Beschuldigd van verduistering alsmede van oplichting PREDIKBEURTEN WALCHEREN GEMEENTEBEGROTING 1955 NA VLOTTE BEHANDELING AANVAARD ZATERDAG 9 OCTOBER 1954 PROVINCIALE ZEEÜW8E COVRANT 1 VEEHANDELAAR IN MOEILIJKHEDEN Onbeperkt crediet verlenen is bijzonder gevaarlijk Het was zonder enige twijfel een nog milde straf, die de Officier van Jus titie, mr. J. L. Andreae, eiste tegen de thans gedetineerde veehandelaar uit Kruiningen C. J. B. Hij stond gisteren terecht voor de Middelburgse waarbij de N.C.B. te Boxtel betrokken was, die hem voorschotten verstrek- regeling en daarbij verschillende strafbare feiten had gepleegd. Daaruit waren in de dagvaarding twee overtredingen van de strafwet ten laste gelegd. Het eerste betrof een manipulatie met 15.000, subs, 10.000, waarbij de N.C.B. te Boxel betrokken was, die hem voorschotten verstrek te en het tweede ging om een bedrag van 5730, ten nadele gebruikt van de Haagse slagerscentrale. Gezien de omstandigheden waaronder verdachte tot zijn fouten was ge komen er werden hem veel te hoge credicten verstrekt luidde de eis: 1 jaar gevangenisstraf met aftrek, w aarvan zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, onder toezicht van de Prot. Chr. reclasse- rrng voor de tyd van 2 jaar. worden aan de N.C.B. en aan de va der van verdachte. Met het geld uit Den Haag heeft verd. zijn rekening met de N.C.B. wil len verminderen, vertrouwend ook op toezeggingen van veelevering. De ge tuige W. J. W., volontair bij de N.C. B., vergezelde verd. welom ook deze zijde van het bedrijf te leren kennen. Hij kwam in eerste instantie veel te laat in het gerechtsgebouw en bleek toen een man, die alles „kalm opvat te". „In de veehandel moet U anders gauw kunnen toeslaan, is het niet verd.", zo zeide de president ter loops". Maar wy zijn er hier niet om U onderricht te geven". De volontair bevestigde, dat de voorschotten enorm waren opgelo pen. Twintigduizend gulden kwamen er nog op tafei onder de uitdrukkelij ke afspraak, aldus getuige, dat er vee voor in de plaats zou komen. Getuige ging mee naar Rotterdam, waar hij tweemaal 5000 gaf bij de In deze ingewikkelde zaak omvatte het proces-verbaal vele tientallen bladzijden. Verdachte was een inko per in het groot van vee in Zeeland ten behoeve van de N.C.B. in Boxtel en in geringere omvang ten behoeve van de Haagse slagerscentrale. „U bent zelf allerminst een administra teur", zo zeide de président, mr. P. van Empel tot de veehandelaar. Het bleek, dat hij op een gegeven ogen blik voor 68.000 ten achter was in zyn rekening met de N.C.B. De di recteur vertoefde toen in de V.S. en men kon zich voorstellen, dat de ad ministratie met deze post wat moei- lykzat, al gaan er grote bedragen om in de veehandel. „De directeur", zo merkte de president op, „zou wel eens kunnen vragen: wat hebt U met mijn talenten gedaan? Zij zijn niet alleen in de grond gestopt maar zelfs verdwenen. „Verdachte zeide, dat hij van die voorschotten al 45.000 be taald had aan boeren, die de koeien leverden. Het ging nu om een bedrag van 20.000, een nieuw voorschot, dat moest dienen om het geheel rond te maken. Verd. betwiste deze gang van za ken, omdat het naar zijn mening An ders gegaan was. Als getuige werd gehoord de 47-jarige D. A. v. d. H., bedrijfsleider van de Haagse slagers centrale. Verd. kocht in commissie en het risico was voor Den Haag. De be drijfsleider, die meende dat hij een 19.000 voorschot had, vernam later, dat het 29.000 was. Op 24 Mei jl. meldde B., dat hij 5 vaarzen kon ko pen. Het geld 4200) werd ge stuurd; op 25 Mei kwam er een nieuw bericht uit Rotterdam, waar verd. was, dat hij voor twee koeien 1850 nodig had. Ook dit geld werd gezonden evenals 5730, toen hij op 26 Mei belde uit Den Bosch. De be drijfsleider werd achterdochtig toen er