Zeeland in het „Handhoek der Aardrijkskunde" HMA| BLOEMENTENTOONSTELLING TE OUD SABBINGE VAN TOT ZfTiiwsr Almanak N.V. v.h. GEBR. POLAK VLISSINGEN NIEUW ORGEL TE BRUINISSE IN GEBRUIK GENOMEN Keelpijn (Angina) MijnhardFs AK|f,| LETTEN JONGE ZWERVERS MAAKTEN HET AL TE BONT Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 9 OCTOBER 1954 NIEUWE DRUK VERSCHENEN Nieuwe bronnen voor de studie van Zeeland „Nederland, Handboek der Aardrijkskunde" ïs een klassiek standaard werk voor deze wetenschap. Ontelbare studenten hebben dit 2000 blad zijden tellende studiewerk doorgeworsteld en er de grondslag mee gelegd voor hun kennis van dat deel van het aardrijk, dat Nederland heet. In 1884 Is het voor het eerst verschenen, 70 jaar geleden dus en nog steeds leeft het springlevend voort, omdat het telkens wordt herzien en aangepast aan de laatste inzichten en kennis. Zijn ontwerper, de bekende geograaf wijlen R. Schuiling, verdient daarmede de achting die een groot leermeester toe komt. ling en vele andere onderwerpen. In een adem hiermede noemen wij de publicatie van de Rijksdienst voor het Nationale Plan, het Centraal Bu reau voor de Statistiek en het Land bouw Economisch Instituut over on derwerpen met betrekking tot de be volkingsgroei, de volks- en bedrijfs- telling resp. van 1947 en 1950 (die zo veel ruimer zijn opgezet dan de vo rige), de recreatie en de landbouw. Particuliere uitgaven als die over Ter- neuzen, Zeeuwsch-Vlaanderen en het probleem der ontvolking behoren evenzeer in deze rubriek De inundaties en het onderzoek ten behoeve van de landbouw hebben ge leid tot uitvoerige bodemonderzoekin gen. Hierbij denken wij aan het ont staan van Walcheren, de bodemkarte- ring (de irs J Bennema en K. v. d. Meer) en het historisch-morphologi- Het verschijnen - van de zevende druk zij het dat zulks natuurlijk in fragmenten moet geschieden geeft ons alle aanleiding tot een na dere bespreking. Niet de zeven kruis jes, hoe imponerend ook, hebben ons hiertoe uiteindelijk gebracht, maar het verschijnen van het deel over Zee land van de hand van de Zeeuwse geografe dr S. E. Steigenga-Kouwe. Wij hebben hier te maken met een rijke beschrijving van onze provincie, die volkomen bij de tijd is en die in 90 bladzijden een samenvatting geeft van de meest belangwekkende litera tuur op dit gebied. NIEUWE ZEEUWSE BRONNEN. Om met dit laatste te beginnen loont het de moeite een vergelijking te treffen met de zesde druk, die in 1936 verscheen. In de 18 jaar die se dertdien zijn verlopen heeft de aard rijkskunde wetenschap niet in het minst met betrekking tot Zeeland gro te vorderingen gemaakt. Aan het slot van beide drukken is een literatuur lijst opgenomen en daaruit springen deze vorderingen sterk naar voren. Wat de geschiedenis van ons gewest betreft blijft dit hoofdzakelijk beperkt tot cén boek. Maar dit is dan ook van zeer grote betekenis. In zijn „Geschie denis van den Zceuwschen landbouw in de 19e en 20e eeuw en van de Zceuwsche Landbonwmaatschappij 18431943" heeft prof. dr P. J. Bou- wens een knap bewerkt bronnenboek gepubliceerd, dat een overzicht geeft van de sociale, de economische en de culturele situatie in Zeeland's belang rijkste bestaansbron gedurende die eeuw. Op sociaal-economisch gebied heb ben vooral de rapporten van de Pla nologische Dienst en het Economisch Technologisch