STERLING SHAG Ellewoutsdijk en Driewegen dankten Noord-Holland WALCHEREN NIEUW ORGEL IN HERV. KERK AXEL IN GEBRUIK GENOMEN doodt en SPORT EN WEDSTRIJDEN JVieineijBts m de AETHER MAANDAG 27 SEPTEMBER 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 „Toneelfusie" in Huist Naar wjj vernemen bestaan er ern stige plannen om te komen tot een fusie tussen twee Hulsterse toneel gezelschappen, t.w. het Zeeuvvsch Vlaams Toneel en de St. Josephs Ghe- sellen. In de besturen werd reeds overeenstemming bereikt. De leden vergaderingen zullen binnenkort, een beslissing nemen, welke tot fusie zal kunnen leiden. Advertentie. TJQ iedeAem op Met Interessante vliegtuigplaatjes TWEEDAAGS BEZOEK Er werden vele hechte banden gesmeed Vorige week bracht een negentiental dames en heren uit Ellewoutsdyk en Driewegen een bezoek aan Waterland, om de besturen van de achttien gemeenten, welke de beide Zuid-Bevelandse dorpen na de watersnoodramp zo krachtdadig hebben gesteund, hiervoor uit naam van de bevolking dank te betuigen. Tijdens dit tweedaagse bezoek, dat zich kenmerkte door een bijzondere hartelijkheid, zijn vele woorden van vriendschap en dankbaar heid gesproken, die de banden tussen deze gemeente nog hechter hebben doen worden. Ellewoutsdijk was vertegenwoor digd door zes raadsleden, waarvan dne mét hun dames, alsmede ds. en mevr. Zunneberg. Van Driewegen werd de reis behalve door burgemees ter en mevr. D. Thomassen Thues- sink van der Hoop van Slochteren (in Zeeuws costuumj ook meegemaakt door de wethouders en de gemeente secretaris met hun echtgenoten. Op de eerste dag werd het gezel schap des middags ontvangen in de raadszaal van Purmerend, waar de loco-burgemeester, de heer C. Beu kenkamp, de Zeeuwen herinnerde aan de strijd, welke ook Waterland tegen het water heeft moeten voeren, o.a. bij de watersnood van 1916. Hij over handigde burgemeester Van Slochte ren hierbij twee boekwerken over Purmerend. De burgemeester van Ellewoutsdyk en Driewegen kreeg hierna de gele genheid om met grote dankbaarheid te getuigen van de vele hulp welke zijn gemeenten mochten ontvangen. „Wat zou er van Ellewoutsdijk zijn geworden als niet na de watersnood een aantal gemeenten uit Waterland Regeling ontworpen voor subsidie beroepskeuze Als gevolg van de discussies, ge voerd in de 3 Augustus jl. te Mid delburg gehouden raadsvergadering, over een door de Chr. Stichting voor School- en Beroepskeuze in Zeeland ingediend verzoek om subsidie, ko men B. en W. van Middelburg thans met een voorstel tot regeling van deze materie. Het verzoek van de Stichting werd destijds afgewezen, doch een motie aanvaard, waarin het college opgedragen werd een rege ling te ontwerpen, waarin een tege moetkoming in de kosten van be roepskeuzevoorlichting zou worden vastgelegd. B. en W. stellen thans voor met ingang van 1 Jan. 1955 aan instel lingen. welke zonder winstbejag zich. het geven van beroepskeuze voorlichting ten doel stellen, desge vraagd een subsidie toe te kennen in dè kosten van het individueel on derzoek van Middelburgse ingezete nen, die de leeftijd van 21 jaar nog niet hebben bereikt, van ten hoogste 7.per geval. Hierbij gelden dan "nog enige voorwaarden, o.m. dat de instelling hetzij rechtstreeks, hetzy door middel van een orgaan waarbij zij is aangesloten, moet zijn toege treden tot het Centraal Comité van Samenwerking inzake Voorlichting bij Beroepskeuze. Aan de instelling zal een academisch gevormd psycho loog of een daarmede volgens B. en W. gelijk te stellen deskundige ver bonden moeten zyn. Collecten In Arnemuiden werd voor de t.b.c. ƒ,165,93 gecollecteerd. Pols gebroken De heer J. de G. uit St. Maartens dijk kwam bij werkzaamheden in de polder Scherpenisse zodanig te val len, dat hij zijn pols brak. Op medisch advies werd