Miss A. M. Berry uit Australië bezocht Schouwen-Duiveland Zeeuwse Almanak PROVINCIALE COMMISSIE VAN C.J.M.V. OVER HAAR TAAK Chefarine „4" loet wonderen! EEN STEMMIGE, DRAAGBARE COLLECTIE WINTE KOPROT IN UIEN OORZAAK VAN BELANGRIJKE SCHADE Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1954 PRESIDENTE WERELDBOND PLATTELANDSVROUWEN Getroffen door de vernielingen welke de ramp heeft aangericht Dinsdag bracht Miss A. M. Berry uit Australië, presidente van de We reldbond van Plattelandsvrouwen (A.C.W.YV.) een bezoek aan het eiland Schouwen-Duiveland, om daar de gevolgen van de watersnood ln ogen schouw te nemen en' tevens te zien hoe de financiële hulp van deze orga nisatie ten behoeve van de getroffen leden wordt benut. Do Australische gaste, die verge zeld was van de heer en mevr. C. B. MolengraaffSpuybroek uit Zeven bergen, werd tegen het middaguur aan het veer te Zijpe opgewacht door de presidente van de aid. Zee land, mevr. L. N. Huysman—Griep uit Rilland-Bath, de binnenhuiaarchi- tecte, mei. J. Bosman en de heren S. G. Noteboom en ir. L. Eelkema van Landbouwherstel. Per auto begaf men zich naar de woning van de fam. Lievense te Nieuwerkerk, waar het interieur werd bezichtigd, dat op advies van de binnenhuisarchitecte was heringe richt. Een deel van het geld dat de Nederlandse Bond ontving voor do getroffen leden, is namelyk gebruikt om een binnenhuisarchitecte aan te stellen, die de plattelandsvrouwen Zeeuwse A.R. jeugd te Goes bijeen. Zaterdag 25 September a.s. zal het Provinciaal Verband van de A.R.J. O.S.-clubs in Zeeland in algemene jaarvergadering bijeenkomen in de bijgebouwen der Geref. kerk te Goes. De agenda bevat o.m. bestuursver kiezing, vaststelling werkprogramma 1954-1955, behandeling nota inzake buitenlands contact, behandeling rapport voorzittersvergadering, ter wijl voorts 'de heer Sj. Jonker uit Den Haag een referaat zal houden over „De constellatie van de politieke jeugdbeweging in Nederland'1. Noodasyl voor huisdieren in Zierikzee Dinsdag 28 September wordt ln het „Huis van Nassau" te Zierikzee een vergadering belegd om te komen tot de oprichting van eén noodasyl voor honden en katten, die zwervend wor den aangetroffen. Het asyl is bedoeld als „doorgangshuis", daar de dieren tenslotte worden overgebracht naar het dierenasyl aan de Seisweg te Middelburg. De eigenaar van het „Huis van Nassau" is bereid een hem toebe horende veestal aan de Hoge Molen straat voor dit doel beschikbaar te stellen. Krimpen van pijn door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen is onnodig. Togal be vrijdt U snel en afdoende van die pij nen. Togal baat waar andere midde len falen. Togal zuivert door de nie- ren, ls onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. 0.95 2.40. adviseert bij een zo geriefelijk en aantrekkelijk herinricnten van de woningen. Ten huize van de fam. Lievense heeft mevrouw HuysmanGriep de Australische gaste ook officieel wel kom geheten en daarbij haar blijd schap uitgesproken, thans iets te kunnen tonen van wat met het ge schonken geld wordt gedaan. Tijdens de lunch in hotel Van Op pen te Zierikzee heeft mevr. Van Werkum uit Heinkenszand, Zeeuws hoofdbestuurslid van de Ned. Ver. v. Huisvrouwen, welke vereniging sedert korte tijd ook bij de wereldorganisa tie is aangesloten, miss Berry na mens deze vereniging verwelkomd. Voorts hebben de neren Noteboom en Eelkema een overzicht gegeven