Ver. v. Al g. Wetenschappelijke Belangen te Goes 50 jaar JIMMY BROWN bij de Recherche WALCHEREN GROOTTE GYMNASTIEKLOKAAL OP 'T ZAND IN HET GEDING MARKTBERICHTEN SPORT EN WEDSTRIJDEN DINSDAG 28 SEPTEMBER 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 IDEE IN LEESKRING ONTSPROTEN Vooraanstaande plaats in het verenigingsleven Bezettingsjaren Iedere winter kwam er een serie lezingen en geleidelijk groeide, het le dental. Tot de bezettingsjaren kwa men en het bestuur voor de vraag kwam te staan: doorwerken of niet. Men deed het eerste. Het was soms zeer moeilijk, doch men heeft op de ze wijze aan zeer vele inwoners in de donkere bezettingsjaren nog enige ge paste verstrooiing weten te brengen. Vanwege de verduistering moest men wel alleen op avonden met volle maan samenkomen, in Februari 1942 moest men door de gasbeperking de lezingen in onverwarmde zalen doen houden, men moest een verzoek af wimpelen om de Jeugdstorm in uni form toe te laten en met het verkrij gen van reisvergunningen voor spre kers buiten de provincie, was het soms allesbehalve gemakkelijk. Na de bevrijding is de vereniging tot grote bloei gekomen. Het ledental Toen op 29 September 1904 in een vergadering van de leeskring in de koffiekamer van de Sociëteit te Goes, dr Leignes Bakhoven het idee opper de om een vereniging op te richten tot het houden van lezingen van alge meen belang, zal de initiatiefnemer wellicht niet hebben kunnen bevroe den, dat hij hiermee de grondslag legde voor een vereniging, welke na een halve eeuw nog „springlevend" is en met haar bijna zevenhonderd leden een zeer vooraanstaande plaats in het verenigingsleven van Goes inneemt. De Vereniging voor Algemene Wetenschappelijke Belangen, heeft het in de afgelopen vijftig jaar gepresteerd, door een rijke verscheidenheid aan lezingen, een belangrijke bijdrage aan het culturele leven in deze ge meente te leveren. Een der grote verdiensten van de bestuurders vooral in de na-oorlogse jaren is zeker wel geweest, dat zij ondanks de sterk ge stegen kosten, de contributies op het peil van 1925 hebben weten te hand haven en niettemin telkenjare een verantwoord programma hebben weten te bieden. Aan de vooravond van het jubileum seizoen heeft het bestuur met de pers een „duik" m de archieven van de vereniging gedaan, waarbij vele be langwekkende feiten naar voren kwa men, welke bij dit a.s. jubileum zeker waard zijn gememoreerd te worden. Het idee van dr Leignes Bakhoven werd destijds in de leeskring met in stemming begroet. Er kwam een com missie van voorbereiding, met voor oude Goessenaars nog zeer bekende namen, als dr Leignes Bakhoven, dr D. J. Hissink, I. G. J. Kakebeeke, S. A. Leopold, J. de Hoogh, I. Fransen van de Putte, Laporte en A. S. J. Dekker. Er kwamen advertenties in de plaatselijke bladen en zo werd op 7 November 1904 de vereniging opge richt met als bestuursleden: dr Leig nes Bakhoven, I. G. J. Kakebeeke, dr D. J. Hissink, S. A. Leopold, ds S. Spaans en mej. Slothouwer. Er kwamen lezingen over radium, „Onze gemoedsbeweging", het Russi sche volk, de cultures van Dcli, enz. In de eerste 10 jaren had men gemid deld slechts 92 leden, terwijl de inkom sten ongeveer f 250 bedroegen. Met sprekerskosten van f 15 per avond, kon men in die tijd nog wel iets doen, hoewel de vereniging toch klein en financieel zwak bleef. De secretaris verzuchtte daarom in zijn jaarverslag wel eens, dat er veel