Spannende voetbalcompetitie kan verwacht worden JIMMY BROWN bij de Recherche KRABBENDIJKE BEHAALDE 3-2 ZEGEN OP WOLPHAARTSDIJK KLffil uit de AETHER 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 20 SEPTEMBER 1954 NIEUWELINGEN DOEN HET NOG NIET BEST Slechts drie eerste klassers haalden tot nu toe de buit binnen Gezien de tot heden behaalde resultaten ziet het er wel naar uit dat ons een spannende voetbalcompetitie te wachten staat. Nog: slechts drie eerste klassers haalden na evenveel wedstrijddagen de volle buit binnen. De nieu welingen doen het tot lieden nog niet best en de drie die ditmaal in het veld kwamen, leden alle een nederlaag. Afgaande op de royale overwinning van ADO op Sparta moeten we nu wel aannemen dat de Hagenaars met grote plannen rondlopen. Een ongekende weelde de laatste jaren. Een vreemde uitslag kwam bij EmmaFeyenoord uit de bus (50). De belang rijke ontmoeting tussen Willem H en Limburgia leverde de Tilburgers de volle winst op (20). Dat Vitesse juist tegen Haarlem zijn eerste winstpuntje in de wacht sleepte geeft te denken over de kracht der rood broeken (33). De puntenverdeling van GVAV tegen AGOW (11) liet de Groningers nog aan de top van de ranglijst. Hee renveen zorgde er voor dat de volle winst tegen Leeuwarden binnen kwam (32). DWS bleek erg schotvaardig in de Amsterdamse der by tegen Blauw Wit (15) en deze grote nederlaag valt eigenlijk wel wat uit de toon. Enschede kwam te- Sen Elinkwijk maar juist met de akken over de sloot (10), maar het was voldoende om in de kop groep te belanden. VSV liet nieuwe ling HVC nog steeds op de eerste overwinning wachten (21). De stand is: GVAV Enschede Haarlem Wageningen AGOW Elinkwijk Heerenveen Blauw Wit VSV Leeuwarden HVC Vitesse 3 2 10 5 3 12 0 4 2 110 3 2 110 3 3 1113 3 1113 3 1113 3 1113 3 1113 2 10 12 3 10 2 2 3 0 12 1 3 0 12 1 5—3 8—5 5—4 4—5 4—6 4—8 EERSTE KLASSE B. De Volewijckers en Ajax scoorden elk eenmaal (11) en dit gelijke spel was voor eerstgenoemde vol doende om de leiding in handen te nemen (21). Zwolse Boys bleek juist iets productiever dan Heracles (21). Bij StormvogelsRigters- bleek waren de doelpunten heel'wat goedkoper en het halve dozijn werd ten slotte eerlijk verdeeld (33). Veendam heeft tot heden weinig ge presteerd en de 41 nederlaag te gen Ensch. Boys doet vermoeden dat de Veenkolonialen een zwaar seizoen tegemoet gaan. Be Quick vertegen woordigde het Noorden heel wat be ter door met dezelfde cijfers EDO te verslaan (14). De stand luidt hier: Volewijckers NEC Ajax Be Quick DOS Ensched. Boys Fyigtersbleek Go Ahead Stormvogels Heracles Zwolse Boys EDO Veendam NAC kwam aardig in de lift door de verdienstelijke 20 overwinning op Xerxes. Sittardia boekte zijn der de gelijke spel in successie en dit maal moest BW een veer laten (3 3). Bn VW wil het niet lukken en EBOH had weinig moeite met de Venlo'naars die wel het meest zijn getroffen door de beroepsvoetbal. (2 5). De strijd om de voorlopige lei ding "werd in het voordeel van Wil lem n beslist en aangezien alle naas te concurrenten verlies boekten 3 2 10 5 61 3 2 0 14 6—2 3 12 0 4 8—4 3 2 0 14 9—5 3 12 0 4 7—6 5 3 1113 7—8 3 1113 7—8 2 0 2 0 2 2—2 3 0 2 12 5—6 3 10 2 2 3—6 3 10 2 2 3—7 2 0 111 1—4 2 0 0 2 0 4—9 EERSTE KLASSE C. KORFBAL Burgh I-Zeemeeuwen 3-2. In een fel betwiste maar zeer sportieve wedstrijd behaalde Burgh in de