De Maan scheen over de Acropolis.. C f KLANKBm Atoomwapens gaven doorslag bij „Battle Royal" HAAGSE INBREKERS BEDREIGEN ELKAAR VOOR DE RECHTBANK WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1954. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT PER EOS NAAR DE ZUIDERZON (VIII) Het gouden uur: oud Athene bij maanlicht. De Eos vaart vreemde wegen. Van Izmir naar Kreta: wieg der Westerse beschaving. Knossos de Koningsstad. Kroon der millioenenstad Athene: de eeuwige Acropolis. Op de Acropolis heerste een bijna bovenaardse stilte. Een donkergele volle maan wierp haar stralen over de enorme rots, die van den be ginne af het hart geweest is van Athene. De wind zong in de enkele cypressen, die hier nog groeien en door de ruïnes, die de rots bedekken. Be neden suizelde heel vaag, de stilte welhaast nog verdiepend, het rumoer van Athene. Hoog boven ons uit rees het Parthenon ten hemel Deze middag, toen de Eos de baai van Piraeus in voer, heeft ons hart ons in de keel gebonsd. Wie blijft de ontroering de baas, die op hem aanstormt, als daar, ver aan de blauwe horizon, Athene opdoemt en eensklaps de Acro polis zichtbaar wordt, met als een kroon daarop de gouden zuilen van het Parthenon? Wij hebben op het hoogste dek van de Eos gestaan, trillend van opwinding. Er is nooit iets geweest, waarvan de aanblik zo aangrypend was. Toen de Eos in Piraeus gemeerd lag, de haven van Athene, kenden wü geen rust meer, wij moesten aan land, naar Athene, naar de Acropolis! En zo zaten wij nu daar, op de hei lige rots, die eenmaal, voor Athene „groot" was, de woon plaats der Griekse goden is geweest, waar Zeus heeft getroond en Pallas Athene heerste, waar nog de tempel staat van Athena Nike, waar de Pro- pyleën oprijzen en het Erechtheum, met hoog boven dit alles het Parthe non: volmaaktste schepping der men selijke architectuur! Het werd ge bouwd onder Pericles, in Griekenlands Gouden Eeuw en vrijwel gaaf trot seerde het de eeuwen tot 1687. Eeu wige schande over de Venetiaan Mo- rosini, die het toen bombardeerde en een kruitmagazijn deed ontploffen. door G. BALLINT1JN De volmaaktste schepping der mense lijke architectuur was voortaan de schoonste ruïne ter wereld. Zo zaten wij daar in wat er nog rest uit de glorietijd van Athene en niets speet ons meer, dan dat wij on ze Griekse Mythologie in de boeken kast hadden laten staan en onze ge schiedenis van Griekenland. Dertig jaar geleden zeiden wij de schoolban ken vaarwel en hoe zelden dachten wij daarna aan de oude Grieken En hoe veel zouden wij nu willen we ten. Democratie geboren. Deze avond was er een om te pein zen. Vier honderd duizend mensen woonden in Athene in de Gouden Eeuw van Pericles, die overigens maar een kwart-eeuw duurde. Het was het centrum der toenmaals be schaafde wereld, er heerste een cul tuur waar de rest der mensheid, zelfs Rome, nog eeuwen van verwijderd was. Hier leefde Socrates, hier werd hij gevangen genomen en koos de gif beker. Hier leefden Pericles. Demos thenes. Themistocles. Hier woonde een pleiade van dichters en schrijvers, van beeldhouwers en bouwmeesters, zoals geen eeuw er meer heeft voort gebracht. Hier werd de Democratie f eboren. Vier honderd duizend zie- enNu telt Athene meer dan een millioen inwoners. En wat betekent het nog? Het is een stad als iedere stad, meer niet. Zo mijmerden wij daar, in dit gou den uur, op onze eerste en enige avond in Athene, boven op de Acro polis. Athene lag ver beneden ons. Wij waren moederziel alleen. Maar het witte maanlicht speelde over de ruïnes van wat eenmaal het hart ener grote, grote wereld was. De wind was onze gezel, fluisterend langs het koe le marmer, dat overal rondom was en door de sombere cypressen. Vreemde wegen. Vreemde wegen vaart de Eos, die dubbele coaster, met zijn zeven en twintig man aan boord. Fa- magusta was het eindpunt van de heenreis