Begin van brand in Grote Kerk te Veere tijdig ontdekt 'Lmww Almanak WERKGEVERS VERGADEREN IN OCTOBER TE MIDDELBURG MINIATUUR WALCHEREN NEEMT AFSCHEID TOT VOLGEND JAAR KRUIMELDIEFSTALLEN DOOR JEUGDIGE MIDDELBURGERS Agenda 2 PROV117 CLALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 28 SEPTEMBER 1954 ALARMKLOK LUIDDE Een Zeeuws cultuurmonument dankzij snel handelen gespaard Maandagmorgen omstreeks half elf is een begin van brand ontstaan op het dak van de Grote Kerk te Veere. Een loodgieter, die werkzaamheden aan het ilak verrichtte, werd gewaarschuwd door een werkman van de Ryksgebou- wendienst en mede aan het direct ingrypen van beide mannen is het waar- schynlyk te danken, dat een groot Zeeuws cultuurmonument niet aan de vlammen ten prooi is gevallen. De inwoners van het anders zo rus tige Veere werden des morgens om ongeveer half elf plotseling opge schrikt door het aanhoudend luiden van de brandklok»en binnen korte tijd was een groot aantal personen op de been. Al spoedig was bekend, dat op het dak van de grote kerk, waar een loodgieter zyn werkzaamheden ver richtte, aan de dakgoot een begin van brand was ontstaan. De loodgieter, gealarmeerd door een werkman van de Rijksgebouwendienst, die in het gebouw werkte, maakte onmiddellyk een gat in het dak om de haard van het vuur te bereiken en begon met een emmer water, welke hij veilig heidshalve had meegenomen naar bo ven. de brand te blussen. De werkman van de Rijksgebou wendienst, de heer A. Rot, ontdekte aan de Noordzijde van de kap een rookkolom, direct gevolgd door grote vlammen, die uitrolden tot in de nok van het dak. Hij riep naar beneden naar de zich op het dak bevindende loodgieter, nam een fiets en waarschuwde on middellijk de commandant van de brandweer, waarna groot alarm volg de. De brandweer richtte enkele snel- blussers °P het vuur en slangenmate riaal werd in gereedheid gebracht. Nog lange tijd heeft de brandweer het vuur met de waterstraal bewerkt en weten te voorkomen, dat een gro te uitslaande brand het gebouw zou vernielen. Daar het betrokken deel van het gebouw niet als kerk wordt gebruikt, is de schade zeer gering gebleven. In 1435 in gebruik. De grote kerk van Veere kon in 1435 in gebruik genomen worden. In de onmiddellijke nabijheid van deze kerk was reeds in 1332 met de bouw van een parochiekerk begonnen, die echter spoedig te klein werd. De hui dige kerk grensde aan het oude gods huis. Toen het nieuwe gebouw vol tooid was, werd een muur weggebro ken en bestemde men de oude paro chiekerk tot priesterkoor. Voor de totstandkoming van de grote kerk Circussen in 1955 op Middelburgse Markt? B.' eri W. van Middelburg delen de raad mede, dat reeds drie circuson dernemingen verzoeken hebben inge diend om gedurende 1955 enkele da gen in de Zeeuwse hoofdstad de ten tenten te mogen opslaan. Het Molen water is hiervoor echter niet beschik baar, daar dit de volgende jaren voor het miniatuur is gereserveerd. Het college overweegt daarom de Markt gedurende enkele dagen per jaar voor ait doel beschikbaar te stellen. De commissie van bystand in het beheer van gemeentewerken heeft zich echter hiertegen verklaard. Zij voert aan, dat zulks niet strookt met de waardigheid van het marktterrein. De mening van deze commissie wordt echter niet door B. en W. ge deeld. Het college verzoekt de raad dan ook terzake een beslissing te ne men. heeft vooral Hendrik IV van Borsse- le veel moeite gedaan. De toren kreeg slechts 1/3 van de hoogte tot welke hij volgens de plan