Nederlandse werkgevers vragen aan regering belastingverlaging KLANKBORD^) De Geref. Kerken temidden van de anderen w PRINS BERNHARD HARTELIJK ONTVANGEN IN KAAPSTAD ZATERDAG 2 OCTOBER 1954 PROV IX CI ALE ZEEUWSE COURANT 3 ADRES AAN TWEEDE KAMER Zo vroeg mogelijk in 1955 Het verbond van Nederlandse werkgevers, het katholiek verbond van werkgeversvakverenigingen en het v erbond van protestants-chr. werk gevers in Nederland, hebben in een schrijven aan de leden van de Tweede Kamer met klem aangedrongen op een aantal belastingverlagingen, zo vroeg mogelyk in 1955. De verbonden noemen, vooropstellende de wederinvoering van het tarief vennootschapsbelasting 1950, als punten van bijzondere urgentie een ver laging van het tarief loon- en inkomstenbelasting, met name van de pro gressie hierin en een vermindering van de dubbele belastingheffing van N.V. en aandeelhouder beide. Vervolgens wordt een regeling inzake de famllie-N.V. genoemd, de vermindering van de druk van de vermogens belasting en een verbeterde regeling van de waardering van incourante aandelen. Zij komen, aldus de verbonden, tegemoet aan in brede kring ge voelde ernstige bezwaren. In het schrijven zijn de bezwaren tegen de belasting-politiek nader ge specificeerd. De door de regering aangekondigde plannen tot belasting verlaging tot een bedrag van 500 a 550 millioen gulden, hebben uiteraard grote belangstelling. Men is er echter steeds van uitge gaan, dat het restant van het „fis cale defensieprogramma" automa tisch zou vervallen na afloop van de termijn van vier jaar. In strijd met de verwachting, blijkt de regering voornemens te zijn een belangrijk deel van de thans nog resterende meeropbrengst van de vennootschap belasting, n.l. rond 60 millioen gulden per jaar, te handhaven. Zij achten het volkomen in strijd met de overwegingen ten aanzien van het evenwicht in druk tussen het aan de inkomstenbelasting en het aan de vennootschapsbelasting onderworpen deel van het bedrijfsleven, om, nu het tarief van de inkomstenbelastmg verder wordt verlaagd, dat van de vennootschapsbelasting op een ver hoogd niveau te handhaven. De verbonden hebben voorts met grote teleurstelling kennis genomen van het voornemen van de regering de feitelijke verlichting van deze druk voor vrijwel alle gevallen uit te stel len tot 1 Januari 1956. Inkomstenbelasting Een van de belangrijkste doeleinden bij een tariefopbouw van de inkom stenbelasting behoort daarin te lig gen, aldus het schrijven, dat margi naal een percentage van 50 procent niet wordt overschreden. Voor 't ge val een dergelijke tariefsverlaging in éénmaal de grenzen van het budge tair beschikbare bedrag zou over schrijden, achten de verbonden een eerste stap tot 60 procent reeds van grote betekenis. Het probleem van het tekort aan het z.g. risico-dragend kapitaal op gebracht door particuliere besparin gen, wordt uit structureel oogpunt be zien, een van de ernstigste problemen by de uitvoering van het nationale investerings-programma genoemd. Het nakomen van de dubbele ver plichting reserveren en kapitaalver fchaffers een passende beloning te verstrekken zou aan de N.V. veel gemakkelijker worden gemaakt en de aantrekkelykheid voor het publiek om spaargelden in de risico-dragende sfeer ter beschikking te stellen zou beduidend worden vergroot, indien de dubbele heffing van N.V. en aandeel houder beide zou worden gemitigeerd. De regeling, die er bestaat ten aan zien van de familie N.V. wordt in het schrijven als onrechtvaardig gebrand merkt. Zij dient onverwijld te worden afgeschaft. De vrije scheepvaart in de Chinese wateren De Sowjet-Unie heeft verzocht de kwestie van de vrije scheepvaart in de „Chinese wateren" op de agenda van de Algemene Vergadering der Verenigde Naties te zetten. Het Russische verzoek was vervat in een schrijven aan de voorzitter van de Algemene