KAPPIE IN WILDWEST Goes won bekerwedstrijd van de Zeeuwse RodeKruiscolonnes mm WALCHEREN Waar zijn onze schepen? ZOEKEN NAAR DE VERMISTE VISSERSSCHEPEN OPGEGEVEN ut de AETHER MAANDAG 11 OCTOBER 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 Verkeersomleggingen op Schouwen-Duiveland. De ANWB deelt mede, dat op Schou wen Duiveland, in verband met de werkzaamheden op dit eiland, talrijke polderwegen hetzij tijdelijk, hetzij voor goed, voor alle rflverkeer zijn of zullen worden afgesloten. De Bond wyst er de weggebruikers dan ook op, dat bij een bezoek aan Schou wen-Duiveland ernstig rekening moet worden gehouden met aanzienlijke verkeersomleggingen. Advertentie. &H ivaa* iedeteett op Met Interessante vllegtuigplaatjes „BLOEDERIGE" TAFERELEN IN MIDDELBURGS S CHUTTERSHOF Défilé voor scheidende gewestelijke RKK-commandant, dokter P. C. J. van der Slikke In vrywel alle zalen van het Middelburgse Schuttershof ging het Zater- dgamiddag nogal opwindend toe. Geüniformeerde dames en heren snelden met brancards, verbandmiddelen, medicamenten af en aan. Er waren vele „gewonden" en voor de ogen van de toeschouwers speelden zich „bloederi ge" taferelen afToch was het allemaal zeer onschuldig, want die op winding werd veroorzaakt door een twintigtal Rode Kruiscolonnes uit alle delen van Zeeland, dat een harde strijd streed met als inzet de fraaie wis- selbeer van het gewesteiyke RKK-commando. Goes won dit keer. De help- stersploeg A en het herenteam uit de Ganzestad behaalden tezamen 487 punten, hetgeen hen op de eerste plaats deed belanden. Het werd een zeer geslaagd en leerzaam evenement. Deze bekerwedstrijden werden bygewoond door luitenant-generaal P. Alons, landelijk commandant van het Rode Kruis Korps en diens chef-staf, overste Meulman. Zy waren ook aanwezig bij het défilé, dat de colonnes na de wedstrijden voor hotel „De Burg" hielden. Dit défilé was het sluitstuk van de Rode Kruisdag. Het werd afgenomen door de gewestelijk RKK-coni- mandant, dokter P. C. J. van der Slikke, die per 1 Januari a.s. zyn functie zal neerleggen. Voorts was hierby aanwezig mevrouw baronesse S. C. de Casembroot-Van der Feltz, echtgenote van de Commissaris der Koningin. De heren werkten met z.g. schmink-ploegen'De slachtoffers werden daarbij zo natuurgetrouw mo gelijk geschminkt, terwyl de patiën ten een blaasje, gevuld met rode vloeistof, in de hand kregen. Zij had den maar te knijpen en het gewenste effect ontstondDeze „techniek" werd Zaterdagvoor het eerst in Zee land toegepast. Het ging in de opgave voor de da mes om een patiënt in een noodzie kenhuis, die hoge temperatuur heeft. Zyn rechterbeen bleek sterk gezwol len, terwijl hij klaagde over pyn aan het dijbeen en bovendien later nog over pijn in de linker zijde. De heren hadden te maken met in zittenden van een door de gladheid in het water geraakte auto. De chauf feur haalde geen waarneembare adem, de pols zag blauw, hy had een ongelijkheid in het rechter boven been. De passagier van de auto klaagde over moeheid en koude, had een snijwond aan de linkerslaap, pijn in de linkerknie en was niet in staat het linkerbeen gestrekt op te tillen. Verkeerde conclusies. Dokter Noome uit Krabbendijke, die voorzitter van de jury voor de helpsterswedstrijd was, merkte in zyn nabespreking op, dat de opgave vele ploegen aanleiding had gegeven tot het trekken van verkeerde conclu sies. Daardoor was niet aan alle ver schijnselen, die de patiënt vertoonde, genoeg aandacht besteed. Ook de volgorde, die bij de behandeling werd toegepast, was niet geheel juist. Over bet algemeen waren de prestaties niet zeer beveredigend. Vier ploegen kon den zelfs niet geklasseerd worden. De voorzitter van de jury voor de heren was dokter D. N. van Gelderen uit Middelburg. Deze toonde zich evenmin geheel en al tevreden. Er waren ploegen, die nog niet de helft van het maximum te bereiken aantal punten behaalden. Spr. wees er op, dat de opgave duidelijk is. Er bleek uit, dat men hier met een schijndode te maken heeft. Met name het tempo was, naar de mening van dokter Van Gelderen niet voldoende geweest. Met de meeste klem betoogde hy, dat in een dergelijk geval elke minuut goud waard is. De heren van Goes behaalden 341 unten, het maximum bedroeg 460. 