nen had moeten worden opgetrokken. In de 2e helft van de 15de eeuw werd de kerk door paus Paulus II tot col legiale kerk verheven. Onder leiding van Anthonis Keldermans, de Vlaam se bouwmeester, bleef men steeds aan „het grote gevaarte", zoals men het wel noemde, voortwerken. Rombout, zoon van Anthonig zette later de ar beid van zijn vader voort. Zo werd in 1560 nog een portaal voltooid. De kerk, die m de bloeitijd 23 altaren bezat, is nooit geheel gereed geko men. Bekend is het feit. dat het be dehuis in de Napoleontische tyd o.a. als hospitaal en als stal werd ge bruikt. In de z.g. „kleine kerk" houdt te genwoordig de Hervormde gemeente van Veere haar diensten. Rentmeester benoemd Door de Ambachtsvrouwe, eigena resse van de Ambachtsheerlijkheid Grijsoord en de Halsheerlijkheid Klin- kerland is aangesteld als rentmeester de heer A. J. van den Berg. Tot ge noemde heerlijkheid behoren ook de buitendijks gelegen gronden, die be kend staan onder de naam van „Oude Tongse Bank". Deze Oude Tongse ving van Krobbcndijke. waar ënïK j B,an* ls ™n ™a,s «O*611» als - i plaats voor oesters en mosselen en een der weinige gedeelten van de Weer hagelschade op Zuid-Beveland Plaatselijk zware hagelva! heeft ge durende het afgelopen weekeinde we derom belangrijke schade toegebracht aan de Zuid-Bevelandse fruitteelt. De ze keer viel veel hagel in de omge- jonge fruitbedryven zwaar werden getroffen. Volgens gegevens van de veiling Krabbendijke is op enkele grote be drijven in deze omgeving de appel- oogst voor 75 vernield. De schade wordt geraamd op 200.000 tot 300.000. Geen vergiftiging door eten van vlees in St. Annaland Over het vergiftigingsgeval, dat zich zoals gemeld onlangs te St. Annaland heeft voorgedaan, ver nemen wij nader, dat hier beslist geen sprake is geweest van vergiftiging door het eten van vlees. De vergifti gingsverschijnselen beperkten zich In het destijds eveneens genoemde gezin M. B. deden zich de verschijn selen niet voor. VAN TOT By de N.V. Scheepsbouwwerf v h De Groot en Van Vliet is een mijnen- veger voor de Koninklijke Marine in aanbouw, welke de naam „Axel" zal krygen. Vermoedelijk zal het schip in Februari van het volgende jaar wor den te water gelaten in tegenwoordig heid van burgemeester P. L. D. J. van Oeveren van Axel. Aan de echtgenote van de burgemeester is verzocht de doopplechtigheid te willen verrichten. „BOMMEN VIELEN." Zaterdag vielen bommen de Bors- sele en het garagecomplex van de fa. PROCES-VERBAAL De man, die opgewonden door de avondstille VUssingse straat snelde, riep „Geef me je fiets!", met een ,£ta-of-ik-$chiet"-intonatie in z'n stem, welke deed vermoeden, dat hij lot de politiemacht behoorde. Wat inderdaad het geval was, hoe wel hij het burgerpak om de lendenen had gegord. Hij bezat echter een lcaart, welke hem tot politieman stempelde, weshalve de fiets, waar hij plotseling zo op gesteld scheen te zijn, hem werd overhandigd. Hij reed er bliksemsnel mee weg.... Even later keerde hij mismoedig terug. Er hadden, zo bleek, jongetjes op z'n stoep gezeten, hetgeen niet was toegestaan, en toen h\j de knaapjes verjaagd had, waren zij bij buurman op de stoep gaan zitten, hetgeen evenmin mocht. Daarop had de politicman zich m z'n ware gedaante ontpopt: »Een ogenblikhad hij dreigend tot de bal dadige jeugd gezegd: „Een ogenblik, dan haal ik even m'n boekje en dan krijgen jullie een proces-verbaal! De knaapjes hadden de terugkeer van de man echter niet afgewacht en de achtervolging per rijwiel leverde