meer leden moes ten komen. Na het overlijden van dr Leig nes Bakhoven nam de heer I. G. J. Kakebeeke de voorzittersfunctie over en ging men op bescheiden voet voort. Steeds weer kwamen de financiën ter sprake. Er moest bezuinigd worden, ofschoon „op den voorgrond gesteld dient te worden, dat onze sprekers nette consumptie worde aangeboden". Het 1212-jarig bestaan in 1917 moest ook al wegens gebrek aan middelen ongeaasr-kt voorbijgaan. In 1925 was het financieel niet nieer noudbaarj zo dat fnSn overging tot 'verhoging van de contributie van f 2,50 tot f 4, het geen tot op heden zo is gebleven. In hetzelfde jaar op de 4e October werd mej. W. C. Weststeijn tot be stuurslid gekozen. Momenteel maakt zij als vice-voorzitster nog deel van het bestuur uit, zodat ook zij binnen kort zal jubileren. Aan de bestuurstafel verschenen ge leidelijk nieuwe gezichten als o.m. de heer Van Tiel, die van 1931 tot 1947 secretaris-penningmeester was, wijlen de heer J. I. van Ballegoyen de Jong, die in 1934 als opvolger van wijlen de heer G. A. Hajenius tot voorzitter werd benoemd, welke functie hij tot 1947 waarnam. ging met sprongen omhoog tot gemid deld 431 in de jaren 1944—1945 en een aantal van bijna 700 op dit ogenblik Naast de lezingen kwamen er ook films en muziekavonden op het pro gramma. Het zou te ver voeren een opsomming te geven van de ongeveer 250 lezingen, welke m de afgelopen 50 jaren werden gehouden. In het sei zoen 1950—1951 werd de belangstel ling zo groot, dat overgegaan moest worden tot 't doubleren van de avon den. Besprekingen in 1945 met de Z. V.U. om de vereniging in de nieuw opgerichte organisatie op te nemen en in 1952 om eventueel tezamen avonden te houden, mislukten. Zo is de halve eeuw geschiedenis van de Vereniging voor Algemene We tenschappelijke Belangen verlopen. Veel is er veranderd, doch het doel van de vereniging en het onvermoei de streven van de bestuursleden zijn onveranderd gebleven. Het huidige bestuur bestaande uit de heren B. van den Berg, voorzitter, J. C. Scheffer, secretaris, A. van Heerewaarden, pen ningmeester en mej W. C Weststeijn, ir J. Versteeg en B. Meijers als le den, zijn er ook nu weer in geslaagd, voor dit jubileumjaar een programma van elk wat wils te bieden. Op 3 en 4 November a.s. zal, zoals bekend, het jubileum met een gezellig program ma worden gevierd. Ongetwijfeld zal bij dit jubileum ook met dankbaarheid worden terug gedacht aan de bestuursleden, die de vereniging in de loop der jaren vaak door grote moeilijkheden hebben heen-geloodst. Vlissingen Na twee jaar weer een Floraliatentoonstelling Zaterdagmiddag opende burgemees ter mr. B. Kolff de tentoonstelling van de Vlissingse Floraliavereniging. Op deze tentoonstelling kwamen de Vlissingse scholieren met hun plant jes weer goed voor de dag. Er was onder meer een werkelijk fraaie co- leus, die de eerste prijs verwierf. De ze tentoonstelling was te opmerkelij ker, omdat er de laatste twee jaren geen Floral ia-expositie in Vlissingen was gehouden en deze traditie nu dus weer herleefd is. In een kort inleidend woord dankte dhr. J. A. de Haas, voorzitter van de Vlissingse Floraliavereniging allen, die bijdroegen tot het slagen van de i tentoonstelling, en in het bijzonder't -- gemeentebestuur, dat geldelijke steun onder ogen te zien. Na zijn waarde ring voor de vaak fraaie inzendingen te hebben geuit, verklaarde de burge meester de tentoonstelling