geen vee kwam. Gewoon misdrijf Verd. erkende deze feiten. De pre sident: „Dit heeft met handel niets meer te maken. Dit is gewoon mis drijf". Later kwamen er negen bees ten voor de Haagse slagerscentrale, maar de kosten moesten voldaan Diefstal in Vlissingen Voor de Middelburgse rechtbank stond gisteren terecht L. de if., af komstig uit Den Bosch, die zich in Vlissingen schuldig maakte aan diefstal. Hij kreeg een kosthuis bij 'n dame al leen, die blijkbaar nogal veeleisend werd. Een jaar lang verwaarloosde hij zijn gezin in Den Bosch en tenslot te kwam hg tot diefstal om aan geld te komen. Zo brak hij half -Juni in in een directiekeet en stal zegels ter waarde van f 65.alsmede een ta felkleed. Later volgde nog een dief stal van een radio. De reclassering houdt zich thans bezig met verdachte, die zijn leven wil verbeteren en een omscholings cursus wil volgen. Ofschoon de schei ding al was uitgesproken wil de vrouw het opnieuw met deze man wagen, terwijl het gezin ook in een andere omgeving terecht kwam. Hij heeft verder een blanco strafregister. Deze factoren waren aanleiding voor de Officier van Justitie om een zeer clemente eis te stellen: een jaar ge vangenis met aftrek, waarvan vier maanden onvoorwaardelijk en acht maanden voorwaardelijk onder toe zicht van de R.K. reclassering, gedu rende een periode van vier jaar. Uit spraak op 22 October. Veel regen funest voor frambozenteelt De vele regen van de laatste tijd baart de frambozentelers grote zor- Fen. Vooral het sortiment Malling romise, aldus de Tuinbouwvoorlich- tingsdienst, schijnt gevoelig te zijn voor grote vochtigheid. Op gronden met een slechte waterafvoer hebben zich verschijnselen voorgedaan van gereduceerde zwavelvergiftiging aan het wortelstelsel. Met het toeslibben van de grond wordt de wortel van de lucht afgesloten, terwijl bij slechte waterafvoer de wortel vrywel voort durend in het water blijft staan, zo dat zich op de wortel een donker vlies van zwavelvergiftiging afzet met het gevolg dat de wortel dood gaat. De Tuinbouwvoorlichtingsdienst raad de telers dan ook aan op de frambozen- velden voor een goede afwatering te zorgen, opdat de vergiftigingen zo veel mogelijk wordt bestreden. Niets met blinden van doen Het bestuur van de Vereniging tot Werkverschaffing aan Zeeuwse Blin den verzoekt ons er op te wijzen, dat hier en daar op de Zeeuwse eilanden goederen, als matten, bezems, hand doeken, enz., te koop worden aange boden. Om het publiek tot kopen over te halen wordt medegedeeld, dat de ze goederen door de Zeeuwse blinden zijn vervaardigd. Dit nu is misleidend en onwaar, want namens de Vereni ging wordt niet gevent. De in de werkplaatsen vervaardigde goederen worden jaarlijks verloot. aankoop van vee. Later bleek, dat verd. (fit geld gebruikte om aan de boeren oude schulden af te doen. Dit herhaalde zich in Middelburg en in Den Bosch. Verd. was het niet ge heel eens met deze voorstelling van de feiten. Requisitoir In zijn requisitoir wees de Officier op deze gang van zaken. Stelt men het het gunstigt voor verd., dan gaat het om een bedrag van 10.000 S. 15.000. Dit geld werd door de N.C. B. verstrekt om nieuw vee te kopen en niet om oude schulden af te doen. Overigens was de Officier het in het geheel niet eens met de handelswijze van de N.C.B., die veel te gemakke lijk voorschotten verstrekte. Hij acht te bewezen, dat verd. zich dit geld wederrechtelijk heeft toegeëigend. Ten aanzien van de 5730 zeide mr. Andreae, dat hier door verd. een val se voorstelling van zaken is gegeven. In dit geval is de oplichting bewe zen. Verd. zag geen uitweg meer. Hoe is er zo opeens de klad ingeko men? Men weet het niet. Het onbe perkt verlenen van credieten is uiterst gevaarlijk. De N.C.B. heeft naar de Officier meent op „onfatsoen- delijke