KAPPIE IN WILDWEST HERFST-SH0W SIKS -KITTMTMP Amsterdamse Beurs NIEUWS UIT DE KERKEN KLIVKEV uit de AETIIER FRANS „NIEMENDALLETJE" MET FERNANDEL ALS DORPSBAKKER SPORT EN WEDSTRIJDEN WALCHEREN DINSDAG 21 SEPTEMBER 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 FILMS IN ZEELAND In Donderdag-program Twee prolongaties vermeldt het programma deze week en we! Wil liam W'yler's kostelijke amusements film „Roman Holiday" (Electro, Mid delburg) en „De gevangene van Zen- da" (Alhambra, Vlissingen); beide films werden besproken in onze ru briek van Zaterdag j.l. „Roman Holiday" behoeft geen na dere aanbeveling, in „De gevangene van Zenda" werd een onderhoudende hoeveelheid onzin bijeengebracht, cul minerend in licht en lucht amuse ment. „Abbott en Costello en dr. Jekyll en mr. Hyde" (Grand, Goes) is zo als ook reeds eerder gemeld een verrukkelijke griezelklucht, met Bo ris Karloff als de „grote griezel"! Lachen, onbedaarlijk lachen zelfs, én griezelen, voor één geld Paarden vervullen een belangrijk aandeel in de film „Circusbloed" (Lux or, Vlissingen) en dan met name een wit en erg wild paard, dat het voorzien heeft op de circuspaarden, waarvan er enige gedood worden. Dappere cowboys, die zowel schieten als zingen, brengen de gehele affaire evenwel weer keurig in het reine en zo ontstond een niet zo bijster wilde „Wild-West". In het voorprogramma toont Luxor „In het land van de Mau- Mau". DONDERDAG In de serie speciale Donderdagavond voorstelling brengen Grand (Goes) en Alhambra (Vlissingen) ,,'n Dorps schandaaltje"; een typisch Frans en in zjjn eenvoud ontwapenend verhaaltje over 'n dorpsbakker (Fer- nandel), die het door dik en dun voor zyn ondeugende zoon opneemt. De zoon is namelyk vader geworden, maarvertrekken als soldaat. „Zo iets doet mijn zoon niet", roept Fer- nandel en ontketent in het dorp een stryd. Fernandel wordt tóch een te- Waar zijn onze schepen Alnati 19 van Rotterdam naar Rio de Janeiro. Boissevain 17 te Kobe. Congostropm 20 te Antwerpen. Indrapoera pass. 19 Straat Messina naar Genua, Johan van Oldenbarneveit 19 Gibraltar gepass naar Port Said. Molenkerk 20 te Marseille. Noordam 19 te Rotterdam. Willemstad 20 van Willemstad naar Oranjestad. Zonnewijk 14 van New Orleans naar Cor pus Chrlsti. Esso Amsterdam pass. 19 11.50 uur Vlis singen naar Sidon. Kieldrecht 20 van Aden naar Karachi. Lekhaven pass. 20 Finisterre naar Ant werpen. Lutterkork 18 van Londen te Amsterdam. Oranjestad 20 van Plymouth naar Ant- Werjfén. Willem Ruys pass. 19 23.00 uur Finisterre, 22 22.00 uur te Hoek van Holland ver wacht naar Rotterdam. Abbekerk 20 van Brisbane te Sydney. Algenib 18 van Rotterdam naar Bremen. Aludra pass. 19 Recife naar Antwerpen. Annenkerk pass. 19 Ceylon naar Penang. Caltex Utrecht pass. 19 Algiers naar Sidon. Drente 20 van Calcutta te Priok. Jagersfontein 19 200 mijl Z.Z.W. Dakar naar Las Palmas. Japara K.R.L. 18 nm. van Genua naar Halifax. Larenberg 19 te Antwerpen. Leopoldskerk 18 van Rotterdam naar Bas rah, pass. 19 Dungeness. Loosdrecht 19 van Genua naar Lissabon. Ouwerkerk 19 van Port Said naar Mar seille. Rijnkerk 19 van Amsterdam te Bremen. Schle 19 van Amsterdam te Bremen. Schiedijk 18 van Havana naar Le Havre. Stad Alkmaar 19 van Bombay nr Cochin. Stad Arnhem pass. 19 Perim naar Bahrein Stad Maastricht pass. 20 Ouessant naar Sluiskil. Zuiderkruis 19 330 mijl W. ten N. Valen cia naar Quebec. vreden grootvader. Hoe Dat kunt ge beter zelf gaan zien in dit verrukke lijke Franse niemendalletje. Een reprise van „Illusie van het teluk" (Place in the Sun) is Donder- agavond te zien in Electro (Middel burg), een