Vergadering, mr Van Kleffens. De laatste maanden, zo zeggen de Russen, zijn de gevallen van „zeero verij" door de Chinese nationalisten tegen schepen van verschillende mo gendheden in aantal toegenomen. In dit verband wordt melding gemaakt van de aanhouding en opbrenging van een Russische tankboot en andere schepen. Deze acties van de Chinees-natio nalistische vloot worden een „grove schending van het algemeen erkende beginsel van vrijheid van scheepvaart in volle zee" genoemd en een „mis daad", welke de Verenigde Naties ver plicht zijn in krachtige bewoordingen te veroordelen. Explosie in chemische fabriek te Vaassen eist twee doden In de chemisch pharmaceutische fa briek van de N.V. Van Ommen te Vaassen heeft zich Vrijdagmiddag omstreeks kwart over vijf een ont ploffing voorgedaan, waarbij twee ar beiders zjjn gedood. Direct na de ontploffing, die in bet fabriekje een grote ravage aanricht te, brak brand uit. De brandweer van Vaassen werd onmiddellijk gealar meerd, doch kon niet verhinderen, dat het gehele fabriekje uitbrandde. Bij de ontploffing werden de in de fabriek werkzaam zijnde arbeiders W. van Velzen en de 16-jarige H. Vos op slag gedood. Van Velzen was gehuwd en laat een.vrouw en een kind achter. De eigenaar van de fabriek, de heer H. van Ommen, alsmede twee andere personeelsleden werd gewond naar 't Julianaziekenhuis te Apeldoorn over gebracht. De heer Van Ommen is daar opgenomen, doch de andere twee konden, na te zijn behandeld, huiswaarts keren. De oorzaak van de ontploffing is nog niet vastgesteld. Deskundigen stellen hiernaar een onderzoek in. Wel is be kend, dat men 's middags bezig is ge weest met het mengen van chemische producten, waarbij ook benzine ge bruikt is. Chauffeur van Belgische bus in verzekering De 36-jarige chauffeur van de in Valkenburg verongelukte Belgische bus, R. M., is in het belang van het onderzoek op last van de officier van justitie in Maastricht door de rijks politie te Valkenburg in verzekering gesteld. In verzekeringstelling geschiedt voor ten hoogste twee dagen (met verlenging bij dringende noodzaak). 0 De Bulgaarse legatie te Wenen heeft in een open brief alle Bulgaarse vluchtelin gen opgeroepen orh vóór 17 October naar hun land terug te keren. Zij zouden dan onder de bepalingen van een algemene amnestie vallen. Nog bijna 800 Japanse schipbreukelingen vermist De Japanse nationale spoorweg maatschappij deelt mede, dat 794 op varenden van de veerboot ,,Doya Ma- roe", die Zondag bij Hakodate in een wervelstorm omsloeg, nog vermist worden. Van 335 personen staat vast, dat zij het leven hebben verloren Ruim 150 boten zoeken nog op de plaats van het onheil. KNAL. Het daverende geluid van een explosie weerklonk in de grote zaal van de Londense effectenbeurs en de makelaars stoven uiteen om een goed heenkomen te zoeken. Ze vreesden vermoedelijk, dat voor hen het uur nul had geslagen. Zo erg was het gelukkig niet. De politie stelde later vast, dat een grappenmaker een stuk vuurwerk een donderbus tot ontploffing had gebracht. Er zijn evenwel makelaars, die deze uitleg niet willen aanvaarden. Ze blijven er bij, dat hun (niet-financiële) leven in gevaar is geweest. LOONZAKJE. Peter Norman uit Harrow (Engeland) ging naar huis met zijn loonzakje De wind blies fel en tilde het jasje van Peter op Het loonzakje glipte uit het jasje en woei in een diepe put. Samen met een vriend heeft hy een dag lang in en om de put gedregd, gegraven en ge- wroet... Toen zei z'n baas: „Houd daarmee op, Peter, hier is een nieuw loonzakje". KRANTENPAPIER. In deze dagen van „dikke" kranten, moet even ver. meld worden, dat Amerika topver- bruiker van krantenpapier is met 35 kilogram per ziel per jaarDaar na komt Canada met 28 kilo, Zweden met 18 kilo, terwyl de Engelsen het met 11 kilo afkunnen en de Fransen met 8 kilo volstaan, GESPREK. Men