Zeeuwse melkslijters dankten de vier vakorganisaties SCHOOL VOOR SLECHTHORENDE KINDEREN TE GOES imn „BOERTJE VAN ZEELAND" KWAM WEER VOOR DE RECHTER DE ORDERPORTEFEUILLE VAN „DE SCHELDE" UITGEBREID Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 18 SEPTEMBER 1954 „HULP IN NOOD STORMRAMP 1953" T oor f 17.000.materiaal! (Van een speciale verslaggever) Op eenvoudige, hartelijke wyze hebben Vrijdagmiddag de Zeeuwse melk- slyters hun dank betuigd aan de vier vakorganisaties, die hun na de water- ramp spontaan de helpende hand toestaken. In Rotterdam werd tydens een samenkomst van vertegenwoordigers van de door de watersnood getroffen melkhandeiarcn en bestuursleden van de bonden deze dank vertolkt door de aanbieding van fraaie Delfts blauwe borden. De inscriptie bestaat uit wei nig woorden: Hulp in Nood Stormramp 1953. Het bord stelt voor een boerderij, waarvan slechts het dak boven de golvenmassa uitsteekt. Op de voorgrond dobbert een melkbus Dadeljjk na de watersnood hebben de melkslyters in heel Nederland flinke bedragen bijeengebracht voor hun collega's op de Zeeuwse eilanden, die in één nacht alle be zittingen zagen overspoeld. De Ver enigde Melknandelaren Organisatie, de Centrale Besturenbond van Melk- handelarenorganisaties, de Rooms- Katholieke Bond van Melkhandelaren in Nederland en de Prot. Chr. Bond van Melk- en Zuivelhandelaren heb ben tezamen ruim 53.000.bijeen weten te brengen ten bate va» het Nationaal Rampenfonds. Uit de vier organisaties is enige weken na de ramp, toen de gevolgen zich enigs zins duidelijker aftekenden, ontstaan de Commissie Noodfonds om de ge troffen Zeeuwse vakgenoten te hel pen. De commissie ontving binnen eni ge weken een bedrag van ruim 21.000.hetgeen iedereen meeviel, want men had kort tevoren reeds flink geofferd voor het Rampenfonds. „Een Koe kun je niet tweemaal mel ken!" zeiden de melkslyters in Zee land tegen elkaar, toen zij van de speciale actie vernamen. Het geld werd gebruikt voor de aankoop van melkbussen, -kannen, litermaten, roerijzers en al die benodigdheden, welke in ordentlyke melkhandel thuis horen. Bij een nauwkeurige bereke ning bleek echter, dat men geld over hield, want de opgaven van de getrof fen melkslijters waren in het alge meen aan de zeer sobere kant. Men trachtte zich te behelpen met oude materialen,' die men wat liet repare ren om aldus de zaken op gang te houden. In totaal heeft men achtmaal een uitdeling gehouden. Hierby heeft men aan 126 slijters ter waarde van 17000 materiaal verstrekt. De mees te getroffenen wonen op de Zeeuwse eilandenook op Goeree en Ovcrflak- kee en in de Noordwesthoek heeft men nieuwe gereedschappen verdeeld. Gemiddeld ontving iedere slyter voor een waarde van 150. Namens de weer in het zadel gehol pen melkslijters waren vier heren aanwezig: J. Bolle, Oosterland, C. Bo- lyn, Brumisse, H. Born, Sommelsdijk 1 en M. Verwys, Sint Philipsland. Dankbaarheid De heer Verwijs heeft in een korte toespraak gewag gemaakt van de dankbaarheid van alle getroffen col lega's. Hij zei het pittig, recht op de man af en toverde met zijn smeuige Zeeuws een glimlach op de gezichten van zijn luisteraars. Het meest had hem getroffen, dat zowel de niet als wel georganiseerde collega's profi teerden van de hulpactie van ae sa menwerkende organisaties. „Onze dank kan nooit groot ge noeg zijn", aldus de heer Verwys, die met genoegen vaststelde dat de geschonken goederen van zeer goeae kwaliteit bleken te zijn. ..Elke dag spreekt dit materiaal tot ons, die zo snel en doeltreffend werden geholpen. Wij, melkslijters van de Zeeuwse eilanden wilden daarom graag iets terugdoen. In overleg met ae collega's van Goe ree en Overflakkee besloten wij een blijvende herinnering te ge ven". Daarna hebben verscheidene repre sentanten van organisaties het woord fevoerd: de heer D. Boone. Middel- urg, die was belast met de uitrei king van de materialen, de heer W. G. te Riele, Deventer, voorzitter