niets op De Muynck lag nagenoeg geheel in puin. Onmiddellijk na het alarm ver scheen de B.B. op de plaats van de ramp, maar deze dienst kon het r.ict alleen af en ontvir.g daarom steun an de brandweer en het Rode Kruis. Met gezamenlijke inspanning van krachten werden de gevolgen van het bombardement tot het uiterste be perkt. Ook deze oefening was weer geslaagd. IJZIG BERICHT. Dat de zomer ten einde is werd weer eens bevestigd door een „ijzig bericht" uit Brouwershaven. De plaatselijke ijsclub ,,'t Weeltje" begint namelijk weer actief te worden. Ten gevolge van de overstroming vorig jaar stond nog steeds te veel zout wa ter in de Spuiboezem. Deze wordt nu leeggepompt en schoongemaakt. IJs van kwaliteit en een verlichte baan, is schijnbaar het devies van de club. ONDER ESCORTE. Een 19 lentes tellende Dordtse schone vond het ouderlijk huis blijk baar te eng en nam de benen. De Vlissingse politie nam haar onder de hoede cn stuurde de jeugdige ont snapte naar huis terug. KADERVERGADERINGEN Het Christelijk Nationaal Vakver bond gaat weer najaar,skaderverga- deringen houden in Zeeland en wel op 9 Ocotober te Zierikzee en op 16 Oc tober tc Middelburg en te Goes. De onderwerpen van bespreking zijn dit maal: „Het vraagstuk van de lonen", „De verbreking van de gereglemen teerde samenwerking door het N.V.V." en „Dc propaganda naar binnen en naar buiten". DIAMANTEN FEEST. De eerwaarde zuster Juliana in de wereld mejuffrouw L. de Potter afkomstig uit St. Jansteen, vier de dezer dagen te Gilze-Rijen haar diamanten professie-feest. In verband met de gezondheidstoestand van de jubilaresse werd het feest in alle een- voud gevierd. Zeeuwse Stromen, die geschikt zijn voor de mosselcultuur, die in parti culiere handen zijn. Hulpcolonnes voor de aardappeloogst Bielencampagne begonnen Nu de aardappeloogst in Zeeland aan de gang is, komt men in ver schillende gebieden handen tekort de aardappelen tijdig te rooien. Met uitzondering van op Walcheren, Tho- len en vanzelfsprekend ook Schou- wen-Duiveland, moeten de Stichting voor de Landbouw en het Bureau Oogstvoorziening reeds bijspringen met oogstcolonnes. In totaal zijn reeds 180 man in co lonne-verband werkzaam, welk aan tal vermoedelijk nog wel tot 250 zal oplopen. In Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen wordt gewerkt met Belgen. Voorts is er een ploeg uit Tholen .terwijl in O. Z.-Beveland nog een aantal Brabant se arbeiders aan het werk is. In Bra bant zelf zit men ook met een tekort aan arbeiders, zodat er vandaar niet meer betrokken kunnen worden, overleg met de cultuur-consulent daarom voor O. Zeeuwsch-Vlaanderen nog een aantal arbeiders tijdelijk aan de herstelwerkzaamheden in Kruinin- gen onttrokken. Maandag is tevens de bietencam pagne begonnen. Het zal veel van de weersomstandigheden afhangen of ook voor het bietenrooien nog arbeiders van elders nodig zullen blijken zijn. K.A.B.-voorzitter Middel burg door Paus onderscheiden. Zoals gemeld, vierden de afdelingen Middelburg van de K.A.B. en van de R.K.B.B. „St. Joseph" het afgelopen weekend hun zilveren jubileum. Na der vernemen wij nog, dat tijdens de feestavond, die Zondag deze jubileum viering besloot, de voorzitter van bei de verenigingen, de heer B. C. Scheers, de pauselijke onderscheiding „Pro ecclesia et pontifice" in ont vangst mocht nemen. De heer Scheers vervulde het voorzitterschap van de K.A.B. en van „St. Joseph" reeds van de oprichting af. Opleidingscursus voor aanstaande emigranten In West Zeeuwsch-Vlaanderen