N.W.B., dat de traverse door Zierikzee zo smal is, dat hier gro te moeilijkheden te wachten zijn. Wel ls er een weg buiten de stad om, doch ook deze is te smal, terwijl er daar enboven twee scherpe en onoverzich telijke bochten in voorkomen. In feite is het dan ook zo, dat men met een lange wagen of combinatie te Zierikzee in de val loopt en zich de weg versperd ziet. IN KEN IVOTEDOP 9 De Parijse politie heeft Woensdagoch tend huiszoeking verricht oJJ strijdbare anti-communisten om de daders van aan slagen op kantoren van de communistische partij te ontdekken. De operatie, die geleld werd door-23 In specteurs. had voornameiyk ten doel ge heime voorraden springstoi en brieven met aanwijzingen ovei de voor de aan slagen verantwoordelijke personen te vin den. Dertien Mau-Mauleden, onder wie twee vrouwen. zUn Dinsdagavond in een hin derlaag aan de rand van Nairobi door mi litairen gedood, aldus deelde ds politie Woensdag te Nairobi mede Radio Cairo heeft Woensdag bekend gemaakt, dat de Egyptische regering en een Duitse oliemaatschappij vandaag een overeenkomst zullen tekenen, waar bij de maatschappij een concessie ont vangt voor het zoeken naar olie in de woestyn Sinai 9 Tweehonderd minstens vijftig jaar oude auto's zullen deelnemen aan de „trace"-wedstrijden Londen-Brlghton voor oude wagens, die 14 November a.s. zal worden gehouden. De oudste deelnemer is een 68 jarige Deense Hammell, die in 1886 het levenslicht aanschouwde. De wedstrijd zal door meer dan een millioen toeschouwera worden gade geslagen. 9 Uit Donderdag t« Londen bekend ge maakte statistieken blijkt, dat kanker en hartziekten de meeste slachtoffers in Groot-Brittannlë maken Het aantal aan tuberculose overleden personen biyft dalen. De cbfers voor de sterfte aan kinderverlamming geven een scherpe daling te zien. De Kamers van Koophandel en Fa brieken voor Amsterdam en Rotter dam hebben van de minister van Verkeer en Waterstaat bericht ont vangen. dat op de ontwerp-begroting voor 1955 een bedrag is uitgetrokken van 2 millioen voor de voortzetting van Rijksweg no 12 ten Oosten van Veenedaal. Het is de bedoeling van de minister na te streven, dat in '56 de weg in gebruik zal kunnen worden genomen tot de rijksweg Arnhem- Apeldoorn. Nederland 1951 (3»%) Nederland 1948 (3%) Nederland 1947 (3%) 3 Nederland 1937 3 Dollarlening 1947 3% Investeringscertificaten 3 Nederland 1962-64 3 Nederland- N.W.S. 2»% Ned. Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Nat. Handelsbank Ned. Handelmij. A.K.U. Bergh's en Jurgens Calvé-Delft Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wllton-Feijenoord Bllliton Kon. Petroleum My. 102% 102% 100% 100 1003/* 100% 99% 98% 95% 96 100% 100% 101 100% 79% 79% 99% 99% 99% 154% 158% 202% 242% 252% 301 304 227 233 253% 258% 403% 412% 230 231 295% 309% 219 219% 509% 324% Amsterdamse wisselmarkt Amsterdam, 14 Oct. Contante prijzen Londen 10.61%—10.82%, New York 3.80—3,80%. Montreal 3-91%—3.92%, Parijs 1,0826-1.0040. Brussel 7.50%—7.59%. Frankfurt 90.34—90.44, Ztlrlch 80.83—86.03, Ztl- rich (vrije francs) 88.62—88,72, Stockholm 73.0273.12. Kopenhagen 54 60—54.70. Oslo 53.01—53.11, Braz dollar 3.79%—3.80%, Argentijnse verrekeningsdollar 3.82%— 3,83 ft, Japanse verrekeningsdollar 3.80% —3.81% nominaal, Turkse verre keningsdollar 3.80%—3.81%. VVVVVVVVVVVVVVVVVVV\|\VVV 84. Via het slaapkamerraam, waardoor hy was naar binnen gedrongen, werkte Jimmy zich naar bulten Hij had zijn hoed afgezet en die vervelende zwarte lap van zijn oog getrokken. Daar had hij nu alleen maar last van. Het viel niet mee met twee emmers In de hand via de regenpijp naar het dak te klimmen en dat alles Zo stil