hy naar het Burger Gasthuis te Bergen op Zoom overge bracht, van waar hij naar huis kon terugkeren. zich het lot van deze gemeente en van Driewegen had aangetrokken". Een reusachtige hulpactie werd ontke tend en een stroom van levensmidde len en goederen is gevolgd. Er was de kerstpakkettenactie, er kwam vee, fruit, een nieuwe aanplant, terwijl 't eiland Marken zich ontfermde over twee kinderen, die door de ramp wees waren geworden. Als dank voor dit alles bood de burgemeester aan de achttien ge meentebesturen twee wandbordjes aan, van de gemeenten Ellewoutsdijk en Driewegen. Op de eerste dag werd voorts nog een bezoek gebracht aan Middelie, Kwadijk, Oosthuizen, Beets, de Rijp en Middenbeemster, waar de Zeeuwen overal een hartelijke ontvangst werd bereid. De dag werd besloten met een gezellig diner in Purmerend. De tweede en laatste dag werden Monnikendam, Marken, Volendam, Edam, Broek in Waterland en Lands meer bezocht. Ook daar niet anders dan grote hartelijkheid. Met de woorden „Wij zijn boorde vol goede indrukken en het slotac- coord in Landsmeer was geweldig", vertolkte tenslotte burgemeester Van der Hoop van Slochteren de dank der Zeeuwen voor deze twee onvergete lijke dagen. Verzetsstrijders door België onderscheiden De Belgische regering heeft Zater dag aan een 141-tal Nederlandse verzetsstrijders onderscheidingen uitgereikt als waardering voor het werk, dat zij gedurende de bezet tingstijd hebben verricht. Een en ander in het kader van de inlichtingengroep „Wim". In 19 ge vallen werden de onderscheidingen posthuum verleend. De plechtigheid geschiedde in de Ridderzaal in Den Haag. Toen in Augustus 1942 verschil lende inlichtingendiensten in bezet Nederland warén opgerold, werd van uit Gent een orgaan in Nederland opgericht, dat het contact tussen Londen en het Nederlandse verzet weer herstelde. Nadat de heer Couvreur posthuum verleende onderscheidingen aan de nabestaanden had overhandigd, ging generaal-majoor J. Woussen, de Belgische militaire attaché, over tot de overhandiging van de onderschei dingen aan de in de Ridderzaal aan wezige Nederlandse verzetsstrijders. Zo kregen het kruis van ridder in de orde van Leopold II, het oorlogs- kruis 1940 met de palm, de medaille van het verzet en de herinnerings medaille aan de oorlog '40'45: de heren S. P. Buijs te Goes en P. M. de Waal te Terneuzen. Het oorlogskruis met de palm, me daille van het verzet en de herinne ringsmedaille werd uitgereikt aan de heer C. Groendijk te Vlissingen. De medaille van het verzet en de herinneringsmedaille kreeg o.a. de heer H. Hoebe te Axel, C. J. Oude- sluys te Stavenisse, mevrouw P. Joosse, Middelburg en kapitein L. Stoorvogel te Hulst. Middelburgse K.A.B. vierde 25-jarig bestaan Naar aanleiding van het 25-jarig bestaan van de afdeling Middelburg van de Kath. Arbeiders Beweging en de Kath. Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph" werd Zaterdagmiddag een receptie gehouden in cafetaria „Het Stadhuis" aan de Markt te Middel burg. Tijdens deze receptie voerde als eerste het woord de heer A. Maas na mens de Christelijke Bestuurders- bond, die dank bracht voor de lang durige vruchtbare samenwerking. „Nu de socialistische partner de sa menwerking verbroken heeft", aldus de heer Maas, „moeten wij, als de twee loten van de Christelijke vak beweging, meer dan tevoren bewij zen, de samenwerking te kunnen handhaven". De heer L. J. van 't Westende, wet houder van Middelburg, wenste de jubilerende verenigingen geluk na mens het gemeentebestuur. Hij wees er op, dat speciaal voor de arbeidende stand de Middelburgse K.A.B. veel bereikt heeft. Als voorzitter van de R.K. Middenstandsbond gewaagde hg van de vruchtbare samenwerking tus sen middenstand en arbeidersbewe ging en sprak de hoop uit, dat deze