zegt, dat het volgende gesprek afgeluisterd is op het vliegveld bij Moskou, nadat de Engelse Labourleider Clement Attlee daar aankwam. Eerste Rus: Wie is die vreemde ling? Tweede RusDe Engelse oppositie leider. Eerste Rus: Hebben ze hem dan in leven gelaten?" Tweede Rus: Daar moet je niet met mij over praten. Eerste Rus (des avonds thuis): Vandaag is mij iets ongelofelijks overkomen. Ik zag op het vliegveld een levende oppositieleider. WEGZAKKEN. Verdragen hebben de eigenschap weg te zakken als er een nieuw kabinet optreedt Een scène Uit het toneelstuk ..Ik wil niet meer lopen", waarmede de heer D. van Es ut Ter neuzen de eerste prijs verwierf in de P.Z.C.-toneelprijs vraag en dat vanavond in ,J)e Prins van Oranje" te Goes zal worden op gevoerd. Het stuk wordt voor het voetlicht gebracht door een toneel groep uit de Hervormde Jeugdraad te Goes. (Foto: P.Z.C.) Parade in Peking Vrijdagochtend is het vijfjarig be staan van de Chinese volksrepubliek herdacht met een grote militaire pa rade te Peking, die werd afgenomen door de minister van defensie. De pa rade werd afgenomen in aanwezig heid van Mao Tse Toeng. premier Tsjoe En Lai en andere Chinese lei ders en meer dan duizend buitenland se gasten. Terwijl tanks en kanonnen voorbij ratelden, vlogen straaljagers over, ge volgd door bommenwerpers. Soldaten riepen- „bevrijdt Taiwan" Formosa Na de parade, die een uur duurde, kwam een stoet van meer dan een half millioen arbeiders. Sommigen droegen grote kaarten, waarop hun productieprestaties vermeld waren, anderen modellen van hun machines en fabrieken. I „Chrissemeuje" te Eibergen in de Gelderse Achterhoek, bij de burger- lijke stand officieel bekend als de wed. Chr. Karnebeek-Backs, viert andaag haar105e verjaardag. Benoemingen aan het Conservatorium Aan het Amsterdamsch conserva torium zijn de volgende leraren be- ïoemd: Gustav Leonhardt, clavecim- bel en interpretatie 17e en 18e eeuw- se muziek voor toetseninstrumenten. Carel van Leeuwen Boomkamp, inter pretatie 17e en 18e eeuwse muziek voor strijkinstrumenten. Drs W. C. M. Kloppenburg, cultuurgeschiedenis. C. B. Bornewasser. Gregoriaans. A. E. Boorsma, tuba. H. Altmann, regisseur operaklas. STRATEN MET VLAGGEN VERSIERD In het oude kasteel Prins Bernhard is Vrijdagochtend om 12.30 uur plaatselijke tijd in Kaapstad aangekomen, waar hy har telijk werd begroet. Langs de gehele route, die de stoet via de met vlag- gen versierde Adderley street naar 't gouvernementshuis volgde, stonden aan beide kanten de belangstellenden geschaard, die de prins toejuichten. Het weer was na de regen van Donderdag, opgeklaard en de zon scheen helder. In het kasteel van Kaapstad, waar van de eerste steen in 1666 door Jan van Riebeeck werd gelegd, heeft de administrateur van de Kaapprovincie, Phillipus Ollivier, Vrijdagavond aan prins Bernhard een banket aangebo den. De administrateur, Ollivier, ver- klaarde in een toespraak tot de prins: „Ik verwelkom vanavond uwe ko ninklijke hoogheid op de plaats waar Nederlanders in een vruchtbare bo dem de eerste twijg voor de Zuidafri- kaanse natie plantten". De heer Ollivier bood de prins een springbokhuid aan. Hij verzocht prins Bernhard aan Koningin Juliana, prinses Wilhelmina en de vier prin sessen de goede wensen van het volk van de Kaapprovincie over te bren gen. In antwoord op de welkomstrede van de administrateur, zeide prins Bern hard o.m.: Kaapstad imponeert my als een stad. die zich door en door be wust is van de eisen des tijds en te zelfdertijd de sfeer van traditie en de trots op haar geschiedenis heeft be houden". Hij sprak zijn beste wensen uit voor de welvaart van de Kaap, waar zovelcn van zijn landslieden een rrelukkig bestaan hebbéh gevonden en hun beste krachten geven voor de economische en culturele ontwikke ling van de provihcie. Verkeersgevaren in het donker De vele