zal een 24-tal jongens, zoons van vluchte lingen en ontheemden, worden opge leid in het boerenvak, om deze jon gens een kans te geven, na deze op leiding naar de Nieuwe Wereld te emigreren. De jongens, die een leef tijd hebben, variërend van 15 tot 17 jaar, zullen een tweejarige opleiding ontvangen. De huisvesting zal ge schieden te Schoondijke, terwijl de candidaten een practische opleiding op de boerderijen zullen ontvangen. Het theoretische gedeelte van de opleiding, dat zal bestaan uit alge meen vormend onderwijs, landbouw onderwijs en Engelse taal, zal onder leiding staan van de Rijkslandbouw- consulent te Axel, ir. P. Bouman. Van het benodigde kapitaal van 60.000 is reeds een bedrag van 46.000 bijeengebracht door de Stich ting „Oecumenische Hulp aan Vluch telingen". Men zal trachten, het res terende bedrag door middel van een loterij en giften bijeen te krijgen. BEZOEKEN EN EXCURSIES. Minister Staf spreekt in Goes over industrie en nationale defensie Het Verbond van Nederlandse Werkgevers houdt zoals reeds eerder gemeld op 21 en 22 October a.s. zyn algemene ledenvergadering in Zee land en wel in Middelburg op uitnodiging van de in Zeeland woonachtige leden van het Verbond. De agenda voor deze vergadering ziet er buitengewoon aantrekkelijk uit en het ligt in dc verwachting, dat een zeer groot aantal Nederlandse werk gevers op beide genoemde dagen in Zeeland zal vertoeven. Op Donderdag 21 October wordt de vergadering des middags om half drie geopend in de Goncert- en Gehoorzaal te Middelburg. Tijdens deze bijeen komst spreekt de voorzitter van het verbond, de heer T. J. Twijnstra, zijn jaarrede uit en voorts zal jhr. mr. H. F. L. K. van Vredenburgh, plaatsver vangend secretaris-generaal van de Noordatlantische Verdragsorganisa tie, een inleiding houden over „Ne derland en de Nederlandse industrie in Atlantisch verband". In de Statenzaal te Middelburg worden de deelnemers om 5 uur ont vangen door de Gedeputeerde Staten van Zeeland. Tijdens het jaarlijks ledendiner, dat om half 8 in hotel „De Korenbeurs" te Goes wordt gehouden, spreekt de minister van Oorlog en Marine, ir. C. Staf, over „De Nederlandse industrie en de nationale defensie". Vrijdag bestaat voor de werkgevers de mogelijkheid een bezoek te bren gen aan verschillende ondernemingen of deel te nemen aan een excursie. Zo vermeldt de agenda een bezoek aan het bedrijf van de N.V. Konink lijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen met een lunch in het „Strandhotel" en een rondrit per au tobus door Vlissingen, een bezoek aan de N.V. de Vitrite Fabriek te Middel burg met een lunch in de fabrieks- cantine en een rondrit door de stad, een excursie met uiteenzetting naar Schouwen en Duiveland met een lunch in hotel „Mondragon" te Zierik zee, een excursie naar Zeeuwsch- Vlaanderen met o.m. fabrieksbezoek te Sluiskil en Sas van Gent. DONDERDAG STOPZETTING „TOERISTENMAGNEET" Rijkspolitiemuziek zorgt voor stijlvolle slotavond Met een toespraak van „Nieuw Walcheren'"s voorzitter, notaris J. L. Verhagen, zal Donderdagavond „Mi niatuur Walcheren" op het Middel burgse Molenwater officieel worden gesloten. Zoals gemeld, niet voor goed want deze „toeristenmagneet" van Zeeland komt volgend jaar terug. De sluitingsavond wordt dus een afscheid tot April of Mei 1955, waarby onge twijfeld vele herinneringen zullen worden opgehaald aan do verstreken periode van 25 Juni af, gedurende welke zulk een enorm succes werd behaald. Het behoeft immers geen betoog, dat