nog lang voort mocht duren. Voorts werden nog woorden van waardering en gelukwensen uitge sproken door de heer J. van Chaam namens het districtsbestuur, de heer J. D. Michielse, penningmeester van de afdeling „St. Joseph" te Vlissin gen, de heer K. J. van Loo namens de afdeling Middelburg van de Ned. Algemene Patroonsbond, de heer A. Dorsman namens de Vlissingse afde ling der K.A.B., de heer J. M. Boons namens de Ned. Christelijke Bedryfs- bond en door de heer H. Vermeule, ACHTTIEN STEMMEN Orgelspel door Piet v. d. Kerkhoff Onder grote belangstelling werd te Axel het nieuwe orgel in de Ned. Herv. Kerk in gebruik genomen. De president-kerkvoogd, de heer P. J. van Bendegem sprak een welkomst woord. „Dat wy elkaar vandaag zin gende en musicerende tot God's eer mogen vinden, stemt tot grote blijd schap" aldus spreker. De heer Van Bendegem herinnerde aan het reeds sedert 1917 bestaande orgelfonds, waaruit in 1924 een or gel werd gekocht dat spoedig te klein bleek voor de groeiende ge meente. Thans werd het> vruchtdra gende werk van de orgelcommissie bekroond door de ingebruikneming van een nieuw en aan alle eisen vol doend orgel. Hierna zong de gemeente Psalm 150 vers 1, 2 en 3. waarvan het eerste op het oude en de twee laatste verzen op het nieuwe orgel werden begeleid. Dit instrument werd bespeeld door Piet van de Kerkhoff, organist van de nieuwe Zuiderkerk en stadsorga- nist van Rotterdam. De heer Van de Kerkhoff vertelde hierna een en an der over het orgel. Na veel experi menteren en overleg zijn de orgelbou wers terug gekeerd tot het mecha nische orgel, zoals dat door Bach en Buxtehude in him tijd werd bespeeld, aldus spr. Dit nieuwe instrument van Axel beschikt over twee klavieren, is gebouwd volgens het mechanisch sy steem met sleeplade. heeft acht stem men op het hoofdklavier, een rugwerk met zeven en een gepaal met drie stemmen, totaal dus achttien. De organist speelde hierna het ko- raalvoorspel „Ich ruf' zu dir, Herr Jesu Christ" van Bach en het con cert in B. grote terts van G. F. Han del, gevolgd door improvisatie en sa menzang van psalm 33 vers 1, 2. Onder leiding van de heer J. Smies zong het Ned. Herv. Kerkkoor gezang 146. Tenslotte speelde Piet v. d. Kerk hoff „Noël" van Claude D'Aquin. Dr. P. J. Pennings sprak tenslotte woor den van gelukwens en van dank. Het orgel is gebouwd door W. van Leeu wen uit Leiderdorp. vice-voorzitter van de R.K. Metaal- bevverkersbond en voorzitter van „Hei-wonnen Levenskracht". De voorzitter van de jubilerende verenigingen, de heer B. J. Scheers, dankte alle sprekers met een persoon lijk woord. Zondag werd de jubileumviering voortgezet met een feestavond in „De Vergenoeging". Wijk-avond In het gebouw „Mercurius" aan de Koepoortstraat te Middelburg, werd een goed bezochte wijkavond gehou den door Wijk-gemeente V van de Hervormde gemeente. Vertoond werd de film „Grazige Weiden" dat de indrukken weergeeft welke de Bijbel maakt op de bezoe kers van een neger-school. De wyk-predikant ds. E. Sneller, gaf in een toelichting bij de film naast zijn eigen visie, die van de heer van Mullem van het Herv. Film-In stituut weer, zoals deze in het Cri- tisch Film-Bulletin was opgenomen. Vlissingen Gespreksforum C.J.M.V. De ring Walcheren van de C.J.M.V. belegde Zaterdagavond in het Ned. Herv. jeugdgebouw in de Noordstraat te Vlissingen een gespreksforum over het onderwerp: „Hoe versterk je je persoonlyk geloof". Het forum stond onder leiding van o.a. mevrouw Van Duijne en de heer Bikker. Na het zingen van gezang 230, vers 1, ontwikkelde zich vrij spoedig een levendige discussie. Over het algemeen was men van oordeel, dat van een waarlijk persoonlijk le ven eerst sprake is by een geestelijke noodtoestand. Anderen verdedigden het geloof als stuwende kracht voor