SVV sloeg hard toe tegen lands kampioen Eindhoven (3-0) TV Sleutel Shot:. KAMERLID H. W. TILANUS EN JURIST MR. DR. N. MULLER raak van smaak i PRESIDENT EISENHOWER KWAM ZENDTIJD TEKORT MAANDAG 11 OCTOBER 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 EERSTE WINST VOOR DFC EN VEENDAM. Ook Volewijckers incasseerde eerste verlies; 2-1 tegen Stormvogels Langer dan een week heeft Eindhoven zich niet kunnen verheugen in het feit de enige eerste klasser te zijn, die geen enkel verlies leed. SVV zorgde niet alleen voor de eerste nederlaag der landskampioenen, maar diende zichzelf aan als ernstig kampioenscandldaat. Leeuwarden handhaaf de zich keurig in de kopgroep van de le klasse A. In de eerste klasse B verfoor de Volewijckers van Stormvogels, waarvan DOS gebruik maak te om gelijk te komen. Veendam vergaarde hier zjjn eerste puntje. Willem n handhaafde zich aan de kop in de eerste klasse C, maar PSV blijft een directe bedreiging vormen. ADO, dat een rustdag had, bleef de lei dersplaats bezetten, dank zjj de Eindhoven-nederlaag. Gebrek aan schot vaardigheid is er in de eerste klasse D allerminst gewèest, getuige de der tig doelpunten die hier werden gescoord. By de „PROFS" behield Fortuna de leiding en klom Amsterdam op naar de 2e plaats ten koste van Alk maar, dat de eerste nederlaag moest incasseren. EERSTE KLASSE A. Vitesse verraste door zijn eerste overwinning op Heerenveen (32, waardoor de laatste plaats kon wor den overgedaan aan Blauw Wit, dat met 1O van HaaHem verloor. AG OW en Enschede deelden eerlijk (11), wat wel zeer in de kraam van het niet-spelende GVAV te pas kwam. Leeuwarden behield de 2e plaats, door een benauwde 10 overwinning op VSV. DWS toonde zich tegen Wageningen wel heel pro ductief (50). Elinkwijk kwam te gen HVC maar juist met de hak ken over de sloot (10). De stand is hier: ning op RBC. De stand is hier: Willem H 6 4 1 1 9 12- 5 PSV 5 4 0 1 8 16- 8 Limburgia 6 3 2 1 8 11- 4 BW 5 3 1 1 7 12-11 Hermes DVS 6 3 1 2 7 9- 8 Sittardia 6 2 3 1 7 15-14 NAC 5 3 0 2 6 11- 7 RBC 5 2 1 2 5 8-10 EBOH 6 2 1 3 5 18-19 Kerkrade 4 10 3 2 4- 9 Excelsior 5 10 4 2 8-16 Xerxes 5 10 4 2 1- 6 VW 6 10 5 2 8-16 GVAV 5 3 2 0 8 8- 4 Leeuwarden 6 4 0 2 8 9- 5 AGOW 6 2 3 1 7 11- 8 Enschede 6 2 3 1 7 5- 5 DWS 6 2 2 2 6 16- 9 Heerenveen 6 2 2 2 6 14-13 Elinkwjjk 6 2 2 2 6 3- 6 VSV 5 2 1 2 5 10- 7 Haarlem 5 2 1 2 5 7- 8 Vitesse 5 1 2 2 4 8-11 Wageningen 5 1 2 2 4 4- 9 HVC 5 1 1 3 3 6- 8 Blauw Wit 6 1 1 4 3 4-12 EERSTE KLASSE B. Zwolse Boys en Go Ahead pikten elk een graantje mee (33). DOS had alle moeite met Rigtersbleek (23), welke overwinning echter zeer nuttig bleek, omdat de Vole wijckers met 21 van Stormvogels verloor. Heracles hielp Veendam aan het eerste winstpuntje in de eerste klasse (11.) Eenzelfde resultaat boekte NEC tegen EDO, wat van de Nijmegenaren tegenvalt. Enschedese Boys had weinig moeite met Be Quick (51). De stand luidt: Volewijckers DOS Ensched. Boys Go Ahead NEC Ajax Stormvogels Zwolse Boys Be Quick EDO Rigtersbleek Heraoles Veendam EERSTE KLASSE C. NAC stuurde Excelsior met lege handen naar Rotterdam (30). PSV had heel wat moeite, getuige de 2 1 uitslag, met hekkensluiter VW. Willem n boekte de volle winst bjj Xerxes (02) en verbeterdé zijn po sitie, omdat Hermes DVS met 2—1 van BW verloor. Sittardia gaf Kerkrade geen schijn van kans (5 6 4 1 1 9 14- 6 6 3 3 0 9 14-11 5 3 1 1 7 18- 9 5 2 3 0 7 12- 9 6 3 1 2 7 10- 6 5 2 2 1 6 17- 8 6 1 4 1 6 11-11 6 2 2 2 6 9-12 5 2 0 3 4 13-14 5 1 2 2 