De inventarisatie van kleine bedrijven voor de sanering PREDIKBEURTEN WALCHEREN P OPENT °oopt RAAK GETEKENDE SFEER IN DE FILM „STALAG 17" MARKTBERICHTEN ZATERDAG 2 OCTOBER 1954 PROVINCIALE ZEEÜWSE COURANT 7 UIT DE HERVERKAVELINGSGEBIEDEN Voorlichting op grote schaal In de komende weken zullen de kleine grondgebruikers in de herverkave- lingsgebieden een verzoek ontvangen om op een zitdag inlichtingen over hun bedrijf te komen geven. Dit houdt verband met de plannen voor sane ring. Er is namelijk een inventarisatie opgezet om een overzicht te krijgen van de omstandigheden, waarin de kleine bedrijven verkeren. De te kleine bedrijven kunnen door middel van de Herverkaveling méér grond toebedeeld krijgen dan zij inbrengen. Die meerdere grond wordt ver kregen, doordat andere gebruikers in de gelegenheid gesteld worden elders een bedrijf te pachten. Daarbij doen zij dan afstand van hun grond in de herverkavelingsgebieden ten behoeve van de sanering. Het is duidelijk, dat het moeilijker wordt om levensvatbare bedrijven te stichten, indien er niet voldoende grond.' wordt „ingeleverd". De sane ring is dus .een lastige opgave. Om de herverkaveling tot een goed einde te brengen, moet echter ook de sa nering slagen. De Herverkavelings commissie zal dus naast het over zicht van de beschikbaar komende grond, ook een overzicht van. de te saneren bedrijven moeten hebben. De inventarisatie kan die gege vens verschaffen. Het is dus nu nog niet mogelijk te zeggen, wie er uiteindelijk gesaneerd zullen worden. Het feit, dat men voor het geven van inlichtingen wordt op geroepen, houdt nog niet in dat het bedrijf nu ook werkelijk vergroot zal worden. Er worden alleen de redenen genoteerd, waarom men eventueel in aanmerking zal kunnen komen. Het grondgebruik Van belang zijn in de eerste plaats de grootte van het bedrijf en de vorm van grondgebruik (eigendom of Sachtl. Verder is het noodzakelijk weten, wie er op een bedrijf wer ken. Er zal dus gevraagd worden naar de leden van het gezin, hun aan deel in de werkzaamheden, leeftijd, burgerlijke staat en beroep of neven beroep. Een gewichtige vraag is voorts, wie het bedrijf t.z.t. van het huidige bedriifshoofd zal overnemen. De sanering geldt niet alleen voor thans maar, naar gehoopt wordt, voor een verre toekomst. Op de zit dag wordt de man opgeroepen, doch daar vergroting van net bedrijf of de verhuizing naar een nieuw te stichten bedrijf een zaak is van man en vrouw samen, zal het goed zijn over de sanering en wat daar aan vaöt zit, ook het oordeel van de vrouw te vermelden. Dan nog de financiële kant van de sanering. De vergroting van het be drijf wordt verrekend met de her- vcrkavelingsrente. Een vergroot be drijf vraagt echter ook meerdere in vesteringen. Méér zaaigoed, méér kunst mest,-méér gereedschap en werk tuigen, maar ook méér opbrengst De sanering zal ook wel eens met zich. kunnen brengen, dat méér veei moet worden gehouden of minder boomgaarddan men gewend was. Ook het omgekeerde is mogelyk. Dit hangt sartien met de aard van de grond. In veel gevallen is die door de ramp veranderd of zal door de herverkaveling verbeterd worden. Ook dat vraagt extra geldelijke voorzieningen. Het Borgstellings fonds voor de Landbouw zal hier in veel gevallen kunnen bijspringen. Op de zitdagen zal niet uitvoerig over de sanering van elk bedrijf af zonderlijk worden gesproken. Wie meer over zyn eigen bedrijf wil weten zal het beste doen zich op het spreekuur van het Bureau van Uit voering to vervoegen. Overigens zal in do meeste gevallen nog geen uit sluitsel kunnen worden gegeven, daar de definitieve sanering eerst over 2 