boeiende, sterke speelfilm, Montgomei met in de hoofdrollen Clift, Shelly Winters Taylor. De film werd naar Theodore Dreiser' can tragedy". Elizabeth vervaardigd „An Ameri- „Daatje Leevend" opnieuw een succes. De tweede voorstelling van „Daa- tje Leevend" in het Concertgebouw te Vlissingen, is opnieuw een overwel digend succes geworden voor de sa menstelster van het stuk, mei. dr. H. C. M. Ghysen, en voor het Vlissings Onderwijzerstoneel onder leiding van de heer Oosterling. Aangezien bur gemeester mr. B. Kolff bij de aan vang der voorstelling niet aanwezig kon zyn gaf de heer Oosterling een verduidelijking over de eerste vier taferelen. Na afloop van de voorstel ling dankte de burgemeester mej. Ghijsen, speelsters en spelers in het bijzonder de vertolkster van Daatje Leevend nogmaals hartelijk voor hun uitmuntende werk. Ook de heer Oosterling mocht woorden van dank voor zyn arbeid in ontvangst nemen. De woorden van de burge meester werden door het publiek met applaus onderstreept. Openingsdienst actie „De Grote Trek". De landelijke-actie van de Hervorm de Hervormde kerk „De grote trek" ving aan met 'n openingsdienst in de Nieuwe Kerk te Middelburg. Dr. H. van der Linde sprak over hetzelfde thema als waarover dr. E. Emmen, secretaris-generaal der Hervormde kerk, op hetzelfde uur in de Domkerk sprak. nl. „Daar trekken z' uit in al le landen". Vervolgens luisterden de vele aan wezigen, via de radio, naar de toe spraak, -retiteld „Gezanten met hun heilige last, die, eveneens in de Dom kerk werd uitgesproken door mr. A. W. Kist, directeur van „Kerk en We reld" en van „Oud-Poelgeest" te Oegstgeest. Tenslotte las dr. van der Linde de kanselboodschap voor van de Genera le Synode, gewtfd aan „De grote trek" Ds Sneller gaf inlichtingen over de plaatselijke actie. Examens Voor het toelatingsexamen van de Chr. Landbouwwinterschool „Toren vliet" te Middelburg, slaagden: L. Aar- noutse te Gapinge; P. Aarnoutse en P L. Riemens te Serooskerke (W.); J. Boone te Kleverskerke; A. de Buck en W. Louwerse te Veere; H. Dekker en J. Reynierse te Koudekerke; K. Dekker, P Kleinepier. J Kodde. L. Lampert, A. Schout en L. Verhage te Biggekerke: A de Kam en P. Lous te Oostkapelle; A. J. de Koeyer te Zaamslag; W. Louwerse te Grijpsker- ke; L. Machielse te Ritthem; C. Mesu te Vrouwenpolder; P. de Visser en C. de Witte te Zoutelande en J. Wattel te Sint Laurens. Twee candidaten werden afgewezen. BI) SPECIAALZAAK LANGE DELFT 30 MIDDELBURG ZIE ONZE ETAL/UiES 17 Sept. 20 Sept. Nederland 1951 (3%) 102% 102% Nederland 1948 (314) 100% Nederland 1947 (3%) 3 100 100% Nederland 1937 3 97% 97% Dollarlening 1947 3 94% 94% Invcsteringscertificaten 100% 100% Nederland 1962-64 3 101* 101* Nederland N.W.S. 2% 78% 78% Ned. Indië 1937 A3 99% «9% Grootboek 1946 3 98% 98% Nat. Handelsbank 147 146% Ned. Handelmij 188% 186% A.K.U. 232% 233% Bergh's en Jurgens 299% 300 K.V. Swift te Middelhiir? vierde 20-jarig bestaan. Voor het diploma algehele voetver zorging slaagde te Amsterdam mej. J. v. d. Klooster uit Middelburg. Middelburg Jehovah's getuigen. Onder auspiciën van het Wacht toren Bijbel- en Tractaatgenootschap (Jehova's getuigen) zal Woensdag avond 22 September a.s. in gebouw „De Gouden Poorte" te Middelburg de film „De Nieuwe Wereldmaat- schappij" worden vertoond. Deze ge luidsrolprent geeft een uitvoerig beeld van de werkwijze van dit ge nootschap. Er zal een mondelinge toelichting worden gegeven. Aanrijding. Maandagmiddag ontstond op de Nieuwe Vussingse weg een aanrij ding tussen een vrachtauto en een personenauto, waarvan de bestuur der te laat bemerkte, dat de vracht auto van richting veranderde. