Bevordering van de productiviteit ook in Zeeland gewenst BALL 'n ~öe Snuif en wrijf i-JAZ l-JM coors NIEUWE LOKETBEDIENING OP DE POSTKANTOREN DE WERELDDIERENDAG 1954 fwSB 1 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 2 OCTOBER 1954 GELIJKE IJ/SPANNING MEER RESULTAAT. Waf doet de commissie ter bevordering van de Productiviteit en het Nive Maandag a.s. zal de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de Zeeuwse Froductiviteitsraad installeren en op 27 October zal hij installeren de afdeling Zeeland van het Nederlands Instituut voor Efficiency. Deze officiële interesse voor productiviteit en efficiency is bijzonder ver heugend, want zij helpt mee om aandacht te wekken voor deze twee belang rijke zaken. In feite streven de beide organisaties de bevordering van de productiviteit na. Daarbü rjjzen dan twee vragen: is er hier sprake van dubbel werk en de ontplooide activiteit inderdaad van zo groot nut? Productiviteits-bevordering vindt men het beste weergegeven met de woorden: gelijke inspanning meer welvaart. De productie en dus ook de consumptie en de welvaart zjjn af hankelijk van het gebruik der pro ductie-factoren. Productie-factoren zijn b.v. handwerk, diensten, die de grond bewijst, ondernemers-activi teiten, machines, enz. Over het alge meen bezitten we daarvan op korte termijn gezien een vaste hoeveelheid. Vooral nu bijna alle Nederlandse werkkrachten zijn ingeschakeld kan hun aantal moeilijk vermeerderd wor den. Wij moeten hen zuinig gebrui ken. Hoe meer wij er mee doen, hoe groter de opbrengst en hoe lager de kosten. Alles wat daaraan dienstig kan zrjn moet worden aangepakt. Met een deftiger term kan men dit weten schappelijke bedrijfsvoering noemen. Alles wat in een bedrijf gebeurt wordt dan niet zonder meer geaccep teerd, maar critisch onder de loupe gelegd. Er zijn vele organisaties in ons land die zich op dit gebied begeven. De oudste rechten heeft het Neder lands Instituut voor Efficiency (N.- I.V.E.). Jonger, maar eveneens met een behoorlijke staat van dienst is de Contactgroep Opvoering Productivi teit (C.O.P.), die eigenlijk de andere organisaties overkoepelt. Nijverheidsdag De C.O.P. heeft in Mei j.l. het ini tiatief genomen tot het houden van een Nijverheidsdag voor Zeeland. De organisatie daarvan was in handen van wat thans de Commissie Produc tiviteit Zeeland heet. Het succes was zeer groot. Zeeland mag dan een klei ne provincie zijn en geografisch ver snipperd, de opkomst van meer dan 200 toehoorders, waaronder meren deels leiders van middelgrote en klei ne ondernemingen, was voor Neder land een record. Reden van het succes Een verklaring van dit succes kan wel worden gegeven. Zeeland ligt zeer terzijde van het nationale maat schappelijke gebeuren. En men heeft er weliswaar veel vernomen over pro- ductiviteitsbevordering en het hoe van de aanpak, maar Den Haag of Utrecht liggen te ver weg om bijeen komsten te gaan bijwonen. Men ken de het probleem dus wel, men had als het ware de honger, maar zij kon het beste gestild worden in Zeeland zelf. Met andere woorden: er was een behoefte, een nieuwsgierigheid. De Nijverheidsdag heeft aie beves- tigd. Discussiegroepen Wij spreken nu natuurlijk over de niet te grote bedrijven. Na de Nij verheidsdag hebben velen gezegd: ik ben geprikkeld en zou nog wel eens wat meer wallen horen. Geen wonder dat er voor de zgn- follow-up veel interesse bestond. In grote getale gaf men zich op voor kleine studie-krin- fn of liever praatgroepen (van 10 12 man) die onder deskundige lei ding ervaringen zullen gaan uitwis selen. Zulke groepen zullen waar schijnlijk bijeenkomen in Middelburg, Goes, Hulst, Terneuzen en Oostburg. En waar er belangstelling bestaat zullen er groepen aan worden toege voegd. Als onderwerpen die men zelf moet kiezen noemen wij: Advertentie. Uw verkoudheid