Instituut veel licht ge spreid over de samenlevingsvormen. Alleen hierom al zijn deze rapporten van belang, afgezien van de betekenis die zij voor het beleid in en de ont wikkeling van onze provincie hebben gehad. Wij noemen als voorbeelden het Streekrapport Walcheren (de ba sis van het Streekplanen het Ont wikkelingsplan voor Zeeland. Zij heb ben betrekking op de leefwijze, de welvaartsbronnen, de bevolkings groei, het onderwijs, de herverkave- Advertentie. MIJNHARDTJES sterke bestrijders van pijnen. TH sche onderzoek van enige Zeeuwse eilanden door dr A. W. Vlam. Tenslotte blijkt het Zeeuws Tijd schrift voor studie-doeleinden een zeer nuttige bron te zijn. De artikelfen die hierin aan de orde komen zijn zo ver scheiden als het gebied der weten schappen zelf. SAMENVATTING IN EEN BOEK. De kennis omtrent Zeeland en zijn bewoners die hiermee naar voren is gebracht vindt haar neerslag in het deel over Zeeland uit het Handboek der Geografie van Nederland. De 90 bladzijden kunnen natuurlijk niet al les hierover bevatten, maar voor de samenvatting hebben wij alle respect. Ieder die enig belang in onze provin cie stelt zal dit werk met grote aan dacht in zich opnemen. De hoofdstuk ken omvatten het Land en landschap, de Waterstaatkundige toestand, de Historische ontwikkeling, de Bevol kingsgroei, de Middelen van bestaan, Verkeer en Vervoer en een samen vattende korte beschrijving der de len van Zeeland. De illustraties be slaan 21 foto, 13 grafieken en tabellen en 11 kaarten over de meest uiteenlo pende onderwerpen. Daarnaast is er nog veel cijfermateriaal verwerkt. De ze enigszins Amerikaans aandoende opsomming moge de lezer een indruk geven van de veelzijdigheid van dit werk- Wij hebben bij dit alles slechts één wens, die onvriendelijker lijkt dan zij is, n.l. deze dat het boek snel weer moge verouderen. Want dat betekent dat nieuwe onderzoekingen nieuwe in zichten zullen verspreiden. Daarop is alle kans, immers allerzijds is men hiermee bezig. Maar laten wij het toch wat positiever zeggenmoge spoedig een herdruk nodig zijn. De tien mooiste vrouwen van Londen worden in Libelle van 16 October aan U voorgesteld door de ver maarde Britse hoffotograaf BARON. Tien vrouwen uit de Londense society, gezien door de camera van een meester der fo tografie Wie zjjn deze vrouwen? Welke rol spelen zy In het Engeland van vandaag? Zjjn ze alleen maar mooi óf maken ze ook in ander opzicht aanspraak op onze be langstelling? Het antieoord geeft u Lihelle In hetzelfde nummer stelt SCHE HERAZADE haar jongste pete. kinderen voor. Na het mannelijke trio in Valkenswaard nü een VROUWELIJK DRIETAL in Den Haag! Prompt door Libelle geadopteerd Wilt U er meer van weten? Abon neert U op Libelle, Nassauplein 7, Haarlem. een van de tien Van alles ontvreemd Berouwvol zondaar voor de rechtbank Een berouwvol zondaar stond giste ren voor de Middelburgse rechtbank terecht. H. van O. uit Goes, die bij de darner P., waar hij in dienst was van alles ontvreemdde. Maar deze vreemdsoortige buit werd door hem nimmer te gelde gemaakt. Het reclasseringsrapport verhaalt van een moeilijke jeugd en een mislukt huwelijk. De vrouw was op bezoek ge weest in het Huis van Bewaring en zij wil het wel weer proberen ofschoon de man haar het leven tot een hel maakte. Maar dan moet hij eerst el ders bewijzen, dat het hem