wijze" het gezicht trachten te redden, zodat B. het Haagse geld gebruikte om zijn rekening in minde ring te brengen. Hij staat hier als een man, die het te hoog heeft willen zoeken. Mogelijk is hij een goed veedeskundige maar hij beschikt niet over de kwaliteiten voor een functie als hier vereist wordt. Tenslotte kwam de Officier tot zijn eis. De raadsman, mr. P. C. Adriaan- se was verrast door de milde eis maar achtte de juridische bewijzen niet ge leverd. Uitvoerig ging spreker nog in op de verhouding van B. tot zrjn last hebbers, die evenmin geheel vrij uit gaan. Uitspraak op 22 October. Middelburg Autospuitinrichting te Door burgemeester mr. dr. N. Bolkestein Burgemeester mr dr N. Bolkestein heeft Vrijdagmiddag op het groot-in dustrieterrein aan de Kleverskerkse- weg in Middelburg de nieuwe auto- moffel-, spuit- anex uitdeukinrichting van de fa J. Waverijn officieel ge opend. Mr Bolkestein hield daarbij een korte toespraak, waarin hij zei, dat het tot dusver nog te weinig ge lukt is om grotere bedrijven o het in- dustrietterrein van de Zeeuwse hoofd stad te krijgen. Hij schreef dit o.a. toe aan de afgelegen positie van Zeeland, maar ook aan het feit, dat de bevol king nog te weinig interesse voor het werken in de industrie toont. Daarom is het gemeentebestuur er toe overgegaan ook kleinere- en mid denbedrijven op het terrein toe te la ten. In dit kader kwam eveneens de vestiging van deze onderneming op deze plaats tot stand. Mr Bolkestein wijdde voorts enkele woorden aan de aspecten, die de groeiende belangstel ling van de overheid in het bedrijfsle ven biedt. In dit verband bracht hij hulde aan het ETI voor Zeeland, dat zowel de gemeentebesturen als de particuliere ondernemers van uiterst deskundige adviezen voorziet. Het verlenen van overheidscredieten aan het bedrijfsleven noemde de burge meester een experiment. „Het slagen daarvan hangt ook af van de resulta ten, die in uw bedrijf worden ge boekt", aldus spreker, zich tot de heer Waverijn richtend, die hij daama ge lukwenste. De firmant sprak een woord van dank aan al degenen, die hem behulp zaam waren bij de totstandkoming van zijn nieuwe bedrijf. Voorts werd gesproken o.a. door drs G. J. Baar- spul, bedrijfseconoom van het ETI en de heren L. J. van 't Westende, na mens de Middelburgse Middenstands Centrale en W. C. Mullié, uit naam van de BOVAG, district Walcheren. Het bedrijf is uitgerust met een grote gecombineerde verfspuit-droog installatie. Deze installatie zorgt voor stofvrij spuiten onder constante tem- Voortgang van werk geremd, toch vorderingen gemaakt Verslag 1953 „Maatsclj. Werk en Gezinsverzorging op Walcheren" In het zojuist verschenen verslag over 1953 van de Stichting voor Maat opgemerkt, -dat het afgelopen jaar een jaar was van gerehide voortgang voor de stichting en haar werk. De voornaamste oorzaak daarvan was het ontstaan van de vacature voor een maatschappelijke werkster, die tot dusvei" onvervuld bleef. Er kan echter ook van vordering worden gesproken, want z.owel in haar werk als in haar organisatie is de stichting op het platteland van Walcheren een breder plaats gaan in nemen. Als lichtpunt vermeldt het verslag tevens, dat de moeilijkheden, die in 1952 met de Geref. kerken wa ren gerezen het afgelopen jaar wer den opgelost. Aan het eind van 1953 had de stich ting 1 maatschappelijke werkster in dienst. Het aantal gezinsverzorgsters steeg gedurende het verslagjaar van 5 tot 8 Voorts waren er drie gezins hulpen werkzaam. In 1953 trad ook de gemeente Oostkapelle toe tot de „gemeenschap pelijke regeling tot deelneming aan het maatschappelijk werk op Walche ren". Westkapelle trad eveneens toe in beginsel. Wanneer deze toetreding definitief is geworden, zullen alle Walcherse gemeenten deelhebbenden in het werk van de