van de herstel- en herverkaveïings- werkzaamheden welke op Schouwen- Duiveland in uitvoering zijn. Ook maakten drie vertegenwoordigsters van de afdelingen op dit eiland, de dames Van Eeten, Legemate en Jan sen hun opwachting bjj miss Berry, die vol belangstelling informeerde naar de toestand. Na een bezoek aan Schelphoek werd via Odwerkerk de terugtocht naar Z\jpe aanvaard, vanwaar de gaste in de namiddag verder reis de naar Gelderland. Miss Berry was zeer getroffen dooi de vernielingen welke de watersnood ramp heeft aangericht en sprak haar grote bewondering uit voor de moed waarmee de bevolking haar lot droeg en het herstel heeft aan gepakt. Mevrouio Alice Berry. Vandalisme van jeugd in school te Sluiskil. Zaterdagavond zijn enige jongens van omstreeks elf jaar via een open raam het gymnastieklokaal van de openbare lagere school te Sluiskil binnengedrongen, waar zij de aan wezige toestellen overhoop haalden. Dit constateerde het hoofd der school, de heer Platteeuw, toen hij Maandagmorgen het gebouw betrad. Bij nader onderzoek bleek, dat ook de klasselokalen een beurt hadden gekregen Inkpotten werden over de vloer gesmeten, jodium gesprenkeld, leermiddelen uit de kasten gesleept, enz. Ook de kleuterschool moest het ontgelden; poppen en ander speelgoed werden vernield. De schade bedraagt meer dan f 100 De daders zijn door de politie opgespoord. BEZINNING OP JEUGDWERK Terug tot de kern. „We zullen ons opnieuw moeten bezinnen op onze geestelijke taak. Het „waarom" van ons werk moet ons duidelijk voor ogen staan en dan alleen kunnen we verder en heeft ons werken zin". Dit was de conclusie, waartoe de Provinciale Commissie Zeeland van het C.J.M.V. kwam op haar dezer dagen gehouden vergade ring te Goes. Een groot gedeelte van deze werk vergadering was gewijd aan de be spreking van het onderwerp „Hoe versterken we ons geestelijk leven". Dit gebeurde onder leiding van ds. Kwart uit Vlissingen, voorzitter van de ring Walcheren van het C.J.M.V. Tijdens deze bespreking kwam naar voren dat het er met het jeugdwerk in het algemeen niet zo best voor staat. In de Zeeuwse steden geldt dit VAN uitvin TOT Aan de andere kant van het Zwin bl(jft men maar doorgaan met aller lei recordpogingen, rïa het kampi oenschap iangkaarten en harmonica spelen is daar nu weer een aan de lange lijst toegevoegd: het kampioen schap eénwielfietsen. Zekere Louis Monbalieu speelde het klaar om in een tijd van 3 uur en 35 minuten op een fiets met één wiel van Blanken- berghe naar Koolskamp te rijden: een afstand van 42 kilometer. Bij zijn aankomst werd hij duchtig in de bloemetjes gezet en onder het spe len van de „Vlaamse Leeuw" reed Louis nog een ererondje. VERZUIM Doch ook aan deze kant van het Zwin kunnen zich wonderlijke zaken afspelen. Zo moest dezer dagen de caféhouder C. H. uit Clinge bij de kantonrechter in Terneuzen op het matje verschijnen, omdat zijn zoon- HERFST De herfat is begonnen. Officieel want gisteren ivas het de één-en. twintigste. Officieus trouwens ook Indrukwekkende wolkenvelden dre ven dc gehele dag over het Zeeuwse landschap en de stromen regens, welke er van tijd tot tijd uit tevoor schijn kwamen, waren niet minder indrukwekkend. De herfst is definitief begonnen mogen wij wel zeggen. Bezegeld zelfs met het traditionele afscheid van de zomer, gebracht door enkele on weersbuien t Voorzover het nog met gebeurd was, kunnen de badpakken en de