beslissingswedstrijd op het Uni- tas-terrein in Zierikzee een kleine zege, maar daarmede het kampioen schap van de Schouwen Duivelandse Korfbalbond. Beide partners speelden in een hoog tempo vóór de rust met aan weerszijden kansen, waarbij Burgh zich technisch beter toonde. Na tien minuten nam Burgh de lei ding door mej. Bella Kenters, maar Van Damme zorgde na veertig minu ten voor de gelijkmaker. In de twee de helft ging het spel gelijk op. Dank zij een ver schot van Henk Geluk kreeg Burgh een voorsprong (21), doch mevr. BoogertVan Dijke zorg de prompt voor de gelijkmaker. Ten slotte bracht mevr. BolkenbaasPa- ret de stand op 32. Wat de Zee meeuwen ook probeerden men kon het doel niet meer vinden. De voorzitter van Unitas, de heer Dij bood aan de Burgh-ploeg bloemen aan. J. Stem*, die in 25 seizoenen uitkwam, heeft thans zijn laatste Burgh gespeeld. wedstrijd voor Advertentie. voalen er ilch ï«er goed bi] en zijn dankbaar voor CBpSHB 3 maal daags een mespunt Vraagt Uw Apotheker of Drogist kwamen de tricolores er goed voor te staan. Limburgia trok met 20 aan het kortste eind. HDVS had de handen vol aan RBC (21) en Ex celsior slaagde er in zijn eerste winst te boeken ten koste van het pas gepromoveerde Kerkrade (4 3). De stand ziet er als volgt uit: Willem n Hermes DVS NAC BW EBOH Limburgia RBC Sittardia PSV Xerxes Kerkrade Excelsior VW 3 2 1 0 5 5—2 S 2 0 1 4 3—2 3 2 0 1 4 7—5 2 1 1 0 3 5—4 3 1113 11—9 3 1113 3—3 3 1113 5—5 3 0 3 0 3 6—6 2 10 12 6—3 2 10 12 1—2 3 1 0 2 2 4—5 3 1 0 2 2 6—10 3 0 0 3 0 4—10 EERSTE KLASSE D. Het lijkt ons, dat deze afdeling een aantal sterke ploegen heeft, waartussen zich een felle strijd zal gaan ontwikkelen. Bedriegen de voortekenen niet, dan zullen Eind hoven, ADO en SVV een stem in het kapittel hebben. De Eindhove- naren moesten de eerste plaats prijs geven omdat ADO er in slaagde de lastige Sparta-klip succesvol te om zeilen (14). Ook SVV stevende voorbij via de 21 overwinning op Longa. Emma kreeg echter geen Middelburg's lot tegen Alliance spoedig beslist. Zeeuwen leden 5 2 nederlaag. De wedstrijd AllianceMiddelburg is in een verdiende, maar enigszins geflatteerde 53 overwinning voor de Roosendalers geëindigd. De basis voor deze overwinning werd in de tiende minuut gelegd. Keeper V. d. Vreedo van Middelburg beoordeelde een van ver ingezonden schot ver keerd en het leer verdween in het net. Dit doelpunt bracht de Middelburg- defensie danig vaa streek en zo kon het gebeuren, dat Alliance 12 minu ten later een 40 voorsprong had. Daarmede was de wedstrijd in feite reeds beslist. Kort na het eerste fluitsignaal nam Alliance het initiatief in handen. Het was met name de gevaarlijke links buiten Sep, onvoldoende gedekt door Schotman, die enkele malen gevaar lijk doorbrak. Aan de andere zijde kwam Kolijn alleen voor de Allianee- doelman te staan, maar hij schoot in de handen van de doelverdediger. Middelburg bleef even aan bod, doch stopperspil Vette wist met veelal te hoog gespeelde ballen wel raad. Tien minuten na de aanvang gaf Vette zijn rechtsbuiten een prachtige pass. Laatstgenoemde schoot van ver in en dat betekende 10. Nog geen twee minuten later had Sep met een snelle en overrompelende solo-ren de defen sie der hoofdstedelingen omspeeld, inclusief de keeper. Kort daarna her haalde dezelfde speler dit (30). Toen V. d. Wegen in de 22e minuut het vierde doelpunt