de grote stroom van bezoekers, die speciaal in Augustus naar het mi niatuur vloeide, zelfs de insiders heeft verrast. Op 200.000 of meer had nie mand durven hopen. Maar toen op 5 Augustus een Belg zich als 100.000e meldde en de toevloed van belangstel lenden daarna maar steeds groter werd, kwam dit voor onze provincie ongekend grote getal in zicht. Aan het einde van Augustus was men reels ruim boven ae 170.000. In de eerste helft van September bleef de belangstelling op ongeveer hetzelfde niveau en reeds op de 18e kon de 200.000e wofden verwelkomd. Don derdag zal blijken, dat dit cijfer in middels nog ruim werd overschreden. Dat het miniatuur een ware „toeris tenmagneet" was is overduidelijk ge toond. Naar schatting kwam de helft van de belangstellenden van buiten de provincie. GROTER EN MOOIER. „Nieuw Walcheren" heeft thans plannen om het miniatuur in 1955 groter en als het kan nog mooier te heropenen. Groter, omdat in de a.s. winter nog verschillende Walcherse gebouwen, huizen enz. in miniatuur zullen worden vervaardigd. Perticulieren zullen hier vermoedelijk weer de helpende hand bieden. Maar ook door de stichting zelf zal aan dit streven worden medegewerkt. Mede voor dit doel zal de zaal in de v.m. centrale keuken, waar thans nog „Bioscoop-Miniatuur" draait, voor 't a.s. seizoen tot werkplaats worden in gericht. „Miniatuur Walcheren" dat al fraai is nog mooier en aan trekkelijker te maken, ook dat staat op het programma. Een en ander kan dus met hooggespannen verwachtin gen tegemoet gezien worden. De Rijkspolitie Muziekvereniging, die Donderdag en Vrijdag een tournee door Zeeland maakt, zal er voor zor gen, dat de slotavond een stijlvol evenement wordt. Kapel en drum band, tezamen uit 70 leden bestaande, Gedurende de laatste twee weken werden bij een school en bij twee firma's in Middelburg kleine diefstal len gepleegd, waarby o.a. sigaretten cn geld werden ontvreemd. Dezer da gen kon de politie de voornaamste dader, de 13-jarige Middelburger A. S. en de 12-jarige C. G., een mede plichtige, aanhouden. S. werd af en toe bijgestaan door zijn 6-jarig broer tje, die echter alleen de functie van „uitkiyk" vervulde. Do laatste keer, dat deze „kruimeldief" op pad ging had hij G. overgehaald hem te helpen. Op 13 September wist S. binnen te dringen in een op het industrieterrein aan de Kleverskerkseweg staande weegbrug van de N.V. M. L. Polak en Zn. Zijn buit bestond daar o.a. uit sigaretten. Op 20 September brak hy in bij de Chr. Landbouwhuishoud- school op het Noordbolwerk. Via de provisiekamer ging de jongeman naar de leraarskamer, waar hy uit een busje voor een steunfonds 1.— wegnam. Diezelfde dag bracht hij weer een bezoek aan het industrie terrein. Een raam van het kantoor der N.V. Polak vond hij op een kier, zodat binnenkomen hem geen moei lijkheden opleverde. Thans ont vreemdde hij ongeveer 15.en 4 pakjes sigaretten. Tenslotte trok hij nog naar het gebouw van de graan handel N.V. A. Polderman en Zn. aan de Kinderdijk, waaruit hy met 0.45, wat shag, 2 vulpotloden en 80 Belgi sche franken terugkeerde. Zondag jl. toog hij wederom naai de Kinderdijk. S. nam nu enig geld en wat sigaretten weg. Vergezeld van G. ging de tocht weer naar het in dustrieterrein, waar thans de gebou wen van de Coöperatie „Eiland Wal cheren" werden onderzocht. Dit le verde een bedrag van 1.op. Deze laatste strooptocht werd de jeugdige delinquenten echter noodlot tig. Want mede dankzij de oplettend heid van terreinbewaker Van Schaik van de N.V. Polak