'e dames van Goes verkregen 161 punten, met een maximum van 185. De beker en de overige prijzen, be staande uit medailles, werden uitge reikt door dokter Van der Slikke. De ze deed zulks voor het laatst in zyn functie van gewestelyk RKK-com mandant. Ter gelegenheid daarvan sprak hy een kort afscheidswoord. Tevoren sprak de waarnemend kringcommissaris, burgemeester mr. M. Tydeman van Westkapelle, een kort welkomstwoord, waarin hij zich onder meer tot generaal Alons en overste Meulman richtte. Uitslagen. De uitslagen luidden: heren (hel pers): 1 Goes, 341 pt.; 2 Koudekerke, 320 pt.; 3 Arnemuiden, 305 pt.; 4 Axel, 297 pt.; 5 West-Zeeuwsch- Vlaanderen B, 254 pt.; 6 West- Zeeuwsch-Vlaanderen A, 248 pt.; 7 Terneuzen, 247 pt.; 8 Westkapelle, 243 pt.; 9 Walcheren Noord-West B, 240 pt.; 10 Middelburg, 195 pt.; 11 Vlissingen, 193 pt.; 12 Wemeldinge, 170 pt.; 13 Walcheren Noord-West A, 170 pt. De beste leider was de heer De Potter uit Koudekerke, die punten verzamelde, daarmee het maximum te bereiken aantal evena rend. Dames (helpsters): 1 Middelburg, 161 pt.; 2 Terneuzen, 147 pt.; 3 Goes A, 144 pt.; 4 Goes B, 140 pt. De ove rige 4 groepen werden gedisqualifi- ceerd. De beste leidster bleek mej. Do- minicus (Goes A) te zijn. Zij ver kreeg 57 punten; het maximum te be halen aantal was ook hier-60. Middelburg Feestavond van bedrijfs- en Zomeravond Voetbal. In het Middelburgse Schuttershof werd Zaterdag de jaarlijkse feest avond gehouden van het rayon Mid delburg van het Bedrijfs- en Zomer avond Voetbal. Voorzitter J. Sukkel kon bij de aanvang in het bijzonder de gasten uit Bergen op Zoom welkom heten, die een tegenbezoek brachten. Spr. deelde mede, dat om van de traditie af te wijken de prijsuitrei king van de competitie niet op deze avond, maar tijdens de ledenverga dering zou worden gehouden. Hij sprak voorts een woord van dank aan het adres van allen, die hun bijdrage tot het verlopen van de vorige com petitie leverden. De heer J. Huijsse, die zich bijzonder verdienstelijk had gemaakt, mocht daarvoor een ge schenk in ontvangst nemen Het toneel werd daarna het ter rein, waarop de revue „Kolderiaria" zich afspeelde. Met dit non-stoppro gramma van muziek, zang, conférence en sketches heeft het talrijke publiek zich enkele uren bijzonder vermaakt. Het tweetal Frans du Mée en Fred Wiegman wist steeds weer de lachers op zijn hand te krijgen, terwijl ook de charmante Ellen Cas'tell, die zong en o.a. ook modellessen gaf, menigmaal de hulde van haar gehoor in ontvangst had te nemen. Een en ander werd vlot begeleid door pianist Joop Reynolds. Het show-orkest van Martin Erich had eveneens een groot aandeel in dit pro gramma. Het bracht uiteraard show en een grote verscheidenheid van goed in het gehoor liggende klan ken. Alles bijeen kan gezegd worden, dat „Kolderiaria" voor goede kolder zorgde. Erich's orkest verleende ook zijn bij drage tot het slagen van het bal, dat velen nog lang bijeen hield. Annenkerk 8 nm. v. Hongkong te Shang hai. Alnati Rotterdam-Buenos Aires vertr. 