Geen luisterrijke ontvangst voor Nederlands kampioen Y i Jt - P— SPORT- TOP EN ZUIDWESTERS B ZIJN DICHT BIJ HIJSEN VAN VLAG C. KOLFF WERD BENOEMD TOT ERE-PRESIDENT DRIEWEGEN II KAN VOORSPRONG AANZIENLIJK VERGROTEN VRIJDAG 1 OCTOBER 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 15 WIM SNOEK: HECHT WAS STERKER Kans op de titel komt nog wel eens (Van een speciale verslaggever) AMSTERDAM Geen lauwerkransen, geen erepoorten en geen comlté's van ontvangst hebben de terugkomst van Wim Snoek in Nederland luister bijgezet. De Nederlandse bokskampioen in de halfzwaargewichtklassc is na zijn mislukte greep naar de Europese titel in het afgelopen weekeinde on opgemerkt uit Hamburg teruggekeerd. Onopgemerkt voor het grote pu bliek althans, want thuis in het Spaarndammerkwartier wachtten de 26- jarige Amsterdammer enkele vriendelijke bloemstukjes van vrienden en kennissen, die hun favoriet niet alleen na overwinningen op do schouders nemen, doch hem ook in die enigszins moeilijke dagen, waarin de teleurstel ling verwerkt moet worden, niet in de steek laten. „Teleurgesteld?" „Ja, natuurlijk wel enigszins" zegt Wim. Maar hij voegt hieraan direct toe: „Die andere (Ger- hai-d Hecht) was sterker en heeft de titel verdiend behouden". Dit typeert de gehele figuur van Wim Snoek. Een prettige, bescheiden en uiterst sportieve jongeman, die de bokssport beoefent omdat hij er zoveel van houdt en niet omdat hij er een moge lijkheid in ziet om alleen maar glorie te behalen. Door en door getraind kwam hij verleden week tegen de Duitser Hecht in de ring. Hij vreesde zijn tegenstan der niet en gaf zich zeif zestig pro cent kans om te winnen. Maar toen die eerste .gongslag ging, was het als of hij lood-in de schoenen had. Het onzichtbare eh onafwendbare dui veltje, dat nervositeit heet, had hem ergens te'gakken. Niet in zijn hart, maar in zgn benen. Dit was de oor zaak, dat Wjm's anders zo bliksem snelle start achterwege bleef en zijn puntenvóorsprong in de eerste zes ronden niet-veel groter werd. Hecht, vier jaar ouder en met een veel grotere ringervaring, slaagde er in de tweede phase van de strijd in zijn puntejiachterstand volkomen te elimineren, en de twee laatste ronden de balans 'in zgn voordeel te doen overslaan; Thans, ha enkele dagen is Wim Snoek, de"1 teleurstelling al geheel te boven. Aanéén zwaar gevecht op kor te termijn dénkt hij nog niet. „Eerst ga ik rustig 'ons tuinhuisje 'wat op schilderen en dan zullen we wel eens verder kijken. Natuurlijk hoop ik nog eens in aanmerking te komen voor een titelgevecht en dan te winnen". TALENTVOL BOKSER Als 14-jarige jongen kwam Wim Snoek op school bij de heer D. Groot huis. Toen zag Ome Dick eerlijk ge zegd nog niets in zgn pupil. Dat kon ook niet, want de eerste twee jaren kreeg Wim evenals alle andere pupil len van Groothuis geen bokshand- schoen aan. Die eerste twee jaren worden benut om de jongeling licha melijk „op te bouwen", lichaamscul tuur, .noemt, men dat. Toen Snoek evenwel de handschoe nen aantrök, ontpopte hij zich al spoedig als een jongeman met talen ten. Als 17-jarige werd hij kampioen weltergewicht van Noord-Holland, als 18-jarige kampioen B-klasse zwaar- welter van Noord-Holland, als 20-ja rige kampioen A-klasse middenge wicht van Noord-Holland en het jaar daarop stond Snoek aan de top