van neus. keel of borst weg met hoe komen wij aan orders, hoe richt ik mijn boek houding in, financier ik my bedrijf goed, enz., enz. De bedoeling is dui delijk. Verbeteringen in het Bedrijfs beheer kunnen altijd nog worden in gevoerd. Dat doet zelfs Philips. Maar voordat men hiertoe overgaat moet men zich eerst van dit alles wer kelijk bewust worden. Dat is het gro te verschil met de. Verenigde Staten. Daar is de mentaliteit bij de onder nemers, arbeiders en consumenten nu eenmaal zakeiyker. Maar wie in de concurrentiestrijd nu eenmaal wil blijven meegaan zal hier niet mogen achterblijven. De installatie door de Commissaris der Koningin mag zeker in dit licht worden gezien. Er valt hier nog enorm veel te bereiken. Het Nive Voor de bedrijven die middelgroot tot groot zijn ligt de zaak iets an ders. Daar heeft men gemakkelijker nationale contacten en eigen specia listen, daar kent men de problemen wel en is men zich ook bewust van de noodzaak hen op te lossen. Hoe groter het bedrijf wordt, des te no diger is een wetenschappelijk gevoerd beheer. Een groot apparaat behoeft niet ambtelijk te zijn om te verstar ren. De moeilijkheid -ligt hier echter op een ander niveau. De bedrijfseco nomische wetenschap is zo ver gespe cialiseerd, dat het bijhouden van een VOORHAVEN II Bezwaren van personeel Naar aanleiding van proefnemingen met een gewijzigd systeem van loket bediening, dat het publiek zoveel mo gelijk de gelegenheid gaf de postza ken aan één loket af te doen, heeft de hoofddirecteur der posteryen richt lijnen uitgevaardigd voor de vaststel ling van een juiste verdeling van de loketwerkzaamheden. Aldus „De Ambtenaar", het orgaan van de alge mene Nederlandse bond van ambtena ren. Enige tijd geleden zijn in enkele ge meenten proeven genomen met een gewijzigd systeem van loketbediening. De bedoeling hiervan was, de wacht tijden van het publiek te bekorten. Aldus dacht men de gespecialiseerde werkwijze te vervangen door de ge- Laat de klok maar luiden De Ned. Herv. gemeente te Hui zen (N.H.) telt vier predikantsplaat sen, allen van de modaliteit van de Geref. Bond in de Ned. Herv, Kerk. Daarvan zyn er reeds geruime tjjd drie vacant en de kerkeraad bracht het ene beroep na het andere uit, zonder resultaat, totaal wel 85 maal. Afgesproken was, dat als een beroe pen predikant; aan de roeping gehoor geven zou, de klok zou worden ge luid. En zo is het dan ook gebeurd, want ds. A. J. Timmer te Ouderkerk aan de IJssel heeft het breoep naar Huizen in een der vacaturen aange nomen, zodat ds. C. Dop binnenkort een collega naast zich kry'gt. Ds. Timmer is de overbuurman van zijn vader ds. J. J. Timmer, die predikant is te Nieuwerkerk aan de IJssel. Deze buurmanschap zal nog maar kort meer duren, want niet alleen gaat de zoon naar het Gooi, maar de vader gaat binnenkort met emeritaat en zich dan metterwoon te Woerden vestigen. Ds. Timmer hoopt nog dit jaar in Huizen zijn intrede te doen en gaat zich vestigen in de pastorie van ds. J. Zwijnenberg. Het Amerikaanse ministerie van justitie heeft de arrestatie bekendge maakt van dr. Emanuël Blumberg, lid van het bestuur der Amerikaanse communistische partij, wegens sa menzwering ter bevordering van de gewelddadige omverwerping der re gering. Sedert Juli 1948 zjjn totaal 118 functionarissen van de commu nistische party aangehouden. combineerde werkwyze. Gebleken is, aldus „De Ambtenaar", dat de wacht tijden van het publiek bij de nieuwe werkwijze vrijwel niet worden bekort. De bezwaren bij de gespecialiseerde methode van lange rijen aan sommige loketten en korte rijen aan andere lo ketten, bleken meer van psychologi sche aard te zijn. Niet alle proefkan- toren toonden hetzelfde resultaat. Op het kantoor Hilversum byvoorbeeld had het personeel bezwaren tegen het gecombineerde systeem. Het was van mening dat deze