8 van Santo, 11 Montevideo, 13 Buenos Aieras verw. Blijdendijk 8 v. Antwerpen te R'dam. Bloemfontein Durban-Amsterdam verm. 8 v. Kaapstad, 22 Tenerife, 28 Amster dam verw. Boschfontein 6 te Dar Es Salaam. Cottica West-Indië-Amsterdam 9 Ply mouth, 11 A'dam verw. Dongedijk 8 v. Rotterdam te Hamburg. Indrapoera vertr 23 v. R'dam n. Indonesië. Japara KRL 8 v. New York n. Boston. Jagersfontein vertr. 21 v. A'dam n. Dur ban. Johan van Oldenbarnevelt A'dam-Sijdney 13 Fremantle, 18 Melbourne, 21 Syd ney verw. Limburg 8 v. Bombay n. Bahrein. Metula 9 v. Bunju te Balikpapan. Noordam 9 1200 u. v. New York n. Rot- Omala 7 v. Curasao ,i. Landsend. Oranjestad A'dam-Cristobal 14 Trinidad, 17 Curasao verw. Sloterdijk 8 v. New York New Orleans. Schie 8 v. A'dam n. Cristobal. Een stadsautobusdienst te Goes? De heer O. Tissing te 's-Gravenpol- der heeft een verzoek ingediend om een stadsautobusdienst te Goes te mogen exploiteren. Het ligt in de be doeling, een verbinding te onderhou den van Goes-Oost via het centrum naar het station, met aansluiting op de vertrekkende en aankomende trei nen. Schledijk 8 v. Rotterdam te Bremen. Teiresias 9 v. Prlok te Singapore. Willemstad 8 240 m. n. Barbados n. Ma deira, terdam. Willem Ruys vertr. 10 v. Rotterdam n. Djakarta. Willemstad Cristoba-A'dam 20 Plymouth, 22 Amsterdam verw. Waterman 8 n.m. v. Djakarta te Aden, Zuiderkruis vertr. 16 v. A'dam n. Syd ney. RAAD GRIJPSKERKE Uitbreidingsplan besproken De raad van Grijpskerke vergader de onder voorzitterschap van bur gemeester H. U. Bouwman. Bespro ken werd het uitbreidingsplan van de gemeente. In dit plan is een perceel tuingrond gelegen, dat geen eigen dom van de gemeente is. Op voorstel van B. en W. besloot men tot ont eigening van deze grond. Besloten werd over te gaan tot de bouw ter plaatse van vier industrie- woningen, een premiebouw, en twee herbouwplichten. Na uitvoerige be sprekingen besloot men het bouwvo lume van de eerste vijf woningén on der bepaalde voorwaarden over te dragen aan de Christelijke Woning Stichting Souburg. De uitvoering van de herbouwplich ten zal door de gemeente zelf geschie den. Men besloot de herbouwplichten aan te kopen voor f 2000 en deze te gebruiken voor de bouw van een nood woning voor de burgemeester, die thans woonachtig is in een deel van het gemeentehuis. In de overblijvende ruimte zullen femeentelijke instellingen worden on- ergebracht. Met voldoening consta teerde men het gereedkomen van de ruime Schuitvlotstraat van de ver keersweg MiddelburgWestkapelle Domburg door Gry'pskerke. Het speelplein van de bijzondere school is door een muur van de weg afgeschei den. Tenslotte is men begonnen met de riolering van vier straten, na de voltooiing waarvan het gehele dorp van riolering is voorzien. Domburg Benoeming balletafdeling muziekschool. Mevrouw C. Lynis Huffenreuter werd benoemd tot docente aan de balletaf deling van de muziekschool te Leeu warden. Zij is een dochter en leerling van mevrouw Soesman uit Domburg, die reeds verschillende malen in Zeeland successen oogstte met haar ballet cursussen enz. Mevrouw Lynis volg de voorts een korte aanvullende op leiding in Amsterdam. Afd. Zeeland „Nederlandse Gemeenten" bestaat 25 jaar. Jubileum wordt op 20 October in Middelburg gevierd. De afdeling Zeeland van de Neder, landse Vereniging van Gemeenten be staat 25 jaar. Dit feit zal op Woens dag 20 October a.s. in Middelburg worden gevierd met een jubileumver gadering In de Concert- en Gehoor* zaal, een ontvangst door het provin ciaal bestuur en een déjeuner-dina- toire. De agenda voor de jubileum-, te vens Ieaenvergaderiqg vermeldt o.a. voorziening in de vacture B. A. Th. Truffino, vaststelling van de rekening 1953 en benoeming van drie leden in de commissie van onderzoek voor de rekening 1954. Nadat de agenda