Jfi& Koningin Juliana-school werd gisteren officieel geopend VIJFTIG JARIG BESTAAN SCHOOL KAPELLE HERDACHT CENTRALE ZEELAND WERD GISTEREN GEOPEND J.STROEVE Bz. Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 2 OCTOBER 1954 EERSTE NIEUWE SCHOOL IN RAMPGEBIED Minister Cals prijst voorbeeld van St. Philipsland De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. J. M. L. Th. Cals, heeft gisteren (le eerste nieuwe permanente school in het rampge bied, de Koningin Julianaschool te St. Philipsland officieel geopend. Alle getroffen scholen werden met voorrang behandeld, maar zo constateerde de minister, het is de verdienste van de gemeente St. Philipsland, dat hier zelf het initiatief genomen werd. Namens de regering bracht de minister de erkentelijkheid tot uiting voor deze daad. Men is met deze nieuwe school zelfs héél ver vooruit. Voor al over de bouw en inrichting toonde de minister zich enthousiast. Licht, lucht en ruimte komen hier volop aan bod en de Koningin Juliana-school voldoet aan alle eisen van onze tyd. De minister, die na de opening sprak in het handenarbeidlokaal van de school, wees er op, dat het zelden voorkomt, dat een bewindsman in de gelegenheid is zelf de practische resultaten als hier in St. Philipsland in ogenschouw te nemen. Door de ramp werden 150 scholen zwaar be schadigd en 30 volledig vernield. Maar men heeft het onderwijs zo snel mogelijk weer op gang gebracht. Dat niettemin onder vaak zeer pri mitieve omstandigheden les gegeven moest worden, had de minister zelf kunnen constateren. Bovendien sprak het tekort aan onderwijzers mee. ge- Natuurlijk gingen de gedachten te rug naar de rampnacht en de moei lijkheden, die daarna volgden, maar thans zo volkomen overwonnen zyn. Burgemeester De Jonge toonde zich erkentelijk jegens het administratieve fersoneel van de gemeente, de leer- rachten van de school én de leveran ciers voor het geheel, dat aldus tot stand is gekomen. Hij eindigde met de wens uit te spreken, dat Gods ze gen moge rusten op deze school. Na de rede van de minister vestig de burgemeester De Jonge de aan dacht op een wens ter completering zien ook de standplaats-aftrek en de j V1U1 de schoolde bouw van een gy„. moeilijke omstandigheden inzake de nastieklokaal. De heer Schout, lid van huisvesting. Maar volgens de gege- j Ged. Staten, bracht de felicitaties van vens van 16 September j.l. zijn alle i bet, provinciaal bestuur over. Door de vacatures thans vervuld. opening van de P.Z.E.M.-centrale kon Minister Cals wees voorts op het de Commissaris der Koningin niet verschil in bouw van de scholen, zo als men die vroeger kende en thans. Hier wordt wel zeer veel voor de 1 jeugd gedaan. In de l.o.-wet staat, dat het onderwijs de Christelijke en maat schappelijke deugden van de jeugd moet ontwikkelen. In de Koningin Juliana-school is de Chr. en de open bare school onder één dak gebracht. Spreker was er van overtuigd, dat in beide scholen aan de eisen van de l.o.- wet zou worden voldaan en hij sprak zijn beste wensen uit voor de resul taten van dit onderwijs. Burgemeester dankt De minister was vergezeld van mr. A. de Bruin, chef van ae afdeling la ger onderwijs van het departement van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen. Voorts waren o.a. aanwe zig de heer A. Schout, lid van Ged. Staten van Zeeland namens de Com missaris der Koningin, mr. L. G. Wou, inspecteur l.o. van de inspectie Goes, de geneeskundig inspecteur voor Zeeland van de Volksgezondheid de heer J. R. v. d. Borgh, burgemees ter L. J. de Jonge en de wethouders L. J. van Nieuwenhuijzen en P. Mol, uit St. Philipsland, de leden van de raad en van de schoolbesturen uit St. Philipsland en Anna Jacobapolder alsmede voorts de architect, de heer L. Beije. De adoptiegemeente Henge lo (O.) was vertegenwoordigd door de gemeente-secretaris de heer Kam man en de wethouder Kip, terwijl er ook een afvaardiging was van Stad