4 5-13 6 1 1 4 3 11-16 6 1 1 4 3 6-12 5 0 1 4 1 6-19 Advertentie, 2). Limburgia blijft ook in het lel- j overwin- EERSTE KLASSE D. Emma en Sparta scoorden elk drie maal, wat voor de Rotterdammers een beter resultaat betekende dan voor de R#rdtenaren. Longa en Ju liana deden hetzelfde (33). Min of meer verrassend was de 30 ne derlaag van Eindhoven tegen SW, waardoor het fraaie record der landskampioenen om zeep werd ge bracht. NOAD nagelde Brabantia vast op de laatste plaats (41). Feyenoord bleef in de kopgroep dooi de 42 overwinning op MW. DFC behaalde zijn eerste zege op een ge havend Bleyerheide, stand luidt: ADO SW Eindhoven Feijenoord Emma MW Juliana Sparta Longa NOAD DFC Bleyerheide Brabantia waardoor de 5 4 1 0 9 22- 5 6 4 119 16-10 5 4 0 1 8 11- 6 6 4 0 2 8 22- 9 5 3 117 19-10 5 2 12 5 14-12 5 13 15 9-15 6 2 13 5 11-14 6 2 13 5 9-18 5 12 2 4 3 10 2 2 6 0 15 1 5 0 0 5 0 6- 8 6-19 3-21 „PROFS". Fortuna handhaafde zich op de eerste plaats door de 02 overwin ning op de onderaan bengelende Twentse Profs. Rapid klom naar de derde plaats, dank zij de 42 over winning op Rotterdam. Alkmaar, dat z\jn eerste nederlaag leed tegen Amsterdam (21), moest de tweede plaats afstaan. Venlo en Den Haag eindigden zoals ze begonnen waren Fortuna (Geleen) Amsterdam Rapid (Heerlen) Alkmaar Rotterdam Venlo (1954) Utrecht De Graafschap Den Haag Twentse Profs 5 4 1 0 9 15- 8 5 3 1 1 7 14- 5 5 3 117 16-11 5 2 2 1 6 10- 9 5 13 15 8-8 5 0 4 1 4 7-8 4 112 3 10-11 4 0 3 1 3 7-11 5 1 1 3 3 5-13 5 0 14 1 4-12 Schrijver Nono overleden. Te Amsterdam is onverwacht overleden de heer Johannes Bernar- dus Uges, die als' schrijver onder het pseudoniem Nono bekendheid heeft verworven. Hij schreef o.a. „dubbel zes", een werk over de Nederlandse Spoorwegen getiteld: „Achter "klaareen boekje „van rjjden varen en vliegen", waarin hij o.m. het vervoer door de eeuwen heen schetste, „Onbekgnde bekende", veel Amsterdamse schetsen en enige to neelstukken. De heer Uges is 63 jaar geworden. REGERING ONDERSCHEIDT bij verstopping en darm- freagheid. Het blijft werfciaarn. Yraagt Ów Apotheker of Droplet Huldebetoon in Den Haag en Amsterdam. De heer H. W. Tllanus, voorzitter van de C.H.U. en voorzitter van de C. H.U.-fraotie in de Tweede Kamer, is bij bevordering benoemd tot Grootof ficier in de Orde van Oranje-Nassau. Mr. Dr. N- Muller, oud-politiereohter te Amsterdam, is bij bevordering be noemd tot Commandeur in de Orde van Oranje Nassan. Dr. Drees deed van de bevordering mededeling tijdens een receptie in de Haagste Dierentuin Zaterdag ter ge legenheid van de zeventigste verjaar dag van de heer Tilanus op 5 Oct. j.l. De heer L. Krol sprak op deze re ceptie als voorzitter van het „Comité 5 October 1954". Hij deelde mede, dat het comité de vrienden van de heer Tilanus in de gelegenheid heeft ge steld een fonds bijeen te brengen, waarover hij als voorzitter van de Unie vrijelijk kan beschikken. Men denkt daarbij aan een centrum van actie, activiteit en bezinning voor het C-H.