ernst is. Naar de gevoelens van de Officier van Justitie, mr. Andreae, is de sociale zij de van dit geval haast belangrijker dan de gepleegde feiten. Verd. heeft in het Leger des Heils invloed uitgeoe fend op anderen; nu zal hij de lering zelf moeten aanvaarden. Het Leger is bereid hem daarbij te helpen. Drie maanden zit hij nu in voorlopige hech tenis. De eis luidde: acht maanden met aftrek, waarvan vier voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar en onder toezicht stellen van het Le ger des Heils voor een periode van twee jaar. Uitspraak op 22 October. De gehele week is meester Pieterse van de Openbare lagere school te Oud Sabbinge druk bezig geweest om met behulp van de leerlingen de bloeme tjes voor de verandering eens binnen t3.iv m 3.1^4 Van de stellingen rond de in aan bouw zijnde kleuterschool te Bruinisse woei Donderdag de vlag ter gelegen heid van de eerste steenlegging voor het gebouw. Deze symbolische hande ling werd verricht door mevrouw Van Dijke, hoofd der school, die daarbij de hoop uitsprak dat zij nog lang de belangen van de school zou mogen be hartigen. Dokter Quaak noemde het een'blijde dag, waarnaar reeds lang is uitgezien. Hij hoopte, dat de gun stige toestand van 's lands financiën de toegezegde subsidie snel zou doen verwezenlijken. Burgemeester H. K. INVITATIE Met uitzondering van enige gerucht op de achtergrondergens in een eet zaal, u-as het rustig in het Middel burgs koffiehuis. Zéér rustig zelfs, en de man, die een plaatsje had gezocht aan de leestafel, kon dan ook in alle gemoedsrust zijn krantje lezen, z n kopje koffie drinken. Juist echter toen hij een reisgids raadpleegde, om dat het z'n tijd begon te worden, werd de rust enigszins verstoord. Het ru moer op de achtergrond verplaatste zich en kwam naderbij, waarna de bedrijvers er van zichtbaar roerden. Een klein gezelschap was het, dat in opgewekte toestand verkeerde Een der beide dames uit het gezel schap, dat verder nog slechts uit één heer bestond, toefde wat bij de lees tafel. Plotseling richtte zij het woord tot de krantlezer: „Moet u nest de bus meel", informeerde ze vrijmoe dig. De man bevestigde zulks. „O", sprak ze, met een wat nuf fig mondje, waarna ze vervolgde: „IVeet u, eigenlijk wilde ik u vragen om wat met me te gaan dansen De man aan de leestafel zag be schouwend tot haar op. Een weinig je verbazing lag wel in zijn blik Hij moest de dame evenwel teleur stellen. ,;t Spijt me, maar vanavond ben ik verhinderd"zo sprak hij. Een weinig uit het veld geslagen, voegde de eenzame dame zich weer bij haar gezelschap en verliet het kof fiehuis. De man aan de leestafel bleef pein zend achter, totdat de ober hem te hulp kwam. .,U moet bedenken, dat het nog steeds een schrikkeljaar is, meneer", zo verklaarde hij Michaëlis deed de verblijdende mede deling dat juist die morgen uit Zwe den bericht was gekomen, dat van het „Redda Barnen" een zending materi aal kon worden tegemoet gezien. IN DE SLOOT. In de Prins Willempolder nabij Oost burg, gleed een met bieten geladen vrachtauto van de weg af en kwam in een sloot terecht. Gelukkig bleef het bij wat materiële schade en kwa men geen persoonlijke ongelukken voor. BALLETMEISJE. Een twintigtal inwoners van Oost- burg heeft gelden bijeen gebracht en wil nu het tentoongestelde beeld „Het Balletmeisje" van H. Claessen aanko