de Christen, die in het volle leven staat en door woord, maar vooral door de daad van zijn geloof getuigt. Niet de persoonlijke nood is van be lang, maar de noodtoestand van de wereld. Een enkele bracht in het mid den, dat uit deze houding een geeste lijke armoede het gevolg kan zijn. Op deze wijze bracht elk zijn mening voor het forum, waarbij ds. J. Kwast, die ook de bijeenkomst opende, er voor zorgde, dat de grote lijn in de discussie niet verloren ging. Vrouwenpolder Gemeenteraad komt bijeen De raad van Vrouwenpolder komt Woensdag in openbare vergadering bijeen ten gemeentehuize te Gapinge. De agenda vermeldt o.a. een voorstel van B. en W. tot het verlenen van een crediet, groot f 18.000.als bijdrage in de aanleg van rioleringen, gelijktg- dig uit te voeren met de verbetering van de Dorpsstraat. Van onze adverteerders Zaterdag opende de heer H. van IJsseldijk zijn „Lingeriehuis" aan de Langeviele te Middelburg. Er was voor deze opening veel belangstelling, welke ook tot uiting kwam door het grote aantal bloemstukken. De win kel, die een grondige verbouwing heeft ondergaan, is in een lichte kleur geschilderd en voorzien van een smaakvolle betimmering, terwijl een ingebouwde TL-verlichting de zaak een voornaam cachet geeft. Met deze opening is de Langeviele een fraaie en goed gesorteerde zaak rijker ge worden. LAATSTE NIEUWS Aantal slachtoffers gestegen tot 3000 De wervelstorm in Japan De wervelstorm, die over Noord- Japan is getrokken, heeft tot nu toe ruim drie duizend doden veroorzaakt. 2500 personen zijn op zee om het le ven gekomen, terwijl op het eiland Hokkaido 543 doden te betreuren zijn. Bovendien werden vijfhonderd inwo ners gewond, terwijl er 103 worden vermist. Raad Hulst ontstemd over St Jansteen De raad der gemeente Hulst kwam vorig week bijeen onder voorzitter schap van wnd. burgemeester P. War nier. Daar de nieuwe door G.S. be noemde gemeente-ontvanger op 15 November in dienst treedt, was door G.S. gevraagd naar de mogelijkheid van een woning en tevens verzocht, het kostenverplaatsingsbesluit toe te passen. De heer J. Martens wees op de grote bedragen die hiermede ge moeid waren en de heer J. D. van Mierloo verklaarde te zullen tegen stemmen, om op deze wijze uiting te geven aan het misnoegen van de raad, dat iemand'van boven de rivieren be noemd werd, terwijl er uit de eigen streek sollicitanten van behoorlijke capaciteiten waren. Bovendien laakte hij het woningbeleid, daar voor amb tenaren en leraren steeds woningen beschikbaar worden gesteld, terwijl de plaatsgenoten geen schijn van een kans op een woning hebben. De heer J. Martens protesteerde ernstig tegen het feit, dat de nabuur gemeente St. Jansteen tydens de Hul sterse kermis een groot circus heeft aangetrokken, waardoor kermis en middenstand van Hulst grote scha de ondervinden. Vele leden waren dit met hem eens en er werd besloten, bij Ged. Staten een protest in te dienen tegen deze gang van zaken. Naar aanleiding van een schrijven van oud-burgemeester B. Truffino, waarin hij de raad dankte voor de medewerking, ondervonden tijdens zijn byna dertigjarige ambtsperiode, uitte wethouder P. Warnier zeer waarderende woorden aan het adres van de oud-burgemeester, waarmede de raad volledig instemde. De heer Van Mierloo sprak er zijn verwcyide- ring_ over uit, dat in dit geval wel, maar in vele andere gevallen ten op zichte van bepaalde ambtsdragers ggén maatregelen getroffen waren. In principe werd besloten tot stich ting van een nieuwe lagere jongens school aan de Glacisweg. Men besloot bij de Kroon in beroep te gaan tegen de afwgzende beslissing van Ged. Sta ten om de speeltuin „De Nachtegaal" aan te kopen. De plaatsing van het nieuwe woonr wagenkamp. tijdelijk door B. en W. geprojecteerd aan de V. d. Maelstede- weg, gaat