stichting zijn ge worden. Uit het financieel verslag blijkt, dat over 1953 in totaal een nadelig saldo van f 1.518,29 werd geboekt. Het aantal in het vergslagjaar ge holpen gezinnen bedraagt 95, met 'n gemiddelde verzorgingsuuur van 4Vz week. Het totaal aantal door de ge zinsverzorgsters en gezinshulpen in 1953 gewerkte dagen luidt 2479 (v. j. 1579.0). Het verslag merkt op, dat uit deze cijfers blijkt welk een uit breiding het werk heeft ondergaan en hoezeer dit in een behoefte voorziet. Modeshow Waagemans In hotel „De Burg" te Middelburg gaf de fa. Tonny Waagemans Vrijdag middag een modeshow. Diploma's Tractorencursus B.S.C.M. werden uitgereikt. In de bovenzaal van café Gillissen te Middelburg werden Vrydagavond tijdens een bijeenkomst de diploma's uitgereikt aan de geslaagden van de tractorencursus van de Bond van Smeden, Constructeurs en Machinere- pareurs (B.S.C.M.). Deze uitreiking geschiedde door de heer S. Hillebrand, voorzitter van de afdeling Middelburg van de B.S.C.M. Voorts werd gespro ken door de heer J. G. van Liere uit Goes, hoofdassistent van de Rijks- landbou wvoorl ichtingsdienst. Deze cursus had een duur van 1 jaar. De namen van de 13 geslaagden luiden: S. Hillebrand, Oostkapelle: L. A. Kindt, Stoppeldijk; C. W. Leenpoel Kamperland: P. van Sighem, Westka pelle; G. C. Geschiere, Nieuwdorp: M. van Helleman, Biggekerke; P. van Eijzeren, Borssele; J. Dominicus, Nieuwland; L. Cijvat. Koudekerke; J. Butler, 's Heer Arendskerke; J. J. Beye, Arnemuiden; J. A. de Ligny, Serooskerke. Eén candidaat moest worden afgewezen, terwgl één cursist niet opkwam. Toneelmiddag Zeeuwse Agrarische Raad Zaterdag 16 October a.s. houdt de Zeeuwse Agrarische Raad weer een famillemiddag te Goes, waar het ge zelschap „Tetman de Vries" uit Fries land zal optreden met het toneel- en zanggezelschap van het boerenleven „De tijd staat niet stil". De alg. voor zitter van de Z.L.M. zal het openings woord spreken. Des morgens houdt de Bond van Plattelandsvrouwen de provinciale najaarvergadering. Dijkleger bij Dreischor in actie In verband met de aanleg van de nieuwe dijk voor de afsluiting van het Dijkwater werd bij de aanvang van deze werkzaamheden, om een aansluiting te verkrijgen tussen de Noorddijk en de nieuwe afsluitdijk, over een lengte van plm. 100 meter de op de Noorddijk aanwezige betonnen muur (systeem de Muralt) verwijderd. Voorts werd de kruin van die dijk aanzienlijk verlaagd. In verband met de stormen van de laatste dagen achtte het polderbestuur van Dreischor het niet meer verant woord de toestand van genoemde dijk te laten voortbestaan. In opdracht van dit bestuur werd een gedeelte van het dijkleger opge roepen om op de kruin van deze dijk in samenwerking met de aannemer van de afsluitdijk een noodkade met behulp van klei aan te brengen. peratuur, volkomen en onmiddellijke veeI belang5telling be'stond Ee„ tal. nvoran a o. (jamespubliek uit Middelburg en omgeving heeft enkele uren lang een parade van een grote verscheidenheid aan modellen gadegeslagen, die ieders bewondering wegdroeg. De show mag dan ook bijzonder geslaagd heten- afvoer van spuitnevel en overschake ling op de drooginstallatie met warme lucht. Er wordt gewerkt op een grote glans en strakheid van de lak. N.V. „Zweminrichting" kan thans geliquideerd worden. Tijdens een vergadering, die Don derdagavond in hotel „De Burg" werd gehouden, is het officiële besluit ge vallen om de N.V. „Zweminrichting" te liquideren. Deze N.V. werd in 1877 als Bad- en Zweminrichting" opge richt. Later werd de naam in „Zwem inrichting" gewijzigd. Zij exploiteer de jarenlang de z.g. „gele zwem school". die gelegen was in het Ka naal door Walcheren te Middelburg nabij de voormalige meelfabriek. De ze zwemschool werd by dc bevryding verwoest. Velen uit Middelburg en