KAPPIE IN WILDWEST AANVARING „SAN FELICE" OP DE REDE VAN VLISSINGEN NIEUWS ineenIOTEDOP WALCHEREN PRINS BERNHARD ONTHULT STANDBEELD TE KAAPSTAD TOP EN ZUIDWESTERS B ZAGEN RACE NAAR TITEL BEKROOND ZEELAND EN HET RAPPORT „VAN CAUWELAERT" KLAVKEV uit de AETHER MAANDAG 4 OCTOBER 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 RAAD VOOR DE SCHEEPVAART. „Meonia" maakte onjuiste manoeuvre. Dc raad voor de scheepvaart heeft 7.ijn oordeel bekend gemaakt over de aanvaring van het Italiaanse stoomschip „San Felice" met het Deense mo torschip „Meonia" op de rede van Vlisslngen op 2 Juli 1954. Wielingen en niet stil lag, wachtend op een loods. Anders is zijn houding onbegrijpelijk. Op de „San Felice aldus het oordeel van de raad, kon moeilijk worden aangenomen dat de „Meonia" plotseling volle kracht zou geven. Tegen het varen van de „San Felice" kan dus geen aanmerking worden gemaakt. De raad betreurt, dat de loods van de „Meonia" van zijn chefs geen toestemming heeft gekre gen zich door de raad Fe laten horen. De „San Felice", die zojuist Vlis- singen had verlaten, is waarschijnlijk door de „Meonia", die juist binnen wilde komen, aangezien voor een schip dat eveneens uit Antwerpen kwam en in afwachting van een loods, geen vaart had. De „Meonia" gaf volle kracht en boog enigszins naar stuurboord om, misschien in de verwachting voor de „San Felice" om te kunnen varen. Het voorschip is dc „Meonia" nog voorbij gekomen, maar doordat de loods van de „San Felice" bakboord liet geven, werd het achterschip aangevaren ter hoogte van de brug, alwaar een scheur van vier meter lengte ontstond. Naar het oordeel van de raad maakt het volle kracht geven van de „Me onia" de indruk, dat de loods niet tijdig heeft beseft, dat de „San Fe lice" vaart liep met koers naar de Officiële publicaties OOST- EN WEST-SOUBURG Ontwerp gewijzigd uitbreidingsplan De burgemeester van Oost- en West- Souburg maakt bekend, dat het ontwerp van het gewijzigde uitbreidingsplan in hoofdzaak der gemeente Oost- en West- Souburg voor een ieder ter inzage ligt ter gemeente-secretarie, gedurende het tijd vak van 10 October 1954 tot 10 November 1954, op iedere werkdag van desvoormid- dags 9 00 tot 12.30 uur en des middags van 2 tot 5 uur, uitgezonderd des Zaterdags alleen van 9.00 tot 12.00 uur. Gedurende dit tijdvak kunnen belang hebbenden bezwaren indienen by de Ge meenteraad. Oost- en West-Souburg, 1 Oct. 1954. Goes ZUID BEVELAND „Kunst naar Kracht" gaf uitvoering. Zaterdagavond bracht het Goesse toneelgezelschap „Kunst naar Kracht" in de schouwburgzaal „Het Schuttershof" te Goes het dramati sche toneelstuk „Verbroken banden" voor het voetlicht. Men heeft waar schijnlijk de bedoeling gehad een to neelstuk met een behoorlijk gegeven te brengen en uiteraard is men hier in ook geslaagd, hoewel het sterke karakterspel, dat een moeilijk toneel stuk nu eenmaal van de spelers vergt, niet helemaal uit de verf kwam. Een goede creatie gaf de heer D. Maas van zijn rol van zoon des hui zes. De heer H, Wijs begreep zjjn rol van zeeman ook uitstekend. De heer G. Kaaisteker en mevrouw T. Kar manKaaisteker voldeden in hun hoofdrollen als ouders en ook me vrouw M. PoortvlietVan Son en mej. T. van Son, die beiden wel een zeer zware rol hadden, gaven goed spel te zien. De bijrollen waren even eens goed verzorgd. De regie was bg de heer D. Maas, die een dubbele rol in dit stuk had, in de juiste handen. Ook aan het dé cor was veel zorg besteed. Van onze adverteerders Zaterdag werd de geheel verbouw de en gemoderniseerde winkel van