van de Nederlandse amateurs, nadat hij met zijn 73 kilo de zwaargewichtkami- pioen Johan de Jager uit Groningen (90 kg) verslagen had. Drie jaar geleden, op 23-jarige leef tijd, werd Snoek professional en zowel in 1953 als in 1954 veroverde hij na gevechten met Willy Schagen de Ne derlandse titel in het half zwaarge wicht. De heer Groothuis vertelt met ple zier over Snoek, die hij een technicus bij uitnemendheid noemt. Hij hoopt Snoek nog eens naar de Europese top te voeren. Er werd Groothuis in het jongste weekeinde een goede kans geboden om zijn leer ling direct weer op de ljjst van favo rieten voor het titelgevecht geplaatst te krijgen. De manager van de Duitse kampioen Hoepner, de man die waar schijnlijk thans aan de beurt is om zijn landgenoot Hecht voor de Euro- WIM SNOEK... pese titel te ontmoeten, wilde een con tract voor een gevecht Hoepner- Snoek afsluiten. Was Groothuis hierop ingegaan en zou het gevecht tot een zege hebben kunnen brengen, dan... Maar Groot huis is er niet op ingegaan. Hy vindt, dat Snoek eerst maar eens wat rust moet hebben, geestelijk en lichame lijk. Die kans op de titel komt nog wel eens. IN 1955 MEER 2e KlASSERS IN KORFBALCOMPETITIE Degradatiespook voor Vitesse en A.K.C. nadert. Het is mogelijk, dat er Zaterdag in (1> korfbajcömpetitie 2 kampioenen bekend worden. Het Arnemuidsc Top, dat de leiding in 3A vast in handen heeft, dient dan in Middelburg van Swift 3 te winnen of gelijk te spelen. Een voorspelling Is hier niet eenvoudig. In de C-afdeling van de adspiran- ten wil Zuidwesters B graag de vlag hijsen. Maar daarvoor moeten de Sou burgers op eigen terrein Swift Itap kloppen. Zij hebben in ieder geval de beste papieren. Voor eerste klasser Vitesse is liet Zaterdag eveneens een belangrijke dag. Als de mensen uit Wolfaartsdijk namelijk in Hansweert van Kruiningen verliezen, worden zjj aan de onderste plaats vastgenageld. En dat betekent: degradatiewedstrijden. Wij vrezen het ergste voor Vitesse. AKC zit in 8A In hetzelfde schu it'o. Brengen d» Aardenburgers 't in Souburg tegen Zuidwesters niet tot winst, dan worden zij definitief hek kensluiters. Eerste klasse: Scampolo is mans genoeg om van het bezoek aan Olym- pia met de beide punten terug te'ke- ren. Togo zal het op eigen terrein niet zo moeilijk krijgen tegen De Poel. Tweede klasse: Vios zal ongetwij feld alles op alles zetten om kam pioen Volharding in Krabbendijke te verslaan. De thuisclub heeft kans op de zege. Swift IIVopo is van geen belang meer. Wy tippen de Mid delburgers. Eendracht ontvangt de Togo-reserves. Het zou wel zeer ver rassend zijn indien de punten in Tho- len bleven. Wat er staat te gebeuren in 3A, werd reeds aangeduid. Derde klasse B: Swift heeft kans de onderste plaats te verlaten. Daar toe moet van de naar Middelburg komende Zuidwesters-reserves wor den gewonnen. Winst zal Swift VI zeker goed van pas komen, want Ani mo n, waar K.V.L. op bezoek komt, zal het niet tot een zege brengen. Stormvogels gaat in Vlissingen de Madjoe-reserves verslaan. Derde klasse C: Scampolo TI kun op flinke tegenstand van Kats reke nen. Niettemin zal de volle buit wel naar Zaamslag gaan. Hetzelfde kan gezegd worden van Scampolo III, dat naar Olympia II trekt. Volharding II en Zeelandia n zullen in Yerseke wei nig voor elkaar onderdoen. Luctor II