niet door, omdat gebleken is, dat de toegangsweg over privé- eigendom zou komen te lopen. Men zal het kamp nu aan de Liniedijk aan leggen en een en ander bespoedigen. POPENT J1 (VI Biervliet bedwong De Zeeuwen (44) De Zeeuwen heeft in de wedstrijd tegen Biervliet de volle winst niet in eigen huis kunnen houden. De Zeeuwsch-Vlamingen dwongen een verdienstelijk gelijk spel af (44). Verdiend was de puntenverdeling vóór Biervliet zeker, want De Zeeu wen waren volledig, terwijl de bezoe kende ploeg enige invallers telde. De Vlissingers lanceerden in de begin- phase van de wedstrijd enige aanval len, die niet van gevaar waren ont bloot. In de 15e minuut stelde Leijn- se - zijn clubgenoot De Klerjc in de Terrein voor miniatuur B. en W. van Middelburg stellen de raad voor het verzoek in te wil ligen van de Stichting Nieuw Wal cheren om het middenterrein van het Molenwater, met inbegrip van de voormalige Centrale Keuken, voor 1955 en eventueel voor volgende ja ren te mogen gebruiken. B. en W. stellen voor de Stichting het terrein voor het voorlopig doen voortbe staan van het Miniatuur Walcheren in gebruik te geven, tegen enkele bepaalde voorwaarden. Op Zonda gen, zo luidt een der voorwaarden, zal voor 13 uur geen muziek ten ge hore gebracht mogen worden. Na 13 uur is dit wel toegestaan, mits zodanig, dat men er in de omgeving geen hinder van ondervindt. Een an dere voorwaarde is, dat het terrein verkleind zal moeten worden, indien zulks noodzakelijk wordt voor de stichting van een gebouw ten behoe ve van de Militair Geneeskundige Dienst. Verbreding Tramhaven Anna Jacobapolder Het ligt in de bedoeling van de Rijkswaterstaat om binnenkort de monding van de Tramhaven te Anna Jacobapolder te verbreden, omdat de veerboot s.s. „Krammer" van de Rotterdamse Tramweg Maatschappij, door de sterke stroming, die juist op dat punt heerst, niet altijd precies in de haven kan manoeuvreren. Zoals de toestand oij het ogenvlik is, is er heel wat stuurmanskunst voor nodig: om het logge gevaarte precies in de „fuik" te brengen. Koninklijke onderscheiding Zaterdag is het harmoniegezelschap „Wilhelmina" te Colijnsplaat verrijkt met keurige uniformen en herdacht de directeur van het gezelschap, de heer J. Maas, de dag, dat hy dertig 'jaar geleden het directeursschap op zich nam. Ter gelegenheid hiervan werd de heer Maas onderscheiden met de»eremedaille in goud. verbon den aan de Orde van Oranje Nassau. ctfERLING Hm gelegenheid de score te openen. Drie minuten later maakte De Visser cr 20 van, wederom na voorbereidend werk van Lcijnse. Biervliet liet zich echter geenszins ontmoedigen en het slaagde er in door zijn midvoor de achterstand weg te werken (22) Kort voor rust was het rechtshalf Stroo, die De Zeeuwen de leiding her gaf (3-2). Na de hervatting hetzelfde spel- beeld, om beurten waren beide teams in de aanval, waarbij zich goede kan sen voordeden. Het duurde echter nog tot in de 30e minuut voordat er werd gescoord. De midvoor van de gasten profiteerde op dat moment van een aarzeling in de De Zeeuwen-defensie (33). Met een prachtig schot maakte T. Leijnse er 43 van, maar de links buiten van de bezoekers bracht de ba lans weer in evenwicht (44). Zeelandia kon het niet bolwerken tegen R.K.F.C. Het reisje naar Bergen op Zoom heeft Zeelandia. zoals te verwach ten was, niet tot een goed einde kun nen brengen. De Middelburgers ver loren met 31 van RKFC. De thuisclub startte uitstekend. Reeds in de derde minuut namen de Bergenaren een 10 voorsprong door een doelpunt van Linders. De gastheren bleven een veldmeerder- hcid behouden, maar het duurde toch nog tot in de 35e minuut, voordat Linders de stand op 20 kon bren gen. Na de hervatting zetten de Zeeu wen een serie gevaarlijke aanvallen op. De midvoor van