mogelijk. Als ze mjjn aanwezigheid te vroeg be merken peinsde hij, ben ik nog verkouden, want die reus van een Priemei is vermoedeiyk best in staat die deur met zijn schouder stuk te rammeien Hoewel het een bijzonder stevige en dikke eikenhouten deur ls.... Jimmy bereikte de dakgoot. Nu was het zaak naar de schoorsteen te klauterenDe dakpannen waren oud en merendeels met mos begroeid. Dat maakte deze klimpartij niet gemakkelijker. Af en toe wrikte hy een dakpan los en deponeerde deze in een der emmertjes, want ze naar beneden smyten, durfde hy niet vanwe ge het lawaai, dat dit zou veroorzaken. Toch vorderde hij en na verloop van een kwartier var moeizaam en behoedzaam klauteren had hy de schoorsteen bereikt Wat hij al vermoed had, was waar. Het waren er drie naast elkaar.... Uit één walmde een vieze bruinachtige rook De wind was gelukkig de andere bant uit. maar toch voelde Jimmy een vreemd gevoel in zyn maag Bah, wat een verschrikkeiyke stank was dat Hij onder zocht de belde pijpen. Uit allebei steeg een lauwe nat tige damp op. Daardoor werd dat laboratorium vermoe- deiyk geventileerd. Jimmy greep een der emmertjes.... Amsterdam Rubber 92% 169 933% Holland Amerika Lyn 167 Kon. Paketvaart 135 135% Rotterdamse Lloyd 1303/4 137% Ned. Scheepvaart Unie 144% 1463% Stv. My. Nederland 152:% 152% H.VA. 128% 128% Dell My. 118% 120 Bank v. Ned. Gem. 4% 108% 108% Centrale Suiker 194% 195 Kon. Mij. De Schelde N.B. 154% 153% Missouri K.T. New York Central 19% 19% Pennsylvania 16% Anaconda 42% 42% Bethlehem Steel 783% 89% 78% 89% General Motors Intern. Nickel 49% 49 Kennekott 92% 913/a Republic Steel 64% 64 U.S. Steel 58 (it 58% North American Cy. 25% 25% Mldcontinental 93% 93% Shell OU Company 57% 55% Tide Water 26% 26% AJC.U. 4% 169 176% Premleleningen A'dam Premielening 1931 132 's-Gravenhage 1952 1 129 128% 's-Qravenhage 1952 n 128% 127% Rotterdam 1952 I 131% 131»% Rotterdam 1052 11 131 131 Utrecht 1952 126 Breda 109 109 Eindhoven 112% U2% Enschede 109% 109% BEUR80V8HZICHT Willige stemming houdt aan. Amsterdam, 14 Oct. Önonderbroken wordt de hausse van de Amsterdamse effectenbeurs voortgezet, waarby de kooplust van buitenlandse ztjde de voor naamste stimulans ls. Woensdag beliep de aandelenomzet nominaal 5.2 min. een uitzonderlijk hoog bedrag en ook Don derdag was de activiteit weer behoorlijk. Kon. Olie spande Wederom de kroon met een koersstyglng van IS punten tot 528, een na-oorloge hoogtepunt Woensdag avond Is zelfs 640 betaald toen bleek, dat Wallatreet weer grli Kon Olie weg kocht. Naast olie excelleerde Philips die zonder o'ag of stoot door de 300 brak en in enkele minuten tyo van 305 op 310 steeg (296). Op deze prys kwam ook het slot. A.K.U. die veelal wat achterblijft kwam Donderdagmiddag van 242 op 252 Cs mor gens zelfs 235), mede In verband met de gunstige kwartaalcyfers ünielever en Hoogovens 5 4 6 punten hoger De markt ontwikkelt zich de laatste dagen eenzijdig De grote industrieën be heersen de beurs volkomen en de rest ligt min of meer verwaarloosd met een duidelijke voorkeur voor locale indu strieën en banken. Voora, ggrstgenoem- den waren weer vast Scheepvaart en cul tures deelden" weliswaar in de gunstige marktstemming. doch zowe de koers winsten als de fluctuaties bleven van beperkte omvang. Dell en H VA. circa 2 beter, rubbers goed op peil Bllliton 2 vormde hier een uitschieter met een winst van 7 punten By de scheepvaartpapieren had scheep vaart Unie de leiding mei een stijging van byna drie punten Ook de overige waarden iets beter. Guldensbeleggirigen uitermate stil en onveranderd. Prolongatie 2»%%.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 15