ongelukken, welke zich in de vorige wintermaanden hebben voorgedaan, doordat automobielen op slecht verlichte of onverlicht langs de weg stilstaande voertuigen zijn gere den, heeft de KNAC doen besluiten om naar middelen te zoeken, welke er toe kunnen bijdragen de gevaren te verminderen. Zij zal daartoe als eerste maatregel voor haar leden een aantal zogenaamde „scotchlite"-stro- ken beschikbaar stellen. Deze kunnen op de achterbumpers of aan de ach terzijde van de carosserie worden aan gebracht. De KNAC hoopt, dat dit voorbeeld ook voor niet-leden aanlei ding zal zijn om deze extra beveili ging op hun wagens te doen aanbren gen. Het Wereldgebeuren Geen initiatief Concertgebouworkest naar V.S. vertrokken Boodschap van Koningin Juliana „Het verheugt mij in hoge mate, dat het Concertgebouworkest (voor de eerste maal in zijn geschiedenis) een bezoek gaat brengen aan de Ver enigde Staten van Amerika en Cana da. Voor het wederzijds begrip tussen de volkeren is het van belang de uit wisseling van onze gemeenschapppe- lijke culturele rijkdommen en presta ties niet te onderschatten. Hierdoor gaan wy beseffen, wat ieder onzer dierbaar is en dat er derhalve geluk kig veel is, dat ons verenigt, ook in het schone. Moge het Concertge bouworkest, waarop het Nederlandse volk trots is, velen vah U ware vreugde brengen. Ik wens de leden van net orkest een goede reis naar het Westelijk halfrond". Aldus luidt de boodschap, die Ko ningin Juliana als beschermvrouwe van de tournée van het Concertge bouworkest naar de Verenigde Staten en Canada heeft gericht tot het Ame rikaanse volk cn de leden vac het Concertgebouworkest. Deze bood schap werd Vrijdagmorgen voorgele zen door mr. H. J. Waage, in de in schepingshal van de Holland Ameri ka Lijn te Rotterdam, waar de or kestleden. velen vergezeld van fami lieleden. bijeen waren, alvorens zich in te schepen op de „Rijndam". De afscheidsceremonie werd o.a. bijgewoond door jhr. mr. R. C. C. de Savornin Lohman en mr. W. F. baron Röcll namens de minister van buiten landse zaken en de minister zonder portefeuille en door de nieuwe inspec teur voor het muziekonderwijs, dr. J. Daniskas. STEMMEN UIT DE KERKEN Gedachten over dit punt lopen in eigen kring uiteen In Juli van dit jaar is een Constellation van de K. L. M., volgeladen met gewichtige kerkelijke persoonlijkheden, over de Atlantische Oceaan gevlo gen. Het vliegtuig was speciaal voor dit doel gecharterd. De passagiers kwamen uit heel West-Europa. Daarbij waren uit ons land enkele Gere formeerde predikanten, een hoogleraar van de Chr. Ger. Kerk en een die naar des Woords, onderhoudende art. 31 van de Kerkorde van Dordrecht. Ze waren allen op weg naar een zelfde doel. Dat was n.l. Philadelphia, de bekende stad in de Verenigde Staten van Noord Amerika. Daar zou worden gehouden een samenkomst van de I.C.C.C., de voorletters van Engelse woorden, die betekenen de Internationale Raad van Christelijke Kerken. In deze Raad is men van oordeel dat de Wereldraad der Kerken niet voldoende Bijbel-getrouw is en daarom hebben bepaalde Amerikaanse Kerkgenoot schappen, gesteund door sommige kerken uit andere werelddelen, als te genhanger de I.C.C.C. in het leven geroepen. Men kan moeilijk een stad vinden met een betere naam om daar een samenkomst te houden die tot kerke lijke verbroedering bedoeld is, dan Philadelphia. Deze naam betekent: broederliefde. „Wie onzer voelt niet een pynlyke verlegenheid als hy het bericht over de last van de Constel lation van de K.L.M. in de kranten leest", zo was er bij aangetekend toen het bericht onder onze ogen kwam. „Het schijnt blykbaar altijd gemak kelijker de Una Sancta in de verte te vieren dan vlak bij huis." Wanneer deze mensen in ons land terugge keerd zullen zyn, zullen ze elkaar dan niet uit de weg gaan, of nog erger, met elkaar gaan vechten over de