voor ge opend. De gymnastiekzaal van de Bouwen Ewoutschool bood een fleurige aan blik. Tegen de muren waren met groen crêpepapier beklede stellages aangebracht, waarop de plantjes trapsgewijze waren opgesteld. Daar tussen in en aan de kanten lagen takjes duindoorn en rozenbottels en in het midden van de zaal prijkten de door de jury bekroonde inzendingen. Dit waren in de Coleus klasse: Thijs Duijm, Matty de Visser, Gerard Duijn, S. de Visser, C. Malgo en Riet je Tisserand. Begonia's: Maria Desiitter, Maatje Geldof. George de Koning, Lenie Gil lissen Verschage, Piet Geldof, Tjeerd de Visser en Ineke Tisserand. Fuchsia's: Johan Reindertsma, Hil da v. Amerongen, Leo Leydekker, verleende en voor de expositieruimte zorgde. Namens de afdeling Walche ren van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde sprak de heer A. Lok ker de wens uit, dat het Floraliawerk de jeugd meer eerbied voor de natuur zal bijbrengen. Ook de stadsplantsoe- nen zullen daar wel bij varenBurge meester mr. B. Kolff wees op de op voedkundige waarde van „Floralia". Het verzorgen van de plantjes eist immers veel geduld en toewijding van de kinderen en dat blijkt wel hier uit, dat het aantal inzendingen altijd aan merkelijk minder is, dan het aantal uitgereikte plantjes. Een ander be langrijk punt noemde de burgemees ter de liefde voor de planten in ver band met de uitbreiding van Vlissin gen. Ook hier gaat men steeds meer in de hoogte bouwen en de tuintjes schieten er bij in, zodat de stadsmens aangewezen is op het kweken van kamerplantjes. Het gevolg zou zijn, dat de mens van de natuur gaat ver vreemden. Het is wenselijk dit gevaar tijdig MIDDELBURGSE RAAD VOOR BESLISSING Meningen bij B. en W. verdeeld De Middelburgse gemeenteraad zal in zijn eerstvolgende vergadering op Dinsdag 5 October a.s. een be slissing moeten nemen ten aanzien van de bouw van 'n gymnastieklokaal bij de „Prinses Ireneschool" op 't Zand. Zoals bekend, heeft het bestuur van deze school voor b.l.o. een aan vraag tot bouwvergunning voor een dergelijk lokaal ingediend. B. en W. van Middelburg hebben enige tijd ge leden de „Commissie b.l.o. Walcheren" verzocht de mogelijkheid te overwe gen een lokaal van de afmetingen II x 22 m te doen bouwen, in plaats van de voorgenomen afmetingen van 9 x 18 m. De commissie bleek hiertoe be reid, waarbij zij echter enkele voor waarden stelde. Zo dient de gemeen te Middelburg de meerdere kosten van ongeveer f 40.000 op zich te ne men. De kleinst mogelijke meerder heid van het college stelt de raad thans voor dit crcdiet te verlenen. De minderheid van B. en W. wil de door de commissie gestelde voorwaarden niet aanvaarden. In hun toelichting aan de raad zeg gen B. en W., dat een oppervlakte van 9 x 18 m voldoende is voor een lagere school, maar te gering voor het gym nastiekonderwijs van ulo's en middel bare scholen en voor gebruik door verenigingen. Om die reden vroeg het college de in het plan vervatte afme tingen op te voeren. De „Commissie b.l.o. Walcheren" hield bij haar antwoord rekening met het feit, dat voor de „Prinses Irene school" geen groter lokaal nodig is en dat het ontworpen lokaal reeds door de bouwkundig inspecteur werd goedgekeurd. Zij stelt o.a. de voor waarde, dat de meerdere kosten voor wat betreft aanpassing van de plan nen e.d. voor rekening van Middel burg komen. De bj.o.