zal zich in eigen huis zeker niet door Dios laten verrassen. Derde klasse D: Blauw Wit I lean in Kloetinge de wedstrijd tegen Luc tor II met vertrouwen tegemoet zien. W.K.V. lijkt ons in eigen huis iets ALGEMENE VERGADERING VAN T.A.I. Volgend jaar groot feest op vliegveld Ypenburg. De „Federation Aeronautique In ternationale" heeft de vorige week haar jaarlijkse algemene vergadering gehouden in Istanboel (TurkijeDe vergadering stond onder leiding van de president, onze landgenoot de heer C. Kolff uit Rotterdam, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Ver eniging voor Luchtvaart. De heer Kolff was aan de beurt van aftreden. Hij is twee jaar president geweest. In zijn plaats is nu benoemd de Engelsman K. J. G. Bartlett. De heer Kolff is benoemd tot ere-voorzit- ter van de FA.I. Er zijn nu in het geheel vier ere-presidenten. De heer Kolff is bovendien door Turkije onderscheiden: hg ontving de gouden medaille van de Turkse aero- club en zag verder zijn beeltenis af gedrukt op een van de door de Turk se posterijen uitgegeven speciale se rie luchtvaartpostzegels. Onderwijs en luchtvaart De delegatie van de K.N.V.V.L. heeft verder voorgesteld een vaste commissie in te stellen die tot taak zal hebben na te gaan wat er in de landen van de wereld wordt gedaan met betrekking tot de luchtvaart op het gebied van het onderwijs. Deze commissie heet „Permanent Aviation Education Committee", waarin o.a. de heer Yperlaan zitting heeft. Onze landgenoot jhr. Van de Wall Repelaer van Puttershoek is herko zen als president van de „Commission Internationale de Tourisme Aerien". Het voorstel van de K.N.V.V.L. om het jubileum-vliegfeest ter ere van de gouden F.A.I. op tweede Pinkster dag 1955 op Ypenburg te houden, werd door de algemene vergadering aanvaard. Deze „Golden F.A.I. Air Disphay" valt dan samen met het eer ste lustrum van de „I.L.S.Y.", de in ternationale luchtvaart show Ypen burg. De heer Yperlaan is er tgdens zyn bezoek aan Turkjje in geslaagd reeds enige specialiteiten voor de restivi- teiten op Ypenburg te engageren. Hy volstond echter met mede te delen, dat geen enkel vliegfeest in West-Eu ropa zulke medewerkers heeft gezien. Als zijn slotindruk gaf ae heer Yper laan als zyn mening te kennen, dat de F.A.I., ondanks de vijftig jaar dat zg bestaat, zeer levendig is en dat zg nog steeds aan gezag wint. Er is wel eens sprake van geweest, dat de acti viteit van de F.A.I. tot voor enkele jaren niet zo groot meer was, maar er is de laatste jaren een keer ten goede merkbaar. De heer Yperlaan noemde het een verheugdend teken, dat er de laatste jaren ook meer jon geren in deze organisatie zijn gaan werken. sterker dan De Poel II. Voor de Blaüw Wit-reserves zijn de perspec tieven ook niet gunstig. In Borssele zal bij Vopo de 15e achtereenvolgende- nederlaag worden geleden! Vitesse II-r-Elto II resulteert in een zege voor de gasten'. Adspiranten: In A kan Swift A de leidende positie via een overwinning op de gasten van Vopo verbeteren. De Togo-jeugd kan in Krabbendyke bg Vios misschien een gelijkspel be reiken. Tjoba tygt naar 's-Heer Abts- kerke, waar het tegen De Poel wel een kans op de zege heeft. In B speelt Swift Snel de laatste wedstryd tegen Animo A. De Middelburgers zullen trachten hun ongeslagen re cord te handhaven. Swift Kwiek kan van Madjoe winnen, maar zeker is zulks niet. Voorts kan nog gemold worden, dat het bestuur van de K.N.K.B. in principe heeft besloten te trachten in 1955 een tweede 2e klasse af deling te vormen. In verband met dit besluit zullen dan alleen promo tiewedstrijden voor de le klasse wor den gespeeld. De competitieleider van de Z.K.B. heeft de wedstrijden Zuidwestei's I Madjoe I en Blauw Wit ILuctor I ongeldig verklaard in verband met onregelmatigheden van de zgde van Madjoe en Luctor. 