scoorde was Mid delburg een geslagen ploeg. De aanvoerder der groen-witten gaf echter de moed niet op. Hij ver wisselde zijn backplaats voor die van linksbinnen en trok vol moed met zijn mannen op het Allianee-doel af. In de 20e min. was het Outermans, die uit een corner het eerste tegenpunt scoorde. (41). De hoofdsteaelingen bleven nu het heft in handen houden. Kolijn bracht nog voor de rust de stand op 42. Het begin van de tweede helft ken merkte zich door een overwicht van Middelburg, doch evenals in de le helft werden de ballen te hoog ge speeld, en kon de lange stopperspil Vette steeds tydig" ingrijpen. Ook de door Outermans keihard ingeschoten vrije trap werd door de Brabantse doelman gestopt. De laatste 15 min. wist Alliance de bakens te verzetten en het was wederom Sep, die het vijf de en tevens laatste doelpunt scoorde. aansluiting door de flinke 50 ne derlaag tegen Feyenoord, dat moge lijk ook een rol wil spelen. Juliana en Bleyerheide deelden de buit (2 2), evenals MW en Noad (2—2), hetgeen de Tilburgers hun eerste winstpunt opleverde. Brabantia, dat niet speelde, sluit de rq, getuige de stand: ADO SVV Eindhoven Feyenoord Juliana MW Emma Sparta Longa NOAD Bleyerheide DFC Brabantia 3 3 0 0 6 14—4 3 3 0 0 6 10—5 2 2 0 0 4 7—2 3 2 0 1 4 10—5 2 1 1 0 3 3—2 3 1113 2 10 12 3 10 2 2 3 10 2 2 3 0 12 1 3 0 12 1 2 0 0 2 0 2 0 0 2 0 7—7 6—6 5—8 3—6 4'8 4—10 4—7 0—7 NB VB. Zo schaars de doelpunten bij Am sterdam vorige weeK waren, zo goedkoop waren ze ditmaal. Den Haag kreeg met 16 klop. Ook nu weer enkele gelijke spelen. Twentse profs contra Venlo en de Graaf schapRotterdam eindigden met 1 1. Alkmaar kwam met een 21 uit de bus tegen Alkmaar Amsterdam Fortuna (Geleen) Rotterdam De Graafschap Rapid (Heerlen) Venlo 1954 Utrecht Twentse profs Den Haag 2 2 0 0 4 5—3 2 1 1 0 3 6—1 2 1 1 0 3 8—5 2 0 2 0 2 1—1 2 0 2 0 2 2—2 2 1 0 1 2 5—5 2 0 2 0 2 2—2 2 0 1 1 1 5—6 2 0 11 1 2—5 2 0 0 2 0 3—9 P.Z.C.-Vlissingen versloeg P.Z.C.-Middelburg (6-3) Op het terrein Modderoord in Middelburg werd Zaterdag de tradi tionele wedstryd gespeeld PZCMid delburg (Firma F. B. den Boer P.Z.C. Vlissingen. De inzet voor deze wedstrijd is een wisselbeker, welke destijds door de directie werd be schikbaar gesteld. De Middelburgers die in het bezit waren van de beker, moesten deze nu afstaan aan de Scheldestedelingen. daar deze de wedstrijd met 63 wonnen. De dag bladmensen uit Vlissingen hadden bij de rust een 40 voorsprong. Met een toepasselijk woord bood de adjunct-directeur, de heer W. de Pagter, aan de aanvoerder van het winnende elftal, C. Lammers, de wisselbeker aan. Betreurenswaardig incident. Tijdens de voetbalwedstrijd Wol- phaartsdijkKrabben dijke deed zich nog een zeer onaangenaam incident voor, toen bij een strubbeling vlak voor het doel de scheidsrechter, de heer P. J. Schetters uit Goes, een buitenspelsituatie niet constateerde. Een van de grensrechters, de heer F. uit Wolphaartsdijk, liet zich zo door zijn ontstemming leiden, dat hij met zijn grensvlag de scheidsrechter te ging. Een omstander die tussen- le trachtte te komen moest het toen ontgelden. Eerst nadat de ver bolgen grensrechter de stok kapot geslagen had, zagen twee politie agenten kans hem van het veld te verwijderen. Enige andere omstan ders meenden zich ook nog in de zaak te moeten mengen, maar werden spoedig door sportieve dorpsgenoten