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. De personenauto werd licht beschadigd. Ongeval. De bouwvakarbeider E. K. uit Mid delburg, die werkzaam is bij de bouw. van de nieuwe winkelgalerij in de Lange Delft, kreeg een stuk hout op zijn hoofd. Nadat hij in het Gasthuis behandeld was, kon hij naar huis te rugkeren. Vlissingen Wijkcontactavond Herv. Gemeente. In de Noorderkapel aan de Hoge- weg zal Woensdagavond 22 Septem ber om 8 uur de eerste van een serie wijkcontactavonden worden gehou den. Nadat eerst om half zeven een broodmaaltijd is gehouden met de kerkelijke medewerkers van dit deel der gemeente zal deze avond ver der in het teken staan van de actie „de Grote Trek". Over dit onderwerp 2al de wijkpredikant ds. W. Maas spreken. Na de pauze zal men dpor causerie en filmbeeld kennis maken met de schoonheid van het Zwitserse landschap. Collecte De collecte, die te Vlissingen ge houden werd. ten bate van het t.b.c.- fonds „Draagt Elkanders Lasten", bracht f 1420 op. Fraai programma van circus „Van Bsver". Prof. dr. K. H. Miskotte zestig jaar. De Leidse theologische hoogleraar, prof. dr. K. H. Miskotte hoopt Don derdag zestig jaar te worden. Pret. Miskotte werd 23 September het Chr. Utrecht g< Gymnasu: mm te Utrecht en studeerde aan de rijksuniversiteit al daar theologie. In 1920 werd hij can- didaat in Zeeland. Hy werd op 23 Mei 1921 te Kortgene in het ambt be vestigd. In 1925 vertrok prof. Mis- kote naar Meppel, in 1930 naar Haar lem en in 1938 naar Amsterdam. In middels was hij in 1932 in Groningen cum laude gepromoveerd tot doctor in de theologie op het proefschrift „Het wezen der Joodse religie". Met dit proefschrift verwierf prof. Mis kotte in 1935 de dr. Mallinckrodt- pr^js, die eens per tien jaar voor de beste theologische dissertatie aan een van de Nederlandse universiteiten wordt uitgereikt. Prof. Miskotte, die reeds eerder door de algemene synode van de Ned. Herv. Kerk tot kerkelijk hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Groningen werd benoemd, trad op 26 October '45 op ais hoogleraar vanwege de Ned. Herv. kerk aan de rijksuniversiteit te Leiden, als opvolger van prof. dr. F. in W. A. Korff, om onderwijs te geven in de dogmatiek, de theologische ethiek, kerkrecht en zendingsweten schap. Prof. Miskotte is een Barthïaans theoloog, wiens geschriften en optre den in brede kring de aandacht trek ken. Hervormd herderlijk schrijven. Van Hervormde zijde wordt thans overwogen een herderlijk schrijven op te stellen met richtlijnen voor het politieke en maatschappelijke leven. Met het pog hierop wordt thans een commissie samengesteld, die zich. op deze aangelegenheid zaï bezinnen. Hoewel de commissie nog niet vol tallig is en dus de samenstelling nog niet kan worden bekend gemaakt, is het zeker, dat prof. dr. G. C. van Nif- trik en prof. dr. K. H. Miskotte in de commissie zitting zullen hebben. Prof. dr. van Niftrik heeft verklaard, dat, indien de commissie zou besluiten een herderlijk schrijven op te stellen, dit zeker niet zal ingaan op hetgeen in het mandement wordt uiteengezet. Het zou alleen de bedoeling zijn van Hervormd standpunt uit richtlijnen voor het politieke en maatschappelijke leven te geven. NED. HERV. KERK. Beroepen te Winkel (N.