a 3 jaar geschiedt. Voorlichting op Tholen Nu de herverkavelingswerkzaamhe den op Tholen op iets grotere schaal begonnen zijn, zullen meer praat avonden met de belanghebbenden worden georganiseerd. Nadat een complex is aanbesteed en goedge keurd door de Herverkavelingscom missie Zeeland, worden de grond gebruikers uit dit complex opgeroe pen voor een voorlichtingsvergade ring in algemene zin. Daarna wordt op de zitdagen aan iedere grondge bruiker nog eens verteld, wat er precies gaat gebeuren op zijn land. Reeds zyn drie praatavonden gehou den, die door plm. 160 personen werden bezocht. Deze bijeenkomsten bleken hun nut wel af te werpen, evenals de vijf zitdagen, waarop pl.m. 325 personen verschenen. Verbetering buslijn BorsseleGoes Met ingang van de winterdienst- regeling (Maandag) zullen de reizi gers op de A.M.Z.-buslijn Borssele— Goes, van enige verbeteringen kun nen profiteren. Door het inleggen van een dienst om half twaalf 's mor gens uit Goes, zal er voortaan van 's morgens half acht tot 's avonds half zeven een volledige uurdienst zijn. Voorts komt er om 's avonds zeven en tien uur een dienst uit Bors sele, terwijl men om negen en elf uur 's avonds vanuit Goes nog naar Borssele zal kunne" reizen. De rit van elf uur uit Goes zal op Zater dagavonden om half twaalf worden gereden. Mei eervol ontslag Bij K.B. is aan de waterstaatkun dig hoofdambtenaar van de Rijkswa terstaat W. E. Coumou te Amster dam op diens verzoek eervol ontslag verleend met ingang van 1 Decem ber 1954. De heer Coumou was van 1921 tot 1933 te Middelburg in Rijks waterstaatsdienst- werkzaam. Afscheid ds. Van Dijl Ds. L. D. van Dijl, Ned. Hervormd Eredikant te Koudekerke, zal in ver and met vertrek naar elders Zondag a.s. afscheid nemen van zijn gemeente in een dienst, welke om 2.30 uur aan vangt. Jaarverslag 1953 bureau Sociale Zaken Vlissingen Een gunstig jaar voor de arbeidsmarkt Het jaarverslag van het gemeente lijk bureau voor Sociale Zaken te Vlissingen over 1953 maakt gewag van 'n gunstig jaar voor de arbeids markt. voor de vaklieden onder de Vlissingse bevolking was ruimschoots werk te krygen en in de bouwvakken en de metaalindustrie overtrof de aan vraag het aanbod verre. Tengevolge van de watersnood en een grotere plaatsingsmogelijkheid bij dë N.V. Kon. Mij. „De Schelde" konden ook vele ongeschoolden aan werk worden geholpen. Direct na de ramp namen vele vluchtelingen hun intrek bij families in Vlissingen en de bemoeiingen van het bureau strekten zich in hoofdzaak uit tot het verstrekken van voorschot ten of uitkeringen voor levensonder houd en schadevergoeding, het uitrei ken van kleding e.d. Uit verschillen de gemeenten werden goederen ont vangen en met spoed gedistribueerd. Aan 254 de lagere school bezoekende kinderen uit zwaargetroffen gezinnen werd 30 per kina gegeven. Voor noodzakelijk levensonder houd, incl. huur en verschillende pre- miën en voor bijzondere verstrek king van brandstoffen, werd 100.946.16 uitgegeven. In totaal beliepen de uitgaven van de dienst over het verslagjaar 1.985.374,64. De gemeentelijke sub sidie, welke werd ontvangen, was 278.734.06. Walcheren ZONDAG 3 OCTOBER. Ned. Herv. Kerk: Aagtekerke 10 en 7 ds Theunissen; Arnemuiden 10 en 2.30 ds Lindenburg; Domburg 10 ds Aalders, 7 ds de Boer; Gapinge 2 ds de Boer; Grijpskerke 10 en 2.30 ds Wisse; Kleverskerke 10 ds Otte; Kou dekerke 10 ds Enkcr, 10 Jcugdkerk, 2.30 ds v. Dy'l (afscheid) Vliss. str. 7 ds Durkstra, 't Zand 10 ds Durkstra, 10.15 jeugdkerk, 7 ds Enker; Melis- kerke 2.30 ds Kwast; Middelburg Nw. Kerk 10 ds v. Woerden, 5 ds Lin denburg, 7 ds Aalders, Oostkerk 10 ds