en Amt Delden. De minister onthulde het naambord van de school en daarna maakten de genodigden een rondgang. In zijn in leidend woord bracht burgemeester De Jonge dank aan allen voor hun belangstelling. Hij noemde in het bij zonder de architect Beije te Veere, aannemer P. de Raat, uitvoerder F. Nuts te Oud-Vossemeer en de opzich ter L. Kregel te Domburg. aanwezig zijn. Zeeland Is best tevre den over het ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, zo verzekerde de heer Schout, die ook de inrichting en de bouw van de school roemde. Vol waardering toonde spreker zich jegens de architect en hn wenste de hoofden van de scholen, de heren Boone en v. d. Ende geluk met dit nieuwe gebouw. De architect sprak een woord van welgemeende dank en daarna bood wethouder Kip namens de gemeente Hengelo een foto aan van de „Henge ler Spoilers en Daansers", een groep spelers en speelsters, die de Twentse folklore in ere houden, terwijl hij te vens de gelukwensen overbracht van Stad en Amt Delden. De heer J. P. van Dijk, hoofd van de bijzondere school te Anna Jacobapolder felici teerde gemeentebestuur en bestuur en personeel van de school en formuleer de nog wensen voor de eigen school: ruimte voor de handenarbeid en voor de lessen in handwerken voor de meisjes. Nog zij vermeld, dat de heer Van Locnen alleraardigste tekeningen had gemaakt van St. Philipsland. dié op de schoolborden prijkten. De totale kosten van de nieuwe school bedragen 214.000. Des avonds was er nog een bijeen komst in de kerk van de Oud-Gere formeerde gemeente, waar de heer Jac. Wagenmaker, voorzitter van net bestuur van de bijzondere school sprak, alsmede ds Honkoop en ds Mieras. VELE WOORDEN VAN DANKBAARHEID Massale samenkomst in een der veilingloodsen Vele honderden waren Vrijdagavond in een der grote veilingloodsen te Kapelle bijeen ter herdenking van het 50-jarig bestaan van de Christelijke school aldaar. Uit vrijwel alle delen van het land waren de oud-leerlin gen en leerkrachten gekomen om van deze heuglijke gebeurtenis getui ge te zijn. Het werd een geslaagde avond, waarop in woord en lied uiting werd gegeven aan de grote dankbaarheid over de vele zegeningen, welke in de afgelopen halve eeuw mochten worden ontvangen. Nadat de bijeenkomst was geopend met het zingen van psalm 75 vers 1, het psalmlied, dat ook bij de opening der school in 1904 werd gezongen, las de voorzitter van de jubileum-com missie, de heer J. C. Keim, de 138e psalm en ging voor in gebed. Vervolgens sprak hij een welkomst woord tot de aanwezigen, onder wie B. en W. van Kapelle en afgevaardig den van diverse kerkeraden en zuster scholen. Het eerste schoolhoofd, de thans 80-jarige heer v. d. Brugge, had van zijn voornemen om tegenwoordig te zijn moeten afzien. Onder leiding van mevr. PhilipseBugs werden vervol gens enkele liederen gezongen, waar na het woord was aan de neer J. A. van Bennekom, inspecteur van het Christelijk Nationaal Onderwijs te Middelburg, voor het uitspreken van de feesttoespraak. De heer Van Bennekom wees op de plicht van piëteit tegenover de voor trekkers om bij dit jubileum 'n terug blik op het verleden te weroen. Zon der hun geloofsmoed en doorzetten VAN JZtvi w TOT Wijfie In een onbewaakt ogenblik viel het vierjarige Belgische logeetje van de familie H. te Sint Jansteen in een teil met kokend water en liep daardoor ernstige brandwonden op. Het kind verbleef bij de Steense familie, om- dat de móeder in Antwerpen rust moest houden. SCHOOLTASSEN. De leerlingen van de Christelijke en van de openbare lagere scholen te Sint-Philipsland ontvingen van het samenwerkende Zwitserse en Ameri kaanse Rode Kruis een waardevol en nuttig geschenk. Elk van hen mocht een schooltas in ontvangst nemen. Daarnaast waren er nog wat speel goederen. MET DE MUZIEK In sproolcjestrant zouden we kunnen schrijven „er was eens een jongste bediende bij een grote Zeeuwse instel ling'want de hier