strandemmertjes nu opgeborgen worden. Het lichte zomerpak kan in de kamfer en de open schoentjes van mevrouw kunnen ook weer verdwij. MVéêl hebben toe dit alles niet nodig gehad, in 195J/. Regen en wind z\jn ons vertrouwd geraakt; de herfst zal danig in de bus moeten blazen, wil ze de zomer ftt de schaduw stellen... tje van school gespijbeld had om erwten te gaan plukken. En dat, ter wijl pa zelf lid is van de commissie tot wering van schoolverzuim RIJM. Wat in uw stad is aangeplant, verdedig dat met hand en tand." Aldus verschillende bordjes, die opgesteld zijn in de plantsoenen te Sas van Gent. Dit schone rym schijnt niet de invloed op de Sas- se jeugd te hebben, die de vroe de vaderen er wel van hadden verwacht, want kort geleden werden enkele van deze bordjes door ongure elementen wegge rukt en achteloos weggeworpen. Voorwaar geen bewijs van waar dering voor de poëtische gaven van het'gemeentebestuur en voor het vele werk, dat aan de plant soenen wordt besteed. KANJERS. Kanjers van aardappelen rooide dezer dagen de heer C. L. in Vrou wenpolder. Er waren twee exempla ren bij, die resp. 900 en 850 gram wogen. Mochten w\j nog eens bij U komen eten, heer L., laat moederde vrouw dan hoogstens een halve aard appel meer schillen! FEEST. Sas van Gent moet toch wel een feestelijke stad zyn. Nauwelijks heb ben de kermisgasten hun hielen ge licht, of er zgn al weer nieuwe feestelingen in aantocht. Ditmaal zijn het de circusklanten van het circus Van Bever, dat op 30 September en 1 October voorstellingen in Sas ko men geven. Advertentie. Bheumatische Pijnen maken ond v66i üw tijd. Laat het zo ver niet komen begin bijtijds Uw Kruschen kuur. Iedere morgen de kleine dagelijkse dosis zo veel als er op een stuiver gaat en ge voelt U al gauw een heel an der mens. Dat doet Kruschen's bloed zuiverende werking, een ware stimu lans voor lever, nieren en ingewan den Een heerlijk middel: Kruschen Salts smakeloos in Uw morgen kopje thee. reeds sterk, maar ook op het platte land is het merkbaar. Van bovenaf is er wel genoeg actie, maar de resulta ten zijn over het algemeen maar ma tig. Alle leden konden elkaar echter vinden in de conclusie dat het nodig is terug te keren tot de kern van het werk, namelijk het gebed, bijbellezen en het geestelijk lied. Het gevaar is groot dat het omgekeerd wordt. Eerst van alles en nog wat en dan-pas het' gebed, bijbellezen en het geestelijk, lied. Hiervoor zullen we moeten wa ken, aldus meende men. Er werd be sloten dit onderwerp in de komende winter door de commissieleden op de afdelingen te gaan bespreken. CONTACT MET BELGEN. De Belgische protestantse jeugd is gesteld op versteviging van het con- ict, dat de laatste jaren tussen Ne derland en België is gelegd. In dit verband werd besloten op 16 en 17 October a.s. in de jeugdherberg te Axel een weekend te beleggen voor de leden van de Provinciale Commis sie Zeeland van het C.J.M.V. en het C.J.V.F. meisjesverbond, alsmede de bestuurders van de overeenkomstige organisaties uit België. De leiding van dit weekend zal berusten bij de presidente van het C.J.V.P. meisjes- verbond in Zeeland. Tijdens deze bij eenkomst zal gesproken worden over de „Historie van de Belgische Pro testantse Jeugdbeweging en de huidi- fe situatie" en over de „Geestelijke asis van het Nederlandse Protes tantse Jeugdwerk". Verder Desloot men alle C.J.M.V.