v. d, Linde,rElectro-bioscoop 10 ds Sneller; Nieuw- en St. Joosland 10 ds Pynacker Hordijk, 7 ds Otte (jeugd kerk); Oost- en West-Souburg 9.30 en 11 ds van Duijne, 7 ds van Dijl, 9.30 jeugdkerk in jeugdlokaal; Oostka- pelle 10 (Voorb. H.A.) en 2.30 (H. D.) ds Richard; Ritthem 10 ds van 't Hof, 7 ds van Duijne; St. Laurens 10 en 7 (jeugdd.) ds v. d. Lelie; Vee- re 2 ds Otte; Vlissingen St. Jacobs- kerk 10 ds Maas (Voorb. H.A.) 7 ds de Groot (jeugdd.), Engelse Kerk 9.30 kerk v. jongeren, Noorderkapel 9 en 10.30 (Zondagssch. dienst) ds. Kwast en Havendorp 10 ds Kloosterman; Vrouwenpolder 10 ds de Boer; West kapelle 9.30 leesd., 2.30 ds Theunis sen; Zoutelande 9.30 en 2.30 ds Wa- gener. Eglise Wallone: Middelburg 10.30 dans l'Eglise mennonite monsieur le Pasteur Risseeuw. Gerei. Kerk. Middelburg (Hofplein) 9.30 ds. Zeyl (voorb. H.A.), 2 ds. van Til. 5 ds. van Til; (Noorderkerk) 9.30 ds. van Til; 5 ds. Zeyl; Luth. kerk, i avond 7.15 ds. Pontier; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuyzen; Domburg 9.30 en 2 ds. Dercltsen (Bed. H.A. en Dankz.)Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoel- stra; Grijpskerke 10 en 2.30 cis. Gou- mare; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Melïskerke 9.30 en 2.30 ds. van Nes; Oostkapelle 11 en 3.15 ds. Dèrcksen; Serooskerke 10 en 2.30 ds. van Wouwe; Souburg 9.30 en 2.30 ds. Bavinclc; St. Laurens 10 en 2,30 ds. Boon; Veere 10 en 2.30 ds. Streef kerk; Vlissingen 9.30 en 5 drs. Ver schoor; Vrouwenpolder 10 en 2.30 drs. Jager (Bed. H.'A. en Dankz.); West- kapclle 9.30 en 2.30 ds. v. d. Schaaf. Geref. Kerk (art. 31). Middelburg 8.30 en 4.30 ds. v. Putten; Zoutelan de 10.30 en 2.30 ds. v. Putten. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 lees- dienst; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rijksen; Oostkapelle 8.45 en 1 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zou telande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Arnemuiden 6.Ï5 ds. Kleisen; Middelburg 10.30 en 3 ds. Kleisen. Ver. v. Vrijz. Herv. Middelburg 10 ds. Metz. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. Kring. Vlissingen (Engelse kerk) 10.45 ds. v. d. Wal. Evangelisch Lutherse Gem. Mid delburg 9 ds. v. Empel; Vlissingen 10.30 ds. v. Empel. Doopsgez. Gem. Middelburg geen dienst; Vlissingen 10 da. de Boer. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlis singen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Hei- liglngsdienst, 4 openl. samenk., 7.30 verloss .samenk. o.l.v. kapt. v. Gre- ven; Vlissingen 10 Heiligingsdienst, 7.30 verlossingssamenk. o.l.v. kapt. v. Amerongen. Herv. Evang. Vlissingen geen dienst. Evang. Ver. op G.G. Vlissingen ..Willem IH"-kazerne 10 en 5 ds. de Reuver. Donderdag: 7.30 ds. de Reu ver. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN. Bij spoedgevallen is te Middelburg te bereiken de heer J. Z. S. Pel, arts, Rou- aanse Kaai 11, tel. 2585. In Vlissingen is bereiken dr. H. C. A. Detmar, arts. Badhuisstraat 25. tel. 2233. In Koudekerke. Zoutelande en Westkapelle is te bereiken de heer H. Frima. arts te Zoutelande, Duinweg 59, tel. K 1186—282. In Veere, Serooskerke en Oostkapelle is te bereiken de heer M. A. v. d. Sluijs, arts te Veere, Markt A 155, tel. K 1181—271, Apotheken Middelburg: Nonhebei, Lange Delft 133, tel. 2538, Vlissingen: En- gering, Singel 60. tel. 2025. Lezing voor Vrouwengroep De Christ.