-school dient de beschikking over het lokaal voor ma ximum 15 lesuren per week te be houden. Het medegebruik van het lo kaal door andere scholen en door ver enigingen zal op rekening en voor ri sico van Middelburg geschieden. Bovendien dient de Zeeuwse hoofd stad de kosten van inrichting van het was- en kleedlokaal, dat van het schoolgebouw zal worden afgezon derd, op zich te nemen. De meerdere kosten worden globaal geschat op f 40.000, waartegen de meerderheid van B. en W. geen be denkingen heeft. De commissie van bijstand gemeentewerken sloot zich bij dit standpunt aan. De minderheid van het college voert aan, dat de aan wezigheid van één gymnastieklokaal op 't Zand niet voldoende is om daar alle leerlingen van de drie scholen gymnastiekonderwijs te geven. Alleen de lagere klassen zullen er terecht kunnen. Daarmee staat vast, dat er te zijner tijd nog een lokaal moet ko men. Bovendien wordt er de aandacht op gevestigd, dat ook de leerlingen van de Landbouwwinterschool en in de naaste toekomst die van de Lagere Landbouwschool gymnastiekonderwijs dienen te genieten. Het is dus wel ze ker, dat er op 't Zand een tweede gymnastieklokaal moet komen. Om die reden vindt de minderheid het onjuist thans een extra bedrag van f 40.000 te besteden aan een lokaal, waarover de gemeente geen zeggen schap heeft, terwijl zij wel risico's loopt. Zij acht het a3n te bevelen, dat het te zijner tijd te bouwen lokaal op de vereiste grotere afmetingen wordt gebracht. Baart, Witma Lako, Kokkie Sinke en Ans Geluk. Voor de Balsemien werd de eerste prijs niet toegekend; tweede en derde prijs' Suzan Oreel en Johan Henne- man. De prijzen bestonden uit boekjes over planten, gietertjes, sierpotjes en plantenkalenders. Winterprogram ,/t Nut" De natuuronderzoeker Jan P. Strij- bos zal Vrijdag 8 October a.s. de openingsavond van dit seizoen ver zorgen voor het departement Vlissin gen van de Maatschappij „Tot Nut van 't Algemeen". De heer Strijbos zal een voordracht, met kleurenfilms, houden over „De kleurenpracht van Zuid-Afrika" in de grote zaal van het Concertgebouw. Het winterprogramma van het de partement Vlissingen omvat voorts een drietal toneelavonden en lezingen over de Nederlandse zeesleepvaart, ervaringen by een Andes-expeditie en een lezing over de moderne Vlaamse leterkunae door Hubert Lampo. Botsing. Op de hoek Scheldestraat-Paul Kru- gerstraat in Vlissingen kwamen Za terdagmiddag twee wielrydsters met elkaar in botsing. Een van hen, mevr. S., kwam zo ongelukkig te vallen, ual zij met een hersenschudding in het St. Joseph-ziekenhuis moest worden op genomen. Jehovah's Getuigen vergaderden. In het afgelopen weekeinde hielden Jehova's Getuigen hun zönevergade- ring te Vlissingen. Tijdens de verga deringen wera het woord gevoerd door de districtsopziener voor Neder land, de heer R. J. Engelkamp, die o.m. sprak over het onderwerp „Is het einde der wereld nabij?" Aan de doop door onderdompeling onderwier pen zich vijf personen. Examens Aan de njKSuniversiteit te Utrecht is voor het kerkelijk examen ge- geografie slaagde aan de zelfde uni versiteit pater J. M. de Roof te Goes. Oude man maakte ernstige val Aan de Koudekerkseweg ontstond Zaterdag een aanrijding tussen een 70-jarige wielrijder en een scooter. De wielrijder, verliet het rijwielpad en stak zonder uit te kijken de weg over, waarbij hn door de scooter ge grepen werd. Hij werd met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis „Bethesda overgebracht. Beide