overtuigd. Baronie nam met 5-2 revanche op Vlissingen. V. d. Langenberg scoorde viermaal. De eerste thuiswedstrijd van Vlis singen is in een 52 nederlaag geëin digd. De Baronie heeft daardoor op fraaie wijze revanche genomen voor de verleden jaar in Vlissingen gele den 60 nederlaag. De Baronnen ble ken over een goed elftal te beschik ken met een productieve voorhoede. Vooral de uitstekend spelende V. d. Langenberg, die voor rust alle doel punten voor de Brabanders scoorde de ruststand was 4I maakte het de Vlissingen-defensïe danig lastig. In de vierde minuut namen de Bra banders de leiding. Bode raakte de bal maar half en V. d. Langenberg was er als de kippen bij om keeper Moelaart die overigens niet zo'n beste indruk maakte voor de eer ste maal te passeren. Zes minuten later was het wederom V. d. Langen berg, die nu een fout van Moelaart afstrafte en de stand op 20 bracht. Hoewel de Vlissingense middenlinie goed speelde, bleek de voorhoede van de thuisclub niet brj machte om de in goede vorm verkerende achterhoede van de Baronie te omspelen. Vooral op V. d. Corput liepen de thuisspelers menig maal vast. Toch kreeg de thuisclub enige kansen. Zo b.v. had de Nooyer zich op een gegeven mo ment prachtig vrijgespeld, maar zijn schot mislukte. Clarisse verging het al niet beter: alleen voor de Brabant se keeper gekomen schoot hij juist naast. Nog voor de hervatting wist V. d. Langenberg tweemaal te scoren. Een tegenaanval van Vlissingen leverde een doelpunt op van Clarisse uit een voorzet van Otterloo (41) Na de thee kreeg Vlissingen het nog zwaarder te verduren. De snelle voor hoede van de Baronie gaf de defen sie der gastheren handen vol werk. Ritzen kogelde juist naast, en aan de andere kant was het Weststrate. die een hard schot naast zag vliegen. Na dat Graumans tweemaal het doel op een verkeerde plaats had gezocht, schoot hij in de 23e minuut hard in (51). Vijftien minuten voor het einde moest V. d. Langenberg worden vervangen. Clarisse kreeg daarna nog een .goede kans, maar ook deze le verde geen doelpunt op. Drie minu ten voor het einde was het tenslotte Otterloo, cüe met een schitterend doel punt de stand op 52 bracht. Wel scoorde Grauwmans nog voor de Ba ronie, maar dit doelpunt werd afge keurd wegens buitenspel. ZATERDAGVOETBALOVERZICHT. Weer overwinningen voor Tern. Boys en Wemeldinge In de eerste klasse van de Zaterdagmiddagvoetbalcompetitie heeft Krab- bendijke I een kleine overwinning behaald op Wolphaartsdijk I. De cijfers 32 wijzen op een spannende wedstrijd. Terneuzense Boys I schijnt zich goed thuis te voelen in deze klasse, want na de overwinning op Mevo ze gevierde de ploeg Zaterdag met 50 over VCK I. Niemvdorp I behaalde op Mevo I waarschijnlijk een der zwakste clubs een 42 zege. Wemel dinge I koestert dit jaar grootse plannen. Met niet minder dan 61 werd Kapelle I naar huis gestuurd. Rillandia I kon, zoals voorspeld, Arnemuiden I de voet niet dwars zetten. De kampioenen wonnen met 73. In de tweede klasse A had Krabben- dijke II weinig moeite met de Wol phaartsdijk reserves (41). Mevo II kon het tegen Nieuwdorp n niet bol werken (51). Oostkapelle I dat voor de eerste maal op het nieuwe sportterrein speel de, behaalde een even onverwachte als verdiende zege op Bevelanders I (21). RCS II kwam met de hakken over de sloot tegen EMM IV (32), terwijl Veere I Meeuwen I met een "11 nederlaag huiswaarts stuurde. In 2 C ging Kloetinge I om de vol le winst hij Cortgene I (45). Goes V en SVD I deelden broederlijk (1 1), hetgeen een goed resultaat van de Goesenaren is. 