werkwyze veel ver moeiender is. Het werken met twee kassen gaf aanleiding tot klachten. Op kleinere kantoren bleken, voor wat de wachttijden van het publiek betreft, bepaalde voordelen aan de gecombineerde werkwijze verbonden. Bij de proeven is gebleken, dat bij toe passing van de gespecialiseerde werk wijze door een betere werkniethode" voordelen zijn te bereiken. De resultaten van de onderzoekin gen hebben tot de conclusie geleid, dat niet alleen voor kantoren ,als Hil versum specialisatie van de loketten voorkeur verdient, doch dat hiervoor ook op kantoren met twee of drie lo ketten aanzienlijk kortere wachttijden worden verkregen. In de practijk is duidelijk gebleken, dat de arbeidsver deling en de daaruit voortvloeiende samenvoeging van gelijksoortige han delingen, op alle kantoren leidt tot een zo gunstig mogelijk resultaat voor het publiek, het bedrijf en het perso neel, aldus „De Ambtenaar". onderdeeltje al te omslachtig dreigt te worden. Men heeft dan de behoefte om te worden geconfronteerd met de ervaringen van landelijke specia listen. Od dit terrein ligt de taak van het N.I.V.E. Tot nu toe echter had dit instituut geen afdeling Zee land, wel in alle andere gewesten. Door de onlangs gevoerde actie is het ledental in Zeeland nu zo op gevoerd, dat een eigen afdeling ver zekerd is en dat men niet meer des avonds naar Rotterdam of Eindhoven moet om eens een lesje in efficien- cy-bevordering te ontvangen. Het aantal Zeeuwse leden bedroeg aan vankelijk 15 en is nu opgelopen tot 35. Waar Limburg er 50 heeft is er alle reden om optimistisch te zijn. Wanneer de werkzaamheden zyn aan gevangen zal het aantal ongetwijfeld nog oplopen. W erkzaamhed en De werkzaamheden omvatten be halve de lezingen- en discussiebijeen komsten ook de uitgifte van 't voor treffelijk Tijdschrift voor Efficiëntie en Documentatie en het bazentyd- schrift „Baas boven baas". Voorts zijn er de jaarlijkse landelijke effi- ciency-dagen, die steeds in een grote behoefte voorzien. In 1953 waren deze gewijd aan het kleine bedrijf en aan de tegenstelling groot- en klem-be drijf. Ook de cursussen die worden gegeven zijn zeer nuttig, n.l. die voor bedrijfsorganisaties en de zgn. ba- zencursussen. Voor wie dit alles nog niet specialistisch genoeg is zijn er de secties, waar men als N.I.V.E.-lid gratis lid van kan worden. Deze sec tie en studiegroepen zijn niet provin ciaal, maar landelijk georganiseerd. Wy noemen hiervan die voor fa- brieksorganisatie, administratieve arbeid, personeelsbeleid, overheids- efficiency, mechanische hulpmiddelen enz. Wel op provinciaal plan liggen de contactgroepen, die zich om alle mogelijke onderwerpen organiseren. Dit hangt dus van de activiteit van de afdelingen en van de interesse van hun leden af. Conclusie Het streven naar productiviteits- bevordering in Zeeland kent dus geen doublures. De belangstelling van de Commissaris der Koningin mag men zien als de erkenning dat dit werk ook in Zeeland steviger moet worden aangepakt. Tenslotte gaat het om het behoud en de uitbreiding van een stuk Zeeuwse welvaart. DE ECHTE NAVY-CUT VAN VROEGER Peanut Butter In Amerika zegt men voor pinda kaas „pindaboter" maar in Neder land zegt men voor pindakaas JJlcflMcmó Oudheidkundigs vondst in Roemenië. In het autonome gebied der Hon gaarse minderheid in Roemenië zyn onlangs belangrijke resten van oude beschavingen ontdekt, aldus meldt het officiële Roemeense persbureau. Er zijn resten van versterkte ne derzettingen ontdekt, die uit de vijf de en de vierde eeuw voor Christus dateren, een begraafplaats met een honderdtal graven uit hetzelfde tijd perk en verscheideno kostbare zilve ren voorwerpen, zoals bekers, arm banden en geldstukken, die dateren uit de eerste en tweede eeuw van onze jaartelling. De zilveren voorwer pen vertonen een grote invloed van de