voer tuigen werden beschadigd. Öp de hoek RoerwegZuiderha venweg kwam een vrachtauto, gela den met steenkool, in botsing met een personenauto. De bestuurders bekwa men geen lichamelijk letsel; beide voertuigen werden zwaar beschadigd. In de Lange Zelke is een onbewoon baar verklaarde woning in elkaar ge zakt. De gehele voorgevel stortte in. Bijzondere vergadering j „Vlissings Actie Fonds" De Stichting „Vlissings Actie I Fonds" zal Woensdag a.s. in een bij zondere vergadering in hotel Noord- zceboulevard te Vlissingen bijeenko men. De agenda vermeldt vaststel ling contributie 1954:1955 en be sprekingen over het in de zomer van dit jaar gevoerde beleid en een gc- dachteinvisseling over het seizoen 1955. In een rondschrijven aan de leden constateert het bestuur o.m., dat het Vlissings Actie Fonds zich in de twee jaar van zijn bestaan geconsolideerd heeft. Er zyn geen enorme successen geboekt, maar de ervaring heeft ge leerd. dat het ledental zich uitstekend handhaaft, waardoor het V.A.F. zich op een degelijke en verantwoorde ma nier kan ontwikkelen. Na de als „praatavond" bedoelde vergadering van Woensdag a.s. zal een leden- tevens jaarvergadering worden uitgeschreven, te houden eind October of begin November, waarbij men enigszins afgeronde plannen ter tafel wil brengen. VEILING MIDDELBURG. 27 Sept. Aardappelen: Bintjes 3.10—7.70; Koopmans Blauwe 3,1011.90: Blauwe Eigenheimers 11,20. Fruit: Frankenthalers 94—1.13: Biack Alicante 981.11: Suikermeloenen 2362; Ananasmeloenen 11—50: Netmeloenen 5 Middelburg Verkoop grond aan Loskade. B. en W. van Middelburg stellen de raad voor een perceel grond aan de Loskade ter grootte van 1390 m2 voor 8.75 p. m2, in totaal voor 12.162.50 aan de N.V. De Vitrite Fabriek te ver kopen. Tot dusver was een deel van dit terrein aan deze industrie ver huurd tot en met 31 December 1955. Het resterende deel was in huur by J. F. de Paauw tot en met 31 Decem ber a.s. De „Vitrite" had echter ver zocht het gehele perceel te mogen ko pen. Bejaarden weer naar „soos". Woensdag 29 September a.s., van 13.30 uur af, kunnen de Middelburg se ouden van dagen weer in de UVV- sociëteit aan het Koorkerkhof te recht. Op die dag wordt daar het win terseizoen ingezet. Vergadering Ziekenhuis- verpleging. Donderdag 14 September houdt de Vereniging „Ziekenhuisverpleging op Walcheren" een algemene vergade ring in het Nederlands Koffiehuis te Middelburg. Op het programma staan o.m. de volgende punten: Verkiezing van twee bestuursleden wegens aftreden der vorige en van een lid van de financiële commissie wegens aftreden van de heer H. P. Veening. Aanwijzing van een nieuw lid uit Vlissingen. Voorts zal een aan tal voorstellen van het bestuur in be handeling worden genomen. Nieuwe verordening voor heffing begrafenisrechten. De werkingsduur van de gemeen telijke verordening op de herring en invordering van begrafenisrechten in Middelburg loopt op 1 Januari a.s. af. B. en W. leggen de raad daarom een nieuwe verordening ter goedkeuring voor. In dit concept zijn naast vele verbeteringen van redactionele aard enkele andere wijzigingen aange bracht. Zo is er een nieuw artikel ge maakt. waarin o.a. de bedragen zijn opgenomen, die ineens verschuldigd zijn voor onderhoud van gemeente wege van op graven geplaatste voor werpen e.d. Hiermee vervallen de be palingen omtrent verplichte afkoop van onderhoudsrechten. De artikelen bevattende