-streven. Dit huis wil men de naam van de heer Tilanus geven. De heer Krol kon de jubilaris reeds een bedrag van f 16.740 overhandigen. Minister-president Drees zeide o.a.: „Gij zijt het voortreffelijk voorbeeld van iemand, die rustig en stil, maar vastbesloten het land hebt gediend. Twee en dertig jaar Kamerlid wil heel wat zeggen. Steeds zijt gij construc tief werkzaam geweest, gij hebt al leen naar het belang van de zaak, het land en het volk gezien en een plaats veroverd bij het deel van het volk, dat u huldigt, maar de waardering verkre gen van allen". Dr. Drees herinnerde voorts aan de tijd in het concentratiekamp, toen de heer Tilanus anderen wist te bemoe- dgien door zijn voorbeeld. Het woord werd verder gevoerd door prof. dr. Kernkamp, minister van Overzeese Gebiedsdelen, minister Staf en vele andere persoonlijkheden. In zijn dankwoord zeide de jubilaris, dat in een moeilijke tijd als de huidige de tegenstellingen niet scherp ge maakt moeten .worden. Wij moeten elkander zoeken en niet afstoten. Hij dankte allen, die tot het fonds hebben bijgedragen en verklaar de, dat het Uniehuis beslist niet het Tilanushuis zal zijn. Verschillende geschenken werden aangeboden, o.a. namens het personeel der Christelijke scholen een fiets. Oud-politierechter. Op het intieme diner, dat het huldi gingscomité Zaterdagavond aanbood in het I.C.C. te Amsterdam ter gele genheid van de 75ste verjaardag van mr. dr. N. Muller, heeft minister Don ker mededeling gedaan van de Ko ninklijke onderscheiding. Vrijdag werd mr. dr. Muller 75 jaar en Zater dagmiddag heeft men hem in de hoofd stad op een receptie gehuldigd. Hij is thans 30 jaar secretaris van het Ne derlands genootschap tot reclassering, werd op 13 Jan. 1916 rechter te Alk maar en op 10 Maart rechter te Am sterdam, waar hij in hoofdzaak als po litierechter optrad. Op 10 Nov. 1949 werd dr. Muller gepensionneerd, na dat hij van 1 April 1943 tot de bevrij ding door de bezetter uit zijn functie ontzet was. Namens 40 reclasseringsambtenaren ontving de jubilaris het boek van Ce- ran „Goden, graven en geleerden" als mede een boek met krantenknipsels over zijn persoon. de nieuwe hall zware shag van Niemeijer is iets bijzonders! Extra geurig en pittig, maar toch bijzonder zacht van smaak. Probeer SHOT en U proeft 't meteen WIELRENNEN Tour de France van 7 tot 31 Juli. Tijdens de vergadering van het da- geljjks bestuur van de Union Cycllste Internationale zijn tussen diverse wielerofficials voorbesprekingen ge houden teneinde de data voor de be langrijke internationale wielerronden te coördineren. Volgens de plannen, maar de voorstellen dienen nog op het congres van de U.C.I. te worden goedgekeurd, zou de. Tour de France in 1955 van 7 tot 31 Juli worden ge houden. Voor de Ronde van Italië zjjn als voorlopige data 14 Mei tot 5 Juni gekozen en voor de Ronde van Zwit serland 11 tot 18 Juni. Goes versloeg eerste klasser NOAD (5—3). Goes speelde Zondag een vriend schappelijke wedstrijd tegen een combinatie van Noad uit Tilburg. Goes won met 53. Na 12 minuten spelen was het Moens, die een voorzet van Le Conté benutte (10). Goes bleef het initia tief behouden en P. Wijs maakte er uit een scrimmage 20 van. Bij dit doelpunt werd de keeper van Noad ge blesseerd en moest zich laten vervan gen. Met de sporadische aanvallen van Noad had de hechte defensie van Goes, waarin doelman Zwartepoorte goed werk verrichtte, practisch geen moei te. Nog voor de rust kon P. Wijs een uitstekende corner lanceren, die door Mos in een doelpunt werd omgezet 3 0. Van der Sluis maakte er daarna 40 van. Na de hervatting verslapte het tempo bij Goes en kwamen de gasten meer aan bod. Na 14 min. kwam Noad vrij goed koop aan een doelpunt (41), en korte tijd later werd Zwartepoorte verrast door een schot van verre afstand (4— 2). Er dreigde nog even gevaar voor Goes toen Noad andermaal de achter stand wist te verkleinen (4—3), maar toen was het weer de beurt aan Goes om nog even de