bakker J. van Maldegem te Hein- kenszand heropend. In deze zaak is tevens gevestigd een filiaal van de fa. C. Jamin. Dat deze heropening in het middelpunt der belangstelling stond, bleek wel uit het vele publiek, dat op de openingsdag aanwezig was, en uit de fraaie bloemstukken. Twee Joegoslaven zijn Dinsdag met een gestolen particulier vliegtuig bij Graz (Oostenrijk) geland, waar zij politiek asyl hebben gevraagd. Zij zeiden tot hun daad te zijn gekomen, omdat de Joegoslavische autoriteiten hun herhaaldelijk een uitreis visum hebben geweigerd. De Nederlandse Spoorwegen zijn een zeer frequente dienst met Diesel-electri- zeer frequente dienst met Diesel-electrisch materieel op het traject Maastricht—Luik begonnen. De opening van deze dienst geschiedde Vrijdag met enige plechtig heid. Nu de heer C. Kleywegt te Nijmegen zijn benoeming tot lid der Tweede Kamer in de vacature-Berger (Partij van de Ar beid) niet heeft aangenomen, is de be- noemdverklaring te verwachten van dr. J. G H. Tans te Maastricht. Dr. Tans, die Rooms-Katholiek is, zal vermoedelijk zijn benoeming wel aannemen. Herbert Hoover Jr., een zoon van de Amerikaanse oud-president, aanvaardt vandaag zijn post van onderminister van buitenlandse zaken, in welke hoe-, danigheid hij de voornaamste medewer ker van minister Dulles zal zijn. Dc atoomgeleerde dr. J. Robert Op- penheimer, aan wie Indertijd de toegang tot atoomgeheimen ontzegd is, werd Vrij dag herkozen als directeur van het insti tuut voor gevorderde wetenschap te Princeton, Nieuw Yersey. Het spoorverkeer tussen Joego-Slavië en Roemenië is Zaterdag na vier en een half jaar hersteld, aldus een bericht van het Joegoslavisch p»r:g|ureau Tanjoej). Voorlopig zullen er drie treinen per week in beide richtingen gaan. Te Keulen is betoogd legen mogelijke verplichte dienstneming in een toekom stig Duits leger. Door de straten van de stad reden auto's Waarop leuzen waren aangebracht als: „Wij blijven liever leven, dan helden te worden", „Kazernedril is geen opvoeding" en de mop van de dag: „Vrede door ka nonnen". Koudekerke Afscheid ds. Van Dijl. Tot onze spht is Zaterdag per ver gissing gepubliceerd, dat ds L. D. van Dijl, Ned. Hervormd predikant te Koudekerke, Zondag jl. afscheid zou nemen in verband met vertrek naar elders. Ds Van Dijl zal eerst Zondag 7 November van zijn gemeente afscheid nemen. Partij van de Arbeid kwam in ledenvergadering bijeen. Atlantische eenheid. Ook voor handel, politiek enz. Een aantal vooraanstaande Ameri kanen. Engelsen, Fransen, Nederlan ders, Denen en Noren heeft een ver klaring uitgegeven, gericht tot hun re geringen en landgenoten, waarin zij hun ideeën over Atlantische eenheid neerleggen en aandringen op groter samenwerking tussen de N A.V.O.-lan- den. De Nederlandse ondertekenaar van "deze verklaring is luitenant-admiraal C, E. L. Helfrich b.d. De ondertekenaars dringen bij hun regering aan op de volgende maatrege len De Navo ontwikkelen tot een cen traal lichaam om de politieke handels- en defensieoogmerken van de ldeen te coördineren. Het uitwerken van een schema voor het verlagen van de tarieven, inwissel baarheid van de munteenheden en het opheffen van handelsrestricties waar door er een doelmatige economische basis voor de Atlantische gemeenschap zal kunnen komen. Havenstaking in Londen. Vrijdag hebben meer dan 10.000 ar beiders in de Londense haven ge staakt. Het werk lag stil op 120 sche pen. Twee verschillende stakingen één m de reparatiedokken en werven langs de Theems en één bij het laden en lossen van schepen