kon de politie de hand op hen leggen. Zij vielen spoe dig door de raana en S. bekende ook zyn andere diefstallen. Het geld werd grotendeels reeds opgemaakt aan bi oscoopbezoek, siga zetten, versnape ringen e.d. Het merendeel van de ont vreemde voorwerpen kon worden achterhaald. treden in de Zeeuwse hoofdstad op. Om 20 uur wordt van de Markt ver trokken voor een muzikale wande ling, van 20 tot 21.45 uur wordt op het podium van de muziekkiosk een gala-concert gegeven. Daarop volgt van 21.45 tot 22 uur 'n pauze, waar na een taptoe wordt gehouden, die tot 22.30 duurt. De rede van de heer Ver hagen zal het geheel besluiten. Een avond, die zeker veler belangstelling verdient! Op haar tocht door de stad zal de Rijkspolitie Muziekvereniging de vol gende route nemen: Markt, Lange Delft, Korte Delft, Dam, Koepoort straat, Molenwater, miniatuur. Het programma van het gala-con cert, dat onder leiding van dirigent Tj. Timme wordt uitgevoerd, luidt: 1. Nieuw Walcheren, mars, P. de Rooij; 2. Lustspiel-ouverture, Keler Bela; 3. Hongaarse dansen nr. 5 en 6, Brahms;4. Espana, wals, Waldteufel; pauze; 5. Dichter und Baucr, Fr. von Suppé; 6. Ballet uit Faust, Gounod; 7. Zeeuws Volkslied, J. Morks. VARA-radio-seizoen. Het hoofdbestuur van de V.A.R.A. belegde voor de bestuurders en wer kers van de arbeiders-omroep een aantal gezellige bijeenkomsten te Breskens, Terneuzen, Zierikzee, Mid delburg en Goes. Vrijcfag 1.1. was Middelburg aan de beurt, waar de Walcherse afdelingen vertegenwoordigd waren. De omroep- secretaris, de heer J. W. Broeks, ont vouwde de plannen voor het a.s. win terseizoen op radio- en televisie-ge bied en besprak daarbij tevens de veranderingen, welke de. Radio-Gids heeft ondergaan. De omroep-secretaris was optimis tisch gestemd over de verbeteringen in de diverse programma's, waarover hij een uitvoerige toelichting gaf. De avond werd opgeluisterd met het optreden van de voordrachtkun stenaar Jan Lemaire, die o.a. voor droeg uit, werken van mr. Frangois Pauwels en Willem van Iependaal. De heer J. W. Radder, voorzitter der afdeling Middelburg van de V.A. R.A. openae en sloot deze bijeen komst. Schoolbouw in Terneuzen aanbesteed Door het architectenbureau Rothui zen en 't Hooft werd Maandag, in opdracht v.an de instelling voor bui tengewoon lager onderwijs in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen in het gemeen tehuis te Terneuzen aanbesteed het bouwen van een Christelijke B.L.O. school nabij de Hondiusstraat en de Molendijk te Terneuzen. Ingeschre ven werd als volgt: B. Stegink, Vlissingen 165.640, met bestekswijziging 5500 minder; Gebr. Krieckaert, Hengstdijk 166.4Ó0 met bestekswijziging 5400 minder; P. Hamelink, Hoek 169.700, met be stekswijziging 4000 minder; P. F. Voet, Kloosterzande 170.200, met best. wijz. 5000 minder; fa. Gebr. de Theye, Terhole 171.800; fa. E. P. Verstraeten, Hulst 171.900; Gebr de Bont en van Dommelen. Nieuw-Kuyk 171.960 met best. wijz. 6000 min der; fa. Gebrs. Simons, Terneuzen 172.000, met best. wjjz. 5040 min der; D. S. Jouret, Clinge 172.600; fa. Van Wiemeersch, Axel 173.000; Th. Bolsens, Clinge 173.300; fa Freijser, Sint Jansteen 174.000; Gebr Van der Poel, Terneuzen met 'n bedrag van 174.100, met best. wijz. 5000 minder; R. Bleyenbergh, Sint Jansteen 175.000; L. Lansu, Clinge 175.000; Gebr Freyser, Terhole 175.300; H. P. Freyser, Terhole met 175.300; A. J. de Visser, Zaamslag 175.500, met best. wyz. 9000 min der; L. W. Hamelink, Zaamslag voor 177.300; fa. Mielen en Zonen, Ter