omgeving ontvingen er in de loop der jarén zwemonderrieht. Het kapitaal van de N.V. zal nu worden overgedra- ;en aan de gemeente Middelburg, na- at de aandeelhouders en uiter aard ook de fiscus het hun toeko mende hebben ontvangen. Voorwaar de voor deze overdracht was, dat de gemeente een zweminrichting deed Douwen, waarin onderwijs in de zwem kunst zal worden gegeven en tevens de zwemsport kan worden beoefend. Door het bouwen van het nieuwe bad aan de Poelendaelesingel is aan deze voorwaarden voldaan. Dit bad zal door de daartoe opgerichte Stichting Zweminrichting worden beheerd. De commissie tot liquidatie van de N.V. Zweminrichting bestaande uit het huidige bestuur, wordt gevormd door mevrouw C. Klaassen-Ferwerda, mr P. C. Adriaanse, C. F. Fruciau en Oldeman. Politie verzoekt inlichtingen De commissaris van politie te Mid delburg verzoekt de wielrijder, die Dinsdagmiddag op het Molenwater ge tuige geweest is van een aanrijding tussen een personenauto en een vuil nisauto, zich voor het verstrekken van inlichtingen ten spoedigste aan het bu reau te melden. Arnemuiden Wijzerplaten worden verlicht Zoals wij reeds meldden kwam de raad van Arnemuiden byeen onder voorzitterschap van burgemeester W. H. van der Heide. Medegedeeld werd, dat de nieuwe brandspuit met man- schappenwagen is gearriveerd. Het ingenieursbureau, dat belast is met de voorbereiding van de bouw van een zuiveringsinstalaltie heeft de eer ste opmetingen verricht. Over drie maanden kunnen de plannen gereed zijn. Een verzoek van een aantal be woners van de Molenweg om de ver ordening rioolbelasting zodanig te wijzigen, dat aanslagen worden opge legd naar rato van het aantal closets en wasbakken, werd afgewezen. Voor de hulpverlening aan Oostenrijk werd een bedrag beschikbaar gesteld van 0.05 per inwoner. Besloten werd een crediet te verlenen voor de verlichting van de wijzerplaten van de toren. Vlissingen Vlissingse Bestuursders- bond besprak winterwerk De Vlissingse Bestuursdersbond kwam in algemene ledenvergadering bijeen in het A.N.M.B.-gebouw. In de plaats van de heren A. Buijs, die naar Amsterdam vertrekt, en C. Potters uit Souburg, werden in het bestuur gekozen de herën J. de Klerk en K. v. d. Stel, Souburg. Bij de behandeling van het winterwerk deelde de voor zitter, de heer K. van Wagtendonk mede, dat drie cursusavonden zullen worden gehouden, namelijk over het S.E.R.-aavies over de ouderdomsvoor ziening, over het nieuwe ontslagrecht en over het Deltaplan. Ook in de af delingen Souburg en Westkapelle zul- voor de kinderen komt te vervallen. Hiervoor in de plaats zal een ander feest worden gehouden, eveneens met attracties. De Vlissingse Arbeiderskunstkring telt momenteel 960 leden, zodat van elke voorstelling en dat zijn er vijf twee opvoeringen zullen worden gegeven, waaronder een balletavond aoor het Ballet der Lage Landen. Me- GEMEENTERAAD SOUBURG Bijzondere aandacht voor mogelijke verruiming van het beschikbare bouwvolume [slotte op de wenselijkheid van een contactblaadjc, dat de inwoners op de hoogte houdt van hetgeen zich in de gemeente afspeelt. I Uit het antwoord van de voorzitter bleek, dat dc gemeente reeds alles in het werk stelt om het bouwvolume aan te vullen- Souburg verkeert in een enigszins gunstige positie, daar bouw rijpe grond aanwezig is en de grond prijzen betrekkelijk laag zijn. De lijst van woningzoekenden stijgt met de dag; thans staan meer dan 300 gegadigden ingeschreven. De post voor onvoorzien noemde de voorzitter In derdaad niet groot, ma3r er is ruim- te in de begroting. Er zijn enkele mee vallers, maar het Wegschap Walcheren zal ongetwijfeld een tegenvaller wor den. De begrotingen voor de dienst So ciale Zaken 1955 en voor het Woning bedrijf 1955 werden zonder verdere bespreking aangenomen. Na een