pen. Het is de bedoeling, dat het beeld een plaatsje in de gemeente zal krij gen. HAAN.... VIS. Het oudste symbool van het Chris tendom is de vis. Nu heeft tot dus ver op de toren van de Geref Kerk te Oud-Vossemeer evenals op zo vele torens een haan gestaan. Deze gaat thans verdwijnen, want de toren wordt aan een uitgebreid onderzoek onderworpen en de kerkeraad maakt van deze gelegenheid gebruikt om de haan door een vis te laten vervangen. IN HET KORT. In het kort voegen we nog aan de ze regelen toe, dat het echtpaar C. Koomans-Hoogesteger te Wemeldinge deze week zijn gouden huwelijk vier de. HET ADRES VOOR IJZERWAREN, GEREEDSCHAPPEN ENZ. te zetten. Op het ogenblik wordt in dq school een bloemententoonstelling ge houden die er waarlijk wezen mag. Het gehele lokaal is omgetoverd in een Drachtige bloementuin waar de laatste herfstbloemen met hun war me, diepe kleuren de sfeer wekken of men in een wandelpark loopt. Grote witte en gele chrvsanten en dahlia's in vele kleuren schitteren de bezoeker tegen. Een laatste croet van de herfst voor de winter komt Een zeer fraaie prestatie is wel de dahlia-stand van de heer en mevrouw van Loo, die hiermede terecht de lof van de jury verkregen. Met veel ge1- duld en een heleboel oranje Afrikaan- tjes werden de Zeeuwse eilanden in kaart gebracht, rondom gegarneerd met naddestoelen. Ook de bloemen van de schoolkinderen zien er keurig verzorgd uit. Oo verscheidene plaat sen ziin de resultaten van de handen arbeid van de leerlingen te bewonde ren. Een geheel ingerichte poopenvil la en verscheidene noppen in Zeeuwse ''lederdracht trekken wel het meest de aandacht hoewel de collecte hand werkjes er van getuigt dat ook het nuttige element aanwezig is. Voorts is er nog een agrarische afdeling waar de producten van de zoute grond ziin uitgestald en een ui (ste ende collectie vogelfoto's van de op dit gebied wel zeer deskundige heer L. P Pieterse. die met deze expositie wel een voorname plaats inneemt. OFFICIëLE OPENING In zijn officiële opening noemde de heer S. A. N. van Oevéren, burge meester van Wolfaartsdijk, het een treffende bijzonderheid dat deze prachtige bloemenschat nu van de door de ramp zo zwaar getroffen ge meente kwam. Bloemen versieren ons leven, zo meende hij, en ik hoop dat de bloemenwedstrijd de liefde voor het bloemenkweken zal activeren. De uitslagen voor de wedstrijd zijn als volgt. Begonia's 1 Ko Bosschaart, 2 H. de Bokx, 3 J. Kramer. Fuchsia 1 W. Mul ler, 2 B. van Strien, 3 W. van Strlen. Coleus 1 M. Westveer, 2 D. Tavehier, 3 N. Bosschaart, 4 P. Goetheer. Blau we bloem 1 C. van Damme, 2 W. Veerhoek. Eervol ontslag aan burgemeester Roelvink Bij Koninklijk Besluit is aan de heer H. J. Roelvink op zijn verzoek eervol ontslag verleend als burge meester van Zonnemaire. Inmiddels is de heer Roelvink belast met de waarneming van het burgemeesters ambt. De heer Roelvink is sinds 1918 bur gemeester van Zonnemaire. Daarvoor was hij ambtenaar ter secretarie te Naaldwijk. Hij bekleedt naast 't bur gemeestersambt nog enkele andere functies. Zo is hij o.m. voorzitter van de plaatselijke afdeling van het Groe ne Kruis. i opvoering van „Ik wil niet meer lopen" Onder auspiciën van de Provinciale Hervormde Jeugdraad gaf Vrijdag avond een toneelgroep van de Goesse jeugdraad in het bijna uitverkochte Terneuzense Concertgebouw