- ers in Zeeland op te roepen voor een appèlvergadering op Zaterdag 9 Oc tober a.s. te Goes. Er zal dan een be spreking zijn van het winterwerk, terwijl de heer M. Allewijn uit Hoede- kenskerke vertellen zal over zijn be zoek aan Berlijn. Ds. Kwast te Vlis singen zal een appèl tot vernieuwde aanpak van het werk in de komende winter houden. Verder werd nog uit voerig gesproken over de plannen ten aanzien van de komende 50ste Prov. Bondsdag, welke op tweede Paasdag 1955 gehouden zal worden in de veilinghallen te Kapelle en over de Nationale Bondsdag, welke op He melvaartsdag en de dag daarvoor in Middelburg georganiseerd zal wor den. Evenwicht in begroting van Middelburg. B. en W. van Middelburg; stellen de raad een aantal maatregelen voor tot het brengen van evenwicht ln dc be groting van 1954, welke een tekort vertoonde van f 250.078,40; een tekort, dat nu kan worden weggewerkt. In afwachting van de totstandkoming van de wet tot regeling van de fi nanciële verhouding tussen het Rijk en de gemeenten voor de jaren 1953 tot en met 1957, kan voor 1954 wegens algemene uitkering gerekend worden op een basisbedrag per inwoner van f 49.—. Aan de in alt bedrag begrepen subjectieve verhoging moet gedeelte lijk een speciale bestemming worden gegeven. Zij wordt slechts toegekend onder voorwaarde, dat de afschrijving op de ten laste der gemeente blijvende wederopbouwuitgaven van f 80.000. wordt gebracht op f 150.000 per Jaar en de reserve gemeentefonds 1948 1950, die gedeeltelijk werd aangewend voor extra afschrijving van kapitaals uitgaven, ter ontlasting van de gewo ne dienst, wordt hersteld. Voor algemene dekkingsmiddelen resteert f 44.262,16. TEGEN P UNEN tn GRIEP. 20TABLETTEN485et Gedelegeerden voor Zeeuwse muziekschool. B. en W. van Middelburg stellen de raad voor de nieuwe statuten voor de Stichting Zeeuwse Muziekschool te aanvaarden, waarin wordt afgezien van eon redactie, volgens welke iede re deelnemende gemeente twee gede legeerden zou kunnen aanwijzen. Gemeentelijke gedelegeerden in het bestuur der scnool behoeven niet noodzakelijk uit het college van B. en W. benoemd te worden. Er kan dus ook een raadslid of een buiten het ge meentebestuur staand gedelegeerde worden aangewezen. Tegen het aanwijzen alleen door de gemeenten Middelburg en Vlissingen van een tweede gedelegeerde bestaan bij de overige gemeenten overwegen de bezwaren. Het instellen van een Commissie van Bijstand, mede met het oogr op het feit, dat huisvesting en instru mentarium door elke deelnemende gemeente afzonderlijk zal worden verzorgd, zal overwogen worden. Hoedekenskerke loopt achterstand in. (Slot van pag. 1). korte termyn onderhanden zal wor den genomen. Ook het Langeweegje naar Kwa- dendamme zal dan worden recht ge trokken. Dan z\jn er nog altijd de plannen om de prov. weg van Goes naar het veer aan het Rijk over te dragen, waarna mogelijk ook de zo zeer gewenste verbeteringen aan deze weg zullen worden aangebracht. Voor de verbetering van de Havenstraat en de Molenstraat heeft de gemeente zelf reeds een aardige reserve, zodat binnen afzienbare tyd het wegenplan in en rond Hoedekenskerke prima in orde zal zijn. De gemeente-haven, waar schepen van 8 a 900 ton kunnen binnenlopen, neemt nog steeds in belangrijkheid toe. Wanneer in de nabije toekomst tot dijkverhoging zal worden overge gaan. hoopt de gemeente hiervan te kunnen profiteren om het havenpla teau Vergroot te krijgen. Nu, zoals gezegd, de financiële po