-Hist. Vrouwengroep te Vlissingen hield haar eerste vergade ring in het winterseizoen. Voor de pauze werden enige huishoudelijke zaken afgehandeld. Er werd een af gevaardigde gekozen naar de op 4 October te houden vergadering te Utrecht. Vervolgens hield de heer Sanderse een interessante en leerzame inleiding over ons geldwezen. Het ontstaan van het geld, de eerste ruil handel, de muntunie in 1865, de gou den standaard, devaluatie en papie ren geld passeerden achtereenvolgens de revue. Afscheid bij P.T.T. Donderdag is te Vlissingen te zijnen huize aan de Steenhuisstraat afscheid genomen van de P.T.T.-employé klasse Kta., de heer M. Taillie, die de dienst wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd per 1 Oc tober 1954 heeft verlaten. De heer Taillie was ruim 42 jaar in dienst van de P.T.T., waarvan onge veer 33 jaren bij de groep Postvervoer. De scheidende ambtenaar hééft der halve een respectabele staat van dienst „tusen de wielen" achter de rug. Bij het afscheid werd het woord gevoerd door de heer M. G. A. H. v d. Boom, directeur van het P.T.T.-kan- toor Vlissingen, die mede sprak na mens de directeur-generaal der P.T.T. Evenals de heer Fehr, chef Postver voer in het ressort Rotterdam, die ver volgens sprak, noemde de heer v. d. Boom de scheidende employé een goed ambtenaar, die voorts altijd voor alle collega's een goed kameraad was ge- De heer Taillie mocht de afscheids- penning van het staatsbedrijf der P. T.T. in ontvangst nemen. Benoeming gemeente-secretaris. De oud-VÜssinger A. H. Izebouw, gemeente-ontvanger van de gemeen ten Spijkenisse en Hekelingen, is met ingana van gisteren benoemd to: ge meente-secretaris van die gemeenten. Examens Voor het voorlopig diploma Seheeps- werktuigkundige slaagden in Den Haag de heren C. de Plaa, Middel burg en P. R. Walter, Vlissingen, bei den leerlingen van de Middelburgse Machinistenschool. Middelburg Hervormde Jeudgraad startte talentenactie De Hervormde Jeugdraad in Mid delburg startte Vrijdagavond zijn ta lentenactie. Een maand lang zullen alle in deze overkoepelende organisa tie samenwerkende verenigingen aan het werk zijn om de ontvangen talen ten zo goed mogelijk te gebruiken. Uiteraard is het de bedoeling, dat een veelvoud van het uitgegeven bedrag in de kas van de Jeugdraad terug komt. Met het verkregen geld kan dan weer grotere activiteit in dit werk ten toon worden gespreid. Vertegenwoordigers en vertegen woordigsters van de verenigingen en clubs voor de oudere jeugd CJVF, Jonge Kerk, CJMV e.d. namen Vrijdagavond tijdens een bijeenkomst in het gebouw aan het Koorkerkhof de kwartjes voor hun groepen in ont vangst. Ds. E. Sneller, voorzitter van de Hei-vormde Jeugdraad, die de lei ding had, las de gelijkenis van de ta lenten voor en merkte op, dat het geld niet als aards slyk en ook niet als een mammon beschouwd moet wor den, maar als een middel om te die nen. De penningmeester raakte in deze samenkomst reeds ruim 200 maal 0,50 kwijt. Zondag worden de talen ten ook aan de meisjes en jongens van de Jeugdkerk uitgereikt. Ds Snel ler deelde voorts nog mede, dat de raad voor de beste individuele en voor de beste groepsprestatie van deze ac tie prijzen beschikbaar stelt. Ook zul len de medewerkenden hun krachten dienen te geven aan het verzinnen van een slagzin, waarvan de woorden beginnen met de letters van 't woord talentenactie. Jaarverslag vereniging „De Zeeuwen" te Hilversum. Uit het jaarverslag van de vereni ging „De Zeeuwen" voor Hilversum en omstreken blykt, dat 50 voor de boomplantactie op Schouwen-Duive- land werd beschikbaar gesteld. Voorts was er een bazar gehouden, welke f 400 opbracht. Dit bedrag werd ge schonken aan de kleuterschool te Scharendijke. Het orkestje van de vereniging moest wegens interne moeilijkheden worden opgeheven. De toneelclub be leeft momenteel een periode van bloei. Om hun kennis