afgewerkt is, zal de voorzitter, mr dr A. J. J. M. Mes uit Heinkenszand ter gelegenheid van het jubileum een rede houden Voorts spreekt de heer A. L. Wilkeshuis, plaatsvervangend chef afdeling Bin nenlands Bestuur van het ministerie van Binnenlandse Zaken, In een cau serie over „Het departement van Bin nenlandse Zaken en de gemeente-be sturen". Deze byeenkomst vangt om 10.30 uur aan. Om 12.30 u. worden de deelnemers aan de jubileumviering in de Staten zaal officieel ontvangen door het pro. vïnciaal bestuur. Tenslotte is er om 14 uur een dé- jeuner-dinatoire in de burgerzaal van het Middelburgse stadhuis, die daar toe door het gemeentebestuur be schikbaar werd gesteld. Examens. Voor het te Utrecht door de Broe derschap van Belastingconsulenten afgenomen examen voor belasting consulent slaagde de heer J. G. van Hemert uit Middelburg. KERKNIEUWS. NED. HERV. KERK. Door de Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk te Tholen is een beroep uitge bracht op ds. P. Westiand te Waarde. Officiële publicaties VLISSINGEN. HINDERWET. VERZOEKEN OM VERGUNNING. B. en W. win Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente-secre tarie, 2e afdeling, ter inzage liggen ver zoeken met bijlagen van: C. GEERTSE—VAN HA VEREN te Vlis singen om vergunning tot uitbreiden van de bestaande drukkerij, door het bijplaat sen van 2 electromotoren met een geza menlijk - vermogen van 2J,i P.K., in het perceel Palingstraat 10: M. DE JONGE te Vlissingen om ver gunning tot het oprichten van een slage rij. waarin 2 electromotoren met een ge zamenlijk vermogen van 3 PK. gebe zigd zullen worden, in het perceel Ho- beinstraat 2; J. F. GELEIJN te Vlissingen om ver gunning tot het oprichten van een hout bewerkingsinrichting. waarin 1 electro motor met een vermogen van IV2 P K. ge bezigd zal worden, in het perceel Groene- woud 21; F. VAN DE VELDE JR.. directeur Prov. Zeeuwse Courant te Vlissingen om ver gunning tot het uitbreiden van de druk kerij, door het bijplaatsen van 4 electro motoren met een gezamenlijk vermogen van PJC. in het perceel Vlamingstraat 9; M. SLAWINSKI—NIEUWENHUYZE te Vlissingen om vergunning tot het oprich ten van een inrichting tot het opslaan, be- of verwerken van vis, in het perceel Hobeinstraat 81. Gedurende tien dagen, te rekenen van 8 October 1954 af, bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren te gen het vgrlenen van de vergunningen ln te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op Dinsdag 19 October a.s., des vjn. resp. 10, 10.30, 11, 11.30 en 12 uur. ten gemeentehuize, een openbare zitting worden gehouden, waarin monde ling bezwaren tegen de inwilliging van deze verzoeken kunnen worden inge bracht. Een ieder kan ter secretarie der ge- HOOG EN LAAG WATER 12 October: U.+N A.P. U.+N.A P. U.—N.A.P. U. —N.A.P. Vlissingen 1.30 2,31 13.40 2,28 7.49 1,90 20.19 2,20 Terneuzen 1.58 2,47 14.10 2,44 8.15 2,08 20.46 2,39 Hansweert 2.44 2,52 14.51 2,43 8.56 2,27 21.27 2,57 Zierikzee 3.07 1,74 15.18 1,59 8.22 1,38 20.49 1,66 Wemeldinge 3.17 1,99 15.33 1,84 8.48 1,65 21.06 1,96 ROUW OP URK EN IN DEN HELDER. Tien man omgekomen. Op Urk wordt thans als vaststaand aangenomen, dat de U.K. 174 In de nacht van Woensdag op Donderdag j.L tijdens de storm is ten onder ge gaan. Van Zaterdagmiddag vier uur af is van alle vissersschepen in de haven van Urk meer dan tweehon derd, de vlag halfstok gehangen. Alle vermakelijkheden zjjn afgelast. Chr. Emigratie Centrale afd. Zeeland. Werk verder uitgebouwd. De Chr. Emigratie Centrale afde ling Zeeland hield Zaterdagmiddag in de bovenzaal van café Groenewege 'n voorlichtingsvergadering. De voorzit, ter, burgemeester A. de Kam van Vrouwenpolder, drukte er in zyn