volgende regelen behelzen een brokje recente historie. Er was dus eens een jongste be diende bij een grote Zeeuwse instel ling, die zoals de meeste jongste bedienden nog niet gans en al droog achter de oren was, zoals onze voorvaderen zulks een weinig onsma kelijk pleegden uit te drukken. Zo kon het gebeuren, dat er op ze kere dag naar een meneer gevraagd werd, door een andere meneer, die hélemaal per auto van elders was ge komen om de eerste meneer te spre ken. „Hier is meneer A voor meneer B", zo moet de jongste bediende toen ongeveer tot een zijner superieuren hebben gezegd. Waarop de superieur, de jongste bediende enigszins achteloos behan delend. een versleten mopje lanceerde. „Zeg maar, dat meneer B met de mu ziek naar Veere is", voegde hij de knaap toe. Hetgeen de knaap getrouwelijk heeft overgebracht! Waarop meneer A haastig met zijn auto naar Veere gereden is... Zodat de superieur toch nog plezier aan het versleten mopje beleefdel HOOGSTE PUNT. Donderdag prijkte de vlag op een complex van 46 woningwetwoningen en 2 winkels te Oosterland. Dat be tekende. dat het hoogste punt van de bouw was bereikt. Het college van burgemeester en wethouders gaf blijk van zyn belangstelling. NOG GROTER Herinneren we ons even, dat deze week melding werd gemankt van een aardappel van 1200 gram. De heer B. Markusse uit 's Heer Arendskerke snelde naar onze correspondent en onder getuige werd een product van zyn oogst gewogen. Uitslag: 1250 gram! Wie volgt? DUISTERE DINGEN Duistere dingen gebeurden Donder dag in de Ritthemse straat te Sou burg. Daar viel namelijk bh een groot aantal percelen de electrische stroom uit, De gedupeerden hebben dus de avond met kaarslicht moeten doorbrengen. Velen zijn wellicht uit repressaille vroeg onder de wol gedo ken IN DE BOOT. Een aantal Vlissingse leden van de V.AJFt.A. zit Zaterdag a.s. in de boot; in de Show-boat, wel te verstaan. Zij zullen die avond de opname van het Show-boat-programma in Hilversum meemaken. zou de Christelijke school te Kapelle er thans niet staan. In 1884 kwamen mensen van allerlei gezindten in Ka pelle bijeen om tot oprichting van een Christelijke school te geraken. Wat deze mannen in eenvoud, zijn begon nen, heeft ons in de afgelopen periode saamgebonden, aldus spreker. Het is een rijkdom, dat er in Kapelle éëir grote Christelijke Nationale school is. p schoolgebied heeft men elkaar kunnen vinden; in ons hart leeft nog de stille hoop en bede, aldus spr., dat juist via de Christelijke Nationale school nog eens een grotere eenheid in ons Christelijk volk van Nederland zal komen. j Na het ontstaan van het Christelijk onderwijs te hebben geschetst, wees de heer Van Bennekom nog op de groei van de jubilerende school tot een der meest bloeiende van geheel Zuid-Beveland. Ook" didactisch en tiek glansrijk doorstaan. Tot slot wees spr. op de grote waarde van het bijbels onderwijs en deed een beroep op de ouders het werk door gebed te blijven schragen. Na een pauze haalde het hoofd der school, de heer J. C. Keim, vele her inneringen op uit de geschiedenis van de school, terwijl ook de vertoning van een aantal oude schoolfoto's velen weer deed terügdenken aan hun kin derjaren. Nadat nog gezamenlijk en kele schoolliederen waren gezongen, werd er gelegenheid geboden om ge lukwensen uit te spreken, waarvan door velen gebruik werd gemaakt. Namens het gemeentebestuur sprak burgemeester H. G. van Suijlekom. Voorts spraken achtereenvolgens de inspecteur van het lager onderwijs, mr. Wolff uit Goes, de heer P. G. Ver- maire namens de oud-leerlingen, die o.m. een projector en een oorkonde aanboden en ds. J. v. d. Leek namens de kerkeraad der Geref. Kerk te Ka pelle, terwijl verder de heer C. Meeuwse nog de gelukwensen over bracht van de Hervormde en Gerefor meerde scholen van Yerseke en de heer C. Philipse als hoofd van de Christelijke school te Wemeldinge. Tenslotte sprak nog een der oud