GUARD Walcherse veestapel aanzienlijk verbeterd in na-oorlogse jaren £ln)i in VIER MANNEQUINS TOONDEN NAJAARSMODE IN VLISSINGEN KAAIWACHT KOMT IN ACTIE BIJ STORMVLOED-GEVAAR HET DRIE-EILANDENPLAN EN HET ZEEUWSE WEGENNET Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 24 SEPTEMBER 1954 FOKVEEDAG IN MIDDELBURG Trotse demonstratie met rundvee Het hoogtepunt van de tweede na de oorlog op Walcheren gehouden fok- veedag werd Donderdagmiddag gevormd door het binnenleiden in de ring van de bekroonde dieren. Uit do grootse kudde zwart-bonten, waartussen do spierwite geitjes schril afstaken, werden omstreeks vier uur de kampi oenen losgemaakt en voorgeleid: de stier „Leon" van de vereniging voor k.L „Naar productief vee op Walcheren" en de koe „Grietje" van Js. Vos uit Koudekerke, benevens de reserve-kampioenen „Willem Adema" van de stierenvereniging „Verbetering zij ons doel", te Meliskerke en „Bea's Ber- tlna" van A. Langebeeke uit Serooskerke. Prachtige, diepzwart glanzende dieren, waarin zoals ir. VV. L. Harm- sen, Ryksveeteeltconsulent, opmerkte de kwaliteiten van het Walcherse vee uitstekend tot uitdrukking werden gebracht. „koeien met minstens drie afstamme lingen. Voor kampioenskoe en kampioens stier waren bekers beschikbaar ge steld door de Coöp. Landbouwvereni- ging „Eiland Walcheren". Zonder meer kan geconcludeerd worden, dat deze tweede Fokveedag na de oorlog op Walcheren, waar ruim 250 stuks rundvee, een twintig tal varkens en een zestigtal geiten te zien waren, alleszins is geslaagd. Het Walcherse vee, een kudde koei en en stieren van ongeveer 250 stuks, varkens en geiten, zoals dat Donder dag sinds de vroege morgen te zien was op de terreinen van de Coöp. Veilingsvereniging „Walcheren". De tokveedag werd om negen uur geopend door de burgemeester van Middelburg, mr. dr. N. Bolkestein, die in een toespraak o.m. wees op het belang van een krachtige, gezonde veestapel en zeide, dat Nederland in ternationaal weer een woordje mee- speekt op het gebied van de veeteelt. Ook de Walcherse rundveefokkers dragen hiertoe een steentje bij. aldus de Burgemeester, die voorts de var- kensfokkerij ook een Middelburgs be lang noemde, in verband met het slachthuis, dat nog intensiever ge- .bruikt zou kunnen worden. Boven dien heeft Middelburg belang by een levendige handel in vee sinds de raad besloot tot het instellen van een vee markt. „Het gemeentebestuur houdt zich ook aanbevolen voor deskundige adviezen", zo zeide de burgemeester vervolgens, waarna hij tot besluit de wens uitte, dat deze fokveedag in alle opzichten een succes zou mogen wor den. Goede resultaten. Het is inderdaad een succes gewor den. Bij de prijsuitreiking kon ir. Harmsen gewagen van „geweldige resultaten", geboekt in de na-oorlog se jaren. Met name in de laatste twee jaren zijn met het rundvee aanzienlij ke verbeteringen bereikt, mede dank zij de vorming van een vaste kern door doelmatige selectie, zo zeide ir. Harmsen, die nog wees op het belang van een goede stierenstapel, want: „een stier is de halve veestapel", al dus de Ryksveeteeltconsulent. De show van de met oranjelinten getooide kampioenen droeg ieders be wondering weg. Met name werd nog vermeld, dat de kampioensstier Leon tevens een 1 B prijs verwierf in de categorie met afstammelingen en dat de reserve-kampioene „Bea's Bertina" ook viel in de keurgroep van de productieklasse. Voorts verschenen nog in de ring „Rika", oud-kampioene 1952, eige naar J. J. Geerse, Middelburg en „Nora", eigenaar J. Brasser, Sou burg. „Nora' behaalde de le prijs in de productieklasse en voldeed over drie meikperioden aan de eisen. Ten slotte was daar nog „Clara", eigenaar L. J. Bierens, St. Laurens, die het dier destijds van Koningin Wilhelmi- na ten geschenke ontving! „Clara" behaalde een le prijs in de rubriek Studiegroep moderne kantoortechniek. Vandaag wordt te Vlissingen