Scythische en Griekse cultuur. Thans ook verkrijgbaar in 10 stuks verpakking 38 cent- door Mr. W. Hugenholz „De onbedriegelyke waardemeter van het zedelijk peil van een mens en van een heel volk is: hoe zy de dieren behandelen". Werelddierendag beoogt: de een dracht van alle dierenvrienden ter we reld te versterken, de aandacht van de wereld te vestigen op de ellende der dieren en om het dierenbescher mingswoord in de dierenbeschermings daad om te zetten. Het was een gelukkig gebeuren toen men in 1931, op het Wereldcon gres te Florence, tot net besluit kwam om de sterfdag van de heilige Fran- siscus van Assisi (4 October) tot we relddierendag te proclameren. Een beter schutspatroon dan deze vrome en door en door edele man, die de die ren zijn broeders noemde en tot hen predikte, had men zeker niet kunnen kiezen. Al heeft de dood in 1226 deze Pove- rello voor eeuwig het zwygen opge legd, toch blijft de heilige Fransiscus daar staan als een lichtende en moed gevende gestalte in deze donkere we reld, waarin menselyke hoogheids- waan, wreedheid, hebzucht, uitbuiting en tirannie, vooral ook tegenover die ren, nog immer hoogty vieren. Zeven eeuwen hebben wy nodig ge had voordat de waarheid van Fran siscus' woorden „weest goed voor die ren" min of meer gemeengoed is ge worden. Helaas nog lang niet voor een ieder. Kerk, overheid, school, politie, jeugdorganisaties, verenigingen, ou derhuis en pers vormen echter hoe langer hoe meer één gesloten eenheid in de stryd tegen wanbegrip, lauw heid, wreedheid en onnadenkendheid jegens dieren .Nederland staat zeker niet achteraan op dierenbescher- mingsgebied en men kan met vreugde constateren dat vooral door de i 1 Regina garandeert U 4 extra voordelen! natuurzuivere schuimrubbermatras I T vEdE blijft Uw leven lang nieuw feu. VHHh gewelfd bovenvlak 130 jaar vakmanschap 1 LATEX MATRAS ÜL 1 N.V. v/N GEBR. PETERS. A F O. REGINA LAT trouwe hulp van de Nederlandse pers ons volk hoe langer hoe meer gaat beseffen hoe groot onze schuld tegen over de dieren is en dat zij al te lang zijn uitgebuit en mishandeld. Aller wegen gaat men in ons land beseffen dat de dieren, waaraan wij zo onein dig veel te danken hebben en ten kos te van welke wy ons voeden, kleden en geld verdienen, in ieder geval recht hebben op een behoorlijke plaats on der de zon, recht hebben op behoorlij ke verpleging, behoorlijk voedsel, re delijke arbeidstijden en goede behan deling Ook ln andere landen schrijdt de beschaving, dus automatisch ook de dierenbescherming, verder en verder voort. Door de in 1950 in ons land opgericht te Wereldfederatie tot bescherming van dieren worden de internationale contacten, ook met de diverse rege ringen, steeds intenser en waardevol ler, hetgeen de dieren steeds meer ten goede komt. Dierenbescherming wordt niet langer opgehouden door grenzen van talen en volkeren. Doos de steeds meer florerende en in gezag: toenemende wereldorganisatie kan de met "werelddierendag beoogde een dracht eerst recht vorm en inhoud krijgen en de nodige aandacht van de gehele wereld gevestigd worden op de algehele ellende, waarin de dieren al lerwegen nog verkeren. Hoe langer hoe meer komt dierenbescherming tot daden. Ook in ons land. Het is ver blijdend. dat de Interdepartementale Commissie, die met zoveel toewyding en nauwgezetheid doende is geweest aan het opstellen van een Dierenbe schermingswet, enige maanden gele den een ontwerp bij de minister van Justitie heeft ingediend. Wij hopen dat deze wet, die al zo vele jaren met smart wordt verwacht, vóór de volgende Dierendag in ons Staatsblad moge prijken. Dan zal een nog sterkere basis voor Dierenbe scherming gelegd zijn en kan met nog meer hoop en moed de arbeid worden voortgezet. Nog 4 Nederlanders in Djakarta gearresteerd Het totaal aantal Nederlanders, dat Dinsdag in Djakarta gearres teerd werd, bljjkt 10 te zijn. Behalve de zes reeds doorgegeven namen werden die dag nog aangehouden: J. van der Struys, gepensionneerd ser geant van het K.N.I.L., C. H. Wed ding, gepensionneerd K.N.I.L.