12 11 1 22 155- 29 10 9 1 11 58- 37 10 8 2 16 66- 32 18 4 2 7 1( 61- 86 18 4 1 8 i 48- 92 12 8 2 7 8 50- 72 10 2 2 6 6 34- 63 12 1 110 3 46-107 11 2 20 68-18 11 6 3 2 15 50-35 U 5 2 2 12 29-15 9 s 4 L0 39-28 8 8 3 2 9 28-21 9 1 8 2 26-41 11 11 12-94 Korfbalstanden. Korfbalstanden (bijgewerkt tot en met 25 September, le KLASSE. Swift I Togo I Scampolo I Tjoba I De Poel I Zeelandia I Olympia I Vitesse I 2e KLASSE. Volharding I Elto I Vios I Swift II Vopo I Togo II Eendracht 3e KLASSE A. TOP Animo I swift m B.K.C. Madjoe I Zuidweste Atlas A.K.C. 2 verliespunten. Se KLASSE B. Swift V 14 13 1 27 107-33 Stormv. 12 8 2 2 18 50-28 Swift IV 13 7 2 4 16 55-40 K.V.L. 11 7 1 3 13 56-33*) Madjoe H 12 2 2 8 6 18-70 Zuidw. H 10 2 1 7 5 14-48 Animo H 11 2 9 4 27-49 Swift VI 11 1 1 9 3 24-50 2 verliespunten. 3e KLASSE C. Luctor I 14 13 1 26 132- 11 Scamp. H 12 12 24 102- 13 9 3 1 21 58-36 13 7 4 2 18 57-36 12 8 1 3 17 49-33 13 6 4 3 16 49-37 11 4 3 4 9 39-32*) 12 3 3 6 9 36-38 12 2 10 4 25-53 12 2 10 2 21-69 DIOS Kats 15 Tjoba n 14 Scamp. UI 13 j Volhard, n 13 4 - Zeeland, n 14 2 - Olympia n 14 1 2 verliespunten. 3e KLASSE D. Vios II 14 13 Elto n 15 8 Vopo II 14 7 Blauw Wit I 15 7 Togo in 15 7 W.K.V. 14 6 Vitesse II 15 6 Luctor II 12 6 De Poel n 14 3 Blauw W. H 14 2 verliespunten. ADSPIRANTEN A. Swift A De Poel Tjoba Scampolo Vopo Togo Vios Elto 4 verliespunten. ADSPIRANTEN B. Swift Snel Animo A Zuidwesters A Swift Kwiek Madjoe ADSPIRANTEN O. Zuidwesters B Swift Vlug K.V.L. Swift Lenig Swift Rap Animo B 3 21 7 16 2 6 14 56- 36 60- 51 50- 46 50- 68 41- 62*) 19- 90 10-135 - 1 26 69-22 3 4 19 41-36 3 4 17 56-49 2 6 16 52-31 1 7 15 36-37 2 6 14 47-40 2 7 14 69-50 - 6 10 48-33*) 3 8 9 26-40 14 4-110 11 10 1 20 86-11 11 9 1 1 19 38- 9 10 7 3 14 37-18 9 4 1 4 9 28-28 8 3 1 4 7 19-20 11 1 2 8 4 17-68 10 1 9 2 5-56 10 2 1 7 1 17-37* 11 10 1 21 58-14 9 5 2 2 12 27-10 11 4 2 5 10 26-28 9 2 1 6 5 16-34 10 2 8 2 8-49 a 9 8 1 16 38- 6 9 7 1 1 15 35- 5 8 3 1 4 7 13-13 8 3 5 6 19-24 8 3 5 0 8-27 8 8 4-42 LEZERS SCHRIJVEN Straat in Schore Ruim drie weken geleden werd de straat de Haaimeet opgebroken met het mooie doel daar een trottoir in te leggen. Zand werd er aangevoerd, maar de stenen die per schip zouden komen zijn er nog niet. Wie nu verantwoordelgk voor deze gang van zaken is weten we niet, maar wel weten we, dat wij onze huizen slechts via modderpoelen kunnen bereiken, en dat bij droog weer het zand onze huizen binnen dringt. We vragen ons nu af of er geen schepen of auto's meer bestaan om deze stenen aan te voeren en anders of ze de straat a.u.b. maar weer gauw in de vorige toestand willen terugbrengen. Schore. Een bewoner. DEZE WEEK een foto van het eerste i gen". Enkele spelers kowra ti? et re- elftal van de voetbalclub Vlissin- gelmatig in het eerste elftal uit. ZATERDAGVOETBALPROGRAMMA