korte discussie werd de ver ordening tegemoetkoming studiekos ten gewijzigd. SUBSIDIES. De Souburgse Speeltuinvereniging krijgt een subsidie van f 350 over 1954 en medewerking voor de aanleg van een speeltuin. Als plaats hiervoor wordt gedacht aan een terrein ten Zuiden van de sportvelden aan de Spoorstraat. Enkele subsidieverzoeken waren binnengekomen. De Stichting voor de Hygiëne van het Kind in Zeeland kreeg een subsidie van f 0.25 per in woner, de Vereniging van Nederland se Gemeenten kreeg voor de hulp aan Oostenrijk f 0.05 per inwoner, de stichting „Pro Rege" f 0,02 per inwo ner en de muziekvereniging „Vlijt en Volharding" kreeg een bedrag ten be hoeve van het uniformenfonds. Een voorstel tot het verlenen van financiële medewerking aan de Mar- nixschool voor de aanschaf van 20 Bij bels werd aangenomen en dezelfde weg ging het voorstel om de School met de Bijbel medewerking te verle nen bij de aankoop van 8 nieuwe ban ken. Het presentiegeld voor de raadsle den werd verhoogd tot f 10. COMMISSIES. In de gemeentelijke Woningcommis- sie werden benoemd de heren L. C. Janssen, P. den Boer, J. Sinke en W. Huson; in de commissie voor Georga niseerd Overleg de heren L. C. Jans sen, G. J. Janse en B. Koole en in de adviescommissie voor de Woonruimte- wet 1947 de heren J S. Bloos, F. Leen- houts, L. van Sluijs, J. D. P. de Smit en P. Verheul. Voorstellen tot aansluiting bij de ponskaartendienst (citograaf), tot goedkeuring van wijzigingen in de be grotingen van 1954 van de dienst voor Sociale Zaken, het Woningbedrijf en van de gemeente werden aangenomen. De rekening van de dienst voor So ciale Zaken voor 1952 werd goedge keurd. De jaarrekeningen van het Wo ningbedrijf 1951—1952 en van de ge meente 1952 werden voorlopig vast gesteld. RONDVRAAG. In de rondvraag zei de heer L. C. Janssen, dat de ruitjes in het wacht huisje bij „De Zwaan" thans tot een minimum zijn gereduceerd door de Souburgse jeugd en hij stelde daarom voor om het huisje te doen blinderen. De voorzitter voelde hier niet veel voor en zei de zaak nader te zullen bezien. Voorts werd o.m nog gewe zen op de verkeersborden buiten de gemeente. De raad der gemeente Oost- en West- Souburg, welke Vrijdagmiddag in openbare vergadering bijeen kwam onder voorzitterschap van burgemees ter A. H. S. Stemerding, behandelde als voornaamste punt de geraeenbe- grotlng 1955. Dc heer B. Koole (A.R bracht al len, die aan de totstandkoming van deze begroting hadden medegewerkt dank voor het beleid en de toelich ting. De begroting is weliswaar slui tend, maar de post onvoorzien achtte dit raadslid toch te klein Hij vroeg aandacht voor de verruiming van het bouwvolume door een eventuele ex tra toewijzing en vestigde de aan dacht op de raming voor het Weg schap Walcheren van 15.000. Ook wees hij op het wegdek van dc Mid delburgse- en de Vlissingsestraat. De post voor het onderhoud der straten zag hij tot zijn voldoening met f 2800 verhoogd. Tenslotte beval hij het col lege van B. en W. aan de kwestie van het noodslachthuis afdoend op te los sen. De heer A. W. Bouff (P.v.d.A.) uitte eveneens zijn dank voor de keurige begroting. Wederom bracht hij de wel haast onverdraaglijke stank van de watergang achter het Tuindorp ter sprake en vroeg de voile aandacht voor de riolering op West-Souburg Nu er plannen zijn hoewel nog slechts vaag voor de bouw van een nieuwe School met de Bijbel gaf hij het college in overweging om de te bouwen openbare lagere school, de School met de Bijbei en het tweede gymnastieklokaal eventueel bij elkaar te bouwen. De heer Bouff wees ten- degedeeld werd, dat samenwerking is verkregen met de Z.V.U. Nadat de financiën van de A.K.K. waren be sproken. werd bet programma principe aanvaard. De nieuwe - irictsbestuurder, de heer C. Hoek uit Zierikzee, hield