's Heer Hendrikskinde ren scoorde negen maal in de wed strijd tegen Wissekerke I. Laatstge noemde ploeg nam drie goals voor zijn rekening. Kats I boekte een fraaie 51 zege op de reserves van Yerseke H. In 2 D moest Serooskerke H de eer en de punten aan Yerseke IH laten. Kloetinge H narn geen halve maatre gelen tegen Nieuwland II, dat beslist te zwak is voor deze klasse. De uit slag liep in de dubbele cijfers, nl. 11 0. Arnemuiden n deed het wat kal mer dan vorige week het geval was. Nietemin won de ploeg, nl. met 21 van SVD II. In 2 E kon Spui I het op eigen terrein niet bolwerken tegen Driewe gen I (0—2). G Beren I en Hoek II in de tweede klasse F speelden 33 gelijk. De uitslagen waren: le klasse: Wolfaartsdijk IKrabbendijke I 2 Tern. Boys IVCK I 50; Nieuw dorp IMevo I 42; Wemeldinge I Kapelle I 61; Rillandia IArnemui den I 3—7. 2e klasse A: Krabbendijke IIWolfaartsdijk II 41; Nieuwdorp IIMevo II 51; We meldinge IIKapelle II afg.; 2e klasse B: 62. Jimmy besloot er nu verder geen gras over te laten groeien. Hij sprong op en liep regelrecht naar de Heuvel Hoeve, maar zodra hij het erf van het huis had betreden, gedroeg hij zich als een oude zwer ver die trachtte aan een hap eten te komen. Op zij van het huis stond 't bestel-autootje van de drogisterij van Dorus Drop. De chauffeur was druk bezig een aantal kartonnen dozen in te laden. Hij was de eerste, die Jim my ontdekte. „Ik zou maar gauw zorgen, dat ik hier weg kwam, ouwe", zei hij. „Ze zijn hier niks op vreemd volk gesteld". Jimmy deed of hij deze waarschuwing niet begreep. „Hebbe niet een stukkie oud brood voor een arm hongerig mens?" vroeg hij zo deemoedig mo gelijk. Meteen daarop weerklonk er een stem uit het huis. „Is daar iemand, Daaf? Met wie sta je te pra ten?" Jimmy liep meteen naar de deur, want hij wilde wel eens zien wie dit had gezegd. Het was in elk ge val een vrouwestem geweest. „Ik ben 't juffrouw", zei hij. „Ouwe Kobus, die zo'n honger heit. Hebbu niet een klein prakkie met bruine bonen of zo voor me?" De vrouw kwam nu enigszins verschrikt te voorschijn, 't Was een vrij oude vrouw, in een zwarte japon ge kleed. Ze trok een kwaad gezicht en snauwde: „We hebben hier geen bedelvolk nodig. Maak, dat je weg komt. Je krijgt hier toch geen eten". Het liefst had zij de deur voor Jimmy's neus dicht gesmeten, maar het was duidelijk, dat de chauffeur nog niet klaar was met het inladen van de kartonnen dozen. „Ach juffrouw", murmelde Jimmy, „heb toch meelij met een arrumme oude man, die al in geen twee dagen een warrumme hap gegeten heit". FEUILLETON ~Öe ^letitcl door PATRICIA Wt NT WORTH Er waren niet veel mensen buiten een paar, die hem glimlachend aankeken, één of twee, die een vrien delijk praatje maakten en dan de oude Ezra Pincott, het zwarte schaap van het uitgebreide Pineott-geslacht, die uit het Kerkpad kwam aanschui felen op weg naar de „Zwarte Stier", waar hij de rest van de avond zou doorbrengen! Garth bedacht bij zich zelf, dat Ezra tenminste ook niet in het minst veranderd was. Uiteraard was er ook weinig ruimte voor ver andering, behalve in de zin van ver betering, doch Ezra had daar nooit enige animo voor getoond. Smeriger