ware kerk? Deze aantekeningen maakt dr. N. J. Hommes er by in het Gereformeerd Weekblad. Het ligt vele Gereformeerden niet erg op de maag dat er afgevaardig den geweest zijn, officieel namens hun kerken al hebben ze dan ook „waarnemers" geheten naar de samenkomst van de I.C.C.C. en dat er niet eveneens waarnemers gezonden zijn naar de zittingen van de Wereld raad der Kerken. De gedachten in de Ger. Kerken (synodaal), gaan hier nog al uiteen. Er is een minderheid die niets liever zou willen dan aansluiting bij de Wereldraad der Kerken en er is even eens een minderheid die met de I.C. C.C. in zee zou willen gaan. Daarom heeft men zich by geen van beide aangesloten. Maar nu zijn er wel „waarnemers" gezonden naar Phila. delphia en niet naar Evanston. In Philadelphia verkeerde men, voor Nederlandse Gereformeerden al- thans, ook wel in een enigszins won derlijk gezelschap. Methodisten en Baptisten, die in ons land toch moei lijk als Bijbel-getrouw kunnen wor den erkend, zyn byv. ook lid van de I.C.C.C. Ze vormden zelfs een be langrijk deel van het gehouden con gres. Bovendien zyn velen van hen Chiliasten, die uitzien naar het dui zendjarig rijk. Een van de waarne mers klaagt in zijn verslag dat er bij na geen psalmen zyn gezongen in Philadelphia. Hier klopt iets niet, spreekt een enkele openlyk als zijn oordeel uit en hy zal wel een hele boel achter zich hebben die evenzo denken. DE L J. E. Een andere kwestie waar de menin gen in de Geref. Kerken (Synodaal) nog al uiteen gaan is de zaak van de I. J. E., wat beduidt de Interkerke lijke Jeugd Evangelisatie. Een actieve groep jongeren uit verschillende ker ken te RotterdamCharlois, heeft elkaar gevonden. Voor het merendeel kwamen ze uit de Ger. Kerk en de Herv. Gemeente aldaar. Vanuit de jongeren is, van verschillende kanten tegelijk de gedachte opgekomen om te gaan evangeliseren onder de bui- ten-kerkelyke jeugd van dat, zich steeds meer uitbreidende stadsdeel. Die jongeren hebben zich zelf toen afgevraagd: Waarom zullen we dat niet samen doen. En zo men tot een organisatie gekomen in de I. J. E. Te Charlois is dat in zulk een mate ingeslagen dat we met verbazing vragen hoe dat in deze tijd mogelijk is. Gezamenlyk heeft men de straat- prediking ter hand genomen. Er zyn evangelisatie-diensten belegd, die afgeladen vol waren. Jeugdclubs zijn gesticht met een groot aantal leden. Filmvoorstellingen heeft men gehad voor duizenden bezoekers. Een veer tiendaags jeugdblad is uitgegeven, anneer het vliegtuig nog niet uitgevonden was, dan had men het in deze jaren moeten uit vinden voor de ministers van buiten landse zaken. Die functionarissen rei zen thans in een bijna adembenemend tempo de wereld af. Zie bijvoorbeeld de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, John Foster Dulles Hij is in de wei nige Jaren van zyn ministerschap al zes maal de aarde rond geweest om de „buitenlandse" zaken van de lan den dezer aarde in het goede spoor te brengen of te houden. Misschien is het ccn gevolg van de snelle reizerij met de vliegtuigen, dat het resultaat van zijn actie wat ge jaagd. wat overijldwat illusoir is geweest. In elk geval was het gevolg daarvan: teleurstelling! Het lijdt geen twijfel, dat Foster Dulles en met hem president Eisen hower en het Amerikaanse volk niet meer zo optimistisch gezind zijn Je gens de volkeren, aan wie ze na de jongste wereldoorlog dc zegeningen van de „American way of life" deel achtig wilden doen worden. Foster Dulles is in Genève ge weest toen Pierre Mend ès-Fran ce met de Chinezen cn de Russen marchandeerdeHij verdween in een verbitterde stemming, nadat hy harde woorden gesproken had. Foster Dulles was in Manilla om het Seato-verdrag voor Oost-Azië te sluiten en het werd een verdrag van geringe betekenis. Een verdrag met alleen maar de Philippijnen, Siam en Pakistan als Aziatische