het recht voor het bewaren van vermoedelijke schijndoden en voor het gebruik van het begraaftoestel zijn vervallen, daar zij verouderd zijn. De heffing van het recht voor het gebruik van de aula is eveneens vervallen. Voorts is de mogelijkheid geopend om het jaarlijks recht voor schoonhouden, verzorgen of onderhouden door de gemeente van voorwerpen of versie ringen af te kopen. FRANSE CONVERSATIE vanaf 8 October, elke Vrijdag in Mid delburg. Dag- en avondles voor begin, of meer gevord. In slechts 3 4 mnd. Vlot spreken en corresp. Vrg. inlicht, aan monsieur M. Steriade, Restau rant „La Tour Eiffel", Beursplein 1, Vlissingen. 40; Perziken 24—28; Appelen: Glorie van Holland I 1720; keuken 1117; Cox Orange Pippin A 3841; B 32; I 2035; keuken 926: Gravensteiner I 35; AJ- lington Pippin keuken 5—10 A 17; Bïam- ley's Seedling I 10; keuken 45; Lemoen- appel keuken 12; Ellisons Orange I 33— 36; James Grieve keuken 16; Transparant de Croncel I 23—28: II 11—16: keuken 10 —18: Groninger Kroon keuken 22; Manks Codïin keuken 1112; Peren. Beurré Har dy I 30—32; II 21—23; keuken 18—30; Confeence I 26, II 1520; keuken 16 23 Zwijndrechtse Wijnpeer I 18; II 12; keuken 4; Bonne Louise I 25; II 1018: keuken 1223; Maagdepeer I 67; n 3; keuken 311; Kraaipeer keuken 1013; William Duchesse I 9; keuken 6—11; Doyenne du Cornice keuken 36: Tomaten A 31—65; B 34—54; C 24—52; Natuurtoma- ten A 34—38; B 33—36; C 8 —28. Groenten: Bloemkool A 29—59; B 18 44; C 1332; Komkommers A 814; B 8—12; C 8—10; Andijvie 16—17; Dubb Pincessebonen 1,04 Snijbonen 2893; Prei 1617; Bospeen 2634; Sla 311; Savoye kool 18—21; Rode kool 13—16; Augurken A 72—81; B 45—58; C 22—51; Boskroten 1318; Pronkbonen 7992; Spinazie 25 47; Uien per kg 313; Witte kool 1115; Waspeen 36. ROTTERDAMSF VEEMARKT. 27 September. Aanvoer In totaal 1737 stuks. Vette koeien en ossen 1161; var kens 576. Vette koeien per kg. in ct. Ie kw. 1.64— 2.74, 2e kw. 2.40—2.50, 3e kw. 2.10—2.30; varkens (lev. gew.) per kg. tn ct. 1.96, 2e kw. 1.94, 3e kw. 150. Vette koeien: enige prima's boven no tering: varkens (lev. gew afloop min der. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 27 Sept. Klei aardappelen 35 mm op waarts, Eigenheimers f 10.50—12.00; Bintjes f 8.00—9.00; IJselster f 8.00 Zand aardappelen: Nieuwlandse Eigen heimers f 9.0010.00. Voer aardappelen: f 2.25—355, j>rijzen berekend per 100 kg en Öp de handels- voorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. GRAANBEURS ROTTERDAM. 27 Sept. Binnenlandse granen officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe: rode op vochtconditie f 6.00: voor voerdoeleinden zeer moeilijk te plaatsen, voedergranen kalm prijshoudend. Zomergerst naar kwaliteit en vochtgehal te f 21.502355; geschoonde gedroogde daarboven. Haver naar vochtgehalte en kleur f 22.00—24.00. extra blanke daarbo ven. Rogge f 20 00—21.00; droge bakkwa- liteit tot f 22.00; Peulvruchten vast in de prima kwali teit. Mindere soorten moeilijk te verko pen. Groene erwten tot f 85.00: Schokkers tot f 122.00. 5 doktoren waarschuwen legen het misbruik van laxeermiddelen Als u geregeld laxeermiddelen slikt, la er nu een manier om or van af te komen. 83 van de 100 personen Jukte het: u kunt het ook. En wel zo: Drink in de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond twee Carter's Leverpilletjes. 