leerkrachten, de heer C. de Bruin. De heer P. Scheelede Putter, die 25 iaat het voorzitterschap bekleedt en ae heer W. Boogaard, die eveneens een kwart eeuw deel uitmaakt van het bestuur, mochten uit handen van de heer Keim, namens de oud-leerlin gen ieder een aandenken ontvangen: Het middernachtelijk uur was reeds verstreken, toen het laatste deel van het herdenkingsprogramma werd af gewerkt. Na een woord van de voorzitter der schoolvereniging, de heer P. Scheele- de Putter, en het zingen van een psalm, werd de bijeenkomst met dank gebed gesloten. Laatste Nieuws De tijdsomstandigheden noodzaken iedereen uit te zien, om met de be schikbare financiële middelen zo goed mogelijk uit te komen. Velen hebben hun budget, hetwelk zij jarenlang uit trokken voor hun kleding, dan ook aan de veranderde tijdsomstandighe den moeten aanpassen. Ook wij hebben dit goed begrepen en ons direct aan dit nieuwe Budget onzer clientèle aangepast. Als ge» volg hiervan hebben wij onze confec- tie-afdeling belangrijk uitgebreid, zo dat een ieder, die gewend is betere kleding te dragen, zeer zeker bij ons met succes zal slagen. Wij zaten niet stil en vergrootten onze confectie-af delingen reeds bin nen een jaar na de opening van ons mooie nieuwe pand aan Keizerstraat en Vissersdijk te Rotterdam. Voor ve len Uwer is onze zaak geen onbeken de. De Firma Both neeft met zijn meer dan 85-jarige ervaring een uit gebreide klantenkring. Ba Uw voor ouders waren wij reeds bekend om onze goede kwaliteiten. Voor hen, die met onze zaak nog geen kennis mochten maken, zal het zeer zeker van interesse zijn te weten, dat wij door ons speciale systeem van inkopen, gedeeltelik tezamen met on ze zusterfirma in Zwitserland, zowel in binnen- als buitenland (Zwitser land, Frankrijk, Engeland, Duitsland, Oostenrijk, Italië, België en Amerika) de grootste sortering exclusieve kle ding en stoffen kunnen aanbieden. Ook voor de komende herfst en win ter zult U verbaasd staan over onze prachtige collectie der nieuwste mo dellen, gemaakt naar de bekendste modehuizen in de gehele wereld, zo wel in mantels, manteleostuums en complets, tricot japonnen en pullovers wollen en zijden japonnen, avond- en cocktailjaponnen en tevens pelterijen. In de stoffen-afdeling vindt U een kerncollectie van de nieuwste binnen- en buitenlandse stoffen. Ook in wit goederen bieden wij U het beste, wat men op dit gebied kan vinden. Onze Perzische tapijt-afdeling,waarde prij zen door directe import uit het buiten land scherp concurrerend zijn, is zeer zeker de moeite van een bezoek waard, omdat bij het kopen van een Perzisch tapijt de naam van de Fir ma Both kwaliteit en echtheid garan deert. Door onze bekende goede kwalitei ten, afwerking, de aan Uw budget aangepaste prijzen en eerste klas service, zijn wij ervan overtuigd, dat, wanneer U eenmaal bij ons gekocht heeft (zo U tenminste niet reeds tot onze klanten behoort), wij U in de toekomst tot onze vaste cliëntèle mo gen rekenen. Wij nodigen U dan ook beleefd uit, bij de opening van het nieuwe winter seizoen eens te komen kijken. Het verplicht U tot niets. Mocht U in de stad zyn, verzuimt U dan niet een kijkje te nemen in onze mode-tea room. Hier tonen wjj op eigen manne quins steeds het nieuwste op mode gebied hetgeen U de kennismaking met onze collectie zonder enige ver plichting zeer gemakkelijk maakt. Vlissingse Nutsspaarbank 'Uit het financieel verslag van de Vlissingse Nutsspaarbank over de maand September blykt, dat het totaal tegoed steeg met f 109.441.21 tot 11.324.755,32. Dit was als volgt verdeeld over het hoofdkantoor en de bijkantoren: Hoofdkantoor 7.693.738,41, stij ging 70.497,80, afhaald. 