een landelijke bijeenkomst gehouden van de Moderne Kantoortechniek in het Scheldekwartier. Het woord zal wor den gevoerd door de heer G. N. van Ginkel, onder-directeur van de Ko ninklijke Maatschappn „De Schelde" en de heer Wintersteijn uit Amster dam. De bijeenkomst begint om half •if. Tweede Zeeuws Landjuweel m voorbereiding. De Stichting Zeeland voor Maat schappelijk en Cultureel Werk heeft in een rondschrijven aan alle ama teurtoneel- en lekenspel-groeperingen in Zeeland doen weten, dat het in de bedoeling ligt om evenals vorig jaar een competitie voor amateurtoneel verenigingen en lekenspelgroeperingen te organiseren. Zoals men zich zal herinneren, werd dit jaar het „Zeeuws Landjuweel" ge houden en ook de komende wedstrijd fcal eenzelfde karakter dragen, hoewel het niet uitgesloten is, dat bepaalde wijzigingen in opzet en uitvoering van deze wedstrijd worden gebracht. De Stichting Zeeland zal het aantal aanmeldingen afwachten, alvorens ten aanzien van organisatie en financiering de nodige maatregelen te treffen. SHOW IN HET CONCERTGEBOUW Fraaie winterkleding met goedgekozen hoedjes. (Van onze verslaggeefster) In het Vlissingse Concertgebouw hebben talrijke kijk- en kooplustige dames gistermiddag en gisteravond de eerste Vlissingse najaarsmodeshow van dit seizoen kunnen bijwonen. In de grote zaal, feestelijk aangekleed met tapijten en bloemen, toonden vier mannequins in een vlot tempo, en toch op rustige wijze, een collectie herfst- en winterkleding met bijpas sende hoedjes. De organiserende firma's (modehuis Bobbe voor de kleding, maison Van Dalen voor de hoeden) bleken ook nu weer een gelukkige keus te heb ben gedaan uit hun beider najaarscol lecties. In de getoonde kleding kwam de algemene modelijn van deze herfst uitstekend naar voren, en de hoeden waren met veel zorg en goede smaak bij elk der creaties gekozen. Het toneel van de grote zaal was met behulp van een fleurig décor herscha pen in een Frans café-terrasje, zodat de entree van de ^mannequins een ori ginele verrassing vormde. Een even- grote verrassing was trouwens een van de getoonde costuums, een prachtig trois-pièces in warm-bruin, waarvan vooral de wijde mantel een fraai, kle dingstuk was! De mantels bleven veel aandacht vragen gedurende de gehele show. Er was onder meer een exemplaar in de moderne leverkleur, gedragen over een biljartgroene jersey japon met hoge boord; een anthracietkleurige zibeline mantel, gevoerd met witte „teddy", gecombineerd met een wit hoedje en een grijze japon; box-coats van tweed en in camel-kleur, een heerlijk bezit voor de sportieve vrouw. Bij al deze mantels waren de kragen bijzonder mooi; soms rond, soms vierkant, maar steeds lig gend. en tamelijk groot. Vele wa ren kennelijk geïnspireerd op de dit jaar in Parijs zo moderne ma trozenkraag. Ook waren er bont mantels; een jas van Indisch lam op een turquoise japon; een half jasje van zwart yemen op een zwart jersey deux-pièces met een VAN TOT In het rampgebied wordt niet stilge zeten. Steeds weer bereiken ons be richten, die spreken van een voortdu rende inspanning om alles wat werd vernield weer te herstellen. Zo wer- MARKTDAG Aan de voet van het trotse Middel burgse stadhuis schitterde Donderdag Marktdag een weelde van kleu ren. De bloemenkoopman had zijn gladiolen en dahlia's aantrekkelijk uitgestald op het trottoirvoor zijn kraamen do over het algemeen nog- als schaarse Septemberzon wilde nog- ze dag klaarblijkelijk geen verstek la- Marktdag in Middelburg. Een Markt dag in Middelburg, beschenen door Septemberzon, biedt nog altijd een bij zonder aantrekkelijk schouwspel en telkens opnieuw realiseert men zien dat. Beseft men weer de charme, wel ke van dit zakelijk gebeuren uitgaat. In de nauwe tentstraatjesbewe gen zich de vrouwen, voornamelijk vrouwen, in „winkelpas" langs de uit gestalde goederen slenterend, hier een lap