vervolgens een toe spraak over de algemene toestand van het N.V.V. Aan het slot der vergadering werd de heer Potters dank gebracht voor het vele, dat hij voor de V.B.B. heeft gedaan. Er werd hem een boekenbon aangeboden. De heer Van Wagten donk sprak een slotwoord. Baileyhefbrug in Vlissingen zal worden verwijderd De tijdelijke Baileyhefbrug over het Kanaal door Walcheren in Vlissingen, gelegen bij het binnenhoofd van de binnen-, keer- en schutsluis zal vol gende week worden verwijderd. Ten gevolge van deze werkzaamheden zal de scheepvaart door die sluis op 13 October a,s. van 7 tot 17 uur zijn ge stremd, zo wordt van de zijde van de Rijkswaterstaat, directie Zeeland, be kendgemaakt. Noorderkerk omstreeks Pinksteren gereed In „Hervormd Vlissingen" wordt een beschouwing gegeven over de heropening van de St. Jacobskerk op 15 September j.l. „Het was de vijfde keer in deze eeuw" zo schrijft ds. F. S. Kloosterman, „dat de deuren van de oude parochiekerk weer open gingen na een tijd van gesloten zijn (1906 watersnood), 1915 brand, 1945 beschieting, 1953 watersnood, 1954 restauratie) Ds. Kloosterman voegt er aan toe, dat opnieuw een opening in het ver schiet ligt: die van de Noorderkerk naar wordt gehoopt omstreeks Pinksteren volgend jaar. 10 OCTOBER. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 (H. A.) ds TheunissenArnemui den 10 en 6 dhr Van Ostende, 2.30 ds Don; Biggekerke 9.30 ds Van Dijl, 2 ds Abbing; Gapinge 10 ds De Boer (H. A.)Grypskerke 10 en 2.30 ds Wisse; Kleverskerke 2 ds Otte; Kou- dekerke 10 ds Durkstra, 10 jeugd- kerk, 7 ds Van Dijl; (Vlissingsestraat) 2.30 ds Durkstra; 't Zandt 10 ds Ros- cam Abbing, 7 jeugdkerk met de ge meente; Meliskerke 2.30 ds De Groot; Middelburg (Nieuwe Kerk) 10 ds Don 7 ds v. d. Linde (zangdienst)(Oost- kerk) 10 ds v. d. Linde (H.A.); Elec- tro-bioscoop) 10 ds Aalders; Nieuw en Sint Joosland 10 en 2.30 ds Pijn- acker Hordyk; Oost- en West-Sou burg 9.30 en 11 ds Haitjema, 7 ds Van Duijne, 9.30 jeugdkerk in jeugdlokaal Oostkapelle 10 en 2.30 ds Richard Ritthem 10 en 2.30 ds Van 't Hof; Serooskerke 10 en 2.30 ds v. d. Wind; Sint Laurens 10 ds v. d. Lelie, 2.30 ds Oosthoek; Veere 10 en 7 (jeugdd.) ds Otte; Vlissingen (Sint Jacobskerk) 10 ds Kloosterman (H.A.); (Engelse Kerk) 9.30 kerk voor jongeren; (Noorderkapel) 9 (voorb. H.A. en bev. ouderl.) en 10.30 (H.D.) ds De Groot, 7 ds Maas: (Havendorp) 10 ds Maas; Vrouwenpolder 2 ds De Boer (H.A.)Westkapelle 9.30 ds Oosthoek, 2.30 vic. v. d. Lely, 7 ds Stoutjesdyk (jeugddienst); zöutelan- de, 9.30 dhr. Dronkers; 2.30 ds. Scho penhauer. Ger. Kerk. Middelburg (Hofplein- kerk) 9.30 ds. Van Til, Bed. II. Av.. 2 ds. Meister, Bed. H. Av., 5 ds. Van Til, Dankz; (Noorderkerk) 9 30 ds. Meister Voorber. H. Av., 5 ds. Meister. Luth. Kerk 7.15 drs. Jager; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Domburg 10 leesdienst, 2,30 ds. v. d. Schaaf; Gapin ge 9.30 en 2 ds. Spoelstra, voormiddag Voorb. H.A v.; Grijpskerke 10 ds. Gou- mare, 2-30 ds. Van Wouwe; Koudeker- ke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Melisker ke 9.30 en 2.30 ds. Knoppers; Oostka pelle 11 en 3 ds. Dercksen, Bed. H. Av. en Dankz.; Serooskerke 10 ds. Van Wouwe, 2.30 drs. Verschoor; Souburg 9.30 en 2.30 ds. BrederveldSt. Lau rens 10 en 2.30 ds. BoonVeere 9.30 ds. Streefkerk, Bed. H. Av., 2.30 ds. Streefkerk, Bed. H. Av. en Dankz.; Vlissingen 9.30 en 5 ds. v. a. Schaaf; Vrouwenpolder 10 en 2 30 drs. Jager; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Pontier; Geref. Kerk (Art. 31). Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Knoop; Zoutelande 10.30 en 2.30 ds. Knoop; Geref. Gemeente. Aagtekerke 9.30 2 en 6 leesd-Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2,30 en 7 leesd.; ?.Iiddelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rijksen; Oostkapelle 9. en 12.