2e Week - elke avond één. 3e Week om de andere avond één. Daarna niets meer. want Carter's LeverplUetJes stellen uw Inge wanden in staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw i -wanden tijdelijk vertragen, neem dan .,delljk Carters Leverpllietjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwijt en ver valt u niet ln de laxeermiddelen-gewoonte. Haal direct Carter's Leverpületjes, f 1.20 per flacon. 52 Geslaagd voor 2de stuurman G.H.V. (theo retisch gedeelte) de heer F. Kwekkeboom. Geslaagd voor het certificaat Radio-te lefonist, de heer J. Dronkers. Beiden zijn ieerlingen van de „De Ruyterschoo!" te Vlissingen. Oost- en West-Souburg Veel belangstelling voor deelname Bouwkas. Dezer «lagen Is in liet gemeentehuis van Oost- en West-Souburg een bij eenkomst gehouden, waarin een uit eenzetting werd gegeven over de werkwijze van d«: N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse Gemeenten. De gemeente Oost- en W est-Sou burg is aandeelhoudster in deze N.V., zodat de inwoners met behulp van deze bouwkas kunnen bouwen. De be langstelling voor deze bijeenkomst was buitengewoon groot, de raadzaal bleek te klein te zijn. Na een inleidend woord door burge meester A. H. S. Stemerding gaf de heer Korsten een overzicht var. het ontstaan en de ontwikkeling der N.V. Voorts werd gewezen op de hulp, wel ke de N.V. verleent, zowel op finan cieel als op technisch gebied. Wil men een hypotheek nemen by deze N.V. dan moet men eerst sparen, tot een bedrag gelijk aan 15 van de bouw som, verminderd met eventuele Rijks- steun. Zodra men dit bedrag bij el kaar heeft, kan men tot de bouw overgaan, nadat enige formaliteiten zijn vervuld. De technische dienst van de N.V. geeft daarbij alle inlichtingen en houdt toezicht bij de bouw. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de plaatselijke afde ling van deze N.V., waarvan het se cretariaat is gevestigd in het gemeen tehuis. Het bureau van de N.V. is o.m. gevestigd in Goes, Wilhelminastr. 33. De dag na de bijeenkomst meldden zich reeds enige adspirant-bouwers en spaarders. Biggekerke Collecte. De collecte, die te Biggekerke gehou den werd ten bate var „D.EI." en „Z.N.- S." heef» 179.65 opgebracht. Officiële publicaties INLIJVING DIENSTPLICHT. De Burgemeester van Middelburg brengt ter openbare kennis, dat Adrianus Fran- ciscus Blokpoei, geboren 30 Maart 1934, wonende Jodengang 31, zich op 11 Novem ber 1954 en Leo Janse. geboren 12 Maart 1934. wonende Leliestraat 43, zich op 15 November 1954 moeten melden ter in lijving bij het Garderegiment Grenadiers in de Frederlk Hendrikkazerne te Vught. VISMIJN VEERE. 27 Sept. Aangevoerd: 2411 kg export garnalen 68—1.03; 147 kg handels-garna len 76—50; 53 kg schar 55—63: 180 kg bot 40—55; 10 kg tong (middel) 1.19—2,73; 84 kg rog 45—62; 6 kg wulken 42; 10 kg paling 1.70—2.33; 106 kg wijting 37—47. VOETBAL Middelburg II gaat weer alleen spelen. Het besluit, om de thuiswedstrijden van Middelburg n en Zeelandia I te gelijk te doen spelen en voor een toe gangsprijs open te stellen, blijkt toch niet zo gelukkig te zijn geweest. Het werd hierdoor namelijk voor Zeelan dia onmogelijk, om de uitwedstrijden tegelijk met het tweede elftal te spe len. waardoor extra uitgaven noodza kelijk werden. De dagelijkse besturen van Middel burg en Zeelandia zijn daarom nog maals bijeen geweest, om deze moei lijkheden te bespreken. Deze bespre king werd bijgewoond door de heer A. Iman.sc, voorzitter van de afdeling Zeeland van de K.N.V.B., de