-H.): E. P. Kuin te Ouwerkerk. Het circus Van Bever, dat tot en met Donderdag zijn tenten heeft op geslagen aan de Hobeinstraat te Vlis singen, heeft Maandag onder grote belangstelling zyn eerste uitvoering gegeven. De grote zesmasttent was bijna tot de nok gevuld, toen onder vrolijke fanfaremuziek het program ma een aanvang nam. Het was een bont geheel van krachtsport, trapezewerk, acrobatiek en dressuur, dat zich in de piste af speelde. Het indrukwekkendst even wel waren de buitengewoon fraaie nummers paardendressuur en het op treden van de dompteuse Marffa la Corse met haar tijgers, die, achter een veilig stalen hekwerk, de meest ongelofelijke toeren verrichtten. Het circus, dat in November van het vorig jaar geheel in vlammen op ging, doch binnen enkele maanden weer uit de as herrees, kan zich be roemen op een zeer uitgebreid paar- denb.ezit, .waarmede zeer, fraaie dies- süüi'proeven werden afgelegd. Hel werk van Eugene Karoly", William Wilke en mevrouw Van Bever oogst te terecht een warm applaus. Zelden zal men in de gelegenheid zijn, nog maals zoveel fraaie prestaties op dit gebied op één avond te aanschouwen. Een internationaal gezelschap ar- tisten maakte het „hooggeacht pu bliek" zijn opwachting, doch ook de viervoetige medewerkers waren uit alle delen der wereld afkomstig. Naast de koddige voetbalhonden van de Tsjechische Katja Sobolewsky wa ren daar de Siberische kamelen, Ben gaalse Koningstijgers en de Indische olifanten, die gepresenteerd werden door directeur A. van Bever. De aap bleek echter een ongelofelijk lenige Zweed te zijn Vanzelfsprekend is ook humor en kolder niet vergeten. Een klein leger tje clowns, 'n viertal acrobatische rol- schaatsdames en een drietal fietsers- op-één-wiel, zorgden voor de onmis bare vrolijke noot. Het zou ons te ver voeren, alle nummers van het programma afzon derlijk te noemen, doch de voorstel ling welke drie uur duurt, is er een van grote afwisseling en uitstekende kwaliteit, welke in,.alle opzichten de moeite waard is, gezien te worden. RAAD KOUDEKERKE Begroting 1955 aangeboden. Onder voorzitterschap van burge meester J. L. Dregmans vergaderde Maandagmiddag de raad van de ge meente Koudekerke. De gemeente begroting voor het dienstjaar 1955 werd aangeboden. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot wijziging van de brandweerverordening. Z. h. s. ging de raad accoord met een voorstel van B. en W. om, behou dens goedkeuring van Gedeputeerde Staten, het presentiegeld voor het bijwonen van een raadsvergadering van 5 tot 10 te verhogen. De jaarwedden van de secretaris, de ont vanger en de ambtenaren van de Burgerlijke Stand werden herzien. Voorts besloot de raad een ongeval len verzekering af te sluiten voor B. en W. en de secretaris. B. en W. werden gemachtigd op De Middelburgse korfbalvereniging Swift heeft haar 20-jarig bestaan ge vierd. Vooral dankzij de aanwezig heid van een groot aantal oud-leden heeft de viering van dit vierde lustrum een bijzonder geanimeerd verloop gehad. Zaterdagavond zaten leden en oud leden aan een gezamenlijke koffie maaltijd, die door de ere-voorzitter geopend werd met een jubileumrede, waarin hij het wel en wee van Swift in deze 20 jaar schetste. O.p 2 April 1938 werd het eerste kampioenschap behaald. Swift 2 won toen van HBS en werd daarmee afdelingskampioen. Een jaar later werd Swift voor de eei'ste maal kam pioen van Zeeland, een prestatie, die daarna nog twaalf keer werd her haald. Belangrijker dan deze topprestaties is echter het jeugdwerk in Swift. Er wordt in deze vereniging veel voor de jeugd gedaan. Op het ogenblik speelt men met zes senioren en s junioren-elftallen in de competitie. Er werden natuurlijk heel wat g lukwensen aangeboden, zowel mon deling als schriftelijk. De oud-leden kwamen met een prachtige nieuwe clubvlag aandragen. Het echtpaar Bruggeman, zij secretaresse hij voorzitter, in de Zeuwse korfbalwe reld en ook wel daarbuiten beter be kend als „Ans en Henk" ondervond op deze avond, dat hun werk gewaar deerd werd. Zij kregen van enkele Swift-vrienden een bijzonder origi neel geschenk, dat door de heer Looise werd aangeboden. Gert de Ru over handigde mevrouw Bruggeman na mens de leden een boek en de heer Bruggeman een vulpen met vulpot lood. De rest van de avond werd gezellig doorgebracht. 