sitie van de gemeente gunstiger wordt, wil men zo langzamerhand ook andere wensen gaan vervullen. Op de begroting 1955 zijn gelden.uit getrokken om de straatverlichting geheel over te schakelen op kwik- lampen. Voorts is er een plan tot re organisatie van de brandweer. Mo menteel heeft men slechts de beschik king over twee babyspuiten uit de oorlogstijd. Een brandweergarage te Kwadendamme is in aanbouw en mettertijd hoopt men hierin onder dak te kunnen geven aan een nieuwe motorspuit. Voor de aanschaf hiervan is reeds een reserve gevormd. De plaatselijke afdeling van het Groene Kruis loopt met plannen rond voor de bouw van een wijkgebouwtje, waar bij men dan tegelijk een badhuis met 4 douchecellen wil plaatsen. De ge meente zal behulpzaam zjjn bij de fi nanciering en garant zyn voor het jaa'rlijkse exploitatietekort. Gestreefd wordt om mettertijd ook in Kwaden damme een dergelijk badhuisje te stichten* Ter stimulering van het vereni gingsleven wil men voorts op de be groting 1955 subsidies uittrekken voor de Stichting Het Dorpshuis te Hoedekenskerke en de Stichting Sportbelangen te Kwadendamme. Door steun aan beide stichtingen is men van mening alle verenigingen te helpen. Nadat wellicht over enkele jaren alle nog levende wensen vervuld zul len zjjn, zal dus ook in Hoedekensker ke na de moeilijke naoorlogse jaren, een redelijk verzorglngspeil zijn be reikt. En terwijl de auto's langs het ge meentehuls naar het veer snellen, wijst burgemeester Stieger tenslotte nog op het grote belang van een goe de bootverbinding voor Hoedekens kerke. Het veer brengt een aardige bedrijvigheid ln het dorp, waarvan niet in het minst de middenstand profiteert. En deze bedrijvigheid zou nóg kunnen toenemen, wanneer toe stemming zou worden gegeven om de provinciale veerhaven ook als lig- Slaats voor jachtjes te benutten. Van e zijde van jachtclubs is hiertoe reeds'meermalen de wens te kennen gegeven. MODESHOW-MIDDELBURG BRACHT: *De „H-lijn" gaf acte de presence, zij het dan „in aangepaste vorm"1 (Van onze verslaggeefster) In de reeks modeshows, waarmede dit najaar het Zeeuwse wintermode- seizoen weer geopend wordt, ontbreekt natuurlijk de traditionele show van de combinatie „Modeshow-Middelburg" niet. Gistermiddag en gisteravond bracht deze combinatie In de Middelburgse Concert- en Gehoorzaal een col lectie herfst- en winterkleding met accessoires voor het voetlicht. Een col lectie, welke varieerde van eenvoudig middagjurkje tot groot avondtoilet, en aan Zeeland tevens een primeur bracht in de vorm van enkele japonnen in de nieuwe „H-lijn"Al was deze „H-lijn" dan ook aangepast aan de Hol landse smaak, waardoor zij veel van haar afschrikwekkendheid verlóren had Het was weer een in alle opzichten draagbare collectie, welke de organi satoren hier bijeengebracht haaden. De stemmige, rustige herfsttinten gaven, in combinatie met ae eenvou dige lijnen, een voornaam cachet aan veie der getoonde modellen. Want eenvoud is nog steeds het kenmerk van de huidige Nederlandse mode, en de Nederlandse vrouw mag daar bin om zijn! Hoe mooi is niet zo'n glad winterjaponnetje van jersey, met een simpel halsboordje, een enkele plooi en de glooiende schouderlijnZul ke japonnetjes waren er gelukkig vele in deze collectie; japonnen die iedere willekeurige vrouw uit de zaal zou kunnen dragen, temeer daar in dit genre ook weer modellen voor het zwaardere figuur getoond