en de Eos heeft zich van ha ven naar haven gehaast, van Rotter dam naar Cartagena, van Cartagena naar Barcelona, van Barcelona naar Malta, naar Alexandrië, naar Beiroet, STAATSRUIF. De Engelse heer Arthur Pavett, die 80 jaar oud is, heeft onder zes Engelse koningen en koninginnen uit de staatsruif gegeten, 't Was echter schraalhans voor hem in de ruif. want hij at er uit... in de gevangenis. Drie en veertig maal werd Arthur veroordeeld. Vorige week opnieuw en wel tot twee jaar wegens diefstal. Als hij het haalt dan zal hij daardoor 46 jaar gevangenis straf volmaken!! NANCY NEEMT HET NIET. De 29-jarige Nancy Marion m Salem (Verenigde Staten) neemt het niet langer, ze heeft echtscheiding aange vraagd. Haar man had haar over de knie gelegd en van dik hout gegeven. Daarna had hij een fles bier over haar hoofd uitgeschonkenen dat alle maal, omdat de spinazie, welke zy hem opdiende, niet fijngehakt was!!! REISKOSTEN. De Franse lucht vaartmaatschappij rekent voor het vervoer van een chimpansee op het traject New YorkParijs negen gul den per kilo... Het komt niet dagelijks voor, maar het is nuttig als men het weet!! VERLOOFDE. Joyce Bannon er gens in de Verenigde Staten was achttien maanden „heerlijk verloofd" met Leonard Bernstein. Toen raakte het uit en Leonard nam als aanden ken een Nerz-mantel, een paarlsnoer en nof wat kleinigheden mee. Dat zaakje kwam voor de rechter en toen bleek, dat de verloving nogal storm achtig was geweest. Joyce had een keer bij het „stoeien" een arm ge broken en een voet ernstig gewond. De rechter schrok er nog al van. maar Joyce was het daarmee niet eens. „Wat wilt U", zei ze, „als je ver liefd bent bega je dwaasheden". Latakia, naar Famagusta. Nergens was tijd om te rusten. De lading werd uitgeladen, zo snel dat maar kon en voort ging het weer naar de volgende haven. Een telegram zond het schip van Famagusta naar het Turkse Iz mir Alle haast scheen daar eensklaps overbodig. Wij lagen dagen op de re de, nutteloos dobberend, wij lagen da- fen in de haven en laadden een la- ing van niets. Tijd had geen waarde. Het wachten was op havens waar lading zou liggenEn eensklaps begon het weer: de thuisreis ving aan, met nieuwe haast. Van Izmir naar Kreta, ver in het Zuiden, van Kreta naar Athene, weer hoog in het Noor den. Daar kwam een telegram: in één ruk naar Algiers. Maar toen wij de haven van Athene uitvoeren was Algiers al Cartagena geworden en wij treurden reeds half, omdat de thuis reis zo weinig afwisseling bood, toen in volle zee eensklaps de definitieve opdracht kwam: Haal abrikozen- pulp in Cartagena, haal wijn in Oran, fiber in Tanger en kurk in Sevilla, ver de Guadalquivir op! Opnieuw lokken havens! Tenzij er een nieuwe opdracht komt Volle zomer. Op een morgen ontwaakten wij dus in de baai van Iraklion, de hoofdstad van Kreta. De zon rees snel aan een wolkeloze hemel. Wolkeloze hemel! Sedert de Eos op 18 Augustus Kaap Sint Vincent passeer de en de zon de grauwe Europese he mel aan flarden scheurde, hebben wy geen wolk meer gezien, noch een re gendroppel gevoeld. Ononderbroken was daar de stralende hemel, de diep blauwe zee, de hitte van een volle zo mer. De Eos lag gemeerd aan de verste pier. Wie naar de stad wilde, moest telkens een wandeling maken van een kleine drie kwartier. Door de bran dende zon! En dat alleen maar om Iraklion te bereiken, dat levendig is en bedrijvig en waar, behalve tussen twaalf en vier, als iedereen slaapt, de ganse bevolking de ganse dag op straat schijnt, maar dat verder niets bijzonders heeft. Tenzij men het bij zonder wil noemen, dat het nog voor een kwart in puin ligt. De Duitsers... Wij togen naar Knossos. De Engels man Arthur Evans heeft daar een grote heuvel afgegraven en tevoor schijn kwam: de legendarische hoofd stad van het rijk van Koning Minos, aan welks bestaan men nimmer had geloofd. Het werd