's Middags waren er op het sport veld enkele wedstrijden gespeeld. Swift Snel zorgde voor een passend geschenk, want het werd door een 71 overwinning op Zuidwesters A kampioen. Swift I won met 142 van Tjoba, dat voor de aanvang van de ■a 'wedstrijd bloemen aanbood. - Swift A 'let zien, dat het-bereid is onj. in de komende jaren de taak van de oude ren over te' nemen. Het verpletterde 'het toch gevreesde Togo. met maar liefst 24—1. Ook de oud-leden kwamen in het veld. Swift-oud gekleed in het wit deed het beter dan Swift-Drees, dat ondanks de oranje shirts met 41 verloor. Tegelijkertijd speelden de pu pillen tegen de jongste adspirantjes en wonnen met 4—3. enige wegen maatregelen te nemen, welke zy in verband met de veilig heid van het verkeer op die wegen nodig achten. Op een vraag van de heer P. Flipse, deelde de voorzitter mede, dat mdien dit een belangrij ke kwestie zou worden, de raad in dezen ook gekend zou worden. Voorts besloot de raad een wijzi ging aan te brengen in het regle ment van het Burgerlijk „Armbestuur. Een verzoek van het bestuur van de Hervormde Christelijke School om van gemeentewege financiële me dewerking te verlenen van het aan schaffen van leer- en hulpmiddelen in verband met de invoering van het vak handenarbeid, werd ingewilligd. Aan de Commissie voor hygiëne van het kind in Zeeland werd 0,25 sub sidie toegekend per interne verzor gingsdag. Z.h.s. ging de raad accoord met een voorstel van B. en W. om 0,05 per inwoner bij te dragen voor de slachtoffers van de water snoodramp in Oostenrhk. In de ge meentebegroting vóór 1954 werd een wijziging aangebracht. 'Tijdens de rondvraag antwoordde de voorzitter op een vraag van de heer Flipse, dat 'er naar G. S. een brief zal uitgaan om te trachten de weg KoudekerkeMiddelburr voor het verkeer open te st WANDELSPORT Geslaagde wandeltocht van Medioburgum Zaterdagmiddag organiseerde de Middelburgse gymnastiek- en schermvereniging „Medioburgum" haar traditionele „Walcherenmars". Aan deze tocht namen ruim 220 wandel-enthousiasten deel. De start was "s-middags om half drie vanuit het Nederlands Koffiehuis op de Markt. De wandelaars van de 10 en 15 kilometer startten een haif uur later. Nadat men een keer om de stad was gewandeld, ging men via de Veerseweg naar Veere, waar de eerste deelnemers reeds om half vier aankwamen. Verder ging de tocht via Gapinge, Serooskerke, St. Laurens terug naar Middelburg. Hier arriveerden de eersten reeds om half zes. Er waren geen uitval lers. Na afloop werd aan ieder een herinneringsmedaille uitgereikt. VOETBAL Zware nederlaag van E.M.M. Dank zij een betere bezetting van het middenveld behaalde Steen een volkomen verdiende 81 zege op een tegenvallende ploeg van EMM. De thuisclub liep hard van stapel, het geen na 7 minuten resulteerde in een tweetal doelpunten van midvoor Wafi- nens. Hierna herstelde EMM zich enigszins, maar de thuisclub behield het initiatief. Toch slaagde EMM er in 10 minuten voor de rust de achter stand tot 2—1 te reduceren. In de tweede helft kwamen de Vlis- singers er vrijwel niet meer aan te pas. Door snel en agressief spel was Steen voortdurend in de meerderheid. Doelpunten konden niet uitblijven en zo gebeurde het, dat de stand met de regelmaat van een klok werd opge voerd tot 81. Marktberichten VISMIJN VEERE. 