stof betastend, daar het herfst- fruit keurendVrouwen m de Wal- cherse klederdracht, maar ook mo dieus geklede dametjes en sinds enke le jaren ook de vrouwen in sarong en kabaja, die van zo'n pasardag met volle teugen genieten! Marktdag in Middelburg. Een historisch, door de eeuwen ge louterd gebeuren, waarvan de roman tiek nog niet ts uitgewist. Zelfs i» 1951, nog «iet Men kan zich daar gelukkig om prijzen! den dezer dagen te Stavenisse de eer ste zes na de ramp gebouwde stenen woningen door de gelukkige bewoners betrokken. BIJ VERGISSING. Het zal je gebeuren, zoals de heer in Breskens het overkwam. Onlangs werd hij opgebeld door een winkelier in de buurt, die hem mededeelde, dat zijn nieuwe fiets, welke voor de deur stond, was verdwenen. (De fiets van de opgebelde uiteraard). Bij het on derzoek bleek, dat iemand, die op een van een vriend geleende oude fiets een boodschap was wezen doen, bij ver gissing de nieuwe fiets had meegeno men. Een vergissing is menselijk, niet- MINDER PRETTIG. Een minder aangename ontdekking deed de landbouwer L. Neele te Sta venisse. Zijn paard was in het prik keldraad verward geraakt en doodge bloed. doordat een slagader was door gesneden. Zoiets betekent toch altijd nog een stevige schadepost. GROTE^BEURT. In Oosterland krijgen de vier ge meentewoningen aan de Westelijke Aohterweg thans een grote beurt, welke de term „grondige restaura tie" verdient. Om dit karweitje op te knappen is het plaatselijke aanne mersbedrijf van de heer J. L. Meer man en Zoon ingeschakeld. IN DE BLOEMEN. Van alle kanten stroomden de bloe men de slagerij van de heer E. Poel man te Yerseke binnen op de dag. dat het 25 jaar geleden was, dat de sla ger zijn bedrijf in de Noordzandstraat begon. De verantwoordelijken voor deze bloemenregen waren de familie, vrienden en collega's. goed gekozen zwart hoedje met golvende rand; een persianer pat- tes manteltje over een opvallend lindebloesemkleurig deux-pièces met zwarte nopjes. Combinaties die de toeschouwster naar de win ter zouden doen verlangen. Het wintertailleur ontbrak evenmin, en voorts was er een gevarieerde ver zameling japonnen. Naast eenvoudige jurkjes, zoals de fleurige ruit-japon- nen, waren er heel mooie geklede toi letten, zoals een zwarte uitgaansjapon met waaierplissé en een opstaande V- hals, waarbij een rozezwart hoedje met voile gedragen werd, en een wollen diner-japon met boothals. met een los jasje van dezelfde stof. De Franse „midi-minuit"-japon in optima forma! Het moderne blauw-wit was er ook, in een blauwe japon met een grote, met wit afgebiesde pelerine-kraag. Bij de cocktail-toiletten troffen vooral de klassieke zwart-wit japon netjes het oog. Ook de lange avondtoi letten waren feestelijk en mooi. in het bijzonder een nauwsluitende, blauw grijze creatie met open rug, en een vleugje „H-lijn" in de rok verwerkt Over de hoedjes behoeft weinig te worden gezegd; niet alleen waren ze bijzonder goed gekozen bij de diverse toiletten, ook stuk voor stuk waren ze mooi en vaak geraffineerd van kleur en lijn. Kleding zowel als hoedjes zouden echter ongetwijfeld nog beter Geslaagd winter ensemble, bestaande uit grijze japon en anthracietkleurige zibeline mantel, de laatste gevoerd met wit teddy-bont. (Foto P.Z.C.J tot hun recht gekomen zijn, bij een wat minder gedempte verlichting Mevrouw Ruud Aalders verzorgde op prettige, beschaafde wijze de ex plicaties, en pianist Leen Zietse de muziek, op de maat waarvan de vier bekwame mannequins door de zaal paradeerden. De firma's H.H. de Klerk (Woninginrichting) en A. J. Witte Zn. (bloemisterij) hadden de zaalver siering voor hun rekening genomen. De firma Witte verzorgde eveneens de corsages, en de bouquetten welke ex- plicatrice en mannequins aan het slot van de show van de heer J. Goedvolk ontvingen. Nieuwe Bonzijbrug nog niet gereed. Toen enkele weken geleden de