als een fabel be schouwd. Sir Evans groef en groef. Hij vond de rijke overblijfselen van een cultuur, die ouder was, dan de Griekse en de veronderstelling wettigt, dat hier de wieg heeft gestaan der Westerse beschaving, die zich van Kreta, via de Griekse eilanden, moet hebben verbreid naar Griekenland zelf. Fresco's. Wij hebben gedwaald door de won- I derlijke resten van deze koningszetel, i Wij hebben de trappen bestegen en zijn weer afgedaald. Terwijl de zon j gloeide, zijn wij de zalen van Minos I paleis in gegaan en hebben de zeld- j zaam gaaf bewaarde wandschilderin gen aanschouwd. Het klinkt wellicht dwaas, maar zij zijn hypermodern. Wie het fresco ziet, dat men speels „la Parisienne" heeft genoemd, kan I niet anders dan aan Picasso denken en zo is het bij vele der talrijke fres co's. Zij schynen van onze tijd en niet van vier duizend jaar voor Christus! Een wonder is de troonzaal van Mi nos, waar de stenen troon nog tegen de met rijke fresco's bedekte hoofd- wand staat. Wij zagen de voorraad schuren, met de aarden vaten, die soms twee meter hoog zijn en daar onaangeroerd staan, gaaf, met hun vaak grillige, vaak reeds verfijnde or namenten. Eindeloos kan men hier dwalen en steeds weer wordt men geboeid door j nieuwe aspecten. Zo verbluffend gaaf is veel, naast veel wat ruïne werd, dat men aan restauraties denkt. Maar het zijn geen restauraties. De eeuwen bedekten dit ganse paleis, deze trotse stad met zand, dat tot een heuvel werd. Sir Arthur Evans moest drie cn twintig eeuwen later komen en gra ven, graven, om welhaast vergeten legenden tot levende historie te ma ken! Onaantastbaar. Na de enige avond, die ons in Athe ne gegund was en die wij reeds beschreven, volgde nog een hal ve dag: om vier uur zou de Eos ver trekken. Wij hebben ons opnieuw naar de Acropolis gehaast. Er was geen maan, wij waren niet Wie het fresco ziet, dat men speels ,£ia Parisienne" heeft genoemd. Tunnelstaking ten einde. In een vergadering te IJmuiden van de nog stakende arbeiders van de tunnelbouw te Velsen is gister middag met algemene stemmen be sloten het werk te hervatten en af te wachten, welke, volgens de betrokken arbeiders door de Amsterdamse bal last maatschappij aangekondigde rancunemaatregelen tegen vijftien hunner zullen worden toegepast. Nieuw lid der Tweede Kamer. De voorzitter van het centraal stembureau heeft tot lid der Tweede Kamer benoemd verklaard de heer C. Kleijwegt te Nijmegen. In de Kamer was een plaats opengevallen, doordat de heer J. J. A. Berger (Arb.) te Hei- loo met ingang van 21 September 1.1. ontslag had genomen. alleen. De wind zong niet rond de vervallen zuilen en tempels. De zon brandde genadeloos aan de hemel en het krioelde er van de toeristen. Er stonden snelfotografen en stalletjes I met briefkaarten en fruit. Er liepen 1 gidsen rond. die alles wilden uitleg gen en alles bedierven en rondom werd gejoeld en getierd Zelfs dit alles kan de Acropolis 1 verdragen. De eeuwige schoonheid en luister van het Parthenon, hei ligste van Griekenlands tempels, zijn voor dit alles onaantastbaar. Weer zagen wy het Odeon van i!e- rodes Atticus, het theater van Dy- onysus, de Propyleeën en het Erechtheum en o onvergetelijk brok levende schoonheid: het Par thenon. Wij aanschouwden de Areopagus en de markten uit Griekse en Romeinse tijd, de tem pel van Zeus, waarvan nog slechts enkele zuilen resten en de Toren der Winden. Achter de horizon, twee en veertig kilometer ver, lag het slagveld van Marathon, met het Soros, opge richt voor de as der gevallen Atheners. Het was alles onvergetelijk. Wy waren gegrepen, toen wij terug dwaalden naar modern Athene, le vendige, luxueuze millioenenstad. Maar het beste in Athene was die eerste avond. Met de maan en de stilte. En de wind als gezel. Vele wetsontwerpen door Eerste Kamer goedgekeurd De Eerste Kamer heeft Dinsdag middag