werden. Daarnaast waren er de sierlijke jersey deux-pièces, zowel met getail leerde als met ruimvallende jasjes, en een aantal geklede namiddagja- jonnen, waarbij een bijzonder mooi zwart toilet met jjeplisseerde rok en kleine bontstola. En wie denkt bij de opening van het winterseizoen niet onmiddellijk aan feestelijke kleding voor avondlijke uitgangetjes? Voor dergelijke gelegenheden is de cock tailjapon nog steeds „en vogue", maar ook het groot-avondtoilet laat nog geen verstek gaan, en enkele fraaie avondjaponnen werden dan ook getoond tijdens deze show. De nieuwe „H-lijn", vorige maand door Frankrijks modeko ning Dior gelanceerd, bleek reeds in deze show verwerkt, zü het dan „in aangepaste vorm", zoals de aankondiging luidde. In die aangepaste vorm bleek deze, in wezen onflatteuze nieuwe lijn, juist bijzonder flatteus! Het don kerrode japonnetje, waarvan de taille zich ter hoogte van de heu pen bev ond, en nog geaccentueerd werd door breed, zwart, doorge vlochten fluweelband, was tenmin ste een allerplezierigste verras sing voor de toeschouwsters. Bij de wintel-mantelpakken, sinds vorig jaar zo in de mode, was ook een enkel tweedpakje, goed getail- De Hollandse versie van de „H-lijn", gebracht op de Middelburgse mode show. VORM VAN SCHIMMELZIEKTE Proefnemingen op „Scheldemonden". Het ltoprot in uien is momenteel een probleem van de eerste rang, zowel voor telers als voor hande laars van dit Zeeuws-Zuid Hollandse gewas. Veel is er al gedaan en ge zocht om aan dit euvel, dat zowel In 1952 als ln 1953 grote schade aanrichtte, een einde te maken. Het is niet alleen een probleem in Neder land doch ook in andere uientelende landen, vooral ook in Amerika. Men heeft opgemerkt, dat het nu vrijwel verdwenen ras „Zeeuwse brui ne" minder vatbaar was voor deze ziekte. Vooral de percelen, welke geïnun deerd zijn geweest nl. op Tholen, Dui- veland en Goeree-Overflakkee, blij ken, wanneer uien verbouwd worden, veel koprot te geven. Vandaar dat de wetenschap thans ijverig zoekt naar middelen, om deze schimmel ziekte uit te roeien, c.q. drastisch in te perken. Ter bespreking van de middelen daartoe werden aeze zomer zelfs spe ciale „uiendagen" gehouden, waar men niet alleen onderling ervaringen uitwisselde, maar waar ook dr. ir. C. W. C. van Beekom voorlichting gaf. Het schijnt, dat uien met een z.g. fijne hals minder vatbaar zijn voor koprot, dan uien met een grove dik ke hals. Hieruit leidt men dan weer af, dat het gauw droog zijn der uien een grote rol speelt. Teveel stikstof schijnt ook nadelig te werken en om al de conclusies, die men tot dusver heeft getrokken, proefondervindelijk te toetsen, wor den momenteel op het proefbedrijf „Scheldemonden" te Bruinisse ver schillende proeven genomen, onder leiding van ir. Van Doorn van het I. P. O. (Instituut Plantkundig Onder zoek) uit Wageningen. Uien van een proefveld in de na bijheid van Ossendrecht, op onder scheiden dagen geplukt en die gedu rende verschillende perioden op het land hebben gelegen, worden op ver schillende manieren gedroogd en aan diverse bewaringsproeven onderwor pen. Mocht het dr. ir. Van Beekom en ir. Van Doorn gelukken, iets te vin den, waardoor het koprot kan wor den terug gedrongen, dan zou hier mee een ziekte zijn overwonnen, die jaarlijks vele tienduizenden guldens schade in de landbouw aanricht. leerd en mooi van kleur. Aan de man tels was bijzonder veel aandacht be steed, en