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd. Zoute lande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Arnemuiden 6.15 ds- Slagboom; Middelburg 9 en 3 ds. Slagboom; Vlissingen 9.30 en 5 ds. De Vuyst. Ver. van Vrijz. Hervormden. Middel burg 10 ds. Metz. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. Kring. Vlissingen (Engelse Kerk) 7 ds. Metz. Evang. Luth. Gemeente. Middelburg 10 30 ds. Johannes; Vlissingen 9 ds. Johannes. Doopsgez. Gemeente. Middelburg 10.30 ds. De Boer; Vlissingen 10 dr. Bakker. Hcrst. Apostolische Zendingsgem. Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Hersteld Apostolische Zendingskerk. Vlissingen (Kasteelstraat 5) 10 en 5 prof. Rusch. Leger des Heils. Middelburg 10 heil.- dienst, 4 openl. samenk., 7.30 Verloss. samenk. o.l.v. zendingsoff. majoor Braamzeel; Vlissingen 10 heil. dienst, Verloss. samenk. o.l.v Kapt. Van Amerongen. Evang. Ver. op G.G. Vlissingen Ka zerne „Willem III" 10 en 5 dhr. Noels. Donderdag: 7.30 ds. v. Kooten. Herv. Evang. Vlissingen geen dienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN. In Middelburg is bij spoedgevallen te bereiken de heer C. F. Frumau, arts. Groenmarkt 17, telefoon 2635. In Vlissin gen ls te bereiken de heer G. J. M. de Greef, arts. Julianalaan 13. telefoon 2121. In Koudekerke, Zoutelande en Westka pelle is te bereiken de heer M. Huygens. arts te Westkapelle. De Casembrootstraat 26, telefoon K 1187—234. In Veere, Se rooskerke en Oostkapelle is te bereiken de heer v. d. Sluys. arts te Veere, Markt A 155, telefoon K 1181—271. Apoheken. Middelburg: Van Pienbroek, Markt 69. telefoon 2134; Vlissingen. J. M. H. v. d. Sande, Badhuisstraat 22, te lefoon 2066. Marktberichten VEILING MIDDELBURG 8 October. Aardappelen: Furore 10.00. Bintjes 7.007 70, Koopmans Blauwe 10.30 —10.40. Blauwe Eigenheimers 9.50—9.70. Frankenthaler 801.08. Black Alicante 71 —1.05. Per2iker. per kg 25—52. Netmeloe- 3—30. Suiker meloenen 27—32 Ana nasmeloenen 12—39. Appels: Gron Kroon B 18. BC 15, I 15 —17, II 6. K 9—11, Goudreinette K 16—21. Gl. v. Holland BC 18. I 17—19, II 13, K 11—19. EU. Orange A 37. BC 38. I 25. II 16. Gravenstelner I 3340. Cox Orange Pip pin I 24—40. H 10, K 12—25. Peren: Conférence A 40—41, B 15—36, I 14—22. n 6. K 9—15. Bonne Louise 1 13 —22. H 9, K 8—17. Legipont A 31. BC 23. 4—7. K 9—13. Tomaten: Natuur Tomaten A 2149. B 20—21. C 8—34. Kas Tomaten A 36—68, C 27—55. Groenten: Bloemkool A 16—46. B 8—33. C 8—19 Komkommers A 8—11. B 8—10. C 8. Andijvie 6—11 Bospeen 12—33. Dubb. Princessen 23—39. Snijbonen 20—1.47. Prei 17—21. Sla 3—6. Sav. kool 14—18- Rode kool 6—13. Augurken A 67. B 53. Boskro- ten 1821. Pronkbonen 7289 Spinazie 13—31. Uien per kg 12—21 Witte kool 10—12. Waspeen 15—32. Spruiten 29—46. Postelein 3644. VISMIJN VEERE 8 October. Export garnalen, aanvoer 1493. prijs per kg 120—148. Bot 65, 16—20. Middel tong 6. 72—319. Rog 125. 44—51. Wulken 10—26. wyting 18. 24 Veiling te Krabbendijke Met ingang van volgende week zal er te Krabbendyke alleen op Dinsdag, Donderdag en Vrijdag veiling worden gehouden. Officiële publicaties VLISSINGEN. HINDERWET. VERGUNNINGEN VERLEEND. B. en W. van Vlissingen. gelet op art. 12 der Hinderwet, brengen ter openba re kennis, dat by hur. besluit van 5 Oc tober 1954 aan ae N.V. HAVEN VAN VLISSINGEN te Vlissingen vergunning is verleend: le tot het uitbreiden van het pompge- bouw, door byplaatsing van een elec tromotor. met een vermogen van 6 P.K., alsmede twee lastransformatoren, elk van 300 amp.; 2e tot het uitbreiden van het pompge- bouw. door het plaatsen van 3 tanks, voor het opslaan van oliën cn melasse, beide op het perceel Buitenhaven. Vlissingen, 7 October 1954.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 15