-ser- geant, werkzaam by Velodrome, L. J. van Aken, voormalig milicien bij het K.N.I.L.. thans werkzaam als waker bij het Nederlandse Hoge Commissariaat in Djakarta en H. Maas, gepensionneerd K.N.I.L.-fou- rier, later burgerambtenaar bij de Nederlandse militaire missie, thans werkzaam als administratieve kracht bij de assuratiemaatschappij „De Nederlanden van 1845". Naar P. I. Aneta voorts verneemt, is het hoofd van de consulaire afde ling van het Nederlandse Hoge Commissariaat nog niet geslaagd ge gevens te Verkrijgen over de rede nen, die tot deze arrestaties hebben geleid. FEUILLETON door PATRICIA WENTW0RTH 17 Toen juffrouw Feil haar verklarin gen had afgelegd, werd hy op zyn beurt voorgeroepen en hem gevraagd of hij inderdaad die Dinsdagavond tot middernacht met een zieke koe was opgetrokken en heus geen tyd had gehad, om aan vossenstreken te denken. Juffrouw Brown was de laatste getuige. Ze was bleek in haar dof zwart gewaad, dat ze wel de voor naamste rouwdraagster had kunnen zjjn. Intussen vroeg Garth zich af, of ze dat ook werkelijk was. Als hij ooit in zjjn leven een tragische figuur had gezien, dan was het volgens hem zeker nu. En die brave tante So phy had van „geluksgeschenk" ge sproken en verteld, hoezeer „mijn lie ve vriendin juffrouw Brown" haar leven had opgevrolijkt- Er moest er gens een fout in de redenering schui len. Natuurljjk was het denkbaar, dat ze op Harsch verliefd was geweest ook mensen op middelbare leeftijd konden verliefd raken maar tóch wilde die mogelijkheid by hem er niet in. Hjj hoorde de diepe stem de eed hees fluisterend afleggen. Daarop on dervroeg de „coroner haar omtrent de sleutel van juffrouw Sophy. „U was gewoon, die te gebruil nietwaar Nog altjjd hees-fluisterend, zei juf frouw Brown: „Ja". Aan beide zijden van de zaal be vonden zich eenvoudige, wat hoog- ingebouwde vensters. Een zonne straal streek door het tweede ven ster links en raakte de rand van juffrouw Brown's hoed, haar schou der en haar langs de zijde af hangende hand. Garth, die nauw lettend toekeek, zag die hand zich samenballen. Ze was ongehand- schoend en de knokkels waren spier wit. Onder de rand van de zwart vilten hoed vertoonden zich de strak gespannen wangspieren; uit de huid scheen alle bloed weggevloeid. Tussen het dikke zwarte haar en de boog van de wenkbrauwen glinster de zweet. Met een schrik drong de vrees zich aan hem op: „Lieve he mel... ze zal flauwvallen!" De „coroner" stelde zyn volgende „Was u in de gelegenheid, die sleu tel te gebruiken op de dag van me neer Harsch' dood?" Juffrouw Brown viel niet flauw, maar zeide: „Ik gebruikte hem des morgens. Tussen elf en twaalf uur ging ik naar de kerk, om mijn gods dienstplichten te vervullen. Later heb ik de sleutel weer in de lade gelegd en ben niet weer naar de kerk ge weest". „Dank u, juffrouw Brown". Na deze woorden kon ze gaan. Garth zag, hoe de spieren zich ontspanden, hoe de ineengebalde hand weer slat> werd. Ze stond op, liep door de streep zonlicht naar de trap en ging weer op haar plaats zitten. Daarvoor moest ze eerst Garth en vervolgens juffrouw Sophy passeren. Garth stond voor haar op en hoorde, toen ze voorbijging, een soort zucht sla ken. Voor hem stond het vast, dat juffrouw Brown erg opgelucht was. Hij vond haar emotie nogal over dreven veel leven om niets, zjjns inziens. Immers, ze had slechts een paar onschuldige vragen over de sleutel van tante Sophy moeten be antwoorden en was dadelijk weer klaar geweest. Vreemd, hij had haar niet voor zo zwak gehouden. Garth ging die twee onschuldige vragen nog eens na; beide hadden ze betrekking op de sleutel. „U was