lakens uit te delen. Le Conté bracht met een fraaie kop bal de eindstand op 53. Louwers, de rechtsbuiten van Eindho ven en zo juist nog aangewezen door de technische commissie van de K.N.V.B. om deel te nemen aan de training van het Nederlands elftal, heeft een contract ge tekend met de beroepsvoetbalcïub „Ra pid" in Heerlen. EEN ONVOLTOOIDE RADIOREDE. Republikeinen ongerust. Een verkiezingsrddevoering van president Eisenhower, die Vrijdag avond door Amerikaanse radio- en te levisiestations werd uitgezonden, kan in de annalen van de Amerikaanse republikeinse party geboekt worden als de „onvoltooide" van Eisenhower. De uitzending werd nameljjk afge broken, nog voor de president klaar was met spreken. Een omroeper maakte bekend, dat de zendtijd was verstreken, die door de republikeinse party voor de rede voering was gehuurd. Men had nog getracht de president tot meer spoed aan te sporen door een bord met de woorden „spreek sneller alstublieft" omhoog te steken, doch de president had dat kennelijk niet gezien. Toen de tijd om was, draaide de technicus de knop om. Overigens zijn de republikeinse politici in de Verenigde Staten nog ongerust. Zij-dringen er bij president Eisenhower op aan. een werkzamer aandeel te nemen in de verkiezings campagne. Nu de republikeinse meer derheid in Huis van Afgevaardigden en Senaat op het spel staat. De verkiezingen, die volgende maand gehouden worden, betreffen alle 435 zetels in het Huis van Afgevaardig den en meer dan een derde van de 9G Senaatszetels. Het vertrouwen van de republikei nen heeft vorige maand een schok Broedende zwaluw. Als of de kalender geen Oc tober aanwijst, maar voorjaar, zit een zwaluw op de boerderij „Oldeclooster" bij Hartwerd (Fr.) te broeden op drie eieren. Misschien heeft het beestje wel enige maanden op het mooie weer gewacht en nu dat is uitgebleven, toch maar be gonnen aan zjjn vogelmoedor- plicht. Deze ene zwaluw zal ons ongetwijfeld ook geen (na) zomer brengen gekregen, toen in de traditioneel re publikeinse staat Maine, een demo cratische gouverneur werd gekozen, de eerste sinds 20 jaar. De wedders op de verkiezingsuitslag voor het parlement, houden het in meerderheid op een democratische overwinning in het Huis van Afge vaardigden. Zij venvachten een „foto finish" in de Senaat. De republikeinen baseren hun ver kiezingscampagne over het alge meen op de leuze „vrede en welvaart" van de president, terwjjl de democra ten onder leiding van Adlal Steven son spreken over „de dwaze opschep perij en gebroken beloften" van de republikeinse regering, dc 3.500.000 werklozen en het dalende inkomen uit de landbouw. Ook vindt men, dat Eisenhower te lang met vacantie is gegaan (van 21 Augustus tot 15 Oc tober), terwijl grote internationale problemen aan de orde zijn, staat Eisenhower te hengelen of speelt hjj golf. Moordaanslag in een woonwagenkamp Dader in een auto gevlucht. Zondagochtend is in het woonwagen kamp te Eist (Betuwe) een moord aanslag gepleegd op de 3S-jarige K. G. Het slachtoffer werd door twee schoten uit een stengun getroffen. Zjjn toestand is ernstig. De dader is ontvlucht, doch zjjn vader kon wor den gearresteerd. Omstreeks tien uur keerden de 21- jarige J. H. D. en diens 61-jarige va der C. D. in het woonwagenkamp te Eist terug. Zij waren naar Arnhem geweest. Het tweetal kreeg ruzie over een oude vete met de 33-jarige kampbewoner K. G. De vader bleek een stengun bij zich te dragen en stelde deze, voor G. on gemerkt, aan zijn zoon ter