met veel succes de tweede opvoering van het bij de toneelprijsvraag van de Provin ciale Zeeuwse Courant bekroonde to neelspel „Ik wil niet meer lopen" door D. van Es. In zijn openingswoord ver welkomde de voorzitter van de Pro vinciale Hei-vormde Jeugdraad, ds H. M. Strating in de bijzonderen de di recteuren van de P.Z.C. de heren F. B. den Boer en W. de Pagter en de schrijver van het toneelspel, de heer D. van Es en diens echtgenote. Spreker wees er op, dat het stuk thans in Terneuzen, waar het geboren werd, ten doop werd gehouden. Hij gaf vervolgens een overzicht van de wijze, waarop de toneelprijsvraag, in gevolge een geste van de P.Z.C., die iets voor de Hervormde Jeugd wilde doen, werd uitgeschreven. Ds. Stra ting bracht de directie der P.Z.C. har telijk dank voor dit initiatief en deel de voorts nog mede. dat de Hei-vorm de Jeugdverenigingen in Zeeland dit stuk eenmaal zonder betaling van auteursrechten kunnen spelen. De Goesse Toneelgroep komt zeker een woord van lof toe voor de wijze, waarop zij dit stuk voor het voetlicht bracht. Aan het einde van de avond bracht ds. Strating zowel dank aan de toneelgroep en haar regisseur, de heer G. Schout, als aan allen, die me dewerkten tot dit succesvol optreden. Namens de schrijver bood hij de medespelende dames en de souffleuze bloemen aan. De schrijver tenslotte, de heer D. van Es. kreeg eveneens nog een open doekje. Waierschapsbenoemingen Benoemd tot dijkgraaf van de De Loozepolder: P. Dieleman, Hoek; van het waterschap Oude-Graauw-en-Lan- gendam: R. J. M. Nijskens, Hontenis- se; plaatsvervanger van de dijkgraaf van de De LoDzepolder: F J. van Cad- zand, Hoek; voorzitter van het water schap Stoppeldijk c.a.: P. L. S- de Maat, Vogelwaarde-; ontvanger-griffier van de cal. Margarethapolder, P. Kui pers, Zaamslag; waterschap Rieden c. a.: A. A. Geeraards Koewacht. „La Pampa" weer vlot Het Engelse motorschip „La Pam pa", dat ter hoogte van de buitenha ven van Vlissingen aan de grond is gelopen. Is Vrijdagavond om half elf door zes sleepboten vlot getrokken. Het schip is voor onderzoek op de re de van Vlissingen voor anker gegaan. Grote belangstelling In een speciale kerkdienst in de Ned. Herv. kerk te Bruinisse is Vrijdag avond bet nieuwe orgel officieel in gebruik genomen. Voor deze dienst be stond grote belangstelling-, o.a. waren aanwezig-vertegenwoordigers van ker kelijke colleges uit de naburige ge meenten en de adoptie-gemeente Dub beldam. Stormschade bij fruitkwekers De storm van de laatste weken heeft bij de Zeeuwse fruitkwekers be langrijke schade aangebracht. Door het aanhoudende slechte weer van de laatste weken hingen er in de boom gaarden nog grote kwantums appe len en peren en deze moesten het bij het stormweer zwaar ontgelden. Voor al bij de sortimenten met lange stelen, zoals Golden Delicious, Comtesse de Paris en Zwijndrechtse Wijnpeer was de val groot- Ook de bomen die, om in fruitkwekerstermen te spreken, „dun hangen", kregen het zwaar te verduren. Ds. Groeneveld had ongeval Tijdens een repetitie voor het leke- spel „Guido de Bres" in de Sint Bavo- kerk te Aardenburg werd ds L. P. W. Groenveld uit Sluis onwel en kwam daardoor zo ernstig te vallen dat hij een lichte hersenschudding opliep en met behulp van een Rode Kruis-auto uit Oostburg naar huis moest worden vervoerd. UIT ZWITSERLAND EN BELGIE