heer Go- risse van het bondsbestuur van de K. N.V.B. en de heer Luchtenburg uit 69. Jackie had meneer Petit Four In een paar woor den verteld, dat Jimmj vermomd als landloper met on bekende bestemming was vertrokken. „Ik weet alleen welke richting hij is opgegaan", vertelde hij, „en als wij nu ook die kant opgaan en dan links en rechts infor meren of de mensen geen oude zwerver hebben ont moet dan kunnen wij misschien toch achter zijn ver blijfplaats komen". Meneer Peöt Four bad een paar maal geknikt. „Je bent een flinke kerel" zei hij. „Dat is een héél goed idee. Laten we dat maar gaan proberen. Het tweetal ging meteen op weg, want Jackie had de raad van meneer Petit Four, om het even thuis te gaan zeggen" in de wind geslagen. „Als ik dat ga doen. dan mag ik niet eens weg", zei hij. Een tijd lang liepen zij zwijgend naast elkaar voort. Langs de Molendijk. Jackie wist zeker, dat zijn vader deze richting was opgegaan en hy wist ook dat deze aan het eind van de Molendijk links af was geslagen. Dat had hij met zijn eigen ogen gezien, want hij had hem een hele tjjd nagekeken. Na een half uur waren' zij een hengelaar tegengekomen en die hadden zij gevraagd of hij een paar uur geleden niet een oude landloper was tegengekomen. De man die blijkbaar niets gevangen had en derhalve in een bij zonder slecht humeur verkeerde, gromde terug dat hij wel wat anders te doen had dan naar oude landlopers uit te kijken. Weer liepen zij een kwartier verder toen hen eensklaps een zwarte auto achterop kwam. Deze reed hen eerst voorbij en stopte daarna.... Breda, competitieleider van District Zuid. Deze in een prettige sfeer gehouden bespreking had tot resultaat, dat a s. Zondag Zeelandia en Middelburg II nog tegelyk zullen spelen, maar dat daarna Middelburg II zijn thuiswed strijden zal spelen op Zondagen, dat zowel Zeelandia als Middelburg I vrij zijn of een uitwedstrijd spelen. Zo is de wedstrijd Middelburg H-NOAD 31 vastgesteld op Zondag 24 October, de dag van de internlandontmoeting Bc-1- giè-Nederland. AFDELING ZEELAND Ruim 80 procent van de wedstrijden afgelast Van de 32 vastgestelde wedstrijden in de afdeling Zeeland van de Zon dagscompetitie vonden er slechts 7 doorgang. Ruim 80 van de velden werd dus wegens de slechte toestand afgelast. Grote verrassingen waren er niet te noteren. Alleen de 4:2 nederlaag van Schoondijke tegen Noormannen in de eerste klasse A valt wat uit de toon. Overigens een goede prestatie van Noormannen, dat dit jaar een ernstige candidaat voor de titel zal zyn. Renesse I in 1 C stuurde Drei- schor I met de verwachte nederlaag huiswaarts (5—2). Zoals voorspeld, had De Zeeuwen Hl in de reserve eerste klasse A geen moeite met de reserves van Biervliet. De cijfers wa ren evenwel aan de hoge kant (15 2). Zoals voorspeld, haa De Zeeuwen HI in de reserve eerste klasse A geen moeite met de reserves van Biervliet. De cijfers waren evenwel aan de ho- fe kant (15—2). Noormannen H in A behaalde een verdienstelijke ze ge op RCS m (5—1). Hulst m en Chnge n in 2 B deelden de buit In de tweede klasse C klopte Re- nesse H Dreischor H met 62 Brouwershaven I moest de eer en de punten aan Zierikzee III laten. (1—2). L de juniorencompetitie werden slechts drie wedstrijden gespeeld. De uitslagen waren: Hoek B I—Zaam- slag B I 0—3; Clinge B I—Hulst B I 16; Nieuw Namen B IHonte- msse B I 20.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 7