openingswoord zfjn sptyt over uit, dat de bijeenkomst slechts schaars was bezocht. Hy schreef dit echter toe aan het feit, dat de oogstwerkzaamheden tengevolge van het slechte weer veel vertraging hebben opgelopen. Spre ker deelde mede, dat het in de beaoe- ling ligt in het a.s. seizoen een groot aantal van dergelijke vergaderingen te houden. Voorts vertelde hy, dat de organisatie van de CEC in Zeeland verder was uitgebouwd. Er zyn thans over de gehele provincie contactad ressen van de Centrale tot welke be langstellenden zich kunnen wenden. Het woord was daarna aan mr. J, C. Rietkerk, adjunct-directeur van de CEC, die een korte causerie hield oyer het onderwerp „Hedendaagse emi gratie-mogelijkheden". Spreker gaf 'n overzicht van het aantal landen waar. heen emigratie mogelijk is en besprak van ieder land afzonderlijk de kansen, die men er heeft en de problemen, welke er zich kunnen voordoen. Zo werden achtereenvolgens Canada, Australië, de Zuidamerikaanse landen Zuid-Afrika en de Verenigde Staten onder de loupe genomen. Tevens weid de spreker uit over het nut en de noodzaak van emigratie en over de vraag wie er kunnen emigreren. Naar aanleiding van deze causerie werden enkele vragen gesteld, waar na de middag werd besloten met het vertonen van enkele films. meente kennis nemen van de ter zake in gekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep ge rechtigd zijn de aanvragers van de ver gunningen en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zit ting ls verschenen. Mede ls tot beroep gerechtigd degene die. zonder op de open bare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingediend, indien hij niet woonach tig is in deze gemeente of in een aan grenzende gemeente, waar openbare ken nisgeving wordt gedaan. Vlissingen. 8 October 1954. VLISSINGEN. TIJDELIJKE AFSLUITING VAN EEN GEDEELTE VAN DE PRESIDENT ROOSEVELTLAAN. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis dat de President Roose- veltlaan tussen de Nicol. Beetslaan en de Constantijn Huygenslaan in beide richtin gen gesloten zal zijn voor alle verkeer, uitgezonderd voetgangers en wielrijders, vanaf 12 Octoblr 1954 tot en met 13 No vember 1954 of zoveel langer als nodig of korter aïs mogelijk zal blijken. Vlissingen, 11 October 1954. 40. „Oef", zei Haviksneus, wijzend naar een kloof, die de bergrug doorsneed, „baardige blanke broeder is door gindse kloof gereden., recht naar jachtvelden der Platvoet-Indianen 1" Maar inplaats van de sporen verder te volgen begon hy de steile wanden van de bergketen te be klimmen. „Moeten we hem niet vol gen?" vroeg Kappie, achter de Indiaan aan klauterend. „Halen hem niet op tijd in", antwoordde Haviks neus, „slechts één middel om hem te redden: telegram zenden naar opperhoofd van Platvoet-Indianen". „Drommels", dacht Kap pie, „zou er een telegraaf kantoor op de top van deze berg zijn? Nee. dat kan niet, ik denk, dat die Haviksneus dat bericht op een speciale Indiaanse manier naar het platvoethoofd gaat door zenden. Ik ben benieuwd, hoe dat zal gaan!" Terwij! zij hoger en hoger k' ->n zagen zij op eens ver beneden hen een 1 ui lei dooi de kloof galop peren. „Billy de Beer", zei Haviksneus, wiens scherpe ogen de ruiter zelfs op die afstand herkenden. „Hossende haaien!" hijgde Kappie, „nu zit de Maat tussen twee vuren: voor hem die gevaarlijke platvoetklonten en achter hem die revolver-ban diet! Mijn enige hoop is nu dat rare telegram, dat Haviksneus op de een of andere manier wil verzen- Vrijdag tot het vallen van de duis ternis heeft een „Harpoon" van de marineluchtvaartdienst vruchteloos gezocht naar de vermiste visserssche pen UK 174 uit Urk en ..De Jonge Jochem" (Hd 8) uit Den Helder. Het