uit te breiden beluis terden de leden diverse toneelstukken, welke door andere verenigingen wer den uitgevoerd. Zo b.v. waren zij aan wezig by de opvoering van het stuk „Springty" door de Gooische Toneel spelers in Santbergen. Uit het jaarverslag blykt voorts, dat de Zeeuwse patiënten in „Zonne straal" geregeld werden bezocht, evenals de verpleegden in „Juliana- oord" te Laren. Rest te melden, dat de vereniging momenteel 190 leden telt. Brabantse interesse voor oester- en mosselcultuur Dezer dagen maakte 'n aantal leden van de afdeling West Noord-Brabant der Nederlandse M(J. voor Nijverheid en Handel een excursie naar Yerseke waar burgemeester A. C. Willemsen en dr. P. Korringa de gasten uitvoe rig inlichtte over de oester-, mossel en kreeftencultuur. Vanzelfsprekend kwam ook het Deltaplan ter sprake en met klemmende argumenten werd daarbij gewezen op het grote belang van de cultures, welke aoor dit plan bedreigd worden. Nadat een oesterfilm vertoond was, werden de bedrijven bezichtigd. Aan het slot zegde de voorzitter van do West Noord-Brabantse Mij. voor Nij verheid en Handel de belangstelling en morele steun van zijn afdeling aan Yerseke toe. FILMS IN ZEELAND Errol Flynn als plezierige „held" Tengevolge van verraad treden er in 'n krijgsgevangenenkamp in Duits land gedurende de tweede wereldoor log hevige spanningen op tussen de gevangenen onderling. Dat was het gegeven voor-de film „Staiag 17" (Electro, Middelburg), waar Billy Wilder de regie over voerde en met William Holden In de hoofdrol. Voor zyn spel in deze filn., verwierf Hol den de Academy Award. Staiag 17" Is een voortreffelijke film geworden, waarin de beklem mende sfeer, welke in het kamp komt te heersen, nadat twee gevan genen tengevolge van verraad een ontsnappingspoging met de dood heb. ben moeten bekopen, raak is ge troffen. Met name het spel van Wil liam Holden als Sefton, de man, die aanvankelijk als de verrader wordt beschouwd, is opvallend goed en daarnaast blykt telkens weer de meesterhand van de regisseur. Goed spel is in „Meisjes van de Grote Stad" (Alhambra, Vlissingen) de voornaamste pijler waarop deze rolprent rust en vooral dat van de actrices Patricia Hardy en Vera Schroder. Het verhaal over de familie Haynes, die een nogal verbeten strijd voert om weg te komen uit New Yorks achterbuurten, is niet altijd even overtuigend. Banhëlingen zijn geliefkoosde figu ren voor avonturenfilms en in Grand (Goes) is het ditmaal „De Banneling van Ballantrae" (Errol Flynn), die met opstandelingen vecht tegen Ko ning George II, in 1745. Errol duel- leert, raakt verliefd, vecht met een kaperkapitein, kortom doet alles wat ge van hem als de Held van het Ver haal moogt verwachten. Een plezie rige avonturenfilm derhalve, zonder veel diepte, maar als pretentieloos vermaak alleszins onderhoudend. Een nogal oppervlakkig misdaad verhaaltje leverde de stof voor „De Blauwe Gardenia" (Zondagmiddag in Grand), waarin Anne Baxter niette min kans zag haar talenten op over tuigende wijze vte demonstreren. Nat ..King" Cole zingt mede een eerste stem in deze rolprent. Botsing: Mayonnaise kleurde de straat Vrijdagmiddag omstreeks 14 uur kreeg een deel van het plaveisel op de hoek van de Verwerijstraat en het Molenwater in Middelburg een iet wat andere tint dan gewoonlijk. Dat was het gevolg van een botsing tus sen een transportrijwiel en de mo bilofoonwagen van de Rijkspolitie. De fiets werd bereden door een perso neelslid van de firma S. uit Middel burg. De aanrijding ontstond .toen de fietser de auto geen voorrang ver leende, met het gevolg, dat het rijwiel tegen de auto opbotste. Beide voer tuigen