belemmeren thans de internationale scheepvaart. De afdeling Middelburg van de Partij van de Arbeid kwam Vrijdag avond in „De Gouden Poorte" in le denvergadering bijeen. Voorzitter A. J. Berenpas wees in zijn inleiding op drie gebeurtenissen, welke thans voor de partij van grote betekenis zijn. Als zodanig noemde hij het bisschoppelijk mandement, dat een na de bevrijding in ons verdeelde volk moeizaam ver kregen stuk samenwerking weer te niet dreigt te doen, de verwerping van de E D.G. in Frankrijk en de te rugslag daarvan voor het gehele Wes ten en het zich terugtrekken van een zo dynamische figuur als J. J. Ver- rink uit z^n functies in de Tweede Kamer en als partijvoorzitter. Spr. herdacht de drie in het afgelopen kwartaal overleden voorzitter, de he ren Jansen, Chr. Bank en C. van der Weel. Medegedeeld werd. dat op Zaterdag 9 October a.s. in Goes een geweste lijke vergadering van leden der Fak keldragersclubs zal worden gehou den. De gewestelijke jaarvergadering is bepaald op 20 November, eveneens in Goes. Besloten werd de 15 aftredende le den van het gewestelijk bestuur we derom te candideren. In de plaats van de heer J. Jonker uit Middelburg die geen herbenoeming wenste, werd besloten als vertegenwoordiger van dc Protestants Chr. Werkgemeen schap in het bestuur voor te dragen burgemeester A. Schipper van Krui- ningen, c.q. drs. Th. J. Westerhout uit Middelburg. Voor het lidmaatschap van de partijraad zullen wederom worden voorgedragen de heren C. Hamelink, Axel en mr. H. B. Bouw man, Goes. Plaatsvervangers zijn de heren C. van Bendegem, Axel en Ph. Haverbroek, Goes. De voorzitter deed hierna medede ling van de actie voor het één mil- lioenfonds en van het uitgeven van een contactblad voor de leden. Na mens de heer J. Brouwer werd een verslag uitgebracht van het op 17 en 18 September gehouden jongeren- congres. Medegedeeld werd nog, dat me vrouw Enny MolsDe Leeuwe op 8 Januari in de Middelburgse Schouw burg een z.g. transformatieschets zal geven. Spreker van die avond is het Tweede Kamerlid ir. S. A. Posthumus uit Delft. Een gespreksforum, bestaande uit een vijftal leden, beantwoordde ten slotte een aantal vragen. Kader vakbeweging besprak N.V.V.-plannen. Het kader van de moderne vakbe weging der Walcherse besturdersbon- den kwam Zaterdagmiddag in „De Gouden Poorte" te Middelburg bijeen ter bespreking van de N.V.V.-plan nen in verband met de viering van 't gouden jubileum in 1956. De heer P. de Vries, voorzitter van de koopvaardijofficieren-organisatie, ontvouwde deze plannen. Het pro- f ramma omvat een vijftiental pun- en. waaronder het houden van grote streekfeesten, het houden van op tochten in een aantal plaatsen en het inrichten van een grote tentoonstel ling in het R.A.I.-gebouw in Am sterdam. Op deze tentoonstelling wil men tot uiting brengen wat vijftig jaar vakbewegingsstrijd voor het Ne derlandse volk heeft betekend. Voorts wordt gedacht aan het houden van kunsttentoonstelling en aan het tentoonstellen van oude documenten, die betrekking hebben op de oprich ting van het N.V.V. Zo mogelgk wil men ook een roman uitgeven, waarin de 50 jaar beschavingsarbeid van het N.V.V. in verhaalvorm wordt ge schreven. In de loop van 't jubileum jaar zullen bijzondere congressen worden gehouden. Uit de vergadering werden ver schillende suggesties gedaan, o.m. om ouden van dagen te laten deelne men aan de viering. De inleider be handelde de diverse programmapun ten uitvoerig, waarna o.m. nog ge- proken werd over de recente loons verhoging. Tot besluit van de bijeenkomst