Nog vier ploegen in eerste klasse zonder verliespunten. In de tweede klasse F van de Zatcrdagmiddagvoetbaleompetitle k3n Driewegen II, welke ploeg momenteel de leiding heeft, zijn voorsprong op de overige elftallen aanzienlijk vergroten. Slagen de koplopers er in de uit wedstrijd tegen de reserves van Spul tot een goed einde te brengen, dan heeft de ploeg een voorsprong van drie punten op zijn naaste concurrenten. Eerste klasse: Er zgn nog vier ploegen, welke tot nu geen enkel ver- liespunt incasseerden, n.l. Tern. Boys, Wemeldinge, Krabbendijke en Co- lijnsplaatse Boys. Tern. Boys ontmoet op eigen terrein Col. Boys en ons in ziens heeft de Zeeuw3Ch-Vlaamse ploeg de beste papieren. Krabbendijke mag op eigen veld geen moeite heb ben met V.C.K., dat reeds een grote nederlaag heeft geleden. Nieuwdorp is in staat een graantje mee te pik ken in de wedstrijd tegen Wemel dinge. Kapelle an Rillandia, beide nog zonder winstpunten, zouden wel eens Teiyic kunnen spelen. Arnemuiden zit e nederlaag tegen de Boys uit Ter- neuzen natuurlijk dwars en daarom geven we Mevo weinig kans op winst tegen de kampioensploeg. 2 A: Krabbendijke II en V.C.K. II zgn waarschijnlgk van gelijke kracht en daarom houden wij het op een puntenverdeling. Arnemuiden II weet wel raad met de reserves van Mevo, terwgl de wedstrijd Nieuwdorp II Wemelinge II op een puntenverdeling kan uitdraaien. 2 B: Veere 1 kan de leiding in deze klasse veroveren door zelf een over winning te behalen op Bevelanders I en de te verwachten nederlaag van Meeuwen, dat momenteel de beste plaats op de rangiyst inneemt, tegen Serooskerke I. Nieuwland I is wei nig winst te voorspellen in de wed strijd tegen E.M.M. IV, terwijl R.C.S. IV een moeiijke tegenstander heeft aan Oostkapelle I. 2 C: Kats I en Kloetinge I, beide ongeslagen, spelen op winst. Eerst genoemde ploeg achten we goed voor de volle winst tegen Wissekerke I, terwijl Kloetinge I het bezoekende Goes IV op een afstand zal houden. Yerseke II mag Cortgene I niet on derschatten. SV.D. I nog altyd niet op dreef en 's-Heer Hendriks- kinderen I zullen elkaar niet veel toe geven. D: Arnemuiden ITI mag geen fout maken in de thuiswedstryd te- jen Serooskerke II, want Yerseke .II, dat wel zal winnen van S.V.D. II, staat klaar om de leiding van de Walcherse ploeg over te nemen. By de ontmoeting Kruiningen UI BELANGRIJK TREFFEN. Het Duitse voetbalelftal, dat de wereldtitel veroverde, komt op Woensdag 1 December te gen Engeland uit. De reputatie van onze Oosterburen, toont na de 20 nederlaag tegen Bel gië een deuk. Wel kan men aanvoerendat het team van de Rode Duivels thans in btjson- der glanzende vorm steekt en dat Duitsland enkele van de beste spelers miste, zeker is, dat de ploeg beduidend minder sterk is dan in Bazel. Niettemin bestaat bij de Engelse voetbal liefhebbers grote belangstelling voor dit treffen. Daar er nog veel tijd tussen nu en de eerste December ligt, zullen beide partijen alles op alles zetten om een goede vorm te bereiken. Engeland is er in ieder geval van doordrongen, dat het niet de eerste de beste ploeg te be kampen krygt. Op 2 October spelen de Britten tegen Ierland en op 10 Noveniber tegen Wales. Men kan deze duels wel als proef wedstrijden beschou- ieen. Dat de voorbereiding niet licht tcordt opgevat, blijkt ove