liepen lichte schade op. Het ergste was echter, dat de lading van de fiets door de schok niet op haar plaats bleef. Bij dit vrachtje be vonden zich ook enkele potten may onnaise, welke uiteraard een val op de stenen niet overleefden. Zo kwam het, dat de straat ter plaatse een wat geelachtige kleur aannam. Veere Filmavond Donderdagavond werd uitgaande van het garagebedrijf firma Poppe te Veere in „Het Lammetje" een film avond gehouden, welke was verzorgd door Shell Nederland. Het gebodene werd door de aanwezigen zeer ge waardeerd. Collect en De te Sint Annaland gehouden col lecte ten bate van de t.b.c.-bestrijding heeft f 254,85 opgebracht. Van onze adverteerders De firma H. A. den Boer te Vlissin gen heeft zijn kledingzaak verplaatst van Bellamypark 12 naar Nieuwstraat 70. De heer Den Boer gaat hier vanaf 1 October het bedrijf voortzetten, dat zijn vader bijna 50 jaar geleden heeft opgezet. De nieuwe zaak in de Niéuw- straat ziet er keurig en fris uit. TX- buizen zorgen voor een uitstekende verlichting en de ruime etalage is met smaak ingericht. In deze zaak is de afdeling confectie en maatconfectie ondergebracht. Voor de maatkleding blijft de zaak in de Walstraat gehand haafd, waar een broer van de heer Den Boer zich heeft gevestigd. Met deze zaak is Vlissingen weer een re presentatief winkelpand rijker gewor den. In „De Woekeraar" (Schouwburg- bioscoop, Middelburg) opereert een ganse bende geldschieters,^!ie echter na vele spannende moriRnten door één man onschadelijk wordt ge maakt. Een vleugje liefde is niet ver geten en spanning heeft men in deze film inderdaad weten te brengen. Louter ontspanning daarentegen bieden Stan Laurel en Oliver Hardy, het „klassieke" komiekenduo, in „Schots en Scheef" (Luxor, Vlissin gen). Stan en Oliver ziet ge o.m. als Schotse Hooglanders in India verzei len. waar ze een jong paar gelukkig maken, door intriganten met behulp van een bijenzwerm onschadelijk te makenUitvoerige kolder derhal ve en daarom veelal vermakelijk. Advertentie. fttwuomo mi LIKDOORNS WONDEROLIE v.'eg met onhandig* likdoorn ringt-r. en gevaarlijke echeermeajcs. Een nieuw vloeibaar middel. NOXACORN. neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen nic-t wor tel en aL Bevat gezuiverde wonderolla. Jodium en het pijnstillende benzocalne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Lik doom middel van f. L2S bespaart U veel ellende Avondgebed Hedenavond wordt in de Engelse Kerk te Vlissingen het wekelijks avondgebed gehouden en wel van 7.30—8 uur. Deelgenomen wordt door alle Vlissingse predikanten en tic commandant van het Leger des Heils. Gepasseerd 30 September. Vivat. Citer- na 18. Deo Juvante. Rijn Schelde 12. Brou wer. Dlaz, Flut. Citadel. Adrlana Corne lia, Antares, Gerdl, Han. Kurler 24. allen naar Rotterdam; Esso Nederland 1, Bril jant, Amethystc, allen naar Amsterdam; Leopold. Klaus, Wcstcrwald. Getrial, Ven- lo, allen naar Dordrecht; Jannetje, naar Goes; Pelcor. naar Almelo; Dumbo, naar Werkendam; Lorette, naar Velsen; Fortu- na. naar Zweden; Kollbrl. naar Terhey- denf* Albatros, naar Oudenbosch; Frater- nite 8, naar Den Helder; Elodie, Schelde- zonen, beiden naar Kerkdriel; Onderne ming, naar Klesterzyl; Adeline. Salf 7, Thelebrug 2, Aurore, Rheinfelden. Alba nia, Elize, Spes, Verwisseling, Dumas, Cambodge, Josef, Comptolr 67, Muslgny, Janna Cornelia. Hildesheim, Licsbeth El- friede, allen naar Duitsland; Express 42, Tamina, beiden naar Basel: Voor den Tijd. Rival, Onrust, Anna. Fluvlale 23. Ibis, Condor. Butania 3. Jacjo, Grimsel, Citer- na 10, Westfriesland. Meta Osterwlsch, Oberaip. To. Tony. St. Joseph 2, Hydra, Peguy. St. Julien. Margaretha, Lucia. Al bert Janus. Henja. Carmenna, Poseidon, Palmyre, Chrlto, Frai, Paioma, Zeeiands Luister 2, Constance, Mlgna, Theop, Gauthler, De Musset, Adrianus, Rudolf, allen naar België. VEILING KAPELLE. 