werd een cabaret-programma opge voerd, waarna de voorzitter van de Middelburgse bestuurdersbond de vergadering sloot. Marktberichten EIERVEILING MIDDELBURG. Minimumprijs voor pluimveehouders f 2.10 per kg. GESCHENK UIT NEDERLAND. Ter ere Van Maria van Riebeeck. Prins Kernhard heeft Zaterdagoch tend te Kaapstad het standbeeld van Maria van Riebeeck, de echtgenote* van Jan van Riebeeck. die in 1652 de Kaap stlchtlo, onthuld. Het beeld is een geschenk van het Nederlandse aan het Zuid-Afrikaanse volk. De prins zeide, dat Zuid-Afrika's herdenkingsfeesten in 1952 in Neder land met grote belangstelling waren gevolgd. „Het Nederlandse volk heeft overwogen wat zgn passendste ge schenk aan het volk an Zuid-Afrïka zou zijn en zijn keuze viel op een standbeeld van Maria van Riebeeck, niet alleen om deze voortreffelijke vrouw zelf, maar ook om het histo rische werk van haar echtgenoot te eren. „Derhalve ziin wij hier bijeen om Maria van Riebeeck eer te bewijzen, de eerste vrouw die uit Europa naar dit land is gekomen, die gedurende tien Jaar op ongeveer een mijl af stand van deze plaats woonde en die, in de ogen van het volk van Zuid- Afrika, een voorbeeld is van geloof, moed, toewijding en trouw. Zg bracht een edele traditie van Holland mee en vestigde zich hier. Zij heeft vele vrouwen na haar geïnspireerd, die hun echtgenoten in tijden van nood en beproeving bijstonden en aanmoe digden. „Ik hoop, dat wanneer dit stand beeld tenslotte zijn vaste plaats in de poort van Zuid-Afrika heeft gevon- Beschuitfabriek afgebrand. Zaterdagmiddag brak brand uit in de beschuitfabriek van de firma Ten Kate de Vries aan het Westnieuw- land te Vlaardingen De brand is ontstaan in de omgeving van de oven voor het tweede baksel, een zg. gas- kettingoven met een lengte van 12 meter. Daar de deuren van de fabriek open stonden en er veel brandbaar materiaal in de nabijheid was, waar onder kartonnen dozen en verdere emballage, greep het vuur snel om zich heen, zodat de vlammen spoedig naar buiten sloegen De brandweer was spoedig met drie motorspuiten ter plaatse en greep het vuur met negen stralen aan, doch men heeft niet kunnen verhinderen dat de fa briek, het kantoor en het magazijn geheel uitbrandden. WEER BESLISSINGEN IN KORFBALCOMPETITIE. Vitesse verweerde zich Pleit voor A.K.C. biji.a beslecht Eendracht verraste Togo II. Zaterdag vielen weer enkele beslissingen in de korfbalcompetitie. Dank zij een 4-1 overwinning op Swift 3 in Middelburg, nam het Arnerauidse Top de titel In 8 A. Bij de adsplranten C werd Zuidwesters B uit Souburg kam pioen, doordat het Swift Rap met 4-0 afwees. De tweede klasser Vitesse, zag dc bedreiging van het degradatiespook zeer duidelijk. Qe Wolf aarts dijkenaren wisten Zeclandia dan ook een puntenverdeling (2-2) af te dwin gen. Of dit resultaat nog veel zal helpen, is echter te betwijfelen. Voor AIvC eveneens in 3 A is het pleit thans verreweg beslecht. De Aar denburgers verloren met 3-7 van Zuidwesters en behoeven weinig hoop meer te koesteren. Eendracht kwam in do tweede klasse verrassend goed voor do dag. De Tholenarcn hielden Togo 2 namelijk op een gelgke stand. Eerste klasse: Scampolo en Togo wonnen hun wedstrnden met groot vertoon van overmacht. De Goessena-. ren sloegen Olympia in Wilhelmina- dorp met niet minder dan 10-3. Togo had thuis met De Poel geen moeite (6-0). Tweede klasse: Vios leverde een goe de prestatie door het ongeslagen re cord van kampioen Volharding te verbreken. Het werd 3-0 voor de Krabbendykenaren. Swift nam tegen Vopo geen halve