zoeken is opgegeven. Aan boord van de UK 174 bevon den zich vyf personen. De schlpper- eigenaar, Hendrik Kapitein, maakte wegens ziekte zelf de reis niet mee. Hij werd vervangen door zijn neef, de 37-jarige Henk Kapitein. Deze was gehuwd en vader van vier kinderen. Verder waren aan boord drie zoons van de schipper-eigenaar, nameiyk de 25-jarige Rykent, de twintigjarige Cornelis en de vijftienjarige Hendrik, en een knecht, de negentienjarige Cornelis Korf. Rykent Kapitein was gehuwd en vader van één kind. Ook aan boord van de Helderse kotter „De jonge Jochem" bevonden zich vijf man, nameiyk de schipper Wolter Dykers, diens broer Meindert Dijkers, Jo van Dok en twee opvaren den, die beiden Klaas Byl heten. Van deze twee was een gehuwd en vader van vijf kinderen, de tweede onge huwd. Wolter en Meindert Dijkers waren beiden gehuwd en vader van vier kinderen, Jo van Dok laat een vrouw en vyf kinderen achter Houdt altijd bij de hand. Tegen overtollig maagzuur, dat Uw maag in lichtelaaie zot Zo snerpend kan de pijn niet zyn, met één of twee Rennies zet U er een domper op. Op 't zelfde moment be hoort de pyn tot het verleden. Daar om hoeft U met Rennies by de hand niet zo akelig voorzichtig te zyn, kimt U gerust alles eten waar U van houdt. Zo wordt ge met Uw Ren nies weer de gezellige disgenoot En komt soms de nood aan de man, dan hebt ge Uw Rennies by de hand en neemt ze onopvallend in. Geen haan die ernaar kraait, want iedere zuur- brand is zó geblust DINSDAG 12 OCTOBER. KRO: 7.00 Nws. 7J0 Gram 7.15 Idem. 7.45 Morgengebed en lit. kal 8.00 Nws., weerber. en kath. nws. 8.20 Gram. 9.00 Voor de vrouw 9.35 Waterst. 9.40 „Licht baken", caus. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de vrouw 11.30 School radio. 11.50 ..Als de ziele luistert", caus. 12.00 Angelus 12.03 Lunchconc. (1250— 12.33 Land- en tuinb meded.) 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Metropole ork en solist. 14.00 Gevar. pro- gr. 14.45 Strllkork. en soliste 15 00 Omr. ork.. mannenkoor en sol. 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieken 16.30 Zie- kenlof. 17.00 Voor de jeugd 17.15 Felici taties voor de jeugd 17.45 Regeringsuit zending: „Rijksdelen Overzee: F. J. Tromp: „Aruba en de Arubanen", 18,00 Voor de jeugd. 18.20 Sport. 18.20 R.V.U.: D. van der Meulen: „Zorgen en dreigin gen in het Nabije Oorten" 19.00 Nws. 19.10 „Eén uur voor een toekomst" klankbeeld. 19.40 Avondgebed en lit. kal 19.55 Gevar. muz. 20.15 Gram 21.00 Act 21.15 De ge wone man. 21.20 Viool en piano 21.40 „Uit het Boek der Boeken" 21.55 Orgelconc. 22.15 „Ken een haan een e! liggen?" 22.30 „Roda". declamator:um. 23.00 Nws. 23.15 24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram 7.15 Gym. 7-30 Gram. VPRO: 750 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 950 Voor de huis vrouw. 9.35 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 1050 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Claveclmbelrecltal. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Twee piano's. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 14.00 Voor de huisvrouw. 14.15 Gram. 14.40 Schoolradio 15.00 Twee violen. 1550 Voor de vrouw. 16.00 Gram. 16.30 Voor de Jeuga. 17.30 Jazzmu2. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 1855 Muzikale discussie. 18.35 Fanfare-ork. 19.00 Voor de kinderen 19.05 „Paris vous parle". 19.10 ..Eén uur voor een toekomst", klankb. 19.45 Gram. 20.00 Nws 20.05 Ge var. progr. 21.15 Lichte muz. 2155 Meded. 21.40 Promenade-ork. en sol. 2250 De Antwoordman. 22.35 Bariton en plano. 2255 „Ik geloof, datcaus. 2350 Nws. 23.15 „New York calling". 2350—24.00 Gr.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3