het voorbeeld van haar zus terinstelling aan de andere zijde van het Haagse Binnenhof gevolgd. Zon der hoofdelijke stemming werd een aantal wetsontwerpen goedgekeurd tot instelling van productschappen voor vee en vlees, voor groenten en fruit, voor siergewassen, voor tuin- bouwzaden, voor margarine, vetten en oliën, voor gedestilleerde dranken en een productschap en een hoofdpro ductschap voor akkerbouwproducten. De communisten kregen evenwel aan tekening, dat zij tegen de aanvaar ding van deze wetsontwerpen waren. Voor zover critiek geoefend werd, was deze mild van aard. De sprekers, dat waren prof. Molenaar (VVD), prof. Rip (AR) en de heren Reyers (CH) en Brandenburg (CPN), be perkten zich bijna uitsluitend tot goedbedoelde raadgevingen aan de minister voor de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie, de heer de Bruijn, en van landbouw, visserij en voedsel voorziening, de heer Mansholt, die achter de regeringstafel zat. Op 12 October zal de Eerste Kamer de nota van minister Cals over het tekort aan leerkrachten bij het lager onderwys in behandeling nemen. en eensklaps de Acropolis zicht baar wordt Het Wereldgebeuren Uitbreker stond terecht. De 24-jarige L. J. B-, zonder beroep, uit Den Haag, die nu ruim een week geleden was ontvlucht uit het Huis van Bewaring en reeds een dag later weer was gepakt, heeft gisteren te recht gestaan wegens diefstal met braak voor de rechtbank te 's-Graven- hage. De officier van justitie requireerde tegen B. een gevangenisstraf van een jaar met aftrek van voorarrest en ter beschikking stelling van de regering. B. verklaarde ter zitting dat hij in de nacht van 19 op 20 Juli j.l. had in gebroken in een kledingmagazyn aan de Keizerstraat te Scheveningen te zamen met de 33-jarige zeeman C. R. uit Den Haag. R. verklaarde daarentegen, dat hij niet aan de inbraak had meegedaan. Wel had hij B. zijn inbrekerswerktuig geleend ,en de gestolen kleding ter waarde van ongeveer 1500.in be-, waring genomen. Toen B. in de zaak tegen R. als ge tuige werd gehoord verklaarde deze vol wrok, dat R. hem erbij gelapt zou hebben. „Het is bij ons jongens de ge woonte om te redden wie er te redden is", zei hij. „Wij hadden afgesproken dat wie het eerst gepakt zou worden de „kat" zou nemen". R. verklaarde hierop, dat B. de vérrader was. De heen en weer geworpen beschuldigin gen eindigden met de dreigende op merking van B. tot R.: „We spreken elkaar hier nog wel over". De officier van Justitie requireer- SIR RICHARD GALE Zeer realistische oefening De leider van de oefening „Battle Royal", Sir Richard Gale, comman dant van de Noordelijke legergroep, heeft Dinsdag zijn beknopte, zeer voor lopige, visie op deze manoeuvre gegeven. Zijn conclusies waren: In een ver dedigingsoorlog kan het gebruik van atoomwapens de doorslag geven; de divisie zal in de legeropbouw blijven bestaan. Het atoomwapen is vooral een zeer grote kracht, als het op het juiste moment wordt gebruikt; de oor log wordt nog steeds op de grond uitgevochten. ter beschikking hebben, die op enke le traditionele punten nog enige ver anderingen van node heeft". Het gebruik van het atoomwapen door de commandanten is zyns in ziens in „Battle Royal" zeer goed ge weest. Van de zyde van de luchtmacht vestigde men onder meer de aandacht op de kwetsbaarheid van het atoom kanon als het over de weg moet wor den vervoerd. Een dergelijk groot wapen is gemakkelijk te herkennen en luchtfoto's hebben dan ook enige malen bewezen, dat vele atoomka nonnen uitgeschakeld zouden zijn ge weest. Sir Richard Gale had dit jaaf weer een grote vooruitgang geconstateerd by alle deelnemende troepen. Het mo reel was overal uitstekend, ook tegen het einde, toen de geest het vaak won van de lichamelijke gesteldheid. „Zo waren de Nederlanders en Engelsen bijvoorbeeld teleurgesteld dat ze niet meer de Lippe over konden