en beruchter kon hij moeilijk worden, maar hij was een joviale schelm, die nogal ingenomen scheen met het le ven en met zijn eigen reputatie van slimste stroper in de omtrek. Wel had niemand ooit Ezra op stropen betrapt, maar hij had zich laten ontvallen, dat het karige vlees-rantsoen hem koud liet. Lord Marfield, president van de rechtbank, had eens verklaard, dat, naar zijn overtuiging, Ezra vrij wat vaker fazant op tafel kreeg, dan hij zelf. Op Garth's roep: „Hé Ezra!" ant woordde de ander met een knipoogje. Waarna Ezra naar hem toe slofte en hem aansprak. „Slechte tijden, meneer Garth". „Och, dat weet ik zo niet", ant woordde Garth. „Slecht bier", zei Ezra bitter. Kost tweemaal zoveel en het duurt drie keer zo lang voor je er dronken van. wordt. Dèt noem ik slechte tijden. Ik geef u mijn woord er op, dat ik te genwoordig niet behoorlijk dronken kan worden". Toen Garth aanstalten maakte hem voorbij te gaan, schuifelde hij verder, maar draaide zijn hoofd nog eens om en zei opnieuw knipogend: „Het is zoals de oude dominee altijd vertelde Als je niet dadelijk slaagt, probeer, probeer, probeer 'het dan opnieuw. Maar het is een hele toer". De kerk stond aan de tegenover gestelde zijde van de villatjes, met haar vierkante grijze toren en de oude, vervallen grafstenen op het kerkhof. Aan de andere kant daar van was het dorpsplein, ten dele ook omzoomd door buitenhuisjes, maar verder door de oude pastorie, met ste vig ommuurde tuin en door twee of drie wat kleinere, minder voorname huizen, waar indertijd dr Meade en een stel oude dames woonden. Dr Mea de was dood en er zou nu iemand an ders in „Meadowcroft" zijn intrek hebben genomen. Garth vroeg zich af, wat Janice nu deed, het grappige kind, dat hem op de voet placht te volgen en stil als een muis er bij te zitten als hij viste Bij de kerk sloeg hij rechtsaf en ging het hek van de oude pastorie door, terwijl hij zich afvroeg, wat zijn grootvader zou hebben gezegd, als hij onkruid en mos in het grint had zien en sinds jaren niet gesnoeide men, die de oprijlaan nauwer maak ten. Het was dwaas van tante Sophy om hier te blijven. Als het buiten te groot was voor de nieuwe dominee, was het zeker véél te groot voor haar, al kon hij haar moeilijk elders voor stellen. Garth liep naar de voordeur zoals hij altijd had gedaan en riep, na zijn koffertje te hebben neergezet, vrolijk: „Ik ben er tante Sophy". Juffrouw Sophy Fell kwam aan- schommelen uit de zitkamer. Ze was een levendige oude dame in een grij ze japon, met witte en paarse bloe men. Ondanks de omvang van haar gestalte scheen haar hoofd oneven redig groot te zijn. Haar ronide volle maansgezicht werd bekroond door 'n massa witte krullen, die wel van wat ten gemaakt leken. Ze had bolle rose wangen, dito blauwe ogen, een be lachelijk rozeknopachtig mondje en op zijn minst drie kinnen. Toen hij zich bukte om haar te omhelzen, had Garth een gevoel als hij weer van school thuiskwam. De vacanties wa ren altijd op deze manier begonnen je omhelsde tante Sophy in de hall en het was precies alsof je een veren bed, dat naar lavendel rook, kuste. .(wordt vervolgd) Oostkapelle I—Bevelanders I 21; RCS IV—EMM IV 3—2; Veere I— Meeuwen I 10—1. 2e klasse C: Cortgene I—Kloetinge I 4—5; Goes V—SVD I 1—1; 's H. Hendrikskinderen IWissekerke I 93; Kats IYerseke II 5—1. 