maatregelen (10-3). Derde klasse A: Het duel Swift 3- Top was van matig gehalte, maar zoals reeds vermeld voor Top was dc uitslag voldoende om te juichen. Door de zege op AKC klom Zuidwes ters een plaats. Derde klasse B: Swift 6 moest de eer aan de Zuidwesters-reserves la ten (1-5). Stormvogels eiste de twee de plaats in deze afdeling voor zich op door Madjoe 2 een 4-2 nederlaag toe te dienen. KVL klopte Animo 2 met groot verschil (10-1). Derde klasse C: Scampolo 2 bleef ook thans ongeslagen. Van Kats werd met 6-2 gewonnen. Olympia 2 beet onver wachts flink van zich af. Scampolo 3 was er het slachtoffer van (3-0). Vol harding 2 bleek beduidend sterker dan Zeelandia (11-3). Luctor blijft goed volgen. De Terneuzenaars ston den Dios weinig toe (4-1). Derde klasse D: Hier moest zowaar een veld worden afgekeurd. Dit had tot gevolg, dat de ontmoeting Blauw Wit 1-Luctor 2 geen doorgang vond. WKV werkte zich iets omhoog, want het gaf De Poel 2 een 4-2 nederlaag te slikken. Een record-score werd ge noteerd in het duel Vopo 2-Blauw Wit 2, namelgk 21-0! De Blauw Wit ten vormen toch wel een bgzonder zwak team. Vitesse verrastte Elto met 3-2. Adspiranten: In A klopte Tjoba de Jeugd van De Poel (5-1). Swift A hield Vopo met 10-3 van zich af. De Middelburgers gooien hoge ogen naar de titel. Vios en Togo speelden in Krabbendrjke gelijk. In B wist Swift Snel weer over Animo te zegevieren, zodat het de competitie ongeslagen bëëindigde (4-1). Swift Kwiek was juist iets te sterk voor Madjoe (5-3). den, in de buurt van het standbeeld van haar echtgenoot, beiden het symbool van -trouw en toewijding zullen blijven". De prins uitte de hoop, dat het standbeeld de Zuidafrikanen zal her inneren aan de vriendschap, die tus sen Nederland en Zuid-Afrlka be staat. Het standbeeld werd namens het volk van Zuid-Afrika in ontvangst genomen door dr. Eben Doenges, de minister van binnenlandse zaken. De onthuling van het standbeeld geschiedde vóór het nationaal kunst museum. waar het tijdelijk in de gou- vernementstuinen zal blijven staan. De tuinen zijn door Jan van Riebeeck aangelegd en behoren thans tot de grote attracties van de stad. Het beeld zal later worden verplaatst naar het begin van de laan van mo numenten, de „Poort van Zuid-Afri ka". Het zal dan bij het strand staan en een pendant vormen van 't stand beeld van Jan van Riebeeck, aan de andere kant van de poort van Zuid- Afrika. Vuelta Grande 30 Ct. Het summum, van genot. (Slot van pag. 1). Gent-T er neuzen. Voor wat het in het advies ge noemde Kanaal GentTerneuzen be treft, is de Commissie van mening, dat dit primair een Belgisch belang vertegenwoordigt. De Commissie acht het voorts on voldoende, dat in dit kanaal op het traject TerneazenSluiskil behalve de bruggen over de slulshoofden slechts een brug en een veer zijn ge projecteerd. Gelet op de betekenis van de Oost West-verbinding in Zeeuwsch-Vlaan- deren en mede gelet op de belangen van Sluiskil, meent de Commissie, dat een tunnel aldaar op zijn plaats zou zijn. Rood Wit versloeg Goes kansloos met 3-0. Onproductieve voorhoede der gasten. Goes heeft in St. Willebrord een 30 nederlaag geleden tegen Rood-Wit. De nederlaag is hoofdzakelijk te wijten aan het te lage tempo. De ploeg gaf zich na rust, toen de stand 20 werd, gewonnen. Van der Sluis werd practisch uitge schakeld door de uitstekende stopper- spil der gasten, Boeren. Le Conté was als linksbuiten zeker geen openba ring en in de Goesse voorhoede haal den alleen Lindenberg en Moens een voldoende. De mannen van ,,'t Heike" heb ben de