hand. Deze loste daarmede drie schoten: twee kogels troffen G. in het hoofd. In ernstige toestand werd het slachtof fer naar het gemeenteziekenhuis te Arnhem vervoerd. FEUILLETON door PATRICIA WENTWORTH 24 Janice knikte. Juffrouw Mary Anne Doncaster luistert altijd, zoals sommige mensen met de radio doen. Zij stelt hartstoch- teljjk belang in alles en nu ze niet uit gaat, is dit het enige waar ze voor Teeft. Misschien denk je wel, dat zij meneer Harsch heeft doodgeschoten." Zijn antwoord liet zich niet wach ten. „Ze gaat niet uitmaar ko men er wel mensen bjj haar?" „O, zeker. Wat bedoel je?" Langzaam sprekend, zei Garth: „Ik geloof, dat ik graag zou willen weten, wie juffrouw Doncaster sprak tussen half zeven en kwart voor tien". HOOFDSTUK Xffl, Toen Janice en hji precies halfvjjf in de hall kwamen, bleek uit tot hen doordringend stemmengemurmel, dat juffrouw Sophy theevisite had. Reeds voor ze Janice uitnodigde, had ze vr jj wat mensen op de thee gevraagd. Bjj hun binnentreden zag het twee tal een „tea" uit het vroeg-JDdwardi- aanse tjjdperk (dus uit ae jaren in 't begin van deze eeuw). Op de met een geborduurd kleed bedekte tafel troonde een zilveren theeblad met volledige toebehoren. Een cakestel met drie verdiepingen droeg bordjes van Royal Woscester porselein, waar op microscopisch kleine sandwiches met sla en tuinkers lagen. Aan de an dere kant van het „pièce de milieu" prijkte een dergelyk stel, echter niet, als het eerste van metaal, maar van mandewerk, waarin peperkoek, bis cuits en harde suikerbroodjes een uit de oorlogstijd afkomstig product, vervaardigd met eipoeder als spe ciale attractie waren geëtaleerd. Juf frouw Sophy, gezeten in een grote rechte stoel achter de tafel, had haar fasten met een stralende glimlach egroet en schonk een massa koppen slappe thee in. Bjjzonder harteljjk heette zjj Garth en Janice welkom. „Zo, duB daar zjjn jullie, beste men sen. En precies op tjjd voor de thee, ofschoon die slap genoeg is en nog best even kon trekken. Florence zegt, dat we veel meer gebruiken dan ons rantsoen, maar bjj the® kun je oltöd meer water doen en op die manier rondkomen. Ik wilde alleen maar, dat je het ook met eieren kon doen; dat zou gemakkeljjk zijn. Garth, ik ge loof niet, dat je meneer Everton ooit ontmoet hebt. Hjj heeft zulke prach tige kippenze leggen alt jjd maar door". Meneer Everton, rondwangig en blozend, boog bjj wijze van toestem ming terwjjl hjj zei: „Dat komt, om dat ik weet, hoe ze te behandelen". Mevrouw Mottram, aan zijn andere kant gezeten, vroeg op klagende toon: „Kunt u me niet vertellen, hoe u het doet?" Nog voor meneer Everton gelegen heid had te antwoorden, kwam juf frouw Sophy tussenbeide en stelde voor: „Mevrouw Mottram mijn neef, majoor Albany". Garth kreeg een waar trommelvuur van mevrouw Mottrams blauwe ogen te doorstaan. „O, ik heb zo veel van u gehoord! U moet ons hier erg dom vinden, om dat we altijd over eten praten maar bet is ook zo moeiljjk, niet waar? Ik heb zes kippen, maar sedert twee weken hebben we geen ei gezien. En dus, meneer Everton?" Meneer Everton keek haar vrien- deijjk, beschermend aan. „U heeft geen methode. Iedereen denkt, dat bij kippen geen methode nodig is, maar verwondert er rich dan over als de dieren zelf methode missen. Ik zeg u, dat het uw eigen schuld is. De kip is zorgeloos omdat u zelf zorgeloos is. U moet haar een goed voorbeeld geven. Warm gemengd voer, niet later dan acht uur des mor gens. Doet u dat?" Mevrouw Mottram