rigens ook uit het feit, dat de voor het nationale team in aanmerking komende spelers tien dagen achtereen voor een vractische en theoretische trai ning bijeen zullen komen. Over de samenstelling van de ploeg is nu dan ook nog niets bekend. Maar het Ijgkt wel zeker, dat „veteraan" Stanley Matthews er iveer deel van zal uitmaken. Hij ia in ieder geval in prima conditie. GELD VOOR SPORT? Er bestaai kam, dat van re geringswege meer aandacht aan de sport zal worden be- steed. Daarvoor is uiteraard geld nodigDat geld zal waar schijnlijk worden uitgetrokken. Het ministerie van O. K. en W. streeft er tenminste naar. Veel zal het nog wel niet zijn, maar ook een klein begin ts toe te juichen. Want alleen als de overheid zich meer met de sport .gaat bemoeien, zal er langza- '-merhand verbetering kunnen komen. Het behoeft natuurlijk geen staatsamateurisme in de ergste zin van het woord te worden. Maar met het geld in handen kan de overheid belang rijke initiatieven nemen. Zij zou kaleidoscoop b(jv. een groot aantal trainers voor allerlei sport kunnen doen opleiden. Die trainers moeten prof zijn, dus: geen ander be roep dan het oefenen van sportmensen. Want in ons land zijn overal trainers te kort. Dat tekort leidt er toe, dat de trai ning in zijn geheel op een laag fieil staat. Omdat deoefenmees. ers aan elke sportjongen en aan elk sportmeisje maar ge ringe aandacht kunnen beste den. Daardoor mist het groot ste deel van de sport jeugd de stimulans om werkelijk iets te bereiken. Meer trainers bete kent meer tijd voor iedere sportbeoefenaar afzonderlek. De sportlieden kunnen er aan toe gebracht worden studie van hun sport te maken, waardoor zij zélf de fouten gaan ontdek ken en verbeteren. Hopenlijk zet men in Den Haag spoedig de eerste stap op deze weg! LAATSTE RONDE. De athletiekgeschiedenis leert, dat bijna elke Marathonwed strijd tragiek oplevert. Legio zijn de gevallen, waarin de lo per, die het eerst het stadion bereikt, na bijna Jj3 km te heb ben afgelegd, bij het binnenko men zichtbaar in kracht ver mindert. De laatste ronde wordt voor hem te veel, hij kan bijna niet meer en loopt op een sukkeldrafje in de ricn- ting van de finish. Hij valt soms, staat weer op, valt weer en kan dan niet meer of ziet zich reeds door anderen gepas seerd. Aan te wijzen sprekende voorbeelden zijn die van de En gelsman Peters bij de Britse Spelen in Vancouver en van de Belg Gailly in Londen 19$8. Campbell-Wood, een Engels athletiekdeskundige van naam, pleitte onlangs voor een maat regel, die deze tragiek voor komt. Hij tcilde de finish vlak achter de stadionpoort vaststel len. Het publiek kan de laatste ronde dan niet aanschouwen, hetgeen wél weer een nadeel ts voor het publiek althans. Campbell-Wood voert evenwel aan, dat de lopers door hun xoüskracht geleid het stadion bereiken. Daarbij wordt in hun gedachten de beruchte laatste ronde min of meer uitgescha keld. Bj) de boort aangekomen, denkt men het einddoel bereikt te hebben, hetgeen tengevolge heeft, dat de sterke wil ver dwijnt. Die eigenlijk plotse ling opdoemende laatste ron de is velen dan te machtig. Nieuwland II houden we het op de Bevelanders. 2 E: AZ.V.V. I uitstekend ge start achten we te sterk voor Spui I, terwijl Driewegen I het bezoekende Hoek I kan verslaan. 