20 Sept. Export garnalen, aanvoer 2089 kg, 144196. Schar, aanvoer 20 kg, 57— 71. Bot, aanvoer 156 kg. 48—63. Wijting, aanvoer 45 kg, 44—52. Middel tong. aan voer 34 kg. 200—350. Rog. aanvoer 6 kg. 46. Wulken, aanvoer 9 kg, 37. Paling, aan voer 15 kg, 88—218. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 20 Sept. Klei-aardappelen. 35 mm op waarts. Eigenheimers 10—11,50; Bintjes 89; IJsselster 8. Zand-aardappelen: Nieuwlandse Eigen heimers 910. Voer-aardappelen 2,253,25. VEEMARKT ROTTERDAM. 20 Sept. Aanvoer in totaal 1759 stuks, waarvan 1172 vette koelen en ossen en 587 varkens. Prijs in cents per kg le kw. 2e kw. 3e kw. Vette koeien 268—278 250—260 220—236 Varkens (1. g.) 196 194 190 Prijzen: vette koeien prima's boven no tering; varkens iets lager in prijs. Officiële publicaties MIDDELBURG. Kosteloze inenting en hcrinenting tegen pokken, i. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat op Dinsdag 5 Octo ber 1954, des voormiddags van B10 uur, gelegenheid bestaat tot kosteloze inenting en herinenting tegen pokken in het Me disch Centrum, Ëigenhaardstraat 2. Er wordt in het bijzonder de aandacht op gevestigd, dat de leeftijd beneden de 2 jaar als de meest geschikte voor in enting moet worden beschouwd. Voor een juiste vermelding in de vac cinatiebewijzen van de namen en geboor tedata der kinderen is het gewenst, dat bij de aanmelding het trouwboekje der weer I ouders wordt medegebracht en. Middelburg, 16 September 1954. Amsterdamse wisselmarkt. 20 Sept. Contante prijzen. Londen lOjtlU-iOAXYii New York 3.79*— 3.79*; Montreal 3.91-3.91%: Parfls .0345—1,0665; Brussel 7«58%-7.S9%. Frankiurt 90.43—9033: Zilrlch 86.96 —87.06; Zürtch 'vrije franc») 83.42 —88,52; Stockholm 7322—7332; Ko penhagen 54,6454.74: Oslo 52.99- 53.09; Braz. dollar 3,79%—3.80%; Argentijnse verrekenlngadollars 82%—3.83 Japanse verreke- lingsdollar 3.79%—3.80%; Turkse vcrrekenlngsdoHar 320—3,81. Calvé-Delft 203 205 Kon Ned. Hoogovens 238% 238% Unilever 371% 363% Ned. Kabelfabrlek 221% 224 Philips 275% 275% Wilton-Feljenoord 212% 212% Bimton 340 342 Kon. Petroleum Mij 425 «32% Amsterdam Rubber 85% 85 HoJland-Amcrlka Lijn 160% 161 Kon Pakctvaart 135% 134 Rotterdamse Lloyd 132% 130% Ned. Scheepvaart Unie 143% 142% Stv. MIJ Nederland 151% 149% H.VA. 121% 121 Del» Mij 115% 116% Bank v. Ned Gem. 4% 108% 108% Bank v. Ned Gem. 0-5-10 129% Centrale Suiker 189 188 Kon Mij De Schelde N.B. 145% Baltimore-Ohio 28% Missouri KT. New York Central 20% Pennsylvania 17% 17% Anaconda 42% «2(4 Bethlehem Steel 76% 77% General Motors 83% 84% Intern. Nickel 48% 48% Kennecott 85 85% Republic Steel 63% U.S Steel 55% North American Cy 24% 24% Mldcontinental 90% 90% Shell OU Company 51% 51% Tide Water 21% 21% AJC.U. 4% 160 PREMIELENINGEN. A'dam Olympiade Adam premielening 1951 138% 135 "s-Gravenhage 1952 I 126' 125% "s-Gravenhage 1852 II 125 124 Rotterdam 1952 I 128 128% Rotterdam 1952 11 128 Utrecht 1952 123% Breda 115% 113% Eindhoven 1954 112% 112% Enschede 109% 109% 22 September Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.+N.AJ». U.—N.A.P. 10.31 1.28 23.12 1.50 23.38 1.70 23.58 1.83 10.59 1.48 11.16 1.61 11.35 1.04 11.53 1.19 4.13 4.31 5.04 4.47 5.09 U.