Belg ivilde graag naar Nederlandse jeugdgevangenis Het geval met de Zwitserse delinquent, de 22-jarige R. M. uit Lausanne, lag eenvoudiger dan met de jonge Belg, die ook terecht stond. Hü moest zich gisteren voor de Middelburgse rechtbank verantwoorden wegens dief stal van een auto van de arts J. Z. S. P. in de Zeeuwse hoofdstad, waarme de hij op weg naar Amsterdam verongelukte. Mr. G. J. B. v. d. Dussen, de Officier van Justitie eiste tegen hem een gevangenisstraf van vyf maanden niet aftrek, overwegend dat hem ook in Zwitserland nog straf wachtte we gens diefstal van 1500 francs. De 18-jarige R. B. D. uit Gent maakte zich in ons land schuldig aan ver schillende diefstallen. De eis luidde zes maanden met aftrek, een eis wel ke in de gegeven omstandigheden niet anders kon uitvallen. Maar de verdediger van deze jeugdige Belg vroeg tot ieders verrassing verhoging tot een jaar jeugdgevangenis, door te brengen in Nederland. Dit wilde verdachte zo graag toen zijn moeder dit feit vernam, zy het voor kennisgeving aannam en zich verder wydae aan haar amuse ment: dansen in een danszaal. Het lijstje-van diefstallen zag er respecta bel uit. Aanvankelijk was D. opgeno men in een huis in Vlissingen, maar toen na enkele weken zijn geld op raakte, ging hy daar tot diefstal over. In België had hij al eens 7000 francs gestolen en die verborgen in de bad kamer, hetgeen evenwel door de di recteur van het jongenstehuis werd ontdekt. In Vlissingen nam hy hon derd gulden weg en twee obligaties, die hy maar snel in de w.c. liet ver dwijnen. Toen logeerde hij bij fami lie van een meisje, dat hij vanuit de Scheldestad was nagereisd. Ook hier stal hq: 50 gulden en een fototoesteL In Schoondijke volgde nog een dames fiets en in Breskens uit een woning, f 65.„Het is bij de wilde bosspin- nen af", verzuchtte de president. De officier wees er in zyn requisi toir op, dat nazorg in dit geval on- mogelgk was, ornaat de jongen toch weer uitgeleverd moet worden. Een dergeiyk schx-ijven was er al van de kinderrechter in Gent. Delicten door Nederlanders ge pleegd in België worden door onze justitie wel vervolgd maar het om gekeerde is niet het geval. Daarom moet duidelijk gemaakt worden, dat dit in Nederland niet getolereerd kan worden. Het is niet bevredigend maar er blgft slechts over een gevangenis straf van zes maanden met aftrek te eisen. De raadsman trad niet in de feiten, die bekend zyn. Hy bracht alleen de vurige wens over van de jongen om zyn straf in een Nederlandse jeugd gevangenis te ondergaan. In zyn re pliek zeide de Officier nog, dat de Nederlandse staat zich moeilijk kan opwerpen als voogd voor Belgische jongens, die op het verkeerde pad zijn. Uitspraak ook in deze zaak op 22 October. M. heeft de korte tijd van zyn le ven al meermalen de andere kant van de gevangenis gezien. Tolk was in zijn zaak de heer P. A. ter W., docent te Middelburg, die de vragen vlot vertaalde in het Frans en verdachte duidelyk maakte waar het om ging. De jonge Helvetiër erkende, dat hij de auto gestolen had. Hij vluchtte uit Zwitserland na een diefstal van 1500 Zwitserse francs, ging via Parys en Brussel naar Ostende. Hier nam hij uit een auto 2500 francs en daarna kwam hij in Nederland terecht. Hy ontkende, dat hij de auto zou willen ling en met lederlapdse papieren in de wagen. Wel niet op de normale