van V.M.O., de heer A. van Buuren, Delft voorzitter van de Prot. Chr. organi satie, de heer C. de Boer. Haarlem, secretaris van deze organisatie en lid van de commissie voor de Nederland se Melkhandel, de heer D. van Kam pen, Veenendaal (Utr.), voorzitter van de Centrale Besturenbond, de heer A. J. van Schie, secretaris van de R.K. slijtersbond. De heer D. Boone, te Middelburg, ontving van het comité de vererende opdracht om op het internationaal congres voor melkhandels ren, dat van 27 September tot 1 October te Wenen wordt gehouden, de dank van de ge troffenen over to brengen. Ook uit het buitenland heeft men nl. spontaan en snel hulp ontvangen. Bankbediende uit Goes veroordeeld Drie jaar gevangenisstraf met aftrek De rechtbank te Middelburg heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak tegen de 31-jarige bankbediende M. P. B. uit Goes, die er van wordt be schuldigd 50.000 gulden te hebben verduisterd ten nadele van de Am sterdamse Bank. Op 3 April zou verdachte dit geld hebben verzonden per aangetekende zending van Goes naar Amsterdam, maar de zending welke in Amsterdam aankwam, bevatte slechts waardeloos papier. De Officier van Justitie acht te verduistering bewezen en eiste te gen M. P. B. een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek. Verdachte bleef ook tijdens de behandeling van de zaak ontkennen. De rechtbank heeft thans B. ver oordeeld conform de eis van de Offi cier. Verd. zal van dit vonnis in hoger beroep gaan. ER BESTAAN PLANNEN VOOR: Initiatief van de Landelijke vereniging Naar wij vernemen zal de lande lijke Vereniging van Slechthorenden het initiatief nemen, om te trachten in Goes een school voor de Zeeuwse slechthorendeieugd te krijgen. Er zijn in Zeeland honderden kin deren, die voor dit buitengewoon on- derwys in aanmerking zouden komen. Tot op heden kan dit onderwys slechts gevolgd worden aan scholen buiten de provincie, hetgeen naast hoge kosten ook andere bezwaren op levert. Met name na de ramp is deze ver eniging ook actief in Zeeland werk zaam met het verlenen van hulp by de aanschaffing van gehoorappara ten. Rampslachtoffers, die hun ge hoorapparaten waren verloren, werd VAN TOT Donderdagmiddag mochten de da mes van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Goes en om streken, als opening van het nieuwe seizoen, onder leiding van de heer W. L. Harthoorn, stadsbeiaardier, het ca rillon van de toren te Goes bezichti gen. Een groot aantal dames had ge hoor gegeven aan deze uitnodiging en de wel wat moeilijke beklimming van de toren werd ruimschoots beloond. De heer Harthoorn gaf uitleg van de werking van het klokkespel en zorg de voor de muzikale omlijsting. Ver schillende dames genoten, na net be klimmen van een steil laddertje, ook lid van een fraai uitzicht over Zuid Beve land. Hierna volgde nog een bezoek aan het interieur van de Maria Mag- dalena ketk, waar de koster een en ander vertelde over de restauratie. „LAND EN WATER" De schilderijententoonstelling „Land en Water" in het raadhuis van Brou wershaven blijft nog steeds de be langstelling trekken. Men heeft thans 1400 bezoekers genoteerd, waartoe de groepsbezoeken, met rondleiding door ae burgemeester, zeker niet weinig CONVERSATIE Het was een moeilijke conversatie tussen de beide mannen, gezeten m de trein naar Middelburg. Moeilijk, om dat slechts de man uit Wemeldinge tot converseren geneigd was; zyn overbuurman behoorde tot het gilde der genen, die zwijgend goud vergaren. Ér kwam wat schot in de zaak by het passeren van Rilland-Bath. „De fruitbomen zien er hier heel wat be ter uit, dan in Wemeldinge", sprak de inwoner uit die gemeente. Zyn me de-reiziger kwam wat los en gaf als zijn mening te kennen, dat er toch tn Wemeldinge slechts weinig was ge beurd. Waarmede hij de mededeling over de situatie der fruitbomen een weinig in twijfel trok... Dat nam de ander niet en de con versatie, die lange tijd slepend