steken", zeide hij. De oefening was zijns inziens zeer realistisch geweest. „Als de werke lijke wapens waren gebruikt was het resultaat niet veel anders geweest dan thans", aldus generaal Gale. „De ze oefening heeft bewezen, dat wij een gezond en goed lopende machine Enschedese Ieraar in het ongelijk gesteld. Lagere cijfers gegeven dan redelijk bleek. De centrale raad van beroep te Utrecht heeft gisteren uitspraak ge daan in de zaak van dr W. L. B., le raar aan het gemeentelijk lyceum te Enschede, contra de rector van dat lyceum en B. en W. te Enschede. De rector van genoemd lyceum had dr B. reeds voor de grote vacantie het lesgeven in de eind-examenklas ontzegd. Als motief gold, dat dr B. bij het eindexamen lagere cijfers had ge geven dan redelijk bleek althans naar het oordeel van de rector, waar door „de belangen der school en de-re putatie der leerlingen in het gedrang zouden zyn gekomen". Het ambtenarengerecht te Almelo had B. en W. zomede de rector in het gelijk gesteld. De centrale raad van beroep ver klaarde dr. B. niet ontvankelijk in zijn in eerste aanleg gedane vordering tot schadevergoeding en verklaarde bovendien het door hem ingestelde be roep ongegrond. de tegen R. een gevangenisstraf van twee jaar. R. bevindt zich nog in de gevange nis wegens een ander delict. Uitspraak over veertien dagen. Binnenscheepvaart In het grootnaniieisgebuuv» te Rot terdam werd gisteren het zeventien de binnenscheepvaartcongies gehou den. Het enige onderwerp van uekan- deling luidde: „De kolen, en staalge meenschap en het vervoer". Prae-ad- viseurs waren de heren P. K. Bentz van den Berg, directeur van de Kon. Hoogovens en staalfabrieken te IJmuiden, mr. W. Jonker, directeur van de N.V. Ned. Kijnvaartvcreniging te Rotterdam en D. J. Wansink, direc teur van de Ned. Spoorw egen. De heer Bentz van den Berg zegt o.m. in zijn conclusies: De opheffing van de beweerde discriminaties bij de binnenvaarttarieven is nog niet ver wezenlijkt. De oplossing kan alleen komen óf door opheffing van de stel sels van de gecontroleerde hogere bin- nenlandse tarieven óf door overeen komstig art. 67 van het verdrag een compensatie aan de staal- en kolen- producenten voor deze te lioge vrach ten te geven. De opstelling der direc te internationale spoorwegtarieven is nog niet geschiedt maar staat wel licht dicht bij haar verwezenlijking. Op het gebied van harmonisering van de vrachttarieven is men nog niet ver gevorderd. In het prae-advies van mr. Jonker wondt tot uiting gebracht, dat men thans aandringt op de volgende ingrij pende maatregelen: 1. Het vastrecht, dat in de spoor wegtarieven is opgenomen, in het in ternationale vervoer te halveren, 2. de degressie van alle binnen- en bui tenlandse tarieven te unificeren, 3. geen nieuw begintarief na de grens overgang toe te passen, maar de de gressie door te rekenen over de totale internationale afstand. De conclusie van mr. Jonker is. dat er niet alleen zeer principiële bezwaren zyn, doch dat de voorgestelde formule uiterst schadelijke gevolgen kan hebben voor de overheidsvervoersbedrijven en voor het particuliere vervoer. In de ontwikkeling der kolen- en staalgemeenschap dient de binnen vaart met aandacht te volgen het nieuwe niveau der spoorwegtarieven en de verschuivingen in het vervoer der k.s.g.