neuzen 177.400; F. Lensen, Axel 180.000; P. Rinders, Hoek 180.215; J. Kolijn, Terneuzen 181.935; J. F. van der Veen, Terneuzen 182.000; J. H. Rijnberg, Terneuzen 182.200; Gebr. Van Steenberge, Philippine 184.000; P. W. Nieuwelink, Terneu zen 189.000; fa Van Minnen en Zoon Terneuzen 190.000. De gunning werd aangehouden. Duivenpraatje De grote vlucht op Orleans van eni ge weken geleden is voor de.Zeeuvvse liefhebbers niet succesvol geweest. Hoewel de totaal uitslag nog niet be kend is staat dit toch wel vast. De eerste honderd prijswinnaars zijn inmiddels bekend en daarbij tref fen we uit onze provincie aan J. Bo- gaert, Stoppeldijk (35eJ, die met zijn duif een snelheid bereikte van 110-1,6 m per minuut. J. de Nooyer, Vlissin gen, 1104.6 (36e)J. Neeteson, Kloos terzande (54e) met een snelheid van 1090.3 m; J. Doorns, Terneuzen (66e) 1084 m; P. de Hullu, Schoondijke (68e) 1082.1 m. Nationaal waren voor deze vlucht 29.963 duiven ingezet. De laatste vlucht van meer dan plaatselijk be lang is de Engeland vlucht uit Parke- ston. Meende men vroeger dat 't laten vlie gen van grote convooien duiven over zee zeer veel risico's met zich mede bracht, de resultaten die men de laat ste jaren vanuit Engeland heeft ge boekt, hebben het tegengestelde be wezen. Sympathiek is deze vlucht door de philantropische achtergrond want een groot deel van de ingezette gelden is bestemd voor de stichting „De Zonnebloem". De organisatie is opgedragen aan de C. C. Breda en omstreken. Middelerwyl is de belang stelling voor de gewone vluchten sterk aan het verflauwen. Het weer blijft triest en bovendien zyn veel duiven door rui ongeschikt om in gezet te worden. We kunnen dan ook rustig bewe ren, dat het klaar is voor 1954 en al les by elkaar maar een teleurstellend seizoen met meer verlies dan winst. Diefstal in woning te Zierikzee In de nacht van Zondag op Maan dag, tussen 12 en 1 uur, is ingebro ken in de woning van de heer B. te Zierikzee, Uit de handtas van zijn vrouw werd een bankbiljet van 25 en enig kleingeld ontvreemd. Een chauffeur, zekere J. J. D. uit Kerk- rade, die vroeger verkering had met de dochter van B. en die van de dief stal wordt verdacht, werd aangehou den. De man heeft een volledige be kentenis afgelegd. Hij zal Woensdag bij de officier van justitie te Middel burg worden voorgeleid. Faillissementen. Uitgesproken het faillissement van D. Groen te Vlissingen en A. M. Blok te Axel KERKNIEUWS. NED. HERV. KERK. Bedankt voor 's Heer Arendskerke (toezegging) ds. L. Schellevis te Bie- zelinge. GER. KERKEN Beroepen te Vlagtwedde: J. E. F. Dresselhuis cand. te Roermond. GEREF. KERK ART. 31 K.O. Beroepen te Albany P. van Gurp te Meppel. Advertentie. Moeder heeft het toch zo druk Een reden te meer om te zorgen, dat zij regelmatig I'LEEGZUSTER BLOEDWIJN drinkt. Deze medicinale wijn geeft kracht en energie. Vraagt uw apo theek of drogist. VANDAAG. Middelburg Molenwater: „Miniatuur Walcheren", 9—23 uur; Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie wer ken Claire Bonebakker, 918 uur; Electro: „Michael Strogoff", (14 Jr.), 19 en 21.15 uur. Vlssingen Stedelijk Museum: Tentoon stelling over Betje Wolff en Aagje De- ken. 10—12.30 en 13.30—17 uur; Al- hambra: „Piraten van de IJszee", (14 jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „The boy from Oklahoma", (14 jr.), 20 uur. Oostburg Beel'dententoonstelling. Brouwershaven Stadhuis: Schilderijen tentoonstelling (Haagse School).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2