27.673,32, stijging 1508,29, bykantoren: Sou burg 604.451,26, stgging 10.334,56' Goes 2.040.932,40, stij. 12.427,92. Wolphaartsdijk 424.617,47, stijging 2383,67, Terneuzen 397.497,22, stij ging 13.840,62, Zaamslag 64.086.51 stijging 402.33, Axel 71.758,73, minder 1953,98. Het aantal rekeningen bedroeg in totaal 19.700 (100 meer). Hoofdkan toor 13.593 (44 meer), afhaaldienst 357 (gelijk), Souburg 1412 (8 meer), Goes 2695 (31 meer), Wolphaartsdijk i91 (4 meer), Terneuzen 511 (10 meer), Zaamslag 106 (1 meer), Axel 235 (2 meer). (Slot van pag. 1). de heren ir. J. P. der Weduwen, ir. A. Rothuizen, A. F. Linse en G. van den Toorn. Ir. Michielsen ging vervolgens na der in op de toekomstverwachtingen van zijn maatschappij. „Willen wij al le aangeslotenen kunnen bedienen met een maximum aan bedrijfszekerheid tegen een zo laag mogelijk stroomta- rief, dan zal de vraag zich nog aan merkelijk moeten ontwikkelen. De kapitalen die in opwekkings-, trans port- en distributieapparaat werden gestoken zijn bijzonder hoog. Een in tensieve benutting van de installaties is dan ook zeer gewenst. Wij zyn op dit gebied in Zeeland nog lang niet waar wjj zijn moeten Ir. Michielsen besloot zijn toe spraak met een gedichtje, dat te lezen staat in het kantoorgebouw: „Dat ook bij storm en tegentij, de kracht uit kool gebrand, de eeuwen door een zegen zy voor 't schone Zeeuwse land". Tijdens de rondgang van de genodig den door de nieuwe Centrale te Vlis- singen, bezichtigde minister Zijlstra een gezandstraald raam. aangeboden door een groep fabrikanten en leve ranciers en aangebracht in het bedrijfskantoor. (Foto: P.Z.C.J Radarproeven aan Westerschelde Het',.Nederlandsche Radar Proef station" te Noordwjjk heeft in de af. gelopen maanden niet behulp van eer mobiele radar-apparatuur onderzoe- kingen gedaan aan de Westerschelde, teneinde vast te stellen of éea wal- radar-systceni in aanmerking komt ter beveiliging van liet scheepvaart verkeer op deze druk bevaren rivier tijdens perioden van mist. Het „Nederlandsche Radar Proef station" zal deze proefnemingen langs de gehele Schelde voortzetten in nauwe samenwerking met Belgi sche en Nederlandse autoriteiten. Tijdens het verdere verloop der proefnemingen zullen ook twee expe rimentele radarstations worden opge steld, een op Belgisch en een op Ne derlands grondgebied, teneinde de werking van een dergelijk systeem in de praktyk te kunnen onderzoeken. Na het voltooien dezer onderzoekin gen in de tweede helft van 1955, kan een volledig plan voor een radar systeem langs de Schelde tegemoet worden gezien. v\i/£ yï] Zó boeiend is nu PANORAMA Namens de oud-leerlingen werd het bestuur van de jubilerende Christelijke school te Kapelle een filmprojector aangeboden. (Foto: P.Z.O.J Slagerscursus te Goes Nu voldoende leerlingen van het leerlingenstelsel voor het slagers- bedrijf In Zeeland aanwezig zijn, zal begonnen worden met een cursus, waar de leerlingen volgens de bepa lingen van de Nijverheidsonderwys- wet, eenmaal per week aanvullend theoretisch en op het vak gericht onderwijs zullen ontvangen. De cursus zal in Goes worden ge vestigd en Woensdag 6 October a.s. worden geopend. Hierna sprak de minister van eco nomische zaken, prof. Zijlstra, de ope ningsrede uit. Deze rede is elders in ons blad opgenomen. De geluidsfilm waarvan de tekst werd gesproken door de heer J. Huser werd door de aanwezigen bijzonder gewaardeerd en was dan ook een uitmuntende sa menvatting in beeld en woord van de bouwgeschiedenis. Vele sprekers Na de minister sprak opnieuw jhr. De Casembroot, ditmaal in zijn kwali teit van Commissaris der Koningin.' Namens het provinciaal bestuur bood hij een geschenk aan voor de schakel- wacht van de nieuwe centrale, name lijk een eiken reliefpaneel, voorstel lende het Zeeuwse wapen. Dit paneel is uitgevoerd door de beeldhouwer P. Starreveld uit Amsterdam. De Com missaris eindigde zijn toespraak met de bede, dat de nieuwe centrale tot in lengte van dagen onder Gods zegen zou mogen bijdragen tot de welvaart van Zeeland. Burgemeester mr. B. Kolff sprak namens het gemeentebestuur van Vlissingen en wees met name op de schone architectonische vormgeving van de