nieuwe Bonzybrug te Wemeidinge op haar py- ler was geplaatst, had men de hoop dat de brug nog vóór de bietencampag ne in gebruik zou kunnen worden genomen. Daar enkele veranderingen aan het draaiwerk wenselijk zijn ge bleken en tevens de electrische in stallatie nog gemonteerd moet wor den, zal het nog wel een paar maan den duren voordat de brug voor het verkeer kan worden vrijgegeven. Advertentie. GOLDEN LEAF VIRGINIA Dijkwater vóór 10 October dicht? De werkzaamheden aan de sluiting van het Dykwater vorderen gestadig. Hoewel het moeilyk is een datum aan te geven voor de sluiting zoals bekend geschiedt dit door mid del van een stenen dam, waarmede men thans bezig is verwacht men toch, dat voor 10 October de afslui ting een feit zal zijn. Havenwerken te Zierikzee. Tijdens de Donderdagavond gehou den vergadering van de raad te Zie rikzee werd besloten tot het verlenen van een crediet van f 20.000 voor het bestedingsklaar maken van de plan nen tot herstel en vernieuwing van de kademuren. Deze plannen houden in versterking van de kademuren bij het Luitje over een lengte van 75 meter, vernieuwing van de beschoeiing bij de kuntsmesthandel, het maken van een beschoeiing bij de coöperatie, van een houten beschoeiing bij de Shell, en van een beschoeiing bij 't Sas, zowel aan de Noord- als aan de Zuidzijde. Besloten werd voorts tot deelneming aan de Ze'euwse Muziekschool. Britse patrouillevaartuigen in Zeeland. Drie patrouillevaartuigen van het Britse Riin-Eskader, de ML 6009. de ML 6011 en de ML 6013, zullen een reis naar Boulogne maken en daarbij door Nederland varen. Ze zijn uit Krefeld vertrokken en zullen via Veere naar Boulogne varen. Op de te rugreis zullen ze de nacht van 11 op 12 October in Vlissingen zijn en de daarop volgende nacht in Nijmegen. Hagel beschadigde fruit. Hevige hagelbuien hebben dezer da gen plaatselijk enige schade toege bracht aan de fruitteelt op Zuid-Beve land. Speciaal de appels werden be schadigd. De rassen die een zwakke schil hebben, vertonen vele gebutste plekken. Het percentage standaard fruit is hierdoor belangrijk minder ge worden. Er is ook enige schade aan de ster appels. die in vele gevallen op stro in de boomgaarden liggen om te kleuren'. VLISSINGEN PARAAT Systeem van waarschuwing gereed Het najaar en het winterseizoen staan weer voor de deur. Met de her innering aan 1 Februari 1953 is het vanzelfsprekend, dat men zich af vraagt: wat wordt er gedaan bij een dergelijke ramp? Voorkomen kan men zo'n catastrophe natuurlijk niet maar toch zijn er tal van omstandig heden, waardoor men een mogelijk gevaar met een gerost hart tegemoet kan zien. Het gemeentebestuur van Vlissingen heeft bereids zyn maatre gelen getroffen in het kader van hetgeen algemeen op dit punt vereist is, zo vernamen wij van wethouder Van Popering. In een gemeentelijke verordening betreffende bewaking en bescherming der waterkeringen by stormvloed in de gemeente Vlissingen is een en ander vastgelegd. In deze verorde ning wordt verstaan onder waterke ringen: de oevers van de Voorhaven en de Vissershaven alsmede het De Rurjterplein. De kaaiwacht is het door of vanwege B. en W. aangewe zen gemeentepersoneel, dat kan wor den opgeroepen bij ontvangst van het telegram A of het telegram B. Het kaaileger van dit personeel komt in actie bij ontvangst van het telegram C of zodra zulks door de burgemees ter noodzakelijk wordt geacht. Door de polder Walcheren werd van Vlissingen voor het te vormen dijkleger een bijdrage van 1000 man verwacht. Maar men zit hier met zijn eigen gemeentelijke oeververdediging, die in het totaal gezien, eveneens Opmetingen voor het Drie-Ei'landenplan. Bij Veere is men thans bezig met het maken van peilingen en het doen van opmetingen. Deze werkzaamhe den worden verricht door het Tech nisch Bureau der Domeinen, dat be last is met de uitvoering van het Drie-Eilandenplan. Het