was geweest, laaide in enkele ogenblikken op tot een knetterend kruisvuur van lang niet altijd malse opmerkingen. „Man, er heeft in Wemeldinge immers geen druppel water gestaan", riep de zwijgzame tenslotte vertwijfeld uit. „Water? Wie praat er nou over «ja- ter Kerel, ik heb het over de hagel- schade van deze zomer!" onthulde eindelijk de man uit Wemeldinge en verwijtend voegde hij er aan toe: „Had dat nou meteen gezegd, dan hadden we tenminste geen ruzie gekregen" hebben bijgedragen! In totaal zijn er sinds de opening van de expositie op 7 Augustus j.l. twintig rondleidingen geweest, meestal in de avonduren. Het raadhuis blijkt bij uitstek ge schikt te zijn voor het houden van een tentoonstelling; de helderwitte wanden, de karakteristieke balkenla- fen en de gehele sfeer werken hier- oe mee. De grote belangstelling, welke ge toond werd, heeft er toe geleid de tentoonstelling nog te verlengen tot 9 October a.s. Velen op Schouwen zouden het on getwijfeld weten te waarderen, indien ook in de toekomst kunstverzamelin- fen in het Brouwershavense raads- uis geëxposeerd zouden worden. DANK. De burgemeester van Axel heeft een bijzonder hartelijk Schrijven ont vangen van kolonel dr. Z. H. Szyd- lowski, die na zijn bezoek aan Europa weer in Canada is teruggekeerd. De kolonel schryft in spontane be woordingen o.m.: „De hele reis was iets geweldigs voor me; het zien van de oude, bekende plaatsen, het ont moeten van oude vrienden, het bezoe ken van de graven van mijn vrouw en mijn wapenbroeders, de herinnering aan het verleden. Dit alles heb ik te danken aan de stad Axel (Axel werd door Poolse troepen onder comman do van kolonel Szydlowski bevrijd), aan de trouwe, hartelijke, geliefde mensen, die daar wonen MODDERBAD. Het zoontje van de heer G. H. te St. Annaland kwam met fiets en al in een moddersloot terecht. Hij ging kopje onder in de onprettige substan tie; gelukkig kwam er snel hulp op dagen en kon de knaap gered worden. het mogelijk gemaakt met de finan ciële hulp van het Rampenfonds, een nieuw apparaat te verkrijgen. Met het voortschrijden van de me dische wetenschap is echter vooral na de bevrijding gebleken, dat bij de hulp aan slechthorenden niet zonder meer kan worden volstaan met hem of haar een gehoorapparaat te ver strekken. Hieraan dient een nauw keurig onderzoek door een medicus en een' physicus vooraf te gaan. Ook vragen soms sociale en psychi sche problemen om een oplossing. In het ziekenhuis Oostwal te Goes is thans sedert enige tyd een audiolo. fisch hulpcentrum gevestigd, waar etrokkenen door een medicus en een physicus worden geholpen. Wanneer blijkt dat enig resultaat met een ge hoorapparaat kan worden verkregen, wordt het voor de betrokkene meest geeigende apparaat veertien dagen op proef gegeven, waarna tot aanschaf kan worden overgegaan. Een van rijkswege ingestelde reva- lidatiecommissie voor slechthorenden heeft zich ook reeds over het pro bleem beraden met als resultaat, dat de ziekenfondsen met ingang van 1 Januari a.s. een bijdrage zullen ver lenen voor kinderen beneden 16 jaar. ten behoeve van de aanschaf van een gehoorapparaat. Er zal dan echter een advies moeten zijn van de audio- logische centra te Groningen, Am sterdam. Utrecht, Leiden of de hulp centra, zoals Goes. De Vereniging van Slechthorenden is gerechtigd apparaten af te geven, en ontvangt hiervoor 10 voor ex ploitatiekosten. De aanschafkosten worden verder door haar afgedragen aan de fabrikanten, die voor afreke ning met de detaillisten zorgdragen. Leden van de Vereniging van Slechthorenden, die hiervoor een op leiding zullen ontvangen, bieden de bezitters van apparaten hulp bij eventuele toestelmoeilijkheden. De handel is uiteraard verder belast met de service, levering van batterijen enz. In de periode dat het hulpcentrum te Goes thans werkzaam is, konden reeds vele slechthorenden geholpen worden. „Nijverheid en Handel" komt in jaarvergadering bijeen