enkele modellen dienen wel met name genoemd te worden. Dat waren een schitterende zwart mohair mantel met antilope-kraag, waaron der een eenvoudige, zwarte, hoogge sloten japon gedragen werd; een grij ze en een zwarte mantel met grote koetsierskraag; een practische groe ne swagger met losse kraag, en een zeer aparte, zwart-met-bruin gemar merde mantel. De bontmantels oogst ten vanzelfsprekend veel bewonde ring, maar ook een geestige regenjas van camelkleurige popeline, waarvan de kraag verliep in een originele rug sluiting, was een extra applausje waard! Ook herenkleding. Naast deze dameskleding, gele verd door de firma's „De Duif" en H. Meyer, en gedragen door vijf manne quins, toonde net herenmodehuis „Peca", waarvoor een heer in deze mode-parade meeliep, sportieve en geklede kleding voor mannen. De firma wed. C. Paterik verzorg de weer de hoedjes, die klein en co quet waren en dikwijls een fraaie kleurencombinatie met de toiletten, vormden. Velours en veertjes waren een veelvuldig verwerkt materiaal voor deze hoofddeksels. Bij de schoe nen van magazijn „De Arend" waren veel flats, terwijl de geklede exempla ren vaak een driekwart hak vertoon den. Lederhuis „Byou" leverde de tas sen in bijpassende modellen en tmten, de firma J. de Dreu de handschoenen, en bloemenhuis Baljeu de zaalversie ring. Aan de vleugel zat pianist Leen Zietse (die zo langzamerhand heel wat van damesmode af moet weten!), en de explicaties werden verzorgd door mevrouw De Nooijer uit Haar lem. Jammer genoeg vormden man nequins en explicatnce dit jaar niet zo'n homogeen team, als in vorige ja ren wel het geval was Grote bewondering oogstte tenslot te zoals altijd de uitgebreide bruids stoet, die met veel zorg was samen gesteld. Het sneeuwwitte gewaad van de bruid, het onberispelijk costuum van de bruidegom, de fraaie toiletten van de bruidsmeisjes en de stemmi ge japonnen van de bruidsmoeders verdienden het spontaan applaus ten volle! P.Z.E.M.-revue „Parade". De Personeelsvereniging d6r P.Z.E. M. brengt ook dit seizoen wederom een grote revue (de zesde in succes sie), welke van 15 tot en 'met 19 No vember a.s. te Middelburg voor het voetlicht zal worden gebracht. Twee avonden zijn Bestemd voor de contactavonden voor het personeel in de gehele provincie, terwijl drie uit voeringen voor betalend publiek zul len worden gegeven. De revue's der P.Z.E.M,-vereniging mogen zich om hun uitstekende kwa liteiten steeds in een grote belang stelling verheugen. Aan deze zesde revue, welke tot titel heeft „Parade" zal, in verband met de opening van de Centrale Zeeland, getracht worden een bijzondere fleur te geven. De re petities zijn reeds in volle gang. Advertentie. VANDAAG Vlissingen Stedelijk Museum: Tentoon stelling over Betje Wolff en Aagje Deken. Alhambra: „De gevangene van Zenda" (14 jr)., 19 en 21 uur. Luxor: „Circurbloed" (14 jr), 20 uur. Middelburg Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie werken Claire Bo nebakker, 9—18 uur en: Provinciale Bibliotheek: Expositie, boekwerken technische wetenschappen, 10—12.30, 13.30—18 en 19—21 uur. Molenwater: „Miniatuur Walcheren" 9—23 uur. Electro: „Roman Holiday" (a.l.), 19 en 21.15 uur. Goes Grand: „Abbott en Costello en dr. Jekyll en mr. Hyde" (14 jr.), 20 uur. Oostburg Beeïdententoonstelling. Brouwershaven Stadhuis: Schilderijen- expositie (Haagse School).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2