ge woon, die te gebruiken, nietwaar?" „Was u in de gelegenheid, die sleu tel te gebruiken op de dag van me neer Harsch' dood?" In de eerste vraag stak niets bij zonders. Iedereen in het dorp wist, dat zjj gewoonlijk de sleutel van tan te Sophy gebruikte. Toch was ze da delijk na die vraag er gaan uitzien, of ze flauw zou vallen. Heel duidelijk was ze bang geweest. Waarom? Om dat ze niet wist, wat er volgen zou. Ze had gewacht op vraag nummer twee als iemand, die een gevaarlijke kogel verwacht. Maar er was hele- maal geen kogel gekomen... alleen een onschadelijke losse patroon. Wat de kans op flauwvallen toen die haar trof aangaat, ze was in staat ge weest, enige niet gevraagde infor maties van zich af te wentelen en hij- fend zuchten van opluchting te sla- en. Toch was die tweede vraag, in welke vorm dan ook, de enige vraag die gesteld moest worden onvermij delijk, onontkoombaar. Garth over woog die woorden nog eens: in wel ke vorm dan ook. Ze had ge weten, ze moest hebben geweten, dat haar gevraagd zou worden, of ze de sleutel had gebruikt. Dadrom was ze bang geweest. Een andere re- - -jüe" den kon er liïet zyn. Stel eens, dat de tweede vraag had geluid: „Heeft u op die Dinsdag avond de sleutel uit' de lade van juf frouw Feil genomen?" Zou dan haar hand weer slap zyn neergevallen en zouden haar wangspieren zich heb ben ontspannen? vroeg hij zich af. Maar de „coroner" had gevraagd: „Was u in de gelegenheid die sleu tel te gebruiken op de dag van me neer Harsch' dood?" en juffrouw Brown had geantwoord „Ik gebruikte hem 's morgens. Tussen elf en twaalf uur ging ik naar de kerk om m\1n godsdienstplichten te vervullen! La ter heb ik de sleutel weer in de lade gelegd en ben niet weer naar de kerk geweest". Een erg uitvoerig antwoord voor een dame, die er uitzag alsof ze flauw zou vallen. Garth ging in gedachten terug naar de vorige avond en dacht yverig na... juffrouw Brown zat toen aan de gro te piano met haar rug naar hen toe en liet een Beethoven-notenstorm over het toetsenbord daveren, terwijl tante Sophy hem vertelde, dat Eliza Pincott, die met de jonge Braybury van Ledstow was getrouwd, een drie ling had gekregen „erg lastig, maar ze ls zo trots als een pauw. En de Pincotts zyn nu eenmaal zo... al les wat hen overkomt is juist zoals ze het wensten en prachtig in orde, behalve dan dat de oude Ezra by de doop dronken werd, wat hun alles behalve beviel. Ze heeft my ook een kiekje gezonden... zie maar juist ach ter je, het ligt in de linkse boven- lade van mijn bureau", Nu, het kiekje had er inderdaad gelegen, maar hy was bereid om voor elke instantie en op elk ogenblik on der ede te verklaren, dat de sleutel er n i e t was geweest. Zeker, het was toen Donderdagavond en niet Dins dag. Meneer Harsch was op Dinsdag avond doodgeschoten en tante Sophy had wellicht de sleutel weggenomen. Juffrouw Brown had immers alleen maar verklaard, dat ze hem weer in de lade had gelegd, nadat zij Dinsdag morgen tussen elf en twaalf uur in de kerk was geweest ter vervulling van haar godsdienstplichten. De vragen bleven zich ophopen. HOOFDSTUK IX Aan de andere kant van het gang pad zat Janice Meade eveneens na te denken. Haar handen lagen in haar schoot, haar hoofd hield ze wat voor over. De stoelen waren zo dicht naast elkaar gezet, dat, als ze niet zo .slank en licht van bouw was geweest, de vlezige schouder van juffrouw Madoc en de benige dito van Evan Madoc haar van weerskanten zouden hebben aangeraakt. Ze zat tussen hen in, stil en in zichzelf gekeerd. Na haar verklaring te hebben afgelegd, had ze haar toevlucht gezocht in het stille plekje temidden van haar ge dachten. Tot dat plekje hadden slechts weinigen toegang. Iedereen, behalve de mensen van wie ze werke- lyk hield, waren er buitengesloten. .(wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 4