Het departement Zeeland van de Nederlandse Maatschappij voor Nij verheid en Handel zal op Donderdag 23 September a.s. in hotel „De Burg te Middelburg in jaarvergadering bij eenkomen. Oorspronkelijk zou deze vergadering reeds op 1 Juli gehouden worden, maar door onvoorziene om standigheden vond zulks geen door gang. De agenda vermeldt onder meer de verkiezing van twee nieuwe bestuursleden in de plaats van de he ren D. F. P. Hoegen, voorzitter en ir. J. P. Berdenis van Berlekom. Het bestuur heeft hiervoor candidaat ge steld resp. ir. M. de Vink en. ir. G. Kemper. Voorziening nodig inzake ruimte van „schoolmuseum" In het jaarverslag over 1953 van „Schoolmuseum Mi-* Ike, zoals bekend, de Vereniging „Schoolmuseum Mid delburg", welke, zoals bekend, op Donderdag 30 September in Middel burg haar*jaarvergadering zal houden wordt opgemerkt, dat ae ruimte in het museum ondergebracht in de school aan de Nieuwe Haven be perkt blijft. Hierin zal binnenkort moeten worden voorzien. Het ledencijfer van de vereniging bedraagt thans 310. Dit betekende een kleine achteruitgang. Subsidie verleenden 37 gemeenten. 22 school besturen en 3 verenigingen. Hierby wordt opgemerkt, dat enkele gemeen ten de subsidiëring staakten zonder bericht van intrekking. Het bezoek aan het museum vond regelmatig voortgang, evenals het le veren van zichtzendingen naar verder gelegen plaatsen. Op deze wijze wer den ongeveer 150 belangstellenden be diend. Het financieel verslag over 1953-1954 vermeldt een nadelig saldo van 70.17. Onderwijsbenoemingen Aan de Chr. ULO-School te Axel werd tot onderwijzer benoemd de heer L. Hamelink te Assen en aan de Chr. school te Lisse de heer S. Houteka mer te Wolphaartsdijk. Tot onderwijzer aan de Chr. school te St. Annaland werd benoemd de heer J. Groosmann, thans in tydelyke dienst. Gevolgen van Deltaplan voor natuurbescherming Het herfstnummer van „Natuur en Landschap" orgaan van de Con tactcommissie voor Natuur- en Land schapsbescherming bevat een arti kel „Het Deltaplan en zijn consequen ties voor de natuurbescherming" van de hand van Chr. G. van Leeuwen. In zijn inleiding zegt de schrijver zich te willen beperken tot het ethisch-cultu- rele en het wetenschappelijk aspect van de landschapsbescherming. Ten aanzien van de recreatie-moge lijkheden merkt hy op, dat er na de afdamming voor de huidige vormen van watersportbeoefening in de delta vrijwel geen gelegenheid zal overblij ven. Het gebied zal zeer goed kun nen worden ontsloten voor de massa recreatie, het zal echter zijn eigen karakter grotendeels verliezen. Na uitvoerig de verschillende ge- tij-gebieden en de betekenis der na tuurgebieden te hebben beschreven, betoogde de heer Van Leeuwen, dat de meeste van de in de delta aanwezige natuurgebieden als direct gevolg van de afdamming hun huidige dynami sche karakter en daarmee ook biolo gisch hun aard zullen verliezen. LEZERS SCHRIJVEN Antwoord aan de heer Kas Geachte heer Kas, Iedere prestatie moet beloond wor den, ook in de wielersport. Laten wy als Hollanders en.sportmensen daar om blij zijn, dat wij enkele topfiguren .hebben, die wij belonen kunnen. U mag een Ronde van Vlaanderen of een Tour de France niet vergelijken met een Ronde van Goes of Eede, dat ligt voor de renner geheel anders, vandaar dat er in een criterium vlug ger wordt afgestapt dan in een klas sieker. Dat de organisatoren van criteri ums de prominente figuren als lok vogels gebruiken geloof ik niet. Ieder organiserend comité doet zyn best het publiek te geven wat het wenst en de massa te bevredigen, maar die zelfde massa kan hard zijn. Men wil nu een maal de kopstukken zien en dan nog het liefst zien winnen terwille van al les, dat gaat niet altijd. Er zijn zoveel omstandigheden die dit remmen. Persoonlijk heb ik de course in Eede bijgewoond en de topfiguren daarna gesproken. Er was dan ook wel degelijk reden dat enkele van de ze mensen de stryd staakten. Het wa ren niet