-goederen, die als gevolg van de gemeenschappelijke markt en van de nieuwe spoorwegtarieven kun nen intreden. Drs. Wansink wees er o.m. op, dat de Nederlandse vervoerspolitiek geen belemmering vormt voor de Europese integratie maar een van de voor waarden daarvoor vormt. Brand in sloepenmakerij. In de sloepenmakerij van de firma Mulder en Rijke, gevestigd in een voormalige visrokerij aan de Indu striestraat te IJmuiden, is gisteren brand ontstaan. De Velsense brandweer heeft het vuur. dat in het oude gebouw razend snel om zich heen greep, met zes aan sluitingen op de autospuit aangetast, maar onder invloed van de vrij straffe Zuidelijke wind braken de vlammen al spoedig door het dak. Zowel de ma chinerieën als twee juist voltooide sloepen, die via een scheepswerf ge ëxporteerd zouden worden, werden een prooi van het vuur. De schade loopt in de honderdduizenden. Luie leerlingen Onder de ministers van buitenland se zaken, die thans te Londen bij eenzijn, bevindt zich een nieuwe figuur: minister Gaetano Martino van Italië. Dat ministerschap heeft hij aan vaard nadat vier andere aangezochte heren beleefd, maar nadrukkelijk voor het baantje hadden bedankt. Het is namelijk in Italië helemaal geen dankbaar en feestelijk werk om mi nister van buitenlandse zaken te znn, want Italië worstelt met verscheide ne buitenlandse problemen, die erg stekelig zijn. De pas afgetreden Italiaanse mi nister van buitenlandse zaken, de heer Piccioni, heeft er de handen vol mee gehad en al is het dan zo, dat hij aftrad om het Montesi-schandaal, hy was toch ook wel aan enkele maan den rust toe. Het Montesi-schandaal houdt in Italië de gemoederen nog al druk be zig. Op zichzelf is het drama van de 21-jange Wilma Montesi, die na een verdovende-middelen-nacht dood op 't Italiaanse strand werd gevonden, niet zo belangwekkend. Zulke dingen komen helaas meer voor en zjj ple gen dan niet tot het aftreden van mi nisters te iden. Maar de ultra-linkse partijen in Ita lië speurden corruptie en omdat Pic- cioni's zoon Piero de jongeman is jazzpianist in het milieu vertoefd heeft waar de beklagenswaardige Wilma haar levenseinde vond, achtte Piccioni het beter zijn ministerszetel aan een ander over te laten. Men heeft toen Gaetano Martino aangewezen, die als minister van on derwys zitting had in het Italiaanse kabinet. Er moet daarna een luid gejuich op gegaan zijn in de kringen van de jongelieden, die In October her examens moeten doen, nadat ze tij dens de zomer-examens van de diver se scholen en universiteiten voorlopig waren afgewezen. Die jongemensen hadden het nog al te kwaad met de heer Martino, want kort geleden zond hij een rondschrij ven aan alle scholen enz. om geen genade meer te betonen voor luie en onbekwame leerlingen Dr. Martino is van huis uit arts en hoogleraar. Hij heeft meer dan hon derd publicaties op zijn naam staan en zonder twijfel is hij een bijzonder intelligent man. Zo spreekt hy bij voorbeeld vloeiend Engels, Frans en Spaans. Bovendien is hij een zeer be reisd man In zyn geboortestad Mes sina, (Sicilië), waar hij nog altijd woont, is hij rector van de universi teit. Bewoners van Sicilië gaan in het buitenland door voor levendige, wel sprekende mensen. In dit opzicht wijkt de Siciliaan Martini af van het standaardtype. Hij heeft een uiter mate rustige, academische betoog trant, waarbij hy geenszins de nadruk legt op de fraaie woordenkeus, maar wel op de scherpe analyse. I n politiek opzicht is het van bete- I kenis, dat hij een warme voor stander is van de Europese sa menwerking en ook van de Europese Verdedigingsgemeenschap. Hij heeft zich dan ook al uitgelaten, dat het resultaat van de Londense Negenmo- gendhedenconferentie een overeen komst of stelsel van overeenkomsten zal moeten zijn. waarbij men de E.V. G. zoveel mogelijk benadert. Martino is te Londen stellig geen medestander van Mendès-France, al heeft deze laatste wel die indruk ge wekt, toen hij zinspeelde op de moei lijkheden, welke men ook in Italië had met het E.V.G.-verdrag. Martino behoort dus tot het front, dat in Londen tegenover Mendès- France staat en dat is van veel bete kenis, want alleen een verenigd front zal tegenover deze merkwaardige Fransman iets kunnen bereiken Het zal deze keer hard toegaan in de'Lon dense conferentiekamers! Professor G. Martino: „Stuur luie en onbekwame leerlingen de school uitï"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 5