Zeelandia redu ceerde de stand tot 21. Dit was echter het sein voor de Bergenaren om nog steviger aan te pakken en na 24 minuten spelen scoorde Van Eekeren een derde doelpunt voor RKFC, via een strafschot. Hoewel de Zeeuwen hierna sterk kwamen opzetten, bleef de stand ongewijzigd. Yerseke versloeg E.M.M. (2 5) E.M.M. heeft het in de thuiswed strijd tegen Yerseke niet tot een over winning kunnen brengen. De ploeg moest met een 52 nederlaag genoe gen nemen. In de eerste helft had de thuisclub de vry sterke wind mee en daardoor kon het gebeuren, dat Bras ser tweemaal scoorde (2O). Met deze stand werd de thee gedronken. Na de hervatting was Yerseke ster ker. Sanderse, die de hattrick ver richtte, bracht de stand op 23, waarna het tenslotte door doelpunten van de rechtsbinnen en de spil 52 werd. Zevenhandbal Zaterdagavond speelde EMM een zevenhandbal wedstrijd tegen een combinatie van de MTS en de HBS uit Vlissingen op de Markt in Mid delburg. Na een spannende en faire stryd wonnen de scholieren met Het bestt uit dt iHrgiim oogst HOOG EN LAAG WATER 28 September Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+N.A.P. U.+N.A.P. 2.37 2.12 14A1 2.09 3.05 2.2 3.51 2.34 4.13 1.58 ■4.22 1.84 15.11 2.25 15.51 2.27 16.17 1.43 16.43 1.70 U.—N.A.P. U.—NJAP. 8.49 1.92 21.19 2.22 9.12 2.09 9.55 2.27 9.23 1.43 9.50 1.68 21.42 2.40 22.24 2.59 21.47 1.73 22.05 2.02 DINSDAG 28 SEPTEMBER. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/S. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Koorzang. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gr. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zie ken. 11.30 Gram, -12.00 Musette-ork. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Twee piano's 13.00 Nws. 13,15 Meded. of gram. 13.20 Promenade ork. 14.00 „Wij ontdekken Amerika!" 14.30 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram. 15.30 Voor de vrouw. 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 1780 Gram. 17.40 Rep. 17.45 Piano spel. 18 00 Nws. 18.15 Gram. 18.20 Rep. 18.30 R.V.U.: Prof. Dr. E J Slijper: „De toekomst van de mens". 19.00 „Paris vous parle". 19.05 Kinderkoor. L9.30 Sopr. en piano, 20.00 Nws. 20.05 De Min. van Soc. Zaken en Volksgezondheid spreekt in het kader i$in de Florence Nightingale-her- denking. 20.10 Lichte muz. 2050 „Opspo ring en aanhouding van de voortvluchti ge chauffeur wordt dringend verzocht", hoorspel. 21 50 Gevar. progr. 22.45 Buitenl overz. 23.00 Nws 23.15 New York calling" 23.20—24.00 Gram. niLVERSUM n: 296 m 1007 kc/s. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7 00 Nws 7.10 Gram. 7.15 Gym. 30 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws., weerber. en kath r.ws. 8.20 Gram. 9 00 Voor de huisvrouw 9.40 Licht baken. 10.00 Voor de kleuters 10.15 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 1180 Schoolradio. 11.50 Als de Ziele luistert. 1280 Angelus. 12,03 Vetropoleork. (12.30—1283 Land- en tuinb. meded.) 12.55 Zonnewijzer. 1380 Nws. en kath. nws. 1380 Koorzang. 13.45 Gram. 14 00 Gevar. progr. 14.45 Kamerork. en soliste. 15 30 Ben je zestig? 1680 Voor de zieken. 1680 Ziekenlof. 1780 Voor de Jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: „Suriname en het Algemeen Rijksarchief" door N. A P Meiling—Roe- lofsz. 1880 Lichte muz. 1880 Sportpraatje. 18.30 Voor de jeugd. 1880 Bariton en piano. 19.00 Nws 19.10 Orgelconc. 1980 Avondgebed en lit kal. 19 45 Lichte muz. 20.15 Gram 21.00 Act. 21.15 De gewone man 21.00 Radio Philharm. ork. en sol. (21.4021.45 Ken een haan een ei liggen?) 22.45 Uit het Boek der Boeken. 23.QO Nws 23.15—2480 Gram. TELEVISIE VARA. 20.15 Act. 2080 Inleiding tot de Florence Nightingale-herdenking in Nederland. 2385 „De witte Engel", film.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3