manier, zo hield de president hem voor, maar zwart waarschijnlijk wel. Tot uitvoering van een dergelijk plan kwam het echter niet omdat de wa gen verongelukte en zwaar bescha digd werd. Na het ondergaan van zyn straf wordt verd. uitgeleverd. Gezien de omstandigheid dat hij in het Al penland wéér de cel indraait, luidde de eis: vijf maanden met aftrek. Mr. W. K. H. Dieleman, de raadsman, kon weinig anders doen dan zich aan sluiten bij dit requisitoir onder het be pleiten van verzachtende omstandig heden. Uitspraak op 22 October. Trieste jeugd. De 18-jarige R. B. D. ontvluchtte uit een Belgisch jeugdopvoedingsge- sticht. De raadsman, jhr. mr. Van Nispen tot Sevenaar, vertelde dat De plaatselijke predikant, ds. H. W. v. d. Brink, sprak een welkomstwoord, waarna hij een overzicht gaf van het geen was gebeurd nadat de kerk in 1952 in gebruik was genomen. Ver volgens las de predikant Psalm 148, naar aanleiding waarvan hij een korte predikatie hield. Als lid van de orgelcommissie der Ned. Herv. kerk voerde oud-minister mr- W. F. Schokking het woord. Na mens het Moderamen van de Gene rale Synode wenste hij de gemeente van Bruinisse geluk met dit nieuwe instrument. Het verheugde mr. Schok king, dat de orgelbouw thans een pe riode van bloei doormaakt Spr. voor spelde, dat velen het orgel zouden ko men beluisteren. Hij noemde de inge bruikneming van het orgel een mijl paal in de geschiedenis van de Neder landse Protestantse orgelbouwkunde. Met de voorlezing van de keurings rapporten droeg hij het orgel sym bolisch over. De president-kerkvoogd, de heer M. Krijger, gaf een overzicht van hetgeen vooraf was gegaan aan de ingebruik neming. Hij bracht dank aan de adop terende gemeenten Dordrecht en Dub beldam en ook aan de gemeente Brui nisse voor de financiële hulp. De heer Krijger eindigde met het uitspreken van de wens, dat het orgel zou mogen kinken tot lof en eer van God. De heer Willem Hulsman uit Amersfoort be geleidde vervolgens de gemeentezang, waarna Lambert Ernee uit Utrecht ten gehore bracht: „Vater unser ira Him- melreich" van J. S. Bach, drie varia ties op Psalm 22 van Anthony van Noordt, „Wachet auf ruft uns die Stimme" van J. S. Bach en Preludium en Fuga in D van George Böhm. Ds. v. d. Brink sloot de dienst met dankzegging. Tenslotte zij nog vermeld, dat de plaatselijke organist, de heer J. v. d. Berge, Psalm 150 begeleidde. Advert entte. Een Geschenk voorde handen VANDAAG. Middelburg Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie werken Claire B'onebakker, 9—18 uur; Electro: „Sha ne", (14 jr.), ID en 21.15 uur; Schouw burg: „De avonturen van Prins Va liant", (cinemasc.), (14 jr.), 20 uur. Vlissingen Expositiezaal Frans Maas: Werken van de Franse schilder Leon Dubois: Alhambra: „The Robe" (Ci nemascope), 14, 16.30, 19 en 21.15 uur; Luxor: „De schatgravers van doods kopeiland", (a.l.), 19 en 21 uur. Goes Grand: „Roman Holiday", (a.l.), 19 en 21 uur. Oostburg Beeldententoonstelling. MORGEN. Middelburg Electro: als vandaag. 15.30, 19 en 21.15 uur; Schouwburg: als van daag. 14.30, 19 en 21.15 uur. Vlissingen Expositiezaal Frans Maas: als vandaag; Alhambra: als vandaag. 14, 16.30, 19 en 21.15 uur Luxor: als vandaag, 15, 17 en 19 uur. Goes Grand: als vandaag. 15, 19 en 21 uur. Oostburg Beeldententoonstelling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2