1 Oct. Industrie- en Exportveiling: Ap pelen en peren: Cox Orange AAA 47; AA 50,50; A 53.70; B 55.50; C 36.40; I grof 49.30: I fijn 48.30: I 23.40; II 7.10; keuken 20,60; fabr. 5,60—10.45; Glorie van Hol land A 24,80; BC 15.70; I grof 21,40; I fijn 15,10; n 7.40: keuken 13,20: fabr. 6.206.70; Laxton Superbe A 37,60; I grof 37,80; I fijn 32,80; keuken 14.90; Transparant de Croncel I grof 23,70; I fijn 20.75; II 12; keuken 14,90; Sterappe! A 33,10; BC 25.40; I 18; Groninger Kroon I grof 18.90—19.10; I fijn 12,20—14; II 4,90; keuken 7: Ellisons Orange X 28.30; keuken 10,80; Alllngton Pippin keuken 13; fabr. 5.50; Pr. van Lunteren I grof 16,20; I fijn 13,10; Notarisappel I grof 15,10; I fijn 12.00; Dubb. Bellefleur I grof 12,40; I fijn 12; Manks Codlin I 12,30; II 6.50; Lanes Pr. Aibert I grof 20.50; I fijn 12,70; keu ken 11.80; Bramley Seedling I grof 24,30; I fijn 15.90: II 6.20—6.80: keuken 14; fabr. 55.80; Lemoenappel 1 grof 20; I fijn 15.30; II 9,20; keuken 13.20: Jacq. Lebel keuken 11.60; fabr. 4.80: Conference A 42.30; B 41.70—31.90: C 38.30; I grof 38- 38.40; I fijn 36,10; I 29—31.10 H 7.60; keu ken 13.20—15.10; fabr. 3,70—5.30; Légipont A 32.20—33; BC 32.10—32,50; I grof 28,50; I fijn 26.40—27.40: II 9,30 keuken 14,10— 15,40;fa br. 4.105: Beurré Hardy AA 59.10; A 61,80; B 47.90; C 42,90; I grof 58,30; I fijn 43.70: I 42,60; II 21.90—22,40: keuken 26.70; fabr. 12,50; Beurré Clairgeau A 28.80; BC 26.10: I grof 29,20: I fijn 25; II 4,50; keuken 10.10—10,15; fabr. 3,10; Bonne Louise AA 33,90; A 31,40: B 32; C 20,40; 1 grof 33.30; I fijn 30,45; I 20; II 7,30; keuken 18,20; fabr. 8—10,70; Pit- maston Duchesse I grof 27,70 I fijn 22.70; II 22;70; II 6,10; keuken 8.90; fabr. 4.40; Maagdepeer I grof 21; I fijn 21; Spaanse Wijnpeer I 21; I 6.60; Gepl. zure kroet- appelen 4,30; Val Goudreinette 9—9.30; Val Sterappel 3,10; Dubb. Prlncessebonen II 71; afw. 55. Verpakt fruit: Ellisons Orange AA 42; A 42; B 41. Gewone veiling: Druiven 88—1,07; No ten 1.40—2.30; Gr. Noten 40; Perziken 5 •15; Bramen 6876; Appelen en peren: Zoete Rlbbeling 8—22; Tmnzoet 9—26; Rode Ribbeling 10—24; Pr. Noble'5; Pr. Roosevelt 10; Udo-appel 8—14; Bloemzoet 915; Tt. de Vienne 9—26; Jacq. Lebel 4—11; Beurré Dilly 11; Herzogln Elsa 3— "1; Oranjereinette 6V2Zigeunerin 5—13; r. v. d. Ham 4—7; Zoete Bloemee 6—17. Groenten: Aardappelen 8—9; Kropsla 2','ï—8; Andijvie 6—10; Bloemkool 11—36: Stekuien 5—8; Savoye kool 4'/,—15; Witte kool 7; Veldsla 9l,i; Snijbonen 78—91; Sprultkool 21; Rode kool 9'/217; Prei 27: Knolselderij 13; Tomaten 20—47 Kom kommers 11—13; Bospeen 25. VEILING KRABBEXDIJKE. 1 Oct. Exportveiling: Cox Orange Pip pin AAAA 46-51; AAA 46—53; AA 47— 55; A 51—52; B 52.70—53; C 33; hnish, maat 80. 47; maat 75. 41—48; maat 70, 44 maat 65, 46—50 maat 60, 45,30—51; maat 55, 2145; II 10; Ellisons Orange A 37; BC 34,10; I grof 35: I fijn 31; n 17; Glorie van Holland AA 28,30 A 26,30; BC hulsh. maat 85, 22 maat 75, 13; Bonne Louise AA 34: A 32; B 30,80: huish. maat 65. 31: maat 60, 29: maat 55. 29; maat 50. 26; II 9; Conference AA 41; A 42,60; B 38; BC 40.30; C 30; I grof 37.40 I fijn 30,40; H 8,50. Gewone velling: Transparant de Cron cel 5—17; Ellisons Orange (los) 11—19; (verpakt) 45; Glorie van Holland (los) 3—17; (verpakt) 21—33; Cox Orange 3— 28: Laxton Superbe 5—17; Bramley Seed ling 4—11: Conference 315: Pitmastor. Duchesse 6—14; Beurré Hardy 9—21; Bor.