—N.A.P. 1.41 17.03 1.56 17.20 L77 17.53 1.90 17.31 1.40 17.54 1.59 1.59 1.74 1.26 1.44 24. Een tweede pijl floot rakelings tussen Kappie en de Maat en verdween in het kampvuur. De Maat opende zijn mond om een van zijn bekende angstkre ten te slaken, maar de angst kneep hem de keel dicht, zodat hij het niet verder bracht dan een benauwd gegorgel. „Wég van het vuur!" riep Kappie, „in dat licht zijn we ja een te makkelijk doel wit". En hij sleepte de Maat, die van angst haast door zijn knieën ging, met zich mee achter een rotsblok. „Wat een land." zuchtte hy, „ze doen hier niets an ders dan kogels en pijlen op je afschieten!" Voorzichtig loerde hij over de rots naar het struikge was, waaruit hij de pijl had zien komen. Maar er ver roerde zich daar niets. De nachtelijke stilte werd slechts onderbroken door de roep van een nachtvogel en het klappertanden van de Maat. „Hou even die rammelkaak van je in bedwang", fluisterde Kappie, „ik wil luisteren". De Maat stak zijn hand in zijn mond en dat demp te het geluid enigszins. Nadat zij zo een kwartiertje roerloos hadden gezeten, ritselde opeens het struik gewas en een gestalte kwam behoedzaam tevoor schijn. Hij had een boog in de hand en uit zijn haar staken drie veren. „Oef", zei hij, „laffe bleekgezichten gevlucht'" WOENSDAG 22 SEPTEMBER. HILVERSUM I 402 m 746 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 7.45 „Even opkrikken". 720 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gr. 820 Voor de huisvrouw. 9.90 Gym voor de vróuw. 9.10 Gram. (9.359.38 Waterst.) VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 1020 Voor de hulsvrouw. 11.00 Gram. 12.00 Promenade-ork. 12.30 Land- en tulnb.me- ded. 12.33 Voor het platteland 1228 Iristr. kwint. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellings- agenda. 13.18 Hawaiian muz 13.45 Gram. 14.00 Medische kron. 14.10 Gram. 15.15 Voor de Jeugd. 16.45 Voor de zieken. 17.15 Gram. 17.35 Gltaarens. 17.50 Regerings- uitzending: Dr. J. Hulsker: „Het Concert gebouworkest naar de Verenigde Staten", caus. 13.00 Nws. en comm. 4820 Act. en gram. 19.15 „De Millioenennota". caus. VPRO: 1920 Voor de Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Pol overz 20.15 Muziek op dc markt. 21.00 „De guitaar van Manoio", hoorspel. 21.50 Lichte muziek 22.20 „De mens kreeg vleugels", caus. 22.35 Gram. 22.55 Schaakolympiade. 23.00 Nws. 23.15 Socialistisch nws. in Esperanto. 2320 24.00 Gram. HILVERSUM II 298 m. 1007 kc/s. 7.00— 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gewijde muz. 7.45 'n Woord voor dc dag. 8.00 Nws.- en weerber 8.15 Gram. 8.30 Tot Uw dienst. 8.35 Gram 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 925 Gr. 10.30 Morgendienst. 11.00 „Ridder Knol", hoorspel. 12.05 Sopr. en plano 1220 Land en tuinb meded. 1223 Vocaal ens. 1229 Klokgelui. :3.00 Nws. 13.15 Prot. Interker kelijk Thuisfront. 1320 Metropole-ork. 14.00 Kamerork. en solist. 15.30 Gram. 16.00 Voor de Jeugd. 17.20 Gram. 1720 Or gelspel 18.00 Franse volksliedjes. 1325 Gram. 18.30 Spectrum van het Chr orga nisatie- en verenigingsleven 18.45 Muz. caus 19.00 Nws.- en weerber lfl.10 Boek- bespr. 1925 Gram 19.30 Bultenl. overz. 1920 Gram. 20.00 Radiokrant 2020 Ra dio Philharm. ork. en soliste. 20.55 Na beschouwing tweede Wereldraad van Ker ken te Evanston. 21.15 Pianospel. 2120 Jeugdkoor. 22.00 Internat. Evangelisch comm. 22.10 Gram. 22.18 Instr ens. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS- ber. 23.15—24.00 Gram. Naeekomen advertentie. Het bestuur van de Stichting voor de Land bouw In Zeeland geeft met leedwezen kennis van het overlijden van haar bestuurslid, de Heer A. VINGERLING, op de leeftjjd van 59 jaar. Dankbaar gedenken wjj het werk dat de over ledene van de oprich ting der Stichting af, in het belang van de Zeeuwse Landbouw heeft mogen verrichten. Namens het bestuur der Stichting, C. DE PUTTER, voorz. Mr. J. F. G. SCHLINGEMANN, wnd. secretaris. Goes, 19 Sept. 1954.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3