betreft hier de,, eerste praktijkwerken voor dit plan. MIJ. VOOR NIJVERHEID EN HANDEL Technische Dienst van Domeinen zal bureau in Goes vestigen Het departement Zeeland van de Nederlandse Maatschappij voor Nyver heid en Handel hield Donderdag zijn jaarvergadering in hotel St. Joris te Middelburg. De heren D. F. P. Hoegen, voorzitter en ir. J. P. Berdenis van Berlekom traden reglementair af als bestuursleden en waren niet herkiesbaar. Tot voorzitter werd gekozen ir. M. de Vink en tot bestuurslid ir. G. Kemper. In een afscheidswoord herinnerde de heer Hoegen aan tal van belangrijke manifestaties, die door de afdeling in de achterliggende zeven jaren, waarin hij het voorzitterschap bekleedde, tot stand waren gebracht. Hij zwaaide lof toe aan zijn medebestuursleden en verwelkomde ir. M. de Vink en ir. G. Kemper als nieuwe leden van het bestuur. Ir. de Vink zeg de de heer Hoegen dank voor het vele werk, dat hy als voorzitter had ver richt om het departement omhoog te brengen. In deze vergadering werden de jaarverslagen van de secretaris ir. L. G. H. M. van Gooi en de penning meester, de heer A. J. van Heel uit gebracht en goedgekeurd. Uit de ver slagen bleek, dat het departement floreert en dat er een kassaldo is van ruim 500. Wat de economische situatie in 1953 betreft, merkte de secretaris op, dat deze iets milder is uitgevallen dan aanvankelijk werd verwacht. Mede door het verschijnen van de rapporten der Deltacommissie inzake de afslui ting van de zeegaten gloort nieuw economisch licht aan de horizon. Bij de rondvraag werd het denkbeeld ge opperd excursies te organiseren naar het waterloopkundig laboratorium te Delft en naar de nieuwe P.Z.E.M.- centrale te Vlissingen. Ook staat nog Aanbesteding baggerwerk Ten kantore van de rijkswaterstaat te Middelburg werd aanbesteed het uitvoeren van baggerwerk tot onder houd der bodemaiepte in de Buiten haven van het kanaal door Walcheren te Vlissingen, gedurende het najaar van 1954 en het voorjaar van 1955, bestek 211, dienst 1954—1955. Ge raamd werd, dat in totaal tussen de 640.000 en de 700.000 kubieke meter gebaggerd zdl worden. Per kubieke meter werd als volgt ingeschreven: N.V. Baggermaatschappy „Hol land", Boven-Hardinkxveld, 35,9 ct.; Koninklijke Maatschappij tot het uit voeren van Openbare Werken „A. Volker" N.V., Rotterdam, 37,9 cent. Aanbesteding Bergen op Zoom. Door de Eerstaanwezend ingenieur der Genie werd op diens bureau te Bergen op Zoom aanbesteed het doen van voorzieningen aan militaire ge bouwen en werken te Bergen op Zoom en Roosendaal. Er waren 16 inschrijvingen binnen gekomen. Hoogste was P. Aarden uit Putte voor 116.000; laagste was Fa. Vos uit Tholen voor 108.095. op het program een bezoek aan Fries land als antwoord op een bezoek, dat een groep Friese departementsleden aan Zeeland heeft gebracht. Drie-eilandenplan Mr. M. A. Tenvoert ging uitvoerig in op de vraag of het noodzakelijk is thans reeds ruimere bekendheid te feven aan technische details van het rie-eilandenplan vooral met het oog op het wegennet. Hij meende die vraag bevestigend te moeten beant woorden. Het is van veel belang tij dig te weten óf de weg van Middel burg naar Westelijk Noord-Beveland feprojecteerd is over Vrouwenpolder ah wel over Veere. Voorts èf Kort- gene zijn centrumfunctie op het voor malige eiland zal behouden doordat de hoofdweg van en naar het eiland de weg KortgeneGoes zal zijn. Tenslotte is ook voor het Oostelijk deel van het eiland belangrijk of daar een goede weg-verbinding met Zuid- Beveland komt. Mr. Terwoert achtte het van bete kenis, dat de betrokken gemeen schappen en belanghebbenden tijdig over deze wegenplannen worden inge licht en daarop ook invloed kunnen uitoefenen. Ir. M. de Vink kon mededelen, dat in October door de Technische Dienst van de Domeinen een bu reau te Goes zal worden geopend voor de behandeling