zege volkomen verdiend, omdat zij vaart in hun spel wisten te leggen. De combinaties werden meest al snel en geraffineerd uitgevoerd, hetgeen resultaat opleverde. Rood-Wit nam na enige minuten spelen het ini tiatief in handen en reeds na 5 min. moest Zwartepoorte zwichten voor een fraaie kopbal van P Kas (10). Het offensief van de gastheren bleef voortduren na dit doelpunt en het duurde geruime tijd, voordat Goes ook eens aan bod kwam. De sporadische aanvallen van Goes werden meestal onderbroken door stopperspil Boeren, die een prima partij speelde. Voor de rust noteerden wij voor Goes slechts één behoorlijk schot van de voet van Moens, dat werd gestopt door doelman Kas. Ook Rood-Wit kon m de eerste helft niet tot meer dan één doelpunt ko men, dank zij het uitstekend werk van de Goesse defensie en middenlinie. In de tweede helft gaf Rood-Wit de toon aan. De meeste Goesse spelers hadden kennelijk gebrek aan uithou dingsvermogen en hiermede is prac tisch alles gezegd. Toen Zwartepoorte een schot van Kas niet onder controle kreeg deed Buurstede het net voor de tweede maal trillen (20). Tenslotte was het P. Kas, die de Goesse verdediging in de luren legde en in laatste instantie doelman Zwartepoorte kansloos sloeg (30). Dit werd de eindstand. 5 October. Vli9slngen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.+N.A.P. U.—N.A.P. U.—N.A.P. 6.40 7.07 7.34 7.54 8.16 1.41 1.59 1.72 1.09 1.28 19.19 19.44 20.10 20.29 20.46 1.42 1.61 1.75 1.20 0.35 0.51 1.31 1.37 1.35 1.51 1.71 1.29 1.47 13.00 13.15 13.53 14.07 13.56 35. Misschien was het de invloed van de glaasjes kwast, of misschien ook van de bewondering, die de aanwezigen voor hem toon den. maar het feit is het. dat de Maat hoe langer hoe opgewekter en zelfverzeker der werd. Hij zat temidden van zijn bewonderaars en koesterde zich in zijn on verwachte populariteit. „Ik was erbij, toen je Billy de Beer een sigaret uit de mond schoot", zei één van de mannen, „het was geweldig I Een meester- schotl „Ja, dat was het", be aamde de Maat, „ik heb die Billy eens laten zien, hoe een zeeman met geschut omgaat!" „Wat doe Je. als Je Bil ly de Beer weer ontmoet?" vroeg een ander. De Maat sloeg zich op zijn borst. „Als hij weer in mijn vaarwater komt, zal ik hem met de grote mast op z(jn gedachtenklstje sLaanl" snoefde hij. Er ging een zucht van bewondering op bij deze ferme zeemanstaal. Maar zeer waarschijnlijk zou de Maat minder zeker hebben gesproken, als hij ge weten had dat Billy de Beer op dat moment Despe- rado binnen galoppeerde! Met één oogopslag zag de gevreesde Wildwest-bandiet Snulver voor het café „Het Gulden Paardehoofdstel" staan. „Eindelijk heb ik het dier achterhaald", gromde hij, „die bolle stuurman zal wel binnen zitten; nu kan ik eindelijk eens met hem afrekenen! Ha, ik zal hem aan de muur van het „Paardehoofdstel" hangen!" Deze betekenis wordt nog geaccen tueerd door de indijking van de Braakman en de in verband daarme de te maken aansluitende verbin dingswegen. De Commissie acht. gelet op deze omstandigheden, de els dc geprojec teerde brug ter hoogte van Sluiskil te vervangen door een tunnel gerecht vaardigd. Afgezien van de omstandigheid of een brug langer of korter tijd geo pend zal zijn, zal een brug steeds een belemmering ook voor het waterver keer opleveren, zodat een tunnel in de eerste plaats het Belgisch belang zou dienen voor de beoogde betere zeeverbinding voor Gent. Resumerend deelt de Commissie als haar standpunt mede, dat met de tot standkoming van het advies Steen- bergheVan Cauwelaert geen