- ne Louise 5—24; Doyenne du Cornice 16 —25. GRAANMARKT SINT MAARTENSDIJK. Oct. Tarwe 23—24.50; Gerst 22—24; Haver 22—24; Kleine erwten 60—80; Schokkers 701,25; Bruine bonen 90—1,20; Koolzaad 65; Maanzaad 2,45; Karwijzaad 1,20. VISMIJN VEERE. 1 Oct. Aangevoerd: 2573 kg export garnalen 72—99; 11 kg bot 19—23; 16 kg tong (middel) 1,86—2,69; 27 kg rog 54— 61; 2 kg paling 1,02—1,15. VEILING MIDDELBURG. 1 Oct. Aardappelen: Koopmans Blauwe 4.10—10,80; Bintjes 7.40—9,50: Blauwe Eigenheimers 10,20—10,30. Appelen: Laxton Superbe keuken 618: Cox Orange keuken 824; Gravensteln I 3435; H 12; Alllngton Pippin I 9; Manks Codlin I 8—17: II 30; BC 18—20; keuken 317; Glorie van Holland I 921; II 3; keuken 518; Légipont keuken 11—12; James Grieve I 35—36; n 27; keuken 22 —26; Goudreinette keuken 14—18; Bram ley Seedling II 3—7; keuken 7; Eiltsons Orange keuken 14—23; Groninger Kroon keuken 6—36; Lemoenappel keuken 16; Transparant de Croncel I 22—28; II 12; keuken 15; Peren: Conference I 19; II 13; keuken 8—17; Maagdepeer keuken 5 —10; Beurré Hardy keuken 20—23; Wijn peer keuken 8; Bonne Louise keuken 15 —21; Kraaipeer keuken 6—11; Tomaten A 22—71: B 22—40: C 20—34: Ananasme loenen 943; Suikermeloenen 157—43; Netmeloenen 5—31; Black Alicante 80— 1,04; Frankenthalers 681,03; Perziken 3—20. Groenten: Bloemkool A 28—53; B 14— 43; C 9—28; Prlncessebonen 72—39; Sa voye kool 8—18; Sla 8—18; Bosk roten 13—18; Breekpeen 14; Rode kool 6—17; Prei 10—17; Andijvie 6—11; Splnaz:e 21 —39; Bospeen 16—41; Witte kool 10—13; Uien kg 5—10; Snijbonen 56—1.01; Pronk- bonen 6572; Bosrapen 18—20; Waspeen 21; Komkommers A 8—12; B 8—11; Au gurken A 73—82; B 69; C 51; Komkom mers D 3; Witlof 89. Scheepvaartberichten. Vlissingen aangekomen 30 Sept.: Wm. Th. Malling van Oostende; Odile R van Antwerpen; Leendert B van Antwerpen: 1 Ooct.: Schelde (slb.) van Maassluis; Nautilus van Antwerpen: Tubo van Ant werpen. Gepasseerd naar Antwerpen 30 Sept.: Ysel van Le Havre; Kedoe van Rotterdam; 1 Oct.: Singkep van Marseille: Brouwers gracht van Amsterdam. Vlissingen vertrokken 30 Sept.: Wm. Th. Malling naar Kopenhagen; Margaretha naar Dublin; Saoa naar Kopenhagen; Leendert B naar Stockholm; 1 Oct.: Odtle R naar Londen. Gepasseerd van Antwerpen 30 Sept.: Ja gersfontein naar Amsterdam; Virgo naar Odense; 1 Oct.: Karei naar Goole; Nassau- haven naar Kopenhagen; Pr. Alexander naar Bremen; Import naar Rotterdam; Canada naar Stockholm. Officiële publicaties VLISSINGEN. WETHOUDER VAN VOLKSHUISVESTING AFWEZIG. De Wethouder van Volkshuisvesting der gemeente Vlissingen maak: bekend dat hij 4 tot en met 9 October a.s. afwezig VLISSINGEN. INENTING EN HERINENTING TEGEN- POKKEN. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat voor kinderen he neden dc leeftijd van twee jaar gelegen heid bestaal tot kosteloze inenting te gen pokken en voor personen boven die leeftijd tot kosteloze HERinentmg op Woensdag 6 October 1954 om vier uur des namiddags in het gebouw van hel Me disch Centrum, Julianaiaan 4. VLISSINGEN. MEDEW ERKING ARTIKEL 72 L. O. WET 1920. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat door de Raad der gemeente in zijn vergadering van 24 Sep tember 1954 is besloten medewerking te verlenen aan: a. het R.K. Kerk- en Schoolbestuur voor de inrichting van een definitieve speel plaats ten behoeve van de St. Jacob- school aan de Breestraat; b. het R.K. Kerk- en Schoolbestuur voor dc aanschaffing van meubilair en di verse leer- en hulpmiddelen ten be hoeve van de St. Paulusschool aan de Glacisstraat. Vlissingen, 23 September 1954.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 15