keek hem „ziel vol" aan. „O, neen", erkende ze. „Dan moet u het gé&n doen?" „Heus?" „Natuurljjk. Ik zal een voer-schema voor u opschrijven en daar moet u zich aan houden. Over een paar we ken kunt u me dan eens vertellen, of u nog alt jjd geen eieren krjjgt". Samen wandelden ze een eindje weg. Garth bracht een kop thee aan juf frouw Doncaster, die een sandwich met tuinkers nam en haar afkeuring over thee-visites in oorlogstijd uit sprak. Hjj ging naast haar ritten en trachtte in naar gruist te komen. „Het spjjt me te horen, dat juffrouw Mary Anne zo hulpbehoevend is". Juffrouw Lucy Ellen nam nog een sandwich. „O, er wordt goed voor haar ge zorgd", sprak ze. „Als u het my vraagt, ben ik degene, die medelijden verdien. Als ik eenmaal de trappen op en neer ga, doe ik het ook wel een half dozjjn keren in een uur. We heb ben de voorste slaapkamer in een zit kamer veranderd en daar wordt zjj uit haar kamer heen gereden. Ze kan ieder die voorbjj komt zien en we krij gen veel bezoek te veel als u het mij vraagt lui, die naar boven en be neden lopen en een massa vuil bin nenshuis brengen. Nu, u begrHpt, dat, waar we maar één meid hebben, het schoonmaken op mjj neerkomt. Ik weet zeker, dat ik nooit tot zitten kom. Bljjft u lang hier? Ik had nooit gedacht dat u vrtfaf zou kunnen krij gen. Als u het mjj vraagt, vind ik, dat iedereen teveel verlof krjjgt. Daar heb je nu Frederick Bushzijn zoon is zowaar verleden week de vol le zeven dagen thuis geweest". „En nu ben ik het. ik weet het wel we moesten dag en nacht door werken met natte handdoeken om on ze hoofden. Soms doen we dat ook heus". „Ik geloof er niets van. Wanneer u het werkelijk deed, zou alles veel be ter lopen. Als u het mjj vraagt, wordt er te veel nutteloos en dom gepraat". Het gesprek was een heel eind van het onderwerp juffrouw Mary Anne afgedwaald. Garth poogde vast beraden. het er weer op te brengen. „U zei, dat uw zuster zoveel mensen ontmoet. Kendo ze ook meneer Harsch?" Juffrouw Doncaster snoof minach tend. „Als u het „kennen" wilt noe men. Hjj ging helemaal op in zijn proefnemingen. Ik heb altjjcf wel ge zegd, dat hjj zichzelf in de lucht zou doen springen". Garth veroorloofde zich een klein ondeugendheidje. Juffrouw Doncaster keek hem aan met de afkeurende blik, die haar zo goed afging. Ze had de lange spitse neus en de roodachtige ogen van een fret en de dunste lippen, welke Garth ooit gezien had. Het feit dat ze de mond nooit genoeg opende, om haar febit te laten zien, had een legende oen ontstaan, die hem als kind schrik had aangejaagd. Er werd n.l. beweerd en misschien door de jeugd van Bourne ook geloofd dat ze even eens de tanden van een fret had en dat, als je haar alleen in het donker ontmoette, er van alles met je kon gebeuren. „Ik kan niet veel verschil zien tus sen in de lucht springen en doodge schoten worden", merkte ze bits op. Garth probeerde nogmaals uit te vinden, of juffrouw Mary Anne op de bewuste Dinsdag half zeven des avonds ook aan de telefoon had ge luisterd en of (zo ja, wie) iemand haar die avond had bezocht. Het gaf hem allemaal niets; hij kwam geen steek verder. Het scheen, dat juf frouw Doncaster nog minder met hem op had, dan toen hjj een aankomende jongen was. Tenslotte gaf hij het op, maar daar hjj haar met geen moge lijkheid kon kwijtraken, kwam hij weldra tot de conclusie, dat haar af keurend oordeel zich over de gehele bevolking van Bourne uitstrekte. (wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 7