alleen de topmensen, velen Onbevoegd uitoefenen van geneeskunde De officier van Justitie, mr. J. L. Andreae, heeft gisteren tydens een zitting van de 3Iiddelburgse rechtbank, gepresideerd door mr. P. van Empel, bevestiging van het vonnis van de kantonrechter te Terneuzen geëist tegen het „Boertje van Zeeland". Wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde was verd., de 51-jarige kruidenhandelaar J. N. uit Goes, veroordeeld tot een voorwaardelijke hechtenis van 30 dagen met een proeftijd van twee jaar en een onvoorwaardelijke geldboete van 400 gulden subs, een maand hechtenis. Onschuldig, zeide verdachte, toen de president hem ondervroeg over zijn optreden in Hontenisse. Op het ogenblik handelt hij in vee, maar daar kwam hij in een café om te vra gen of men niémand wist, die zijn hulp nodig had. Op de reclamebiljetten stond, dat hy in staat was alle kwalen te gene zen. Via anderen geraakte hij ten slotte bij de vrouw van de chauffeur P., die een kwaal aan haar knie had. „Toen hebt u zeker met kennersblik naar die knie gekeken", vroeg de president. Verd. ontkende aanvankelijk alles. Hy draaide er om heen en gaf niets toe.. President: „U zeide. hier komt N., handelaar in vee en daarop liet de juffrouw haar knie zien. Is het dan zó eegaan?" Tenslotte erkende N. dan. dat hij gezegd had kruiden te verkopen. De vrouw kocht een nak van veertig gul den onder rembours. Toen de thans gepensionneerde adj. van de Rijkspolitie D. V., de groene moesten door pech opgeven. Echter: een kleintje valt niet op. Voor een baanwedstrijd zoals Zon dag a.s. te Vlissingen wordt verreden, kan het voorkomen dat een renner door pech even de baan moet verla ten. doch omdat hij gekoppeld is komt hij terug in de strijd en hij behoudt zyn kansen op een prijs, mede daar door dat op de baan verschillende wedstrijden worden verreden en hy de gelegenheid krijgt zijn materiaal weer in orde te brengen. Vlissingen. C. v. d. LINDE. SINDS 1 JANUARI 1954 Ook liquiditeit belangrijk verbeterd De directie van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" heeft enkele tussentijd se mededelingen gedaan over de gang van zaken bij de N.V., waaruit het volgende blijkt. Sinds 1 Januari 1954 is de order portefeuille belangrijk uitgebreid. 0.a. werden opdrachten ontvangen voor 'n turbïnetanker van 20.000 ton, een mo torvrachtschip van 7200 ton, drie die- sel-electrisclie vrachtschepen van 6500 ton, enkele landketels en een tandwieloverbrenging voor 8000 p.k. Met goed gevolg 'zijn de volgende opdrachten afgeleverd: drie diesel- electrische vrachtschepen van 6500 ton, twee Schelde-Sulzer scheepsmo toren met tandwieloverbrenging 7300 A.P.K., enige tandwielkasten voor groot vermogen, een aantal omkeer bare schroefinstallaties en enige gro te landketelinstallaties. De onderzee bootjager „Zeeland" heeft met goed gevolg de technische proeftocht vol bracht en wordt momenteel verder afgewerkt. Verwacht wordt, dat dit Wj& Zó boeiend is nu PANORAMA jaar nog een 20.000 tons turbinetan ker wordt afgeleverd en de onderzee- bootjager „Noord-Brabant" zjin tech nische proeftocht zal kunnen houden. De overbrenging van de fabricage van licht metaalproducten en ketel onderdelen van ons voormalig com plex te Dordrecht naar het bedrijf te Vlissingen verloopt geheel naar wens. De eerste gerede producten van de afdeling Lichtmetaal te Vlissingen zijn één dezer dagen afgeleverd. In het begin van dit jaar is als laatste grote schakel in de moderni sering van de Afdeling Scheepsbouw een scheepsbouwloods van ruim 4000 m2 in gebruik genomen, De huidige orderportefeuille waar borgt een goede bezetting voor alle afdelingen t.m. 1956 en voor een aan tal afdelingen nog in 1957. De liquiditeit is vergeleken met vo rig jaar belangrijk verbeterd. Gezien de tot nu toe bereikte resultaten mag worden aangenomen, dat de exploita tieresultaten over het jaar 1954 zeker niet ten achter zullen bl(jven by die over