van het Drie- eilandenplan. De heer E. Smit ver klaarde, dat men ten behoeve van de afdamming bij Veere reeds be zig is de stroomsnelheden op te meten. De nieuwe voorzitter, Ir. M. de Vink verzekerde, dat het bestuur ze ker het Deltaplan niet zal loslaten en enkele sprekers zal uitnodigen om daarover voorlichting te geven. Ook ligt het in de bedoeling een byeen- komst te houden waar de ontwikke ling van de handel in Zeeland ter sprake zal komen, een vergadering, waarin men over de sociologische as pecten in Zeeland zal praten. Na sluiting van de officiële verga dering volgde een geanimeerde lunch. zeer belangryk is. Wethouder Van Popering deelde voorts het een en ander mede over de werkzaamheden met de schotbalken, waarbij nog op gemerkt kan worden, dat de kaai wacht bestaat uit elkaar afwisselen de ploegen, elk van 12 man. Het kaaileger wordt samengesteld uit él- Ie mannen van het gemeenteperso neel; het systeem functioneert zó, dat dit leger onmiddellijk in actie kan komen. Ook heeft men van te voren met alle betrokkenen overleg gepleegd en zodoende kwam men tot een resultaat, waarbij de verschil lende mensen op die plaats komen, die het best overeen komt met hun eigenschappen en persoonlijke om standigheden. Natuurlijk zijn er repetities nodig, waarmede men Woensdag a.s. tc twee uur begint. Dan worden er schotbalken ingezet en het materi aal onderzocht. Inmiddels is de Rijkswaterstaat bezig de sluizen te verhogen. De ge meente heeft de zeewering gebracht op 5.50 boven peil en de sluis in de vissershaven, die in 1854 werd ge bouwd, wordt ook op dit peil ge bracht. Ten aanzien van de Boulevard kan nog niets definitiefs gezegd worden, daar de Rijkswaterstaat dit probleem nog in studie heeft. Misschien wordt de Boulevard op enkele punten ver hoogd. De gevolgen zouden in Fe bruari 1953 wellicht minder geweest zyn, indien er een gesloten wegdek was geweest. De capaciteit van de rioleringsnompen van de gemeente is opgevoerd. Voor het waarschuwen van de be volking in bepaalde wijken voor overstromingsgevaar zal, indien nood zakelijk, ook gébruik gemaakt kunnen worden van de politieauto met sirene en mobilofooninstallatie of andere auto's met luidsprekers. Ook kunnen de sirenes van de Bescherming Bur gerbevolking gebruikt worden. Advertentie. ZELFS IN DE OUDSTE GSCHIEDENISBRONNEN treft men voortdurend aanwijzingen, dat wijn ter versterking aan zieken en herstellenden werd aangeboden. De faam van de wijn is zo oud als de wereld. Meer dan veertig ja ren brengen wij de be kende PLEEGZUSTER BLOEDWIJN in de han del, waaruit tienduizen den kracht en energie putten. Waardevolle opbouw stoffen zijn aan een heerlijke wyn toegevoegd. Voor zieken en herstellenden een be langrijke factor in het genezingspro ces. Voor ouden van dagen net dat opkik- kertje dat ze nodig hebben. PLEEGZUSTER BLOEDWIJN werkt sterk bloedvormend en zenuwversterkend. In het jachtige tempo van van daag ook voor U een bron van extra energie. Vraagt vandaag nog aan uw apotheek of drogist zo'n fles vol levenskracht. VANDAAG: Middelburg Kunstzaal Van Benthera en Jutting: Expositie werken Claire Bo nebakker, 918 uur: Provinciale Bi bliotheekExpositie boekwerken tech nische wetenschappen. 1012.30, 13.30 18 en 19—21 uur: Molenwater: „Minia tuur Walcheren". 9—23 uur; Schouw burg: „The Mississippi' Gambler" (14 jr), 20 uur; Electro: „De laatste dagen van Warschau" (14 jr.), 19 en 21.15 u. Vlissingen Stedelijk Museum: Tentoon stelling over Betje Wolff en Aagje Deken, 10—12.30 en 13.30—17 uur; Al- hambra: „Marabunta" (14 jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „Het monster uit ver loren tijden" (14 jr.), 20 uur. Goes Grand: „De wolf jaagt des nachts" (14 jr.). 20 uur. Oostburg Beeldententoonstelling. Brouwershaven Stadhuis: Schilderijen- expositie (Haagse School).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2