grote Zeeuwse belangen zHn gemoeid. Voor het overige fs ae Commissie van mening, dat de conclusie, neer- felegd in het door haar vroeger over et vraagstuk der Schelde—-Rijnver- binding aan G.S. uitgebrachte inte rim-rapport kan worden gehand haafd. De onzekerheid met betrekking tot de uitvoering van het Deltaplan en de onbekendheid voor wat de uiteindelij ke vormgeving van dit plan betreft, maakte ae beoordeling van het advies voor de Commissie moeilijk, zo werd nog opgemerkt. Ronde van Europa werd zege voor Italiaan Volpi. De Ronde van Europa is gewonnen door de Italiaan Volpi. In het eind klassement bezette hij met een totaal- tijd van 83 uur 31 min. 59 sec. de eerste plaats. De 13e en laatste étap pe, van Montreux naar Genève over 344 kilometer, eindigde in een zege Van Cerami. die 10 uur 45 min. 33 sec. noteerde^Tweede werd Siguenza (Fr.) in 10.47*27, derde Close (Belg.), vierde Modenesse (Fr.), beiden in de zelfde tgd als Siguenza en vyfde Langlois (Fr.) in 10.47.59. Vervolgens arriveerde het peloton, waarin o.a. Volpi. Van de 77 uit Parys vertrokken renners hebben er 30 de finish van de ronde gehaald. Het eindklassement luidde: 1 Volpi (It.) 83.31.59; 2 Couvreur (Belg.) 83.34.16); 3 Pezzi (It.) 83 36.41; 4 Huber (Zwlts.) 83.43.19; 5 Krebs (Bg) 83.49.05. DINSDAG 5 OCTOBER. HILVERSUM L 402 m 746 kc/s. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram 7.45 Morgen gebed en lit. kal. 8.00 Nws weerber. en kath. nws. 8.20 Gram. 9.00 Voor de huis vrouw 9.35 Waterst. 9 40 Lichtbaken. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram 11.00 Voor de stouw. 11.30 Schoolradio 11.50 Als de Ziele luistert. 12.00 Angelus 12.03 Gram. 1230 Land- en tulnb. meded 1233 Gram. 12.55 ..Een groot venster en een open deur", caus. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Metropole ork. en soliste. 14.00 Gevar. gram. 14.45 Gram. 15.00 Schoolradio. 1530 Ben Je zestig? 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Re- geringsuitz.: Nederland en de Wereld: „Jeugd en emigratie" door Thijs Boov. 18.00 Voor de jeugd. 18.30 R V U.: „Zorgen en dreigingen in het Nabije Oosten" door D. van der Meulen. Eerste lezing. 19.00 Nws. 19.10 Lichte muz. 19.30 Avondgebed en lit. kal. 19.45 Pianospel en gram. 20 15 Gram. 21.00 Act. 21.15 De gewone man. 2130 Radio Philharm. ork. en solist. (2130 22.05 Caus. over het Jeugdzorgwerk in Nederland). 22.45 Uit het Boek der Boe ken. 23.00 Nws 23.15—24.00 Gram. HTVERSUM n. 298 m 1007 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.06 AVRO. AVRO: 730 Nws. 7.10 Gram 7,15 Gym. 730 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Idem. 9.30 Voor de huisvrouw 9.35 Gram. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 R.V.U.: Mej. C. A. Eyken „Chr. Fry en zijn werken". 1130 Voor de zieken. 12.00 Sopr. en piano. 12.30 Land- en tuinb. meded. 1233 Voor het platteland. 12.40 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 1330 Lichte muz. 14.00 Voor de huisvrouw. 14.15 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Pianorecital. 15.30 Voor de vrouw. 16.00 Gram. 1630 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muz. 1830 Nws. 18.15 Pianospel. 18.15 Pianospel. 1830 Amateurprogr. 19,00 Voor de kinderen. 19.05 „Paris voos par- le". 19.10 Rep 19.15 Strijkkwart. 19.45 Filmpraatje. 20.00 Nws. 20 05 Gevar. pro gramma. 21.15 Lichte muz. 2135 Meded. 21.40 Lichte muz. 22.20 „De Antwoord man". 22.35 Gram. 22.55 „ik geloof, dat..", caus. 23.00 Nws. 23.15 New York calling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3