Centrale. Voor het gemeente bestuur betekent dit de morele ver plichting om ook te trachten de om geving met deze schoonheid te doen harmoniëren. Dat zal echter een moei lijke opgave zijn. Spreker bood ten slotte namens zijn gemeente hartelijke gelukwensen aan. Geschenken Namens de Vereniging van direc teuren van Electriciteitsbedryven in Nederland sprak prof. dr. ir. H. C. J. H. Gelissen. „U hebt hier eenheid ge bracht in de electriciteitsvoorziemng van deze zo moeilijk te electrificeren provincie" aldus prof. Gelissen, „wij allen dat wil zeggen de 34 collega's van ir. Michielsen zyn eveneens trots op wat hier tot stand kwam". Nadat spreker het voortreffelijke werk van wijlen de heer Slooves had gememoreerd, herinnerde hij er aan, aat in politieke kringen wel eens wordt betoogd, dat de electriciteits voorziemng moet worden gekoppeld aan de Kolen- en Staal-Gemeenschap „Wij hebben echter onze Gemeen schap al lang" zo zeide prof. Gelis sen, „maar wij werken volkomen ge ruisloos en zelfs kosteloos! Wjj leve ren en ontvangen stroom aan en van vele landen in Europa". Ten slotte bood hjj namens de leden van de V.D.E.N. een schilderij aan van de schilder P. Morel, voorstellende een Gelders landschap. Vervolgens spraken nog de heer Ji Huser, die namens het personeel een mozaïek-tableau aanbood van de kunstschilder C. Reisma uit Leeuwar den, voorstellende de zonnegod Helios, ir. J. P. der Weduwen, die namens ad viseurs en groep aannemers en fabri kanten een bronzen beeld aanbood, voorstellende een boogschutter en vervaardigd door de beeldhouwer Ph. ten Klooster uit Veere en ir. J. L. Bo nebakker, die namens een groep fa brikanten en leveranciers gezand straalde ramen voor de vestibulëdeur aanbood. Ir. Michielsen dankte de schenkers. Daarna maakten de genodigden een rondgang door het bedrijf en werdén verversingen aangeboden. Vermeld zy tenslotte dat vele be langrijke gasten deze plechtigheid bij woonden, o.a. dr. E. L. Kramer, di recteur-generaal voor de industriali satie en de energievoorziening, diver se Statenleden en burgemeesters, hoofden van prov. diensten, genodig den uit de industrie en de bouwwe reld, afnemers, relaties, personeel van de P.Z.E.M. Op diverse punten in Zee land kon het personeel van het be drijf via een telefooninstallatie het verloop van de plechtigheid volgen. De Rijkspolitie Muziekvereniging verleende bij de aankomst van de hor ge gasten haar gewaardeerde mede werking. Advertentie. IJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIK Sedert generaties de vertrou- H H wensman op financieel gebied. M H Ao. 1818 H H Commissionnairs in Effecten j Prinsengracht 1005 Amsterdam ÉllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHlllllI VANDAAG. Middelburg Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie werken Claire Bonebakker, 0—18 uur; Electro: „Sla- lag 17", (14 jaar), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „De woekeraar", (18 jaar), 20 uur. VUssingen Stedelijk Museum: Tentoon stelling over Betje Wolff en Aagje De ken, 10—12.30 en 13.30—17 uur; Ten toonstelling over St. Jacobskerk en -toren: 10—12.30 en 13.30—17 uur, tus sen 14 en 16 uur met toelichting; Al- hambra: „Meisjes van de grote stad", (18 jr.). 19 en 21 uur; Luxor: „Schots en scheef", (a.l.), 19 en 21 uur; Con certgebouw: Boksen DOS, 20 uur. Goes Grand: „De banneling van Bal- lantrae", (14 jr.), 19 en 21 uur. De Prins van Oranje: Toneelavond Herv. Jeugdraad, 20 uur. Oostburg Beeldententoonstelling. MORGEN. Middelburg Electro: als vandaag, 15.30 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „De Woekeraar". (18 j.)t 14.30 en 20 uur. Vlissingen Stedelijk Museum: als van daag, 13.3017 uur; Alhambra: als vandaag, 15. 19 en 21 uur; Luxor: als vandaag, 15, 19 en 21 uur. Goes Grand: als vandaag, 19 en 21 uur, ,De blauwe gardenia", 15 uur. Oostburg Beeldententoonstelling,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2