2e klasse D: Yerseke EtlSerooskerke II 51; Kloetinge IINieuwland II 110; SV D IIArnemuiden III 12. 2e klasse E: Spui IDriewegen I 02; Hoek I Zaamslag I afg. 2e klasse F: AZVV II—Tern. Boys II afg.; BerenI— Hoek II 33; Driewegen IIZaam slag II afg. AFDELNG ZEELAND, le klasse A: Sluis I—Domburg I 18; Walcheren IGroede I 133; IJzendijke INoor mannen 113; Schoondijke I—Retran- chement I 52. le klasse B: Rapenburg IGraauw I 5I; Robur I—Hansw. Boys I 13; 's H. Arends- kerke IVogelwaarde I 82; Volhar ding 32 IKruiningen 11; Lewed. Boys IKwadendamme I 22. le klasse C: Dreischor IZierikzee III 2—2. Res. le klasse A: Biervliet II—EMM II 1—7; Zeeuwen IIIAardenburg II 32; Oostburg II Vlissingen III 22. Res. le klasse B: Goes IIIKruiningen II 33; Luctor IITerneuzen Hl 41; Hulst IISteen. II 2—1. 2e klasse A: Zuidzande INoormannen H 34; RCS IIIZeelandia III 25. 2e klasse B: Hansw.-Boys HClinge II 03; Zuiddorpe I—Hontenisse III 313; Hulst IIIAxel III 34. 2e klasse C: Dreischor HZierikzee IV 13; 3e klasse A: Schoondijke II—Retranchement II 40; Vlisisngen VWalcheren II 71. 3e klasse B: 's H. Arendskerke II—Vogelwaarde II 22; Terneuzen IVKoewacht II, Tern, teruggetrokken uit competitie. DINSDAG 21 SEPTEMBER. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00 AVRO. 12.30 NA TIONAAL PROGRAMMA. 13.45—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 0.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zie ken. 11,30 Pianorecital. 12.00 Gram. Na tionaal programma. 12,30 Nws. en land- en tuinb. meded. 12.45 Rep. v. d. opening der Staten-Generaal. 13.10 Troonrede. AVRO: 13.45 Gram. 14.00 „Wij ontdekken Ame rika!" 14 30 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram. 15.15 Voordr. 15.30 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muz. 17.45 Pianospel. 18,00 Nws. 18.15 Rep. en gram. 18.30 R.V. U.: Prof. Dr. E. J. Slijper: „De toekomst van de mens". 19.00 „Paris vous parle". 19.05 Fanfare-ork. 19.30 „De miilioenenno- ta", caus. 19.40 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Herhaling van de troonrede. 20.30 Ra- diophilharm, ork, 21.05 „Wie was Lely?", hoorspel. 22.35 Gram. 22.45 Buitenl. overz. 23.00 Nws. 23.15 „New York calling"'. 23.20—24.00 Gram. HILVERSUM n. 298 m 1007 kc/s. 7.00— 1.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 30 Gram. 7.45 Morgengebed en iit. kal, 00 Nws.- en weerber. en kath. nws. 8.20 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Licht baken. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gr. 10.30 Promenade-ork. 11.00 Voor de vrouw. Schoolradio. 11.50 Als de Ziele luistert. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. Na tionaal programma. 12.30 Nws. en land en tuinb. meded. 12.45 Rep. van de opening der Staten-Generaal. 13.10 Troon rede. KRO: 13.45 Gram. 14.00 Gevar. pro gramma. 14.45 Gram. 15,00 School;, adio. 15.30 Ben je zestig? 16.00 Vooi de ziekm, 16.30 Zlekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Nederland en de wereld: Uitwissellngsprogr. over Egypte. 18.00 Lichte muziek. 18.20 Sportpraatje. 18.30 „Dit is leven", caus. 18.45 Gram. 19,00 Nws. 19.10 Promenade-ork. 19.30-Avond gebed en lit. kal. 19.45 Amus. muz. 20.15 Gram. 21.00 Act. 21.15 Belg. Nationaal ork. 22.00 Gram. 22.15 Uit het Boek der Boe ken. 22.30 Gram. 22.35 Schaak-Olympiade. 22.40 Viool en piano. 23.00 Nws. 23.15— 24.00 Gram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 4