2 F: Zaamslag II Is goed voor een overwinning op A.Z.V.V. II en Tem. Boys II heeft nog niet gewonnen van Bevelanders I. Spul II zal zh'n uiter ste best doen om winst te behalen uit de wedstrijd tegen leider Driewe gen II. Het programma luidt: le klasse: Kapelle I—Rillandia I; Krabbendijke I—V.C.K. I; Mevo I—Arnemuiden I: Tern. Boys IColjjnsplaatse Boys I; Nieuwdorp IWemeldinge I. 2 A: V.C.K. II—Krabbendyke II; Arnemuiden IIMevo II; Nieuwdorp IIWemeldinge II. 2 B: Veere I Bevelanders I; Nieuwland IE.M.M. IV; Seroosker ke IMeeuwen I; R.C.S. IVOost kapelle I. 2 C: Yerseke IICortgene I; Kloe tinge IGoes IV; S.V.D. I's-Heer Hendrikskindèren; Wissekerke I Kats I. 2 D: Arnemuiden ITTSerooskerke II; Yerseke III—S.V.D. II. Kruidin gen IIINieuwland II. 2 E: A.Z.V.V. I—Spui I; Driewe gen IHoek I. 2 F: Zaamslag IIA.Z.V.V. TI; Tern. Boys II—Beren I; Spui 11 Driewegen II. Volgens de Egyptische minister van propaganda, majoor Salah Salem, zou een klein Israëlisch vrachtschip Dinsdagochtend ten Zuiden van Suez de Egyptische kust hebben bescho ten, waardoor een aantal vissers en andere kustbewoners gewond werd. Het schip is naar Suez opgebracht. UIT DE AETHER ZATERDAG 2 OCTOBER. HILVERSUM I. 402 m 748 ke/S. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws, 7.10 Gram. 7.15 Gewij de muz. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws.- en weerber. en kath. nws. 8.20 Gr. 9.00 Voor de vrouw. (9.35—9.40 Waterst.). 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Dubbelkwart. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole ork. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Pianoduo, 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 1320 Gram. 14.00 Boekbespr 14.10 Piano spel. 1420 Engelse les. 14.40 Lichte muz. 15.15 Kron. v. Letteren en Kunsten. 15.55 Gram. 16.00 De schoonheid van het Grego riaans. 1820 Voor de Jeugd 17.00 Gram. 17.20 Voor de jeugd. 18.00 Gram. 18.15 Journ. weekoverz. 18.25 Gram. 18.30 Pari. overe. 18.40 Gram. 18.45 Regeringsuitz.: Atlantisch allerlei. 19-00 Nws 19.10 Licht baken. 1920 Avondgebed en lit. kal. 19.45 Gevar. progr. 20.15 Idem. 21.00 Act. 23.15 De gewone man. 21.20 Gram 22.00 Muzi kale uitz. 22.30 Koorzang. 23.00 Nws. 2325 Nws. in Esperanto. 2322—2400 Gram. HILVERSUM n. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 VARA. 1000 VPRO. 1020 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Even opkrikken. 750 Gr. 850 Nws. 8.18 Gram. 8 33 Orgelspel. 855 Voor de vrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 1020 Voor de arbeiders In de continubedrij ven. 11.35 Strijkkwart. 12.00 Accordeon- ork. 1220 I-and- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Lichte muz. 13.45 Sportpraatie. 14.00 Fiim- progr. 14-30 Orgelspel. 1450 Sopraanblok fluit en piano. 15.10 „De eenwording van Europa", rep. 1520 Gram. 15.55 Kcekbe- spr. 16.10 Coneertgebouwork. 17.05 Week- Journ. 1725 Dansmuz. 18.00 Nws. en comm. 1820 Gram. 1855 .Jen taak voor blinden en zienden", caus. 19.00 Artistieke staal kaart. VPRO: 19.30 „Passepartout", caus. 19.40 „Het Boek Handelingen", caus. 19.55 „Deze week", caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Cabaret, 21.25 Gram. 21,45 Soc. comm. 22.00 Weense muz. 22.30 ..Schatgravers aan de Amstei", hoorsp. 23.00 Nws. 23.15 24.00 Gram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 11