bondgeno ten. De andere Aziatische landen lieten aan de heer Foster Dulles weten, dat ze nog jarenlang wilden nadenken over ae toekomst van Azië en afke rig waren van rijn razend-snelle tempo. Foster Dulles is thans in Londen en wat hij doet Is alweer de te leurgestelde en verbitterde man spelen. Hy waarschuwt, dat de Amerika nen zelf willen beslissen naar welke Europese landen de wapenhulp zal gaanhij heft een vinger op wan neer Mendès-France zijn eisen stelt en voor het overige onthoudt hij zich van elk initiatief. Het initiatief moet komen van En geland en van Frankrijk. Plotseling is het Engeland, dat de verantwoordelijkheid aanvaardt voor niet meer of minder dan de leiding in West-Europa en Amerika treedt te rug. Vermoedelijk hangt dit opzienba rende feit samen met de binnen landse politieke toestand in de Verenigde Staten. Men staat daar voor verkiezingen, die beslissen over de vraag of de partij van Eisenhower en van zyn re gering de meerderheid behouden in de Senaat en het Huis van Afge vaardigden. De partij van Eisenhower staat er niet bijster goed voor. Eisenhower is er niet in geslaagd zijn verkiezingsbeloften voor wat de buitenlandse politiek betreft, geheel te verwerkelijken. Hij heeft zich uit het wespennest Azië niét kunnen te rugtrekken op een wyze, welke het Amerikaanse volk bevredigde. De schyn-manoeuvre van de Seato kan die mislukking niet bemantelen. Hij heeft ook wat zijn Europese politiek betreft geen succes gehad. Zonder nu te beweren, dat de bui tenlandse politiek toonaangevend is voor de Amerikaanse kiezers, kan men wel vaststellen, dat toch de bui tenlandse decepties de ontevredenheid onder de kiezers vergroten. Daarom onthoudt de regering Ei senhower zich thans van elk buiten lands initiatief. Zy wil haar kansen bij de komende verkiezingen niet be derven door nieuwe mislukkingen. De vliegende en wat overylae mi- nisier Foster Dulles is opeens een zwijgzaam man geworden, die rich op de achtergrond houdt. Hij waarschuwt slechts cn oefent geduldtot na de Amerikaanse verkiezingen. Oude man in badkamer gestikt Een defect aan d- uitlaat van een gashaard is oorzaak van het over lijden van een 79-jarige oude heer. die alleen woonde in een villa te Bussum. Toen hij Donderdag niet verscheen aan de woning van zijn zuster voor zijn wekelijks bezoek, is deze in rijn huis gaan kijken, waar zij de ontstel lende ontdekking deed.- dat haar broer in de badkamer lag. Uit een onderzoek van de politie blijkt, dat de man 2 dagen geleden een bad heeft willen nemen en daarbHde gas haard heeft aangestoken. Door de defecte uitlaat vulde de badkamer zich met gas met het noodlottige ge volg. waarmee men tienduizenden bereikt. En dit alles inter-kerkeiyk. De Kerkeraad van de Ger. Kerk te Charlois heeft zich afgevraagd waar dit heen moet gaan. De grenzen der Kerk begonnen hier immers aan be tekenis in te boeten. Er waren jonge ren die wel eens in een andere kerk verzeilden. De eerwaarde broeders hebben met dit probleem gezeten en ze hebben toen een mandement gege ven waarin de jongeren van de I. J.E., voor zover ze van Geref. huize zijn, hoorden, dat zij grote zondaren wa ren. Wanneer het Zondag is. moeten deze jeugdige evangelisten niet ge zamenlijk, maar gescheiden op gaan tot de Gemeente Gods. Wanneer ze dit niet doen. geven ze blyk van ge brek aan kerkelyk besef. Ze hande len dan in strijd met de besluiten van de Kerkeraad en daardoor in strijd met de goede orde. die Christus in Zyn Kerk heeft gesteld. ,.De I. J. E. heeft zich In de loop der jaren ontwikkeld tot een organi satie, waarvan het lidmaatschap eveneens in stryd brengt met dc uit spraken onzer Generale Synode 1923", waar namelyk beslist is dat de geor ganiseerde Evangelisatie-arbeid moet uitgaan van de Kerkeraad. „Het (Vervolg op pag. 10)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3