het Jaar 1953. Jeugdconcert Rotterdams Philharmonisch orkest Het Rotterdams Philharmonisch Orkest dat, zoals bekend, op 29 Octo ber a.s. ter herdenking van de bevrij ding van Goes in de Grote Kerk zal concerteren, zal des middags ook een jeugdconcert geven voor de leerlingen van de middelbare, Ulo- en nijver heidsscholen. Het volgende program ma zal worden uitgevoerd: 1 Ouver ture „Oberon" van C. M. von Weber; 2 Symphonisch gedicht „Saul en Da vid" van Joh. Wagenaar, met harp- solo; 3 „De tovenaarsleerling" van Paul Dukas en 4 Symphonisch ge dicht „Finlandia" van Jean Sibelius. De dirigent,* Eduard Flipse. zal by elk nummer een korte toelichting ge- Volkswagen van het „boertje van Zeeland" in het dorp zag, kreeg hij argwaan. Hij begaf zich naar de vrouw, die hem vertelde, dat N. zich had voorgesteld in die kwaliteit en haar gevraagd had wat er aan de hand was. „Toen heeft ze haar knie laten zien, maar dat doet ze altyd", aldus deze getuige. N. werd gehoord door de politie uit Goes en naar aanleiding daarvan moest de adjudant opnieuw naar de vrouw. Deze legde een andere verklaring af. maar het bleek, dat verd. intussen al weer by haar was geweest. Overi gens zeide de patiënte, dat ze ook wel honderd gulden betaald zou heb ben, als dat gevraagd was. Eerst was ze onder dokters hapden maar op het ogenblik is het weer helemaal mis. Haar toestand liet niet toe, dat ze als getuige werd gehoord. De man. de 50- jarige chauffeur P., was er niet be paald voor, dat zijn vrouw die krui den kocht. Louche praktijken De Officier zeide in zyn requisitoir, dat de kwestie veel eenvoudiger is dan verd. voorstelt. Hy schilderde vervolgens het optreden van het „Boertje van Zeeland", die onge vraagd was binnen gekomen en zijn diensten had aangeboden. Kennelyk heeft verd. zich niets aangetrokken van zijn veroordelingen wegens het onbevoegd uitoefenen van de genees kunde. Hy ging rustig door met zijn louche praktijken. Thans beweert hy in de veehandel te zijn. Mencdient op zijn hoede te zijn voor deze verdachte. Vervolgens eiste de Officier bevestiging van het von nis van de Kantonrechter. De verdediger, mr. Adriaanse, acht te in dit geval het wettig en overtui gend bewijs niet geleverd. Er moet bewezen worden, dat hy behalve de verkoop van kruiden ook geneeskun dig advies heeft gegeven. De raads man meende, dat N. ditmaal de dans ontspringt. Ook overigens was hy de opvatting toegedaan, dat het nu wel uit zou zyn met de klachten over het „Boertje van Zeeland". De vorige boete moet hy nog betalen. Op Woensdag 29 Sept. volgt de uitspraak in deze zaak. VANDAAG. Middelburg Molenwater „Minitatuur Walcheren", 923 uur, muziekkiosk: Concert „Ame's Genoegen" en „ONDA" (Arnemuiden en Nieuwland), 20 uur; Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie werken Claire Bo nebakker, 14.3018 uur; Electro: „Ro man Holiday", (a.l.) 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Tanzende Sterne", (a. r.), 20 uur. Vlissingen Alhambra: „De gevangene van Zenda", (14 jr.), 19 en 21 u.; Lu xor: „De luchtslag om Japan", (14 j.) 19 en 21 uur; Stedelijk Museum: Opening tentoonstelling B'etje Wolff en Aagje Deken, 14 uur; Concertge bouw: opvoering van het toneelstuk „Daatje Levend", 20 uur. Goes Grand: „Sluiers van Bagdad", (14 jr.), 19 en 21 uur. Veere „Het Lammetje", Schilderijen- expositie J. Lodelzen, 1012.30 en 13.30 17 uur. IJzendijke Gemeentehuis: Schilderijen tentoonstelling „Nederland—Water land". Oostburg Beeldententoonstelling. MORGEN. Middelburg Molenwater: als vandaag, 9—23 uur; Electro: als vandaag, 15.30, 19 en 21.15 uur; Schouwburg: als van daag, 14.30 en 20 uur. Vlissingen Alhambra: als vandaag, 15 19 en 21 uur; LuxojkalB vandaag 15, 19 en 21 uur; SintCTRian: wielerwed strijd Tour de France-ploeg, 14.30 uur. Goes Grand: als vandaag 19 en 21 uur, „Abbott en Costello en dr. JekyU en mr. Hyde", (14 Jr.), 15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2